PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : güvenlikte son nokta

Mutlucan15
30-01-2009, 16:01
Direksiyonu Titriyor
http://www.arabalar.gen.tr/images/news/mercedes-e-serisi.jpgÜnlü Alman otomobil devi Mercedes'in 2010 yılında piyasaya süreceği yeni E Serisi, yıllarca süren gelişiminin ve yayınlanan casus fotoğraflarının ardından Detroit otomobil Fuarı'nda tanıtıldı.Yeni uzun süren bir gelişme evresinin ardından E serisi 20'den fazla yeni teknolojisi ve yeni nesil tutumlu motor seçenekleri ile göz dolduruyor.Dış tasarımında eski versiyona göre daha sert bir çizgiyde üretilen yeni E serisi, kaslı ve heybetli yapısına rağmen 0.25 oranında bir aerodinamik sürtünme katsayısı ile oldukça iddialı konumda.Oldukça geniş bir motor yelpazesi sunan yeni E serisi, sırasıyla E 200 CDI 136 HP, E 220 CDI 170 HP, E 250 CDI 204 HP ve E 350 CDI 231 HP güç üreten dört farklı dizel motor seçeneği sunuyor.Mercedes bu yeni seride teknolojik açıdan oldukça gelişmiş olan yeni benzinli motor seçenekleri ile de oldukça iddialı. 184 HP'lik E 200, 204 HP'lik E 250, 292 HP'lik E 350 ve 388 HP'lik E 500 modellerinin en büyük özelliği ise yüzde 20 kadar düşük olan yakıt tüketimleri.

Yeni E serisinde kullanılan son teknolojilerden bazıları:

Adaptive Main Beam Assist sistemi: Ön cama yerleştirilmiş bir kamera trafiği tarıyor ve gelen aracı algılayıp farları o araca direkt ulaşmayacak şekilde ayarlıyor.Mercedes'in dediğine göre bu sistem en iyi aydınlatmayı sağlıyor ve trafiğin durumuna göre farın aydınlatma mesafesini 65 - 300 metre arasında değiştirebiliyor. Sistem aynı zamanda yol boşken uzun farlara geçiyor.

Lane Safety paketiyle gelen Blind Spot Assist ve yeni Lane Keeping Assist sistemleri: Şerit dışına çıkıldığında direksiyon hafifçe titretilerek sürücü uyarılıyor.

Speed Limit Assist sistemi: Hız sınırı levhalarını algılıyor ve bunları gösterge panelinde gösteriyor.

Night View Assist sistemi: S-Sınıfından alınan sistem geliştirilmiş ve artık yayaları algılıyor.

Attention Assist sistemi: 70'den fazla parametre kullanarak sürücünün uyanık olup olmadığını tespit ediyor ve değilse onu uyarıyor.

Radar Based Assistance sistemi: Güncellenmiş sistem artık 200 metreye kadar uzaklıktaki araçları algılıyor ve şayet bir kaza tespit ederse iki adımlı bir frenaj uyguluyor: önce kısmen uygulanan frenler sürücü tepki vermezse ikinci kademede tam olarak uygulanıyor.

İç mekanda masaj fonksiyonlu koltuklar ve Thermotronic otomatik klima gibi konfor donanımları sunuluyor.

alıntıdır.

leon sport
30-01-2009, 16:11
mercedes...

atakan
30-01-2009, 16:13
bu ne ya:).... herşeyi aşmışlar artık masaj yapan koltuk filan.....

SİMON
30-01-2009, 16:17
zaten mercedese dicek bisey yok 1 numara ama bu arabanin sesorleri turkiye trafigine yollarina seritlerine uyum saglayabilirmi:)
saka bi yana helal olsun...

HHaKo
30-01-2009, 16:18
Manyak teknolojik yenilikler var bu araçta okumuştum biyerde.. Mercedes yapmış yine yapacagını, üstüne tanımıyorum..

digiersoy
30-01-2009, 16:22
paylaşım için teşekkürler

Can Alan
30-01-2009, 17:29
Otomobiller ikiye ayrılır, mercedes ve diğerleri...

schumi
30-01-2009, 18:01
araba araba değilki :)baksana yok yok nerdeyse...

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
30-01-2009, 18:36
arkadaş ben anlamıyorum ya arabna tanıtımımı spa center mı çözemedim valla

yco
30-01-2009, 18:42
bu özelliklerin bi kısmı zaten Volvo'da yok muydu ya da Volvo geliştirmemiş miydi..
o kör nokta algılayıcısı mesala..

yılmaz
30-01-2009, 18:56
mercedes uçar gider yolcusu rahat eder böyle bir otobüs reklamı vardı dimi :D

kemalbalibey
31-01-2009, 00:56
mercedes'in ''m'' si bile yeter......!

koray sandal
31-01-2009, 01:18
bu özelliklerin bi kısmı zaten Volvo'da yok muydu ya da Volvo geliştirmemiş miydi..
o kör nokta algılayıcısı mesala..
Uzn yıllardan beri araçlardaki güvenlik önlemlerinin çoğunu volvo icad etmiştir zaten. Ancak burda küçük bir nüans var volvo bulur mercedes geliştirir ve gerçek anlamda kullanılır hale getirir. Bu yüzden Volvo kendini korur Mercedes sahibini :)

azozo
02-02-2009, 15:07
abi bu ne ya bende istiyorum bundan:D

acyv
03-02-2009, 16:52
Arkadaşlar size şu kadarını söylüyeyim bu kadar güzel ve teknolojik gözükmelerine rağmen bu araçlar çok süper arabalar değil, şuan kullandığım Cupra benim için onlardan daha kullanışlı. Bir önceki aracım e70 x5 3.0 d idi, aldığım gün elektronik arızası yaşamıştım, geri dönüş kamerası bozulmuştu, serviste versiyon yükselttiler ama yine çözemediler. Ben artık bu tarz araçlara hiç özenmiyorum, ilgilenmiyorum bile. Bizim bu segmentteki araçlar oldukça güzel ve kullanışlı. Tabiiki kendi düşüncem bu, kimseyi yanıltmasın.

leon sport
03-02-2009, 17:20
cupra yla mercedes i kıyaslamak biraz fanatizm olur :)

acyv
03-02-2009, 17:50
cupra yla mercedes i kıyaslamak biraz fanatizm olur :)

elbette ama ben olaya maliyet/fayda açısından bakıyorum. Mercedes, bmw, chyrsler'den çok çekmiş biriyim ben.....