PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğaz Köprüsünde Kaza yapan Leon

tanyildizi79
03-02-2009, 13:32
Arkadaşlar 3 Şubat sabahı 1. köprüde olan feci kazadaki aracı görünce yüreğim parçalandı.
Araç 34 TY 0751 plakalı Seat leon. Sitemiz üyesimidir bilmiyorum ama acil şifalar diliyorum. Köprünün üstüne o tümseği koyanlarda Allahından bulsunlar.
Araba ne hale gelmiş

http://www.haber3.com/news_detail.php?id=445780
http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=turkiye&KategoriID=&ArticleID=1054933&Date=03.02.2009&b=Arac%20Bogaz%20Koprusunde%20takla%20atti:%201%20 yarali

HHaKo
03-02-2009, 13:34
Millet kazaya tepki göstermişmiş çok hızlıymış araç, kanı bozuk herifler çalışma yapıyolar e-5in ortasına kocaman demirden tümsekler koyuyolar, ne bi tabela ne bi uyarı hiçbirşey yok, allahtan çocuk denizden aşşagı uçmamış... Çok geçmiş olsun kendisine..

SİMON
03-02-2009, 13:35
bu ne yaw allah kimsenin basina wermesin allah sifa versin..

misic
03-02-2009, 13:38
allah acıl şifalar versin geçmiş olsun ....adama..

35KEM05
03-02-2009, 13:42
Cana gelmesinde onun telafisi yok , geçmiş olsun acil şifalar .

atakan
03-02-2009, 13:44
bide gözaltına almışlar ya.... tam bir komedi olmuş.... acil şifalar.....

leoleo
03-02-2009, 13:46
çok yazık olmuş.)kimse yüzde yüz haklı değil ama,yinede geçmiş olsun.!!acaba bizden biri mi.?

fnasif
03-02-2009, 13:47
Suçlu veya suçsuz, bu saatten sonra ne kazanılabilir ki haklı olmakla, geçmiş olsun. Pazar günü aynı yerin Mecidiyeköy istikametinde, dubaların trafik akışı olan tarafında normal trafik akışının tersine bir grayder tam gaz işe geliyordu. O akşam buradan konu açıp yazacaktım ama atlamışım. Arkadaşlar çok dikkat edin, mümkün mertebe çalışmaların olduğu taraftaki şeritlerde bulunmamaya çalışalım.

Şu metrobus inşaatı bitene kadar inşallah bir kaza daha yaşanmaz. Burayı yapan müteahhit o kadar kontrolsüz ki, kendini dağbaşında şantiye sahasında zannediyor. O grayderle binek bir aracın kafa kafaya geldiğini düşeniyorum, zaten kafa kafaya değil kafa ayağa tarzı bişey....

atakan
03-02-2009, 13:49
Suçlu veya suçsuz, bu saatten sonra ne kazanılabilir ki haklı olmakla, geçmiş olsun. Pazar günü aynı yerin Mecidiyeköy istikametinde, dubaların trafik akışı olan tarafında normal trafik akışının tersine bir grayder tam gaz işe geliyordu. O akşam buradan konu açıp yazacaktım ama atlamışım. Arkadaşlar çok dikkat edin, mümkün mertebe çalışmaların olduğu taraftaki şeritlerde bulunmamaya çalışalım.

Şu metrobus inşaatı bitene kadar inşallah bir kaza daha yaşanmaz. Burayı yapan müteahhit o kadar kontrolsüz ki, kendini dağbaşında şantiye sahasında zannediyor. O grayderle binek bir aracın kafa kafaya geldiğini düşeniyorum, zaten kafa kafaya değil kafa ayağa tarzı bişey....

e-5 tamamiyle kontrolsüz bi yol artık gereğinden fazla çalışma sonrası çukur var...
e-5 te giderken 3.5 atmamak çok zor:D

leon sport
03-02-2009, 13:52
geçmiş olsun...

SNL08
03-02-2009, 14:06
cok gecmis olsun...

taykac
03-02-2009, 14:06
Yazık olmuş.Neyse içindekilere birşey olmamış en azından.

Logical_Election
03-02-2009, 14:22
geçmiş olsun.allah kötüsünden korusun...

sameterten
03-02-2009, 14:58
çok geçmiş olsun fakat garibime giden nokta göz altına neden alındı ? köprüye zarar erdi diyemi acaba !!!

joker_dd
03-02-2009, 15:41
:) öleyse gerçekten ağlancak halimize gülüyoruz...köprüde ki o tümseğe yasal hız sınırında girmek bile mümkün değil...o kadar büyük ve gereksiz...deiğiniz gibi hiçbir uyarı da yok.o saatte yol boş olduğu için bi çok kişi hızlı gidiyor...ama Türkiye de ne arabamıza ne yollarımıza ne de kendize güvenme lüksümüz yok

acyv
03-02-2009, 15:50
Eskiden TEM'den korkardım ama İBB'nin yüzünden E5'den korkar oldum, kesinlikle E5'i kullanmamaya gayret gösteriyorum, ayrıca her zaman 2. köprüyü tercih ediyorum. Metrobüs'ün yüzüden mahvettiler güzelim yolları. Bu kazayı yapanında kabahati illa vardır ama öyle bir tümsekki o, kim hızla girse top gibi seker. Cidden geçmiş olsun kazayı yapan arkadaşa...

fnasif
03-02-2009, 15:51
Doğuş yorumunda haklı olduğun yer epeyce fazla ama bence haksız olduğumuz yer de var. Tümseğin gereksiz büyük olduğu konusunda pekde haklı olmayabiliriz, inşaatçı arkadaşlar daha iyi yorum yapacaklardır yapılan işleme göre direk darbeleri uzaklaştırma açısından büyüklük gerekli olabilir ama tümseğe dair işaret olmaması kesinlikle hata. Bu tümseğe bir kaç kez frenle beraber epeyce hızlı girdiğim oldu ama hiçbirinde leonun altını vuramadım, ki fren anında merkezcil kuvvet ile aracın daha da alçaldığı düşünülürse bence eğimini bu adamlar iyi hesaplamış. Bu tecrübeyi yaşamama rağmen hala bu tümseği aniden karşımda bulduğumda yüreğim ağzıma geliyor, akrobasi hareketler de faciaya davet çıkartıyor.

HHaKo
03-02-2009, 16:14
Demin arkadaşın girdigi yeri gördüm karşıya geçerken ekipler tamir etmeye ugraşıyordu, baya büyük bi yarık olmuş.. tabi yine aynı şekilde tümsegin ilerisinde dönerken hala bir ikaz olmadıgınıda gördüm, herkes orda aniden fren yapıyor ve kıç kıça duruyorlar, zincirleme bir kazanın olması içten bile degil..

erkin006
03-02-2009, 16:16
yazıktır günahtır ya adam kaza yapmış arabayı pert etmiş canını zor kurtarmış millet bide tepki gösteriyor...yerli bi araba olsaydı Allah korusun çok farklı bile olabilirdi durum...

belki hızlıydı belki çok acil bi yere yetişmesi lazımdı olabilir bunlar normal şeyler...bilemeyiz ne olduğunu...

ayrıca köprüden metrobüs geçirmek ne kadar mantıklı bilmiyorum...iki hafta önce istanbula geldim pazar günü köprüde insaat vardı vay be ne teknoloji yapılmış bitmiş köprüye şerit ekliyorlar filan diye düşündüm...meger metrobüs geçecekmiş...bi tarafımla güldüm ağlanacak halimize...zaten istanbulun trafiğin en sıkışan yerlerinden biri sen bide bi şeridi böl metrobüs geçir...

HHaKo
03-02-2009, 16:21
mantıksız oldugunu onlarda biliyor zaten erkin, amaç milleti trafikten iyice illallah ettirip pes ettirmek ve metrobüse yönlendirmek.. Gelsin paracıklar..

erkin006
03-02-2009, 16:30
Aynen Hakan.Toplu taşıma özendireceklerse açsınlar emniyet şeritlerini iett lere,zaten kullanıyorlar istanbulda bildiğim kadarıyla ama...proje olsun ibb çalışıyor desinler:)

istanbula her geldiğimde ankaranın gözünü seveyim diye ayrılıyorum:)

acyv
03-02-2009, 16:45
İstanbul'da trafik, pazar sabahları, bayram sabahları güzel oluyor onun haricinde işkence.

desperado_32
03-02-2009, 16:55
geçmiş olsun

fnasif
03-02-2009, 17:20
İstanbul'da trafik, pazar sabahları, bayram sabahları güzel oluyor onun haricinde işkence.

sanırım en sakin zamanı pazar değil pazartesi sabah saat 3 ile 5 arası. Pendik sahildeki evde otururken bu saatlerde motor ve lastik gürültüsünden pazartesileri sabah uykusu falan kalmamıştı.

acyv
03-02-2009, 17:26
sanırım en sakin zamanı pazar değil pazartesi sabah saat 3 ile 5 arası. Pendik sahildeki evde otururken bu saatlerde motor ve lastik gürültüsünden pazartesileri sabah uykusu falan kalmamıştı.

Olabilir, belki ilçelere göre değişiyordur ama genelde istanbul'da pazar sabah 7/8 de yollar boş oluyor diye dedim, tabi bu ladım sıcak yaz günleri için geçerli değil, millet Şile, Ağva, Kilyos'a giderken yol mol kalmıyor...

maceren
03-02-2009, 17:29
2004 yılında okul bitince istanbuldan ankaraya geldim keşke istanbulda olsam ben bu işkenceye razuyım :P

Barjuan
03-02-2009, 18:07
geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş içindekileri. O tümsek de bu kadar mı aptalca bir şekilde konur. Daha geçen hafta sağ şeritten giderken dibine girince farkedip ani fren yapmıştım. Ne bir uyarı ne bir renkli tabela.. yok böyle bişey hakkaten..

schumi
03-02-2009, 18:54
gerçekten çok kötü bir olay...Allah kimsenin başına vermesin..çok geçmiş olsun...

gkn
03-02-2009, 18:55
daha bugun biton küfür ettim bende geçtim üzerinden beyinsiz herifler ikaz tabelası hala koymamıslar.Çok geçmiş olsun

schumi
03-02-2009, 19:00
daha bugun biton küfür ettim bende geçtim üzerinden beyinsiz herifler ikaz tabelası hala koymamıslar.Çok geçmiş olsun
illaki birinin can vermesini bekliyolar...bizim Türkiye'de hep böyle olur zaten...birisi ancak kazada ölücek ki öyle tabela yada uyarı bir ışık,ikaz koyuyolar..insanın canı bu kadar değerli işte.çok yazık...

34HKY87
03-02-2009, 19:04
uzun zamandır karşıya geçmiyordum ve geçen c.tesi nasibimi aldım bnde o tümsekten :( baya da hızlı geçtim arkada oturanlar kafalarını tavana bile vurdular o derece yani... tamam köprüyü güçlendirme önemli birşey ama bu kadar işlek bir yolun 1 şeridini kaplıyorsa bu tümsekler ikaz koymak zorundalar... arabalara yazık günah yaa :(

yco
03-02-2009, 19:09
fena ya geçmiş olsun..
metrobüs güçlendirme vs. hayırlısıyla bi bitse ne güzel olacak..

yılmaz
03-02-2009, 19:25
o tmsekler yüzünden azkalsın geçen hafta bende öndeki aracın ani freni yüzünden yapıştırıyorduk arkadan zor kaçtım sola o nebiçim iş öyle çok geçmiş olsun arkadaşa

neslihan
03-02-2009, 19:52
bugün uyarı koymuşlar kazadan sonra 200 metre gelmeden önce akılları sonradan geliyor.allahtan ölümle sonuçlanan bir kaza olmamış

patrıot
03-02-2009, 23:47
cok gecmış olsun sorun bura ıle bıtmıyor daha onceden yapılan butun çalışmalarda muhakkak olumlu bır kaza meydana geldı metrobud hattı mecıdıyekoye gıderken ıs makınasının gotu e-5 cıktı ve kaza olan ınsanımıza oluyor bu adamlar avrupada boyle çalışsalar bır hafta ıcınde kendılerını sınırdısı ederler yada dıskoya tıkarlar

leonkemal
03-02-2009, 23:51
Cok gecmiş olsun orada yerli bi araç olsaydı içinden cıkamazlardı leon korumus resmen

sertkaya
03-02-2009, 23:52
umarım kimse ölmemiştir araç berbat durumda.

cckoc
03-02-2009, 23:54
Gerçekten çok üzücü bir kaza ve bildiğim kadarıyla hızı 110 muş arkadaşın.O tumseklerden ben de bir keresinde hızlı geçtim ve 2 çift laf etmiştim... Bu millet bunları hak etmiyor. Vergimizi harcımızı her haltımızı kuruşuna kadar oduyoruz. En saçma şeylere ÖTV oduyoruz. Krallar gibi yaşamamız gerekirken şu halimize bir bakın. Yazık çok yazık...

slvest
04-02-2009, 00:00
Çok geçmiş olsun... bugun bende o tümsekten saat 17:00 civarları geçtim ve benım önde de kaza olmuştu trafik sıkışmıştı epey, tümseği gören ani fren yapıyor 3 araç girmişti birbirine...

KWNCH
04-02-2009, 00:03
ordan bende havalandım bı pazar sabahı uyku sersemıydım kendıme geldım

KraLL
04-02-2009, 00:03
E-5 Zaten Cevreyolundan cok mayın tarlası gorunumunde...
Kaza yapan arkadasa gecmis olsun dileklerimizle,

adnanguclu
04-02-2009, 00:52
Kaza yapan araçta jant falan var , büyük ihtimal spor yayda vardı o yüzden çok etkilenmiş olabilir tümsekten...Allah korusun ya biz bu halde girsek demekki o tümseğe aynısı olcak:(

tanyildizi79
04-02-2009, 08:53
ayrıntılı resimleri bugün gazetede gördüm arkadaşlar
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=20027&rid=2

taykac
04-02-2009, 09:08
Fotoğraflardan göründüğü kadar leonun önü parçalanmış.Motoruda kopmuş ayrılmış araçdan.Bunun ile ilgili yeni konu açmak ihtiyacı hissettim.İçindeki insanlarda çok bir hasar yok allahtan.Leonun kalitesinin ispatını böyle görmek istemezdik ama bu kaza gösterdiki gerçekten kalite bir araç.

fırtına
04-02-2009, 09:17
Hiz Tamamda Köprü Yolunda Böyle Saçma Bi Tümsek Olmaz Arkadaşlar Arkadaşa Geçmiiş Olsun Diyor .

MMA
04-02-2009, 09:20
Sorumsuzluk diz boyu.ihale ama el altından ihalelerde işi bilmeyen insanlara yaptırılıyor.Bu arada birşey farkettım araçlarımızda allah kimseye göstermesin bu tür büyük kazalarda motor kopuyor ki bunun iyi yönü motor göğüsten çıkmıyor.

yılmaz
04-02-2009, 09:32
şimdi gacetede okudum araç havalanım tümsekten bariyerlerin üsütne düşmüş motur bloğu falan ayrılmış şöför kardeşimiz hafif yaralanmış.çok geçmiş olsun tekrar bu arada fenerbahçeli arkadaşımız

erkin006
04-02-2009, 11:23
aynı yerde geçen hafta 3 arkadaşım peş peşe zıplamış şimdi öğrendim...3 üde bir birini havada görmüş.Allahtan düz düştük diyorlar.yoksa direk takla...Allah korusun süratleride 140 km. çok aşırı değil yani

SİMON
04-02-2009, 11:33
buna kimse dur demiyor hep gecmis olsun demekten baska yapacak biseyimiz yok ama sagolsunlar devletimizu belediyemiz insan hayatina cok onem weriyor peki bu kazayi yapan x bir belediye baskani yada milletvekili olsa nolcakti....
allha sukurki kazayi yapana bisey olmadi

suniUA
04-02-2009, 12:02
O tümsek nedir öyle ya nerede yaşıyoruz biz. Bir profesörün dediği bir şey var "Türkiye de insanlar ölmüyor telef oluyor". Utanmadan bir de kaza yapanı gözaltına almışlar o yolu öyle yapana kim ne yapacak.

SİMON
04-02-2009, 12:12
adam 140 km hizla gidiyomus e 10cm tumsekten gemis allahtan denize ucmamis...

acyv
04-02-2009, 12:30
İnsana saygı olmadığı gibi canımıza da saygı yok. Ekonomik ömrünü tamamlamış bir köprünün üzerinden geçiyoruz hepimiz ve sanki ahırda çalışıyorlarmış gibi iş yapıyorlar o köprünün üzerinde, altında.... Her an, her dakika, her saniye hep dikkatli olmak zorundayız dış etkenler için. Hep tetikte beklememiz lazım acaba birazdan ne olabilir, bana ne çarpar, başıma ne düşer, kim fırlar önüme diye... Allah hepimizi korusun arkadaşlar....

leoleo
04-02-2009, 14:29
sanırım belediye o tümseği oraya boşuna koymamış,millet direk karşıya atlasın diye herhalde,yani köprünün üzerinden uçarak geçecez artık.))çocuk şokta görünüyor ya,gözler sabit.)geçmiş olsundan başka bişey elimizden gelmiyor.

HHaKo
04-02-2009, 14:35
O motor nasıl uçmuş oraya öyle dehşete düştüm arabayı görünce.. Resmen yok araba tuz buz olmuş.. Ben bu çocukların yerinde olsam bu işi kovalardım o tümsegi oraya koyduran karayolları müdürlügününde.. O köprüye bakan mütahit mi ne varsa onunda...

jazzmanzz
04-02-2009, 15:22
arkadaşımıza acil şifalar diliyorum 10 gün önce power fmde köprüde tehlikeli tümseğin olduğunu ve uyarı yaptıklarını duydum arkadaşımızın hızıda 101 km miş çok hızlı değil zaten sorumlular hatalarını böyle yamamaya çalışıyorlar.

HHaKo
04-02-2009, 15:24
bencede 110 km hiçbirşey degil gecenin o saatinde yol bomboş ben gece 3-4 de bogaz köprüsüne 160la girdigimi biliyorum (özendirmek gibi olmasın iyi birşey degil tabiki) olayın şöför hatası gibi gösterilmeye çalışılması beni çileden çıkartıyor.. Zaten Bıktık o ş.... lerden metrobüs inşaatı diye yolun her yerinden birşeyler sarkıyor önüne çıkan koca koca kamyonlar cabası.. Her gün bu çileyi çekmekten bıktık artık..

leon sport
04-02-2009, 15:25
o tümseğin üstünden çok hızlı ! denilen 110 la geçmeye gerek yok..o tümsekten 60 la bile geçseniz noluyorum olursunuz...zaten kilit olan trafiği iyicice sıkıştırmasıda cabası...

HHaKo
04-02-2009, 15:27
o tümseğin üstünden çok hızlı ! denilen 110 la geçmeye gerek yok..o tümsekten 60 la bile geçseniz noluyorum olursunuz...zaten kilit olan trafiği iyicice sıkıştırmasıda cabası...

Ben geçtim 50km ile falan, noluyorum olmuyosun direk uçuyosun.. Ondan sonra bi güzel sövdüm tabi..

schumi
04-02-2009, 15:39
aslında tam bir Türkiye klasiği...o tümsek ne öyle yahu.koskoca boğaz köprüsünde..megakent diyoruz metropol diyoruz..şuraya bakın yaa...bunu gören yabacılar kimbilir nasıl anlatıyolardır güzelim ülkemizi...

ismaiLL
04-02-2009, 16:18
geçmiş olsun :(

kemalbalibey
04-02-2009, 17:17
geçmiş olsun

yusuf_1977
04-02-2009, 17:25
bu tümseklerden geçen sabah power fm geveze bahsetmişti o da tehlike atlatmış istanbulda olmadığım için görmedim umarım hız kesmek için yapılan anlamsız tümseklerden değildir.

nmn61
04-02-2009, 18:18
Allah yardımcısı olsun bende gazetede gördüm.

yco
04-02-2009, 19:54
düşündüğümden daha ciddiymiş ya kaza..
komple debriyaj sistemi herhalde kopmuş gitmiş..geçmiş olsun tekrar valla.. :(

Ulukan
04-02-2009, 19:58
ben geçen gece zor kaçtım onlardan...Allah kimseye göstermesin ama çok kötü sonuçlara yol açacak gibi...resmen ufak çaplı dağ kurmuşlar.

Gilgamesh
04-02-2009, 20:50
Olayın vehameti üzerine ihmaller üzerine ve bilumum insan hayatına hiçe sayan saygısız davranışların bizzahati başımızdaki büyükler tarafından uygulanışı üzerine sayfalarca yazı yazılabilir. Unutulmaması gereken şeylerin en başında bir insanın bu yaşlara gelmesinin hiç kolay olmadığı bu ve bunun gibi dünyanın 3 ncü sınıf geri kalmış ülkelerinde bile az rastlanacak olayları sebebi ile bu ülkenin geleceğini oluşturacak gencecik bedenleri, bir cevher gibi parlayan beyinleri kaybetmek en acı olanıdır bence. Bu olayda en sevindirici yönün biraz da kullanılan aracında vermiş olduğu etki ile kaza yapan arkadaşımızın aracının içinden sağ çıkabilmiş olmasıdır. Kendisine yaklaşık 1 ay önce bakım hizmeti verdiğimizi haberi gazetede okur okumaz kayıtlara bakarak öğrendim. Düşünün ki bu arkadaşımızın kullandığı yerli dediğimiz (ama memleketimize ait olmayan) araçlardan biri ile yapmış olsa ya sudan 64 m yüksekliği olan suyun dibinde ya da karşı şeritten o saatte olsa bile gelebilecek olan araçla çarpışması sonucu tosta dönebileceği gerçeğide göz ardı edilmemelidir. Binbir emekle yetişen gençlerimiz üç kuruşluk bir levha veya 10 kuruşluk ışıklı bir uyarı levhası yüzünden yaralanması ve hatta ölmesi hangi insanoğlunun vicdanını sızlatmadan gece yatağında mışıl mışıl uyuması için rahat bırakır. Bir arkadaşımız "bu şekilde çalışsalar avrupada bir hafta çalışamazlar" demiş. Bir kere avrupa ve amerikada bu işi alabilmek için gereken krıteri bile yakalayamazlar bu adamlar. Lakin balık baştan kokar maalesef, meclisimizde daha öz dilimizi konuşamayan vekillerimiz, 80 e merdiven dayamış bakanlarımız, parti başkanlarımız (avrupada 50 den sonra ehliyet sınavına girip refleks ve hafıza kontrolü yapıyorlar adama) varken, insan odaklı siyaset yerine popilist politilarla senelerdir yönetildiğimize göre maalesef daha çok canlar yanacak bu ülkede, daha çok ocaklar sönecek bu memlekette.

Adm
04-02-2009, 21:10
arkadaşa çok geçmiş olsun.... sorumsuz yetkililere yazıklar olsun.... dilioorum

quoasimodo
04-02-2009, 21:15
allah korumuş

fırtına
04-02-2009, 21:26
arkadaşlar beylerbeyinden leon arkadaş geçmiş olsun

Güray
04-02-2009, 21:34
oraya o tümseği koyup herhengi bir işaret,ikaz koymayanın zekasından şüphe etmeyi geçtik artık sanıyorum.

Elessar
04-02-2009, 21:44
arkadaşlar şimdi gördüm resimleri benm anladığım kadarıyla (sistemi biliyorum baraj yollarında kullanıyorduk bizde) bu tümseğin olduğu yerde bi göçük oluşmuş ve onu kapatmadan orda çalışma yapmaları lazım muhtemelen o çalışma yapmak için de metrobus inşaatının bitmesi lazım heralde ki hala duruyor öyle baya br süre durucak o şöle söliim dolu ağırlığıyla 50 tona yaklaşan kamyonlar bile o tümseğin üstünden geçerken inanılmaz sarsılıyolar barajlarda bizim onların yanında sivrisinek kalan arabalarımızn uçmaması elden değil inanılmaz bişi tek kelime ile hayvanlık bu insan gibi yaşamıyoruz ama bizim insanımıza müstahak ki gidip hala böyle işlere izin veren böyle işlerle bişeyler kazanan insanlara oy veriyolar yazıklar olsun hakkaten o işi yapan müteahite de buna izin vern yaşanan olaydan sonra hala orda olmasına göz yuman yetkililere de

*KORAY*
04-02-2009, 21:44
Zaten bizim ülkemizde kaş yapayım derken göz çıkarma normal bir şey. Tamam orada bir çalışma yapıyorsun bir ikaz koymak bu kadar mı zor. Bu ülkede şansa yaşıyoruz cidden.

heysem
05-02-2009, 00:27
sabah gazetede okudugumda içim acıdı cok uzuldum inş. sagsaglim atlatır cok gecms olsun

yco
05-02-2009, 00:40
Olayın vehameti üzerine ihmaller üzerine ve bilumum insan hayatına hiçe sayan saygısız davranışların bizzahati başımızdaki büyükler tarafından uygulanışı üzerine sayfalarca yazı yazılabilir. Unutulmaması gereken şeylerin en başında bir insanın bu yaşlara gelmesinin hiç kolay olmadığı bu ve bunun gibi dünyanın 3 ncü sınıf geri kalmış ülkelerinde bile az rastlanacak olayları sebebi ile bu ülkenin geleceğini oluşturacak gencecik bedenleri, bir cevher gibi parlayan beyinleri kaybetmek en acı olanıdır bence. Bu olayda en sevindirici yönün biraz da kullanılan aracında vermiş olduğu etki ile kaza yapan arkadaşımızın aracının içinden sağ çıkabilmiş olmasıdır. Kendisine yaklaşık 1 ay önce bakım hizmeti verdiğimizi haberi gazetede okur okumaz kayıtlara bakarak öğrendim. Düşünün ki bu arkadaşımızın kullandığı yerli dediğimiz (ama memleketimize ait olmayan) araçlardan biri ile yapmış olsa ya sudan 64 m yüksekliği olan suyun dibinde ya da karşı şeritten o saatte olsa bile gelebilecek olan araçla çarpışması sonucu tosta dönebileceği gerçeğide göz ardı edilmemelidir. Binbir emekle yetişen gençlerimiz üç kuruşluk bir levha veya 10 kuruşluk ışıklı bir uyarı levhası yüzünden yaralanması ve hatta ölmesi hangi insanoğlunun vicdanını sızlatmadan gece yatağında mışıl mışıl uyuması için rahat bırakır. Bir arkadaşımız "bu şekilde çalışsalar avrupada bir hafta çalışamazlar" demiş. Bir kere avrupa ve amerikada bu işi alabilmek için gereken krıteri bile yakalayamazlar bu adamlar. Lakin balık baştan kokar maalesef, meclisimizde daha öz dilimizi konuşamayan vekillerimiz, 80 e merdiven dayamış bakanlarımız, parti başkanlarımız (avrupada 50 den sonra ehliyet sınavına girip refleks ve hafıza kontrolü yapıyorlar adama) varken, insan odaklı siyaset yerine popilist politilarla senelerdir yönetildiğimize göre maalesef daha çok canlar yanacak bu ülkede, daha çok ocaklar sönecek bu memlekette.

:clap: :clap: :clap:

suniUA
05-02-2009, 08:10
Gilgamesh çok iyi bir yazı olmuş tebrikler ve teşekkür ederiz.;)

mrhan
05-02-2009, 08:31
cok gecmıs olsun duydum bende

Gilgamesh
05-02-2009, 10:29
Teşekkürler arkadaşlar, lakin bu konu üzerine keşke yorum yapmak zorunda kalınılmasa :( Üzücü olan ise iyilerin menfaatler uğruna harcandığı bir memlekette biz kendi kendimize bunu yapıyoruz biraz. Örn : mevcut iktidar. ( Ha öncekiler daha mı iyiydi orasıda görecelidir.)

_diesel_
05-02-2009, 11:31
Arkadaşın ilk kazası değil bundan öncede bi ağır kazası var,kendisine çok geçmiş olsun diyorum!Tabela konusunda arkadaşı haklı buluyorum ama zannedersem birazda işin içinde aşırı hız var,tarafsız olarak söylüyorum,ülkemizde trafik levha özrü olduğunu unutmayalım arkadaşlar,Levha özrümüz olduğu gibi embesilde malesef çok,geçende sitede yayınlanan porsche nin transporter'a vurması vb....bi çok kaza, Bu yüzden trafiğe çıkarken bu bilinçle yola kontrollu çıkalım!

Kazasız belasız günler!

Jackie
05-02-2009, 12:00
Çok geçmiş olsun ya.. REsimlerde o tümsek o kadar etkileyecek gibi görünmüyo ama ordan geçen bilir ne kadar pis tümsekler olduğunu.. Belliydi zaten orda böyle bişey olacağı, ya tümsekten kaçan başkasının üstüne çıkacaktı ya da biri kontrolü kaybedicekti...Mantıksız işler yapılmaya devam ediliyor hala 2009 Türkiye'sinde..

acyv
05-02-2009, 12:03
Tümseğin en sıkıntılı özelliği genişliği, üzerine hızla girdiniz mi fırtlatma platformu gibi görev yapıyor ve sekiyorsunuz üzerinden, ben oraya jeeple biraz hızla girdim, ağzımın payını aldım....

leonkemal
05-02-2009, 17:04
O platformu en azından acık renge boyayabilirlerdi yok kimse görmuyo!!

karapale
05-02-2009, 17:46
tıstım yaa hangi köprü bu geçerken dikkat edelim barii...bu hafta istanbula geçicem çünkü

Torrado
09-02-2009, 14:21
ALLAH acil şifalar versin

CanTURK
09-02-2009, 17:11
Bu arada ben yavas kullanan leon cu gormedım :)

ismaiLL
09-02-2009, 17:23

Sonuna kadar katılıyorum.Ağzınıza sağLık.

Gilgamesh
09-02-2009, 20:31
Sonuna kadar katılıyorum.Ağzınıza sağLık.

Maalesef acı ama benim bu olayda görebildiğim yegane realite bu ...

yılmaz
09-02-2009, 20:44
geçen cumartesi hava alanında dönerken o tümseklerin kaldırılmış olduğunu gördüm o korkunç kazadan sonra geç kalınmış bir durum

acyv
09-02-2009, 21:09
Birilerinin canın yanıcak, ocağı sönücek de ondan sonra hatalar düzeltilecek. Sıfatsız herifler uyarı tabelalarını bırakmış 250m,100m filan diye ama tümsekler yok. Hiçbirimizin devletimiz gözünde değeri yok ki.....