PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat neden tutulmuyor ?

Torrado
06-02-2009, 12:46
Arkadaşlar seat o kadar güzel otomobiller üretmesine karşı türk milleti gidiyor bildiğini okuyor renaulta fiata para veriyor bunun sebebi nedir ? aslında seatın Türkiye'de en çok satan 10 otomobilden biri olması lazım bence tüm araçları sportif çoğu gençlere hitap ediyor seatın tutulmamasının nedeni nedir ?

yco
06-02-2009, 13:15
senin de söylediğin gibi her ülkede tercihler farklı oluyo..
bunun ekonomik yönü bakış açısı vs. etkenleri var işte..

fnasif
06-02-2009, 13:19
doğuşun politikası, heryerde servis imkanı olmaması, daha da ziyade bilinmemesi... Bilinmemesinden dolayı da el değişimlerde değerini koruyamaması.

atakan
06-02-2009, 13:21
şuan bulunduğu yerde olması bile iyi....

Leonturco
06-02-2009, 13:24
1950 yılında kurulan SEAT, 1999 yılından sonra çıkardığı araçlarla Türkiye'de tanınmaya başladı. Şu anki durumu bence çok iyi ve bu şekilde tasarımlara devam ettiği sürece daha da iyi olacak....

007
06-02-2009, 13:34
Seat ingilterede peynir ekmek gibi gidiyor..Turkiyede de bence durumu iyi. Alfa romeo tadinda bir durum icinde..

digiersoy
06-02-2009, 13:35
çoğu insanlar haklı olarak ekonomik ve elden hemen çıkarabileceği markaları tercih ediyor ama bizler gibi tasarım ve özelliklere dikkat eden ve seat aşkı olanlar biniyo seat'a

nmn61
06-02-2009, 13:38
Seatın ikinci eli yok Türkiyede insanlar ikinci eli olan araç arıyor seatı satmaya kalk satamıyorsun bu yzden.

puma22
06-02-2009, 13:44
canım tatlı olmasa konfora ,rahatlağa ve sağlamlığa önem vermesem sevdiklerimle arabayla gezmesem sadece arabaya binmek için binmiş olsam bende renault ,peugeto fiat vs....türü arabalar binerdim.kadını rustan, elektroniği japondan arabayı almandan alacaksın demişler

taykac
06-02-2009, 13:55
Nasıl satamıyorsunki anlamadım.Ben iki tane leon aldım ve sattım.Yakınlarıma kaç tane toledo aldım ve sattım.Gaziantep i görseniz bu düşüncelerinizden tamamı ile koparsınız.Gaziantepde yoğun bir şekilde seat görebilirsiniz.Cezmi baba iyi bilir.Yalnızca seat yeni yaptığı toledo ile sedan araç ve koyduğu 1.6 102 bg likmotorla hayatını kendisi bitirdi.Ayrıca Balıkesirde Serkan 11-12 tane seat aldı ve sattı.Fakat şu anı söylüyorsanız ikinci el veya sıfır araç alışverişi kriz nedeniyle durmuş vaziyette.

leon sport
06-02-2009, 14:59
kafalarda şöyle bi kalıp düşünce var...ikinci eli düşünülüyosa renoult yada vw almalı gibi.bu iki markayı kullanan kullanmayan herkes bilir.çok yaygın bi ağları ve reklamları var..seat'ı sadece kullanan bilir...

*KORAY*
06-02-2009, 15:09
Neticede bu kadar az reklam il şuanda Türkiyedeki yeri gayet güzel. Birde adam gibi reklamı yapılsa seat bu fiyatlara alınırmıydı sizce.

rallici14
06-02-2009, 15:15
benim üçüncü seat marka aracım.ben çok memnunum.başkaları seatı sevmeye bilir.kedi ulaşamadığı ete pist mundar dermiş :)

misic
06-02-2009, 15:35
boş ver herkeste seat olmasın bizim özelliğimiz olsun...

techfash
06-02-2009, 15:59
valla ıkıncı elını bılemem ama seatın pıyada dıger ıkıncı elı yaygın olan arabalar gıbı cok olmaması bız seat suruculer ve sevenlerı olarak ıyı bısey bence

erkin006
06-02-2009, 17:34
sadece kalitesi konforu bilinmiyor.hayatında ilk defe seata veya leona benim arabamda bineler azı açık kalıyor...vaay çok iimiş ya fln diye çok tepki aldım...bizim burda leonu bilen taksiciler bundan bitane alıp taksi yapmak lazım diyor...

a3 ü olan arkadaşım benim arabaya binince yav keşke bi sürü para vermeseydim.bilsem bundan alırdım diyor...

hasret36
06-02-2009, 17:58
Araba alım satımı yapıp ticaretiyle uğraşanlar Seat ten daha ziyade ucuz ve çabuk satılan ,piyasası olan renault,fiat vs araçlara ilgi gösteriyor.

Taksiciler ise renault clio,fiat albea gibi parçası Seat a göre çok daha ucuz olan araçlara yöneliyor.

Seat servislerinin yaygın olmaması,yedek parça fiyatlarının diğer araçlara göre biraz pahalı olması ve gerekli reklam vs tanıtımlarının hiç yapılmaması diğer araçlara göre Seat ın daha az tutulmasının sebebidir.

ADEM ŞİMŞEK
06-02-2009, 18:05
Nasi Ya Olmazmi
Olmasa Biz Bu şirketi Nasil Ayakta Tutariz .

Torrado
06-02-2009, 18:59
Nasıl satamıyorsunki anlamadım.Ben iki tane leon aldım ve sattım.Yakınlarıma kaç tane toledo aldım ve sattım.Gaziantep i görseniz bu düşüncelerinizden tamamı ile koparsınız.Gaziantepde yoğun bir şekilde seat görebilirsiniz.Cezmi baba iyi bilir.Yalnızca seat yeni yaptığı toledo ile sedan araç ve koyduğu 1.6 102 bg likmotorla hayatını kendisi bitirdi.Ayrıca Balıkesirde Serkan 11-12 tane seat aldı ve sattı.Fakat şu anı söylüyorsanız ikinci el veya sıfır araç alışverişi kriz nedeniyle durmuş vaziyette.
hocam bu motor durumu seatın elinde olan bir şey değil LEONUN o kadar güzel kasası olmasına rağmen gittiler 1.6 8V 102 hplik motoru koydu buna vw karar veriyor vw jettayı çıkardıktan sonra toledoyuda altea xl gibi yaptılar jetta satışlarını etkilemesin diye

desperado_32
06-02-2009, 19:07
Evet seat birçok ülkede tutulmuyor bunlardan biriside Türkiye sebebi aracların ithal olması pahalı olması ve vw gibi markanın kardesi olarak görülmesidir bence ben ıspartada yasıyorum ıspartada en büyük servis vw nin ve seat servisi yok bu yüzden ıspartada vw arac coktur bunun gibi sebeblerde olabilir...

Torrado
06-02-2009, 20:08
kafalarda şöyle bi kalıp düşünce var...ikinci eli düşünülüyosa renoult yada vw almalı gibi.bu iki markayı kullanan kullanmayan herkes bilir.çok yaygın bi ağları ve reklamları var..seat'ı sadece kullanan bilir...
öyle tabi hocam benim arkadaşımda 2005 megane 1.6 16V 115 HP var kafa tutuyodu benim ibizaya dedim gel yarışalım kaybeden yarım depo benzin alır tamam mı tamam neyse gittik sanayiye sanayi dediğime bakmayın f1 pisti gibi :D yarıştık aldım bunun yarım depo benzini dedi ne var senin arabada bg gücünü mü yükselttiniz dedim hayır 100 bg normal fabrikadan nasıl çıktıysa öyle o gün arkadaşıma pahalıya mal olmuştu :P yarış sevdası :) şimdi 2004 toledo 1.8 20 V Sahibi

schumi
06-02-2009, 20:26
bizim Türkiye'de şöyle bi zihniyet var insanlarda..alınacak aracın parça fiyatları çok ucuz olucak..satmaya kalktım mı çok rahat satıcaksın gibi vs. düşüncelere sahibiz ne yazık ki...araba ithal oldumu herkes dur diyo ilk önce kaçıyo..seat'ın doğuş grubu'na geçmeden önceki hali daha kötüydü bence..şu an çok daha iyiler...

karapale
06-02-2009, 20:32
seat neden tutulmasın ki,,bence yeni yeni tanınmaya basladı..kocaelide en cok fiat 2. reno 3. seat geliyor ;) inanın bundan sonra seat araca binmek lüks olacak??

GÖKHAN ŞİMŞEK
06-02-2009, 20:41
arkadaşlar vede abilerim bu yedek parça ucuzluğu konusunda sizlere ne yazıkki sadece fiat konusunda katılacağım...renaultun clio su da dahil parçaları fahiş pahalı arkadaşlar önceki kasa kangoo ların hiçbir özelliği olan yan aynası 400 lira alın size ucuz parça!!!neyin ucuzu reno en kazık markalardan biridir....gidin de megane nin farını bide leonun farını sorun hangisi ucuz???iddaya girerim orjinallerini sorun ki hangi
si ucuz???haa fiat süper bedava gibi birşey parçaları gidip de albea yerine clio kullanan taksicilere vede şirketlere gülerim bizim albea var bedava parçaları yaw???benim broadwayın parçaları bile 3 yıl önceki haliyle şu an ki albeaların parçalarından pahalı!!!

GÖKHAN ŞİMŞEK
06-02-2009, 20:51
ayrıca 2. elde değer kaybı demiş faruk abim biz albeayı 27700 e aldık 2006 da bugün 19000 den yukarı vermiyo kimse bide daha 25000 km de!!!zarar 8700 lira aha bize 2.elde değer!!!kayınbabamın clio su var 2006 model 26000 e almışlar bugün 40000 km de kimse 17500 den fazla vermiyo aha bize kayıp 8500 lira!!!soruyorum bu kadar az km de cordobalar bu kadar zarar ettirdimi kimseye??? ha ettirdi diyelim en azın dan full konforlu bir araç ettirdi o zararı size hiçbir konforu olmayan bir araç değil....leon bile yaw benim 1.6 yı şu an 31000 e veririm üzerinde ekstra hiçbirşey yok müşteri hazır ama satmıyorum niye satayım???neredeyse zarar yok!!!benim 95 süper broadwyı 2005 de 9300 e alıp zooorrrrla 2 yıl sonra 8300 e sattım 2000 lirada masraf etmiştim al sana afedersiniz kıçı kırık bir arabadan 3000 lira zarar???leondan 5 etsem ne olur???deyip satmıyorum bide artvinde broadway için günde 10 kişi arıyodu o kadar piyasası iyi olan arabayı 2 yıl sonra zorla 1000 lira zararına anca satabildim....piyasa şöyle bedawaya verirsen piyasası iyi arkadaşlar....

GÖKHAN ŞİMŞEK
06-02-2009, 20:56
bide arkadaşlar seatın servisi tek problem!!!artık trabzondada yok bi erzurum 250 km stabilize bozukluğunda yoldan git servise dönüşte servislik ol!!!işte bu nedenle tutulmaz seat!!!reno erzurumdada trabzondada rizedede var!!!aha tutuldu işte hemde zorla!!!artvinde heeerkes forda laf atardı servis plaza açıldı (tek ford var zaten)her taraf ford!!!işte budur adam ford bi halta yaramaz diyo gidip ford alıyo servis burada diye iyi servis olan yerlerde seat dolu beyler!!!erzurumda mesela dolu!!!tek sorun SERVİS!!!yok...

suniUA
06-02-2009, 23:21
Seat'ın tutulup tutulmaması şehirden şehre de fark ediyor. Mesela Kocaeli de her yerde seat görüyorum ama Bursa da hiç görmüyorum. Belki de sebebi Seat bayisinin Kocaeli de şehir merkezinde olması ve insanların orada arabaları görmesi hoş şimdi orada da şehir dışında taşındı ama... Yani bayi mevkisi bence çok önemli satış için...

ugurcoskun28
06-02-2009, 23:48
tekin abi doğru söylüyor.hafta sonu antep'deydim.sanki her 5 araçtan birisi toledo.
satamayan antep'e gelsin...
bu arada fıstıkla baklava da yer...

GÖKHAN ŞİMŞEK
07-02-2009, 00:42
Seat'ın tutulup tutulmaması şehirden şehre de fark ediyor. Mesela Kocaeli de her yerde seat görüyorum ama Bursa da hiç görmüyorum. Belki de sebebi Seat bayisinin Kocaeli de şehir merkezinde olması ve insanların orada arabaları görmesi hoş şimdi orada da şehir dışında taşındı ama... Yani bayi mevkisi bence çok önemli satış için...
kardeş bursada satmaz tabi öyle uyuz ki çalışanlar!!!yüzüne zorla bakıyolar!!!iyiki 1 kez tesadüfen bişey soralım dedik!!!alacaksamda almam!!sadece satışta insanları memnun edersen daha hep oradan alınır araç salaklık yaparsan da kimse seni tavsiye etmez!!!sanki başka marka yok da bursada skodaya bi gidin ne ilgili insanlar!!!

sertkaya
07-02-2009, 00:49
En önemli sebebi halkımızın alışkanlıklarını kolay kolay bırkamaması, yeteri kadar tanıtılamaması, servis olanaklarının yaygın olmaması, buna rağmen seat sevgisi giderek artmakta yarı yıl tatili için DÜZCE ye gittiğimde tek seat olacağımı düşünürken leondan,cordobaya,toledoya kadar hepsini gördüm bu da beni şaşırttı bir o kadarda sevindirdi. Seat iyi yolda yalnız aile arabaları için biraz daha çalışmalı önem vermeli...

Manowar_
07-02-2009, 01:06
bu kazık servis fiyatlarından kazık yedek parca fiyatlarından dolayı ben bile nereden aldım seatı diye düşünmüyor değilim hani ?

haxal
07-02-2009, 01:35
daha önce marea vardı, sonra hyundai.. kullandığım yerdeki yollar çok fena 6 ay gecmeden ön düzene takviye yaptırıyodum.
şükür sağlam araç seat,hiç sorunum yok, nede olsa alman... ama millet bilmiyor işte.
gecen bi yerde durdum,tam araçtan iniyorum adamın biri :
abi bu araç çin malımı dedi :D:D:D
yok dedim hindistan...

benim çok beğendiğim hiçbir araç maalesef türkiyede tutulmuyor, sorun bende herhalde...
o kadar clio symbol, broadway, bilimum kuş serisi tutuluyor işte...
ama kararlıyım, ben zevk aldığım otoya bineceğim, varsın tutulmasın.

GRY86
07-02-2009, 01:39
arkadaşlar bence seat diğer markalar gibi volkswogen renoult gibi markalar kadar bilinmediği için tutulmuyor.. örnek vermek gerekirse ben golf yada a3 ikinci el diye araba almayı düşünürken tesadüf eseri bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine leonlara gidip baktım hoşuma gitti ve o şekilde aldım çokta memnunum aracımdan bu fiyata bu sınıfta daha iyi bi arabaya binemezdim..

Caner_FR
07-02-2009, 04:20
arkasaslar ben bır seat leon kullanıcı ve yabancı uyruklu bırı olarak sunu soylemek ıstıyorum.avrupada seat markası her secenegı mevcut bır tofaş.cunkı alım satımı cok uygun ve ıdeal bır arac.audi wv gıbı luks markanın bır alt versıyonu olarak cok tutulan ve o markalarla kıyaslandıgında aynı ozellıklerı sunan uygun ama cok uygun bır markadır. ulkemızde ise yıne o markaların tanınmamıs bır alt versıyonu olarak buyuk bır pıyasa yakalamamıs modelıdır.. aslında seat avrupada, ulkemızde cok nadır olan 1993 ve 1998 arası mukkemmel tasarım efi.fuul injektor model ıbıza larla pıyasa edınmıs bır markadır.cok buyuk bır gecmıse sahıp degıldır..ulkemızdekı bugunkı konumu, avrupadakı konumunla kıyaslarsak tofaş modellerınden daha class bır karıyere sahıptır..(burada tofastan cok ustun gorunup avrupada tofaş kalıtesındedır)...marka olarak basıt gorunse dahii son modelleri ve alman teknolojısını kullanarak ustunluk saglamıs ve cızgısını kaybetmeden devam ettıgı surece karıyerını arttıracak bır marka olacagına ınanıyorum

schumi
07-02-2009, 04:42
daha önce marea vardı, sonra hyundai.. kullandığım yerdeki yollar çok fena 6 ay gecmeden ön düzene takviye yaptırıyodum.
şükür sağlam araç seat,hiç sorunum yok, nede olsa alman... ama millet bilmiyor işte.
yok dedim hindistan...

benim çok beğendiğim hiçbir araç maalesef türkiyede tutulmuyor, sorun bende herhalde...
seat'a çin malı diyecek kişi kafasına yumruğu yerdi heralde...:)

yılmaz
07-02-2009, 09:11
bu kazık servis fiyatlarından kazık yedek parca fiyatlarından dolayı ben bile nereden aldım seatı diye düşünmüyor değilim hani ?aynı şeyleri yazacaktım ki sen yazmışsın diğer yazılanları okuduktan sonra aracın fiyatı belli lakin servis ve yadek parça fiyatlarına gelince audi gibi araçla başa baş bir durum söz konusu nerdeyse

JaMaL
07-02-2009, 13:11
bence seat herşeyini leona borçlu benim aklımdan bile geçmezdi bir seat marka araba almak çevremdeki çoğu insanda böyle düşünüyor yeni modellerinde bu spor çizgiden ve harika tasarımdan vazgeçmezlerse süper işler yaparlar

GÖKHAN ŞİMŞEK
07-02-2009, 18:53
yok dedim hindistan...

Abicim ben artvinde tek leonu aldım ki zaten seatta öylee piyasalı bir araç değil artvinde ama boş piyasa falan cahil insan lafları bunlar nedenmi git 27 000 e clio al 17 000 e verirsen piyasası süper yemişim böyle piyasalı arabayı....clio nun tabiki piyasası olur şirketler alıyo yüzlerce sonra satıyolar yarıya sonrada piyasa düşüyo yarıya sonrada bu aracın piyasası çok....

skymz
07-02-2009, 19:33

Tekin Baba nın ufak bir eksikliğini düzelteyim dostlar,Şu ana kadar 17 tane Seat marka araç aldım ve zorlanmadan değerinde hatta kimilerini değerinin üstünde sattım:)
Bu arada unutmadan söyleyeyim salı ve ya çarşamba 18.seat ım geliyor;)

GÖKHAN ŞİMŞEK
07-02-2009, 19:39
Tekin Baba nın ufak bir eksikliğini düzelteyim dostlar,Şu ana kadar 17 tane Seat marka araç aldım ve zorlanmadan değerinde hatta kimilerini değerinin üstünde sattım:)
işte budur serkan abim...

GÖKHAN ŞİMŞEK
07-02-2009, 19:41
arkasaslar ben bır seat leon kullanıcı ve yabancı uyruklu bırı olarak sunu soylemek ıstıyorum.avrupada seat markası her secenegı mevcut bır tofaş.cunkı alım satımı cok uygun ve ıdeal bır arac.audi wv gıbı luks markanın bır alt versıyonu olarak cok tutulan ve o markalarla kıyaslandıgında aynı ozellıklerı sunan uygun ama cok uygun bır markadır. ulkemızde ise yıne o markaların tanınmamıs bır alt versıyonu olarak buyuk bır pıyasa yakalamamıs modelıdır.. aslında seat avrupada, ulkemızde cok nadır olan 1993 ve 1998 arası mukkemmel tasarım efi.fuul injektor model ıbıza larla pıyasa edınmıs bır markadır.cok buyuk bır gecmıse sahıp degıldır..ulkemızdekı bugunkı konumu, avrupadakı konumunla kıyaslarsak tofaş modellerınden daha class bır karıyere sahıptır..(burada tofastan cok ustun gorunup avrupada tofaş kalıtesındedır)...marka olarak basıt gorunse dahii son modelleri ve alman teknolojısını kullanarak ustunluk saglamıs ve cızgısını kaybetmeden devam ettıgı surece karıyerını arttıracak bır marka olacagına ınanıyorum
canerim bence bu tofaş muhabbeti opel için daha geçerli almanyadan gelen yakınlar hep öle derlerdi ama opellerin zırt pırt bozulup arıza vermeleri bana bunu teyit etti ama seatlar kolay kolay arıza vermiyor...

taykac
07-02-2009, 20:54
Hayırlı ve uğurlu olsun Serkanım.Bilgilendirirsin bizi artık.

bohem30
08-02-2009, 00:54
Sayın arkadaşlar ben her marka aracı bizzat aldım denedim yıkadım karşıdan baktım,yanımdan vızz diye gecen arabalara kafa tuttum bazen cortladım,ama hep gözüm seat ta idi bence zeki insan seat alır cünkü araca verdiğin para seat hak ediyor arac o kadar doluki bunu bilmeyen insanlar bu durumu gördüğünde yapma yaaa diyorlar,seatın bence tutulmaması ki ben buna katılmıyorum sebepleri

1.Aracın yeteri kadar tanıtılamaması

2.Yaygın servis ağının cok olmaması

Sonuç

sameterten
08-02-2009, 00:58
milletimizin ön yargısı babamda yaptı aynısını tutulmuyo bu araba baksana piyasada çok yok dedi bana :D bende herkes böyle düşündüğü için tutulmuyo dedim günlerce haftalarca arabayı anlattım baba bak şöyle baba bak böyle diye en sonunda aldırdım şimdi iyiki almışım diyo çevresinde arkadaşı araba alıcakmış beni arıyo cordoba nekadar ibiza nekadar diye herkese öneriyo :D bende diyorum ki Herkes Doğru Yolu Bulacak :D

bohem30
08-02-2009, 01:27
kesinlikle katılıyorum daha önce 407 hdi vardı bende ya verem etti beni ve ben leonumu satmıştım,ve hav hav hav gibi pişman oldum altea xl ile bende doğru yolu buldum,arabalar gercekten cok güzel

Oğuz Eken
08-02-2009, 12:41
reklamıda eksik bence seat'ın

Torrado
08-02-2009, 14:12
arkadaşlar bence seatın servis sorunu mazaret olarak görülemez neden diye sorucaksınız eminim :) seat bağımsız bir marka değil audi vw skoda hepsi seatla birlikte üretiliyor seat servisi olmayan yerlerde vw servisine gösterilebilir

Torrado
08-02-2009, 14:15
milletimizin ön yargısı babamda yaptı aynısını tutulmuyo bu araba baksana piyasada çok yok dedi bana :D bende herkes böyle düşündüğü için tutulmuyo dedim günlerce haftalarca arabayı anlattım baba bak şöyle baba bak böyle diye en sonunda aldırdım şimdi iyiki almışım diyo çevresinde arkadaşı araba alıcakmış beni arıyo cordoba nekadar ibiza nekadar diye herkese öneriyo :D bende diyorum ki Herkes Doğru Yolu Bulacak :D
hocam aynısı babamda biz ibizayı almadan önce dedi arkadaşımda ibiza var süper araba full donanımlı bir bakalım gittik baktık ilk dedim baba süper araba 2005de almıştık aldığımız adam menemen koç allianz şubesinin sahibi diyeyim oğlu amerikaya gittiği için arabayı bırakmış piyasası 18-22 arası gidiyordu 19 milyar diyeyim o zaman milyardı :D istedi babam araba tutulmuyo kaskoyu sana yaptırcaz falan dedi 15 e almıştık çok iyi aldık arabayı 67.500 kmdeydi aldığımızda şimdi 99 bin kmde çok memnunuz değiştirmek için uğraşıyorum LEON TSI aldırmaya çalışıyom bakalım inşallah isteğim bir gün gerçekleşir :D

omercanilica
08-02-2009, 21:28
benzın derdı cok yuksek ....

endless
10-02-2009, 21:41
Kim diyo tutulmuyo,benim bu trafikte gördüklerim ne?ben arabamı satmayı düşünmediğim halde bile talibiiii çookkkk...

yılmaz
11-02-2009, 22:25
gülü seven dikenine katlanır ben aracıma aşığım

haxal
11-02-2009, 22:43

sana katılmıyorum. 1600 102 hp 1400 kg altea var bende ve muadilleri kadar yakıyor.
focus,megane,meriva,toyota,astra vs vs...

bu ağırlıkta olsa diğer araçlar, kimse binemez valla (bknz:renault scenic,focus cmax)

millet arabayı bilmiyor ondan tutulmuyor,gecen biri bana : bu araba çin malımı dedi? düşün artık.

acyv
12-02-2009, 00:44
Çoğu insan Seat'ı tanımıyor ve necip insanımızın özelliklerinden biri olan bilmediğini kötüleme huyundan ötürü, Seat hakkında olumsuz laflar dolanır. Halbuki sıfır alınmış ve adam gibi kullanılmış bir Seat'dan sorun yaşamazsınız kolay kolay. Seat'ın birçok modelini kullandım, kiminde sorun yaşadım ama şuan yine Seat kullanıyorum. İnsanların düşüncelerinden ziyade kendi duygularımız, fikirlerimiz daha önemli. Biz kullanırken memnunsak, huzurluysak gerisi boş. Aycıra Seat'da kendini her geçen gün yeniliyor.

can_aydinoglu
26-02-2009, 21:46
Arkadaşlar merhaba bende br ibiza sahibiyim fakat uzun süredir siteye girememiştim.
Renonun veya Tofaşın pazarda neden bu kadar tutulduğunu anlamak çok zor değil bence.
Renoyla başlarsam ilk serisi Reno12 lerdir ve anadoluda çoğu köy yolumuz maalesef 80 lerde çok bozuktu ve maalesef hala çok kötü durumdalar ve o yollarda normal amortisörlü araçlar yerine makaslı araçlar çok tutar ki reno12 de o başarıyı sağladı. Hala sapasağlam ve 24 yaşında reno12 ts i olan arkadaşlarım var ki piyasadaki ilk klimalı araçtı yanlış hatırlamıyorsam.
Tofaşın ise tutmasının sebebi tabiki ucuzluğuydu. Hatırlarım ben küçükken arabalar 2 ev parasınaydı.:) Tofaş kuşlar serisi 74-99 arasında diğer arabaların yarısı fiyatındaydı ve alışkanlık yaptı sanırsam:) Ondan sonrada Reno12 yerini anadoluda yerini doblo'ya bıraktı.
Aslında bence Seatın alması gereken dersi 5 sene önce peugeot verdi. Adamlar eskiden çok pahalı araçları bir anda pazara sürdü ve hiç zorluk yaşamadı 206 lar peynir ekmek gibi satıldı.
Seat Peugeot tan daha başarılı olmasına rağmen aslında biraz WV grubun satış politakası yüzünden geri kalıyor maalesef:( Seat tututursa WV alt segment arabaları satmaazlar ve bu yüzden Seatın servis ve satış ağını çok kısıtlı tutuyorlar maalesef:(
Ayrıca seat malesef sadece genç nufusa hitap ediyor. Altea ve toledo hariç. Passat veya Polo classic ayarında hiç bir arabasınıda Türkiye piyasasına satmıyor. Exeo yu çıkarması beni çok heyecanlandırdı ama Türkiyede satmıyorlar maalesef:( Bence Seat ürün gamını genişletmeli ve Doblo ayarında araçlar çıkartarak piyasada boşluk bırakmamalı. Passat sınıfı ve Clio&Albea(Exeo) arabaları Türkiye piyasasında görmek istiyorum:)

pilot_emre
26-02-2009, 22:04
Arkadaşlar İyi Hoş Avrupa'da en çok tutulan araca biniyoruz haklısınız ama Avrupa'nın hangi ülkesinde Benzinin litre fiyatı 3 tl; Asgari maaş 350 tl; Hangi ülkede 12 milyon işsiz war?? Gelirlerimiz ortada... Parası olan veya Arabayı kullanmayı sewenler Seat'a biner... Babam 29 yıllık dewlet memuruydu emekli oldu Aldığı para 29.000 tl... İnsan ömrünün hiçe sayıldığı; emeğinin harcanıp gittiği bir ülkede değil miyiz?? Bu yüzden parçası ucuz olan; arabanın kendisi ucuz olan satılır türkiye'de... 33.000tl'ye leon alacağına adam gidiyo megane alıyo.. Hemde dizelini...
Bu yüzden Seat gibi orjinal markalar tutulmuyo....

BiRTaN_Altea
27-02-2009, 09:51
reno ekonomik olduğu için tercih ediliyo denilmiş ama ok alışta 3-5 lira ucuz ama servise bi bakıma girsinlerben görürüm onları benim aracımın orjinal sağ alt tabakası değişti parça 390 tl megane 2 dayımın ki değişti 560 tl parça fiyatı eee nerde ucuzluk??? ben bakıma giriyorum 45000 bakımı 200 tl veriyorum meganer giriyor 400 tl veriyor triger orjinal 600 değişiyor renoda 850 tl hani nerede ucuzluk??? tabi gidipte leonla clioyu kıyaslarsak tabii kide ucuz ama leonun dengi megane hatta laguna kıyaslayın şimdi!!!

canede
01-03-2009, 14:51
Galericiler Seat tan daha ziyade ucuz ve çabuk satılan , daha çok tutulan, piyasası olan araçlara ilgi gösteriyor. Aracın tutulmamasının nedenlerinden biriside bu. Hiç reklamlarını görmüyoruz.

Ben keyfime göre bir arabaya bindikten sonra, tutulsun tutulmasın vızz gelir....

teknik
02-03-2009, 11:08
fiat ve vw gruplarının tutulması eskiden gelen birşey bence golf 2 ve 3 modellerini hatırlarsanız bu araçlar 92 93 yıllarından buzamana kadar kendini kantlamış ve reklam etmiş araçlardır vw vw yapan ve duyulmasını sağlayan passat ve golf modelleridir yada fiat modelleri şahin doğanla başladı ve kafalarda yedek parçası uçuz heryerde servis imkanı bulabilme imkanı gibi bir izlenim bıraktı.wv de güvenilir sağlam arabadır gibi bir izlenim var.
Seat ise leon ile özelliklede satmasının nedeni leonun çarpıcı reklamıdır.Reklam en kötü ürünü bile sattırır.Benim babam bile arabalardan anlamaz ama reklamı görünce adınıda bilmiyor şu reklamdakinden birtane alsak mı? dedi.:)
Seat modellerinin türkiye'de tutulması için reklam ve servis ağının gelişmesi gerekiyor.Güvenirlik ve sağlamlık imajı yaratığında reklamlar ile desteklenen bir proje, akıllara fiat nede wv getirir akla

rustemmm
02-03-2009, 13:56
erzurumdada seat gayet iyi durumda hemen hemen heryerde görebiliyorsunuz ben alıncaya kadar erzurumda bu kadar tutulduğunu bilmiyordum... Birde sanırsam yedek parçası ucuz olan araçları tercih ediyor halkımız... konfor falan o kadarda önemsenmmiyor gibime geliyor...

muratcantona
12-04-2009, 12:58
yollardda artık cok var yeterınce satıyor bence ama bı sedanı olmadıgı ıcın d sınıfı exeo gelıncede ıce belırgın olur emınım a4 ten cok satar o araba aynı araba ztn :D

omercanilica
12-04-2009, 17:11
2elı bence cok satan bır arac degıl vede mıllet bılmıyor ayrınıtılı olarak on yargılı yaklasıyor bence vw yaklasıtıgı gıbı yaklasmıyor seat ah bır bılseler 2sıde aynı ....

hasret36
12-04-2009, 20:52
Kim diyor seat tutulmuyor diyeeee..Trafikte az görülmesi onun tutulmadığı anlamına gelmez..
Bmw mercedes de trafikte diğer araçlara oranla az ...bu onlarında tutulmadığı anlamınamı geliyor..

ZGR
12-04-2009, 22:09
insanlarda biraz önyargı var sanırım..

Torrado
13-04-2009, 16:15
insanlarda biraz önyargı var sanırım..
biraz mı ?

sweetcrazy
13-04-2009, 18:32
türkiyede ayağını yerden kesmesi yetecek,her köşede parçası bulunacak anahtarı yere attınmı birinin kapacak olduğu aslında tabuttan farksız ve problemsiz durmayan brodway ve kuş serisi oldukça piyasamızda insanların seat gibi araçlara ilgi göstermesi zor görünüyor,yeni ibiza aldığımı duyan 10 kişiden 8 i hadi ya başka arabamı yoktu clio,grande punto alsaydın dedi.ama herkez bu işten ve kaliteden anlasaydı herkez aynı arabaya binerdi...

Cupra
13-04-2009, 20:15
Kişisel fikrim, 0 araca bu kadar para vermek yerine, daha kaliteli ve iyi markaların biraz daha düşük modellerini almak. 0 aracı alıp, koltuğuna oturduğunuz anda fiyatı 3.000TL-4.000TL düşüyor zaten.

leoni
13-04-2009, 20:19
Kişisel fikrim, 0 araca bu kadar para vermek yerine, daha kaliteli ve iyi markaların biraz daha düşük modellerini almak. 0 aracı alıp, koltuğuna oturduğunuz anda fiyatı 3.000TL-4.000TL düşüyor zaten.
aynen öyle düşünüyorum bende vede hep öyle yaptım

haxal
13-04-2009, 23:26
türkiyede ayağını yerden kesmesi yetecek,her köşede parçası bulunacak anahtarı yere attınmı birinin kapacak olduğu aslında tabuttan farksız ve problemsiz durmayan brodway ve kuş serisi oldukça piyasamızda insanların seat gibi araçlara ilgi göstermesi zor görünüyor,yeni ibiza aldığımı duyan 10 kişiden 8 i hadi ya başka arabamı yoktu clio,grande punto alsaydın dedi.ama herkez bu işten ve kaliteden anlasaydı herkez aynı arabaya binerdi...

bu kadar iyi tanımlanır.
cuk oturmuş, tebrik ederim.

acyv
14-04-2009, 00:07
Eskiden Seatlar sorunluydu, zaten iyide reklamı yapılmamıştı. VW grubuna dahil olduktan sonra üretilen modeller daha bi güzelleşti, Türkiye distrübütörü daha iyi çalışmaya başladı ve ondan sonra piyasaya daha fazla girdi. Ülkemizde araç kullananların çoğunun araçtan beklentisi mali yönde ağırlıklı. 2. ELde satıldı mı fiyatı ne olur, yedek parça bolluğu ve ücreti çok önemli değerler. Seat ise son yıllarda bu konularda ilerledi denebilir. 90'lı senelerde Seatlar sıkıntılıydı, bir çok kez beyin arızası yaşamış biri olarak bu sıkıntıyı çok iyi biliyorum. Ne zaman ki VW grubuna dahil oldu, benim için sorun kalmadı. Teknoloji aynı teknoloji, modeller daha bir güzel ve alımlı(kişiye göre değişir).

ismaiLL
14-04-2009, 00:29
Bırakın herkes Seat almasın; O ayrıcalık bizde kalsın :)

emresenyer55
01-05-2009, 12:24
Mesala Samsunda En Fazla 100tane Seat Vardır ..sebebide Samsunda Seat Bayisi Yok :) Düşünün Yaniiii....niye Satılmaz Diyer şehirlerdede Olmadıysa

cckoc
01-05-2009, 23:13
Bırakın herkes Seat almasın; O ayrıcalık bizde kalsın :)

Herkes Seat almasın ama lutfen kızlar Seat ismini öğrensinler:) Doğuş otoya burdan çağrı yapıyorum lütfen bayanlara BMW, Mercede, Audi, Porsche gibi markalar haricinde Seatın da var oldunu ve birçoğuna kıyasla daha karizmatik olduğunu reklamla veya başka yollarla anlatın:)

EMR-TOLEDO
02-05-2009, 00:15
bugün bizimkilere dedimki exeo alıcam..annem dediki hee 50 milyara alırsın,20 milyara satarsan öpüp başına koyarsın:)yani seatın tek handikapı 2.elinin olmaması..gerçi 2 .el diyoruz ama,2006 astradan daha fazla ediyo aynı model leonlar..

cckoc
02-05-2009, 00:50
bugün bizimkilere dedimki exeo alıcam..annem dediki hee 50 milyara alırsın,20 milyara satarsan öpüp başına koyarsın:)yani seatın tek handikapı 2.elinin olmaması..gerçi 2 .el diyoruz ama,2006 astradan daha fazla ediyo aynı model leonlar..

Anneniz yanlış ta soylememiş :)

GÖKHAN ŞİMŞEK
02-05-2009, 09:40
Mesala Samsunda En Fazla 100tane Seat Vardır ..sebebide Samsunda Seat Bayisi Yok :) Düşünün Yaniiii....niye Satılmaz Diyer şehirlerdede Olmadıysa
ama samsunda vaaarrrr.....ayrıca artvinde de yok servis ama eminim 20 000 nüfuslu ilde 15-20 tane seat vardır...

OZ KOCER
02-05-2009, 10:51
Herkes Seat almasın ama lutfen kızlar Seat ismini öğrensinler:) Doğuş otoya burdan çağrı yapıyorum lütfen bayanlara BMW, Mercede, Audi, Porsche gibi markalar haricinde Seatın da var oldunu ve birçoğuna kıyasla daha karizmatik olduğunu reklamla veya başka yollarla anlatın:)

kesinlikle haklısın ama diyarbakırda bir leon ve cordba fırtınsı esiyo kızlardan yana yani şanslıyız
kolay gelsin:D :D

takeda
02-05-2009, 12:08
bencede seat fazla tanınmıyor.şayet leon gibi bi araç çıkarmasaydı bukadar da tanınmıyacaktı 2006 yeni kasa leonların çıkmasından sonra daha rabet arttı ve çevremde kilere seatı anlatanakadr canım çıkıyordu allahtan yoldan bi leon geçtiğinde anlata biliyordm bence cep tel gibi nasıl nokia -samsung aynen böyle diye düşüne biliyorm +reklamasyon çok az..

fkaraduman81
02-05-2009, 12:52
İnsanlar benim gördüğüm kadarıyla,seata baktıklarında çok güzel olduğunu,dikkat çektiğini,farklı ve özgün bir tasarıma sahip olduğunu söylüyorlar.Ama gelelim 2.eline.Bence bu bir çarkın dönme işi.Bugüne kadar hep seatların ikinci eli yok diye düşünüldü ve buyüzden de alınırken seatla aynı para daha düşük konforda ya da aynı konforda çok daha pahalı araçlar tercih edildi.Tek sebep satarken zorlanma güdüsü.Ama bir kez seatla tanışan bi daha bırakamaz bence.Kopması zor.Bu kadar konforu bu fiyatlarda başka hiçbir araçta bulamazlar.Çarkın ilki dönmeye başlarsa hepsi tıkır tıkır işlemeye başlayacak.Öyle ikinci eli yok falan gibi bi durum da ortaya çıkmayacak.Bugün bu seat leon ile başladı bence.Satmaya kalkın ha diyince alıcı kapınızda.Yanlış mı?

cckoc
02-05-2009, 22:37
kesinlikle haklısın ama diyarbakırda bir leon ve cordba fırtınsı esiyo kızlardan yana yani şanslıyız
kolay gelsin:D :D

Şanslısın hocam o zaman:):)

mechule_99
03-05-2009, 01:25
bence içine çok fazla yol gürültüsü aldığından.. başka hiçbir eksikliği yok çünkü

hayxe
03-05-2009, 15:23
İsim ve reklam meselesi kalite problemi kesinlikle yok.. geçen ay kışlıkları çıkartırken arka kampana üzerinde gördüğüm audi amblemleri kaliteye örnek olabilir dye düşünüyorum..

ilkerakkan
03-05-2009, 21:14
bence 1990 lı yıllarda ithalatçının setaı bırakması çok kötü bir imaj bıraktı. şu anda doğuşta yetersiz ve deneyimsiz teknik kadro, yetersiz servis ve garantili parçaların değiştirilmesindeki katı tutumlarıyla benim açımdan çok puan kaybediyor. Mesela renaultta bir parça arızasıyla gittiğinizde o an parça arıza göstermesede garnatiden değişim yaptırabiliyorsunuz seatta ne mümkün

mayham85
03-05-2009, 21:21
bence 1990 lı yıllarda ithalatçının setaı bırakması çok kötü bir imaj bıraktı. şu anda doğuşta yetersiz ve deneyimsiz teknik kadro, yetersiz servis ve garantili parçaların değiştirilmesindeki katı tutumlarıyla benim açımdan çok puan kaybediyor. Mesela renaultta bir parça arızasıyla gittiğinizde o an parça arıza göstermesede garnatiden değişim yaptırabiliyorsunuz seatta ne mümkün

seat servislerini çok yerden yere vurmuşsunuz. 2001 yılından bu yana doğuş grbunun sattığı araçlardan kullanıyoruz ve servisten sorun yaşamayan sessz çoğunluğun bir üyesiyim bunu belirteyim.

seatın sorunu tam iyi bir çizgi tutturmuş iken gösterişi kaliteye tercih eden modeller üretmesi ve 8v motorda bu kadar direnen modellerden olması. bir eski kasa leon ile son kasa leon arasında konfor ve kalite konusunda çok fark var bunun getirisi ise sadece yol tutuş olmuş ki değmemiş bence.artı olarak eğer golfte 1,6 fsi lar varken leondada olsa idi seatın şuanki konumu çok daha farklı olurdu insanlarda 8v motordan dolayı performans fakiri çok yakan araçlar olarak görülmeye başladı ve önyargılı toplumumuzda bu şekildede kaldı.

Floydian
08-06-2009, 14:08
Türkiye de araba almaya kalkan biri önce satışından kar edermiyim düşüncesinde olduğu için piyasası olan markaları tercih ediyor.
Seat ise 1999 yılı itibarıyla Türkiye de isim yaptı ki 2005 yılında çıkardığı yeni kasa LEON,ALTEA,CORDOBA,TOLEDO gibi modellerle ismini iyice duyurdu.
diğerlerini yakalaması zaman alacak

Kendinizi kurallarımız gereği üyelerimiz bölümünde tanıtmanız gerekiyor. Ayrıca büyük harf, bold vs. yazmak kesinlikle yasaktır. Forum kurallarını okumanızı oneririm

sarvar
08-06-2009, 15:03
Seat markası satılma açısından çok satın alınan markalara göre çok az tercih ediliyor, ben kendi açımdan aracımı satmak için almadığım için önemli değil uzun vadeli kullanmak için aldığım için sorun değil. Alfa romeo ların 2. ellerinin satımında da problem çıkıyor. Yine de seat sağlam bir araç ve Türkiye de hak ettiği yerde değil bence...

MAS
08-06-2009, 15:19
Bu sorun seat kullanıcalırını aşıyor. Bölgesel olarak ikinci el pazarı değişiyor. Ancak İthalatçısı gereken reklamı yapmıyor. Hasbel kader seat alırsan nasıl bir araba olduğunu anlıyorsun. ve tutkulusu oluyorsun. Servisler müşterisini küstürmemeli, Seat D sekmen araç çıkarttı. yollara düştü reklamı yok. Bu iş tamamen ticari, vw seatta teknoloji deniyor. 90.000 vw passata olmayan özellilikler 40.000 lik seatta var. Servisin beyanına göre İzmitte renault kadar seat var. Reklam Reklam Reklam Reklam başka birşey değil.

CanTURK
09-06-2009, 12:25
leon ve ıbıza tamam ama exeo gibi eskı kasa a4 u makyajlayıp satarsan ford taunus gibi olursun; Fiyatı ne kadar uygun olursa olsun exoo almam ıbıza ve leon un kendıne haslıgı yok bu aracta

Bychechen
10-06-2009, 14:28
1-Arkadaşlarında dediği gibi bizim milletimiz 2. el araçlardan kar yapma derdinde olduğu için 2. el pazarını araştırır. İkinci el pazarı Seatta nerdeyse hiç yok denecek kadar azdı, taki 2003 ten sonraki yıllarda biraz gelişti.
2-Milletimizde alışkın olmadıkları bir yabancı marka duyduklarında hemen o aracın çok pahalı ve masraflı olduğunu düşünüyorlar. Yani önyargılıyız ve türk milleti olarak riski pek sevmeyiz yani sağlamcıyız:)
3- Seat servislerinin yaygın olmaması ve yedek parça probleminden korkulması.
4- Servislerin sayısının azlığı hem hizmet kalitesini düşürüyor hemde yedek parçada sıkıntı yaratıyor. Hemde servislerin sayısının az olması ücretleri yüksek tutuyor çünkü o bölgenin insanı oraya nerdeyse mahkum; çünkü başka bir servise götmeye kalksa yol masrafı servise denk gelecek.
5- Bence en önemlisi bir malın reklamını en iyi o malı kullanan kişi yapar. Ben aracımı alırken çok araştırdım Seat'ı özellikle istiyordum; fakat 13 kişiye sordum çevremde 2 kişi hariç seat'a olumsuz tavır sergilediler. (2 kişi de daha 1 yıllık araç kullanıcısı) Neymiş servis azmış, servisler çok pahalıymış, Dod aracı satarken sergilediği babacan tutumu fatura kesildikten sonra nerdeyse seni tanımaz hale geliyor vb. Yani eğer birilerine yetki veriyorsan bu yetkiyi iyi denetlemelisin.
BMW marka araçların satış felsefesinde " Önce kullanacaksın sonra tavsiye edeceksin" yazıyor bu ne demek istediğimi güzel özetliyor herhalde. Müşterini memnun edersen memnun olursun.

acyv
10-06-2009, 14:36
Seat'ın kalites arttıkça, daha çok tutulacaktır. Sonuçta bu olay kalite meselesi. BMW/Mercedes'i tutulan araç yapan kalitesi.

karapale
10-06-2009, 14:41
Servisin beyanına göre İzmitte renault kadar seat var. Reklam Reklam Reklam Reklam başka birşey değil.

izmitte seat markası çok tutuluyor..her adım başı seat görebilirsiniz..burada da tek servis var ve parayı kırıyor resmen..bi servis mi açsak napsak??

Bychechen
10-06-2009, 14:45
Seat'ın kalites arttıkça, daha çok tutulacaktır. Sonuçta bu olay kalite meselesi. BMW/Mercedes'i tutulan araç yapan kalitesi.

Cem Bey çok doğru söylüyorsun, Seat'ın son zamanlarda tutulmasının sebebide kalite artışı ve dizayn farklılığıdır. Fakat bir aracı ne kadar kalite yaparsan yap satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlayamazsan kalite de bir yere kadar etki yapar. Bu satış ekonomisinde vazgeçilmez unsurdur...

Bychechen
10-06-2009, 14:49
izmitte seat markası çok tutuluyor..her adım başı seat görebilirsiniz..burada da tek servis var ve parayı kırıyor resmen..bi servis mi açsak napsak??

Yok gerçekten Marmara bölgesinde Seat Servisi olanağı fazla bu güzel bir durum. (Çokta ne oluyor dışı sizi içi bizi yakıyor diyenler çıkabilir) Akdeniz ve Ege Bölgelerinde Yetkili servis sıkıntısı çok çekiliyor. Servisten hizmet alıyorsun fakat verilen hizmeti beğenmiyorsun, fakat ilk arıza da yine aynı yere gitmek zorunda kalıyorsun gerçekten çok güce giden bir durum.
Araç expertiz raporunda tek servise mahkumsun kafasına göre analiz yapıyorlar ikinci bir teyit ettirebileceğimiz yer yok çok kötü bir durum.

SoNaT
10-06-2009, 15:46
Yok gerçekten Marmara bölgesinde Seat Servisi olanağı fazla bu güzel bir durum. (Çokta ne oluyor dışı sizi içi bizi yakıyor diyenler çıkabilir) Akdeniz ve Ege Bölgelerinde Yetkili servis sıkıntısı çok çekiliyor. Servisten hizmet alıyorsun fakat verilen hizmeti beğenmiyorsun, fakat ilk arıza da yine aynı yere gitmek zorunda kalıyorsun gerçekten çok güce giden bir durum.
Araç expertiz raporunda tek servise mahkumsun kafasına göre analiz yapıyorlar ikinci bir teyit ettirebileceğimiz yer yok çok kötü bir durum.

Peki VW servisi de yokmu o bölgede? Onlar ilgilenemez mi?

Bychechen
10-06-2009, 15:54
Peki VW servisi de yokmu o bölgede? Onlar ilgilenemez mi?

Hocam Antalya'da bir ara ikisi yanyanaydı. Ve ikisinin arasındaki bağ çok kuvvetliydi. Yani pek bir fark olmuyordu yan tarafta Seat servisi olduğundan Vw'de Seat'a ilgi az oluyordu yan tarafın müşterisini kapmama etiğinden. Ama şimdi bir arkadaşımın söylediğine göre Seat servisini Vw almış ve başka bir tane daha açılmış denemek lazım... Onu daha denemedim yazın deneyecem yorum yapmak yanlış olur.

acyv
11-06-2009, 11:03
Cem Bey çok doğru söylüyorsun, Seat'ın son zamanlarda tutulmasının sebebide kalite artışı ve dizayn farklılığıdır. Fakat bir aracı ne kadar kalite yaparsan yap satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlayamazsan kalite de bir yere kadar etki yapar. Bu satış ekonomisinde vazgeçilmez unsurdur...

Kalite sadece arabanın kendisinin malzeme kalitesiyle bitmiyor, satış, satış sonrası, teknik destek vs ile oluyor o yüzden Seat'ın daha ilerlemesi lazım bu konuda. Satış sorumluları daha arabaları tanımıyor, teknik servis aracı tanımıyor, kime ne kadar düzgün hizmet verebilirler ki?

Ferit
14-06-2009, 01:45
bende arkadaşların yazdıklarını okudum ve çok doğru yorumlarla karşılaştım...

ama ben genel olarak değerlendirmek istiyorum..şu anda türkiyede ki araba piyasasında 2. elde zarar ettirmeyecek araba yok hangi markayı sayarsanız sayın...onun için 2. elde seat satılrımı satılmazmı düşüncesinde olanlar tamamen yanlış düşünüyorlar...2. elde en çok kaybettiren araçlar ise fransız arabalarıdır..ben kendi yakın arkadaşımın meganından biliyorum..alman arabalarıda kaybettiriyor ama belli düzeyde bir reno kadar değil renonun inanılmaz bir fiyat strajesi var..

servis konusuna gelince bende de dizel getz var daha yeni 40.000 bakımından çıktım..arabaya rutin yapılan şeyler dışında hiçbirşey yok...bakım fiyatı:330 tl dersinizki hyundai..arkadaşlar inanın servis hizmetinde bile firmalar birbirleriyle fiyat rekabeti yapıyorlar...arkadaşımda clio va onunda renodaki servis fiyatı:330 tl...anlayacağınız hiçbir aracın bakımı ve parçası ucuz değil şu anda o bizim insanlarımızın ön yargılı ve alışkanlıkları..alışmışız yıllardan beri fiatın,renonun v.s markaların tenekelerine binmeye şimdi seat gibi araçlar ağır geliyor bence..yada daha fazla para verip illede vw olsun diye..

seat için en büyük handikapta arkadaşlarımın belirttiği gibi vw bünyesinde olması;vw seatı yeniden canlandırdı adam etti..ama bir yerden de önüne geçmesini istemiyor...örneğin leona koyduğu motor seçeneklerinde sanki ellerinde 8v motordan dünyalarca var bunuda seatın leonunda kullanalım düşüncesi ile golfün önüne zıplatmak istememeleri..belli segmentlerdeki araçlarını piyasada önemli yere getirmek istemiyor..çünkü daha düşük özellikteki vw nin bir aracını seattan daha pahalıya satacağı için..seatın yaygın satış noktaları yok servisleri yok aslında bunları tam yerine getirse seat markası çok daha fazla satış rakamlarına ulaşacağı kesin..

özellikle şu anda seat markasının en çok tutulan leon ve ibiz modelini eminmki trafikte ve incelemeye gittiklerinde çok beğenen insanlar vardır ama yinede arkadaşlarında belirttiği gibi sağlamcıyız ve korkağız...gider reno,pejo,citroen gibi konforsuz arabalara binecek kadar gözleri kapalı insanlarız..saygılar..

ReDLeoN
14-06-2009, 02:04
bende arkadaşların yazdıklarını okudum ve çok doğru yorumlarla karşılaştım...

ama ben genel olarak değerlendirmek istiyorum..şu anda türkiyede ki araba piyasasında 2. elde zarar ettirmeyecek araba yok hangi markayı sayarsanız sayın...onun için 2. elde seat satılrımı satılmazmı düşüncesinde olanlar tamamen yanlış düşünüyorlar...2. elde en çok kaybettiren araçlar ise fransız arabalarıdır..ben kendi yakın arkadaşımın meganından biliyorum..alman arabalarıda kaybettiriyor ama belli düzeyde bir reno kadar değil renonun inanılmaz bir fiyat strajesi var..

servis konusuna gelince bende de dizel getz var daha yeni 40.000 bakımından çıktım..arabaya rutin yapılan şeyler dışında hiçbirşey yok...bakım fiyatı:330 tl dersinizki hyundai..arkadaşlar inanın servis hizmetinde bile firmalar birbirleriyle fiyat rekabeti yapıyorlar...arkadaşımda clio va onunda renodaki servis fiyatı:330 tl...anlayacağınız hiçbir aracın bakımı ve parçası ucuz değil şu anda o bizim insanlarımızın ön yargılı ve alışkanlıkları..alışmışız yıllardan beri fiatın,renonun v.s markaların tenekelerine binmeye şimdi seat gibi araçlar ağır geliyor bence..yada daha fazla para verip illede vw olsun diye..

seat için en büyük handikapta arkadaşlarımın belirttiği gibi vw bünyesinde olması;vw seatı yeniden canlandırdı adam etti..ama bir yerden de önüne geçmesini istemiyor...örneğin leona koyduğu motor seçeneklerinde sanki ellerinde 8v motordan dünyalarca var bunuda seatın leonunda kullanalım düşüncesi ile golfün önüne zıplatmak istememeleri..belli segmentlerdeki araçlarını piyasada önemli yere getirmek istemiyor..çünkü daha düşük özellikteki vw nin bir aracını seattan daha pahalıya satacağı için..seatın yaygın satış noktaları yok servisleri yok aslında bunları tam yerine getirse seat markası çok daha fazla satış rakamlarına ulaşacağı kesin..

özellikle şu anda seat markasının en çok tutulan leon ve ibiz modelini eminmki trafikte ve incelemeye gittiklerinde çok beğenen insanlar vardır ama yinede arkadaşlarında belirttiği gibi sağlamcıyız ve korkağız...gider reno,pejo,citroen gibi konforsuz arabalara binecek kadar gözleri kapalı insanlarız..saygılar..
Aynen...+ Şunu her zaman söylerim ben arabaya başkalarının talebine veya isteğine göre binmem (hep bakarlar ya 2. eli varmı diye tutuluyormu diye)Kendi beğenime göre kendi zevkime göre binerim.Eğer öyle yapmazsanız hep içinize sinmeyen başkasının beğenisine göre arabalara binmek zorunda kalırsınız...Ve emin olun her aracın bir alıcısı var.Hızlı mı satılsın diyorsun bakmazsın üçüne beşine anında gider.

zaferaykan
23-06-2009, 13:27
bende seat yeni aldım. şiddetle de tanıdıklarıma yada araç düşünenlere tavsiye ediyorum. konfor oldukça iyi. özellikle hyundai den sonra:)

bohem30
23-06-2009, 21:12
Seatın mantığı bence markaya değil,özelliğe donanıma para veriyorsun,cok markaya bindim ama Seat kesinlikle banbaşka,hani fuul lafı varya bu araçta işte.

mehmetelt
23-06-2009, 22:04
zafer arkadaşıma katılıyorum. bundan önceki aracım citroen c2 VTS idi. şimdiki aracımı kullandıktan sonra seat markasının gücünü farkettim. ille de seat yine de seat:)

bayer
09-07-2009, 13:13
arkadaşlar kafam karıştı benim siteye yeni üye oldum cordoba 1.4 tdi stylance düşünüyorum sizce nasıl bir araçtır artısı ve eksileri nelerdir

atakan
09-07-2009, 13:18
arkadaşlar kafam karıştı benim siteye yeni üye oldum cordoba 1.4 tdi stylance düşünüyorum sizce nasıl bir araçtır artısı ve eksileri nelerdir

sizi üyelerimiz bölümünden tanıyabilirmiyiz....

matrix_win
09-07-2009, 18:24
bu konu daha onceki forum konularında var oralara abak arkadasım

yüksel yüceer
10-09-2009, 11:31
arkadaşlar benim 91 model şahinim vardı onu sattıktan sonra tam 9 ay seat almak için çabaladım yeğenimdede seat toledo vardı arabaya hasta oluyordum nihayet seat toledo signo plus sahibi oldum ve son derece menmunum.araba hiç arıza vermiyo istediğim bütün özelliklere sahip marka vermek istemiyorum ama bazı markalarda motor içi öyle karmaşıkki bir yerden arıza verdimi motoru söküp arızayı yapıyolar yoksa arızalı parçaya ulaşılması mümkün olmuyor dolayısı ile işçilik artıyo bizim insanlarımız bunun farkında değiller birde seatı alan satmaya kıyamıyo çok zor durumda kalmadıkçc tabi.

GRAND_CHIEF
02-11-2009, 12:38
bence tamamen önyargı uygun fiyata maksimum konfor SEAT ta

9kral
26-01-2010, 01:22
bırakın seat tutulmasın,seatıda özel insanlar kullansın değilmi :) ,ama 2006 dan sonra leonlar için konuşuyorum çok fazla tutulmaya başlandı ve insanlar trafikte görünce ikinci kez daha bakıyor,eğer 1.4 ve 1.6 dizel seçenekleri çıksın bakın seat nasıl olcak.boşverin tutulmasın biz özel olalım :p

9kral
26-01-2010, 01:36
satışının az olmasının nedenlerinden biride,bir vw ,toyota,renault,peoget kadar tvlerde ,bilbordlarda reklamı yapılmıyor bununda çok etkisi var,eğer seat satışları artarsa vw satışı azalacak bunuda istemiyor vw

taner76
26-01-2010, 09:29
0km 94 1.8 glx ıbıza aldık bir sene boyınca 1 tana ıbız görmemştim daha sonra 6 ayda 1 görmeye başladım neredeyse duru adamın elini sıkcam ozaman seatlara bakan özel servis bile yoktu yolda görenler bu arabanın markası ne diye soruyorlardı

bohem30
26-01-2010, 23:35
bence seat akıllı adam işi,bu araçta mantık şu ne verdim ne aldım,valla ben kendi adıma verdiğim parayla cok şey aldım,gerisi cok ilgilendirmiyor.

GRAND_CHIEF
27-01-2010, 13:29
önyargı kesinlikle önyargı bu kadar ucuza bu kadar fazla özellik veren başka marka yok

kuzeyy
06-02-2010, 11:51
cevabı çok basit birincisi vw seata okadar özenemez vw gruptaki diğer markalara fazla rakip olur misal leonun malzeme kalitesi golfteki gibi olduğunu düşünsenize leonun nasıl satacağınıı rekorlar kırar 2.side doğuş politikasıı sırf bu arabalardan bu doğuştan sebep nefret ettim....bence bölee

gokoceyhan
06-02-2010, 12:44
arkadaslar ben seat almaya gıttım fiyatlar uçmuş mu bana mı öyle gelıyor.1.4 yokmuş artık galiba.bende bu paraya değmez dedim zaten ıbızamı satarken pek bir zorlanarak sattım.yedek parçaları pek bir pahalı seatın,bende renault megane hacback almaya karar verdim.dogru mu yaptım bılemedım sizlere danışayım dedim..

*Administrator*
06-02-2010, 14:51
Alman dan şaşma derim başka bişey demem...

EMR-TOLEDO
06-02-2010, 21:28
bence tutuluyor .. ben 2003 te tutmuştum , 2007 de yanlışlıkla bir bıraktım , bıraktığıma hala çok pişmanım :)

foefs
08-02-2010, 01:11
seat markasının reklamının olmaması benim açımdan güzel bi durum.. seattan önce kullandığım aracı alırken daha önce ilçemizde hiç görmediğim fiatın bi modelini tercih etmiştim.. şimdiyse exeo kullanıyorum yaklaşık 6 aydır.. işin güzelliği çevremde exeodan hiç görmemiş olmam.. hatta alırken ben bile görmemiştim internetten bakıp resmine hasta oldum. denizli bayisini arayıp daha aracı görmeden test etmeden aldım.
seat hakkında tek bildiğim vw grubunda olduğuydu.. exeo nun eski audi A4 ün kopyası olduğunu sonradan öğrendim.

foefs
08-02-2010, 01:17
ne öğrendiğimdeyse netten araştırdım öyle olduğunu gördüm.. kopya a4 die nette nam salmış :) bu durum benim için hiç önemli değil. önemli olan bu fiyata bu kalıteyi kullanmak..

neyse asıl söylemek istediğim şeyi önceki sayfalarda başka bi arkadaş zaten dile getirmiş. bırakın reklamı olmasın fazla satılmasın böylelikle seat kullananlar ayrıcalıklı bi grup olsun.. işin en güzel tarafı 6 aydır kendi aracımdan başka exeo görmemiş olmam.. uşak balıkesir izmir ankara hiçbirinde görmedim.. yolda giderken gözüm sürekli dışarda oluyor acaba başka varmı bu arabadan die :) ama ben 5-6 yıl daha görmemeyi temenni ediyorum :))

irfancollu
08-02-2010, 08:48
bence ürettiği araba sayısı ve modele nazaran tutuyor denebilir.ibiza , leon , exeo , altea

toplasanız hepsi bu kadar zaten , amiral gemisi de leon zaten oda fazlasıyla sattı diye düşünüyorum.

Hugur
09-04-2010, 19:00
seat tanıtımı ülkemizde malesef yetersiz.bu da ithalatcının önceliğinin seat olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. toplumumuzun gecmişten gelen renault ve tofaş araclara olan tutkusu da düşünülürse...bu ülkede insanlarımızı yıllardır r12 lere kuş serisine bindirdiler...vazgecmek kolay olmuyor.

spongebob
14-11-2011, 23:56
seatı denedikten sonra renault peugeot hyundai tenekeymiş dedim.

pehlione
15-11-2011, 00:20
ya bu ülkede tutan arabaları bir düşünürsek

şahin-doğan, brodway, symbol,linea,getz ve aklıma şu an gelmeyen daha bir çok teneke yığını.

kabaca diyebiliriz ki şu an piyasada 2. eli iyi olan araçların yarısından fazlası, sınıfının kötü araçları.

Seatın barcelona da ki avrupanın en büyük otomobil fabrikasında üretilen araçların genel olarak iyi olması bile, bu ülkede tutulmaması için yeterli bir sebep :)

olaya biraz abartarakta olsa farklı yaklaşmak istedim :D

canopus
15-11-2011, 11:54
kuş serisi neden tutuluyorsa, seat o yuzden tutulmuyor.
cehalet sonucu alışkanlık!

serefyazar
25-02-2012, 12:10
Diğer otomobillerin hepsinin ayrı,ayrı güzelliği vede özelliği vardır.
Fakaaaat
Seat Bir AŞKtır.Herkes Aşık olabilir mi?

CINGIRO
25-02-2012, 12:25
Seat kullanmayan Seat'ten anlamaz, ben de aracımı almadan önce volkswagen ve audi bakıyordum. Doktor bir arkadaşım sayesinde Seat aldım. Memnunum en azından trafikteki coğu araçtan farklı bir yanım var :).

Şu anda aracımı satmaya kalksam almak için 5-6 kişi telefon numarasını bıraktı, bir keresinde birisi zorla almak istedi satmadım. Piyasası yok diyen bir defa daha düşünsün bence...

baris44
25-02-2012, 13:26
seat aşktır herkes aşık olamaz :)

ares
25-02-2012, 15:39

+10.000000............:)

ramnet
25-02-2012, 22:37
Ben Seat neden tutulmuyor hükmüne inanmıyorum. Seat Türkiyede fevkalede bir hızlı şekilde tutulmaya başladı ve devam ediyor. Satış rakamları mı, doğuş oto daha ilgilense bu daha yukarıda olacaktır.

barbar55
26-02-2012, 00:54

+55 diyerek bir foto eklemek istiyorum...

http://b1202.hizliresim.com/u/u/30u14.jpg

Şafak!
26-02-2012, 00:59
Kim demiş tutulmuyor die ya.. 2. elleri zırt pırt prim yapıyor. Sadece eskiler seatı bilmiyor.. Şimdi yaş ortalaması 25 yaşa sorun bakalım seatı nasıl biliyor :D

LEWİS_16
26-02-2012, 13:31
Kim demiş tutulmuyor die ya.. 2. elleri zırt pırt prim yapıyor. Sadece eskiler seatı bilmiyor.. Şimdi yaş ortalaması 25 yaşa sorun bakalım seatı nasıl biliyor :Dkatılıyorum bende leon mk2 çıkana kadar seat nedir bilmiyodum ama şimdi tek aşkım oldu...:)))

Leonturco
26-02-2012, 13:34
Tutku ihtiva eden kitleye hitap ettiği için herkes anlamıyor. :)

recom
11-03-2012, 18:40
konu gündemdemi bilmiyorum ama bazı arkadaşlar 2 elde sorun satamıyor diye yorum yazmış bende bu durumdan dolayı konuya yazmak istedim :) benim 1.6 refence vardı sahibinden.com koydukdan tam 24 saat sonra aracım satıldı hemde siirte :) 2 eli bana göre süper birde beyaz olursa..ayrıca 3 ay geçdi arabamı satalı.daha aklımda leonum war.beyaz bulursam uygun fiyata yine alacagım...

gabriel_batistuta
15-03-2012, 16:43
Seat 90 lı yıllarda ülkemize Uzan grubu tarafından getirildi.Malum bu dönemde satış ve serviste yaşanan sorunlar. İnsanlarımızın japon ve alman arabalarına olan takıntısı sonucu seat hakettiği ilgiyi maalesef göremedi. Benzer durum skoda içinde geçerli bence. Ama son yıllarda çevremde bol miktarda toledo, ibiza ve leon görüyorum. Bence seat iyi bir reklam kampanyası ve satış politikası izlerse satışlarını arttırabilir.

osman 1.8t
15-03-2012, 17:02
renoyu seata seçen adam seatı tanımayan adamdır eğer seatı tanıyıpta renoya yada fiyata gidiyorsa cahil adamdır arabadan anlamıyor demektir benim arkadaşım yeni megan alacaktı 5 dakka seatı anlatım avek e götürdüm gösterdim sıfır seat aldı çıktı :)

sarvar
15-03-2012, 17:09
Seat markası öcü değil tabiiki insanlar bu markayı tercih ettikçe yani yollarda daha çok seat gördükçe diğer insanlar
ya demek bizim şu arkadaş da aldı kullanıyor demekte dolayısıyla marka tanındıkça yabancı olmaktan çıkmaktadır.

Türkşad
15-03-2012, 17:31
Çokta önemli değil, bilmesin kimse zaten :)
Seat sahipleri he rzaman ayrıcalıklıdırlar, bırakın da böyle kalsın ;)

ROG YEKTA
16-03-2012, 01:07
birde renault neden tutuluyor diye sormak lazım?cevap türkiyenin bozuk dicem (az olucak) olan yolları.renault'un tutulmasının sebebi parçası ucuz heryerde bulunabilir olması birde T.C üretiliyor olması.Fiat,Peugeot,Ford bunlar hepsi aynı..

okankarahan
08-06-2012, 18:31
arkadaslar seata bakıyorumda mesela boconegralar cupralar fr lar bir bir yok oluyor neden acaba bir sorun mu var gidişat mı kötü anlamadım eskiden leona girdimmi cupra olurdu yüksek motor fr falan olurdu hiçbiri yok ???

HalilKoyuncu
08-06-2012, 18:54
Bence türkler zevklerini bilmiyorlar

LEWİS_16
09-06-2012, 11:56
arkadaslar seata bakıyorumda mesela boconegralar cupralar fr lar bir bir yok oluyor neden acaba bir sorun mu var gidişat mı kötü anlamadım eskiden leona girdimmi cupra olurdu yüksek motor fr falan olurdu hiçbiri yok ???vergi vergi vergi satamıyor adam vergiden ne yapsın..:)

satli
09-06-2012, 14:33
satmasın zaten yeni bir replik çıktı ortaya :) doğancı şahinci sattı leon aldı diye :) az satsın kime ne :) biz bildikten sonra :)

gültekin
09-06-2012, 15:03
doğuş grubu seat ve skoda gibi markalarda marka imajı yaratamadığı için ve bu markalara üvey evlat muamelesi yaptığı için seat türk halkının zihnine kazınamamış durumda. benim kendi kişisel görüşüm

LEWİS_16
09-06-2012, 15:47
doğuş grubu seat ve skoda gibi markalarda marka imajı yaratamadığı için ve bu markalara üvey evlat muamelesi yaptığı için seat türk halkının zihnine kazınamamış durumda. benim kendi kişisel görüşümbence yanlış bi düşüce seat vw den önce batıyordu vw sayesinde bugün ayakta ve her geçen gün başarı çıtası yükseliyor..vw olmsaydı bugün ne skoda ne seat olurdu piysada...servisini bile bulamazdınız bu markqların...:)

LEWİS_16
09-06-2012, 15:52
satmasın zaten yeni bir replik çıktı ortaya :) doğancı şahinci sattı leon aldı diye :) az satsın kime ne :) biz bildikten sonra :)böyle bi repllik daha yok kardeşim..:) o hondacılar için geçerli:) ama dediğne katılıyorumm bencede çok satmasın böyle daha şiyi her yerde aynı aracı görünce sıkılıyorum ben şahsen..:)

gültekin
09-06-2012, 15:56
kaçtane seat veya skoda reklamı gördün duydun hala seat ın wolkswagen grup olduğunu bilmeyenler var hala motorunun sorunlu olduğunu söleyenler.ikinci el satışı zayıf araç marka imajı yaratamamış araçtır renault ve fiyat türkiyede çok satan markadır bugün meganı satılığa koy 1 saat sonra telefonun deli gibi çalar anında satarsın ama seat markalarda nispeten 2. el satış zayıftır ama renaultun seattan kaliteli olduğu için değil reklam servis ağı marka imajı gibi faktörlerin ön planda olmasıdır tabi sen seatı türk halkına tanıtamazsan sonra dersin leon motorları sorunlu halbiki söleyen kereste bilmezki üzerinde ki motor audi motorun aynısı böle konuurlar işte.renaulta türk halkı cephesinden bakarken seat skoda gibi araçlara köşe başından göz ucuyla bakarlar bende istemezmiyi seat yok satsın bende aynı arabayı kullanıyorum ama ne varki burası türkiye yıllarca doğan şahin kargalara avuç avuç para verdik sonra araba diye kahvehanede muhabbetini yaptık işte biz böel bi ülkeyiz hyundai gibi renault gibi tofaş gibi bisikletten bozma arabaları ülkemize doldurduk can güvenliğimizi 3. plana attık.

mayham85
09-06-2012, 16:19
SEAT in da skoda nin da hemen her ay dergilerde ve gazetelerde boy boy reklamlari cikiyor. onlardaki olay reklam falan degil adamlar bir yerlerini yirtiyorlar o is icin. skoda isimden kaybediyor seatta 2005 sonrasi kendi yaptiklarindan. eski seat kullancilarinin %90 i tekrar almiyor bir sey degisecekse once bunun nedenleri degismeli.

savaş arslan
09-06-2012, 16:47
Seat ingilterede peynir ekmek gibi gidiyor..Turkiyede de bence durumu iyi. Alfa romeo tadinda bir durum icinde..

Yok okadarda değil kaaan kardeşş iyice öldürdün sende seat ları bence sadece leonu belki türkiyedeki alfa romeo lar kadar vardırr...

Schwarzstein
29-06-2012, 15:24
Volkswagen'in Seat'ı aldığı daha yeni oturmayı başladı insanların kafasında eskiye göre nazaran satışları daha iyi Seatın.

highkaan
29-06-2012, 17:23
tutulmaması bence çok iyi.zaten şu ara biraz tutulmaya başladı uyuz oluyorum,heryerde seat görür oldum.ilk aldığımda herkes tek kapı sanıyodu.arkaya binecekler önde oturana bakıyolardı,kalksanda binsek :D

NayKK
29-06-2012, 19:03
Almanyada kuzenimden Seat parcasi istedim. Cikma parcacilara yani onlarin deyimi ile cöplüge gitmis. Adam demiski gecen ay elime 200 tane hurda arac geldi. icinde sadece 2 tane seat vardi demis :):) Bilmem ne anlarsiniz buradan. Ölümüne Seat...

murtiside
29-06-2012, 19:29
seat volkswagen'in miiiymiiiiiiiişş ? :P :D

ya herkes iyi güzel söylüyor da şunu kimse demiyor. Türkiyede orta halli insan azınlıkta. fakir çok fakir , zenginse çok zengin ..

fakirin zaten arabası yok , azcık parası olan da tüplü kuş grubu alıyor hem alışı hem birşey olursa tamiri parçası ucuz diye...ayda yılda bir yere giderse 10 liralık gaz atıyor , 15 liralık atarsa anla ki o gün parası var...
şimdi bu insanlara ne diyeceksin ?? alman alamıyorsan hiç alma kardeşim otobüste ezil minibüste büzül mü diyeceksin ??? onun da durumu ona elveriyor..

zenginse zaten çok zengin üst sınıf araçlara biniyor yolu olmayan ülkemde yolların kralıyım diyor...

sweetcrazy
29-06-2012, 20:04
seat volkswagen'in miiiymiiiiiiiişş ? :P :D

ya herkes iyi güzel söylüyor da şunu kimse demiyor. Türkiyede orta halli insan azınlıkta. fakir çok fakir , zenginse çok zengin ..

fakirin zaten arabası yok , azcık parası olan da tüplü kuş grubu alıyor hem alışı hem birşey olursa tamiri parçası ucuz diye...ayda yılda bir yere giderse 10 liralık gaz atıyor , 15 liralık atarsa anla ki o gün parası var...
şimdi bu insanlara ne diyeceksin ?? alman alamıyorsan hiç alma kardeşim otobüste ezil minibüste büzül mü diyeceksin ??? onun da durumu ona elveriyor..

zenginse zaten çok zengin üst sınıf araçlara biniyor yolu olmayan ülkemde yolların kralıyım diyor...

katılıyorum seatın sınıfı yok türkiyede,zaten satış politikası gereğide vw yöneliyor insanlar...

Türkşad
29-06-2012, 20:08
Geçen gün peş peşe giden her ikisi de gördüğüm üzere stock arabalardı. (Seat Leon-VW Golf)
İnanır mısınız bilmiyorum ama Leon çok daha estetik, çok daha pahalı göründü.
Kendi aracım olduğu için değil, görünen köy klavuz istemediği için.
Az satılır, çok satılır bilemem ama iddia ediyorum, vw birazcık kaliteyi arttırsın Ibiza ve Leon-Polo ile Golf'ü insanlara hatırlatmaz...

LEWİS_16
30-06-2012, 13:03
Geçen gün peş peşe giden her ikisi de gördüğüm üzere stock arabalardı. (Seat Leon-VW Golf)
İnanır mısınız bilmiyorum ama Leon çok daha estetik, çok daha pahalı göründü.
Kendi aracım olduğu için değil, görünen köy klavuz istemediği için.
Az satılır, çok satılır bilemem ama iddia ediyorum, vw birazcık kaliteyi arttırsın Ibiza ve Leon-Polo ile Golf'ü insanlara hatırlatmaz...+1985..

sweetcrazy
30-06-2012, 19:32
tasarım olarak zaten seat,vw den cok daha iyi en azından farklı şeyler deniyor tam genc işi...

mertmertol
02-07-2012, 18:59
her ne kadar teyze arabası olsada golf ilede işi bilen oynadıgı zaman estetik duruyor :)

Leonturco
02-07-2012, 19:56
her ne kadar teyze arabası olsada golf ilede işi bilen oynadıgı zaman estetik duruyor :)

Teyze arabası :):) Yunus Emre duymasın! :)

hsn003
02-07-2012, 19:59
seata karsı acaip bi ön yargı var afyonda gecen hafta bir arkadasımın galerisine gittim çogu kişi daha markasını bile bilmiyor :))

gültekin
02-07-2012, 20:02
toyotayı renault u fıat ı 1000 kişi arar 50 kişi gerçek alıcıdır seat leonun 10 kişi arar 7 si gerçek alıcıdır bu da benim şahsi görüşüm

LEWİS_16
02-07-2012, 20:05
toyotayı renault u fıat ı 1000 kişi arar 50 kişi gerçek alıcıdır seat leonun 10 kişi arar 7 si gerçek alıcıdır bu da benim şahsi görüşüm+1985...

Emre
03-07-2012, 11:16
tutanlar tutuyor 8 senedir araba değişiyorum 4. defa araba aldım 2 sinide seat aldım seat bir ayrıcalılıktır.

LoXoL
03-07-2012, 11:40
Benim aracı Ekim 2011'de aldım. O zamanlar etrafımda 1-2 Leon görüyordum yazlığa Gemlik'e gelen. Şu anda Gemlik'te 6-7 tane en az Leon var, İbiza sayısı belli değil, 3-4 Altea var, hele o eski kasa ibizalar, Cordobolar, Toledolar dolu :) Acaba diyorum Leonları benmi görmüyordum almadan önce :P

Şaka bir yana Seat'a herkes binmez. Aslında Leon'a herkes binmez arkadaşlar. Ayrıcalıklı olanlar biner :) Yoksa yazardık arabanın arka camına tofaşçılar gibi bizde Tofaşk diye:P Böyle iyi bırakın tutulmasın :)

gültekin
03-07-2012, 11:42
herkes leon sahibi olmasın bırakın o şeref bize kalsın

losthorizon
13-07-2012, 08:55
nedeni ön yargı, hyundai reno fiat gibi markaların türk halkında alışkanlık yapmış olması, seat servis ağı, ama yanlış bilinen kalitesidir, seat vw deir aldığından beri çok güzel ve kaliteli araçlar üretmekte. alışkanlıklar ülkelere göre değişmekte bazı ülkelerde ise seat tutku halinde kullanılmakta ve piyasada çok daha tutulmaktadır.

barisnikof
18-07-2012, 13:52
ele ayağa düşmemesi daha iyi boşverin, ben ilk defa seat aldım. şimdi ibiza var ama seneye kadar leon almak için heyacanlanmaya başladm şimdiden.
binen vazgeçemiyor bence.

halil01
31-07-2012, 01:13
Sorunun cevabı çoooook basit. KAVİ KAVİ KAVİ KAVİ... diye devam eder :D

mehmet tekin
31-07-2012, 01:21
genel bakarsak cevap çok basit türk halkı arabadan anlamıyor ve doğuş grubun izlediği politikalar insanları caydırıyor.adam gidip clio symbol alıyor.hem az yakıyor hem ucuz hem sağlam

nail
31-07-2012, 12:47
Seatın ikinci eli yok Türkiyede insanlar ikinci eli olan araç arıyor seatı satmaya kalk satamıyorsun bu yzden.

ben iki tane sattım ilkini 1 ayda ikincisini 3 haftada sattım

mehmet tekin
31-07-2012, 13:27
ben 1.8 otomatik toledo sattım 3 günde 5 telefon aldım.3.gün verdim aracı.normalde 1ay 2ay bekleyip satamayanlar bilyorum.araçtan araca değişiyor o.genel bakarsak 2.el piyasası zayıf seatların.

MuratGck
08-08-2012, 12:37
Yaklasik bir ay once sifir leon aldim 1.6 tdi style plus paket.
-En dusuk paket golf te bile tavandaki tutamaclari biraktiginizda yavasca kapanir , leon da pat diye kapanir
-Golflerin torpidolari anahtarla kitlenir sogutmalidir ici kadife gibi ozel bir kumasla kaplidir .Leonun torpidosu 2. Kalite gaziantep plastigi gibi tutanin elinde kalicak cinstendi.
-Arka kapilarda cep yok esya koyma yeride yok haliyle
-Gene bir cok golfte geri vitese takildiginda sag ayna yere dogru doner leonda bu sadece koltuk hafizasi olan modellerde sonradan vag yardimiyla aciliyor (kim ugrasirsa artik)
-Bagajda ekstra soket yok 12v luk
-On kputu actiinizda piston yokhala eski model demiri cek cikar tak
-Ayna altinda sinyali olmayan nadir araclardan biri bu kadar pahali olupta
Yani kisacasi bunun gibi onlarca ayrinti var arkadaslar dusuk fiyata vw kalitesini yasariz diye dusunenler icin .Bu araclar ucuz falan degil sadece bir yerlerden kisila kisila fiyatlari dusurulmus.Aracin tek artisi 1.6 tdi vw motoru olmasidir, yani soylenebilecek en dogru cumle ben vw nin 1.6 tdi motoruna en ucuz bu sekilde ulasabilirimdir bence fakat bu arabami degitirdigimde buyuk ihtimal vw grubu degil direk bi vw alicam.

cagdas
08-08-2012, 13:56
ilk arabam 2005 ibiza TDI Srider dı pazartesi ilana kaydum Çarşamba sattım 2,5 günde ikinci arabam 2010 Leon 1.4 TSİ on beş günde sattım bilen bilir bilmeyenlede işim olmaz zaten :P

blade038
08-08-2012, 15:00
ilk arabam 2005 ibiza TDI Srider dı pazartesi ilana kaydum Çarşamba sattım 2,5 günde ikinci arabam 2010 Leon 1.4 TSİ on beş günde sattım bilen bilir bilmeyenlede işim olmaz zaten :P

ahaha, bilmek zorundayız yani :D

cagdas
08-08-2012, 15:49
ahaha, bilmek zorundayız yani :D
ön yargıları kıralım abi gençlere ilham kaynağı olalım korkmadan alsınlar satsınlar :)

izmrivoire2003
26-08-2012, 21:45
Bu ülkede tutulmak için ya alman, ya japon olcaksın ya da burada bir üretim tesisi kuracaksın.

b.arat
27-08-2012, 03:56
Bu ülkede tutulmak için ya alman, ya japon olcaksın ya da burada bir üretim tesisi kuracaksın.

Mitsubishi de japon... hem biliyoruz ki muhteşem araçlar, motorlar yapıyorlar. Ama maalesef tr de temsa nın iş bilmezliğinin, boş vermişliğinin kurbanı durumunda. Seat markası dünyada lansman açısından sorunsuz bir marka. Fakat Tr de pazarlama ve markayı içselleştirme anlamında doğru dürüst bir şey yapılmadı şimdiye kadar... bunda doğuşun sorumluluğu var tabi, temsa-mitsubishi de olduğu gibi... Ama seat kendi kitlesini Tr de oluşturmuş bir markadır. Bunda tasarımının payı büyük. Aracın yüzü kendisini pazarlamayı başarıyor. leonun, toledonun başarısı burda yatıyor bence... Şimdi en ücra kasabada bile eski yeni kasa seatlar dolaşıyor.

Haa Bana da kalsa markayı herkesin bilmemesi, bilenlerin avantajıdır. Biz araçlarımızı keyifle kullanırken, ağzından salyalar akıtarak hayranlıkla izleyip ve fakat "ikinci eli yok, parçası pahalı, tutulmaz, işe yaramaz..." hurafelerine inananlar olmaya devam edecek. etsin de... işin güzel tarafı marka çok bilinmese de seat ların ikinci el fiyatları hiçbir zaman ayağa düşmüyor. Ucuz seat bulamazsınız; üstüne üstlük muadili ve yaşıtı araçlardan çoğu zaman daha pahalıdır seatlar...

mhmh13
26-09-2012, 22:07
Ya benim anlamadığım şey üç kuruşluk tuvalet kağıdı, deterjan, scotch brite, browni, ice tea reklamları televizyonda cirit atarken 10 binlerce tl değerindeki arabanın reklamı niye bu kadar az yapılır!!!!!
Koy oraya Öyle bir geçer zaman ki ve Muhteşem yüzyıl aralarına iki seat reklamı(bu bayanlar için...:) )
Yine koy şampiyonlar ligi maçı devre arasına ve lig tv'ye şöyle ince espirili akılda kalıcı güzel müzikli bi seat reklamı... Gör ondan sonra bayileriii bak nasıl emekli maaş kuyruğu gibi oluyor.........

bratt_pitt
17-11-2012, 01:35
ben bu konujda sunu soylemek ıstıyorum seatın ıkıncı elı yok dıyenlere kapak olsun dıye cok sevdıgım aracımı sahıbındende satısa koydum 10 gunde 1600 kısı aracı ınceledı 15 kısı favorılere eklemıs ve gun ıcınde defalarcaa da telefonum aracım ıcın arayanlara sahıt oldu yanı tutulmaması esıdnmı o hıkaye su bı gercek ıkıncı elını cok dusunn gıtsın clıo alsın ıı satıslar .....

MeTuRuZ
17-11-2012, 02:06
ikinci eli var diye de gidip şahin-doğan tarzı hiç bir özelliği olmayan arabaların yeni versiyonu olan clio-albea vb araçlara 5kuruş para vermem.görünüş-kalite ve güvenlik benim için ön plandadır

moraigne
17-11-2012, 03:08
millet olarak koyunu sembolize ettiğimiz için araç alma konusunda da bi koyun psikolojisi almış başını gidiyor 2000 model hiç bir özelliği olmayan toros model arabaya 12.000 lira verenlerin oldugu bir ülkede boşuna konuşmak istemiyorum,, millet olarak aziz nesin üstadın dediği gibi koyun..

bratt_pitt
17-11-2012, 09:07
Clıo,206,albe,lıneanın tutulduğu ulkemde bıraktı leeee10 tutulmasın be gülüm....

yellowleon
08-03-2013, 13:01
tamamen marka imajından kaynaklanan bir durum bence.türkiyede seat'ın marka imajı pek iyi değil vw aracı olduğu bilindiği için biraz daha olumlu yönde bakılmaya başlansa da hala tam olarak zihinlere yerleşemedi seat.

cordykdr
08-03-2013, 13:18
Aşki yaşamayi bilenler seat kullanir.birakin az kalsin bize özel olsun:))

mavigülüm
08-07-2013, 00:33
Eğer eşini çocuğunu seviyosan iyi arabaya bineceksin reno hundai fiat hikaye

ecz_yilmaz
08-07-2013, 08:37
birazda bakış açısıyla alakalı.bizim millet yeni bişey denemeyi pek sevmez.bilinen başkalarının tercih ettiği mal iyi maldır bize göre :)
renault,hyundai ... piyasası var diye bile alır bizim halkımız.
ama alfa,seat,saab,volvo,chrysler,rover,mitsubishi gibi markalara hep korkarak yaklaşılır.
beğenir dibi düşer ama piyasası yok diye almaz bizim adam :)

casanova9098
10-07-2013, 04:28
bence seat tutulfu tr de konu başlığını görünce şaşırdım açıkçası

hipokrat
10-07-2013, 07:48
2009 larda yazılmış bir konu ve şimdi seatın konumuna baktığımızda artık tutulmaya başladığını açıkça görebiliyoruz.

yashozimmer
16-09-2013, 12:54
Daha iyi ...farkımız olsun ;)

serhan
16-09-2013, 12:56
2009 larda yazılmış bir konu ve şimdi seatın konumuna baktığımızda artık tutulmaya başladığını açıkça görebiliyoruz.

+10 :)

cawoosh
16-09-2013, 13:39
Ben aldım ve tuttum, benden görenler de tutuyor ;) Fiyakasına herkes hayran... Binen inmek istemiyor. Görebildiğim tek neden ikinci el. Ancak o da güçlenmeye başladı gördüğüm kadarıyla... İyiye gidiş sürüyor bence :)

PoloArtvin
16-09-2013, 13:46
1.6 TDİ'si çok para yoksa aklımda Leonda vardı :)

Ali Çelebi
16-09-2013, 13:58
golfe 70 bin verirde leona 50 binden kaçan halkım :)

fr ları 40 bin liradan sattılar şuan 2.elleri o paralarda geziyor :)

2006 a leonlara 32-35 bın tl isteniyor min 30lara satılıyor 2.eli olmayan araba nerde ?

PoloArtvin
16-09-2013, 14:02
golfe 70 bin verirde leona 50 binden kaçan halkım :)

fr ları 40 bin liradan sattılar şuan 2.elleri o paralarda geziyor :)

2006 a leonlara 32-35 bın tl isteniyor min 30lara satılıyor 2.eli olmayan araba nerde ?

Şu konuda haklısın ki bence golf o kadar para edecek bir araba değil yani şöyle diyeyim kullandım ve hoşuma gitmedi 70 bin liraya neler alınır neler gider mercedes alırım e200komp. bakarım keyfime :)

engincupra
16-09-2013, 16:27
Bence 4 yıl olmuş konu açılalı bu tez çürüdü satışlar çok arttı Seat başarıya koşuyor

Leon57
16-09-2013, 17:01
Bence seat şuan çok çok iyi nesil gençleştikçe daha da iyiye gider :)

lutfukaya
16-09-2013, 17:05
şu an seat çoğaldı ama tutulmasa da olur her yerde farkımız oluyor yolda giderken en az 10 tane focus linea vs görüyoruz ama seat çok az görülüyor az olması daha iyi bence

hipokrat
16-09-2013, 17:17
şu an seat çoğaldı ama tutulmasa da olur her yerde farkımız oluyor yolda giderken en az 10 tane focus linea vs görüyoruz ama seat çok az görülüyor az olması daha iyi bence

aynen az görülüyor ama hacı hacı tekkede buluyor değil mi Leonturco abi :)

lutfukaya
16-09-2013, 17:35

az olduğu için dikkatini çekiyor piyasada fiat renault kadar seat olsaydı murat abi seni tanıyamazdı belki :)

Leonturco
16-09-2013, 17:54

Kokusunu alırım. :)

Bu milletin seatın neden tutulmadığını anlaması için önce arabadan anlaması lazım. :)

hipokrat
16-09-2013, 18:05
Kokusunu alırım. :)

Bu milletin seatın neden tutulmadığını anlaması için önce arabadan anlaması lazım. :)

:D aynen kapak budur :D

yasaminonuru
17-09-2013, 00:12
Maalesef ülkemizde insanlar bilinçli tüketim yapamıyorlar. Sanayilerimizde ilkokulu bitirip bitirmediği meçhul olan sözde ustaların ağzından çıkan her lafa inanıyorlar ve yüzlerce binlerce mühendisin uzun yıllar sonucu ortaya çıkardıkları emeklerin hiç bir kıymeti kalmıyor. Şu araba çok iyi bu araba prim yapar vs vs. Satılmayan araba yoktur yeterki makul bir fiyat olsun. Maalesef acı gerek şudur: Pahalıya aldığın aracı elbette pahalıya satarsın. Seat 2013 yılının ilk 6 ayında bir önceki yılın toplam satış adedini geçmiş durumda. Bu noktadan bakılırsa Seat için 2013 altın yıl olmuştur. İsterseniz bayilere sorun size anlatsınlar.Seat VW grubu bünyesinde üretilen motor ve şanzumanı tamamen ortak olan kaliteli bir araçtır. Yeni Jettanın da İspanyada üretildiğini hatırlatarak ezber bozmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Seat alan kazanır :rolleyes1:

cupra-man
17-09-2013, 05:52
Ikinci el piyasasi dusuk. Sirf bu yuzden almayan cok var...

savaskursun
17-09-2013, 08:09
Maalesef ülkemizde insanlar bilinçli tüketim yapamıyorlar. Sanayilerimizde ilkokulu bitirip bitirmediği meçhul olan sözde ustaların ağzından çıkan her lafa inanıyorlar ve yüzlerce binlerce mühendisin uzun yıllar sonucu ortaya çıkardıkları emeklerin hiç bir kıymeti kalmıyor. Şu araba çok iyi bu araba prim yapar vs vs. Satılmayan araba yoktur yeterki makul bir fiyat olsun. Maalesef acı gerek şudur: Pahalıya aldığın aracı elbette pahalıya satarsın. Seat 2013 yılının ilk 6 ayında bir önceki yılın toplam satış adedini geçmiş durumda. Bu noktadan bakılırsa Seat için 2013 altın yıl olmuştur. İsterseniz bayilere sorun size anlatsınlar.Seat VW grubu bünyesinde üretilen motor ve şanzumanı tamamen ortak olan kaliteli bir araçtır. Yeni Jettanın da İspanyada üretildiğini hatırlatarak ezber bozmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Seat alan kazanır :rolleyes1:

Bire bir katılıyorum,
2 tane bayi ile konuşmuştum bu konuyu, ikiside aylık satışlarının 180 civarı olduğunu söylemişlerdi,bunun 20-30 adetarası skoda geri kalan seat olduğunu söylediler,her gittiğimde de seat bölümleri insan doluydu araçları inceleyen sayısı çok fazlaydı , birde seat marka olarak insanlarda kaliteli bir izlenim bırakmış,seat dediğinizde iyi marka diyorlar, seat leon dediğinizde süper araba diyorlar :)

O Bir LeoN
17-09-2013, 09:20
Yeni Yeni Toparlanıyor Bence SEAT . Daha İyi Yerlere Gelecektir.

cupra-man
25-09-2013, 07:09
Cok farkli bi olay aslinda bu, yani araclari vw ile ayni demek cok abarti olmaz bence. Ornek vermek gerekirse. Suan vw golfte (mk7) 1.4tsi motorda ACT secenegi var, mk3 leon'da yok. Mk7'de-ki bence bu cok onemli-1.4 tsi motorda dsg opsiyonu var, mK3 Leon'da yok. Mk2 Leon FR'da da bu olay mevcut. 1.4 tsi 125'lik motorda dsg yok, ama Mk6 golf'te mevcut. Sirf bu dsg olayinda "bence" cok fr almaktan vazgecen var. E haliyle 1.4 tsi 140 hp sadece FR'da mevcut. Style da o motor bile yok, gidip golf alan vardir? Yani demek istedigim fiyat konusunda seat aslinda cok iyi, daha ucuza daha spotif bir arabaya sahip oluyorsunuz ama bence yeterince secenek mevcut degil. Mesela style paket dsg 1.4 tsi 140 mk3 istiyorsunuz? YOK! Ya da 1.2 tsi istiyorum dsg olsun ama FR goruntusu olsun? YOK! Bence FR paket her motorda, dsg de her motorda mevcut olmali. 1.6 TDI dsg FR olsa mesela? Veya 1.2 tsi dsg FR SC olsa? Seat cidden fiyat/performans olaynda vw'dan cok daha iyi. Umarim anlatabilmisimdir :fool:

M0ney4n0t
25-09-2013, 07:35
Cok farkli bi olay aslinda bu, yani araclari vw ile ayni demek cok abarti olmaz bence. Ornek vermek gerekirse. Suan vw golfte (mk7) 1.4tsi motorda ACT secenegi var, mk3 leon'da yok. Mk7'de-ki bence bu cok onemli-1.4 tsi motorda dsg opsiyonu var, mK3 Leon'da yok. Mk2 Leon FR'da da bu olay mevcut. 1.4 tsi 125'lik motorda dsg yok, ama Mk6 golf'te mevcut. Sirf bu dsg olayinda "bence" cok fr almaktan vazgecen var. E haliyle 1.4 tsi 140 hp sadece FR'da mevcut. Style da o motor bile yok, gidip golf alan vardir? Yani demek istedigim fiyat konusunda seat aslinda cok iyi, daha ucuza daha spotif bir arabaya sahip oluyorsunuz ama bence yeterince secenek mevcut degil. Mesela style paket dsg 1.4 tsi 140 mk3 istiyorsunuz? YOK! Ya da 1.2 tsi istiyorum dsg olsun ama FR goruntusu olsun? YOK! Bence FR paket her motorda, dsg de her motorda mevcut olmali. 1.6 TDI dsg FR olsa mesela? Veya 1.2 tsi dsg FR SC olsa? Seat cidden fiyat/performans olaynda vw'dan cok daha iyi. Umarim anlatabilmisimdir :fool:

Wv nin 2011 ve 2012 Ağustos a kadar ürettiği DSG lerde sorun çıkarttığı herkesce bilinir.

Yazılımın dışında parça değişimi yapmları ve bu işi İspanya yerine Almanyda yapması eskiden 100/1 olan oranı şuanda neredeyse 100/10 a çıkarttı.

Dahada iyi olacak önümüzdeki 3 yıl içerisinde bence.

Wv nin kendini bilmez rok satıcı tipleri insanlar tarafından fark ediliyor artık.
İyi günler

Mobile

cupra-man
25-09-2013, 07:50
Wv nin 2011 ve 2012 Ağustos a kadar ürettiği DSG lerde sorun çıkarttığı herkesce bilinir.

Yazılımın dışında parça değişimi yapmları ve bu işi İspanya yerine Almanyda yapması eskiden 100/1 olan oranı şuanda neredeyse 100/10 a çıkarttı.

Dahada iyi olacak önümüzdeki 3 yıl içerisinde bence.

Wv nin kendini bilmez rok satıcı tipleri insanlar tarafından fark ediliyor artık.
İyi günler

Mobile

Sorun olayinda bir iddam yok, ama dsg secengi kesinlikle olmali sorun var veya yok. Manuel artik ilkel kaldi diyebilirim dsg yaninda.. Sportiflik istiyorsaniz tabiki duz vites tercih edilebilinir ama dedigim gibi secenek gerekli seat'a. Yeterince "custom" degiller. Opsiyonlar vs. var ama vw ve seat sonucta ayni firma. Vw herzaman daha onde olur cunku birinicisi isminden dolayi avantaji var, ikinci el piyayasi ve kalite olarak seat'tan bir tik onde. Tabi bunlar fiyata da yanisiyor. Vw seat'a nazaran, daha karli arac satiyor bu sebepten VAG Vw markasini seat'tan hep daha opsiyonlu, secenekli, daha kaliteli uretecektir. Tabi bunlarin yaninda seat i tamamen yerin dibine sokmuyor adamlar mesela mk3 leona full led koydular :D a3 te bile yok. Sunroof fiyati cok daha dusuk seat'ta, elektronik katlanir ayna da bu ufakdetaylardan biridir vw'da olmayan. Ama dedigim gibi seat'a koyun bakalim dedigim secenekleri Vw alacaklar seat'a akin eder.. Secenek cok onemli...

serhat58
28-10-2013, 13:32
2000 yılında ibiza gti vardı bizde 94 model 150 ps egzos değil motordan çıkan o sesi anlatmak mümkün değil o performansı anlatamam ama gel görki sivasta arabadan kimsenin anlamaması benzini içmesi lpg takılamaması yüzüden 2002 de satmıştık geçen sanayide gördüm pert şuan gitti güzelim gti motor

ERC
28-10-2013, 13:44
Seat markasinda leon olmasi isi zordu son yillarda marka ciddi atak yapti exeo sa eger tsi ve 1.6 tdi motor kullanimina izin verilseydi bu markayla cok buyuk ilerleme kat edebilirdi ama bu markanin geriden gelmesinin bi nedenide mahalle bakkali kafasindaki insanlara bayilik verilmesidir ve ozenilmemesidir vw bosuna vw olmadi bayi nin bile mimari komsepti mevcut seat ve skodada boyle degil

bagetci
21-11-2014, 23:59
Leonun gercekten cokda iyi piyasasi var fakat ww hep seatin ve skodanin onunu kesiyo mesela 1.4tsi dsg leon istesen yok ne biliyim skoda suber b ww den bir cok versiyon yok yoksa biliyorlarki golf passat satamazlar

leonardo84
17-12-2020, 14:07
İspanyol üretimi olduğu için tutulmuyor.. Çünkü kalitesiz.. Benim iahsen leon alırken fazladan 20 binim olsaydı hiç düşünmeden golf alacaktım. Mecburen leon aldım hala içimde kaldı bir golfe binmek. İkisi de aynı araba diyenleri duyar gibiyim ama ıhhhh.. alakası yok.. Golf kalitesi 3 leon eder... Şuan hala durum aynı. 300 bine leon satan var.. Arkadaş akıl fikir var.. 250 bine 1-2 yıl düşük model cillop gibi kalite dolu golf varken 300 bine leon alan adam bence mantıksızdır ya da çok inanmıştır( benim görüşüm) haa dış şekli şemalini seversin o ayrı. Ama Arabada her zaman kalite önemlidir. Dış görünüşe kimse bakmıyor eğer mercedes kullanmıyorsan.. Dış görünüş mercedesten itibaren lüx modeller için bence önemli.. ferrari vs vs.... Neyse özetle Leon niye satmıyor? SONUÇ: Kalite berbat

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wanted007
17-12-2020, 18:25
İspanyol üretimi olduğu için tutulmuyor.. Çünkü kalitesiz.. Benim iahsen leon alırken fazladan 20 binim olsaydı hiç düşünmeden golf alacaktım. Mecburen leon aldım hala içimde kaldı bir golfe binmek. İkisi de aynı araba diyenleri duyar gibiyim ama ıhhhh.. alakası yok.. Golf kalitesi 3 leon eder... Şuan hala durum aynı. 300 bine leon satan var.. Arkadaş akıl fikir var.. 250 bine 1-2 yıl düşük model cillop gibi kalite dolu golf varken 300 bine leon alan adam bence mantıksızdır ya da çok inanmıştır( benim görüşüm) haa dış şekli şemalini seversin o ayrı. Ama Arabada her zaman kalite önemlidir. Dış görünüşe kimse bakmıyor eğer mercedes kullanmıyorsan.. Dış görünüş mercedesten itibaren lüx modeller için bence önemli.. ferrari vs vs.... Neyse özetle Leon niye satmıyor? SONUÇ: Kalite berbat

Ustad peşinen soyleyeyim amacim kesinlikle tartismak veya polemik yaratmak degil. Hicbir markaninda fanatigi deligim.

Muhtemelen bu dusuncelerin aynisini audiye binenler golf icin soyluyordur. Bu kacinilmaz cunku arada fiyat farki var illa ki kalite farkı olacak. Ama birine kusursuz derken digeri berbat diyecek boyutta hicbir zaman degil. Yakinimda birinde 2006 golf var ses gelmeyen yeri kalmamis digeri 2008 model pert kayitli audi a3 var arabada ses olmazmi arkadas tik ses yok. Arabaya o kadar usta eziyet etmesine ragmen inan tik ses yok yahu.. simdi aradaki farki veren insan golfe berbat diye camurmu atsin. Simdi golf ile leonu ele alirsak motor mekanik elektronik aksam disinda nereleri farkli? Tabi ki kaporta ve ic mekan. Geri kalan tum her seyi ayni olan iki aractan biri kusrusuz olup digeri nasil berbat olabilir ona anlam veremedim.

Haa bana kalirsa zaten golf alacagima gider toyota avensis alirim. Avensisle yanyana koyunca golfe verilen paralar da acayip komik duruyor :)

Bu is zevk renk meselesi. Kaldi ki vw grubu bile uretimine en onem verdikleri aracin golf oldugunu soyluyor. Ne passat ne baska model golf diyorlar. Leonla arasinda kalite farki olmasi yadirganacak bir durum degil.

agaslan
17-12-2020, 22:16
Kesinlikle katılıyorum.Leon C segmentte f/p aracı.Tabii ki malzeme kalitesi golf kadar iyi değil ama aradaki uçuk fiyat farkını hak edecek kadar da bir malzeme kalitesi yok.Orta paket diye sattıkları comfortline da bile hız sabitleyici karartmalı dikiz aynası gibi bircok sıradan özelliği bile koymayıp sağlam para verdiğiniz araca bir de gidip bu donanımları ekleyim diye uğraşırsınız sonra golfe biniyorum diye gezersiniz.Adamlar donanım fakiri bunu kabul edelim.

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gökhan-_-38
17-12-2020, 22:27
Bu bir sevda meselesidir.
Kimi Leon sever kimi Golf Sever Kimi Audi sever kimi Skoda sever kimi Opel sever.
Diğerlerini söylemedim söylemeye gerekte yok.
Bizim araçlar bagaj hacminden ve fiyatından kaybediyor.
Düşünün egea nın sıfırı kaç para megane sıfırı kaç para focus sıfırı kaç para bizim grup kaç para.

Gökhan-_-38
17-12-2020, 22:30
Mk2 bir sevdadır bende Mk3 şimdilik hayran kaldığım araç.
Bekar olsam acımam alırdım ama ev al hanıma araba al kendine araba al çocukların masrafı derken malesef mk2'nin ötesine gidemedik.
Şimdide mk1'e biniyorum yazın yine mk2'ye geçecem.
Tutulmuyor lafıda yanlış artık Seat Türkiyede çok pirim yaptı son yıllarda.

leonardo84
18-12-2020, 01:17
Ustad peşinen soyleyeyim amacim kesinlikle tartismak veya polemik yaratmak degil. Hicbir markaninda fanatigi deligim.

Muhtemelen bu dusuncelerin aynisini audiye binenler golf icin soyluyordur. Bu kacinilmaz cunku arada fiyat farki var illa ki kalite farkı olacak. Ama birine kusursuz derken digeri berbat diyecek boyutta hicbir zaman degil. Yakinimda birinde 2006 golf var ses gelmeyen yeri kalmamis digeri 2008 model pert kayitli audi a3 var arabada ses olmazmi arkadas tik ses yok. Arabaya o kadar usta eziyet etmesine ragmen inan tik ses yok yahu.. simdi aradaki farki veren insan golfe berbat diye camurmu atsin. Simdi golf ile leonu ele alirsak motor mekanik elektronik aksam disinda nereleri farkli? Tabi ki kaporta ve ic mekan. Geri kalan tum her seyi ayni olan iki aractan biri kusrusuz olup digeri nasil berbat olabilir ona anlam veremedim.

Haa bana kalirsa zaten golf alacagima gider toyota avensis alirim. Avensisle yanyana koyunca golfe verilen paralar da acayip komik duruyor :)

Bu is zevk renk meselesi. Kaldi ki vw grubu bile uretimine en onem verdikleri aracin golf oldugunu soyluyor. Ne passat ne baska model golf diyorlar. Leonla arasinda kalite farki olmasi yadirganacak bir durum degil.

evet Altında golf olan adam da audi için daha kaliteli diyor zaten.. Ama şunu unutmayın audi ve Vw almanya politikasıyla ve mühendisliğiyle üretiliyor. Seat ise İspanya mühendisliğiyle. Sadece karoser ve parçalar almanyadan gidiyor. Bunu bu forumda yazmak saçma tabi ama şunu kesin söyleyebilirim. Aynı uzun yolu Golf ile gidince hiç bir sorun yaşamıyorum ama leon ile gidince resmen pert oluyorjm. Başım ağrıyor, Hissettirdiği takır tukur sesler cabası. Alt takım rezalet ( kabul etmeseniz de) yani.. Arabaya bütün olarak bakıldığında araba sizi uzun yolda yıpratıyor. Verdiği yorgunluk golf ile gittiğimde kesinlikle hiç yok. Sebebini bilmiyorum ama iki arabanın arasında belki 10-15 bin fiyat varkı var ama konfor ve kalite olarak inanın 100 binlik farka değer.. Ama şunu da çok rahat söylerim. Golf ve audi A3 ile aynı yolu gitme şansım oldu her iki arabada da çok rahattım. Hele ki A3 ten inip leona binince aman aman [emoji16] .. Haa Leon ne zaman çok kaliteli söyleyeyim.. Uzun süre toyota, suzuki, honda gibi japon arabalarından sonra yıpranmamış az kilometreli bir leona binerseniz orada leon sise mercedes gibibi gelecektir. Fark orada çıkıyor. Ama sonuçta hala bir ispanyol.. Ve ispanyollar malesef ucuz araba satabilmek için bunu hep yapmaya devam edecekler.. Bu arada Skoda bile Seattan kat kat konforlu ( dizel motor haricinde) Sıralama yaparsak ; Vw - Skoda - Seat

BEYAZ
06-01-2021, 11:58
Ben geçtiğimiz yıl 1.0 style paket otomatik leonumu satıp 1.5 fr mat paket aldım. Siyah tavanı, kapı içlerinin deri olması, koltuklarının deri alkantra olması ve daha ilk çalıştırmada titreşimsiz ve sessiz gelmesi çok ilgimi çekti. Yani ikisi de leon nasıl bu kadar fark olabilir demiştim. Yazın memlekete giderken 1200 km kadar bir yol yaptık. Hiç abartmıyorum eşim de ben de aynı şeyi söyledik. Yol bizi gerçekten hiç yormadı ve sanki kısa sürdü. Aslında aynı hız ve aynı zamanda gittik ama arabanın içinde ve dışında, motorundaki değişiklikler gerçekten fark edilir derecede iyi olmuş. Halen aynı hissiyatı alabiliyorum araçtan. Fakat şunu da söylemek gerek evet tıkırtılar geliyor zaman zaman hiç hoşlanmasam da. Mesela geri gelirken özellikle direksiyonu çevirdiğimde frene basınca gelen ses beni nefret ettiriyor bazen arabadan. Allahtan her zaman yapmıyor ama yapınca da utandırıyor insanı. Etraftakilerin bakışını görebiliyorum. Ama her güzelin bir kusuru var misali severek kullanmaya devam ediyoruz. Golf ve A3'ün en dolusunu alıp binebileceksem evet mantıklı ama leonun dopdolu halini bırakıp aynı fiyata diğerlerinin boşlarını almak bana o zaman mantıklı gelmemişti. Tamamen tercih meselesi kimi daha kaliteli olsun donanım önemli değil diyor kimi bu kadar para verince donanım olmalı, kalite zaten aşağı yukarı aynı diye seçim yapıyor. Ama gerçekten doğuş grubu için de en az değer verilen, en fazla ikinci hatta üçüncü plana atılan araba seat maalesef. Bu benim üçüncü seatım, belki satsam yine seat alacağım ama düşüncelerim bu şekilde.

BlaCKaDDeR
06-01-2021, 13:10
Ben geçtiğimiz yıl 1.0 style paket otomatik leonumu satıp 1.5 fr mat paket aldım. Siyah tavanı, kapı içlerinin deri olması, koltuklarının deri alkantra olması ve daha ilk çalıştırmada titreşimsiz ve sessiz gelmesi çok ilgimi çekti. Yani ikisi de leon nasıl bu kadar fark olabilir demiştim. Yazın memlekete giderken 1200 km kadar bir yol yaptık. Hiç abartmıyorum eşim de ben de aynı şeyi söyledik. Yol bizi gerçekten hiç yormadı ve sanki kısa sürdü. Aslında aynı hız ve aynı zamanda gittik ama arabanın içinde ve dışında, motorundaki değişiklikler gerçekten fark edilir derecede iyi olmuş. Halen aynı hissiyatı alabiliyorum araçtan. Fakat şunu da söylemek gerek evet tıkırtılar geliyor zaman zaman hiç hoşlanmasam da. Mesela geri gelirken özellikle direksiyonu çevirdiğimde frene basınca gelen ses beni nefret ettiriyor bazen arabadan. Allahtan her zaman yapmıyor ama yapınca da utandırıyor insanı. Etraftakilerin bakışını görebiliyorum. Ama her güzelin bir kusuru var misali severek kullanmaya devam ediyoruz. Golf ve A3'ün en dolusunu alıp binebileceksem evet mantıklı ama leonun dopdolu halini bırakıp aynı fiyata diğerlerinin boşlarını almak bana o zaman mantıklı gelmemişti. Tamamen tercih meselesi kimi daha kaliteli olsun donanım önemli değil diyor kimi bu kadar para verince donanım olmalı, kalite zaten aşağı yukarı aynı diye seçim yapıyor. Ama gerçekten doğuş grubu için de en az değer verilen, en fazla ikinci hatta üçüncü plana atılan araba seat maalesef. Bu benim üçüncü seatım, belki satsam yine seat alacağım ama düşüncelerim bu şekilde.

Murat Bey e katılıyorum. Bu iş tamamen bütçe ve beklenti meselesi. Ben de 3 sene 2016 model Style Advanced paket Leon kullandım. Özellikler sizinki gibiydi neredeyse. FR dan daha donanımlı denecek bir araçtı. 17" jant, büyük ekran, optik park, deri alkantra koltuk, kapı içleri deri vb. Diğer boş Style lardan ciddi anlamda kalite bakımında açık ara öndeydi. Ne bir ses ne farklı bir sıkıntı yaşamadım 3 sene. Misal şuan SuperB ye biniyorum. Sert süspansiyen hariç öyle atla deve kalite farkı yaşamadım denebilir. Tutulmuyor olayı da bence doğru değil. Etrafınıza bakarsanız her 5 araçtan biri neredeyse Leon dur. En azından bizim lokasyon öyle. Bu iş başta da dediğim gibi tamamen F/P işidir.

hilal_hilal
07-01-2021, 00:49
Seat mı tutulmuyor?[emoji848] arkadaş her yer leon ya[emoji16]Hiç kavga etmelik algılanmasın ama keşke sadece şu dırdırlanarak leona binenler leon almasa da piyasası düşse ben de iki renk alıp koysam kenara[emoji16]arabayı değiştirmem lazım, değiştiremiyorum. Ha söylene söylene binenler haklı da olabilir, ama Leonla golf, golfle audi, audiyle bir diğeri sürekli karşılaştırılabilir; bunun sonu yok. İnsanlar, aradaki fiyat farkıyla elindeki dezavantajı idare edebilir miyiz sorusunun cevabına göre otomobilini alır, biner.

emr38
07-01-2021, 08:02
12 senelik konu hortlamış, 12 senede her yer seat oldu :)

Hisarlı
07-01-2021, 10:57
1985 yılından itibaren o gün için alınası bir araba Toros ile serüvene başladım, Brodway' e geçtim bir süre Reno Concord kullandım, 2003 ekiminde Megane 2 ye tonla para verip sıra dışı alabildim o gün için öyleydi megane yi aldıktan sonra Ankara'da dolaşırken yıl sonu kampanyasına kurban ağzına kadar dolu şampanya rengi gerçek premium bir araba olan motoru efsane 1.9 PDİ. A4' ü görünce 20. bin daha fazla verip onu almadığıma hala yıllar geçmesine rağmen pişmanım, Fırsat kaçınca bisiklet gibi dandik meganeye iki yıl dayanıp 2006 Triptronic Elegance Octavia ya geçtim hakikatli arabaydı Alman Panzeri ünvanı almıştı, 6,5 sene bindim karoserinde en ufak ses duymadım sarhoşun biri sağ yandan çarpınca onunla da vedalaşıp 2011 de ilk SEAT İBİZA CUPRA ile tanıştım, daha dokuzbindeyken genç tosuncuğum heyecanla pert edince 2013 baharında tekrar İBİZA CUPRA aldım, oğluma sözüm vardı üniversite kazanınca 2011 SEAT LEON TDI ile tanıştık onca yılda SEAT markadan pek şikayetim olmadı VW, SKODA, SEAT orta sınıf aracı hesabı belirsiz çok parası olanlar zaten üst Alman markalara yöneliyor, Mesai arkadaşlarımın çoğu Opelciydi hepsininde sık sık sanayi ziyaretleri vardı Octavia' yı alınca aman işte skoda değilmi diye burun kıvırdılar ancak VAG grubu sınıfında diğerlerinden açık ara önde milyonlarca üretim sırasında illaki kusurlar oluyor ancak bir Alfa serisi kadar değil satış adetleri bunun izahıdır kanaatimce TÜRKİYE' de insanları VAG grubundan bezdirenler servis sağlayıcılar hepsi de değil tabi ki işine hissiyatı karıştırmayan düzgün çalışanlar da var ancak ortada hiç bir alakalı konu yokken garanti kapsamındaki bir yaşlı araca servis danışmanı daha arabayı içeriye almadan arada geçen konuşmaya ilaveten hemen " hah işte araba garanti dışı" diyerek atlamışlığı yüzünden insanların psikolojisi bozuluyor markaya karşı antipati doğuyor kraldan çok kralcılar yüzünden insanlar aracından soğuyor, lakin takmamak lazım tüm olanlar güzelim Ülkemizin kendine has anlayış ve idari yapısından, uzun yazdım kusura bakmayın herkese kazasız sürüşler dilerim, SEAT ile mutluyum.

Emrahgumus
12-01-2021, 10:07
12 senelik konu :) Açıkçası Seat'ın Türkiyede bilinmesine vesile olan kişi bence Saffet Üçüncü'dür. 2004 yılında Seat Cup Türkiye ile Mk1 Leon'ları piyasada daha çok görmeye başladım. (Belki de algıda seçicilikti) Güzel organizasyondu Ntv'de yayınlanıyordu ve yayın gün ve saatini iple çekerdim hep. Hatta o yıllarda yapılan AutoShow'larda pist araçları başında çekilmiş fotolarım mevcut arşivimde :) Lise son haftasında adettendir gömlek imzalanır arkadaşlar arasında çizimi iyi olanlar karikatür filan çizer gömleklerine. Ben Seat Cup Leon'unu çizmiştim gömleğime hatta yarış sloganı olan ve sunuculuğunu yapan manken Tülin Şahin'in sürekli söylediği " Yarışa var mısın?" bile yazıyordu :Emoji (5): 10-11 yıl sonra ilk aracımın Leon olacağını bilmiyordum :)
Leonu almadan önce üniversiteyi bitirir bitirmez (2010-2016) maddi imkansızlıklardan dolayı 6 yıl yurt dışında çalışmak zorunda kaldım. Antarktika kıtası hariç ayak basmadığım kara parçası kalmadı. Fakat özellikle İspanya dahil olmak üzere dikkatimi çeken şey Seat marka araçların çok az kullanılıyor olmasıydı. Şöyle söyleyeyim Seat'ı Almanya ve Hollanda'da , İspanya'ya oranla daha çok görüyordum. En son İspanyaya 2018 yılında turistlik gezi için gittiğimde durum aynıydı. Nedense İspanyada Seat çok az var. Mevcut Seat araçlar genelde Taxı zaten mantığını hiç bir zaman çözemedim.
Forumda Seat markasından şikayet eden çok fazla kişi var. Bu birazda geçmişte ne gördüğün ile alakalı bir konudur diye düşünüyorum. Geçmişte çok daha iyisini görmüş olabilirsiniz ve Seat'a binince bir takım dert edilmeyecek sesler göze batıyor olabilir. Ben babamın 1993 yılında sıfır km aldığı (bugün halen babamda kazasız orjinal 93bin km de) şahini ile araç sürmeyi öğrendim ve kendime araç alıncaya kadar (sıfır km 2015 Leon FR) şahini kullandım. Bu arada Seat'ın tercih edilmesini bütçe meselesine bağlamıyorum genelde ne kadar ekmek o kadar köfte yazılır. Yurtdışında çalıştığım zaman iyi para biriktirmiştim ve aracı peşin para alırken Golf ile arasında sadece 6-7bin tl fark vardı (FR donanıma denk gelen opsiyonlu comfortline golf led far hariç) ve cebimde 2 seat leon alacak param vardı. Fakat aracın genç ve dinamik görünüşü beni cezbetmişti. Halen de aracımı yıkadıktan sonra hayranlıkla bakarım. Şahinden başka bir araca geçince haliyle çok bir beklentiniz olmuyor. Ne trim sesi ne sert süspansiyonu (kendi adıma konuşuyorum) fakat geçmiş 5 seneye baktığımda hep iyi ki almışım dediğim araç. Servise, sanayiye yolum hiç düşmedi. Bakımları serviste yaptırdım ve ufak sıkıntıları garantiden hallettik. Günün birinde çocuk olduğu için aracı büyütelim dedik ve ilk baktığım araç genç ve dinamik görünüşü ile Ateca oldu. 4 ay önce ani bir kararla 2 günde sıfır km Ateca aldım ve sonrasında Leon'u sarı siteye koydum baya arayan çıktı. Aracı satmaya kıyamadım ilanı geri çektim. Hatta ilanı kaldırmama rağmen telefonlarım susmadı ne olur sat bize diyenler bile oldu. (Leon şuan 96binde) Şuan Ateca'yı eşim , Leonu ben kullanıyorum. Leon'dan memnun olmasaydım Seat marka araçları ikilemezdim. Fiyat/performans, özellikle şık ve dinamik görünüş söz konusu ise Seat derim. Ülkemizde olması gereken ilgiyi göstermemesini de halen anlamamaktayım. Yazımda bahsettiğim gibi belki de bunun cevabı insanların geçmişinde ve beklentilerinde saklıdır.

agaslan
12-01-2021, 12:46
12 senelik konu :) Açıkçası Seat'ın Türkiyede bilinmesine vesile olan kişi bence Saffet Üçüncü'dür. 2004 yılında Seat Cup Türkiye ile Mk1 Leon'ları piyasada daha çok görmeye başladım. (Belki de algıda seçicilikti) Güzel organizasyondu Ntv'de yayınlanıyordu ve yayın gün ve saatini iple çekerdim hep. Hatta o yıllarda yapılan AutoShow'larda pist araçları başında çekilmiş fotolarım mevcut arşivimde :) Lise son haftasında adettendir gömlek imzalanır arkadaşlar arasında çizimi iyi olanlar karikatür filan çizer gömleklerine. Ben Seat Cup Leon'unu çizmiştim gömleğime hatta yarış sloganı olan ve sunuculuğunu yapan manken Tülin Şahin'in sürekli söylediği " Yarışa var mısın?" bile yazıyordu :Emoji (5): 10-11 yıl sonra ilk aracımın Leon olacağını bilmiyordum :)
Leonu almadan önce üniversiteyi bitirir bitirmez (2010-2016) maddi imkansızlıklardan dolayı 6 yıl yurt dışında çalışmak zorunda kaldım. Antarktika kıtası hariç ayak basmadığım kara parçası kalmadı. Fakat özellikle İspanya dahil olmak üzere dikkatimi çeken şey Seat marka araçların çok az kullanılıyor olmasıydı. Şöyle söyleyeyim Seat'ı Almanya ve Hollanda'da , İspanya'ya oranla daha çok görüyordum. En son İspanyaya 2018 yılında turistlik gezi için gittiğimde durum aynıydı. Nedense İspanyada Seat çok az var. Mevcut Seat araçlar genelde Taxı zaten mantığını hiç bir zaman çözemedim.
Forumda Seat markasından şikayet eden çok fazla kişi var. Bu birazda geçmişte ne gördüğün ile alakalı bir konudur diye düşünüyorum. Geçmişte çok daha iyisini görmüş olabilirsiniz ve Seat'a binince bir takım dert edilmeyecek sesler göze batıyor olabilir. Ben babamın 1993 yılında sıfır km aldığı (bugün halen babamda kazasız orjinal 93bin km de) şahini ile araç sürmeyi öğrendim ve kendime araç alıncaya kadar (sıfır km 2015 Leon FR) şahini kullandım. Bu arada Seat'ın tercih edilmesini bütçe meselesine bağlamıyorum genelde ne kadar ekmek o kadar köfte yazılır. Yurtdışında çalıştığım zaman iyi para biriktirmiştim ve aracı peşin para alırken Golf ile arasında sadece 6-7bin tl fark vardı (FR donanıma denk gelen opsiyonlu comfortline golf led far hariç) ve cebimde 2 seat leon alacak param vardı. Fakat aracın genç ve dinamik görünüşü beni cezbetmişti. Halen de aracımı yıkadıktan sonra hayranlıkla bakarım. Şahinden başka bir araca geçince haliyle çok bir beklentiniz olmuyor. Ne trim sesi ne sert süspansiyonu (kendi adıma konuşuyorum) fakat geçmiş 5 seneye baktığımda hep iyi ki almışım dediğim araç. Servise, sanayiye yolum hiç düşmedi. Bakımları serviste yaptırdım ve ufak sıkıntıları garantiden hallettik. Günün birinde çocuk olduğu için aracı büyütelim dedik ve ilk baktığım araç genç ve dinamik görünüşü ile Ateca oldu. 4 ay önce ani bir kararla 2 günde sıfır km Ateca aldım ve sonrasında Leon'u sarı siteye koydum baya arayan çıktı. Aracı satmaya kıyamadım ilanı geri çektim. Hatta ilanı kaldırmama rağmen telefonlarım susmadı ne olur sat bize diyenler bile oldu. (Leon şuan 96binde) Şuan Ateca'yı eşim , Leonu ben kullanıyorum. Leon'dan memnun olmasaydım Seat marka araçları ikilemezdim. Fiyat/performans, özellikle şık ve dinamik görünüş söz konusu ise Seat derim. Ülkemizde olması gereken ilgiyi göstermemesini de halen anlamamaktayım. Yazımda bahsettiğim gibi belki de bunun cevabı insanların geçmişinde ve beklentilerinde saklıdır.

Aynen katılıyorum hocam ne kadar ekmek o kadar köfte,fiyat/performans söz konusu olduğunda Seat her zaman bir adım önde oluyor.
Özellikle C suv rekabetin yoğun olduğu bir lig orada da Ateca f/p olarak öne çıkıyor.Güzel seçim güle güle kullanın.

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

hakanex3000
22-01-2021, 21:24
2016 yılında 1.2 tsi manuel toledo aldım, ben şahsen çok memnunum. Aracımın 2.eli çok zayıf ama aracı bilip tanıyanlar satarsan haberimiz olsun diyor hep. Ayrıca, leon ve ateca'nın bence iyi bir pazarı var.

furkan4651
24-01-2021, 21:12

Sonuna kadar sanki ben yaşamış gibi heyecanla okudum ve söylediklerinize tam anlamıyla katılıyorum. Özellikle fiyat performans denge konusuna. Ibiza'ya gelene kadar 3 araç değiştirdim ve gerçekten en başında keşke seat alsaymışım diye hep kendime sitem ediyorum. Ufak tefek sıkıntıları olmuyor değil ama göze gözükecek büyük şeyler değil şükür. O kadar kusur kadı kızında da olur misali :)

arda_kartal
26-01-2021, 21:05

Size katılıyorum, ben de ilk aracım olan leonu sattıktan sonra öyle bir boşluğa düştüm ki her geçen leona gözüm takılıyor hayallere dalıyordum, 10 gün sonra yine leon aldım eşimde çok seviyor 1.5 yaşında kızım var ama sığışıyoruz yine de sonuç olarak c sınıfı bi otomobil çok da ufak olduğu söylenemez. 2. Çocuk olursa işler değişir tabi severek ayrılanlardan olacağız mecbur. Maddi imkanım olsa sizin gibi yapıp 2. Araba olarak leonumu kullanmak isterdim

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

gokhanatmaca
24-05-2021, 14:03
Ben bir ibizacıyım. İlk aracım olmasına rağmen hiçbir özelliğini hiçbir tutuculuğunu bilmememe rağmen beğenerek (görsel olarak) almıştım Şimdilerde düşünüyorum da iyi ki seat almışım aracım sadece kaporta hasarlı olmasına rağmen hiç beni sanayii ye götürtmedi hiç mekanik bi arıza çıkarmadı. Aynı dönemde ya megane 3 alacaktım ya da fluence ama iyiki de seat almışım eşimde bende çok severek biniyoruz.

Erz25
01-07-2021, 19:52
Herkese Selamlar.Ben B segmenti ağırlıklı Bir çok marka kullandım, Şuanki Arabam Seat ibiza 1.2 Tsi(2016), Şunu diyebilirimki B segmentinin kralı Seat ibizadır.Arabaya bindiğinde, Alman,ispanyol ortaklığında mühendislik başarısı var.Mesela Clio 4,linea,İ20 kullandım,İ20 hariç diğer markaları bir daha almam.Peki İ20 ve Seat ibiza arasında hangisi derseniz,kesinlikle Seat.Hiç bişey olmasa,gidip i20 nin kapısını kapatın birde Seatın.

Engin E.
03-07-2021, 01:27
ikinci eli zayıf olmasa, ben de binemezdim...
ama satmaya kalksam, ben de zor satacağım, yapacak birşey yok.

Şafak!
03-07-2021, 16:27
Vay be sene 2021 oldu şimdi bu konuyu görünce içim tuhaf oldu. Şu an bence leon golf kadar hatta daha bile fazla tutunur oldu. Astra ve focusu resmen sildi piyasadan :))

Herkese Selamlar.Ben B segmenti ağırlıklı Bir çok marka kullandım, Şuanki Arabam Seat ibiza 1.2 Tsi(2016), Şunu diyebilirimki B segmentinin kralı Seat ibizadır.Arabaya bindiğinde, Alman,ispanyol ortaklığında mühendislik başarısı var.Mesela Clio 4,linea,İ20 kullandım,İ20 hariç diğer markaları bir daha almam.Peki İ20 ve Seat ibiza arasında hangisi derseniz,kesinlikle Seat.Hiç bişey olmasa,gidip i20 nin kapısını kapatın birde Seatın.

Abi sana katılıyorum ibiza gayet güzel bi araç, ancak biraz sert. Tabiki hyundai, fiat , reno grubundan çok çok iyidir. Ama bu sınıfın kralı bana göre a1 ve sonrasında polodur. Fiesta ve corsa da fena değildir. İbiza bence dediğin gibi i20 den clioda dan vs daha çok tutulması lazım ama hakettiğini bulamıyor işte. Leon nasıl şu an başlara oynuyorsa bence ilerki dönemlerdr ibizalarında kıymeti artıcak.