PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cupra da da ses problemi oluyor mu?

FADEC
13-03-2009, 02:01
arkadaslar, yeni üye kısmında da belirttigim gibi yakında 2.0 TSI Cupra almayı planlıyorum. ancak anladıgım kadarıyla leon larda kroniklesen tek problem ses. mesela turbo araclarda ozellikle A4 lerde sık gorulen yag eksiltme gibi bir probleme buradaki forumda rastlamadım. acaba aynı ses problemleri cupralarda da mevcutmu? veya cupra larin hasta edecek kronik bir problemi var mi?

double-face
13-03-2009, 02:17
hocam o tıkırtı problemleri kronik değil ve her araçta olan birşey değil.. sonuçta fabrikasyon araçlar ..elhamdülillah bende çıt yok..değişken bir olay...

leon sport
13-03-2009, 06:25
cupra olsun seside olsun...

EMR-TOLEDO
13-03-2009, 09:57
ille her araba ses yapıcak tıkırtı yapıcak diye bişi yok..örneğin tata alırsın 5 sene sadece yağını suyunu değiştirirsin,audi alırsın,her hafta servisin çayını içersin.tamamen şans.kullanım sitilide bi etken tabi ama en önemlisi arabada şans faktörü.kronik diye bişi olduğunu sanmıyorum..

yılmaz
13-03-2009, 10:36
herşey şans işi

by_carizma
13-03-2009, 10:41
cupradada olur tabiki ufak tefek takırtılar muhtemelende olacaktır... A4 lerde görülen yağ eksiltme problemini seat araçlarda daha hiç duymadım bile :)

yco
13-03-2009, 12:01
11K civarında benim 1,5kg civarı bi yağım eksilmişti..
yağ eksiltme her araç ve marka da olur belli miktarda zaten ve normaldir..

tıkıtırtıların önlemek bence mümkün bile nasıl..
bozuk zeminde yavaş gitmek kavşak girişlerinde ki o uyuz olduğum tırtıklardan da yavaş geçmek öyle ya da böyle araca faydalı bence..vs vs...

desperado_32
13-03-2009, 12:51
Ben bu seslerin olusmasını aracın kullanımı ve kullanıldığı doğa şartlarına bağlıyorum artık çünkü baska bir alternatif yok yaw çözümde yok mesela Allaha şükür bizim ibizadada X5 dede sorun yok inş kimseninkindede olmaz...

leonmania
13-03-2009, 13:54
abicim bncede btün leonlarda tıkırtı var die bişey yok abimde ve bi tane arkadasta var 2sindede ses yok !...

SİMON
13-03-2009, 14:33
benım arac 8500 km oldu nazar deymesın tık yok.. ayrıca cupra TFSI:)

skymz
13-03-2009, 14:37
Benim leon 1.6 style 2008 maşallah hiç bir ses yok..Dilimi ısırayım:)

SKYLARK
13-03-2009, 16:08
TFSI ismi artık sadece Audi tarafından kullanılacak arkadaş sanırım o yüzden 2.0 TSI demiş.

Cupra'da ses oluşması olağan çünkü yoldan daha fazla etkilenmesine sebep olacak unsurlar barındırıyor üzerinde , araçta 18" jant var lastik yanakları baz versiyonlara oranla oldukça ince doğal olarak titreşimler janta daha kolay ulaşacak , ayrıca süspansiyon sistemi model gamındaki diğer bütün kardeşlerine nazaran daha sert ayarlanmış durumda , ha bu demek değildir "Cupra içerde ses yapacak" ben 2 yıl "Sport Up" kullandım ve içerde hiç rahatsız edici sesler oluşmadı sadece bozuk satıhlı yollarda belli oranda sarsma yapıyordu o kadar ve unutulmamalı ki bu ses olayı biraz piyango , umarım o piyango sana vurmaz.

joker_dd
13-03-2009, 17:10
arkadaşım ses problemı olabilir.bu bı problem haklısın ama aracın yağ eksiltmesi bi problem değil.audinin seatın volswagenın turbo motorlarında servıs kitapçağında ne kadar azalacağını belirtmek kaydıyla yağ eksiltme olacağı yazmaktadır.bunda turbonun yağlanmasının etkisi vardır.anormal yag yakması halinde eksozdan atılan dumanla kendını belli eder.o konuda şüphen olmasın.

BiRTaN_Altea
13-03-2009, 17:13
seatlarda çok nadir bu ses olayı haa ses deiyncede çat pat ses değil tabi ki kapı yada aynadan iç aydınlatmadan gelen sesler ki bunlarda tamamen kullanım ve kullanılan yere göre değişiyro. aracımda çıt yoktu taaki ses sistemi koydurana kadar şuan aynamdan takırtılar geliyor bunun sebebi seat değil benim...

joker_dd
13-03-2009, 17:14
atrıca tıkrıtıyla ilgili şunu da sölemek istiyorum babamın şimdiki arabasından önceki arabasında satmadan çıt çıkmıyordu.aracı arkadaşıma sattı 2 ayda her yerinden ses gelmeye başladı.şuan ki aracında da çıt yok...benim aracımda ise yay jant ince yanak olamasına rağmen çok rahatsız edici birşey yok.

BiRTaN_Altea
13-03-2009, 17:14
birde şu var cuprada ses duyamazsın o motor sesini dinlemekten...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

cupram olsun tangur tungur olsun...

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
13-03-2009, 17:15
cupra olsun seside olsun...
GICIK EDİYO KARDEŞİM YOK BAGAJDAN GELİYOR YOK KAPIDAN GELİYOR YOK ZART YOK ZURT

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
13-03-2009, 17:17
ya arkadaşlar öyle de var ne oluyor cupra sesler için bugün hatta daha yeni geldim kapılardan ve bagajdan geln ses için çok şükür kesildi ama iki gün sonra diğerlerini farke tmeye başlıcaz
ama çözülmeyecek sorunlar değil tabiki ilk leonumdada vardı aynı sesler gide gele çözdükbu da aynı şeklide ugrasıyoruz

öyle cupram olsun tangur tungur olsun olmuyor kusura bakmayın

nmn61
13-03-2009, 18:04
Bizde passat wardı 2007 2.0 tdı dsg araç 8.000 kmde yağ lambası yanmaya başladı. servise gitmiştik yeni araç olduğu için yağ yakar dediler yağ eklemişlerdi. Leonumu ilk aldığım gün servisten dışarı çıktım tıkırtı gelmeye başladı ustaya sorduk 0 kmre araç bu ses ne ön konsoldan geliyordu ses dediki müzük çalardan geliyor keser ama hala kesmedi bozuk yala girdinmi hemen başlıyor alıştık artık. bununda kusuru bu.

EMR-TOLEDO
13-03-2009, 19:52
ımpreza,evo farketmez CUPRA bu sen bas o AFFETMEZ...:)

Ulukan
13-03-2009, 20:08
GICIK EDİYO KARDEŞİM YOK BAGAJDAN GELİYOR YOK KAPIDAN GELİYOR YOK ZART YOK ZURT
Bagaj ve kapıdan aynı sesler bende de vardı yaklaşık 10gündür serviste çözmüşler sonunda..

FADEC
13-03-2009, 22:09
Çözülecek problemler ise eyvallah yoksa gercekten uyuz eder. tabi sessiz olmayacak diye de bisey yok. cupra' ya devam. su otv indirimi aciklandi bugun bakalim fiyatlari nasil etkileyecek bi kacgune cikar kokusu.

schumi
13-03-2009, 22:17
cupran mı var,derdin var :P

SİMON
14-03-2009, 11:51
araba ne olursa olsun bu turkıyemın guzel yollarında tıkırdamaması ımkansız...

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
14-03-2009, 12:22
Bagaj ve kapıdan aynı sesler bende de vardı yaklaşık 10gündür serviste çözmüşler sonunda..

aynen kardeşim bizde onunla uğrasıyoruz şimdi şirketten çıkıp gidicem eryaya bakalım

omercanilica
14-03-2009, 12:52
ımpreza,evo farketmez CUPRA bu sen bas o AFFETMEZ...:)
begendım sozu :D

Cupra
15-03-2009, 20:37
İnce yanak lastik+sert suspansiyon= Tıkırtı+Gıcırtı :) Bindiğiniz araç Cupra'da olsa EVO'da olsa M3'te olsa bu sorun olacaktır. Eski bir Golf GTI serisi kullanıcısı olan babamın bu konudaki yorumu (arabama bindiği zaman). Ne bu böyle at arabası gibi :D

drfrk
16-03-2009, 21:14
en kralınıda alsan yollar ağlatıyo arabanın anasını,ilk 10000km kayseri merkezde kullandım aracımı hiç bi problem yoktu,simdi 25000de erzurum un kasisinden hendeğinden çukurundan kaçmaktan bi hal oldum,arabanın heryerinden ses geliyor valla...