PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : makyajlı leon cupra barcelonayı bekliyor

EMR-TOLEDO
21-04-2009, 22:27
Seat, makyajlı Leon ve yeni Ibiza FR’ı 9-17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Barselona Otomobil Fuarı’nda tanıtacak

Makyajlı Leon Cupra’da 18 inç alaşım jantlar, düşük yer açıklığı, siyah yan aynalar, bal peteği şeklindeki siyah havalandırma ızgaralarının bulunduğu ö tampon, arka tamponun orta bölümünde siyah alan ve parlatılmış çelik egzoz çıkışı ilk dikkat çeken tasarım öğeleri oluyor.

Leon’un iç tasarımında da bir takım değişiklikler yapılmış. Entegre kafalıklara sahip yarış tipi koltuklara benzeyen koltuk tasarımı ve yüksek yanal destekler… CD/radio/MP3 çalar, yol bilgisayarı, sis lambaları, spor süspansüyonlar ve hız konrolü gibi donanımların yanı sıra XDS, ABS, ESP ve EBA gibi güvenlik yardımcıları da makyajlı Leon ‘da görev alıyor.

Leon’un motor kaputunun altında ise 240 HP güç üreten 2.0 lt TSI motor yer alıyor. O’dan 100’e 6.4 saniyede çıkan çıkan Leon’un son sürati ise 247 km/s, ortalama yakıt tüketimi ise 8.3 lt/100 km.

Barselona’da tanıtılacak bir diğer otomobil Sportif Ibiza FR ise çift turbo şarjlı 1.4 TSI motorla donatılmış. 150 HP güç üreten bu motora 7 ileri DSG şanzıman eşlik ediyor. Araçta daha etkin sürüş sağlanması için kendiliğinden engelleme mekanizması olarak görev yapan geliştirilmiş ABS sistemi olan "XDS sistemi" de monte edilmiş. Araçta tasarımsal değişiklikler de var. Balpeteği görünümlü yeni ön tampon ve krom çerçeveli ön ızgara, gümüş renkli yan aynalar, 17 inç alaşım jantlar ve çift çıkışlı egzoz bu değişiklikler arasında yer alıyor.

omercanilica
21-04-2009, 22:37
beklıyoruz bakalım pazara nasıl gırcek turkıyede ...

tesekkurler

eyup_ur
21-04-2009, 23:16
Gelen gideni aratır bence şuan ki Cupra çok daha güzel yeni tasarımın iç mekanını beğenmedimm

ZGR
21-04-2009, 23:24
bencede su an satılanlar daha guzel

fnasif
21-04-2009, 23:51
yeni herşey güzeldir, fotolardan benim yorumumda olumsuz ama canlı görünce fikrim değişecektir.

mete25
22-04-2009, 01:25
gelsin artık yeniler ana konsepten çok uzaklaşmadıkça yenilik iyidir diye düşünüyorum canlı canlı görünce anlıycaz

sebo
22-04-2009, 23:10
çift turbolu mu gelicekmiş? tsi motorlarda yüksek güç alınırken hem turbo hem supercharger kullanılıyordu (örnek golf GT),tsi lara ii yatırım yapılıyor demekki

ramnet
23-04-2009, 14:12
Leonun yeni modelini resimlerle gördük. Daha iyi bir Leon olacağına inanıyorum.
Ülkemizde de bu sene ön siparişle geleceğini duydum.