PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullanıcı Gözü İle SEAT ?

MARLBORO
20-05-2006, 20:54
Seat markasının şuanki durumu ile ilgili olarak, marka bilinirliği, 2.el satış durumu, çizgileri, karakteristik özellikleri ve diğer markalara oranla satış grafikleri, dışarıdan bakıldığında seat markasının durumu, araçların kaliteli yada kalitesizliği, motor durumları kısacası kullanıcı gözünüzle SEAT hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

gns57
20-05-2006, 21:02
Seat son zamanlarki modelleriyle ismini yeterince duyurdu ben onceki modellerini hic beğenmezken simdi son cıkan yenı leon ibiza toledo cok begenıyorum halıylede insanların dıkkatını cok cekıyo yollarda ne marka diye merak ediyolar 2.el piyasasına gelincede insanlar su anda 0 araca yönelmişken 2.el piyasası ölüyken seattada bi değişiklik olacaganı düşünmüyorum araclarda kaliteli bence goruntu olarak kalite olarak performans olarak beklenenin üstünde bence seat ibiza ve leonla cok yol aldı alıcak ...

MARLBORO
20-05-2006, 21:07
Arkadaşlar ben işin geneline iniyorum. Seat bilindiği üzre VW marka gurubu içerisinde yer alan kaliteli bir marka. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bukadar kaliteli ve bukadar donanımlı araçları ucuz fiyat avantajlarıyla satan tek marka bana kalırsa SEAT.

Peki neden halen sıralamalarda istenilen yerde değil ?
Onuda şöyle özetlemek mümkün. VW ilk piyasaya çıktığı dönemlerde SEAT tan beterdi. Marka bilinriliği ve araç modelleri insanlar tarafından beğenilene kadar epey bi zaman geçmişti. Ama şuan bakıyoruzki VW otomobil sektörünün lider markalarından. Bana kalırsa SEAT VW markasının ilk dönemlerinş yaşıyor ve zaman ilerledeikçede VW nin şuanki durumuna aday markalar arasında yer alıyor.

RBS
20-05-2006, 21:10
Seat yeniden bir yapılanmaya gitti ve VW grubunun gücüyle beraber farklı bir strateji uyguluyor şu an. Önümüzdeki 1-2 sene çok kritik olacaktır. Eğer bu "şok etkisi ile piyasalara giriş" stratejisini sürekli desteklerlerse Seat'ın önünü kimse tutamaz. Fakat başarılı olması için sürekli yeni yatırımlar yapılmalı. Yarattığı yeni hava ile Ankara'da gözle görülür bir şekilde Leon sayısı arttı. Makyajlı ibiza ile de bir süre daha bu havayı estirirler. Fakat yepyeni bir araç lazım bir süre sonra bu da Toledo olmalı.
Kısacası pazar payında ciddi bir artışla şu an herkesin keyfi yerinde. Yeni atılımlarla da inşallah hep böyle devam eder.

RBS
20-05-2006, 21:12
Arkadaşlar ben işin geneline iniyorum. Seat bilindiği üzre VW marka gurubu içerisinde yer alan kaliteli bir marka. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bukadar kaliteli ve bukadar donanımlı araçları ucuz fiyat avantajlarıyla satan tek marka bana kalırsa SEAT.

Peki enden halen sıralamalarda istenilen yerde değil ?
Onuda şöyle özetlemek mümkün. VW ilk piyasaya çıktığı dönemlerde SEAT tan beterdi. Marka bilinriliği ve araç modelleri insanlar tarafından beğenilene kadar epey bi zaman geçmişti. Ama şuan bakıyoruzki VW otomobil sektörünün lider markalarından. Bana kalırsa SEAT VW markasının ilk dönemlerinş yaşıyor ve zaman ilerledeikçede VW nin şuanki durumuna aday markalar arasında yer alıyor.

Hakan şimdi markaların oturması biraz zaman alır. Senin de dediğin gibi Seat daha emekleme çağında. Tam bu zamanlarda doğru hareket edilir ve iyi bir pazarlama straejisi uygularlarsa çok çok daha iyi olucaktır herşey.

ER_MAN
20-05-2006, 22:06
vallaha ben araştırıp almadım ama seatın bu kadar ii bi araba olduğunu bilmiodum.Sıfır leon ile (duran)kamyonun altına 140-150KM/h ile sol yandan çarptım gayet güvenli olduğuna inanda.güvenlik bakımından çok ii bi araç olduğu kanısındayım.kapıların içini gördüm ve çok geniş bi şekilde çelik barlar bulunuodu.güvenlik bakımında eski arabama (honda Jazz) çok daha sağlam bi araba.
http://img289.imageshack.us/img289/4265/29010601026fn.jpg (http://imageshack.us)

RBS
20-05-2006, 22:59
tüh! geçmiş olsun Erman ya! Allah korumuş vallaha. Öte taraftan fotoğrafa bakılırsa ne kadar sağlam olduğu da görülüyor o ayrı.

ER_MAN
20-05-2006, 23:24
ama tek sorun hava yatıklarım patlamadı bu haldeyken onun için toplattım şimdi kullanıorum..

Bartu
21-05-2006, 00:22
Çok geçmiş olsun.

MARLBORO
21-05-2006, 10:25
Erman gerçekten kötüymüş araç. Yani görüldüğü üzre böyle bir kaza SEAT değilde yerli yada japon marka bir araçla yapıldığını varsayarsak işin bukadar ucuz atlatılmayacağını söylemek isterim.

SupaStar
21-05-2006, 23:14
geçm$ olsn.

MeRTCaN
22-05-2006, 08:31
geçmiş olsun Allah beterinden saklasın

hakkinen
22-05-2006, 10:00
geçmiş olsun ya. 130 -140 ile ucuz atlatmışsın.

konuya gelirsek bana seat kullananlar bilinçli kullanıcı olarak geliyor hep. bazı markalar vardırya özel gelir jaguar gibi. parası olanlar genelde mersedes veya bmw alırlar ama bunları almak yerine jaguar, volvo gibi araçları alanlar daha özel gibi geliyor. bence seat ta öyle şu anda. çünkü herkes reno, fiat tercih ediyor bu sınıfta ama seat kullanıcıları daha farklı.

ben aracımı almadan önce baya bi araştırdım. fiyat performans olarak en başarılısıydı benim için cordoba. birde aracın içine oturduğunda güven vermeli. bir çok araba vermedi bu güveni bana. daha pahalı olan polo, veya getz, fiesta hiç güven vermedi. bence seat ın güzel bir çizgisi var. ancak ileriye dönük çok yatırım yapması gerekli diye düşünüyorum

aragorn
22-05-2006, 10:26
SEAT ozellikle sportiflik vurgusu ile genc lerin ve genc hissedenlerin kalbini fetediyor bence :) NCAP ten 5 yildiz almis bir aracin guvenlik sorunuda olmayacagina gore.. donanim olarakda ust seviyede olduguna gore almayani dovmeli bence :)

MeRTCaN
22-05-2006, 10:58
Geçenlerde yanımdan geçen iki kişinin konuşmasına şahit oldum aynen aktarıyorum '' abi bu seat ları sevmezdim ama artık çok hoşuma gidiyor'' seat'ın herkezin ilgisini çekmeye başladığını görüyoruz

CaNeR
23-05-2006, 16:33
Yapon arabalarının genelinde kaportaya fazla önem verilmiyor bence araca haddinden fazla teknoloji yüklüyorlar.

aligator81
23-05-2006, 22:14
Erman çok çok geçmiş olsun allah bundan sonra kazadan beladan korusun.

skymz
24-05-2006, 19:28
Seat daha TR de yeni ve hala ismini duymayan insanlar var.
TV reklamları mükemmel, SEAT ı bilmeyenler artık SEAT ı yavaş yavaş reklamla tanımaya başladı.Şu an piyasada o kadar çok yeni model var ki bence SEAT LEON ile mükemmel satış grafiklerine adım adım yaklaşıyor.Bu arada SEAT markası çatısı altında kesinlikle Eski TOLEDO tarzı bir sedan şart...Dedim ya SEAT TR de daha çok genç ama gelecek vaad ediyor.Zamanla daha çok SEAT ı yollarda göreceğiz...Yolda giderken bir SEAT görüyorum kendikendime ''helal olsun adama ne kadar zevkli insanmış SEAT almış'' diyorum.
Arkadaşlar altınızdaki SEAT ın değerini çok iyi bilin İnanın SEAT gerçekten her modeliyle eskisi yenisi fark etmez Mükemmel araçlar...Bu fiyatlara daha ne yapsın ispanyollar...SEAT larımı çoooooook seviyorum...
ANLAYACAĞINIZ Bana gülmeyin ama BEN SEAT lara AŞIĞIM......

YuSuF-R
25-05-2006, 09:38
Erman çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın....
Serkan Abi bu arada senin aşık olduğunu biliyoruz :D

MARLBORO
25-05-2006, 09:45
Serkan abinin nedenli seat aşığı olduğunu bilmeyen yoktur artık. Şimdiye kadar aldığı tüm araçlar SEAT, en son eşinede seat cupra2 almış ;)

YuSuF-R
25-05-2006, 10:08
Cupra2 olmaması lazım... Yada daha benim haberim yok... ?

MARLBORO
25-05-2006, 10:10
Walla sitede üye kendisi, imzasındaki resimde öle yazıyo :D

YuSuF-R
25-05-2006, 10:19
Hangi imzada? İmzasında Altea' nın resmi var...

skymz
25-05-2006, 11:21
Arkadaşlar eşim özlem e aldığım araç 98 ibiza basic dir.Elimdeki imkanlar dahilinde araca cupra 2 görünümü vermeye çalıştım.Ne kadar başarılı olduğum sizin yorumunuza kalmıştır...Özlem çok beğendi ,herkesinde beğendiğini caddede turlarken bakışlardan anlıyabiliyorum :)
Araç 1.4 ama müthiş seri ve çok kaliteli bir kullanımı var.
Aracın tek ofsaytı HİDROLİK DİREKSİYON OLMAMASI...

YuSuF-R
25-05-2006, 11:54
Anladım şimdi... :D Abi peki arabanın bir kaç resmini koyarmısın?

MeRTCaN
25-05-2006, 15:32
dun resmı vardı arac gayet guzel ama hıdrolik olayı hakikaten cok kotu olmuş

skymz
25-05-2006, 16:30
http://img67.imageshack.us/img67/728/13ni1.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/) http://img67.imageshack.us/img67/7926/27yu.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/) http://img67.imageshack.us/img67/2946/36ll.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/) http://img156.imageshack.us/img156/3708/44mu.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/) CUPRA 2 YE BENZEMİŞ Mİ ARKADAŞLAR?

MARLBORO
25-05-2006, 19:10
Walla ben cupra 2 zannetmiştim zaten :D

SupaStar
25-05-2006, 19:48
ilk firsatta ßiraz dü$ürsen araci çok gzel olur ßence.

RBS
25-05-2006, 20:25
Evet Barış'a katılıyorum. Araç biraz daha alçak olursa hakikaten çok şık duracaktır.

Bartu
25-05-2006, 22:53
Aracı baya başarılı yapmışsın serkan abi.

yalçın4705
26-05-2006, 05:43
abi güzel olmuş gerçekten.benim bi önerim var.ankara ve istanbuldaki hurdacıları bi ara derim.oralarda hidrolik direksiyon kutusunu hesaplı alabilirsin bence..bayanlar için hidrolik direksiyon kesinlikle şart bence

OGUZZZ
30-05-2006, 20:06
geçmiş olsun erman :(

güle güle kullanın serkan abi bi yay bi coilover :) bu kadar :)

seat gelişiyor gelişiyor ama sanaki yelpazesini biraz daha geniş tutması lazım.

cordobatdi
06-06-2006, 10:43
Merhaba arkadaşlar
Leon'un EuroNcap sonuçlarını gördünüzmü? Bence sınıfında mükemmel !
http://www.euroncap.com/images/results/small_family_cars/car_245_2005/Seat%20Leon%20Datasheet%202.pdf

SeNeR
07-06-2006, 21:23
paylaşım için saol çetin abi..

elijahhawk
23-06-2006, 22:25
serkan abi, seninle ilk kez burda tanışıyoruz ama diğer arkadaşlar seni bir seat aşığı olarak evvelden de tanıyor galiba. neyse, seat aşkının sebebini bilmiyorum ama başka araba kullanmamış olmandan da bu markayla ilgili bir saplantın olduğu anlışılıyor. yoksa seattan çok daha mükemmel araçlar var. seat sadece kötü bir araba değil o kadar. ama aynı segmentte ondan çok daha arabalar olduğuna eminim. mesela benim kendi arabamla bir sürü şikayetim var. keşke kia alsaydım diye hayıflanıp duruyorum sekiz aydır.
saygılarımla...

aragorn
23-06-2006, 23:14
Kusura bakma ama kia ile seat ı kıyaslamak haksızlık oluyor.. sana tavsiyem şikayetim var a girip kia ve seat yaz hangisinde daha ciddi şikayetler göreceksin bakalım... bu 5. seatim şeytan kulağına kurşun en ufak sıkıntım olmadı.. bundan sonra ancak BMW, audi yada mercedese binerim..

cnrleon
24-06-2006, 00:37
işin açıkcası seat eski modellerıyle pek göz kamastırmadı insanlar tutmadı ama şimdi yanı 2000 yılından sonra pıyasaya oturuyor 2. eli bıraz dusuk ama oda toparlanacak herseyden önemlısı sağlam bı araba he bu arada ermanın arabası herseyı kanıtlıyor erman buyuk gecmıs olsunnnn

Bartu
24-06-2006, 09:51
Eski seatların isnanların gözünde tutmamasının tek sebebi uzanlardan dolayıydı yoksa herkez memnundu.

YuSuF-R
24-06-2006, 09:56
Walla kim nederse desin Seat' ın ikinci eli de bence gayet iyi... ;)
Birde eski arabalar bazı modellerin sanki kopyasıydı...

Bartu
24-06-2006, 10:02
Sonunda ikinci elin iyi olduğunu söyleyen biri çıktı.Teşkkürler yusuf abi.İnanın bizde ikinci elde var doğal olarak bütün markalar var ikinci elde.Buna rağmen insanlar seata düşkünlük gösteriyolar.

YuSuF-R
24-06-2006, 10:22
Kesinlikle Bartu ikinci el bir seat görebiliyormusunuz... Görseniz bile bir iki gün içinde satılır... Artık millette eski düşünceler kalmadı...

Bartu
24-06-2006, 13:09
İnan aklında kalan müşteriler var arabayı pazarlıyosun ikna ediyosun geliyo bir yakını bunun ikinci el piyasası yok diyo bide müşteriyi onun için ikna ediyosun.

karsiyakaliozi
26-06-2006, 10:39
arkadaslar benim dusumcem bi markanın satılabilir ve tanınabilir olmasında 2 kriter var 1.uretilen aracın konsepti 2. aracı ithal eden firma seat tum dunyada yeni ibizaları cıkardıgnda 2002 sonrası kasadan bahsediyorum daha sportif tasarımlar yapacagının mujdesi vermişti ve beklenende oldu satışlarını oldukça artırdı daha sonra yaptıgı ataklarla alfa baŞ tasarımcısını transfer ederek tasarım kısmını oldukca GUCLENDİRDİ son leon o tasarım grubunu eseridir (bu arada alfa 147 de o tasarınm grubunun alfadan ayrılmadan önce tasarladıgı son arac dır arka ve ön stop farları benzerliği ve cizgiler dikkatinizİ cekmiştir) LEON da benim gözlemlediğim dış tasarım oldukca cekiçi ve spor yani gençlere yonelik ic tasarım pek sportif olmasada yani ailelerinde kullanabileceği şekilde tasarlanmış olmasıdır boylece her grupdan musteri bulma şansını artırmış olmasıdır. Benim 2 aracım var cordoba ve ibiza 2004 ve 2005 model araçları alırken baya arastırdım zaten araba bende hastalık denebilir butun haftasonumu arabalar için bişeyler yaparak k geciririm 2 araç da kapalı garajda durur ve 2 aracında orjinalk seat brandaları vardır kırmızı olanlardan vardır su ana kadar sadece ibiza için sanıtım 3000-4000 ytl aksesuar parası vermişimdir o yuzden fiyat-performans -yedelk parça yonunden cok sıkı arastırdım ve en uygunu seat cıktı mesala seat servis ucretlerinin skodadan daha ucuz oldugunu biliyormusunuz.buraya kadar yazdıklarım 1. kısım 2 kıama gelirsek aracı ulkeye getiren ithakatcı seat da sıyle bir durum var katalonya oto doguş grubu ve yuce grubu ortak şirketidir ve seat biraz ortada kalmıstır denebilir doguş enerjisinin buyuk kısmını ww verirken yuce otoda skodoya vermektedir bu seat için negatif etki yaratmaktadır yazım biraz uzun oldu ama sanırım bir fikir vermiştir herkeze selamlar.

MARLBORO
26-06-2006, 10:45
Özay beyin söylediklerine katılmamak elde değil. Grup araçları içerisinde SEAT a istenilen enerji verilmiyor. Ben ahala neden SEAT lara 1.6 lar özellikle Leonlara FSI motor ve otomatik şanzuman gibi seçeneklerin verilmediğini hep merak ediyorum. Yalnış bir politika..

aragorn
26-06-2006, 10:52
bence distributor siparis etmiyor.... maliyeti arttirir diye.. yada vw golf satamam diye...

YuSuF-R
26-06-2006, 11:18
Hakan bu vw ne bağımlılık ve vw nin uyguladığı bir satış politikası olabilir...

MARLBORO
26-06-2006, 11:26
Bende öyle tahmin ediyorum Yusuf. Yani golf ün satışları Leon çıktığından buyana iyi düşmüş durumda. Bide otomatik ve FSI motor olsaydı inan hiç satmayacaklardı. Sanırım bunları göz önünde bulundurarak vermiyorlar olabilir ama dediğim gibi yine yalnış bir Politika..

YuSuF-R
26-06-2006, 11:34
Seat tek başına bağımsız olmuş olsa idi kesinlikle vw nin çoğu modellerini geride bırakırdı...

RBS
26-06-2006, 11:48
Bana göre de VW kendiği bindiği dalı kesmek istemiyor. VW ne olursa olsun Skoda ya da Seat'ın sahibi olsa da imaj açısından hiçbir zaman kendi otomobillerinin önüne geçilmesine müsade etmeyecektir, özellikle Golf gibi lokomotif bir aracı. Burada bizler her ne kadar bu politilayı yanlış bulsak da VW olsam aynı şeyi ben de yapardım. Çünkü şöyle düşünürdüm : imajım olmazsa ben biterim.

leonalp
20-07-2006, 11:56
98 model corsa kullanırken abim 2000 toledo almıştı, haftasonları abimin işi olmamasını için dua ederdim çünkü arabamı ona bırakıp seatla gezmek bana uçak kullanıyormuşum gibi gelirdi, araba şans işidir 31 yaşındayım 3 aydır leon kullanıyorum bazı şikayetlerimi zaten okudunuz ancak ondan aldığım keyifi tarif edemem en azından benim adıma. şirkete aldığımız ibiza için arkadaşlarım biraz şikayetçi herhengi teknik bir problem olmadı ama onlar kaportadan memnun değil kolay çizildiğini düşünüyorlar birde çözümlenemiyen balata gacırtıları bence o ciddi bbir problem değil gibi çoğu arabada geliyor sanırım ama onlara kalitesiz balata konulmuşsa olabileceğini söylemişler akıllarına takıldı artık neyse. Hepinize keyifli kazasız seat sürüşleri dilerim

turan
13-08-2006, 00:28
Ben geçtiğimiz hafta 2003 TOLEDO aldım takas ile...SEAT ı tercih edişim tamamen tesadüf.Şu an aracımdan çok memnunum.Böylesine donanım ve sürüş keyfi bu fiyatlarla harika diyebilirim.

SEAT sahip olduğu özellikler bakımından ülkemiz oto pazarında daha iyi bir konumda olmalı diye düşünüyorum.

gurayy
19-08-2006, 16:26
Bence Seatın doğuş grubu içinde olması ne kadar şans ise bir o kadarda şanssızlık marka içinde arac çeşitliliğinin çok olmadığını düşünüyorum en azından bir vw, skoda ve audide bulunan üst sınıf bir otomobilin seat logosu altında ürün gamına girmesini bekliyorum.

Altea ile başlayan yeni dönemin leon ve toledo ile devam etmediği kanaatindeyim. bu benim fikrim her ikiside alteanın arka kısma kadar bire bir aynısı

Kısacası bir aracın markası, görüntüsü, performansı mutlaka önemlidir ama bir markayı sattıran ona verilen hizmetle doğru orantılıdır diye düşünüyorum. Burada en önemli rol illerdeki servislerde sanırım. Şahsen benim servisim mükemmel buda benim için önemli sanırım sizler içinde önemlidir.

Umarın en kısa zamanda Seat logosu altında bir passat, A6, superB 'yle aynı sınıfta yer alan bir araç bekliyorum tabii birde Q7 gibi bir araçta seat logosu içinde çok iyi olur diye düşünüyorum

Demlik__
19-08-2006, 16:37
Bence Seatın doğuş grubu içinde olması ne kadar şans ise bir o kadarda şanssızlık marka içinde arac çeşitliliğinin çok olmadığını düşünüyorum en azından bir vw, skoda ve audide bulunan üst sınıf bir otomobilin seat logosu altında ürün gamına girmesini bekliyorum.

Altea ile başlayan yeni dönemin leon ve toledo ile devam etmediği kanaatindeyim. bu benim fikrim her ikiside alteanın arka kısma kadar bire bir aynısı

Kısacası bir aracın markası, görüntüsü, performansı mutlaka önemlidir ama bir markayı sattıran ona verilen hizmetle doğru orantılıdır diye düşünüyorum. Burada en önemli rol illerdeki servislerde sanırım. Şahsen benim servisim mükemmel buda benim için önemli sanırım sizler içinde önemlidir.

Umarın en kısa zamanda Seat logosu altında bir passat, A6, superB 'yle aynı sınıfta yer alan bir araç bekliyorum tabii birde Q7 gibi bir araçta seat logosu içinde çok iyi olur diye düşünüyorum

BENDE BENDE BENDEEEE :)

GÜRAY BEY TEŞEKKÜRLER AYNEN KATILIYORUM VE BENDE AÇIKÇASI BU ARAÇLARI SEAT LOGOSU ALTINDA GÖRMEYİ ÜMİT EDİYORUM :)

E NEDE OLSA HEPİMİZ SEATÇIYIZ :D

DIE_4_YOU
19-08-2006, 16:43
nisan ayında anneme golf aldık.golfle gezmek acayip keyif weriyodu bana.ama simdi ben leon alınca artık golfu kullanmak bile istemiyorum:)seat gercekten yeni modelleriyle baya bi cıkıs yakaladı;)

Bartu
19-08-2006, 17:00
Yeni modeller gelicek daha.Bu modeller seatın adını duyurcak ;)

DIE_4_YOU
19-08-2006, 17:03
4 gozle bekliyoruz:)

iltaroglu
19-08-2006, 17:30
inşallah bartu

Demlik__
19-08-2006, 17:42
Yeni modeller gelicek daha.Bu modeller seatın adını duyurcak ;)

olur olurrrrrr bal gibi olur ;)

skymz
19-08-2006, 18:38
2007 de audi a4 kasası toledo oluyormuş...

aragorn
20-08-2006, 00:28
aynen oyleeeeeeeeee ama model ismi farkli olabilir.. olmali da bence...

Bartu
20-08-2006, 00:30
2007 de audi a4 kasası toledo oluyormuş...
Toldeo olmuyo ismi artık kesinleşti BOLERO ;) Bir değişiklik olmazsa.

skymz
21-08-2006, 12:02
Amanın BOLERO mu...

V L K N
21-08-2006, 13:21
arkadaşlar 2.0 150hp leon u olan, kullanan, bilen birileri var mı??

MARLBORO
21-08-2006, 18:00
arkadaşlar 2.0 150hp leon u olan, kullanan, bilen birileri var mı??

Volkan bu soru başlı başına bir konu olabilir ilgili eyere açarsan konu dışına çıkmamış oluruz.

gurayy
24-08-2006, 13:08
sanırım kasım ayı içerisinde Altea XL adında bir model piyasaya girecek, toledonun yerine şuanki mevcut araçtan 20 cm kadar uzunmuş, acaba 1.6 motor bu kasayı götürürmü

Bartu
24-08-2006, 13:55
Sitede fotoları var altea xl 'ın ;)

beyli
02-02-2007, 17:42
2000 model cordoba 1.6 signo 100 HP kullanıyorum. arabayı takasla almıştım pek tercih etmediğim bir markaydı ama diğer arabaya iyi takasa tutunca aldım. genel anlamda konforlu ve donanımlı bir araç. yalnız benim bir sorunum var. araç 5 vites 3000 devirde 95-100 km/h hız yapıyor. focus ve coralla kullanan biri olarak corallada 110 focusta 120 görüyordum ibrede. eğer cordoba kullanan arkadaş varsa kendi aracında da böyle bir durum varmı yoksa benim araca özel bir durummu. bilgi verirseniz sevinirim.

CycleStayle
04-02-2007, 02:13
13 aydır seat kullanıcısıyım ve bu kadar sağlam ve güven veren bi araç görmedim bu aracla ufak tefek kazam oldu bi araca ortadan çarptım (kırmızı gecen adama yazık oldu :) ) araçta toyota yaris sonuç toyota da sağ 2 kapı ve sağ arka tampon ii bi derecede hasar aldı bende ise plakam ezildi başka birşey yok çarptığım kişi bile aracımın markasını sordu :) bence cok kaliteli bi araç toledo için konuşuyorum tabi diğer modellerine bi yorum yapamayacağım

CycleStayle
04-02-2007, 02:15
geçmiş olsun erman

luckystrike777
03-04-2007, 20:43
Valla Arkadaşlar 2004 Ibiza Otomatik Sahibiyim 32000 E Aldim Arabadan Pisman Degilim Ama Bazen 2. Eline Bakinca Icim Aciyor Kaca Gidiyor Biliyormusunuz 19000 18000 Bazen De 20 Yada 21 E Kim Ne Tutturursa Sunroof Var Klimatronukte Var Ee Otomatik Ivemeleme Suratte Guzel Ama Yinede Uzuluyor Bazen Yani.bu Kadarmi Kayip Olur Yani.

34 SDT 29
05-04-2007, 03:30
maalesef seatlarda bu var işte kontağı çevirince minimum 5.000 ytl düş fiyattan :(

skymz
05-04-2007, 10:49
32000ytl ye sıfır aldığım Leonumu 28 e vermiştim..Henüz 1450 km.de idi.
3 ay kullanmamıştım bile..yani 3 ayda zarara bakın...

samet
05-04-2007, 12:34
maalesef seatlarda bu var işte kontağı çevirince minimum 5.000 ytl düş fiyattan :(
bu sadece seat için geçerli değil zamanında 206 almıştım sıfır ama 1 yıl sonra 5000 lira aşağısına satabildim:(
gerçi artık otomobil yatırım aracı olarak görülmüyor.2.elde zarar etmeyen bi marka var mı?

01 SA 991

34 SDT 29
05-04-2007, 14:47
valla samet abi doğru söylüyosun eskiden insanlar otomobili alırdı 1-2 sene binerdi,ondan sonrada iyi bi fiyata satardı bindiğide yanına kar kalırdı şimdilerde öyle değil maalesef.

turkbandidos
16-07-2007, 14:29
arkadaşlar foruma yeni katıldım ayrıca 4 ay önce 2004 seat cordoba tdi aldım.ilk dizelim bmw kullanyıordum.bence en güzel yanı yakıtı performansı tatminkar 3 silindir birdizele göre özellikle grande puntoya göre süper.geçenlerde şu yeni çıkan fiat lineaya baktım dizelini almayı düşünüyordum.test sürüşüne çıktım inanın seat cordoba dizelim 1.2 multijet lineaya göre race motosiklet gibi:))) bunu test sırasında görevliye söyledim fena bozuldu.aracımı sevmeye başladım.
eksilerine gelince
şu kapılardan stabilize yolda gelen sesler insanı sinir ediyor.iki rolantide motor sesi içeri biraz fazla geliyor.koltukların kumaşı çok kötü su bile damlasa leke bırakıyor,birde kamyon kasası kadar bagay yapacaklarına arka koltukları biraz genişletseler daha güzel olacaktı.kapılardaki plastik aksam kalitesiz bunun haricinde şu an başka bilmiyorum çünki kısa süre oldu kullanmaya başlayalı

rustubarisbenzes
02-08-2007, 19:12
Eski arabam Hyundai idi.şimdi Leon kullanıyorum.Bakım masraflarının Hyundai'den daha az olması beni çok şaşırtıyor..

mad jack
20-09-2007, 03:13
Biraz eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar . 2004 ibiza kullanıcısıyım ve benim gibi birçok ibiza kullanıcısınında söylediği üzere seat ibizanın birçok kronik sorunu olduğunu biliyoruz (farların su alması , kapılardan gelen ses , frenlerden gelen ses, lambda sensörü arızaları, çok sert süspansiyon, kapı kollarının ve vites topuzundaki boyanın çabuk atması, ışıksız bagaj, dışarıdan çok ses alması, vb.) bunların hepside başıma gelmiştir. Diğer modellerindeki sorunlarıda kullanıcıları gayet ii bilirler. Şimdi halen bu markayı övmeyi ve tavsiye etmeyi doğru bulmuyorum. Özelliklede 31000 km deki ibizamın ön torpidodan içeri su aldığını gördükten ve bunun onarımı için benden ücret talep ettiklerinden sonra . Bu zamana kadarda birçok sorun yüzünden servise gittiğimi hiç saymıyorum bile. Lütfen bunları seat'ı yüceltirkende göz önünde bulunduralım ve insanları doğru yönlendirelim. saygılar.

ganja
07-10-2007, 13:37
Sporr Kullanım gaz tepkileri iii kasa kaliteli konfor yalıtım işçilik yokk

gorkemsarigul
18-10-2007, 20:26
aracın performansı hakkında şunu söyleyebilirim aldıgım gibi otobana cıktım ve 100 km gibi bi uzaklıktaki yere kadar hep aralıklı olarak bastım ilkinde 185 ikincide 195 ve sonrakilerdede iniş aşagı 200 e kadar gittim kalkışı soracak olursan torku yeterli görüyorum 80ps olmasına ragmen güçlü bir araba şunuda bilmeni isterim benim de kullandıgım araç die bunları sölemiyorum yaklaşık 2004den beri bu araçta gözüm vardı sonunda sahip oldum gerçek anlamda ii bir araç park sensörüne ben pek ihtiyaç duymadm ama olsada fena olmaz bir digeri süspansiyon herkez cok sert oldugunu söylüyor ama bu yol tutuş hangi araçta var peki sert olmasa yol tutuşu bukadar ii olmaz aşırı rahatsız etmiyor beni alışınca ona göre yola dikkat edip kaçıyorsun çukurdan ve korkmuyorsun savurma die bişe yok çünkü nekadar iibir yol tutuş oldugunu kullanırsan anlicaksın onu yoldan koparmak neredeyse imkansız diebilirim motor sesine gelirsek denildigi gibi 3 silindirin verdiği gürültü var tdi ın common rail dan farklı yüksek devirde common rail sesi artar tdi ında rölantide fazladır yoldayken rahatsız etmez seni bundan emin olabilirsin camlar kapalıyken devirli kullanmadıkça dizel oldugunu yanındakilere inandırman bile zor olur klimatronik e gelelim birde klimatronik gücünün %20 sini motordan %80 ini kompresörden alıyor bu yüzden performans ve yakıta etkisi yok denecek kadar az bir depo ile(52lt) ile 1100 km yol aldım hız yapmamak şartıyla tabii kıscası şuan yine araba alacak olsam cordoba alırdım dizel mi benzinlimi demişsin ben yılda 25-30 bin km yapıyorum ve ögrenci oldugum için hergün evime 100km uzaktaki ünive gidip geldiğim için dizeli tercih ettim 3000 ytl farkı kafana takma satarken 2000 ytl farkla satarsın nereden baksan ki bu min deger... cordoba 1.4tdi80ps stylance tek kelime tavsiyemdir

gorkemsarigul
18-10-2007, 20:29
ben 2004 hyundai accent admire dizeli 23500 e sıfır aldım geçen ay 14000 e sattım ama komple boyalı idi aracım bunuda 31000 e aldım şimdi 30000 veren var hoş sattıgm yok aracımı ama bence seat cordoba pek fazla deger kaybetmiyor

howercraft
19-10-2007, 02:12
izlenimler için teşekkürler

muratceren
23-10-2007, 22:37
ben arkadaşlar seat cordoba 2001 signo kullanıcısıyım arabamdan ve seatten çok memnum otomatik olmasına rağmen 170kuruş yakıyor ve konforuna diyecek yok herkese tavsiye ederim.

desperado_32
30-10-2007, 19:37
SEAT firmasını daha önce açıkçası fazla duymamıstık seat marka arac almak aklımızın ucundan geçmemişti acıkcası fiesta dizel alıcaktık ancak babamla seat ibiza test sürüşüne gittik ve ibizanın verdiği zevk ve konforu hiçbirinden alamadık o direk hiç düşünmeden sipariş verdik :) seat leon ibiza altea ve toledo ile dünya pazarında önemli bir yer alacaktır ben inanıyorum bu konuda :)

CanTURK
19-11-2007, 11:26
Geçmiş olsun öncelikle; Hava yastıklarının açılmaması normal;
Açılması için gereken deformasyon gerçekleşmemiş

Çok sanslısın ; geçmiş olsun

CanTURK
19-11-2007, 11:29
Atilla sana katılıyorum 316 ci yı direkt sattım Seat leon 1.6 dakı koltukları gordukten sonra.
Seat paranın tam karşılığı; bu paraya daha iyisi yok.

syelten
29-11-2007, 17:43
geçmiş olsun allah korumuş

gölge
23-06-2008, 10:28
ılk leonumu 2000 yılının eylul ayında aldık 135.000 km yaptık tık demedı ıyıde fıyata sattık tabı tam satıs sırasında araca vurmasalardı daha ıyı fıyat olucaktı ama nasıp artık 2005 de yenıledık hıc dusunmeden yıne gıttık leon aldık seata olan tum sempatık leondur ve aldıgı parayı sonuna kadar hak ettıgıne ınanıyorum (eskı kasalar)

zwein
22-10-2008, 21:54
arkadaslar aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum.2 hafta önce sıfır leon stylance aldım..cok hosuma gidiyo ama fazla yakıyor gibi.birde anlamadıgım bir konu var yardımcı olursanız sevinirim.kac kilometrede ne kadar yakıyor onu anlamadım yani 1 ve 2 isareti var.ortalama benzinimi gösteriyor o.birde silecek sensörünü henüz bulamadım.simdiden tesekkürler..

SİMON
14-11-2008, 23:42
seat, verdiğiniz paranın karşılığını en ii şekilde veren bi marka

leon sport
15-11-2008, 03:23
seat, verdiğiniz paranın karşılığını en ii şekilde veren bi marka
katılıyorum...

HHaKo
15-11-2008, 19:25
fiyat < performans+kalite = seat

yılmaz
15-11-2008, 21:55
tek kelimeyle sınıfının en güzel aracı ve genlçerin olduğu kadarı ile ailelerinde gözdesi bir araç.2. el piyasası zaten ölü birde seatını kolay kolay kim satmak ister o ayrı

gkhnyds
15-11-2008, 22:20
İçerde çok plastik aksam kullanılması haricinde şikayetim yok. Duruşu ve gidişi çok iyi diyebilirim.
Fiyatına göre fazlasını veriyor.

GÖKHAN ŞİMŞEK
15-11-2008, 22:56
arkadaşlar ön konsolda gelen tıkırtılar
1) hani farların düğmesi var ya onun arkasından alttan elinizi sokun soketli bir birim var onu sallayın nasıl sallanıyo göreceksiniz...al sana tıkırtı hemde nasıl???
2) inanmayacaksınız ama fren pedalı elinizle sallayın acayip ses yapıyo giderken...
3) kapı kolları içeriden
4) yağmur sensörü güneş altındfa beklediğinde tıkııır tıkııır ötüyo...

Caner_FR
16-11-2008, 03:28
acıkcası seat cok yuksek kalıte bır arac degıl ama marka karıyerı altında benım ıcın tam bekledıgım gıbı bır arac. bundan once audi sahibiydim 99 model aracımı sattım 2008 leon aldım. cok fazla ozellik var ama surus kalıtesı audı olamaz kı zaten fıyatından belli. bu paraya bukadar ozellik cok bile.seatın cok buyuk bır gecmıs tarıhı yoktur.japon arabaları denılınce ılk aklımıza gelen toyota dimi??peki bu aracın uygun fiyata uretilmis secenegi hangi markadır= hyundai????? alman denınce ılk akla gelenler bmw mercedes audı vw.....bunların alternatıf uygun fıyata olanı pekii????? S E A T.........

sweetcrazy
06-04-2009, 00:18
Seat son 5-6 yıldır epey yol aldı,alfa romeodan transfer edilen tasarımcının cok emeği var bu arabalarda çizgiler muhteşem oldu resmen. türkiyede genel kanı 2. elin olmaması ama ben herşeyine razıyım bakışları yeter yeni ibizanın...

Doukan
06-04-2009, 03:26
Seat ı ayakta tutan Leon dur...

sweetcrazy
06-04-2009, 12:35
Seat ı ayakta tutan Leon dur...

kesinlikle katılıyorum +1

omercanilica
06-04-2009, 16:49
fıyatına gore en uygun alanabılcek teredutsuz arac seattır ... konfor dahıl cogu seyıde bulabılınıryor bence saglam arac oldugnuda unutmamak lazım

joker_dd
06-04-2009, 17:58
almadan önce pekte sıcak bakmadığım bu marka arabayailk bindiğimde beni kendine bağladı resmen...volswagenin üvey evlat muamelesi ve bazı kalitesiz malzemeler dışında ben çok memnunum...bir de ikinci el de insanların seata yaklaşımı olumlu olsa...

zeynel0101
07-04-2009, 16:45
Kardeşim kaza yaptı. takla atmadı ama Araç pert oldu. Toledo idi. Kardeşimin burnu bile kanamadı. bende ondan sonra Toledo almaya karar verdim. Kesinlikle sağlam bir araç.

zeynelsener
08-04-2009, 09:55
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza yeni katılmaktan memnuniyet duyuyorum. 2006 seat ibiza 1,2 sahibiyim. Aracımı alırkende, kullanırkende ekonomik olması hedefimdi. seat bunu fazlasıyla karşıladı. üstelik fiyatına göre donanım, konfor olarak rakiplerinden önde. ancak Seat'ın distribütörü Doğuş Otodan memnun değilim. garanti kapsamındayken arızalanan farı değiştirmediler. Bende hukuki yollarla her iki farımı değiştirttim. Sonuç olarak seat güzel, zevkli bir araç. Ancak servise işiniz düşmesin!

omercanilica
08-04-2009, 14:25
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza yeni katılmaktan memnuniyet duyuyorum. 2006 seat ibiza 1,2 sahibiyim. Aracımı alırkende, kullanırkende ekonomik olması hedefimdi. seat bunu fazlasıyla karşıladı. üstelik fiyatına göre donanım, konfor olarak rakiplerinden önde. ancak Seat'ın distribütörü Doğuş Otodan memnun değilim. garanti kapsamındayken arızalanan farı değiştirmediler. Bende hukuki yollarla her iki farımı değiştirttim. Sonuç olarak seat güzel, zevkli bir araç. Ancak servise işiniz düşmesin!
oncelıkle sızı uyeler bolumde bır tanısaydık ... forum kuralları gerekıgı kendınızı tanırsanız ıyı olur ...

zeynelsener
09-04-2009, 00:44
oncelıkle sızı uyeler bolumde bır tanısaydık ... forum kuralları gerekıgı kendınızı tanırsanız ıyı olur ...

yönlendirmen için teşekkürler Ömer...