PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Seat Ibıza vs Yeni Ford Fieasta. İşte size Fifth gear show.

ramnet
13-05-2009, 23:00
Merhaba arkadaşlar size yeni bir haber daha. (Bu video 19.01.2009 da yayınlanmış)
Fifth gear tv (ingiliz araba programı) yeni Seat Ibıza ile yeni Ford Fiesta (ülkemizde B kompakt segmentinin satış birincisini) güzel bir şekilde karşılaştırmış.
Karşılaştırma için videoyu izleyin:
http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?mnk=410&id=352&description=Fiesta+v+Ibiza+-+new+but+any+good%3F
İzleyin ve karar verin, bu arada gerçekten de güzel bir show. Ben beğendim.
Benim tercihim ise elbette Seat Ibıza. Lakin Ford Fiesta gerçekten de çok özel....
Siz hangisini tercih edersiniz?

Birinci test bagaj testi, Seat Ibıza daha fazla bagajı var.
İkincisi park testi: Ford Fieastayı biraz daha rahat park etti. Ibızayı arkadan çarptı.
Üçüncü test ise enteresan elbette bu arabaların hitap ettiği daha fazla kesim olan bayanlar. İki ayrı bayan arabayı test ediyor. Fieastayı daha hoş buluyorlar.
Karşılaştırma testini kazanan ise Ford Fieasta. En azından böyle yorum yapıyorlar....
İlginiz için teşekkürler....

mayham85
13-05-2009, 23:02
ben eski bir fiestacı olarak fiestayı seçerdim.

yanlız yeni ibiza yabana atılacak bir model değilmiş forda göre daha geniş bagaj hacmi sunuyormuş.

karapale
13-05-2009, 23:09
fiesta odun gibi araba,,ben bu segmentte ibizayı tek geçerim...

schumi
13-05-2009, 23:13
yeni çıkan fiesta hiç te yabana atılacak bi araba değil bence...

ramnet
13-05-2009, 23:13
Arkadaşlar videoyu seyrettinizmi?

LeonRider
13-05-2009, 23:16
Arkadaşlar videoyu seyrettinizmi?

seyrettim sonuc kadinlar arabadan anlamiyormu olmali? saka saka ikiside güzel araba ama bu segmentin st ve cupralarin kiyaslamasinda zorlanirdim. Su segmentte inan hic fark etmez benim icin hangisinin iyi oldugu:D segmentte demiyelim motor gücü diyelim sonucta hepsi b segmenti:D

kaya5789
13-05-2009, 23:44
Paylaışm için teşekkürler.

Yalnız video'da ibizayı park etmenin birazcık daha kolay oldugunu söylüyo ?

Bir de son testte 3 bayan var bir tanesi ibiza derken diğer ikisi Fiesta'nın sürüşünü biraz daha fazla begeniyo.

ramnet
13-05-2009, 23:51
Yalnız video'da ibizayı park etmenin birazcık daha kolay oldugunu söylüyo ?

Evet Ibızayı daha kolay park ediyor gibi görünsede Ibızanın boyu biraz daha uzun olduğu için arkadan duvara çarpıyor.
Fiestanın arka camları ve görüş açısını daha iyi buluyor gibi görünsede bu seferde kapıları açamıyor.

Neyse güzel bir show. İlginiz için teşekkürler....

Cupra
14-05-2009, 00:27
2 bayan Fiesta'yı 1 bayan Ibiza'yı seçtiğine göre kazanan Ibiza :D

snnbz
14-05-2009, 00:50
heheh:)

Floydian
14-05-2009, 00:59
Katılıyorum...

Evet Ibızayı daha kolay park ediyor gibi görünsede Ibızanın boyu biraz daha uzun olduğu için arkadan duvara çarpıyor.
Fiestanın arka camları ve görüş açısını daha iyi buluyor gibi görünsede bu seferde kapıları açamıyor.

Neyse güzel bir show. İlginiz için teşekkürler....
İbizanın boyu daha uzun olduğu için değil Fiesta'da opsiyonel park sensörü olduğu için. Fiestanın değil ibizanın görüş açılarını daha iyi buluyor:D

Kesin katılıyorum :D :D :D

Bende koyu Seat fanatiği oldum galiba :D

Cupra
14-05-2009, 04:11
Espriyi bi yana bırakıp gerçekçi olmam gerekirse :) , dış görünüş olarak yeni Fiesta daha hoş geldi gözüme. Yeni Ibiza'nın yanındaki çizgiler hoşuma gitmedi pek açıkçası. Yine beyaz renkte bu çizgiler daha az belli oluyor.. Değişik bir dizayn.

quoasimodo
14-05-2009, 06:53
park testinde de seat'ı kazanan olarak ilan etti sunucu. yanlış mı anladım acaba?
alp mikrofon sende!

eğer doğru anlamış isem 2'ye 1 seat kazandı demektir!
kadınları da boşverin canım, esas olan biz erkeklerin düşüncesi değil mi araba konusunda...

Ahmet
14-05-2009, 08:53
yinede ibiza derim.modofiyeye daha acık bir arac benim icin:)

misic
14-05-2009, 09:13
yinede ibiza derim.modofiyeye daha acık bir arac benim icin:)
aynan
İBİZA İBİZA İBİZA...:rifle::rifle:

ZGR
14-05-2009, 15:40
:no: ibizanın içini beğenmiyorum ben

dennis
14-05-2009, 20:31
fiesta larda bide forumlarda okuduğum kadarıyla boyalarında dökülme gibi büyük sorunlar çıkartıyormuş yüksek bi oranda

CSZ
14-05-2009, 20:34
ibiza :D

mayham85
14-05-2009, 20:57
fiesta larda bide forumlarda okuduğum kadarıyla boyalarında dökülme gibi büyük sorunlar çıkartıyormuş yüksek bi oranda

eylül 1997 den ocak 2008 e kadar 0 km aldığımız fiestaya bindik. hiç öyle bir olay olmadı.
hatta 2001 toledonun boyasında solma var onun boyasında solma yoktu.

fiesta o sınıfın en iyi arbalarından birisi.

Sinan
14-05-2009, 22:40
:Crylol::Crylol:

Torrado
14-05-2009, 22:46
sadece fiesta mı abi fordun bütün modelleri odun gibi

ramnet
15-05-2009, 22:40
Katılıyorum...

İbizanın boyu daha uzun olduğu için değil Fiesta'da opsiyonel park sensörü olduğu için. Fiestanın değil ibizanın görüş açılarını daha iyi buluyor:D

Kesin katılıyorum :D :D :D

Bende koyu Seat fanatiği oldum galiba :D

Arkadaşım Seat Ibızayı sürücünün beceriksizliğimi duvara çarptı?

Ayrıca filmin sonunda ingilizce Winner Fieasta diyor. Yani kazanan Fieasta diyor.
Lakin bu göreceli.
Ben yeni Ibızayı daha beğendim. Ordaki ingiliz bayanların tercihi umrumda bile değil...

Floydian
17-05-2009, 02:58
Arkadaşım Seat Ibızayı sürücünün beceriksizliğimi duvara çarptı?

Ayrıca filmin sonunda ingilizce Winner Fieasta diyor. Yani kazanan Fieasta diyor.
Lakin bu göreceli.
Ben yeni Ibızayı daha beğendim. Ordaki ingiliz bayanların tercihi umrumda bile değil...

Beceriksizliğinden değil bilerek kameraya vuruyor. Tamamen şaka amaçlı. ingiliz esprisi. Bende İbizayı daha çok beğendim..

Floydian
17-05-2009, 03:01
park testinde de seat'ı kazanan olarak ilan etti sunucu. yanlış mı anladım acaba?
alp mikrofon sende!

eğer doğru anlamış isem 2'ye 1 seat kazandı demektir!
kadınları da boşverin canım, esas olan biz erkeklerin düşüncesi değil mi araba konusunda...

Doğru anlamışsın abi. Park testinde kazanan ibiza. Ama genel olarak Seatı kaybettiriyor (İngilizlerde Fiesta fanatikliği vardır)...

Edit: Videoyu tekrar izledim.

Sonuçlar:

1.Test: Taşıma (tuvalet kağıdı): İbiza-1 Fiesta-0
2.Test: Park testi: İbiza-2 Fiesta-0
3.Test Kız testi:
1.Kız İbiza-0 Fiesta-1
2.Kız İbiza-1 Fiesta-1
3.Kız İbiza-0 Fiesta-2

En sonunda 2 ye 1 kazanan fiesta diyor (bunu kız testi için diyor ve orda kayıt kesildiği için sanki genel anlamda Fiesta kazanmış gibi bir izlenim çıkıyor) Kız testinde kazanan Fiesta ama genel olarak (taşıma ve park dahil ) kazanan ibiza...

kaya5789
17-05-2009, 11:09
En sonunda 2 ye 1 kazanan fiesta diyor (bunu kız testi için diyor ve orda kayıt kesildiği için sanki genel anlamda Fiesta kazanmış gibi bir izlenim çıkıyor) Kız testinde kazanan Fiesta ama genel olarak (taşıma ve park dahil ) kazanan ibiza...

Aynen bu şekilde. Fakat Ingiltere'de Ford'uın kesin kazanması gerekirde sasırdım ibiza'nın kazandıgına.