PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SCT referandum önerisi...

Floydian
18-05-2009, 05:28
Arkadaşlar,
Bu konu üzerine bir süre düşündüm ve bir referandum önerisiyle karşınızdayım. Benimki sadece bir öneri. SCT yönetimine bir eleştiri kesinlikle yapmıyorum hepsinden son derece memnunum ve hepsini çok seviyorum...
1. Bu önerideki amacım SCT yönetiminin karşılaşabileceği problemleri yok etme ve SCT üyelerinin gereksiz polemik yaşamadan görüşlerini bildirmesi amaçlarını taşımaktadır. (SCT yönetiminin bassedeceğim örnek vereceğim problemle sıkça karşılaşıp karşılaşmadıklarına dahil bir bilgim yoktur. Önceden dediğim gibi bu sadece bir öneridir. Beğenilip beğenimeyeceği sizin taktirinize kalmıştır.) Tahminim karşılaşabilenecek bir problem örneği:

a. Karar verme problemi: Bir örnekle anlatmam gerekirse eğer SCT yönetimi bir konuda karar verememiş ise kendi isteği doğrultusunda konuyu SCT üyelerinin referandumuna açabilir. Örneğin, Bir organizasyonun A zamanındamı yoksa B zamanındamı yapılması konusunda karar verememiş işe konuyu SCT anket sistemini kullanarak referandum yapabilir.

2. Bu sistem tüm konular için değil sadece SCT yönetiminin istediği konularda kullanılabilir. Buna SCT yönetimi karar vermelidir. Örneğin, bence bir üyenin banlanması hakkında referandum yapılmaması gerekir.

3. Referandum SCT yönetiminin isteği doğrultusunda sadece referans amaçlı kullanılabilir. Örneğin, bir konu referanduma açılır ama referandumdan çıkan sonuç kesin sonuç değildir.

4. Bu sistemin birkaç avantaj getireceği düşüncesindeyim. İlk olarak, bu sistem SCT'nin normal bir forum olmadığını tekrar kanıtlayabilir. İkinci olarak, SCT üyelerinide karar verme işlemine bazı konularda dahil etmiş olur. Buda forumlar arasında bir ilk olabilir ve üyelerin kendi düşüncelerine önem verildiğini gösterir. (Sistem kabul edilmez ise bu tersini göstermez). En önemlisi SCT yönetiminin bir konudaki genel üye görüşüne ulaşmasını sağlar, bu beraberinde de birkaç avantaj getirebilir.

5. Referandumlar kapalı oylama yöntemi ile yapılırsa oluşabilecek gereksiz tartışmalar aşılmış olur. Oyunu kullanan kişi 'Kullandım' şeklinde belirtilebilir.

6. Bu sistem kullanılırsa ve oy verme sırasında hile yapan olursa (ben buna çok düşük bir ihtimal veriyorum) ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bir kişi böyle bir yönteme baş vurur ve bu SCT yönetimi tarafından ortaya çıkartılırsa o kişinin diğer üyelere ve yönetime karşı yüzü kalmaz görüşündeyim.

Önceden söylediğim gibi bu sadece bir öneri. Beğenilmez ise üzülecek değilim :). Diğer SCT üyelerinden ricam bu konuda yorum yaparken gereksiz tartışmaya yol açmamak için dikkatli yorum yapalım.;)

atakan
18-05-2009, 08:05
a) bunu daha önce bi çok kez yaptık netice alamadık....
2) forum kurallarımız her zaman doğru yolu gösterir.... üye forumda tahrik edici ve yanlış yönlendirme yapıyorsa ve forum kuralları dışında hareket ediyorsa uyarıdan sonra banlanır.... bu banlama kararıda yönetim'den çıkar....
3) dediğim gibi daha önce denemelerimiz oldu fakat sadece lafta kaldık.... kesin karar alamadık ve karışıklık tavan yaptı...bu yüzden yönetim kurulunu oluşturduk...

iyi forumlar...

leon sport
18-05-2009, 10:49
öneri için teşekkürler alp....

Floydian
18-05-2009, 11:16
Dediğim gibi benimki sadece bir öneri, yönetimin iç işleyişinden hiç bir fikrim yok...:)

Güray
18-05-2009, 15:07
aynı maddelerde aynı cevapları verecekti atakanla ama sağolsun aynı düşüncedeyiz.
bu konu zaman zaman düşündüğümüz bir konu olmakla birlikte seçimleri sunup çok güzel ve etkili bir sonuç aldığımızda dahi gerçek hayyatta oy rakamlarını yakalayamadığımız oluyor.
önerin çok güzel ama uygulamasını yapıp sonuç alamadığımız birşey.teşşekkürler.

Ahmet
18-05-2009, 15:17
alp bazen bazı şeylerin şirket gibi işlemesi daha iyi sonuclar doğuracagı gorusundeyim.bazen de cok demokratik olmamak gerek:)))

VaqabonD
18-05-2009, 18:28
çok güzel bir yaklaşım ama yine son sözü YÖNETİM söyler

kfy
18-05-2009, 23:50
evde'de son sözü hep ben söylerim...peki hanım.

Cupra
19-05-2009, 00:06
Bence Alp Bey'in fikri çok mantıklı. En azından buluşma zamanlarının kararlaştırılması konusunda kesinlikle katılıyorum. Üye olduğumdan beri 2 buluşma oldu, 2'sinede katıldım fakat ikiside sınav haftalarıma denk geldiği için biraz zor zaman yarattım. Böyle düşünen başkaları da var mı bilmiyorum ama bence yönetim olarak bu konuyu tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Berkan
19-05-2009, 00:54
arkadaşlar tamam haklısınız çok güzel fikir ama bide işin başka bir boyutu var

mesela organizasyon yapacağız ve sizlerin oylamanıza organizasyon günleri için öneri suncaz, burda 4000 den fazla üye var bu üyelerin en az 300 ü aktif olan üye dersek herkes kendisine uyan bir gün söleyecek, mesela, "haziranda bi buluşma yapalım tarihi ne olsun" diye sorarsak hemen hemen oylamada haziranın bütün günleri için öneri gelcek ve buda bizim işlerimizi dahada zorlayacak

kısacası, muhtemelen sizlerin öneride bulunacağınız 30 günün arasından bir gün seçmektense, bizim bir gün seçip sizlerinde işlerinizi o güne göre ayarlamanız daha iyi olcak

leon sport
19-05-2009, 01:07
evde'de son sözü hep ben söylerim...peki hanım.
süpersin abi :D