PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Astra H aldım 2 dakika sürdüm yolda kaldım

Torrado
06-06-2009, 23:18
Öncelikle bu başlığın opel karalama başlığına dönmemesini istiyorum sizlerden. Gereksiz tartışmalara yol açıp konu kitlenebilir. Başka bir forumda da benzer bir başlık açtım cümleler biraz copy/paste olacak kusura bakmayın.
--------------------------------------------------------------------------------

Finallerim olmasına rağmen arabayı gidip Pazartesi günü 14.30da teslim aldım. Sonra hemen okula sınava çalışmaya gittim. Heyecandan sınav falan yalan oldu zaten. Sınav çıkışı aldım arabayı 2 dakika gittim hararetle ilgili olduğu belli olan bir ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Kenara çektim kaputu açtım. Antifriz fokur fokur kaynıyor. 5 dakka sonra falan söndü lamba. Sonra tekrar deneyeyim dedim 1 dakika daha gittim tekrar lamba yanıp sönmeye başladı.

Saat 19.30 20.00 arasıydı. Bana verilen numaraların hepsini aradım. Satın aldığım Ankara Reis, servis, opel assistance gibi numaralar ne varsa. Hiçbiri cevap vermiyodu saatten heralde diye düşündüm. Opel Assistance 24 saat açık diyorlar halbuki. Daha sonra klimayı sonuna kadar açıp denedim arkadaşımın tavsiyesiyle, bu sefer 2 dakika sürdü lambanın yanması. Mecbur kaskoyu aradım araba Reis'in parkına çekildi. Çekici ile çekilip park edildikten sonra motor suyunu kontrol ediniz tarzı bir uyarı vardı ekranda. çekilmeden önce yoktu bu. Antifriz bir şekilde bitti veya az mı koyuldu bilmiyorum. 3 saatimi falan çaldı tabi bu final dönemimde.
Sıfır arabanın böyle bir şey yapmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bugün servise soktuk arabayı. Arabanın fan motoru bozukmuş. Bildiğiniz fabrikasyon hatası, ayıplı ürün. Bayiiyle konuştuk. Fan moturunu garanti kapsamında değiştirmekten başka yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Hararet yapmış bir arabanın motoruna zarar gelmiş olabilirmiş, contası gevremiş olabilirmiş. İlerde bu sebepten dolayı sorunlar yaşayabilirmişiz. Bunu başka bir opel servisinde çalışan tanıdığımız söyledi. Bayiidekiler kesinlikle öyle bir şey olmaz emin olun tarzı şeyler söylediler ama ben güvenemiyorum tabii ki. Tedirgin tedirgin kullanmak istemiyorum arabayı "aha 50000kmye geldik bakalım ne zaman motoru elimize alıcaz" demek istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hararet ve motora gelen hasar konusunda?

Opelin İzmir-Torbalı'daki ana merkez tarzı bir yerini aradık. Biz bu arabayı istemiyoruz yenisini verin falan dedik işte önce olmaz dediler. O zaman yasal yollara başvururuz diyince daha yetkili birine bağlamaya çalıştı bağlayamadı öğle tatiliydi sanırım. Yarın adam akıllı konuşcaz. Yenisini verceklerini açıkçası hiç sanmıyorum. Dava işine girersek kesin kazanırız gibi geliyor, bu tarz davalar genellikle tüketici lehine sonuçlanıyor. Ama onunla uğraşmak istemiyorum artık. Bu benim ilk arabam ve daha kullanamadım bile. Arabasızlığa dayanamıyorum. Dava 1-2 sene sürse hayatta dayanamam. Sanırım dava sürerken arabayı kullanma ihtimalim varmış ama onu tam olarak öğrenmem gerekiyor.

Neyse işte serviste zaten şu an parça yokmuş Perşembe günü ellerine ulaşırmış. O gün teslim alabilirmişiz. Biz parçayı takmayın araba arızalı dursun bize haber vermeden bir şey yapmayın dedik.

Arabamdan soğudum şu an arabam bile diyemiyorum gerçi, sadece 10 dakka kullandım arabayı. Başlıkta 2 dakka demişim onun sebebi sınavdan sonra 2 dakka sınav öncesi de okul bayii arası maksimum 10 dakkadır.

Şimdi siz olsanız ne yapardınız böyle bir durumda? Bu konuda tecrübesi olan veya sıfır arabanın hatalı diye değiştirildiğini falan duyan, bilen var mı? Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekrarlıyorum başlığı kitletmeyin lütfen opel şöyle kötü falan diyerek

Dipnot: Araba ben bindiğimde 6 km'deydi. Şu an 16 km'dedir. Araba 1.6 115Hp benzinli

Not : Alıntıdır

leoni
06-06-2009, 23:35
neyi neyle karşılaştırıyoruz bu durumda ??

GÖKHAN ŞİMŞEK
06-06-2009, 23:46
kardeş kesinlikle hakkını ara boş bırakma...

Floydian
06-06-2009, 23:48
kardeş kesinlikle hakkını ara boş bırakma...
Bencede

şovalye
06-06-2009, 23:50
çok geçmiş olsun
buyuk talihsizlik

joker_dd
06-06-2009, 23:55
kaç para verdi yazık günah...hakkını sonuna kadar ara derım...

EMR-TOLEDO
06-06-2009, 23:56
çok büyük bi talihsizlik..sinirlerim acaip bozuluyo bu tür şeyler duyulunca..kendime olmuş gibi üzülüyorum..allah yardımcınız olsun..

mayham85
06-06-2009, 23:56
arkadaşlar konu alıntı yanlız.

ismaiLL
07-06-2009, 00:09
Her markada olabilecek bir durum ama çok üzücü birşey.Markaya ya da şahıslara mal etmemek lazım.Geçmiş olsun demekten başka birşey gelmez elden.

rochss
07-06-2009, 00:09
Bu konuyu ben anlamadım neden bu bolume actınız ve nıye alıntı ?Neyse madem acmışsın bısey soleyım o arabayı yenısıyle değistirmezler.Aynı hata 2. kez tekrarlarsa kusurlu sayılır o zaman değisir.Tabı opelın avukatlarını gecebılırsen :)

schumi
07-06-2009, 00:12
binde bir yada milyonda bir olabilecek bir durum...onun bazı aşamaları insan elinden geçiyo,dolayısıyla hatasız kulda yoktur...

adnanguclu
07-06-2009, 00:58
Sıfır Astra H aldım bakımı haricinde servise uğramadım.

Talihsizlik ne yazık ki :(
Geçmiş olsun hakkını araman gerek.

leon sport
07-06-2009, 01:28
geçmiş olsun...

cntmz
07-06-2009, 02:31
geçmiş olsun şanssızlık cidden..

Torrado
07-06-2009, 14:51
Arkadaşlar araç benim değil eğer leonunuzu satıp astra almayı düşünüyosanız bir uyarı olsun diye açtım konuyu

Ahmet
07-06-2009, 15:02
arkadasım aynı kafilede benim arkadasın aracıda vardı onda bir sorun yok cokta memnun olabilir boyle seyler

Bychechen
07-06-2009, 15:24
Gerçekten büyük şanssızlık. Osmaniye'de bir arkadaşım opel combo olmıştı. fakat araçta çalışma problemi vardı. servise gitti yapıldı dediler geri gönderdiler fakat hiçbir zaman yapılmadı. Bu durum bir kaç defa tekrarlandı. En sonunda bilirkişi raporuyla birlikte bir avukat tutup yasal yollara başvuracağını söyleyince aracı kontrole aldılar tabi bu zaman içinde kendisine bir araç tahsis edildi. araç 3 aya yakın gelmedi en sonunda servisten tel geldi aracın yenisini vereceklerini sölediler. Arkadaşımda üstüne bir miktar para koyup yeni astra sedan almıştı. Gerçekten arkadaşım için zor günlerdi ama hakkını aradı sonucu güzel oldu. Hakkınızı sonuna kadar aramanızı tavsiye ederim...

ugurcoskun28
07-06-2009, 22:56
hakknı ara boş bırakma.bildiğim kadarıyla bölge tüketici veya bülge idare mahkemesine başvuracaksın.burda bir doktor arkadaş forda dava açtı.biraz sürdü ama kazandı.bu süre zarfında arabaya tüp bile taktırıp kullandı.ama unutma her işte bir hayır vardır.