PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyo sct kuralımmm

aydan
07-06-2009, 12:16
selam arkadaşlar.internette bir radyonun sahibiydim..24 saat kesıntısız müzik yapan.. dinleyicisi oldukça bol ve sevilen... ipekfm.net..... kapattım ekip meselesi yüzünden..aklıma geldi burada bır radyo açalım..9 senelık dj lık tecrubem de var..kendı radyomdada dj dim zaten...güzel olur güzel olur...:idea: .... duyurulur arkadaşlar ne dersinizz..????

kfy
07-06-2009, 12:21
güzel fikir aydan hnm.prosedür nasıl işler,neler yapılır?yardımcı olursanız ve maddi imkanlarımız el verirse neden olmasın.SCT fm.

leon sport
07-06-2009, 12:26
sen bize kapıyı göster biz içeri girelim aydan...

mayham85
07-06-2009, 12:27
bence çok güzel olur.

aydan
07-06-2009, 12:28
güzel fikir aydan hnm.prosedür nasıl işler,neler yapılır?yardımcı olursanız ve maddi imkanlarımız el verirse neden olmasın.SCT fm.
gunaydınlar.... elbette.. çok kolay.. madıı olarakda çok cüzi...bır server kiralıyoruz aylık 40 euro gibi gibi... bırde webmaster buluyoruz.... sonrasında ekip önemlı..dj alımları vs vs.. benn kesınlıkle bunları yaparım zaten...gunluk yayın akışı.. bir sürü üye var genç hepsi.. dj olabılecekleri seçeriz.. gerısı kolay))))

aydan
07-06-2009, 12:30
arkadaşlarr ilginize çok sevindim.. bencede harika olur....ve ınanın sitemiz ve radyomuzla 24 saat neler neler yaparız..)) oooleeeeeeeeyyy hadii iş başına diyelimm mii:::)))

leon sport
07-06-2009, 12:31
nasıl yani ? şimdi 40 € gibi bi rakama kendimizi nerde dinletebiliyoruz....yerel radyo gibi bişeymi olucak...

Ahmet
07-06-2009, 12:33
yok internet uzerinden bir server ip si uzerinden winmptan dinletebilirsiniz yada bir web yazılımı ile web den acılan sayfadan dinletilebilir

aydan
07-06-2009, 12:41
yok internet uzerinden bir server ip si uzerinden winmptan dinletebilirsiniz yada bir web yazılımı ile web den acılan sayfadan dinletilebilir
ewett çok doğru...winmptan ziyade açılan bir sayfa.. chat forum vs vs.. bır yazılım gerekli..sayfa düzeni ..radyo ismıyle bır kurucu vs vs.. kolay kolay...)) hoş bır sauyfa düzeni.. dj isimleri yayın akışı vs vs.. amaaaaaaaaaa elbetteee bu işi sevıp gereğınde pc başında 24 saat olabıleceklerle.. bu çok önemli çunku yayın sabah 3 de bıttığınde pc ler açık kalıyor.. oto yayın dedığımızın devamı için.. sabah gelen dj alıyor yayını.. bilirsiniz anlatmama gerek yok.. ekipp kurmama yardım edersenız çok eğlencelı olabılır bu sıtemız..

schumi
07-06-2009, 12:43
güzel bir fikir ancak maliyeti biraz yüksek bir iş gibi geldi bana..kurulacak ekip,dj,webmaster,server kiralama v.s v.s ...

leon sport
07-06-2009, 12:45
sponsorlukla çözülür...

Manowar_
07-06-2009, 12:47
internette birsürü bedava radyo yayını yapan siteler var bildiğim. hatta arkadaslarım var site acmışlar gün boyu radyo yayını sesli chat işleriyle boş zamanlarını geciriyorlar. hic birininde para verdiğini duymadım

Ahmet
07-06-2009, 12:47
server kiralamak demek sorun degil mesala suan sct nin kullandıgı server a bir yazılım ile bu is yapılabilir :) eskiden host işi yaptıgımdan biliyorum az cok bu işleri:))

aydan
07-06-2009, 12:52
güzel bir fikir ancak maliyeti biraz yüksek bir iş gibi geldi bana..kurulacak ekip,dj,webmaster,server kiralama v.s v.s ...
..))) hayır .... sadece sayfa duzeni içinn bır webmaster server kirası.. birde.. hepsi bu.. djler gönüllüü ..sitemiz içinn ne yani bide maaşmı alacazz.))bende güsel bir radyo yayın progtamı var onu yüklıyecez.. şifreler kesınlıkle sadece admınlerde.. çok zor değil kurulum.. zor olan.. gönullu ekıp kurmak inan..

aydan
07-06-2009, 12:53
bildiğin belliiii.. ewett kolay ve sende yardım edenlerın başında olabılırsın meselaa..)))

leon sport
07-06-2009, 12:54
ahmet yardım eder...

schumi
07-06-2009, 12:54
..))) hayır .... sadece sayfa duzeni içinn bır webmaster server kirası.. birde.. hepsi bu.. djler gönüllüü ..sitemiz içinn ne yani bide maaşmı alacazz.))bende güsel bir radyo yayın progtamı var onu yüklıyecez.. şifreler kesınlıkle sadece admınlerde.. çok zor değil kurulum.. zor olan.. gönullu ekıp kurmak inan..
tamam ben dj'liğe gönüllüyüm ancak daha önce yapmadım hiç :D :D

aydan
07-06-2009, 12:56
internette birsürü bedava radyo yayını yapan siteler var bildiğim. hatta arkadaslarım var site acmışlar gün boyu radyo yayını sesli chat işleriyle boş zamanlarını geciriyorlar. hic birininde para verdiğini duymadım
.... para versinn kazanalımm düşüncesiyle öneride bulunmadım ki zaten.. ))) sadece sitede hareket olur dedım.. karar verecekler duşunsun. benden söölemesii

aydan
07-06-2009, 12:58
tamam ben dj'liğe gönüllüyüm ancak daha önce yapmadım hiç :D :D
.. harikasın... kesınlıkle sızlerın işi. ayrıca boş zamanı olanların gereksiz işi diyede kımse duşunmesın.. buna kesınlıkle ıtıraz ederım.. radyocu olmak kolay değil.. donanım gerek.ööle her ınternetteki radyoylada burası asla kıyas edılemıyecektır de... şimdi free radyo kuran çok ,iğrenç sayfa düzenlemeleryle.. ben onlardan bahsetmedım..:rifle:

Ahmet
07-06-2009, 12:59
radyo işi biraz istikrar ister ve dinleyici sayısı onemlidir:) eger bu iş yapıldıktan sonra 3-5 kişinin dinlemesi ile bu iş biraz sıkıcı hali alır.Ayrıca dj olacak kisiler gercekten o saatlerde basında olması gerekir

aydan
07-06-2009, 13:02
radyo işi biraz istikrar ister ve dinleyici sayısı onemlidir:) eger bu iş yapıldıktan sonra 3-5 kişinin dinlemesi ile bu iş biraz sıkıcı hali alır.Ayrıca dj olacak kisiler gercekten o saatlerde basında olması gerekir
ewet ahmett çok haklısın.. yanii kolay sananlara duyurulur... emek ıstıyor çaba.. gayret ve dısıplın..ben hatırlıyorum radyolar.orgda 1780 kişiyle gösterılmiştik .. henuz 1 aylık bır maziideyken.. sabahlara kadar tek başıma yayın yaptım.. oyun sıtelerıne gırıp çaktırmadan reklam yaptım..))))) ama netıcede o uucuzz radyolar gıbı olmadık.. ben diyecemii dedüüümm.. alan alır almayan bırakır gider..)))))))))))))))))

Ulukan
07-06-2009, 13:12
SCT FM kulağa hoş geliyor... :)

aydan
07-06-2009, 13:15
SCT FM kulağa hoş geliyor... :)
dimii dimi ulukan..:d

howercraft
07-06-2009, 13:19
Ben bu konuyu en yakın zamanda hosting firması ile görüşeyim yönetim sayfasında ki fikir beyanlarına göre de olumlu yaklaşımlar var.Bakalım ne olacak.

Güray
07-06-2009, 13:43
bana da güzel bir fikir gibi geldi.ama yabancı olduğum bir iş olduğundan tam bilgiye sahip olmak isterim.

Ulukan
07-06-2009, 13:49
Farklı bir forum olduğumuzu tescilleştirelim.... :D

Berkan
07-06-2009, 14:03
bu işin başında olabilcek ve 24 saat değişmeli olcak insanlar var burda, tahminimce böyle bir olayda aktif olan üyelerimizden ve yönetimden bizler bu işi rahatlıkla kıvırabiliriz diye düşünüyorum

Doukan
07-06-2009, 14:08
ben çok kısa bir süre yapmıştım bu işi birde şöle bişey var yayını yapıcak olan anons falan konuşma yapıcakmı...

aydan
07-06-2009, 14:21
ben çok kısa bir süre yapmıştım bu işi birde şöle bişey var yayını yapıcak olan anons falan konuşma yapıcakmı...
elbettee olmazmııı..... konular.şiirler.istek formumuz olacak.istekler alıcaz. canlı canlı....ama öncelıkle ses,konuşma doğaçlama kabiliyeti olan djler seçicez...bu konuda oldukça prof biriyim.. hele iş o moda gelsin..BEN VARIM!!!!!!!!!!:cop:

yılmaz
07-06-2009, 14:28
güzel bir fikir ben dj lik yaparım hem askerde radyo dj idim hemde amatör olarak club dj liğide yapıyorum

Floydian
07-06-2009, 15:10
Güzel fikir :) Bende Rock saatleri gibisinden bir program yapabilirim, muzik konusunda kültürüm geniştir:)

Doukan
07-06-2009, 16:07
herkes bu anı bekliyormuş meğer...:)

aydan
07-06-2009, 16:14
herkes bu anı bekliyormuş meğer...:)
.:fool: :d :doh: :D

by_carizma
07-06-2009, 16:15
Zamanında bizde admini olduğum ve halen faaliyette olan teknoalem.com üzerinde bir fm yayını yapmıştık ama sadece winamp üzerindendi. Zaten winamp üzerinden yaparsan herhangi bir ücret ödemiyorsun, sadece gönüllü kişilerin bu işi yapması gerekli. Dj'lik aranıyorsa bende gönüllü olabilirim, özellikle slow, arabeks, rap, oyun havaları vs tarzı şarkılar :D

karapale
07-06-2009, 17:15
iyiymiş yaa,,benden dj olmaz ama çok iyi dinleyici olurum ;)

aydan
07-06-2009, 17:26
Zamanında bizde admini olduğum ve halen faaliyette olan teknoalem.com üzerinde bir fm yayını yapmıştık ama sadece winamp üzerindendi. Zaten winamp üzerinden yaparsan herhangi bir ücret ödemiyorsun, sadece gönüllü kişilerin bu işi yapması gerekli. Dj'lik aranıyorsa bende gönüllü olabilirim, özellikle slow, arabeks, rap, oyun havaları vs tarzı şarkılar :D
......sam2 dıye bir radyo prog.var bende ordan dınlenıyor zaten... ve ewet haklısın gönüllü gerekiyıor çok mıktarda..)))dınleyıcı toplamak da sızlere kalıyor..zaten kendı uyelerımız dınledıkçe dınleyıcılerı kolayca katlarızz kımsenın şüphesi olmasın..:Crylol:

ZGR
07-06-2009, 18:18
ne cevherler varmış sct de yahu:D

güzel fikir süper dinleyici olurum valla:D

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
07-06-2009, 20:03
fikriniz için teşekkürler
gereken değerlendirmeleri yönetim olarak yapar nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında da detayları tüm üyelerimize bildiririz

007
07-06-2009, 20:37
Adam başı 10lira verilse sponsora bile gerek kalmaz..Lisede 3 sene yerel radyoda komedi-rock programı yapmıştım..

aydan
07-06-2009, 20:51
fikriniz için teşekkürler
gereken değerlendirmeleri yönetim olarak yapar nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında da detayları tüm üyelerimize bildiririz
.......bu şimdii yeter sus anlamındamıydı...??? okeyto..hiç bir fıkrım olmıyacaktır artık.bilgilerinize....

ibrahim
07-06-2009, 21:00
gelişiniz ile sct'ye farklı bir soluk getirdiniz.

aydan
07-06-2009, 21:03
gelişiniz ile sct'ye farklı bir soluk getirdiniz.
çok tşk ederim...bir fikir belirttimm sadece..nabız yoklamak adına da fazla faal oldumkii yeter sus mu dedıler ne..)):banghead2:

ibrahim
07-06-2009, 21:07
o manaya çekmemeniz daha iyi olur çünkü hem yönetimdeki arkadaşları hem de bizleri tanıdıkça "çok konuştun kız sus otur" diyecek tipler olmadığımızı anlarsın:D

kfy
07-06-2009, 21:08
çok tşk ederim...bir fikir belirttimm sadece..nabız yoklamak adına da fazla faal oldumkii yeter sus mu dedıler ne..)):banghead2:
aydan hn.ibrahim'in dediği gibi verdiğiniz fikirle renk ve heycan kattınız şimdi ben küstüm demek olmaz hepbirlikte sizin önderliğinizde bunu hayata geçiricez.ayrıca çağlar size bunu ima ettiğini hiç zannetmiyorum.yinede karar tabikide sizin

aydan
07-06-2009, 21:10
o manaya çekmemeniz daha iyi olur çünkü hem yönetimdeki arkadaşları hem de bizleri tanıdıkça "çok konuştun kız sus otur" diyecek tipler olmadığımızı anlarsın:D
...önyargılı bi kız!!!)) hiç olmadım.. yaşım gereğide tecrubelerıme guvenmesem sesım bile çıkmaz...sct ye bışeyler katmak sadece moderatör olmakla bıtmıyor herhalde....yaniiii burada sohbetler ederken canlıı canlı müzıkk dınlesek fenamı olur dıye duşundum.. ben MASUMUMMMMMMMM..)))))))))))):(

ibrahim
07-06-2009, 21:12
tabiki de:D kimse suçlamadıki zaten

aydan
07-06-2009, 21:12
aydan hn.ibrahim'in dediği gibi verdiğiniz fikirle renk ve heycan kattınız şimdi ben küstüm demek olmaz hepbirlikte sizin önderliğinizde bunu hayata geçiricez.ayrıca çağlar size bunu ima ettiğini hiç zannetmiyorum.yinede karar tabikide sizin
TŞKLERR..küsmek gıbı bır zayıflık yapmam merak etmeyin.. ama hepınızı yenı tanıyorum...ılgınıze de ayrıca tşkk ....hıperaktıf biriyim .artık kabul buyurun efemm.)

aydan
07-06-2009, 21:15
..bu arada gündemi ne kadar meşgul edersek o kadar dınleyıcımız olacakk..reklamın iyisi kötusu olmaz demi ama..)))))))))))))))))))

neslihan
07-06-2009, 22:56
Hepiniz pek meraklıymışsınız yahuuu bu ne dj olma aşkı.Yılmaz mikrafonla oluşturduğun gezi ve tvdeki birlikteliklerden sonra sen aşina olduğundan seni öneriyorum dj liye :)

Jackie
07-06-2009, 22:56
Her sabah Kıvanç abi haberleri okuyacaksa süper olur.. Cem Arslan gibi :D

Ahmet
07-06-2009, 22:57
bu gaz guzel umarım oldugunda devamı da gelir :)

filiz
07-06-2009, 23:05
SCT adına güzel şeyler...

Ulukan
07-06-2009, 23:28
Hatta frekansı herkesin sıkıntı çektiği 1.6 motorların beygir gücü olan 102 olsun :D

'' 102.00 SCT FM ''

howercraft
08-06-2009, 00:07
Beyler lütfen konuyu mecrasından saptırmayalım.Aramızda bayan üyeler var kişisel muhabbetlerinizi msn lerinize saklayın ve Aydan hanım lütfen Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim

enrique_iglesias
08-06-2009, 00:22
Arkadaşlar ben aynı zamanda yazılımcıyım
Yazılım konusunda zamanım yettiğince maliyetsiz yardımcı olurum oradan kar edebiliriz.

Floydian
08-06-2009, 00:35
Beyler lütfen konuyu mecrasından saptırmayalım.Aramızda bayan üyeler var kişisel muhabbetlerinizi msn lerinize saklayın ve Aydan hanım lütfen Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim
Pardon :doh:

leon sport
08-06-2009, 00:51
konuyu şu noktadan sonra okuyan biri konunun ne amaçla açıldığını anlayabilirmi ? yılmaz az önce bi uyarı yapıyor onu bile -ti ye alarak devam ediyosun hala ersoy abi....

howercraft
08-06-2009, 01:16
arkadaşlar konu aferedersiniz ama cılkı çıktığı için kilitlenmiştir.
Öneri için herkese teşekkürler konuyu yönetim boyutunda kendi aramızda değerlendireceğiz.
Madem siz işi makaraya vuruyorsunuz böyle makaraya böyle ip kimse kusura bakmasın.
Herşey SCT için ;)