PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EXEO 250 KM'yi gördü

pchtyln
27-06-2009, 19:32
Bugün deneme amaçlı Sapanca'ya gidip geldim.... 250 km de artık yavaşlamam gerektiğini düşündüm =))

mayham85
27-06-2009, 19:36
çok ilginç :)

sertkaya
27-06-2009, 19:37
Gayet iyi bir sonuç

pchtyln
27-06-2009, 19:39
ewt 230 da filan kalır sanıyodum ben

mayham85
27-06-2009, 19:44
1,6 8v 250 gördü?
yok abi seninkine kazara 4,0 w8 takmışlar :D

pchtyln
27-06-2009, 19:46
1,6 8v 250 gördü?

koptum abi ya =))

EMR-TOLEDO
27-06-2009, 19:46
1,6 8v 250 gördü?
benden çok yaşayacaksın:D ya bide yepyeni arabayla o kadar yüksek devir çevirilirmi ya:(

pchtyln
27-06-2009, 19:47
yok dikkat ediyorum bi süre zorlamamak lazım ama denemeden duramadım =)

karapale
27-06-2009, 19:51
250 değildir o be...150 falan görmüşündür :)

pchtyln
27-06-2009, 19:53
gözde bozukluk yok merk etme ;)

karapale
27-06-2009, 19:58
benim araçla aynı motoru kullandığını bilmesem inanıcam ;)

mayham85
27-06-2009, 20:05
abi kesin kadranda bişi var 195 den sonra kendi kendine zevk olsn die yükselmiştir o :D

karapale
27-06-2009, 20:08
belki nos vardır emre ne biliyon... :d

mayham85
27-06-2009, 20:08
mümkündür tabi :)

Doukan
27-06-2009, 20:09
ben karışmak istemiyorum ama yalan söleme gereği neden duysun exeo nun sahibi arkadaş...

pchtyln
27-06-2009, 20:18
yanı sadece okuyup guluyorum su dedıklerınıze malum 2 kişi.... gerek warmı bu laflara ya da bırbırımıze yalan soylemeye ... tanımadıgınız bı ınsanı bı arkadasınızı suan bole şeylerle yanı yalancılıkla ithaf etmek mi yakısık olanı?

mayham85
27-06-2009, 20:21
hocam aracınızın 1,6 8v olduğunu düşünerek yazıyorum. o motorun isterse 10 vites olsn bu hıza çıkmasının hiç bir şekilde mümkün olduğunu düşünmüyorum.

pchtyln
27-06-2009, 20:22
bıgun cıkarız yola mumkun oldugunu gorursun kardes

karapale
27-06-2009, 20:24
ben yalan söylüyorsun demedim ki?? alternatifleri düşünüyoruz..nasıl o hıza çıkabilir diye??

pchtyln
27-06-2009, 20:27
burda kimse cocuk değil hocam neyin ne amaclı soylendıgını anlamıcak ınsanlar degılız ancak unutmamalıyızkı bu konustuklarımızı butun ınsanlar okuyor ve benı ne durumda bıraktıgınız ortada herkese karsı. ama ok bundan sonra tek mesj yazmam bu sıteye ben sadece okur cıkarım

mayham85
27-06-2009, 20:30
hüseyin ben darılmanıza küsmenize gerek yok. burası bir paylaşım platformu. elbetteki bir iddia da bulunduğunuz zaman bunun mümkün olmadığını düşünenlerde olacaktır.

saygılar.

quoasimodo
27-06-2009, 20:34
arkadaşlar,
birbirimizi kırmadan yorumlarımızı yazmaya özen gösterelim lütfen!

ancak hüseyin kardeşim, araç ibrede 250 km sürati görmüş olabilir ama bunun gerçekte var olmayacağı gün gibi aşikar.

bu aracın motorunun çevirdiği devir sayısı, vites oranları, lastik ebatı ve aracın ağırlığı gibi veriler malum...

herşeyden önce fabrika araç için bu veriyi yayınlamış mı? yayınlamamış ise bu değerin gerçek olamayacağını kabul etmek gerek.

sanıyorum bu durum tamamen araçtan kaynaklanan, gösterge hatası.

SoNaT
27-06-2009, 20:52
Abi yokuş aşağı zorlayınca gördü diycem başka bir şey düşünemiyorum bu konuda... Bende Leonla İstanbul- Ankara arası 220km gördüm ama yokuş aşağı ve çok çok zorladığımda oldu bu... Belki 6.vites kendini göstermiştir burada....

cntmz
27-06-2009, 21:06
çok ilginç bir rakam ama muhtemelen göstergedeki hızla gercekteki hız birbirini tutmuyordur.

Manowar_
27-06-2009, 21:21
tam olarak motor gücü ve beygir gücü nedir bu aracın ? 2bin motor 150 hp falanmı ?

Doukan
27-06-2009, 21:26
tam olarak motor gücü ve beygir gücü nedir bu aracın ? 2bin motor 150 hp falanmı ?

1.6 8v 102 hp bence 6. Vitesin yarari var...

Manowar_
27-06-2009, 21:28
1.6 8v 102 hp bence 6. Vitesin yarari var...

bizim leonlarla aynı güce sahipmiş bu yeni araç.

KWNCH
27-06-2009, 21:28
6 ılerı ıse olabılırmı acaba ???

Doukan
27-06-2009, 21:31

Bencede...

Jerky
27-06-2009, 21:32
Aracınız 1.6 ise bence bir servise götürün çünkü kadranınız arızalı. Başka sorunlarda olabilir. Standart 1.6 8v lik motorun 250kmh'a çıkması mümkün değil çünkü. 12 senedir polo classicte 2 senedirde leonda ailecek kullandığımız arabalar, max. kadranda 210 görmüştüm bu hızda gerçekte 195 kmh gibi bişeydir kadran sapmasıyla. Aracın gerçekte hızının rüzgar ve yokuş aşşağı olmasıyla 200 kmh gibi bişeye denk gelir ki 50 kmhllik bir kadran sapması arızadır.

quoasimodo
27-06-2009, 21:35
mümkün değil

leonmania
27-06-2009, 21:40
abi arac 6 vitesmiş leonla 5 te çok zorlayına 220 görüoda 50 i grmücek hadi dielim 240 10 km de gösterge hatası vs...

karapale
27-06-2009, 21:42
zorlama boşuna tolga,,görmesi imkansız..isterse 7 ileri olsun ne farkeder :) 6. vites hiçbir işe yaramaz sadece arabayı rahatlatmak için konmuş..ekonomik gitsin diye?

Manowar_
27-06-2009, 21:42
exeo ile evoyu karıştırmıyoruz değilmi ?

JaMaL
27-06-2009, 22:06
nasıl başardın abicim bunu benim leonuda veriyim sana bi sapanca yap belki biz kullanmayı bilmiyoruzdur :)

BiRTaN_Altea
27-06-2009, 22:07
250 helal beee..... aman hocam helal falan da dikkat can bu trdeki yolların hali belii allah korusun....

quoasimodo
27-06-2009, 22:07
konu mecrasının dışana taşmaya başladı!

iyice tatsızlaşmaya başlamadan önce kilitliyorum!

howercraft
29-06-2009, 00:04
Beyler bir konuya dikkatinizi çekmek isterim.Bir araca binmeden test etmeden bence yorumda bulunmayın Seata da biniyor olsanız bu hatta 1.6 8V Leonla aynı motora sahip bir araç olan Exeo olsa bile.
Ben aracı geçen hafta bizzat test ettim ve her türlü zorladım.Kusura bakmayın alınmayın ama o ağır görünen araba 1.6 8V Leonları çıtır çıtır yer.
Nedenine gelince,
-Motor dik konumlandırılmış,bu motordan manifolta giden yakıt gaz karışım süresini kısaltır.
-Araç 6 ileri şanzuman ve bu durum Leonlarda var olan alt devirlerde canlılık üst devirlerde şişme durumunu ortadan kaldırmış ve devir aralıkları eşit dağıtılmış,yani 16 lık Leonlar için hayatın bittiği üst devirlerde Exeo için hayat devam ediyor.
-Aracın torkunda iyileştirmeler söz konusu bu gaz tepkimelerinde farkediliyor.
-Ayrıca aracın yine 6 ileri olması yüksek hızlara çıkıldığında son hızı görmesini ve devir çevirmesini kolaylaştırır.
Yani arkadaşımızın bahsettiği durum yük olmayan hafif eğimli bir yolda kadran sapma payını da hesaba katarsak mümkün ki zaten bizim araçlarımızın 7 km/h kadran sapma payı var.

Şunuda belirtmeliyimki
-sizin için herşey beygirse yanılıyorsunuz çünkü torkun inanılmaz büyük önemi var
motorun konumlandırılış şekli motorun içinde kullanılan malzemenin alaşımı şanzuman dişli oranları bunların hepsi etken.

Hepsinden önemlisi size birşey söyleyeyim mi?

Amaç burada kimin kendi arabasıyla kaç gördüğü konusu değil amaç aracı ile öyle ya da böyle eğrisiyle doğrusuyla deneyim yaşayan arkadaşımıza ÖNCE SAYGI DUYMAKTIR. Bana kalırsa burada kimse kimseden üstün değil herkes üslubuna dikkat etsin tanımadıkları kişiler hakkında bulundukları ithamlara çeki düzen versin,birşeyi yaşamadan görmeden bilmeden insanları rencide edecek boyuta varır yorumlarda bulunmasın...

Siz SCT yi bu şekilde temsil ediyorsanız helal olsun size ben ne diyeyim.

Konu Bahadır ağabey tarafından kilitlenmişti fakat ben kendisinin de affına sığınarak açıyorum.Bu konuyu açmaktaki amacım da herkesin yazdıklarımı bir düşünüp şapkasını önüne alıp yazdıklarımla orantılı bir şekilde düşünüp kendisini yeniden ifade edebilmesi içindir.

Siz bir foruma bir heyecan üye olup deneyimlerinizi bir şekilde hevesle ilk paylaştığınızda size aynı ibareler kullanılsa idi ne hissederdiniz?

Arkadaşlar lütfen tavırlarınıza rica ediyorum dikkat edin,burası çiftliğe dönüşmeye başladı ama saygısızlığa babamın oğlu dahi olsa müsamaha göstermeyeceğimi bilin.Yılların emeği ve sizin düzgün kaliteli duruşunuzla bu noktalara hep beraber taşıdığınız SCT yi bu noktalara getirmenize müsade etmem...

Ben olsam arkadaşımıza özelden bir pm atar gönlünü alırım.Bu sizi küçültmez yüceltir...

Burada dediklerime kimse alınmasın beni hepiniz tanırsınız yüz yüze hepinizle görüştüm.Nerde ne zaman ne demek istediğimi çok iyi bilen dostlarsınız.

mayham85
29-06-2009, 00:10
zorlama boşuna tolga,,görmesi imkansız..isterse 7 ileri olsun ne farkeder :) 6. vites hiçbir işe yaramaz sadece arabayı rahatlatmak için konmuş..ekonomik gitsin diye?

+1985
arkadşlar 1,6 fsi 115bg golf V exeodan daha hafif 6 ileri şanzıman kullanıuyor. en yüksek çıktığım 220 km idi oda yokuş aşağı. 6. vites 5000 devirden sorna nefesi kesiliyor golf kasası için gücü yetmiyordu. exeo daha ağır bir araç isterse 10 vites olsn gene çıkamaz o hızdan sonraki hava direncini yenmeye 8v motorun gücü yetmez. kesin bir kadran hatası var yada arkadaşımız yaklaşık 100 km yokuş aşağı düz olan bir yol buldu bizden gizliyor :D

howercraft
29-06-2009, 00:12
Emre yeter artık ben ne diyorum sen neredesin.

mayham85
29-06-2009, 00:13
Emre yeter artık ben ne diyorum sen neredesin.
mesajını sonradan gördm mesajımı silebilirsin istersen.

$€k€r @d@m
29-06-2009, 00:15
yılmazım cok haklısın bu aralar bı moda oldu bu olaylara zıt cvp vermek kabullenmemek.adam cıktı dıyosa cıkmıstır.gormek merak eden varsa dedıgı gıbı bır gun cıkarsınız gorursunuz daha konuyu nıe oraya buraya suruklersınız anlamam yani.

howercraft
29-06-2009, 00:15
burası böyle kokuşmuş bir düzende devam etmeye devam ederse ve bu yönetim baş çavuş ile eşşeği muamelesi görmeye devam ederse sildiğim sadece mesajlar olmayacak.

Siz geçin dalganızı

$€k€r @d@m
29-06-2009, 00:17
burası böyle kokuşmuş bir düzende devam etmeye devam ederse ve bu yönetim baş çavuş ile eşşeği muamelesi görmeye devam ederse sildiğim sadece mesajlar olmayacak.

Siz geçin dalganızı
+6545613212

howercraft
29-06-2009, 00:18
Ben gönül alın kimseyi kırmayın diyorum siz maaşallah geyiği ucundan yakalamışssınız.Kusura bakmayın ama burası www.geyikclubturkey.com değil..
Varsa bildiğiniz paylaşacağınız bişey eyvallah ama birinin yaptığı paylaşıma böylesi yaklaşımlar hiç hoş değil

kaya5789
29-06-2009, 00:19
Valla ben kimseya yalancı demem. Gördüm diyosa görmüştür durup dururken yalan söylicek hali yok.

Ama 1.6 motor bir araba isterse 18 vites "şimano" olsun yine 250ye çıkamaz. Eğer ki çıktıgı görüldüyse demek ki kadran iyice kafayı yemiştir veya çok sağlam bir yokuş bulunmuştur 8-10km'lik, anca o zaman 100hp'lik bir motor 250ye çıkar. BENCE...

6 vites olması da son hızı aslında etkilemez ama çok uzun düzlük veya rampalarda arabaya biraz daha devir cevirecek pay vermiş olur 6. vites. Yani gerçekte 190 yapıyosa kadranda da işte 203 filan görülüyosa, 6.viteste çok çok uzun düzlükte 210-213e kadar filan çıkar.Yoksa son hız hep 5. vites ile hesplanır.

koraybilge
29-06-2009, 00:24
babama devrettiğim eski aracım olan 1.6 mpi octavia lpg'li olmasına rağmen leonu yer:)

howercraft
29-06-2009, 00:25
6. vites ekstradan çevirlecek devir anlamına gelir.Eğer motorun nefesi yetiyorsa dişli yetmiyorsa 6. vites her türlü etki eder.he ama bu motoradaki bi araca ne kadar eder maksimum 10-15 km/sa bakın aracın torkuyla motor konumuyla dişli oranları ile her türlü oynanmış diiyorum.Bunların hepsi etken.

Bu mantıkla gidersek RX-8 inde 1300 cc 280 ps olması imkansız

howercraft
29-06-2009, 00:29
Beyler bir konuya dikkatinizi çekmek isterim.Bir araca binmeden test etmeden bence yorumda bulunmayın Seata da biniyor olsanız bu hatta 1.6 8V Leonla aynı motora sahip bir araç olan Exeo olsa bile.
Ben aracı geçen hafta bizzat test ettim ve her türlü zorladım.Kusura bakmayın alınmayın ama o ağır görünen araba 1.6 8V Leonları çıtır çıtır yer.
Nedenine gelince,
-Motor dik konumlandırılmış,bu motordan manifolta giden yakıt gaz karışım süresini kısaltır.
-Araç 6 ileri şanzuman ve bu durum Leonlarda var olan alt devirlerde canlılık üst devirlerde şişme durumunu ortadan kaldırmış ve devir aralıkları eşit dağıtılmış,yani 16 lık Leonlar için hayatın bittiği üst devirlerde Exeo için hayat devam ediyor.
-Aracın torkunda iyileştirmeler söz konusu bu gaz tepkimelerinde farkediliyor.
-Ayrıca aracın yine 6 ileri olması yüksek hızlara çıkıldığında son hızı görmesini ve devir çevirmesini kolaylaştırır.
Yani arkadaşımızın bahsettiği durum yük olmayan hafif eğimli bir yolda kadran sapma payını da hesaba katarsak mümkün ki zaten bizim araçlarımızın 7 km/h kadran sapma payı var.

Şunuda belirtmeliyimki
-sizin için herşey beygirse yanılıyorsunuz çünkü torkun inanılmaz büyük önemi var
motorun konumlandırılış şekli motorun içinde kullanılan malzemenin alaşımı şanzuman dişli oranları bunların hepsi etken.

Hepsinden önemlisi size birşey söyleyeyim mi?

Amaç burada kimin kendi arabasıyla kaç gördüğü konusu değil amaç aracı ile öyle ya da böyle eğrisiyle doğrusuyla deneyim yaşayan arkadaşımıza ÖNCE SAYGI DUYMAKTIR. Bana kalırsa burada kimse kimseden üstün değil herkes üslubuna dikkat etsin tanımadıkları kişiler hakkında bulundukları ithamlara çeki düzen versin,birşeyi yaşamadan görmeden bilmeden insanları rencide edecek boyuta varır yorumlarda bulunmasın...

Siz SCT yi bu şekilde temsil ediyorsanız helal olsun size ben ne diyeyim.

Konu Bahadır ağabey tarafından kilitlenmişti fakat ben kendisinin de affına sığınarak açıyorum.Bu konuyu açmaktaki amacım da herkesin yazdıklarımı bir düşünüp şapkasını önüne alıp yazdıklarımla orantılı bir şekilde düşünüp kendisini yeniden ifade edebilmesi içindir.

Siz bir foruma bir heyecan üye olup deneyimlerinizi bir şekilde hevesle ilk paylaştığınızda size aynı ibareler kullanılsa idi ne hissederdiniz?

Arkadaşlar lütfen tavırlarınıza rica ediyorum dikkat edin,burası çiftliğe dönüşmeye başladı ama saygısızlığa babamın oğlu dahi olsa müsamaha göstermeyeceğimi bilin.Yılların emeği ve sizin düzgün kaliteli duruşunuzla bu noktalara hep beraber taşıdığınız SCT yi bu noktalara getirmenize müsade etmem...

Ben olsam arkadaşımıza özelden bir pm atar gönlünü alırım.Bu sizi küçültmez yüceltir...

Burada dediklerime kimse alınmasın beni hepiniz tanırsınız yüz yüze hepinizle görüştüm.Nerde ne zaman ne demek istediğimi çok iyi bilen dostlarsınız.

kendimden bir alıntı yapıp herkesi yeniden düşünmeye davet ederek konuyu kilitliyorum yeniden.

Güray
29-06-2009, 03:01

Siz geçin dalganızı
tüm yazdıklarının ve öncelikle bu mesajın altına şüphesiz ben de imzamı atarım.

atakan
29-06-2009, 13:34
konuyu saptırmak veya konuyu okunmaz hale getirmekte üzerimize yok....

*KORAY*
29-06-2009, 13:46

Siz geçin dalganızı

Bende bu mesajın altına imzamı atarım.