PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kısmından Ses

fastbursa16
29-06-2009, 21:17
Benim Aracım 2009 Model Seat Leaon 102 Hp Stylance Motor Kısmından Ses Geliyor. Debriyaja Basıyorum Ses Kesiliyor. Bu Araç Boştayken Oluyor Acaba Sizde Böyle Sorunla Karşılaşan Varmı. Normalmi? Teşekkürler...

Berkan
29-06-2009, 21:18
kurallarımız gereği kendinizi üyeler bölümünde tanıtmalısınız
kendinizi tanıtınca konu aktif olcaktır
kilitli

kfy
29-06-2009, 22:04
güncel.

joker_dd
29-06-2009, 22:15
debriyaj baski balatada sanirim volo... midir nedir o parca cok cabuk asiniyor ve degismesi gerekiyor.uzun sure debriyajda kalmadan kaynaklaniyor.baskinin gobegindeki dislilerin isinmadan ve baskidan duzlesmesinden oluyor.parcanin adini tam hatirlayamadim.

ilkerakkan
29-06-2009, 22:23
baskı balata bilyası olabilir

GÖKHAN ŞİMŞEK
29-06-2009, 23:57
ben de de aynı var kardeş olmayan yoktur:)

Ahmet
30-06-2009, 08:27
sesten sese fark vardır ses nasıl birşey acaba?

EMR-TOLEDO
30-06-2009, 11:48
tıkır tıkır bi ses dimi ? vites boşta rolantide beklerken duyuyosun,debriyaja bastığın an kesliyo dimi ? eğer bu sesse her düz vites arabada olan bişeydir bu...evet biliyorum can sıkıcı bi ses,sanki bişeyler yolunda gitmiyomuş gibi bi hava veriyor insana ama dediğim gibi her arabada zamanla oluşur bu ses

koray sandal
30-06-2009, 12:03
volant dişlisi aşınmış veya balansı bozulmuş olabilir. Servise baktırmanda fayda var

Ahmet
30-06-2009, 12:47
Allah Allah Emrah her duz vites aracta gelir demişsinde bende oyle bir ses yok.eminmisin buna?

BiRTaN_Altea
30-06-2009, 18:36
bende viteste giderken araç sanki tekerimde çivi varmış gibi ses yapıyor lastiklerimi sıfırladım rotlarımda sağlam ön takım tamamen sağlam kişilerce gözden geçirildi bulunamadı bişey ama bende ki sorun baskı balata değil boşta birde .... beşte hepsinde hareket halinde bulunduğum sürece var olan bir ses.... seat aşkı iyi güzel ama sesleri çok seatın be yauv....

Gilgamesh
30-06-2009, 21:30
Bahse konu ses debriyaj bilyasının dağıldığını ve bu dağılan bilyanında baskının ucundaki (hayalinizde canlandırın hani ortası boş olan ve kalından inceye doğru ortadaki boşluğa doğru incelen bir sürü kalın sac tel) gergi saçlarını bozması sonucu oluşur. Elbette bakmakta fayda var lakin tarif bunu gösteriyor. Sonuç debriyaj set halinde değişecektir. Zira ses başlar başlamaz eğer bilya değişimine gidilseydi bir ihtimal bilyanın değişimi ile kurtulabilirdi. ELbette kesin değildir.

EMR-TOLEDO
30-06-2009, 23:53
Allah Allah Emrah her duz vites aracta gelir demişsinde bende oyle bir ses yok.eminmisin buna?
ahmet ben kullandığım her düz vites arabada duydum bu sesi..arkadaşımın,akrabamın,şirketimin arabaları dahil...çok detaylı dinlemen lazım,her an her yerde duyamazsın o sesi..ıssız bi gece vakti park ederken sadece senin arabanın sesinin çıktığı bi sokak arasında duyabilirsin bu sesi:)bi ara megane kullanırken bu ses olayına çok takmıştım resmen her dakika arabayı dinliyodum:)bendede ordan kalma bu:)ama şimdi hiç valla nerden ne ses gelirse gelsin pek takmıyorum :smoke:

EMR-TOLEDO
30-06-2009, 23:54
ama arkadaşın problemi budur diye iddaa etmiyorum tabikide

mert bey en yetkili ağız olarak çözüm üretmeye çalışmış sağolsun
biz nacizene fikrimiz söyledik:)