PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ne yapabilirim...!!!!

EsED
02-08-2009, 00:44
Slm arkadaslar...2007 cordabayı ben 2 el aldım aldıgımda garantisi var idi..halanda 15 gun falan var bitmesine..aldıgımda 55 de idi şimdi 68 binde gecenlerde arabanın turbosunda arıza vardı yetkili servise gittim..turbo deişecek dendi..ben ank..dayım istanbuldan görüs alınacak dendi biz size döneriz dediler bir müddet sonra döndüler garantiye sokmamıslar turboyu sebep ise 60bin bakımında falan servise gitmemem sebep gösterildi..Ben ise onlara söle bir sordum..yine aynı servisde arabamın airbag kesme anahtarı garanti kapsamında degiştirdiniz ozmn nden garantiye sokdunuz dedim!! cvp ise o parcanın maliyetinin 150 binlira oldugunu turbonun ise 3 milyara yakın oldugu söylendi?sizce ne yapabilirim hersey bittimi, yoksa yapacagım baska alternatifler varmı mesala tuketici haklarına yada direk istanbul doguşumu aramayalım?

$€k€r @d@m
02-08-2009, 00:45
en son servıse kac km de gıttyısen o km den 1000 2000 falan ustte yenı km dusurrtur derım sonra da servıse gıt.

EsED
02-08-2009, 00:48
Eyvallah deneyelim..fikirlere acıgım.:)

$€k€r @d@m
02-08-2009, 00:49
ankarda var dusurmek ıstersen tanıdık.

06 levent 534
02-08-2009, 00:49
tahmin ediyorumki gittiğin servisin kim olduğunu herkes anlamıştır.zaten onlar böyle büyük sorunları üstlenmezler çarede bulmazlar malesef ankaranın kaderi bu.bence istanbulla görüşmenin yararı olabilir

$€k€r @d@m
02-08-2009, 00:51
tahmin ediyorumki gittiğin servisin kim olduğunu herkes anlamıştır.zaten onlar böyle büyük sorunları üstlenmezler çarede bulmazlar malesef ankaranın kaderi bu.bence istanbulla görüşmenin yararı olabilir
a.. +564894512894

cntmz
02-08-2009, 00:51
ama yetkilii servislere bu numarayı yutturmak çok zor.

mayham85
02-08-2009, 00:52
aracı göstermeye gittiğinizde 68000 km olduğunu görmüşlerse bu numara size daha fazlasını kaybettirir.

$€k€r @d@m
ama yetkilii servislere bu numarayı yutturmak çok zor.
neden?

EsED
aynen herkes anlamıstır...a...işdee:))..verdikleri cvbın sacmalıgına bakın ya neymiş o ucuzmus bu pahalıymıs peki aracı satarken garanti kapsamını ucuz olursa evet pahalı olursa hayırmı diye satıyolar ben direk istanbulu yada tuketici haklarına muracat etmeyi düşünüyorum ??

cntmz
02-08-2009, 00:55
neden?
geçenlerde bir servise gitmiştim.. adamlar arabanın anahtarını bi cihaza bagladılar arabanın km sini ordan okudular.hatta bi müşteri gelmiş bi keresinde adamın arabası 75000 gösterıyormuş ama anahtar takılınca 200 bın oldgunu ögrenmiş gerçi BMW servisti.. bana bunu orda servis yetkilisi söyledi. sonuc olarak bir araç elektronıkse bulmaları çok ta zor değil..

mayham85
02-08-2009, 00:58
eğer gittiğinizde iş emri açılmış ise oraya aracın kmsi yazılır. oradan bakımın yetkilide yapılıp yapılmadığı çıkar. ve buda çıkarsa hiç bir hakkınız kalmaz yasal olarak servisin hiç bir yükümlülüğü kalmaz. yasal olarak bakımı serviste yapılmamaış araç garanti kapsamı dışındadır.

yani siz turboyu baktırmaya gittiğinizde size bunu söylemişler ise ve o gidişinizde iş emri açılıp sisteme aracın kmsi girilmiş ise geçmiş olsun demekten başka bir şey kalacağını sanmıyorum.

$€k€r @d@m
02-08-2009, 00:58
bmw de bıldıgım kadarı ıle gostergelerın ordan da anlasılıyo basılıtuunca falan bısılere .walla bız o malum servıste arakdasın bı sıkıntısı oldu aracın km yı 75000 bakımın dan 1000 kusur km fazlaya dusurrturduk sonra askerdeydım falan arabayı kullanmadım ama deısıen parca bozuldu deık falan yedıler denemekte fayda var ama daha kolay cozumler varsa olabılır.

EsED
02-08-2009, 00:59
Zaten ben servise muracat ettigimde km sine falan bakmıslardı...km düşürmek işi dahada cıkmasa sürükler die düşünüyorum...ist...arayacagım tlf..nosu vaarsa verebilirmisiniz istanbulda yasayan arklar...mesala dogusun yetkilisi falan gibi..Mesala mercedes yetkili servisinde calısan bir tanıdık var bana dedigi abi..istersen hic yag degişimi garantiyle alakası yok dedi.. cunki sonucda onlar direk mekanige garanti veriyolar..mesala bizde dısarda degişitrsen dahi garantiye o arızalı parca girer dedi ..

mayham85
02-08-2009, 01:01
var idi..halanda 15 gun falan var bitmesine..aldıgımda 55 de idi şimdi 68 binde gecenlerde arabanın turbosunda arıza vardı yetkili servise gittim..?

araç yetkili servise girmiş ogun bu numaranın tutma ihtimali çok düşük ki turbo arızası için iş emri açmamış olmalarına pek ihtimal vermiyorum.

EsED
02-08-2009, 01:08
Peki madem öle daha öncede yetkili servisde yag degişimi yapmamısken neden airbeg kesme anahatarını garantiye sokdular..ozmnda aracın kmsi falan yazılmıstı bilahare sonra cepden direk istanbuldan arayıp servisden memnun falan kaldınızmı die soru sordular..işiniz halledildimi dendi bu turbo arızası icinde giitigimde aracın girdisini falan yapıldı daha sonra yetkili servis daha beni aramadan istanbuldan arayıp işiniz halloldumu die sordular ozmn cvp daha gelmedigi icin birsey diyememişdim anlamıs deilim

EsED
02-08-2009, 01:29
Ark..daslar olay hakkında dogusa mail attım bakarsınız guzel haberler gelir bakacagız artık..

mayham85
02-08-2009, 01:40
Peki madem öle daha öncede yetkili servisde yag degişimi yapmamısken neden airbeg kesme anahatarını garantiye sokdular..ozmnda aracın kmsi falan yazılmıstı bilahare sonra cepden direk istanbuldan arayıp servisden memnun falan kaldınızmı die soru sordular..işiniz halledildimi dendi bu turbo arızası icinde giitigimde aracın girdisini falan yapıldı daha sonra yetkili servis daha beni aramadan istanbuldan arayıp işiniz halloldumu die sordular ozmn cvp daha gelmedigi icin birsey diyememişdim anlamıs deilim
parça pahalı olmadığı için uğraşmak istememişlerdir.

leonmania
02-08-2009, 03:05
abi herkez biliyor ankarada neresi olduğunu bu insanlar hiç mi doğru düzgün yapmıyolar işlerini ben olsam gidip kaç bin bakımını yaptırmadıysanız listesini çıkartırım eğer ki turboyla ilgili bi şey yazmıyorsa çıralarını yakarım mahkemeye veririm diye tehdit ederim bak nasıl veriyorlar gökhan abi var işin uzmanı ama tatilde o olsaydı anlatırdı :D

Gilgamesh
02-08-2009, 05:05
Öncelikle yazılanların hepsini okudum ve hemen söyleyeyim ki aracın km si ile oynamak direk dolandırıcılık suçuna dahil ediliyor ve bu ispatlanırsa direk hapis cezası ile karşılaşabiliyorsunuz . şimdi eğer bakım zamanını kaçırdınız ise veya atladınız ise ve hatta direk dışarıda yaptırmayı tercih etti iseniz bu garantiden aracınıza müdahale edilmeyeceği anlamına gelecektir. Ha diyeceksiniz ki airbag tetikleyicisi neden değişti ? açıkçası bu konu hakkında bir yorumda bulunamayacağım maalesef. Ha ama bakımları serviste yapılmış ise aracınız garantiden daha yeni çıkmış olsa bile araç garanti kapsamı içerisinde iken iş emri açılması sebebi ile aracınızın işlemleri garanti kapsamı içerisinde olması gerekmektedir. Bunu dışında velevki iş emri açılmadı ve aracınızı garantisi bittikten 15 gün sonra bu şikayet ile götürdünüz. O zaman da aracınızın bakım periyotları göz önüne alınarak (yani sadık yetkili servis müşterisimisiniz yoksa sadece indirim zamanları mı servise uğruyorsunuz) iyi niyet garanti işlemi devreye girer. Lakin iyi niyet garanti işlemi için gereken kıstasları da yukarıdaki paragrafta belirttiim gibidir.

Cupra
03-08-2009, 19:50
Servise gitmeden önce kilometreyi düşürseydiniz ve aracın servis kaydı, düşürülen kilometreden sonraki bir kilometrede olmasaydı, hiçbir sorun olmazdı.
Aracına chip tuning yaptırıp, garanti kapsamından çıkmaması için orjinal yazılımla servise giden birçok kişi var. Buda dolandırıcılık olmuyor mu?

EsED
18-09-2009, 03:21
Valla arkadaslar...dogusa yazdım cvpda geldi...olumsuz kırk dereden kırksu getirdiler havadan sebebler...bence garanti kapsamaında olsa dahi yine degiştirmezlerdi..

emo
24-10-2009, 22:02
Turbo çok hassas bir parça olduğundan ve genellikle de kullanım hatası yüzünden bozulduğundan dolayı, servisler garantisi devam eden araçların bile turbolarını garanti kapsamına sokmuyorlar

sertkaya
24-10-2009, 23:58
Araçlarımızda sevisle aran iyiyse tabi 12 aya kadar iyi niyet garantisi var ve bundan yararlandırabilir bir sor bence...

ERC
10-04-2010, 13:39
tüketici haklarınada gtseniz bi işe yarıcanı düşünmüorum çnk servise gtsenizde çoğu şeyde problem çıkarıolar hazır bahaneleride var zaten garanti kapsamına grmesi için yetkili servise gtmesi gerekio die keşke yetkili servise götürseydiniz açık olmak gerkirse yapıcak bişey yok ama özel servislerde daha uygun fiyata orjinal yedek parçayı buluolar öyle yapabilirsinz

ateş
25-04-2010, 21:05
eski bi konu ama yinede fikir beyanetmek isterim.Araçlar servis bakımlarını düzenli yaptırıp garanti koşullarını yerine getirdiğinizde garanti kapsamındadır.zamannda bakıma gitmemis bi aracık garanti kapsamında olmaması ve ücret talep etmeleri bence gayet doğal.150 bin liralık masraf olunca yapıyorlarda 3000 tl oluncamı garanti dışı olduğu akıllarına geliyor diyeceğimize sağolsunlar 150 liralık masrafı garanti kapsamı dışında olmasına rağmen krsıladılar desek daha doğru olmazmı.buradaki herkes bi seat sahibidir sanırım ve en büyük sorun bu markanın türkiyede tutmaması diyoruz.seatım olmasa ve bu yorumları okusam seat almadan önce bir daha düşünürdüm bende...kendi kuyumuzu kazıyoruz!

Sinan
26-04-2010, 00:50
tamam, bardağa dolu tarafından bakmak lazım haklısınız.. ancak öteki tarafın boş olduğu gerçeğini de göz ardı etmemek lazım..