PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fifth Gear seat

digiersoy
08-08-2009, 23:48
http://www.youtube.com/watch?v=q7RvqCP3AlM
http://www.youtube.com/watch?v=86qdRZcFra4
http://www.youtube.com/watch?v=x-mjo36QM_I&feature=related

leonmania
09-08-2009, 00:18
paylasım için teşekkürler :D

$€k€r @d@m
09-08-2009, 00:22
hadı leoncular 2 . vıdeodakı gıbı varmı yanlayan cıksın.

mayham85
09-08-2009, 01:22
ucuza premium kalitesi yorumları bu şekilde exeo için. ahhh be keşke gelse 1,4 tsi la:(

Cupra
09-08-2009, 07:00
Seat Leon için söylenenler dikkatimi çekti. "Gözardı edilmeyi haketmiyor ama Honda Civic'ten iyi olabilmesi için bayağı yol katetmesi gerek."

patrıot
09-08-2009, 10:14
Seat Leon için söylenenler dikkatimi çekti. "Gözardı edilmeyi haketmiyor ama Honda Civic'ten iyi olabilmesi için bayağı yol katetmesi gerek."
zevkler ve renkler tarsılmaz bana gorede hondanın seat kadar ıyı olabılmesı ıcın daha yapması gereken bır cok sey var

yco
09-08-2009, 10:48
hala error diyo Youtube yahu. !! :S

mayham85
09-08-2009, 11:07
zevkler ve renkler tarsılmaz bana gorede hondanın seat kadar ıyı olabılmesı ıcın daha yapması gereken bır cok sey var

+1985 sonuna kadar katılıyorum.

Cupra
09-08-2009, 17:13
Fakat o programda araçlar zevklere göre incelenmiyor. Böyle bir fark var.
Ayrıca videoda, Leon'un stilli bir araba olduğundan da bahsediliyor. Asıl bu zevk meselesi. Bana göre güzel bir araba değil mesela.

patrıot
10-08-2009, 00:59
Fakat o programda araçlar zevklere göre incelenmiyor. Böyle bir fark var.
Ayrıca videoda, Leon'un stilli bir araba olduğundan da bahsediliyor. Asıl bu zevk meselesi. Bana göre güzel bir araba değil mesela.
sıte olarak sana bır tane honda hedıye edıcez:)

Cupra
10-08-2009, 05:43
Site olarak Honda gerçeğini göz önünde bulundurmayı öğreneceğiz. "Japon tenekelerinin" birçok yönden üstün olabileceğini de.

_IvY_
10-08-2009, 07:20
Honda motor tenknolojisi veya iç-dış tasarım bakımından başarılı olabilir..Fakat bu başarıyı rakipsiz görmek "Honda gerçeği" diye adlandırılamaz bence..
Ki şimdi ayberk arkadışım diyecek ki benim bahsettiğim "Honda gerçeği" bu değil...:) bu konuda yine seat-honda tartışmasına dönücek..yine sayfalarla yazı ve sonunda konu kilitli :)

Ulukan
10-08-2009, 07:22
'' Honda Gerçeği '' :D

007
10-08-2009, 15:39
Tasarım haricinde hondanın seata göre üstün olduğu birçok şey var..Ama motor konusu tartışılır..Honda atmosferik motordan pek vazgeçemiyor..Downsizing kavramı onlara uzak görünüyor..Diğer yandan da yıllarca ödülleri toplayan ve tecrübelerle sabit olan TSI kavramı..

Cupra
10-08-2009, 15:49
Dediğimi isteyen istediği gibi anlasın. Yorum yapmayacağım. Honda gerçeği ve Seat gerçeğini herkes gerçek örneklerle rahatça kıyaslayabilir :)
Honda'nın, bütün bir otomobil olarak başarısını rakipsiz olarak görmüyorum. Ama Honda'nın atmosferik motordaki başarıları rakipsiz. Ve Japon tenekesi diye tabir edilen araçlar şu an dünyanın en güvenli arabaları.

Ahmet
10-08-2009, 16:17
Honda daha kaliteli bence Seat'ın yanında.Sonucta seat sahibi olan grubun alt markası ve üst markanın üstüne cıkması beklenemez en azından sımdılık.Ayrıca japonların şanzuman konusunda dünyada ilk sıralarda yer almasıda hic yabana atılacak gibi değil.Bilmiyorum Honda nın Seat ın bazı modellerinden bir kac gomlek üstündür.

patrıot
10-08-2009, 16:35
Site olarak Honda gerçeğini göz önünde bulundurmayı öğreneceğiz. "Japon tenekelerinin" birçok yönden üstün olabileceğini de.
sıklık detayda saklıdır derler eskıler bılmem bılıyormusun yenı kasa cıvıc tasarım olarak dıstan ıyı ıcerıden kotu bırıncısı dıjıtal ekran olayından bır cok kısının canı ılerleyen zamanlarda yanacak ıkıncısı ısuzu kamyonlarda 90 lı yıllarda kullanıla el frenıunı koymuslar araca ısuzu kamyon uretmesıne regmen bu olayı ortadan kaldırdı avrupalı rakıplerı elektronık el frenıne gectı daha bır cok sey uzar gıder

SİMON
10-08-2009, 17:27
peki neden honda don değiştirir gibi kasa değiştiriyor....???

Cupra
10-08-2009, 17:29
Şıklık zevk meselesidir ve zevkler tartışılmaz. Ben 1950 model Mercedes'i daha şık bulurum, başkası yeni Mercedes'i şık bulur.
Diğer mekanik kadranlı araçlarda da 1930 yılında otomobillerde kullanılan mekanik kadranı kullanıyor. Ki biraz araştırırsanız, Civic için satılık mekanik kadranlar olduğunu bulabilirsiniz.
Elektronik el freni, seyir esnasında el freni kullanmayı engelliyor. Ve performanslı kullanım sırasında el frenine ihtiyaç duyulan anlar vardır.

Cupra
10-08-2009, 17:30
peki neden honda don değiştirir gibi kasa değiştiriyor....???
Hangi marka bunu yapmıyor ki?

mayham85
10-08-2009, 17:36
Hangi marka bunu yapmıyor ki?
vw grubunun bir çok modeli.
98 - 2005 sadece toledonun tek kasası.ki o kasası bile 90 ların teknolojisi ile üretildiği halde bir çok alanda tek başına son civiclerle bile baş edebilecek halde iken o zaman zarfında honda kaç kez kasa değiştirdi yada makyajlandı?
demekki o kadar çok kusuru varki yenilemek gereği duyuyorlar.

ayrıca ayberkcim bu honda geyiklerini hondam.com da onun fanatikleir ile yap burada değil o yalanlara onlar kanarlar ancak.

Cupra
10-08-2009, 17:47
vw grubunun bir çok modeli.
98 - 2005 sadece toledonun tek kasası.ki o kasası bile 90 ların teknolojisi ile üretildiği halde bir çok alanda tek başına son civiclerle bile baş edebilecek halde iken o zaman zarfında honda kaç kez kasa değiştirdi yada makyajlandı?
demekki o kadar çok kusuru varki yenilemek gereği duyuyorlar.

ayrıca ayberkcim bu honda geyiklerini hondam.com da onun fanatikleir ile yap burada değil o yalanlara onlar kanarlar ancak.
Toledo 98-2005 arasında kasa değiştirmedi o zaman Honda kötü ve kusuru çok olan bir araç. Sürekli makyajlanan araçlar kusuru çok olan araçlardır. İkiside süper teşhisler :clap:
Size bir örnek: Audi TT'ler zamanında fren hatalarından dolayı toplatılmıştı. Fakat buna rağmen araçlar makyajlanmadı. Hani her hatada araç makyajlanıyormuş gibi görüyorsunuz ya.
Ben seatclubturkey.com üyesi ve Seat kullanıcısı olarak bunların bir geyik olmadığının farkındayım. Sizde zamanla marka fanlığı yapmak yerine, bazı şeyleri araştırıp öğrenebilirsiniz.
Video'daki adamın da söylediği gibi. Bir Leon'un Civic kadar olması için çok yol katetmesi gerekir. Ya da Golf GTI ve Civic Type-R kıyaslamasında Type-R'ın seçilmesi gibi.

mayham85
10-08-2009, 17:53
Toledo 98-2005 arasında kasa değiştirmedi o zaman Honda kötü ve kusuru çok olan bir araç. Sürekli makyajlanan araçlar kusuru çok olan araçlardır. İkiside süper teşhisler :clap:
Size bir örnek: Audi TT'ler zamanında fren hatalarından dolayı toplatılmıştı. Fakat buna rağmen araçlar makyajlanmadı. Hani her hatada araç makyajlanıyormuş gibi görüyorsunuz ya.
Ben seatclubturkey.com üyesi ve Seat kullanıcısı olarak bunların bir geyik olmadığının farkındayım. Sizde zamanla marka fanlığı yapmak yerine, bazı şeyleri araştırıp öğrenebilirsiniz.
Video'daki adamın da söylediği gibi. Bir Leon'un Civic kadar olması için çok yol katetmesi gerekir. Ya da Golf GTI ve Civic Type-R kıyaslamasında Type-R'ın seçilmesi gibi.
ayberk bırak bu geyikleri.

. gerçi ben hangi dergide okusam bir golf yada focus karşısında yerden yere vurulan honda oluyor ya neyse.....

gti ile tayyar aynı klasman araçlar değil birisi hiç bişi koyma hiç bir özelliği olmasın sadece basınca gitsin diğeri konforuda olsn sürüş zevkide anlayışı ile üretilmiş işte budur senin düşünmediğin ve asla anlayamayacağın bir nokta.

bu yüzden bu yalanlara ancak honda gibi vasat bir araca binenler inanr sen onlara anlat burada böyle geyikleri çıkartıp boşu boşuna gerginlik yaratma.

Cupra
10-08-2009, 17:59
ayberk bırak bu geyikleri.

gti ile tayyar aynı klasman araçlar değil birisi hiç bişi koyma hiç bir özelliği olmasın sadece basınca gitsin diğeri konforuda olsn sürüş zevkide anlayışı ile üretilmiş işte budur senin düşünmediğin ve asla anlayamayacğaın bir nokta. gerçi ben hangi dergide okusam bir golf yada focus karşısında yerden yere vurulan honda oluyor ya neyse.....

bu yüzden bu yalanlara ancak honda gibi vasat bir araca binenler inanr sen onlara anlat burada böyle geyikleri çıkartıp boşu boşuna gerginlik yaratma.
Performans aracında konfor olmaz. Ha; sizin konfor olarak gördüğünüz elemanların hepsi ve fazlası da Civic Type-R'da mevcut. Siz Toledo gibi lüks amaçlı üretilmiş gibi bir araca biniyorsunuz ben ise performans amaçlı üretilmiş bir araca. Bende bindiğim birçok performans aracında gözlemlediğim gibi ve hergün binmekte olan aracımdan da gözlemlediğim gibi performans araçlarının hepsi konfordan yoksun. Okuduğunuz yerli dergilerin yazar ve sahiplerinden de tanıdıklarım var. O kıyaslamaların yorumların nasıl yazıldığını da iyi biliyorum.
Hem benim bahsettiğim gerçeği dünya görmüş ki Honda'nın dünya pazarındaki yeri belli. Demekki bu geyiklere kanan çok insan var.

mayham85
10-08-2009, 18:08
Performans aracında konfor olmaz. Ha; sizin konfor olarak gördüğünüz elemanların hepsi ve fazlası da Civic Type-R'da mevcut. Siz Toledo gibi lüks amaçlı üretilmiş gibi bir araca biniyorsunuz ben ise performans amaçlı üretilmiş bir araca. Bende bindiğim birçok performans aracında gözlemlediğim gibi ve hergün binmekte olan aracımdan da gözlemlediğim gibi performans araçlarının hepsi konfordan yoksun. Okuduğunuz yerli dergilerin yazar ve sahiplerinden de tanıdıklarım var. O kıyaslamaların yorumların nasıl yazıldığını da iyi biliyorum.
Hem benim bahsettiğim gerçeği dünya görmüş ki Honda'nın dünya pazarındaki yeri belli. Demekki bu geyiklere kanan çok insan var.

bir konuda gti nedir dediğim zaman anlamıyok diyen arkadaşlarımız vardı. işte gti ın anlamı budur. konfor ve performans sentezi dolayısı ile üstün sürüş zevki ve tatminkarlık ilk kasa gti lar bu düşünce ile tasarlanmış ve pejo içine edene kadarda piyasada bu şekilde bilinmiştir. sokağa çıkayım karşıma çıkan adamı geçeyim apaçilik yapayım düşüncesi ile değil. işte bu yüzdende muadili olan hot-hatch ler arasındaki en fazla konfor sunan bir araçtır bu yüzden gti ların konfor ve buna rağmen yol tutuş özelliği ile tayyarın aracı zaptedebilmekten başka hiç bir özelliği olmayan süspansiyonları arasında dağlar var.

gelirsek esas tartışma konumuza. ek kasadan son kasaya kadar tüm civiclere bindim. 4 kasa golften 6 kasaya kadar tüm golfleri ve türevlerinide kullanmış birisiyim. muadil donannım ve yaşıt modellerde her zaman konfor zaafı olan marka honda oldu tek farkı 1,6 motor seviyesinde az daha seri olması.
dediğim gibi bu muhabbetler burada sadece kavga çıkartır. honda sitesinde ise alkış alır.

Cupra
10-08-2009, 18:12
Kimse bindiği arabaya kötü dedirtmez de ondan. Binmekle kullanmak arasında da fark vardır. Böyle bir aracı her gün kullandığınız zaman ancak konfor konusunu anlayabilirsiniz.

patrıot
10-08-2009, 18:19
fıfth gear programında yapılan altı araclı testte golf gtı bırıncı olmustu aracları kullanan ve puan veren kısı tıffff ıdı baskası degıl programda secılen araclar golf gtı seat leon cupra honda cıvıc tayyar ford focus st mazda 3 serısı vardı bırıncısı golf gtı dı

patrıot
10-08-2009, 18:23
honda cıvıc kasasında en guzel modellerı 92 den 2001 yılına kadar cıkan serılerdı bunlarda motor var konfor ve dıger ozellıklerden yoksunlardı aynı muadıllerıne baktıgın zaman aksesuar olarak hondadan ustunduler 2002 yılında cıvıc kasa degıstırdı 2004 yılına gelındıgınde kasayı kısa bır sure denebılecek zamanda koklu bır makyaj gecırdı bu makyajın ardından 2006 yılında yenı kasa geldı demek ıstenen bu son kasada ufak bır makyaj gecırdı

patrıot
10-08-2009, 18:26
Şıklık zevk meselesidir ve zevkler tartışılmaz. Ben 1950 model Mercedes'i daha şık bulurum, başkası yeni Mercedes'i şık bulur.
Diğer mekanik kadranlı araçlarda da 1930 yılında otomobillerde kullanılan mekanik kadranı kullanıyor. Ki biraz araştırırsanız, Civic için satılık mekanik kadranlar olduğunu bulabilirsiniz.
Elektronik el freni, seyir esnasında el freni kullanmayı engelliyor. Ve performanslı kullanım sırasında el frenine ihtiyaç duyulan anlar vardır.
ayberk bahsettıgımız araclar gunluk kullanımda olan araclar ve trafık ıcerısınde seyredıyor pıstte degıl performanslı araclardanda bahsetmıyorum tekrarlıyorum gunluk kullanımda olan araclardan bahsedıyoruz su an kı hondanın kullanmış oldugu el frenı 90 lı yıllarda kı ısuzu kamyonlardan almışlar gogusten cekmelı el frenı gıbı

mayham85
10-08-2009, 18:29
ayberk bahsettıgımız araclar gunluk kullanımda olan araclar ve trafık ıcerısınde seyredıyor pıstte degıl performanslı araclardanda bahsetmıyorum tekrarlıyorum gunluk kullanımda olan araclardan bahsedıyoruz su an kı hondanın kullanmış oldugu el frenı 90 lı yıllarda kı ısuzu kamyonlardan almışlar gogusten cekmelı el frenı gıbı
abi bu civiclerin bazıları yerli üretim ya şimdi bunlar anadolu isuzu fabrikasının defolu mallarını almış olmasınlar :P

patrıot
10-08-2009, 18:29
vw grubunda son kasadan once kı pasatlar 97 yılından 2005 yılına kadar satılmışlardır bu da bır model ıcın uzun bır zaman kaldı kı otomobıl uretıcılerı 6 yıl gıbı bır zamandan once kasa degıstırmeye pek yaklaşmıyorlar

_IvY_
10-08-2009, 18:52
fıfth gear programında yapılan altı araclı testte golf gtı bırıncı olmustu aracları kullanan ve puan veren kısı tıffff ıdı baskası degıl programda secılen araclar golf gtı seat leon cupra honda cıvıc tayyar ford focus st mazda 3 serısı vardı bırıncısı golf gtı dı

ya ben uzun bi süredir bu video yu arıyorum da link i varsa verebilirmisin mehmet? ;)

_IvY_
10-08-2009, 19:08
Ha; sizin konfor olarak gördüğünüz elemanların hepsi ve fazlası da Civic Type-R'da mevcut.

Evet mevcut..Ep3 Type-r larda radyo-teyp fabrika çıkışı yoktu :) Fn2 Type-r lara koydularda ne oldu??arabalar yürümedi :)
demekki honda konfor olayına girmemeliymiş..;) burda marka fanlığı yapan biri varsa oda sensin ayberk.!nede her karşılaştırmada araya bi honda koyuyosun??özellikle de bi type-r!!bırak artık ya..
biz dediğin gibi bindiğimiz arabayı kötülemek istemeyebiliriz doğaldır..ama sende seat a biniyosun..honda nın tohumuna para mı saydın?
herkesin zevkleri vardır söyledğin gibi..iyi nin de iyisi vardır..honda motorda rakipsiz açın araştırın diosun..o zmn sen bi araştır bu yıl motor ile ilgili en çok ödülü kim almış bi öğren!..aynı marka aynı serinin motorlarıyla kaç senedir kaç ödül almış bi bak bakalım!..
İzlediğin video leon un test videosu..type-r ile cupra nın karşılaştırması değil..biri leon civic kadar iyi değil diyosa hemen bunu savunmak zorunda değilsin..başka bi video da da honda ya aynı şey söyleniyo olabilir...
sonuç olarak bırakalımda bunları markalar düşünsün..;)

mehmetelt
10-08-2009, 19:23
Leon Cupram olsun Golf gti bile değişmem. bu sınıfta S3 ten sonra cuprayı tek geçerim. S3 fiyatı da malum zaten

Cupra
10-08-2009, 19:34
Benim bahsettiğim karşılaştrma EP3 Type-R'ın içinde bulunduğu karşılaştırma. Güncel kasanın (FN2 Type-R) ne kadar vasat olduğunu her konu altında tekrar tekrar yazmama gerek yok sanırım. Ki bunu herkes de biliyor zaten.

Cupra
10-08-2009, 19:44
Evet mevcut..Ep3 Type-r larda radyo-teyp fabrika çıkışı yoktu :) Fn2 Type-r lara koydularda ne oldu??arabalar yürümedi :)
demekki honda konfor olayına girmemeliymiş..;) burda marka fanlığı yapan biri varsa oda sensin ayberk.!nede her karşılaştırmada araya bi honda koyuyosun??özellikle de bi type-r!!bırak artık ya..
biz dediğin gibi bindiğimiz arabayı kötülemek istemeyebiliriz doğaldır..ama sende seat a biniyosun..honda nın tohumuna para mı saydın?
herkesin zevkleri vardır söyledğin gibi..iyi nin de iyisi vardır..honda motorda rakipsiz açın araştırın diosun..o zmn sen bi araştır bu yıl motor ile ilgili en çok ödülü kim almış bi öğren!..aynı marka aynı serinin motorlarıyla kaç senedir kaç ödül almış bi bak bakalım!..
İzlediğin video leon un test videosu..type-r ile cupra nın karşılaştırması değil..biri leon civic kadar iyi değil diyosa hemen bunu savunmak zorunda değilsin..başka bi video da da honda ya aynı şey söyleniyo olabilir...
sonuç olarak bırakalımda bunları markalar düşünsün..;)
EP 3 Type-R ile, FN 2 Type-R arasındaki en büyük fark, EP 3 'lerde kullanılan arka bağımsız suspansiyonlar. Bu, aracın yol tutuşunu kaybetmesini sağlayan en önemli faktördür.
Bir spor aracın konforundan da ne beklediğinizi anlamış değilim. Kliması var mı var. ABS'si var mı var. Sayamayacağım daha birçok özellik de mevcut. Güncel kasalarda ise Cruise Control'e kadar herşey var. Sanırım konforlu olması için elektrikli perde, fazladan 2 kapı, 70 yanak lastik,... Bunlara mı ihtiyaç var?
Videoyu baştan sona izlediyseniz, Honda ile ilgili lafı suncu kendisi söylüyor. Bu söylemi ben kafamdan uydurmadım. Videoda dikkatimi çeken tek yorum bu olduğu için bu konuda yorum yaptım. Yani Honda hakkında böyle düşünen tek insan ben değilim. Kendisi de bu kıyaslamayı bir Seat Leon'un içinden yapmış. Benim bindiğim Seat ile yeni Seat'lar arasında da dağlar kadar fark var. Şimdi bu konuya girip yeni bir tartışma açmaya gerek yok. "Aynı marka aynı serinin motoruyla kaç sene ödül almış" Cevabı: http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_S2000#Reviews_and_awards

ZGR
11-08-2009, 10:36
teşekkürler abi