PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikrinize ihtiyacım var????

EsED
27-09-2009, 17:54
Slm arkadaslar.....2007 Cordaba...orjinal beyaz renkde steyle...modeli 72binde...aracımla??.. arkadasımın 2008 model citroen c4 sedan Hdi..80 beygir gücende??..orjinal arabasına takas teklif etti?? paraya ihtiyacı oldugu icin?? bnm arabayı 21 saydı?kendi arabasında 28 dedi...sizce ne kadar üste vermeliyim yada sizce takasa gireyimmi? arada kaldım?degerli fikirlerinize ihtiyacım var...citroen nasıl dır bilemiyorum aracı surdum.. guzel konforlu kavraması cordabaya göre biraz daha agır geldi bana belkide ilk kez sürdügüm icin...ne yapmalıyım sizce??öneriniz nedir??tşk ederim simdiden degerli fikirlerniz icin??:ponder:

EMR-TOLEDO
27-09-2009, 19:38
fransız arabasını tavsiye etmiyorum .. bende 2009 peugeot 308 var , bi daha hayatta peugeot veya cıtroen almam ...hele C4 ün sedanını hiç beğenmiyorum...

heysem
27-09-2009, 19:56
neredeyse aynı araçlar o yuzden kendi bildiğin araç daha iyidir bence

eerkin_07
27-09-2009, 20:53
mrb teknolojik bakımdan c4 farklı bir segmentte oldgu için ii sayılabilir ama almanı tavsiye etmem fransız arabası ... farklı olur dizel hem de modelli diyosan takas için ii bir rakam vermiş...

mehmetelt
27-09-2009, 21:01
bende pek tavsiye etmem. 1.6 hdi olsa neysede. 1.4 hdi o kasaya çok az. sedan c4 inanılmaz bir bagajı var. başkada bir şeyi yok.

EsED
27-09-2009, 22:39
Tşkelr arkadaslar...tavsiyeleriniz icin işin gercegi modelli die düşündüm bilmiyorum ama bnm cordaba biraz daha seri gibi geldi bana:))

mehmetelt
27-09-2009, 22:42
modelli dediğin arada 1 yaş var. vereceğin 7 milyar farka değmez bence. 28 liraya bence lpg li leon almak daha iyi.

EsED
27-09-2009, 23:06
Eyvallah mehmet bey... işin gercegi bu zamanda maddi olarak 7 milyarda cok para...sartları zorlayacakdım zaten...sıkıntıya girmeye degmez..

mayham85
27-09-2009, 23:29
benim arkadaşmda c4 hdi var. ne zaman benim toledoya binse sanki arabamın 5000 kmde ki hali gibi temiz sorunsuz ve sessiz der. benim araba 277500 kmde farkı daha net ne anlatabilir bilmiyorum.

EsED
27-09-2009, 23:42
Eyvallah..

voyager_71
05-10-2009, 11:12
Merhabalar takas teklif edilen araçla ilgili yorum yapmak istiyorum.Bende c4 1,6 hdi 110 bg araç kullanıcıyım.Sizin söylediğiniz aracın 1,6 92 bg olması gerek sanırım.Çünkü citroenin bu sınıfta 80 bg aracı malesef yok.1,4 Benzinli aracı var o olsaydı kesinlikle almanızı tavsiye etmezdim.
Ben kendi açımdan burda yazılan kulakdan dolma şeyleri gözardı ederek almıştım aracımı ve son derecede memnun kaldım.Yaz başında aracımla 550 km yol yaptım ve 62 tl mazot yaktı.Ayrıca yol boyunca çok az durarak,yorgunluk hissi yaratmadan rahatça gitdim.110 BG lerin 92 bg den ekstrası esp,dijital klime,sis farları v.b.
Ben sedan aracı kullanmadım.Benim aracım hb ama citroen olarak gerçekten zevkle binebileceginizi söyleyebilirim.Ayrıca sorun çıkartmayacak araç diye birşey malesef yok.Ben kendi tanıdıgımın sıfır aldıgı passatının da yolda bıraktıgını biliyorum.O yüzden kesinlikle sagdan soldan söylenen şeylere itimat etmeyin.Yapacagınız en güzel şey gidin bir bayiye ,takasta önerilen aracı kendiniz test edin yada alacagınız adamın aracını ondan sonra karar verin.Çünkü bu araçlar asla tek donanım seviyesinde gelmiyor.Adam 1,4 citroen kullanmış gidipte c4 dizel 110 bg hakkında yorum yapmaya çalışıyor.Bu tür şeylere kulak asmayın.En güzeli içinize sineni almaktır.

Elessar
05-10-2009, 16:58
ben de c4 te 80 beygirlik dizel olduğunu bilmiordum o araç ya dizel değil ya da 80 beygir değil :D

fikre gelince eğer 7 milyar paran war ise ve arabadan baydım değişiklik olsun diorsan olabilir ama şartları zorlıyacaksan bu dönemde girme derim işin içine

@voyager hocam ne yaptın sen yaw 550 km de 62 lt mazot mu bi yanlışlık olmasın sürekli topuklayarak mı gittin??? ben daha ağır bi araba olan 407 ile 900 km yapıorum şehir içinde

voyager_71
05-10-2009, 19:46
:) 62 tl lik mazot.Yanlış anlamışsınız....
Gerçi mazot bu kadar pahalı degildi:)Devlet izne giderken bi güzellik daha yapmıştı bize.İzin dönüşü mazota zam gelince hesap karışmıştı...

mercan
05-10-2009, 20:00
şartları zorluyobiliyorsan leon al nede olsa seat

Elessar
06-10-2009, 12:31
:) 62 tl lik mazot.Yanlış anlamışsınız....
Gerçi mazot bu kadar pahalı degildi:)Devlet izne giderken bi güzellik daha yapmıştı bize.İzin dönüşü mazota zam gelince hesap karışmıştı...

ahahaha yanlış okumuşum hocam kusura bakma mantıklı rakamlar bunlar dizel için şok oldum bi an

VaqabonD
06-10-2009, 17:14
1 yıl için de 7.000 TL verilmez bence abi sen CORDOBADAN şaşma BATI da olsam hemen cordoba alarım ama batı da değil DOĞUDAYIM

EsED
07-10-2009, 01:41
İlgi icn tşkelr...arkadaslar...uzun arastırma sonucunda tanıdık es dost usta falan..vs...sonucunda tkasdan vazgecdim ...bana söylenen dizel arac da almandan sasmıcaksın dendi...yani kimse tasvip etmedi...işin aslı cordabamı seviyorum sadece arkadasın arabası cok temizdi kacırmak istemedim...sıfır almısdı cünkü..neyse sahsen düşündügüm leon tsi yada az daha bekleyip exeo ların sanırsam yakında tr ye gelcekmiş...150 beygirligi falan düşünmeye basladım....wv grubuyla yola devam edecem yani:))...

mehmetelt
07-10-2009, 11:22
İlgi icn tşkelr...arkadaslar...uzun arastırma sonucunda tanıdık es dost usta falan..vs...sonucunda tkasdan vazgecdim ...bana söylenen dizel arac da almandan sasmıcaksın dendi...yani kimse tasvip etmedi...işin aslı cordabamı seviyorum sadece arkadasın arabası cok temizdi kacırmak istemedim...sıfır almısdı cünkü..neyse sahsen düşündügüm leon tsi yada az daha bekleyip exeo ların sanırsam yakında tr ye gelcekmiş...150 beygirligi falan düşünmeye basladım....wv grubuyla yola devam edecem yani:))...
aynen seat a devam. eğer üst segmente geçmek isterseniz leonu hedef edinin. eski bir citroen sahibi olarak ve bir çok modeline binmiş ve kullanmış biri olarak söylüyorum. bir daha citroen almayı düşünmüyorum.

EsED
07-10-2009, 23:54
Haklısınız mehmet bey.....seeata devam:)) hedefim 1,4 tsi nasipse:)