PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avatar imza oranlari

58ALACA
09-11-2009, 05:48
Imzalar bu kadar buyuk ve kuralsizken neden avatarda; 120*120 ve 25kb gibi kati sinirlandirmalar var. Uyelerin kendini ifade etmeleri icin bu sart.

Eger bosbos yorum yapacak kisiler degilde moderatorler okucak olursa Avatar konusunda 150*150 pixeli n iyi bir alan oldugu dusuncesindeyim. Artirilabilirse ne ala (abartilmamak kaydiyla)

Imzalarada yukseklik siniri getirilmeli bir an once

Mustafa
09-11-2009, 08:41
Aslında imzalarda yükseklik sınırı var ama ben bir şey denemek için bu kısıtlamayı bir süreliğine kaldırmıştım. Yine eski ayarlarına getireceğim.

Avatar konusunda da 150*150 olabilir hatta yaptım resim boyutu olarakta 60Kb civarlarına çıkardım, o boyutta bir resim için yeterli bir dosya büyüklüğü sanırım.

İyi forumlar.

Sinan
09-11-2009, 22:38
........
Eger bosbos yorum yapacak kisiler degilde .......
Konuyla alakasız, ancak ben de moderatörlerimizden bu tarz dile yönelik bir önlem almalarını rica ediyorum.

D-LİCE HAKOO
09-11-2009, 23:02
Imzalar bu kadar buyuk ve kuralsizken neden avatarda; 120*120 ve 25kb gibi kati sinirlandirmalar var. Uyelerin kendini ifade etmeleri icin bu sart.

Eger bosbos yorum yapacak kisiler degilde moderatorler okucak olursa Avatar konusunda 150*150 pixeli n iyi bir alan oldugu dusuncesindeyim. Artirilabilirse ne ala (abartilmamak kaydiyla)

sen once bı uslubunu duzelt kardes ne demek boş boş yorum yapmak?? burdaki insanları sen ne zannediyosun?artı sen kımsınkı ınsanların yorumlarına boş veya dolu kavramını koyabiliyosun?? burası bir paylasım platformu ısteyen edebi kurallar dahilinde istediğini yazar !!! artı emir kipiyle cümle kurma kuracaksanda burda durma ;) hadi şimdi iyi forumlar sana..

punisherkp
09-11-2009, 23:11

her turlu ******* ... son zamanlarda sewdigim bir diziden alinti genis aile sende izle bence .... :D

JaMaL
09-11-2009, 23:12
sende kimsin eleman daha kayıt olali iki gün olmuş milletin yazdıgı msjları yorumlayabiliyorsun sanamı kalmış boş veya dolu olması herşeye burnunu sokma

Ulukan
09-11-2009, 23:12
Madem bu sitede yapılan sana boş geliyor.O zaman elin tutuyor gidersin efendi gibi moderatörlere bu derdini yanarsın.Yoksa böyle boş yazıyo dediğin adam sana dolu dolu cevabını verir sonra o tutan elinde tutmaz.

Ulukan
09-11-2009, 23:13
Hako,cenk,yücel sakin beyler...

punisherkp
09-11-2009, 23:14
Hako,cenk,yücel sakin beyler...

sakinim kanka dizi onerdim arkadasa cok kral mursel in lafi :P

JaMaL
09-11-2009, 23:14
sakinim kanka dizi onerdim arkadasa cok kral mursel in lafi :P
:D hehe güzellll !!

FENOMEN
09-11-2009, 23:19
bencede arkadaşlar sakin olun
1.hata
2.kasıt
3.karşılık
insanların hatasını anlamasını saglayın

D-LİCE HAKOO
09-11-2009, 23:25
bencede arkadaşlar sakin olun
1.hata
2.kasıt
3.karşılık
insanların hatasını anlamasını saglayın
hatasını anlıycak kapasitesi olsa önce uslubuna,konuşmalarına dikkat ederdi abi..burdaki arkadaşlarımız iyi niyetiyle yorum yapıyolar,örnek: biri bişeyini satarken (hayırlı satışlar) diyoruz..biri kulübe üye olduğu zaman (hoşgeldin) diyoruz tıpkı bu ağır kelimeleri yazan arkadaşımıza yazdığımız gibi..bu adam boş herifin teki ki ona hoşgeldin mesajı yazan arkadaslarının yorumuna boş diyebiliyo..kimse alınmasın ama ben böle tiplere deli oluyorum..

JaMaL
09-11-2009, 23:34
hatasını anlıycak kapasitesi olsa önce uslubuna,konuşmalarına dikkat ederdi abi..burdaki arkadaşlarımız iyi niyetiyle yorum yapıyolar,örnek: biri bişeyini satarken (hayırlı satışlar) diyoruz..biri kulübe üye olduğu zaman (hoşgeldin) diyoruz tıpkı bu ağır kelimeleri yazan arkadaşımıza yazdığımız gibi..bu adam boş herifin teki ki ona hoşgeldin mesajı yazan arkadaslarının yorumuna boş diyebiliyo..kimse alınmasın ama ben böle tiplere deli oluyorum..
hakoyu tebrik etmekten alamıyorum kendimi :D yaşasın arnold ;)

Güray
09-11-2009, 23:45
SCT'de zaman geliyor geyik yapıyoruz,zaman geliyor ciddi konuşup çok ciddi şeyler de yapıyoruz.merak etmeyin burada herkes nerede ne konuşacağını bilir.bir ricada ya da şikayette bulunacaksanız üslubunuzu ona göre belirleyeceksiniz.ki daha önceki şikayet ya da istek konularını gözden geçirseydiniz üslubunuzu seçmeniz daha kolay olurdu.
burada her türlü muhabbet var boş ta dolu da.ama seviyesizliğe yer yok.
bu konuyu kendinizi yanlış ifade ettiğinizi düşünerek üyelerimizden özür dilemeniz için açık bırakıyorum.kendinize yakışan neyse onu yapın.

Sinan
09-11-2009, 23:47
Madem bu sitede yapılan sana boş geliyor.O zaman elin tutuyor gidersin efendi gibi moderatörlere bu derdini yanarsın.Yoksa böyle boş yazıyo dediğin adam sana dolu dolu cevabını verir sonra o tutan elinde tutmaz.
Kimse zorla burada değil zaten. Burası sizi sıktıysa, boş geldiyse, iki tuş uzaktasınız rahatlıktan :) Bi alt + f4 tüm sıkıntınızı giderir.

KWNCH
10-11-2009, 00:07
sıte sana dar geldıyse genısletırız kardesım ama sen bıze dar geldıysen ıste o zaman kötü !!!

muhammedcankaya
10-11-2009, 00:17
arkadaşın yaptığı hataya hata ile karşılık vermemek en güzeli değil mi ?
bir anlık siniriyle böyle birşey yapmış olabilir
güzel bir dil ile uyarılmalıydı
bize yakışan da bu değil mi?

ona rağmen yaptığı hatada ısrarlıysa ve özür dilemiyorsa gerekeni yönetim yapacaktır zaten

KWNCH
10-11-2009, 00:21

ona rağmen yaptığı hatada ısrarlıysa ve özür dilemiyorsa gerekeni yönetim yapacaktır zaten

kardesım cok guzel soyluyorsun ancak vatandas sıteye gelmıs herkes hosgeldın demıs adam mıllete bos konusanlar dıyor burada yonetımdekılerınde uyelerınde haklı oldugunda yada bı konu hakkında dogru bılgıye sahıp oldugunda konusmaya hakkı vardır adam yonetım cevaplasın baskaları bos bos yazmasın dıyor

D-LİCE HAKOO
10-11-2009, 00:23

pardon ama neyin sinirini yapıyo yaa bu adam !!! şaka gibi yaa neymiş resim küçükmüş aman çok sinirlendim ben biraz şu siteye kızayım !!! böle bişey yok kardeş..burdaki kimseye kelime yaptırtmam kim olursa olsun adam olucak önce..

muhammedcankaya
10-11-2009, 00:27
ben adam haklı demiyorum zaten
sadece ona böyle konuşmaması gerektiğini
yanlış yaptığını
ve buranın kurallarını hatırlatmamız gerekir

bunlara rağmen uslubunde ısrarlıysa siz de ona onun konuştuğu uslub ile karşılık verirsiniz

KWNCH
10-11-2009, 00:28
Yürrü diyerbekirlim kım tutar senı

D-LİCE HAKOO
10-11-2009, 00:34
ben adam haklı demiyorum zaten
sadece ona böyle konuşmaması gerektiğini
yanlış yaptığını
ve buranın kurallarını hatırlatmamız gerekir

bunlara rağmen uslubunde ısrarlıysa siz de ona onun konuştuğu uslub ile karşılık verirsiniz
haklısın muhammed ama burada sevdiğim cok insan var hergün yanyana olduğum insanlar,yaşca bizden ufaklar vs..birileri yazmasaydı kimsenin haberi olmayacaktı..ve bu insan hala bu uslubuna devam edecekti..biz burda üyeyiz değilmi kardeşim? üyeyiz bizim burdaki olaylarla ne ilgimiz olur aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle gidersek ne dirlik kalır ne düzen nede arkadaşlık..bura hepimizin ortak alanı nasıl konulara yorum yapıyosak nasıl iyi günde burdaysak böle olaylarda da bizim burayı korumamız gerekiyo..en azından arkadaslarımızı korumamız gerekiyo,ben haksızlıga gelemeyen biriyim ve arkadaslarımın yorumlarına boş dedirtemem,gerekirse siteden ayrılacağımı dahi bilsem bu benim doğrumdur ve ben arkasındayım herzaman..

muhammedcankaya
10-11-2009, 00:51
herkesin sorun çözme yöntemi farklı olabilir elbette
sizin sorun çözme yönteminize de saygı duyuyorum

FRTDI
10-11-2009, 01:22
Bu tarzda bi uslup hic hos olmamıs Yalcın hic olmamıs...

howercraft
10-11-2009, 01:52
Değerli arkadaşlarım kardeşlerim bi tartışmada veya bir öneride insanlar konuşması ile ya karakterini ya zekasını ya da zaafını belli eder. Arkadaş boş yorumlardan bahsetmiş ve burada üyelerimize karşı bir ön yargılı yaklaşımda bulunmuş. Boşların arasında kala kala zaman zaman insanoğlu boşlaşabiliyor üzüm üzüme baka baka misali işte.

Demekki Yalçının da etrafında buraya gelene kadar hep boş muhabbetler dönüyordu ki onun yaratmış olduğu boşlukla,boş bulundu ve bu kadar dolu bir ortama boş yorum yazmayın gibi bir yanlışta bulundu.

Olabilir Yaradılanı Hoş Görmek Lazım Yaradandan ötürü.

Ama ben herşeye rağmen kendisini şiddetle kınıyorum çünkü adab-ı muhaşeret diye birşey var, 100 dolar bahşiş bırakacağın bir garsona bile bana bi kola ver çabuk hadi tarzında konuşursan kolayı verir içerkende alacağı bahşişi düşünmeksizin zıkkımın dibini iç ite emrediyo sanki der.

Burda da benzer durum söz konusu.Babanın uşağı yok SCT de, sen kimseden birşey isteyemezssin ancak adam olur rica edersin efendi gibi söylersin,kimseeye boş yorum yazma diyemezssin. senin haricindeki fikirleri de benimsemesende saygı duyarsın.

58ALACA
10-11-2009, 08:21
Oncelikle bu konunun bu kadar populer olacagini hic tahmin etmezdim.

Benim orada bos bos yorum yapacak kisiler degilde moderator ler ilgilenirse derken kotu birsey kastetmek istemedim. Zira bir yetkili arkadas gormus gerekli mudahaleyide yapmis.
Bir arkadasimiz yanlis anlamis beni (kabul ediyorum benim uslubumda guzel degil) ondan guc alarak herkes yuklenmis.

Eger benim hala bu sitede yapilan yorumlari bos bos gorecek birisi saniyorsaniz tum site kullanicilarindan ozur dilerim
sitedeki kimseyle bireysel bir sorunum yoktur o konudaki ilk postumda yazdiklarimda kotu bir amac yoktu.
Yinede ayrilmam gerekiyorsa hic bir yerden kacarak ayrilmam kapiyi arkadan orterek ayrilmasini bilirim.

KWNCH
10-11-2009, 09:50
Yalcın kardesım sıtemıze kotu nıyette o kadar cok adam gelıyorkı artık kıme nasıl davranacagımızı sasırdık adam gelıyor ılk mesajı argo kelımeler ıcerıyor sıteyı bıraz gezersen sıtemızde kısılerın karsılıklı catıstıgı bırıbırıyle kıyas yapıp bırbırlerını kucuk dusurdugu mesajlar goremezsın!!! boş boş yazınca sıtedekı uyelerımıze yazmıs oluyorsun farkındaysan neyse bunu sıtemızde yenı olmana verelım ve bundan sonra daha dıkkatlı olalım hayırlı gunler

Şafak!
03-12-2012, 00:16
Konuyu hortlatıyorum. Yeniden konu açmak istemedim. Son zamanlarda üyelerimizin çoğunda imza boyutları çok yüksek. Hem forumda şekil şemal bozuluyor. Hem ağırlaşıyor. Hemde cep telefonu vs. gibi kotalı sitemize giren üyelerimiz için kotayı çabuk doldurması oluyor. Biraz aradım forumda eskiden imzanın otomatik sınırlandırması varmış sanırım. Musti ona bi el atın. İmzalar büyüdükçe büyüyor.

HalilKoyuncu
03-12-2012, 00:23
Hortlayan bir konu :) imzalar kaldırılsın kurtulalım :)

Şafak!
03-12-2012, 00:27
Hortlayan bir konu :) imzalar kaldırılsın kurtulalım :)

Yok kardeşim ya. Kaldırılmasına gerek yokda. Vbulletinin eklentisi vardı. Otomatik imza boyutlarını düzenlemek için. Musti bi el atarsa iş çözülür. Yoksa bütün üyeler boyutlara dikkat etmek zorunda kalıcak. Telefondan vs. girince çok kasıyor. Hemde kotanın anasını ağlatıyor.

HalilKoyuncu
03-12-2012, 00:36
Bende şuan mobilden giriyorum sıkıntı yok :)

svkubilay
03-12-2012, 00:42
Benim imzamda bir problem vardı bu durumun farkındaydım, değiştirecektim ancak bu zamana ayarlayabildim.. vermiş olduğum geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim..

HalilKoyuncu
03-12-2012, 00:45
İmza Düzenlemesinden Dolayı Yeni İmzam :)

http://www.ozgurzaman.net/parmakizi.png

Daywalker
03-12-2012, 08:25
artı alınıt yaparken alıntı içeriğinden mümkün mertebe ilgili resimi sadece bırakra diğerlerini silelim. örnek... buluşma fotoları için teşekkür eden bir arkadaş alıntı yapıyor bütün fotoloarı ve teşekkür yazıyor... sayfa açılırken çok zorluk çekiyor açıkçası...

LoXoL
03-12-2012, 08:44
Arkadaşlar, imzaları görmek istemiyorsanız "Kontrol Paneli" nde, "Seçenekleri Düzenle" altında "Konu Gösterim Ayarları" kısmındaki "Signatürler Gösterilsin" seçeneğini kapatın olsun bitsin :) Şayet ben hiçbirinizin imzasını görmüyorum :D

Şafak!
03-12-2012, 09:13
Arkadaşlar, imzaları görmek istemiyorsanız "Kontrol Paneli" nde, "Seçenekleri Düzenle" altında "Konu Gösterim Ayarları" kısmındaki "Signatürler Gösterilsin" seçeneğini kapatın olsun bitsin :) Şayet ben hiçbirinizin imzasını görmüyorum :D

Oda bi seçenekte abi. Genel olarak bi ayar şart :)

erkani
03-12-2012, 10:52
Oda bi seçenekte abi. Genel olarak bi ayar şart :)
Ulenn safak yine ortaligi karistirdin hee :D

LoXoL
03-12-2012, 11:48

Başka işi yokki adamın :D

crocodile_16
03-12-2012, 12:42
konu hortlamiş yine

Furkan
03-12-2012, 19:17
imzaya fotoğraf koymayalım olsun bitsin :)

Şafak!
03-12-2012, 21:15

Başka işi yokki adamın :D

Yok be abiler dikkatimi çekiyorda son zamanlar iice büyüdü resimler :D Telefon zor giriyor arkadaş iki saat beklioz :D

erkani
03-12-2012, 21:23
Yok be abiler dikkatimi çekiyorda son zamanlar iice büyüdü resimler :D Telefon zor giriyor arkadaş iki saat beklioz :D
Sende telefonunu degistir kardesim :)