PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SCT sesli-yazılı chat sistemi

bilgiliadam
02-12-2009, 16:33
Arkadaşlar SCT için Teamspeak kuralım diyorum.
(Bilmeyenler için: Teamspeak ücretsiz sesli ve yazılı chat uygulaması)

Kendi sunucularım var benim Teamspeak hizmetinin satışını yapıyorum. Ama SCT için ücretsiz bu hizmeti sağlayabilirim. Yöneticilerin yorumlarını bekliyorum.

heysem
02-12-2009, 16:41
bu tam olarak nasıl bi hizmet açıklar mısınız? iş yerinde güzel olur gibi

bilgiliadam
02-12-2009, 16:47
Kullanacak kişiler www.teamspeak.com adresinden güncel uygulamayı bilgisayarlarına kuruyorlar.

Sunucunun IP, portunu ve standart şifreyi giriyorlar ve kendileri için bir nick belirliyorlar ardından karşılama odasına giriyorlar.

Sunucunun yapılandırılmasına göre:

1. Diğer odalara geçmek için kayıt işleminin yapılması gerekir ve bu işlemi sadece yöneticiler yaparlar. Kullanıcıya kayıt izni verilir ve kullanıcı bundan sonra girişlerde belirlediği kullanıcı adı ve şifreyle girer diğer odalara giriş yapar.

2. Yukarda anlatıldığının aksine tüm odaları gezmek, yazı yazmak filan istenilirse kayıt yapılmadan da izin verilir. Fakat bu gereksiz insanların gereksiz laflar etmesine de sebep olabilir.

Birden çok oda açılır bu odalardaki insanlar birbirleriyle yazılı veya sesli olarak görüşebilirler.

İstenmeyen kişilerin kayıt işlemi silinebilir ve banlanabilirler. (IP bazlı)

Temel olarak bu işlemleri yapıyor.

heysem
02-12-2009, 16:50
süpermiş bu işlemi bi düşünücem iş yeri için:)

bilgiliadam
02-12-2009, 16:52
Program ingilizce. Fakat ben Türkçeleştirdim. Kurulumdan sonra EXE dosyasını üzerine yazdırmak yeterli.

atakan
02-12-2009, 16:55
şimdilik diğer işlemin üzerinde duralım buna bakarız:)

bilgiliadam
02-12-2009, 16:56
şimdilik diğer işlemin üzerinde duralım buna bakarız:)

:) Oke. Zaten önce bi yöneticilerin incelemesi test etmesi gerekiyor.