PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf5 ledstop beyin ameliyatı ve sislere F1,AMG,Amerikan style ve daha fazla strobe..

AQUSTiC
19-12-2009, 21:54
TR' de belkide dünyada tek oldugunu tahmin ettigim yepyeni bir çalışma
Geçen hafta bir siteden bir arkadaşımız beyinlerinden 3 tanesi bozulmuş golf 5 ledli stopu yolladı.Daha dogrusu beyinlerden bir tanesi bozulmuş ve beynin içi açılıp ameliyat etmek için ugraşıldıktan sonra beyin ameliyat masasında kalmış.Ardından diger sağlam olan beynin içi açılıp içinde ne var ne yok kontrol edilmek istenmiş aynı şekılde o beyinde pert olmuş.Diger 3.beyin nasıl bozuldu onu bilmiyorum.
Sonrasında biraz ugraşarak şu ana kadar en zor çalışmalarımdan birini gerçekleştirdim.Taiwanlı amcalar 12 ledden oluşan stoplardaki ledleri 4+4+4 şeklınde baglıcaklarına 4+3+3+2 şeklınde baglamışlar böyle olunca da parkta kısık frende kuvvetli yanacak şekılde saglayacak sistemi kurmam biraz zor oldu fakat sonunda yaptım.Bu sistemi sanayideki ustalar gibi röleyle falan yapmak mümkün degil.Voltajı düşürünce ledlerin hepsi eşit miktarda kısık yanmıyor.Voltajı düşürünce 4lü olan çok fazla kısılıyor digerleri de eşit miktarda yanmıyor.Zaten beyin bozulursa büyük ihtimalle röleyle falan ugraşmasınlar bulurlarsa beynin yenisini alsınlar diye taiwanlı amcalar bilerek böyle yapmış ama bana sökmedi :)
Bu çalışmayı yapmadan önce bi taraftan da Mercedes AMG’nin farlarında bulunan ve orijinal kiti 400 euro civarında olan strobe sisteminden esinlenerek ledler için yepyeni bi strobe çalışması yapıyordum ve tam bu stoplar elime geldiginde çalışmam da bitmişti.
Aracın park ve frenden oluşan ledli stoplarını parkta kısık,frende güçlü yanacak şekılde ayarladım.Arka sislerde ise F1 style strobe,Mercedes AMG stlye strobe,amerikan polis araçlarındaki strobeler biraz da hayal gücüme baglı strobe efektlerinin hepsini mikroişlemciye yazarak arka sisleri bu şekılde ayarladım.Zaten yaklaşık 2 haftadır böyle bi sistem üzerinde çalışıyordum.Tam 582 defa mikroişlemciyi pic programlayıcıya soktum çıkardım denedim efektlerı begenmedim yeniden yükledim saniyeleri ayarladım vs.
Videosu burada
Dijital fot makinesiyle çektigim için istedigim gibi çıkmadı ama idare eder.Dijital kamera gerekli.
http://video.yahoo.com/watch/6630680/17218923
Animasyonlar
'1- Disco ışıkları gibi çok hızlı bi şekılde üst üste çakma.Mercedes S serisinde Presafe fren sistemindeki fren lambalarının çok hızlı bi şekılde üst üste çakmasından esinlenerek yaptım
2- Bir sağ 3defa ve bir sol 3 defa
3- F1 style çakar modu yani 3 defa hızlı bi şekılde çaktıktan sonra bekleme
4- 'Bir sağ 1 defa, 1sol 1 defa
5- Sabit yanık kalma
6-Bir sağ bir sol 3 kez dolandıktan sonra 2 defa üst üste çakma
7- 'Bir sağ bir sol biraz yavaş ambulans ve amerikan polis arabaları
8-Flasher gibi yavaş yanıp yavaş sönme tıpkı sinyal gibi..Bu arada elektrik kesilip tekrar geri verildiginde kaldıgı animasyondan devam ediyor.Devrenin üzerine de sislerle paralel yanacak şekılde 2 tane led koydum.Maksat aracın sahibi hangi animasyonda gezdigini o ledlere arac içinden bakarak anlıcak böylece arabadan inip sislere bakmasına gerek kalmıcak
Bunlar taiwanlı amcaların yaptıgı işi bitmiş beyinler
http://i45.tinypic.com/dgovh2.jpg
Bu da benım yaptıgım türk işi beyin.
http://i47.tinypic.com/14b1348.jpg
Bu beynin aynısını bugun bir kez daha yapıp bi de altına ayyıldız çizdim. Taiwanda bu stopların üretildigi fabrikaya da yollamayı düşünmedim degil.Sizin yaptıgınız bozulan beyinler öyle yapılmaz böyle yapılır
Aynı şekılde çakar devresının altınada Ayyıldız çizip Mercedes fabrikasına yollayım artık degilmi.Çakar öyle degil böyle yapılır:D

Jackie
19-12-2009, 22:03
Şaşırdım izlerken:) Elinize emeğinize sağlık,çok başarılı...

Sinan
19-12-2009, 22:32
elinize sağlık çok güzel olmuş.. :)

FENOMEN
20-12-2009, 00:03
usta süper ya ilerlet bencebu işi

howercraft
20-12-2009, 00:52
Mustafa ilgi ile izledim bunun aynısından led li olarak benim araca yapabilirmisin?

Ahmet
20-12-2009, 11:31
gercekten cok hos

cordoba68
20-12-2009, 23:59
valla helal olsun süper olmuş ya

fast_athlete
27-12-2009, 11:56
Tek kelimeyle süpper olmuş ellerine ve emeğine sağlık...