PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dijital led sinyal kombinasyonu

AQUSTiC
13-01-2010, 19:33
http://video.yahoo.com/watch/6773384/17602150
Ve artık led sinyalleri Portekizli modifiyeciler dijital yapma zamanı geldi.Portekiz bu tip sinyallere kafayı inanılmaz derecede takmış durumda.Özellikle led modifiye sitelerinde harika paylaşımları var.
Ama ben onların yaptıgı tek animasyon yüklemedim6 ay önce yaptıgım led sinyallere biraz daha farklı bi boyut kazandırarak tamamen dijital kontrllü yaptım..Mikroişlemcinin hafızası dolana kadar animasyon yükledim.Yürüyen sinyal ,Titreyen sinyal,F1 style 3 çakar ve bikaç yürüme şeklı en sonunda da normal modda yanıyor.Vizeye normal modda girdikten sonra istedigim animasyona alıp kopmaya devam:)
Devreyi bagaj içine koydum.Animasyonları devre üzerindeki butonla degiştiriyorum
Niye ledlerini soldan sağa yada sağdan sola yürütmedin diye sormayın.Çünkü 6 ay önce stoplarımı ledlerken ledleri sütun şeklınde dizmedim.Her stopta toplam 36 tane sinyal ledli var.Her parçada 9 led olmak üzere 4 parça şerit ledi sıra şeklınde dizdim.
Şu an sanırım bu sinyaller TR sınırları içinde tek oldu.Birkaç ufak tefek süre ayarı var.Onları pc de yenıden ayarlıcam.Fren ve park ledlerini de daha sonra ayarlıcam.Daha sonra uzaktan kumanda ünitesi koycam.Modlara uzaktan kumandayla geçiş yapmak için...Bagajı açıp butona basmaya üşeniyorum:)
Umarım begenirsiniz.Tam 576 satır kod yazdım programlamak için.
Buda Led sinyal kontrol ünitesi kısa adıyla LECU:)
http://i49.tinypic.com/ev11jm.jpg

Logical_Election
14-01-2010, 03:25
gerçekten güzel eline sağlık ;)

taner76
14-01-2010, 08:33
eline sağlık

taner76
14-01-2010, 08:35
sen bir firma bul ve bu işin patentini al ve seri imalata geçir

Ahmet
14-01-2010, 08:37
Abi gercekten cok guzel olmusş ellerine sağlık.

Sinan
14-01-2010, 11:46
ben de çok beğendim. Çok güzel olmuş :)

Ulukan
14-01-2010, 11:57
Süper...Süper...Süper...

heysem
14-01-2010, 14:44
emeginin hakkını yedirme bencede hemen patentini alıp seri üretime geçmelisin

AQUSTiC
14-01-2010, 14:49
Devrenın seri üretimi kolay.Bir günde 100 devre basılır fakat asıl iş ledleri dizmekte.Led dizmek araçtan araca degişecegi için bi de elle yapılcagı için işin o kısmı biraz zaman alıcı ve aşırı dikkat ve sabır gerekli.Dolaysıyla ledler olmadan bu devre bir hiç
Patent falan almakla da olmaz yani.Aynısı istenilirse yapılır.Öyle abartılcak kadar zor degil yapımı.

Efendy06
14-01-2010, 16:03
harika görünüyo ya gerçekten güzel bi fikir olmuş =)

erkanc
14-01-2010, 16:29
çok iyi tebrikler.. elektronikçi olarak vakit bulabilsem bende uğraşcam ama off of

rastaman35
15-01-2010, 23:49
harika....harika.....harika........

profotox
16-01-2010, 17:53
çok güzel ve ili çekici olmuş ellerine sağlık

AQUSTiC
17-01-2010, 12:17
Teşekkürler.
Şu an yazılımda ufak tefek düzenlemeler yaptım.Marş basarken düşen voltaj mikroişlemcinin kendi kendine reset atmasına neden oluyor böylece farklı bi animasyona geçiyordu.Bazı eksik kodları ilave edip bu sorunuda tamamen ortadan kaldırdım..Tabi yinede birkaç gün daha denemek gerekli

zenox
17-01-2010, 16:35
bende istiyoruuuuuummmmm

AQUSTiC
17-01-2010, 18:07
Sizin araçlara olmaz hocam.Yani olurda olmaz.:)Arıza lambasını yakar.Yaksada benden başkasının kolay kolay söndürebilecegini sanmıyorum.Buna ilaveten baglantıları da kolay degil.14 tane kablo bagladım bu sistem için.10 tanesi ledlere,diger 2 tanesi devre beslemesi,diger 2 taneside sağ ve sol sinyal girişleri.Yapılacak bi baglantı hatası araca zarar vermez ama devreyi anında bozar.Özellikle ana kablolar yanı beslemelerin hatasız baglanması lazım.Ledlerinki yanlış baglanırsa bi problem olmaz sadece ledlerin yanıp sönme sırası karışır.Onuda tekrar kabloyu söküp dogru lede takarak halletmek mümkün.Ama ana kablo bi yanlış baglanırsa yanı + uç yerine - baglanırsa devredeki kapasitörler sırayla patlar sonrasında mikroişlemci yanar vs.
Dolaysıyla bana göre ne bi oto elektrikçisinin nede şu teyp hoparlör takan elektronikçilerin yapabilecegi bi iş degil.Çok aşırı dikkat bilgi ve biraz da sabır gerekli.
Bu arada sorun tamamen ortadan kalktı.Bugun marşa 7-8 defa basıp üst üste denedim.Artık mikroişlemci reset atmıyor sapıtmıyor.Sorunsuz çalışabilecek bi sistemi sonunda kurmayı başardım...Mutlu muyum?Evet;):)