PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seat leon 1.4 tsi alıcam Lütfen Yardım !!!

BRL
17-03-2010, 11:36
Değerli site üyeleri ilk önce herkese selamlar

Ben Kadıköy Moda oturuyorum Sonunda araç almaya karar verdim ve ilk tercihim dış görüntü itibari ile seat leon 1.4 tsi oldu ve aracın sıfır fiyatı araştırdım aşağı yukarı verilen fiyat 40.000 TL
Siz değerli üyelerden bu araçla ilgili düşüncelerini aracın olumlu veya olumsuz yönlerini servis ile yaşadıklarını aracın problem yaşayacağım yönleri varsa samimiyetle paylaşmasını istiyorum çünkü sizlerin düşünceleri ile hareket edeceğim...

Arkadaşlar anadolu yakasında en iyi memnun kaldığınızda seat leon servisi hakkında bilgisi olan varmı ?

Seat leon 1.4 tsi Bu aracı kullananların Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

crocodile_16
17-03-2010, 12:16
hosgeldın...arac fullmu yanı sunroof falan mevcutmu

Ulukan
17-03-2010, 12:23
TSI kullanan arkadaşlarımız genel olarak araçlardan çok memnun.Fakat 0 km alacaksanız donanım konusunda sıkıntı yaşanabilir.Bildiğim kadarıyla ESP,yağmur sensörü gibi donanımlar ekstra.

crocodile_16
17-03-2010, 12:31
evet onlar opsıyon oluyor sanırım yenı leonlarda

BRL
17-03-2010, 12:35
Alacağım araba sunrooflu veya cam tavanlı olucak ama bu ekstralardan daha önemlisi aracın piyasası maalesef herkes bu aracı kötülüyor bende yetkili ağızlardan bilgi almak istiyorum arkadaşlar.

crocodile_16
17-03-2010, 12:37
cam tavan dıye bısey yok zaten leonlarda sunroof var sedece ne gıbı kotuluyorr o kotulyen ark. leon kullanıcısımı yoksa baska bı arac sahıplerımı pıyasasıda bence gayet ıyı

mayham85
17-03-2010, 12:47
ekm ayında aldım tsi leon. genel olarak aracımdan memnunum zevkle biniroum. ha ufak tefek problemleri var. ama verdiğim fiyata aldığım araca bakınca kesinlikle o parayı hakediyor. motor istenildiğinde ciddi ekonomi istenildiğinde performans. harika bir yol tutuş ama sert süspansiyonlar. ufak tefek tıkırtı yapan parçası mevcut. kusurları sadece bunlar. bunların dışında sürüş zevki olsun donanımı olsn hiç bir şekildede üzmeyecektir. yani fiyat/fayda endeksi çok başarılı bir otomobil.

BRL
17-03-2010, 13:12
Galerici bir kaç arkadaşımla konuştum sıfıra okadar parayı verene kadar a3 al diyo 5 kapılı ama bende a3'ün görüntüsünü beğenmiyorum leon görüntüsünü çok beğeniyorum

leonmania
17-03-2010, 13:27
valla öyle leona binmeyen adamlardan fikir görüş falan almıcakasınız bu 1 2.si ben su anaa kadar 2.elde leonunu satarken çok üzülen kmseyi görmedim helede ts ı ysa siz gidin bi dogusa falan rica edin sürüş testine falan çıkın zaten bi daha vazgeçemezsiniz gidip alırsınız o arabayı direk... :D

BRL
17-03-2010, 13:34
işde kulaktan dolma fikirlerle yola çıksaydım bu siteye üye olmazdım ;)
1.4 tsi yakıt'ı hakkındaki düşünceler nedir?

Ulukan
17-03-2010, 13:36
Galerici bir kaç arkadaşımla konuştum sıfıra okadar parayı verene kadar a3 al diyo 5 kapılı ama bende a3'ün görüntüsünü beğenmiyorum leon görüntüsünü çok beğeniyorum

5 kapılı A3 ler 50000tl den başlıyor...

taner76
17-03-2010, 13:44
hoşgeldiniz

EMR-TOLEDO
17-03-2010, 15:15
dün seat doğuş otoda 1.4 tsi style beyaz renk fiyat olarak 39.000 + trafik sigortası yazıyodu...teknoloji paketi ve esp dahi ekletseniz 43.000 lere falan geliyo fiyat ki daha pazarlık aşamasıda var...eğer makyajlı makyajsız fazla takmıyosanız 40.000 TL civarında 0 km alınacak şu anda en iyi araba bence ... fiyat kalite endeksi gayet yüksek bi araç ...

BRL
17-03-2010, 15:34
Emrah senin verdiğin fiyat 2010 1.4 tsi olan modelin fiyatı dimi?

BRL
17-03-2010, 15:36
5 kapılı A3 ler 50000tl den başlıyor...
sahibinden.com çok var o fiyatlara istersen link atabilirim.

EMR-TOLEDO
17-03-2010, 15:53
Emrah senin verdiğin fiyat 2010 1.4 tsi olan modelin fiyatı dimi?
evet 2010 model 0 km leon 1.4 tsi style beyaz renk..eğer metalik renk istiyosanız fiyata 900 TL daha ekliyorsunuz

ergunyus
17-03-2010, 17:50
yaklaşık 2 yıldır leon kullanıcısıyım..tsi ilk geldiği zaman tesadüfen aldım...(maceramı okuyabilirsin üyeler kısmında detaylı yazdım)
benim size tavsiyem önce şuna karar verin siz aracı ne için istiyorsunuz?
kalabalık bir aileniz varsa,büyük bagaj istiyorsanız,yumuşak süspansiyon istiyorsanız....sedan bir araç alın..(honda civic toyota corolla gibi...)
yok ben her sabah evimden çıkarken otoparkta duran en çekici en güzel en en spor ( ki türkiye şartlarında en ucuz alabileceğiniz araç seat leon) en gözde araç olsun trafikte kırmızı da beklerken bir çok kişi parmağıyla sizi göstersin özellikle golf kullananlar diyorsanız leon dan daha iyisi yok!!!!
ben aldığımda herkes aynı muhabbeti yaptı..niye büyük araba almadın...niye bagajı büyük değil bari golf alsaydın bunun 2.eli zor olur...vsvs...
benim küçük bir ailem var ve bagajı 3 kişi için ideal...
ayrıca ben esnaf değilim arka bagajda eşya taşımam
senede 1 tatile gideriz ondada 3 valiz gayet iyi alır..
büyük araba almadım daha önce 2 sedan arabam vardı daha doğrusu artık sedan herkesde var...
golf almadım çünkü bana yumuşak gibi geldi biraz sütlü kahve gibi...:)
ve bence sadece vw adı var ordan tutturdular gidiyor...
seat leon aldım iyiki almışım...gayet de memnunum...
bir kere sizi farklı kılıyor...bana öğüt verenler 60 70 milyar verip passata binenler yada forda binenler bana bakıp iç geçiriyorlar...
2.eline gelince emin ol bu arabaların hastaları da çok fazla ..sıkıntı yaşamazssın...
bende sana doktor tavsiyesi...başka bir araç alırsan hep içinde uhde kalacak ve sokakta birbirinden güzel leonlar gördüğünde sen onların arkasından bakakalacaksın...

Ulukan
17-03-2010, 17:58
sahibinden.com çok var o fiyatlara istersen link atabilirim.

2.el o fiyatlara hatta daha ucuza da var ben de biliyorum...Atmana gerek yok.Ben 0 km Leon fiyatı konuşurken arada A3 geçtiğinde 0 kım fiyat olarak söyledim

emrebadur
17-03-2010, 18:17

işde kulaktan dolma fikirlerle yola çıksaydım bu siteye üye olmazdım ;)
1.4 tsi yakıt'ı hakkındaki düşünceler nedir?

Merhabalar bende leon almadan önce a3 golf ikisinede baktım golfle test sürüşüne bile çıktım.Banada ne yapıcan seatı gibisinden söyleyenler çok oldu.Ama leon la test sürüşüne çıkınca bütün fikirlerim değişti ve leonu aldık ve de çok memnunum.Mesela arkadaşımda golf6 var 160 lık çok güzel araba gerçekten ama leonun sportif duruşu ve karakteri golf de yok.Oturma pozisyonu olsun sert tepkileri olsun leon gerçekten insana haz veren bir araç.Eksileri yok mu var tabi ki.Benim arabamda debriyajdan ses geliyor bazen direksiyondan geliyor, tıkırtılar oluyor.Bunun gibi ufak tefek problemleri oluyor haliyle.Yakıt konusunda da 1 depoyla 600 km üstünde çok rahat yapabilirsin.Şimdiden hayırlı olsun...

ERC
17-03-2010, 18:20
arkadaşım makyajlı kasa sakın alma

ERC
17-03-2010, 18:33
sahbindende 2008 2009 makyajısız güsel araçlarda var onlara bi bakın derim sıfır alıcaksınzda dikkatlii olun istemediğinizi bırakmayın bu araabalrın çokk aksesuarı var.ama hastalık olucak en çokta motor sesine ben kullanıorum bnmki kendini 2.0zannedio açıkcası öle söleyim:)ama klima açıkken çokk hssedilir çekiş kaybı ben ozmn normal 1.4 kullanıomuş gbiyim onun haricinde yol tutusuna hayran kalıcanız bi araba bende sport jant lastik taktım yapışıyo yola

ergunyus
17-03-2010, 18:51
bencede 2008 2009 kasa temiz ikici el alın esp yağmur sensörü vs hepsi zaten standardında vardı.benim araçta var çokta memnunum ...sıfır almaya kalkarsan...bayağı tuzlu olur...sonra body kit işine girersen 5 milyar da o tutacak...sonra içine oturur..
temiz 2008 tsi al..kafan rahat eder paran cebinde kalır..

swotr
17-03-2010, 19:14

bende leon 1.4 tsi alirken a3 sportback de kampanya vardi, 8 milyar farka 1.6 motoru alinabiliyodu, gittim baktim, senin dedigin gibi tipini begenmedim, esp yoktu, cruise kontrol yok serviste takariz dediler :blink: ayrica 1.4 tsi ina 65 milyar diyolardi, leon hem motor, performans, hem spor gorunum vs bir cok acidan acik ara galip geldi..

BRL
18-03-2010, 22:59
düşüncelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim...

BRL
18-03-2010, 23:00
bencede 2008 2009 kasa temiz ikici el alın esp yağmur sensörü vs hepsi zaten standardında vardı.benim araçta var çokta memnunum ...sıfır almaya kalkarsan...bayağı tuzlu olur...sonra body kit işine girersen 5 milyar da o tutacak...sonra içine oturur..
temiz 2008 tsi al..kafan rahat eder paran cebinde kalır..

ama 2008 2009 modellerın içi gercekten cok kötü ya 2010 bende içini çok beğendim neden 2010 yeni kasa alma diyorsunuz?

leonmania
18-03-2010, 23:06
çok pahalı oluyorda o yüzden :D

ERC
19-03-2010, 00:14
donanım eksiği var ayrıca ne biliyim bende var diemi benm aracımın içi yeni kasasından daha güsel gelio içiyle dışıyla piskolajikmi bilemem ama bende 2010 kötü:)

aroon
30-05-2010, 20:30
tsi leonumu şubat ayında aldım bende. aracın bana göre tek problemi sert süspansiyonları. onun dışında ekonomik ve performanslı kullanıma da cevap veriyor. bundan önce focus kullanıcısıydım. yılladır kullandığım focusu leonun test sürüşüyle aldattım. her kafadan ses gelir ben kullanıcı olarak sana leon tsi yi kesinlikle öneririm. herkesin beklentisi ayrıdır. ben gaza bastığında giden ve az yakan bir araç tercih ettim. sende et :))

daghancakmak
31-05-2010, 10:15
Kardesım ben 3 hafta kadar önce aldım seat leon 1.4 tsi aracımı ve inanılmaz memnunum.Bende cok dusundum leonu almadan once kıme sorsam seat mı asla alınmaz falan gıbı sacma sapan yorumlar duydum fakat ne mutlu bana kı bu bosbogaz ınsanların laflarına deger vermeyıp kafaya koydugum seat leonumu aldım.Aracımı Adapazarı bayısınden aldım ve ılk gun Erzincana gelmek ıcın 1000 km civarinda bır yok yaptım,en ufak bır rahatsızlık yasamadım bu yolculuk esnasında.Ikıncı el a3 olayına gelınce audi elbette kı tartısılmayacak bır arac fakat 1.4 tsi motorun keyfı ve sıfır araca sahıp olabılme hıssı emın ol daha guzel.umarım bır nebzede olsa yardımcı olabılmısımdır sana...