PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 leon tsi style kampanyası hk.

karyatid
11-04-2010, 19:38
merhaba,
bugün ankara seat ata bayiine leonlardaki kampanya için gittim...1,4 tsi style için siyah metalik renk için 39600 fiyat aldım...fiyattan çok kafama takılan birçok şey oldu..öncelikle araçta bir önceki kasaya göre farklılıklar olduğunu öğrendim.mesela esp paketi,park ve yağmur sensörü,far sensörü,lastik basınç sis. yoktu..satıcı yeni araçlarda tcs olduğunu söyledi..(zaten belirtilen özelikler olsa fiyat daha farklı olur)dendi.birde yeni kasa tsi 125 bg,çift turbo var bu araçta.önceki 122 bg tek turboydu diye söylendi..size sorum
1-tek yada çift turbo olayı doğrumu?yani 2009 model tsi tek turbo mu?
2-eksik olan donanım paketinin maliyeti nedir?
3-sizce makyajlı olması dışında 2009 tsi(esp ve diğ.donanımı olan) mı tercih etmeliyim
4yeni 1,4 tsi larda önceki kasaya göre ne gibi +lar ve - ler var?

shadow99tr
11-04-2010, 19:46
2009 VE SONRASI YENİ MAKYAJLI KASADA
Arka Hava Yastıkları 1403TL
ESP + EBA + DSR + Lastik Basınç Sensörü + XDS 1.150TL
Hill Hold (Yokus Kalkıs Destegi) 123TL
Alarm 550TL
Teknoloji Paketi: 2 Hoparlör + Yagmur Sensörü + Kendiliginden Kararan Dikiz Aynası + Arka Park Sensörü 1050TL
TOPLAM 4276 TL LİK OPSİYONEL EKİPMAN LİSTESİ ARTIK KOYULMAMAKTA İSTENDİĞİ TAKDİRDE EXTRA ÜCRETE TABİİDİR.

tam bu kadar fark var..

tek çift turbo olayını duymadım aygüvde 38.500 fiyat pazarlıkta hiç ısrarcı olmadım ama..kesinlikle daha düşerler..sizin fark sanırım renk farkı..

Bence uygun fiyata bulunursa makyajsız tercih edilmeli (32-33 gibi ) eger daha yüksek fiyat verirlerse istediği kadar donanım farkı bulunsun bence makyajlı alınmalı görsel olarak direksiyon,göstergeler,konsolda iyileştirmeler mevcut..İsterseniz Ekstra donanımları paranız olunca yavaş yavaş ekletebilirsiniz..ESP eklenemiyor bildiğim kadarıyla..alarm ve park sensörü yeterli örneğin benim için..tek çift turbo olayını hiç duymadım..tcs'nin sonradan eklenmesi hakkında da bilgim yok.

mayham85
11-04-2010, 19:47
1)motor konusunda yalan söylemişler. makyaj sonrası motor değişmedi. ayrıca motor TEK turbolu. ne skodada nede seatta çift turbolu leon yada octi yok. 125 bg. atadakilerin daha 0 km çift turbo tsi gördüklerini bile sanmıyorum.

2)esp opsiyon paketi ne kadar bilmiyorum ama çok da aşırı bir maliyeti yok.

3)ben olsam ikinci el yerine her zaman sıfırını seçerm. 0 her zaman 0 dır. zaten dediğiminde aynısını yaptm. şuan makyajlı leonum var.

4)+ olarak konsolu daha şık malzemeler çok az daha kaliteli.yan aynalar çok daha üstün görüş açılarına sahip. ayrıca USB girişine mp3 çalarınızı takıp direksiyondan kumanda edebiliyorsunuz. makyajsızda sadece aux var. dolayısı ile CD çekmeye yada kablolarla uğraşmaya son. yol bilgisayarı menüsü çok daha düzgün. makyaj öncesi varmıydı bilmiyorm ama makyajlı yol bilgisayarı dijital olarak aracın anlık hızınıda gösterebiliyor. hız sabitlemenin aktif olup olmadığını gösteren uyarı ışığı kadranda mevcut makyaj öncesi bir çok araçta yok.

-leri bir iki uyduruk sensör. en büyük eksik esp ki oda opsiyonel alınabilir.

esp paketinin içindede lastik sensörü gibi donanımlarda gelio sadece esp değil.

ayrıca alacaksanız ata dan aldığınız fiyattan çok daha aşağısını başka bayilerden alırsınız. ben alırken ata 40000 tl den kuruş aşağı inmedi araç metalikti gerçi. aynı aracı (beyaz metalik farkı yok) istanbulda başka bir bayiden 37 küsüre aldm.

Sinan
11-04-2010, 19:49
bence o arkadaş kavramları çok fena karıştırmış :D

karyatid
11-04-2010, 20:00
:) kavramlar karışıyor tabi...motor performansı bakımından 2009 ile 2010 arasında bir fark yok anladığım kadarıyle.. esp ve teknoloji paketi dahil bir fiyat almak lazım..o zaman tam istediğim gibi olacak...ekstra donanımlı 2010 tsi alan bir arkadaş var ise yorumlarını bekliyorum..

shadow99tr
11-04-2010, 20:01
yalıtım konusunda fark mevcutmu merak ettiğim konulardan biriside bu..

karyatid
11-04-2010, 20:06
merak ettiğin tabandaki yalıtımsa, plastik olduğu söylendi..ancak 600 tllik farkla taban farlı bir malzemeyle kaplanabiliyormuş

ekremsensoy
11-04-2010, 20:09
heryere fiyat sorun sonra da avek e sorun en uygun fiyatı alacaksınız..

SCT üyesi oldugunuzu belirtin tabi :):):) ayrıcalıktan faydalanın . . .

mayham85
11-04-2010, 20:10
yalıtım konusunda fark mevcutmu merak ettiğim konulardan biriside bu..

bildiğim kadarı ile ses yalıtımı konusunda bir fark yok.

shadow99tr
11-04-2010, 20:28
ekstra yalıtım yaptırmam sanırım..

karyatid
11-04-2010, 20:47
mayham85,aracı ist.dan hangi bayiden aldın?doğuş oto bayisimiydi?plaka vs işlemleri nasıl hallettin?

karyatid
11-04-2010, 21:04
yunus emre,aracını istanbuldan hangi bayiden aldın?aracında hangi ext. donanım var.?

mayham85
11-04-2010, 21:19
özelden mesaj attım.

bütün bayilerden fiyat alın derim. bana uygun verdiler zamanında şimdiki durumda başkası daha uygun verebilir.

karyatid
11-04-2010, 21:37
şuan 2004 dizel cordoba kullanıyorum..aracımdaki turbo 2000 devirden sonra beni oldukça tatmin ediyor...yani çok seri halde ileri doğru ivmeleniyor..bu durum tsi leon da nasıl olacak merak ediyorum.sorum şu ki dizeldeki turbo ile tsi daki turbo perf olarak nasıl?malesef test aracı olmadığı için deneme sürüşü yapamadım..böylece aradaki farkı göremedim

mayham85
11-04-2010, 21:40
şuan 2004 dizel cordoba kullanıyorum..aracımdaki turbo 2000 devirden sonra beni oldukça tatmin ediyor...yani çok seri halde ileri doğru ivmeleniyor..bu durum tsi leon da nasıl olacak merak ediyorum.sorum şu ki dizeldeki turbo ile tsi daki turbo perf olarak nasıl?malesef test aracı olmadığı için deneme sürüşü yapamadım..böylece aradaki farkı göremedim

tsi de kullanılan turbo 1,4 tdi den daha küçük.ancak tsi da benzinli olmasınında avantajı ile ciddi tork bandı avantajı var.özellikle alt devirlerde daha rahat tepki verebilmesi için küçük turbo kullanılmş.

1700 1800 devirden sonra çok güzel bir çekiş sunuyor.

ancak dizelden sonra benzinli farkını unutmayın her ne kadar tsi da olsa yakıt ltsi bazına ciddi fiyat farkı var.

leonmania
11-04-2010, 21:48
valla hiç kusura bakmayında gidip 15.00 de 20.000 de 1.4 tsı gırtlagına kadar dolu 33 e gider alırım gidipte 0 diye bi arabanın bosuna 40.000 tl vermem 0 olabilir ama araba bildiğiniz boş yani boş :D

karyatid
11-04-2010, 21:51
donanımları aynı olan leon 1.9 tdi ile 1.4 tsi arasında perf-fiyat bakımından hangisini tercik edersiniz?
1.9 tdi 110 hp :vergisi çok,kaskosu çok,motor 1.9 ama beygir düşük ama turbosu daha tatmin edici,yakıtı ucuz
1.4 tsi 125 bg:vergsi az,kaskosu daha ucuz,1.4 lk motorda 125 hp güç ile motor daha çok zorlanıp daha fazla benzin tüketimi,turbo daha küçük
biliyorum taktın sen şu turbo olayına diyeceksiniz ama alışkanlık çok fena bişey..tdi dan sonra bindiğim her araba gitmiyormuş gibi geliyor..

leonmania
11-04-2010, 21:54
valla ben her türlü 1.9 dizel alırım gideri var çünkü bastın mı gider 2.si dizel basmazsan az yakar :D

karyatid
11-04-2010, 21:58
tolga doğru diyorsunda hatırlamıyorm kaç aydır ankarada 1.9 tdi ve 1.4 tsi arıyorum bulamıyorum..sırf bu yzden bugün gittim ataya sıfır tsi baktım..artık 1.9 dizel de retmiyorlar 2.0 ı var..temmuzda 1.6 tdi geliyormuş..beklesek mi acaba?

shadow99tr
11-04-2010, 22:27
valla hiç kusura bakmayında gidip 15.00 de 20.000 de 1.4 tsı gırtlagına kadar dolu 33 e gider alırım gidipte 0 diye bi arabanın bosuna 40.000 tl vermem 0 olabilir ama araba bildiğiniz boş yani boş :D

Valla kardeş 38.500e sıfır beyaz 1.4tsi var aygüvde pazarlıksız,pazarlıkla kesin düşerler,ikincisi arac sıfır risk almıyorsun,bir diğer mesele aracı bir yetkili servise götürüp baktırmak için para vermiyorsun,bir diğeri turbolu araç olduğundan kullanıma dikkat etmişmi bilemiyorsun(bir patlasa 3-4bin tl,alımsatım masrafı yok,sıfır araçta %30 indirmle kasko yapıyorlar,ruhsat plaka vs ugrasmıyorsun masraf etmiyorsun,

Donanım olarak ise bence eski donanımlar olsaydı süper olurdu ama yoksa da öyle idare edeceğiz ne yapalım, arka hava yastıkları önemli,esp önemli,alarm ve park sensörü önemli benim için,bunlarda zamanla para oldukça yavaş yavaş taktırılır park sensörü alarm kaç para tutuyorki zaten.geri kalan donanımlarsa hiç önemli değil şükür elimiz kolumuz tutuyor iki silecek çalıştırırız,iki far yakarız ne olacak..

shadow99tr
11-04-2010, 22:27

Valla kardeş 38.500e sıfır beyaz 1.4tsi var aygüvde pazarlıksız,pazarlıkla kesin düşerler,ikincisi arac sıfır risk almıyorsun,bir diğer mesele aracı bir yetkili servise götürüp baktırmak için para vermiyorsun,bir diğeri turbolu araç olduğundan kullanıma dikkat etmişmi bilemiyorsun(bir patlasa 3-4bin tl,alımsatım masrafı yok,sıfır araçta %30 indirmle kasko yapıyorlar,ruhsat plaka vs ugrasmıyorsun masraf etmiyorsun,

Donanım olarak ise bence eski donanımlar olsaydı süper olurdu ama yoksa da öyle idare edeceğiz ne yapalım, arka hava yastıkları önemli,esp önemli,alarm ve park sensörü önemli benim için,bunlarda zamanla para oldukça yavaş yavaş taktırılır park sensörü alarm kaç para tutuyorki zaten.geri kalan donanımlarsa hiç önemli değil şükür elimiz kolumuz tutuyor iki silecek çalıştırırız,iki far yakarız ne olacak..

leonmania
11-04-2010, 23:03
valla hakn abi ben olsam beklerim yani hem vergi avantajı var hem yakıtı düşük performansıda tatmin eder kesinlikle 1.6 tdi :D

leonmania
11-04-2010, 23:04
İsa abi bu araba 1.4 tsı bu araba patlamaz zaten avucumdan küçükte turbosu var yüksek ısı ürettiği için motor parçaları buna dayanıklı triger kayısı bile yok bildiğimiz zincir o kadar sıcak ki o turbo bizim bi abimiz o turboda sigarasını yaktı :D gayet ciddiyim yani bu aracın turbosunun arıza verme ihtimali çok düşük... ve söylede bişey var ki daha tsı sı olup turbodan yatan adam görmedim :D

shadow99tr
11-04-2010, 23:10
İsa abi bu araba 1.4 tsı bu araba patlamaz zaten avucumdan küçükte turbosu var yüksek ısı ürettiği için motor parçaları buna dayanıklı triger kayısı bile yok bildiğimiz zincir o kadar sıcak ki o turbo bizim bi abimiz o turboda sigarasını yaktı :D gayet ciddiyim yani bu aracın turbosunun arıza verme ihtimali çok düşük... ve söylede bişey var ki daha tsı sı olup turbodan yatan adam görmedim :D
Tolgacım bir tane forum sitesi var meşhur bilirsin bir başlık açmışlar,TSI 122-140-166-170 Kullanıcıları diye başlık atmışlar evde yazıcıdan çıkartmış okumuştum 2 ay önce bitti ama 2 ayımı aldı desem abartmam yani toplam 1000 sayfayı aşıyordu,orada sorun yaşayan o kadar insan varki özellikle golflerde jettada leon kullanıcıları pek katılmamış zaten.ne olacagı hiç belli olmaz en güzeli 2009 son zamanında almış garantisi bitmemiş bir makyajsız almak en mantıklısı 33-34ü aşmasın yeter..

mayham85
11-04-2010, 23:38
Tolgacım bir tane forum sitesi var meşhur bilirsin bir başlık açmışlar,TSI 122-140-166-170 Kullanıcıları diye başlık atmışlar evde yazıcıdan çıkartmış okumuştum 2 ay önce bitti ama 2 ayımı aldı desem abartmam yani toplam 1000 sayfayı aşıyordu,orada sorun yaşayan o kadar insan varki özellikle golflerde jettada leon kullanıcıları pek katılmamış zaten.ne olacagı hiç belli olmaz en güzeli 2009 son zamanında almış garantisi bitmemiş bir makyajsız almak en mantıklısı 33-34ü aşmasın yeter..

yaşanan sorunların %90 ı kullanıcı kusuru. halkımız turbo araç kullanmayı bilmiyor almanyada herkes bilinçli kullanıcı nerdeyse burada parmakla arıyorsun.

arkadaşmda 140 lık vardı. sürekli şanzıman sorunlu problemli falan diyip duruyordu. 2 kez senkromenş değişti. nasıl sürdüğüne gelirsek 2. vites redline da 10 dakka giden adam her vitestede garç gurç sesler yaparak binen adam. e biz aynı şanzımana 300 bn km sorunsuz biniyoruz onlar nasıl binemiyor :)

leonmania
11-04-2010, 23:48
:D:D:D yani önemli olan arabayı adam gibi sürmek ve isa abi zaten orda o kadar çok motor seceneği var ki leonda sadece 125 var başkası yok tsı nın ama bugün gazetede gördüm skoada araba çıkartmıs 1.2 tsı 105 hp 175 nm tork beklenen motor geldi :D

quoasimodo
13-04-2010, 09:19
bi-turbo olayı leonlarda mevcut değil. olmuş olsaydı ortalığı ayağa kaldırırlardı.

Sinan
13-04-2010, 11:59
esp ve arka hava yastıkları sonradan takılmıyor.. :)

kaygun
13-04-2010, 18:11
arka hava yastığı olayı nedir arkadaşlar ben yani aldım aracı arkada airbag yazıları var kapının üstünde (ama içi boşmu dolumu bilmiyorum) yan hava perdesinden bahsediyosanız zaten komple oluyo onlar yarım olmuyo diye biliyorum.

shadow99tr
13-04-2010, 19:00
Makyajlı kasalarda arka hava yastıkları yok...Opsiyonel fiyatınıda başta yazmıştım.1400 küsür

shadow99tr
13-04-2010, 19:03
esp ve arka hava yastıkları sonradan takılmıyor.. :)
Biliyorum keske olsaydı ama olmasada olur sıfır araç için bence bunlardan taviz verilir..En güzeli alırken espli almak..:)

KEMALS
14-05-2010, 15:48
arkadaşlar konuyu yeni gördüm..bende 2 ay önce leon tsi aldım..her şeyinden çok memnunm sadece yalıtım problemim var..davlumbazlardan çok ses geliyor,yol sesi vs..bir de amortisörler çok sert gibi,ufak tefek çıkıntılardan bile geçerken araç çok sert vuruyor içeriye..yalıtım konusunda dıştan extra yaptırabilceğimiz birşey var mı..