PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cordoba 1.4 tdı açık hava filtresi

zafer54
22-08-2010, 02:42
Cordoba 1.4 tdı açık hava filtresi takmak istiyorum. görüşlerinize göre karar vereceğim arkadaşlar. yakıt performans olumlu olumsuz ne şekilde etkiler.

GrkN
22-08-2010, 03:32
Aem in kitini kullan derim ben, kendimde kullanıyorum performans olarak 3-5 hp alırsın benzin olayı ise normal devirlerde kullandıgın zaman bir problem olmuyor ancak hava filtresinin verdiği sese kapılıpta yüksek devir kulanmaya baslarsan o zman fazla yakar tabikide ama bunun hava filtresi ile cok fazla alakalı oldugnu sanmıyorum:) umarım yardımcı olabilmişimdir..

kurtbil
22-08-2010, 11:05
Aem in kitini kullan derim ben, kendimde kullanıyorum performans olarak 3-5 hp alırsın benzin olayı ise normal devirlerde kullandıgın zaman bir problem olmuyor ancak hava filtresinin verdiği sese kapılıpta yüksek devir kulanmaya baslarsan o zman fazla yakar tabikide ama bunun hava filtresi ile cok fazla alakalı oldugnu sanmıyorum:) umarım yardımcı olabilmişimdir..

Gurkan arkadasın arabası 1.4 tdi aynı motora sahıp degılsınız.

Dızelde acık fıltre uygulamasının cok fazla getırısı olmadıgını soylenıyor her zaman ıcın anca buyuk turbo uygulaması yaptıgında var olan emme boruların daha dar gelcegı ıcın custom Cai uygulaması yaptıgında b faydasını gorursun.Genel olarak kutuıcı Green marka fıltre kullananlar oluyor,ama bana sorcak olursan Bmc Carbon fıltre alıp denesen daha ıyı olur,yakıta cok fazla etkı edıcegını sanmıyorum sonucta kullandıgın arac vtec degıl.Atmosferıklerdekı gıbı ses almazsın ama bas cek yaptıgında turbonun sesını cok guzel fark edersın