PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Leon 1.4 TSI - 2008 Leon TSI

Blackened
22-09-2010, 00:45
Hepimizin bildiği üzere makyajlı kasa Leon'lar, bir önceki üretimlere göre daha az ekstralı gelmekte. Piyasada 2010 makyajlı kasalar ile 2008-2009 modellerin fiyatları aşağı yukarı aynı.( 32.000-35.000 civarında)

2008-2009 modellerin avantajları ;

-8 Hava yastığı,
-8 Hoparlör,
-yağmur ve park sensörü
- lastik basınç sensörü
- karartmalı dikiz aynası
- esp

Dezavantajları ;

-Makyajsız olmasından dolayı (bazılarına göre daha güzel gözüksede) ilerde fiyatının daha çok düşme ihtimali

-Ortalama 30.000 km civarında olması

Sizce bu artılar göz önüne alınıp 2008-2009 model mi alınır yoksa hem yeni kasa olması hem de yüksek model olmasında dolayı 2010 model mi?

Blackened
22-09-2010, 01:01
Ayrıca yorumlarınızı esirgemezseniz memnun olurum.

mayham85
22-09-2010, 10:34
makyajlılarda onlar yok değil parayı basana her şey var. benim gibi kullanmayacağı donanıma para vermek istemeyenler şimdi daha ucuza alabiliyorlar ki olması gerekende bence bu.

makyajdan önce leon düşünmedğim bir araçtı çünkü orta konsol tasarımı bana casio hesap makinesini hatırlatıyordu, aynalar arkayı göstermekten çok gösteriş amaçlıydı ve hatları fazla yuvarlaktı arka bagaj kapağı ve ön tampon gibi. bunları değiştirdiler ayna çok güzel gösteriyor arkayı içi daha şık oldu casio görüntüsü gitti daha köşeli oldu hatları bu benim ilgimi çekti makyajlı aldım. şimdi olsun tekrar makyajlı alırım. ayrıca sıfır her zaman sıfırdır.

notyet
22-09-2010, 10:43
sıfır alınacaksa makyajlı alınabilir biraz bekleyip güvenlik donanımları satın alınarak.
İkinci el alınacaksa, güvenlik donanımından ödün verilmemeli bence.
Güvenlik donanımı olan bir makyajlı benim de tercihim olur ama ben ESPli makyajlı leon bulamadığım için makyajsız aldım.
Makyajlının arka far tasarımı ve dashboard tasarımı bence de daha güzel ama direksiyon simidi olarakta makyajsızın direksiyonun tek geçerim birçok araba markası içinde hatta.

Bizage
22-09-2010, 11:12
aslında tamamen sizin kullanım zevkinize bağlı..ben de dolu isteyip makyajsız alanlardanım ama fiyatımı biraz yüksek tutabilecek olsaydım sıfır ve donanım opsiyonları eklenmiş makyajlı kasayı alırdım..en kötü ihtimalle sadece esp paketli leonlar vardı ben sorduğumda bayilerde onlardan birini alırdım, sonuçta yağmur far park sensörleri olmasa da pek bişey farkettirmez bana göre ki park sensörü zaten takılıyo servislerde..

blade038
22-09-2010, 13:34
yağmur sensorü kararan dikiz ayna lastık basınç sensörü vs bunlar önemli değil bence ama esp burda en önemli faktörlerden biri. bende makyajsız leon olmasına rağmen ben makyajlı kasa leonların görünümünü daha çok beğeniyorum özellikle de cupra tampondan sonra. bu yüzden eğer aynı fiyatsa bin tl daha verip esp li makyajlı leon bulmaya çalışırım, ve eskidi eskiyecek korkumda olmaz..

crocodile_16
22-09-2010, 14:37
2009 makyajsız dıyorum hem donanım acıısndan hemde goruntu acısından..

Blackened
22-09-2010, 17:27
Evet , araçlar 2. el olacak. Ayrıca ben de biliyorum parayı verince istersen deri koltuklu alabileceğini. Sadece bu şartlar altında sizin fikirlerinizi öğrenmek istedim. Kafam karıştı iyice :S

punisherkp
22-09-2010, 20:41
simdi bende sizin gibi bir sikinti icindeydim cok dusundum tasindim ve makyajlida karar kildim cunku ic tasarim olsun dis tasarim olsun baya guzel dokunuslar yapmislar araca birde 2011 de ici fln da sport up gibi olmus mazeme kalitesi brz daha artmis sadece spor koltuk koymamislar :) bir de aklinizda esp soru isareti kalmasin aracta tcs standart olarak war sadece esp yazmiyo da tusun ustunde tcs yaziyor yani sadece arka tekerlekleri kontrol etmiyor sistem yillarca ibiza sport kullandim ondada bu sistem wardi we cok isime yaradi zaten onden ceker arabada esp o kadar da gerekli degil tcs yetiyor cekis olan tekerlekler i kontrol altinda tutuyor arkadan ceker arac olsa esp gereksinim ama onden cekiste tcs yeterli dedim kendi kednime ; yeni her zaman iyidir bence gucunuz warsa makyajli oneririm kararn dikiz aynasina gelince onu da 50 tl ye cikmacidan temin ettim araci alinca direkt serviste degistiricem yeri ayni bunu istememdeki sebep sadece submarine dashboard aydinlatmasi yoksa kararmis kararmamis pek umrumda degil zaten flim olcak :)

notyet
22-09-2010, 22:30
simdi bende sizin gibi bir sikinti icindeydim cok dusundum tasindim ve makyajlida karar kildim cunku ic tasarim olsun dis tasarim olsun baya guzel dokunuslar yapmislar araca birde 2011 de ici fln da sport up gibi olmus mazeme kalitesi brz daha artmis sadece spor koltuk koymamislar :) bir de aklinizda esp soru isareti kalmasin aracta tcs standart olarak war sadece esp yazmiyo da tusun ustunde tcs yaziyor yani sadece arka tekerlekleri kontrol etmiyor sistem yillarca ibiza sport kullandim ondada bu sistem wardi we cok isime yaradi zaten onden ceker arabada esp o kadar da gerekli degil tcs yetiyor cekis olan tekerlekler i kontrol altinda tutuyor arkadan ceker arac olsa esp gereksinim ama onden cekiste tcs yeterli dedim kendi kednime ; yeni her zaman iyidir bence gucunuz warsa makyajli oneririm kararn dikiz aynasina gelince onu da 50 tl ye cikmacidan temin ettim araci alinca direkt serviste degistiricem yeri ayni bunu istememdeki sebep sadece submarine dashboard aydinlatmasi yoksa kararmis kararmamis pek umrumda degil zaten flim olcak :)

TCS= çekiş kontrol
ESP= çekiş kontrol + denge kontrol

TCS 2 tekeri ESP 4 tekeri kontrol eder gibi bir mantık yok.

blade038
22-09-2010, 22:50
TCS= çekiş kontrol

+1905

sarisinan
23-09-2010, 00:27
işte ahhh ahhh şu espnin opsiyonel olması hiç yakışmıyor seat'a opsiyonelliğini geçtim TR'ye gelen makyajlı espli araçta çok azmış şahşen satıcı bize öyle demişti esp li istediğimizdede 3 ay bekliceksiniz demişti az bir süre değil ama ben gene olsa sizin gibi arada kalsam büyük ihtimal makyajlı alırdım fiyatlar fazla değişmiyor dediğinize göre ama hiç degilse makyaj görmüş araç ve model yılı daha yenii. :)

punisherkp
23-09-2010, 01:34
TCS= çekiş kontrol

esp nin ne oldugunu bende biliyorum da benim demek istedigim bir sistem mevcut aracta bos degil ; tercih sebebi olmamasi icin bir neden yok deemek istedim

mayham85
23-09-2010, 09:03
esp nin ne oldugunu bende biliyorum da benim demek istedigim bir sistem mevcut aracta bos degil ; tercih sebebi olmamasi icin bir neden yok deemek istedim

+1985.

ReDLeoN
23-09-2010, 11:55
2010 TSİ ın 2008 TSİ dan tek artısı ruhsatta 2010 yazması.Tasarım olarak ben makyajlıları beğenmiyorum.Makyajsız kasalar daha güzel ve estetik.O safkan spor yuvarlak çizgiler yok makyajlılarda.Sebebi Tasarımı yapan Walter da Silva makyajı yapan başka kişi.İç mekan kalitesi ise dahada düşmüş makyajlı kasada kapı açma kolları parlak kromajdan dandik bi malzemeye dönüşmüş + koltuk döşemeleri daha kalitesiz vites topuzunun çerçevesindeki kromajı bile çalmışlar oysa kalite hissini artıran hoş bir detaydı.Çok eleştirilen eski konsolu değiştirelim demişler dahada berbat etmişler.Modern çizgili spor tarz bi arabaya klasik tasarım (çevirmeli klima ayarları) ön konsol iyice batırmış makyajı.Ha tasarım zevk işi ben onu değil bunu beğenirim diyebilirsiniz .O zaman da ben size "ESP ", otomatik kararan dikiz aynası , yağmur sensörü , park sensörü , arka kapılarda tweeter, gibi özellikleri standart sunan 2008 TSİ tercih etmenizi öneririm.

mayham85
23-09-2010, 12:00
makyalıda konsol malzemesi daha kaliteli daha yumuşak hisli bir malzeme.

punisherkp
23-09-2010, 17:51
abi canli bakin derim ben simdi herseye katilirim da yenisinde ic konsol kalitesi cok daha iyi eski sport up u bilirsiniz onun gibi dokulu bir mazeme kullanilmis o mavi gri plastik mazemede gitmis sim siyah bir mazeme gelmis guzel olmus bnm tek baktigim sey bu oldu ; cevirmeli klima dediginiz digital klima teyp te gosteriyo bilgileri sadece ekran i teybe wermisler simdi sirocco golf te de bu klima war onlar spor degil mi ? sirocco gibi bir araba ? simdi diyeceksiniz bu makyajli aldi cins cins konusuyo ama bende daha yeni aldim we cok kafa patlattim bu ise sonucta az biuz para wermiyoz 40 bin tl mebla soz konusu ama yeni her zaman iyidir arkadaslar bunu unutmayin ; insanlarin genel tepkisi bu yenilige acik olmaz ama sonra gozu alistimi yanlis yaptigini anlar

notyet
23-09-2010, 23:13
Resimlerden gördüğüm kadarıyla bence de makyajlı leonun kokpiti daha güzel görünüyor. Klima düğmesinin çevirmeli olması gerçekten yerinde bir hareket olmuş. Makyajsız kasanın düğmelilerinde bas bas dur, istediğim sıcaklığa gelene kadar içim bunalıyor benim.

punisherkp
24-09-2010, 00:45
Resimlerden gördüğüm kadarıyla bence de makyajlı leonun kokpiti daha güzel görünüyor. Klima düğmesinin çevirmeli olması gerçekten yerinde bir hareket olmuş. Makyajsız kasanın düğmelilerinde bas bas dur, istediğim sıcaklığa gelene kadar içim bunalıyor benim.
adas cok guldum yazdigina :) icim bunaliyo yazmis ya :) :) :) :)

ilkerbilim
24-09-2010, 11:19
Sadece arayüzü için bile 2010 =) (Artık eski golf teybi takılanlar değil) Ayrıca 8 hava yastığı, 8 hoparlör ve ESP makyajlı kasada da var. +2 hoparlör sonradan takılabiliyor.

leonbey
24-09-2010, 15:55
5 SENE makyajsız kasa kullandım
şimdi 2011 makyajlı kullanıyorum ve kesinlikle makyajlı diyorum
direksiyon , radyo klima kısmı ve konsol kesinlikle çok daha kaliteli

ama eksikliğini hissettiğim 2 şey var eğer bekleyebilseydim kesinlikle onlarla birlikte sipariş ederdim;
1.) kesinlikle ESP ; ben açıkçası çok alışmışım esp ye şimdi sıkıntısını yavaş yavaş atlatıyorum
2.) otomatik yanan farlar

bunun dışındaki hiçbirşeyin eksikliğini hissetmiyorum açıkçası
üzerine bir de sunroofum var ve büyük keyif bence...

igci_01
25-09-2010, 20:22
makyajlı kasanın kokpit ve ve diğer dokunuşlar her yönden tam yerinde ve estetik açıdan çok güzel olmuş ancak söylemem gerekli...bu kadar boş olmak zorunda mıydı?kim ne derse desin makyajlı kasa lar eski referance ların azıcık ağzı yüzü düzeltilmiş hali...ben 2006 yılından beri reference da kullandım stylance da style da...eğer daha fazla yenilik ve estetik istiorsanız tabiki makyajlı kasa ama arabam full olsun istiyorsanız makyajsız olan bu size kalmış...benim her zaman tercihim teknoloji ve donanım yönünde olur araba dediğin full olmalı her yönden...

mayham85
26-09-2010, 09:38
arabam full olsn istiyrosan basarsn parayı full ünü alırsn olur biter

punisherkp
26-09-2010, 19:04
arabam full olsn istiyrosan basarsn parayı full ünü alırsn olur biter
kanka kimseye zorla satmiyolar su an bizim bos dedigimiz leon vw golf un comfortline ile ayni lutfen brz arastiralim sonra bos diyelim hepimiz araba sewen adamlariz bir kac ozellik dusurdu o kdr onu da opsiyon yapti eski kasa vw de highline yle esitti simdi comfort a indi donanim o da yeter

mayham85
26-09-2010, 20:43
aynen kanka :)

igci_01
30-09-2010, 04:19
1-8 Hava yastığı,
2-8 Hoparlör,
3-yağmur sensörü
4-park sensörü
5-lastik basınç sensörü
6-karartmalı dikiz aynası
7- esp
8-alarm
bu kadar özellik kimine göre işe yaramaz kimine göre olmazsa olmaz...Arkadaşlar bunlar kullanışlı veya değil sizin için ama verdiğiniz paranın karşılığını almakla ilgili olduğunu düşünüyorum...ben senin dediğin gibi 2008 de tık diye verdim şimdiki style fiyatını en dolusunu aldım çok şükür de herkesin donanımını,yakıtını,parasının karşılığını alıp alamayacağını düşünmeden tık diye araba alacak kadar zengin olduğunu veya "bu paraya ben olsam ancak bu kadar donanım verirdim bana yeter "diyeceğini düşünmüyorum...yukarıda yazdığım donanımların kimseye zararı olmaz ama mutlaka birine bir gün yararı olacaktır

mayham85
30-09-2010, 10:48
tamaam işte sorunda orada bu malın 2008 de parasının karşılığında onlar oluyormş şimdi ise karşılığı bu. 2008 deki fiyatıyla şimdiki karşılaştırılamaz o günkü maliyeti ile şimdiki bir değil. bu yüzden opsiyona çekip alım fiyatını düşürdüler ki benim gibi gereksiz bulanlar daha ucuza alıyor opsiyonun amacı budur. almanyada elin gavuru passat alıyor mesela dıştan bakıorsn xenon sunroof var içine giriorsn camlar manuel niye adam isteediği tarzdaki arcı daha ucuza almak için öyle abuk sabuk şeyleri çıkartıyıor donanımdan.

bizde ise saplantı kağıt üstündeki liste ne kdar kabarık olursa olsn ne işe yaradığı önemli değil.

leonbey
30-09-2010, 12:29
ayrıca 8 hoparlör , alarm ve 6 hava yastığı var
yağmur sensörü 5 sene boyunca hiçbir işime yaramadı
lastik basınç sensörü ve kararan ayna olsa da olur olmasada
park sensörünü servis 100liraya taktı
daha önce de söylemiştim burada tek hayıflanacak konu ESP

bir de kaç para verdiğimizi unutmayalım
ben 2005 eylülünde stylance leona 33.500 verdim
bugün mukayese kabul etmez motor farkına sunrooflu 38500 verdim

varsın aynam kararmasın
tamamen tercih meselesi yani...

igci_01
30-09-2010, 13:51
ya demek istediğim şu senin benim onun işine yarar yaramaz mesele bu değil neden bireysel düşünüyorsunuz belki hem onlara ihtiyaç duyan hemde o opsiyon fiyatlarını veremeycek bir sürü insan vardır...ozaman ki maliyetini de bilmem şimdikini de ama şunu bilirim biz tüketiciyiz üretici değil onun için maliyeti değil bizim aldığımız fiyat önemli...mesela 38500 e aldım diyorsunuz o fiyata bu yukarıdaki özelliklerde aracınızda bulunsa bir zararı olur muydu size?

leonbey
30-09-2010, 16:13
ona bakarsak o fiyata 2.0 dsg şanzuman da bulunda bir zararı olmazdı benim açımdan:)

tercih meselesidir
leonların fiyatları neredeyse 5 senedir aynıdır
e bu şartlarda birşeylerinden kırpılması da doğal

mayham85
30-09-2010, 16:22
ona bakarsak o fiyata 2.0 dsg şanzuman da bulunda bir zararı olmazdı benim açımdan:)

tercih meselesidir
leonların fiyatları neredeyse 5 senedir aynıdır
e bu şartlarda birşeylerinden kırpılması da doğal

aynen bu şekilde.

şu düşünceyi çıkartın aklınızdan: o donanımlar aynı olsaydı fiyatı aynı OLMAZDI. opsiyonel olmasaydı şuan 38 e leon alamazdınız en az 41 42 ye alabilirdiniz.belkide daha fazlasına. opsiyonel olunca parası yetmeyen adam zaten olunca parasını ödeyemez bu durumda. olanda kullanmayacağı için onlara para vermek istemeyen ve aracını daha ucuza mal etmek isteyenlere olurdu.

onlar olmadığı için leon fiyatları aynı. rakiplerinin alayı 5 6 bin lira daha pahalıya satılıyor şuan ama leon aynı paraya satılıyor. yukarda engin bey demiş 2005 de 33000 tl verdim diye. 2005 de euro ne kadardı o arabanın maliyeti üretimdeki giderleri ne kadardı bunları bilmiyoruzki şimdiki ile kıyaslayalım. 2005 den bu yana 5 senegeçmiş dünya ekonomileri değişti avrupayı amerikayı ekonmik sıkıntılar krizler vurdu ve halen vuruyor. hiç bir ekonomik koşul dünyada 2005 deki gibi olmadığına göre şuan o zaman şu kadardı şimdi bu kadardı kıyaslamasıda doğru değil.

igci_01
01-10-2010, 01:40
eğer 2.000 motor ve dsg şanzıman bir donanım olsaydı bende olsun isterdim...diğer modellere bakınca donanım seviyesi yeterli ancak sanırım asıl sorun şu ilk baştaki gibi reference ve stylance gibi şuanda da 1 değil belki 2 belki 3 donanım seviyesi olmalıydı...opsiyon demek yerine şuan ki style ı reference deyip tam doluya gene stylance denilebilirdi kabul edinki klasmanları arasında tek donanımı olan tek araç seat leon ve geriye kalanları bakkal dükkanı gibi tane tane satmak büyük firmaya yakışmıyor

punisherkp
01-10-2010, 03:25
abbugun 2011 seat leon 1,4 tsi yi teslim aldim ilk izlenimlerim eski staylancelardan cok daha kaliteli ic mazemesi war siyaha siyah plastik mazeme war yeni teyp inanilmaz guzel ses seviyesine sahip vites uyarisi cok guzel olmus bu eskilerde yok ; arka tiz hoporlorleri yeniden konulmus kisacasi arac cok guzellesmis hic dusunme derim yok yagmur sensoru yok far sensoru aratmiyo bunlarin yoklugunu ; reference gibi de bos degil plastik direksiyon olsun plastik vites olsun o derece de degil aracta 3 4 tane opsiyon farki war o kadar

mayham85
01-10-2010, 09:52
hayırlı olsun cenk allah kaza bela vermesn

punisherkp
01-10-2010, 21:12
hayırlı olsun cenk allah kaza bela vermesn
tesekkurler yunus emre

blade038
01-10-2010, 21:17
resimlerini merak ettim en yakın zamanda koyarsan görürüz cenk..

punisherkp
01-10-2010, 23:31
resimlerini merak ettim en yakın zamanda koyarsan görürüz cenk..

http://www.*************.com/showthread.php?5912-2011-leon-1.4-tsi-aracimi-teslim-aldim-34-BB-7220 koydum daha detayli cekerim fotolari bunlar oyle ayak ustu bbm den yurtdisindaki kuzenime yollamak icin cektiklerim

ilkerbilim
07-10-2010, 21:45
Opsiyonel diyorsunuz da bu satış taktiği nedeniyle ben arabamı ESP siz almak zorunda kaldım, çünkü hiç bir yerde yoktu. 3 ay beklemem gerekiyordu. Hala eksikliğini çekiyorum. 40000TL yerine 41000TL verecektim sadece. Sunroof lu araba alan adam 1000TL lik ESP den mi sakınacak ki donanımdan ESP kaldırılıyor?

@Leonbey igci_01, iç alarmdan bahsediyor. Motor çalıştığında, akü söküldüğünde çalan alarmdn değil. 100TL ye takılan sensör orijinal değil. Orijinal sensör 1000TL. Takılması için bir yığın parça değişiyor. Tam maliyeti 6000TL.

@igci_01 8 hoparlör hala standard.

blade038
07-10-2010, 21:48
evet bu yüzden piyasaya sürülen çoğu araba esp siz olmuş oldu, kötü bi durum..

punisherkp
07-10-2010, 21:54
walla bende 2011 style aldim sunroof lu hic birseyin eksikligini cekmiyorum bende esp icin sizin gibi beklemek istemedim 2 ay tcs de yeterli geliyordu bana eski aracimda da sadece tcs wardi kapatiyordum dewamli leonda esp olsaydida dewamli kapaticaktim diye dusundum dedim kapatacagim sistem icin 2 ay beklemiyim dedim cunku agresif kullanirken tcs olsun esp olsun aracin cekisini dusuruyo zaten agresif kullanmiyincada olsa ne olur olmasa ne olur tabi bu bnm sahsi fikrim herkez benim gibi dusunmez zewkler renkler hesabi ben araca kendim hakim olmayi sewiyorum iyi de kullandigimi dusunuyorum yillarca ibizamda tcs ile cok memnundum leondanda memnun kaldim tek eksigi cok fazla yumusak sispansiyon war bir spor yay ile jant takildimi cok daha guzel olur

onruzn
31-10-2010, 09:32
esp iyi bir özellik ama araştırdım leon c klasmanındaki araçlar içinde en iyi yol tutuşa sahip araçlardan biri.. özellikle son kasa hem estetik olarak hem performans olarak fiyatına göre çok iyi, spor araba olduğu için süspansiyonlarının sert olması gayet normal 5 sene peugeot kullandım onun süspansiyonlarından sonra çukura tümseğe girince enazından araba dağılmıyor. sadece şu xenon konusuna açıklık getiremedik böyle bir arabaya sahibim ama xenon taktırmaya korkuyorum bence bunun bi çözümü olmalı..

007
13-11-2010, 04:53
Yeni her zaman iyidir..

ramnet
25-11-2010, 10:14
Ben kesinlikle makyajlıyı tercih ederdim. Çünkü makyajlı makyajsıza göre daha iyi bir iç kalite var. Yumuşak dolgulu malzemeler bolca kullanılmış. Tabi hız gösterge üstü ve bazı yerlerde yine sert plastik görünüyor. Ama bu daha iyi. Ve ayrıca 2011 modeller geçen senekinden daha kaliteli olmuş. Nasıl mı? Daha iyi ön konsol. Daha iyi düğmeler, kapı içlerinin daha iyi yapılması. Ayrıca arka görüş problemi bir nebze olsun iyileştirilmiş. Aynaların konumu daha iyi olmuş. Arka farlarda daha güzel işçilik var. Önceliklerde aralarında boşluklar vardı. Öyle görünüyordu.
Esp nin style paketinden de çıkmış olması diğer rakipleri gibi tasarruf anlamında bir olay gibi görünüyor. (Alman arabaları çoğu şeyi opsiyonel vermeyi tercih yapıyorlar. Altea XL da bu sene yine esp yi opsiyonel yapmış) Ama bu alınmayacak değil. Opsiyoneller listesinde bunlar alınabiliniyor. Yine böylece hiç kullanmayan bir donanım için ayrıca fiyat vermeye de gerek olmayacak ki bu araç fiyatlarını bir nebze olsun düşürecek bir politika... Ayrıca yine 6 hava yastığı yine var. Eskiden 8 hava yastığı var diyen arkadaş bence yanılıyor. Çünkü arka yan hava yastıkları yine opsiyonel.
Bu yıl ayrıca Seat logosu yine eskisi gibi ön panelde biraz daha büyütüldü. Modern direksiyon ile gayet güzel olmuş.
Benim eleştireceğim şey ise bence yenilecekte olamayacak çok şişkin ön konsol. Önde biraz dizleri yoruyor gibi görünüyor. Bu değiştirilse iyi olur. Zaten euroncapten 4 yıldız almasının sebebi ön yolcuların dizlerini yaralayacak bir boyutta olduğundandır.
Yeni Seat daha iyi. Lakin şunu söyleyeyim hem TSI motor hemde üst donanım sadece 2008 modellerde vardı. Şimdi böyle bir durum artık yok...

ilkerbilim
25-11-2010, 18:55
Esp nin style paketinden de çıkmış olması diğer rakipleri gibi tasarruf anlamında bir olay gibi görünüyor. (Alman arabaları çoğu şeyi opsiyonel vermeyi tercih yapıyorlar. Altea XL da bu sene yine esp yi opsiyonel yapmış) Ama bu alınmayacak değil. Opsiyoneller listesinde bunlar alınabiliniyor. Yine böylece hiç kullanmayan bir donanım için ayrıca fiyat vermeye de gerek olmayacak ki bu araç fiyatlarını bir nebze olsun düşürecek bir politika...

Opsiyonel ama sonradan yapılamıyor. Çoğu Leon ESP siz üretiliyor. ESP istiyorsanız yaklaşık 3 ay beklemeniz gerekiyor. Tabi ki fiyat konusunda bir garanti verilmiyor. Bu nedenle ESP isteyenler ESP, EBA, DSR, XDS, Hill Holder ve Lastik Basınç Sensörü'nden mahrum kalıyorlar. Fiyatı sadece 1200TL. Ben alırkan 1000TL idi. Bunlar olmasaydı ayda sadece 30TL fazla taksit ödeyecektim ve daha güvenli bir arabaya binecektim. İçim de rahat edecekti.

*Administrator*
29-11-2010, 07:22
arkadaslar ulukan gerekli uyariyi yapmis son kez de uyariyorum, emre kardesim ricam lutfen bu konuda artik gorus bildirme cunku konu sapmis... diger konuya yazan yada yazacak arkadaslarda baslik disina cikmasin lutfen mesajlari ben silicem tekrarlandiginda konuyu silicem kiginlik olucak tavirlardan uzak durun lutfen herkesin kendine ait yorumu var birburinizin dusunceleribe saygi duyun... son olarak uyarim youruma acik degildir, konu oldugu sekilde devam edebilir... hepinize iyi forumlar paylasimlar arkadaslar...

ramnet
30-11-2010, 11:50
Opsiyonel ama sonradan yapılamıyor. Çoğu Leon ESP siz üretiliyor. ESP istiyorsanız yaklaşık 3 ay beklemeniz gerekiyor. Tabi ki fiyat konusunda bir garanti verilmiyor. Bu nedenle ESP isteyenler ESP, EBA, DSR, XDS, Hill Holder ve Lastik Basınç Sensörü'nden mahrum kalıyorlar. Fiyatı sadece 1200TL. Ben alırkan 1000TL idi. Bunlar olmasaydı ayda sadece 30TL fazla taksit ödeyecektim ve daha güvenli bir arabaya binecektim. İçim de rahat edecekti.

Eyvallah. Ben zaten bunu bilip te yazmıştım.
Şimdi diğer markaların modellerini de yazarak yine bir karşılaştırma yapabileceğim.
Golf en üst donanımda bile ESP yi sunmuyor. Opsiyonel istiyor. Fiat Bravo yine en üst donamımda bunu sunmuyor. Opsiyonel sunuyor. Ford Focus en üst donanım Titanium da bile ESP yi sunmuyor. opsiyonel istiyor. Renault Megane de üst donanımda Expression da bile opsiyonel istiyor.

Birde opsiyonel bile vermeden üst modellerinde sunanlar da var.
Honda Civic HB, Mazda 3 Impressive de, Toyota Auris Elegant ta, Subaru Imprezza Elegant da, Opel Astra Enjoy plusta, Kia Ce'ed Consept ve Hyundai i30 Prime de bunu sunuyor. Citroen yeni C4, DS4 te ESP yi sunacağını söylüyor. (Tabi bunların fiyatları 40.000-45.000 arasında değişiyor)

Bu da Seat Leon'un rakiplerinden daha ucuz ve opsiyonel ESP sunsada 2 ay beklemeye değebileceğini gösteriyor. Diğerleri de ellerinde yoksa onlarda sipariş verip getiriyor....

YLÇN-FR
01-05-2011, 18:43
yeni her zmn yenidir derim

hayırlı olsun kardeşim

gofret55
23-05-2011, 23:48
je desing spoyler takamadıkdan sonra pehh =)) ben makyajlı kasanın görünüşünü sevmiyorum çizgileri çok sert..

since_83
21-06-2011, 14:35

+1907

digiersoy
27-09-2011, 20:23
Kimse yoğurdum ekşi demez hesabı bu bana sorarsan ki özellikle makyajzis aldım zevk meselesi kimse yeni aldığı aracın kötü olduğunu söylemez yeni yenidir:)

Leonturco
27-09-2011, 21:34
Kimse yoğurdum ekşi demez hesabı bu bana sorarsan ki özellikle makyajzis aldım zevk meselesi kimse yeni aldığı aracın kötü olduğunu söylemez yeni yenidir:)

Dijicim ben makyajlı kasanın ayna, ön-arka tampon ve arka cam kısmını sevemedim. Arka cam yeni spoyler ile güzel duruyor ama Cupra/Aerodinamik kit olmadan tamponlar güzel durmuyor. Bursa'ya gelince yan yana makyajsız fotosu çekeriz artık... :)

digiersoy
28-09-2011, 09:51
Dijicim ben makyajlı kasanın ayna, ön-arka tampon ve arka cam kısmını sevemedim. Arka cam yeni spoyler ile güzel duruyor ama Cupra/Aerodinamik kit olmadan tamponlar güzel durmuyor. Bursa'ya gelince yan yana makyajsız fotosu çekeriz artık... :)

İnşallah gelicem abi :)

Leonturco
28-09-2011, 10:24
İnşallah gelicem abi :)

Beklioyrum o zaman. :)

hsn003
28-09-2011, 11:46

abi benim ön farlarda seninkisi gibi sürüşe duyarlı ve yosun yeşili yanıyor sislerdede zenon var ama mavimtırak bi beyaz yanıor ama kısalar gibi yosun yeşili yanmasını istiyorum nasıl yapacağız abi bi fikrin varmı ?

hsn003
28-09-2011, 11:50
kesinlikle makyajsız diyorum standart olan park, yağmur, far,lastik basınc sensörünü bi kenara bırakıyorum ESP diyorum pazartesi gece hayatımı kurtardı CAPTİVA ile bi çıkış yaptık tam sollamaya çıktığım yerde caddeyi yıkamışlar araba resmen kaydı fakat sihirli bir el tuttu arabayı tekrar yola koydu bir kere daha anladım ki ESP şart güçlü motor için..

digiersoy
28-09-2011, 15:08
abi benim ön farlarda seninkisi gibi sürüşe duyarlı ve yosun yeşili yanıyor sislerdede zenon var ama mavimtırak bi beyaz yanıor ama kısalar gibi yosun yeşili yanmasını istiyorum nasıl yapacağız abi bi fikrin varmı ?

sislerin 8000k olabilrmiki? kısalar ve sisler benim 6000k şuda var farklı markaların xenon ampülleri kendilerine has lümen renkleri oluyo...

GÖKHAN ŞİMŞEK
12-02-2012, 21:56
makyajlılarda onlar yok değil parayı basana her şey var. benim gibi kullanmayacağı donanıma para vermek istemeyenler şimdi daha ucuza alabiliyorlar ki olması gerekende bence bu.

makyajdan önce leon düşünmedğim bir araçtı çünkü orta konsol tasarımı bana casio hesap makinesini hatırlatıyordu, aynalar arkayı göstermekten çok gösteriş amaçlıydı ve hatları fazla yuvarlaktı arka bagaj kapağı ve ön tampon gibi. bunları değiştirdiler ayna çok güzel gösteriyor arkayı içi daha şık oldu casio görüntüsü gitti daha köşeli oldu hatları bu benim ilgimi çekti makyajlı aldım. şimdi olsun tekrar makyajlı alırım. ayrıca sıfır her zaman sıfırdır.
emrem sana ilk kez katılmıyorum çünkü parayı basıp almak 3 aya olmaz hemen olur....eklettirsen 3 ay beklersin ben bunu kabul etmiyorum....3 ay ne halt edeceğim arabasız????

Çöllü
06-06-2012, 10:36
Abi bu Tartışma Hala Sürüyomu..

ÇeyrekAltın
06-06-2012, 23:21
Adı üstünde makyajlı :) Bence kesinlikle makyajlı kasa estetiği bence makyajsız kasaya göre cok güzel

serkanreis
10-08-2012, 12:25
bence vede şuanadaki kullanmış olduğum aracım MAKYAJSIZ VEDE EN FUULLLL OLAN LEONDUR hem hatları daha keskin vede daha estetiktir...

CAR LEON
22-04-2013, 13:32
Ben ikisini de kullandım, 2006 1,6 stylance sunroof hariç tam doluydu ama yine de atalarımız demiş ya, yeni yenidir diye gerçekten doğru bi seçim yaptım ve 2011 1,4 tsi almakla iyi bir iş yaptığımı bir kez daha anladım. Herşeyiyle daha üstün bence makyajlı.

Caner_FR
23-04-2013, 09:11
bence her ikiside çok güzel.makyajlı kasanın arka stop lambaları çok başarılı eskisinden daha iyi ama makyajlı kasa fr modeli dışında görsel olarak çok basit duruyor.her yapılan makyaj daha iyi sonuç alabilmek içindir aracı daha dolu hale getirmektir fakat leonda tam tersi olmuş.aracı boşaltıp rakipleriyle rekabete geçmişler ve bugun için böyle bir konu açılmasına neden olmuşlar.konuya cevabım:TERCİHİM MAKYAJSIZ KASA olurdu.