PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cordoba almayı düşünüyorum nelere dikkat edeceğim

drtroy
08-11-2010, 20:24
Arkadaşlar ilk aracımı almayı planlıyorum ama kafam karışık, İlk önce 2000-2001 polo almayı düşündüm daha sonra Fabia'lar ile ilgilendim ama Cordobaların tasarımı ve geniş bagaj hacimi ile çok hoşumuza gitti. Bizde rotamızı Cordobalara çevirdik.Bütçem 16 hadi max 17.000 tl. Aralık-Ocak ayı arasında piyasanın durumuna göre alım planlıyorum.

1. sorum LPG'li ya da dizel düşünüyorum sizce hangisi olmalı?
Dizellerin km genelde yüksek ve arızasından çok korkuyorum.

2. sorun hangi yıllar ve hangi alt modellere dikkat etmeliyim. Mesela Fabia da belli motor serilerinde ve bazı yıl araçlarda kronik direksiyon arızası ve motor yağı eksiltmeden bahsediliyordu?
Bu araçlarda aynı olduklarından kronik olarak ESP den kaynaklı arızalar çok rastlanıyor mu?
Motorda yağ eksiltme sorunu var mı? yada Cordobaların dikkat etmem gereken kronik arızası nedir?

Saygılar

drtroy
10-11-2010, 20:23
Akadaşlar yardımcı olucak yok mu?

osman_hacioglu
13-11-2010, 11:15
cordoba surucusu olarak cok memnunum.. yalnız arka koltuk mesafesı hıç yok arkada oturana allah yardım etsın :)

PİNUS
19-11-2010, 15:58
Cordoba güzel ve özellikli araba.style veya s-rıder modelini dizel olanı tercih etmelisin derim.yanlız biraz daha para gerekli 2004-2005 model s-rider veya signo bulabilirsin. benzinli alıp lpg taktıracağına deizel almanı tavsiye ederim. fazla bir fiyat farkı yok ama lpg li araçları her garaja almıyorlar. bilginize. ayrıca seat cordoba signo,s-rider,style araçlardaki özellikleri başka araçlarda 5-10 bin tl fazla ile anca bulabilirsin. kolay gelsin

drtroy
20-11-2010, 14:00
Teşekkür ederim..

osman ürküp
24-02-2011, 20:53
bende 2006 model 1.4 tdi s rider var ve cok memnunum yakıtıda normal arabanın bakımını yaparsan gercekten cok az yakıyor ve sana tavsiyem tdi motordan sasma inan cok memnun kalısın biraz gürültülü ama 1.4 motoruna göre cok seri

yada23
24-02-2011, 21:04
merhaba 2008 cordoba stylance 1.4tdi kullanıcısıyım çok az yakan çok seri ve donanım olarak çok güzel bir araç bana göre sadece 2 sorunu var motoru çok gürültülü ve süspansiyon olarak çok sert bir araç ancak artıları bu iki eksiyi fazlasıyla örtüyor. staylance veya signo modelini almaya çalış şimdiden kolaygelsin umarım o fiyata bulursun.