PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 seat ibiza sc ya da 2011 seat leon

abyss
10-01-2011, 01:25
Arkadaşlar meraba şuan kullanmakta oldugum aracımı satıp( 2005 model mazda3) benzinli olarak ya ibiza sc 1.2tsi yada leon 1.2 tsi ikiside düz olucak muhtemelen
dizel olarak ise düz vites leon 1.6 tdi dusunuyorum.

Şimdi dersenizki bu araclar birbirinden farklı araclar haklısınız ama bende tam olarak ne istediğimin farkında diilim daha doğrusu dizel mi alsam benzinli bir araç mı alsam karar veremıyorum. Sonuçta aldığım arabaya en az 4 sene binmek istiyorum ve tabıkı az yakmasını istiyorum.

Siz olsaydınız fiyat, yakıt ve donanım açısından hangisini tercih ederdiniz?

heysem
10-01-2011, 01:55
o zaman tdi leon tabii ki

Sinan
10-01-2011, 02:35
yıllık ortalama yaptığınız kilometreyi, araca binecek kişi sayısı (aracınızı kullanırken araç içinde olacak ortalama kişi sayısı) ve şehiriçi-şehirdışı yoğunluğunuzu söylerseniz daha isabetli tavsiye verebiliriz :)

Bizage
10-01-2011, 10:17
1.2 tsi ile 1.6 tdi arasında tartışmaya pek gerek yok bence tdi tabi ki...

gani
10-01-2011, 10:29
İbiza 1.2 TSI ile leon 1.6 TDI arasında ciddi fiyat farkı var...

abyss
10-01-2011, 11:00
evet arkadaşlar fiyat farkınıda biliyorum önemli olan fiyat farkından ziyade 4 sene sonra hangi araçla karlı çıkarım

ayrıca yılda ortalama 25000km yol yapıorm ve cogunlugu sehırıcınde oluyo genel olarak arabayada 2 kişi binerim öle kalabalık bi şekilde bindiğim çok nadir oluyo

gani
10-01-2011, 17:08
evet arkadaşlar fiyat farkınıda biliyorum önemli olan fiyat farkından ziyade 4 sene sonra hangi araçla karlı çıkarım

ayrıca yılda ortalama 25000km yol yapıorm ve cogunlugu sehırıcınde oluyo genel olarak arabayada 2 kişi binerim öle kalabalık bi şekilde bindiğim çok nadir oluyo
Sorunun cevabı = 1.6 TDI. Benzinliyle şehir içinde fahiş litreler yakarsın :)

mayham85
10-01-2011, 17:24
1.2 tsi leon. bu makineler varken dizelle uğraşmaya değmez :)

abyss
11-01-2011, 01:41
Sorunun cevabı = 1.6 TDI. Benzinliyle şehir içinde fahiş litreler yakarsın :)

1.2 tsi ibiza şehiriçi çok yakmaz diye dusunuyorum ama kullanmadan yorum yapmak olmaz

gani
11-01-2011, 12:15
Mantık olarak yakmaması da lazım ama bu istanbul var ya bu istanbul bütün hesapları sapıtıyor :)

Bizage
11-01-2011, 12:21
Mantık olarak yakmaması da lazım ama bu istanbul var ya bu istanbul bütün hesapları sapıtıyor :)

8 km yol yapmışım e5 optimum bostancı göztepe aarasında 11li bir rakamdı ortalama...:) 3. vitese atabilsem kurtarcaktım ama pek olmadı ..kazanmak için çıktık kaybettik üzgünüz :)

blade038
11-01-2011, 16:23
dizelden şaşma bence, para sorun değilse Leon TDI

abyss
11-01-2011, 18:25
istemesemde seat ibiza sc 1.2tsi dsg şanzımanlı bir araç için annem kapora vermiş bile haberim olmadan bakalım çıktık bir yola neler olucak görücez inş. çok yakmaz beni üzmez

gani
12-01-2011, 11:48
8 km yol yapmışım e5 optimum bostancı göztepe aarasında 11li bir rakamdı ortalama...:) 3. vitese atabilsem kurtarcaktım ama pek olmadı ..kazanmak için çıktık kaybettik üzgünüz :)

önündeki maçlara bakarsın artık :)

istemesemde seat ibiza sc 1.2tsi dsg şanzımanlı bir araç için annem kapora vermiş bile haberim olmadan bakalım çıktık bir yola neler olucak görücez inş. çok yakmaz beni üzmez

güzel araç o da, hayırlı olsun şimdiden

abyss
13-01-2011, 01:40
tesekkur ederim

meht
08-05-2011, 13:05
aynı kafa karışıklığını ben yaşıyordum. benim de babam leon hastası leon alıcaz gibi ama aklım sc'de kalmıcak değil hani. hayırlı olsun, kazasız belasız.

Mustafa
08-05-2011, 21:18
tesekkur ederim

aynı kafa karışıklığını ben yaşıyordum. benim de babam leon hastası leon alıcaz gibi ama aklım sc'de kalmıcak değil hani. hayırlı olsun, kazasız belasız.

Bende ibiza için kapora verip 2 ay sonra vazgeçtim ve Leon aldım. Şimdi iyiki Leon almışım diyorum. Bırak SC'yi Bocanegra'da bile aklınız kalmaz bence. ;)

Yakıt konusunda tabiki dizel ile boy ölçüşemeyiz. Ben bile o kadar dikkatli kullanmama rağmen 0,30 kuruş yakıyorum şehiriçi.

Keyif konusunda da 1.6 TDI bence 1.2 TSI kadar keyif vermez. Yıllarca dizel kullanan birisi olarak rahatlıkla bunu söyleyebilirim. Gerçi 1.6 TDI'ın yakıt tüketim değeri 0,20 ve üzeri ise bence dizelede gerek yok. 1.2 TSI derim her türlü.

Kapora konusunda da bakma sen ben Leon almak istiyorum dersen ya da farklı bir araç almak istiyorum dersen bayiler sorun çıkarmaz. Benim gibi defalarca karar değiştiren 3 tane farklı araç için anlaşıp sonunda çok farklı bir araç alan birisine bile sorun çıkarmadılar. En azından Avek Otomotiv sorun çıkarmadı. ;)

KEN
08-05-2011, 23:10
Yıllarca benzinli araç kullandım lpg li olarak. Birgün bir atkadaşımın gazıyla dizel e çok meraklandım ve heveslendim. Aracımı satıp 2009 dizel opel corsa 1,3 aldım ve hiç test sürüşü yapmadan almıstım. Aracı teslim aldıgımda marja basar basmaz bune yaa dedim. Motor sanki kucagımda çalısıyor hiç alışkın olmayan biri olara büyük hayel kırıklıgı yaşadım. O dakka dizel aracın bana hitap etmediğini anladım. Birde söyle bir gezeyim dedim otobana cıktım 120km hıza ulastıgımda aracın içinde değirmen çalışıyor resmen. Akaşam eve geldim ve hemen sahibinden ssitesini actım ve aracı satısa çıkardım.
İsterse bedava gitsin ama ben dizel araç almaya tövbe ettim. Benzinlinin verdiği ses kullanış zevkini veremez dizel.