PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbiza Sportourer Hangi Modelini Almalıyım?

infected
08-03-2011, 13:19
Merhaba Arkadaşlar. Nasipse İbiza Sportourer Almayı Düşünüyorum. Bu modelin Hangi Donanım Paketini ve Motor Seçeneğini Seçmeleyim Dizel Olanı İle Benzinli Motor Seçenekleri Arasındaki Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim. Bu arada Bursa Doğuş Oto da 1,2 turbo dizel reference olanına baktım. Herşey Güzelde İnce ve çok nemli olmasada bu reference paketlerindeki arka camların manuel olması ve yol bilgisayarı gibi konular kafama takıldı.Çok Lazım değil ama bilinçli yapmışlar galiba. Bir de yakıt ve yedek parça noktasında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Aracın vergileri ne kadar? 1,2 tdı olanı 35500tl. 1,4 lt 85hp benzinli olanı 28800tl. karar veremedim. Birde 3-4 gün içinde zam gelecek diyorlar.

GRAND_CHIEF
08-03-2011, 13:37
ben özellikleri incelerken bişey dikkatimi çekti 1.2 modelde klima yok gibi anlaşılıyor ne anlama geliyor acaba

Sinan
08-03-2011, 14:27
benzin zamları ortada, her türlü dizel..

infected
08-03-2011, 16:04
klima hepsinde var. her türlü dizel demişsiniz ancak dizel: 3,56tl benzin 4.00tl uçurum bir fark yok oratada. Sanki yakıtları artık lpg ve diğeri olarak seçmek lazım bundan sonra. Ben sadece dizel motor mu yoksa benzinli motor mu buna karar veremedim. Benzinliye garantisi bittikten sonra lpg takma şansı var.

GÖKHAN ŞİMŞEK
08-03-2011, 21:56
klima hepsinde var. her türlü dizel demişsiniz ancak dizel: 3,56tl benzin 4.00tl uçurum bir fark yok oratada. Sanki yakıtları artık lpg ve diğeri olarak seçmek lazım bundan sonra. Ben sadece dizel motor mu yoksa benzinli motor mu buna karar veremedim. Benzinliye garantisi bittikten sonra lpg takma şansı var.

ben size şunu söylemek isterim ki benzin 13 lt yakar mazotu 6lt..demek istediğim lt fiyatı mazotun fazla bile olsa lt olarak yarısı yanıyo sizce değmezmi benim tavsiyem 1.6 crdi ama yoksa 1.2 1.6 mükemmel bir motor bence 1.2 nin dayanıklılığını bilemem ama 1.6 bence çook uzun ömürlü olur...tüp müp hikaye imkan varsa kesinlikle dizel kullanın yıllar boyu benzincinin yolunu unutun...

mayham85
08-03-2011, 22:08
ya halen o 1.4 atmosferik makineleri tercih ediyorsunuz listeye alıyorsunuz. direkt 1.2 tsi zevkinde ekonomininde o araç için o fiyat için en uç noktasıdır kendisi :)