PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon 1.2 TSİ Style & İbiza 1.2 TSİ style veya DSG

erdogansemih
14-03-2011, 16:13
Arkadaşlar yakın zaman içinde karar verip 2 araçtan bir tanesini tercih edeceğim.
Eğer 1.2 Tsi Leon alırsam eğer Esp li, ısıtmalı koltuk vs. derken 40.000 TL ye yaklaşıyor. Yada Esp dahil ettirmeyeyim mi ? 40.000 TL beni çok zorluyor bir süre ertelemem gerekir.

İbiza tercih edersem bütün opsiyonları koyduğum zaman 36.200 TL de kalıyor. Benim gönlüm leon dan yana siz ne dersiniz.

Bizage
14-03-2011, 16:45
Arkadaşlar yakın zaman içinde karar verip 2 araçtan bir tanesini tercih edeceğim.
Eğer 1.2 Tsi Leon alırsam eğer Esp li, ısıtmalı koltuk vs. derken 40.000 TL ye yaklaşıyor. Yada Esp dahil ettirmeyeyim mi ? 40.000 TL beni çok zorluyor bir süre ertelemem gerekir.

İbiza tercih edersem bütün opsiyonları koyduğum zaman 36.200 TL de kalıyor. Benim gönlüm leon dan yana siz ne dersiniz.

boyut ve rahatlık olarak leon tartışılmaz ama fiyat olarak insanın kafasını karıştırıyo ben ibizaya bindim geçenlerde kolum bile sol kapıya çarpıyo rahat edemedim içinde...yalnız 1.2 tsi motor 1.4 tsi leon gibi gider ibizada o çok keyifli olur..esp ise bana sorarsanız şart..ısıtmalı koltuğu napcanız bu arada ne gerek var :)

erdogansemih
14-03-2011, 16:53
Açıkçası ısıtmalı koltuk vs. biraz eşimin tercihi oluyor, olmuşken onlarda olsun gibisinden. Onu da kıramadığım için ekleteceğim gibi görünüyor. :)

Bizage
14-03-2011, 17:01
Açıkçası ısıtmalı koltuk vs. biraz eşimin tercihi oluyor, olmuşken onlarda olsun gibisinden. Onu da kıramadığım için ekleteceğim gibi görünüyor. :)

kadınların ve erkeklerin arabaya bakışları çok farklı yenge öyle dediyse bişi diyemeyiz tabi :) karar vermeden mutlaka bir bayide iki araca da binin...ibiza daha iyi gider performansı daha iyidir leona göre 1.2 için konuşuyorum tabi, ama leonun da dediğim gibi konforu ibizaya göre genişliği bayağı bi farklıdır..ha bi de tabi leonda otomatik yok..

erdogansemih
14-03-2011, 17:12
En son aracım 2008 İbiza TDI sytle dı. Ben çok memnundum aracımdan. Yalnız yeni ibizaların arkasına bir türlü alışamadım. Eski kasaların arkaları bence çok daha sert ve agresif. Daha önce de ibiza kullandığım içinde segment yükselteyim diyorum, bütçem böyle ucu ucuna yetiştiği için çok kararsız kaldım. Direk 40 bini çıkarabilsem düşünmem bile. Bir yanım sabret diyor, bir yanımda ibiza da iyi zorlama kendini bütçeni diyor. :)

Bizage
14-03-2011, 17:15
En son aracım 2008 İbiza TDI sytle dı. Ben çok memnundum aracımdan. Yalnız yeni ibizaların arkasına bir türlü alışamadım. Eski kasaların arkaları bence çok daha sert ve agresif. Daha önce de ibiza kullandığım içinde segment yükselteyim diyorum, bütçem böyle ucu ucuna yetiştiği için çok kararsız kaldım. Direk 40 bini çıkarabilsem düşünmem bile. Bir yanım sabret diyor, bir yanımda ibiza da iyi zorlama kendini bütçeni diyor. :)

uzun süre kullanacaksanız leon derim ayrıca neden ikinci el düşünmüyosunuz?

erdogansemih
14-03-2011, 17:25
2. el de bakıyorum. İstanbul da bulabilirsem onları da inceleyeceğim. Genelde 1.4 Tsi Leon var, 1.2 Tsi çok fazla 2. el göremedim.

Bizage
14-03-2011, 17:31
2. el de bakıyorum. İstanbul da bulabilirsem onları da inceleyeceğim. Genelde 1.4 Tsi Leon var, 1.2 Tsi çok fazla 2. el göremedim.

e yeni bi motor leonda sonuçta daha alanlar hevesini alamadı ki satsın :)

erdogansemih
14-03-2011, 17:35
öyle :) 2 tane buldum onlarda konya da. Aslında gidip alsan ordan dönüş baya uzak rahat rahat test edersin :) Oraların yolları çok bozuktur. Ankara - aksaray konya yolllarını bilen bilir, direk pas geçiyor insan.

ReDLeoN
14-03-2011, 17:59
Bence Leon alın.Hem daha geniş hem daha konforlu.Çok daha rahat edersiniz.Bütçe elvermiyorsa biraz daha sabredin derim.Ne kadar çok sabrederseniz o kadar daha iyi bir araç alırsınız.Yok beklemeyeceğim diyorsanız az km yapmış temiz bir Leon alın derim...

ggt
14-03-2011, 18:36
kesinlikle leon alın.maddiyat zorlayacak olsa dahi gerçekten değecektir.

blade038
14-03-2011, 21:15
bana sorarsanız ısıtmalı koltuğu boşverin çünkü aşırı bi fark olacağını sanmıyorum. çift bölgeli klima var bu fazla bile gelir. ayrıca kesinlikle ESP li Leon tercih ederim ben. 2. elde de rahat edersiniz, kullanırkende..

erdogansemih
14-03-2011, 22:19
Herkes leondan yana :) Benim de içime su serpildi bende leondan yanaydım :) Teşekkür ederim hepinize, umarım Esp de ekletebilirim. O zaman bir müddet daha bekleyeceğim. Bu 2012 modele bile sarkabilir ama olsun.

blade038
14-03-2011, 22:46
beklemen mantıklı zaten, şuanda fiyatlar uçmuş durumda..

CaNCaN
15-03-2011, 13:45
Devir ekonomi devri Tdı İbiza en mantıklısı , madem küçük araç kullandın iç mekan sorun olmaz büyük araç kullansaydın küçük araca alışman problem olurdu :) Şunu da söylemekte yarar var yakıt sorun değilse Leon , Leon bir başka anlatılmaz yaşanılır :D