PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seat ve wolkswagen bağlantı durumu???

casper2
02-04-2011, 23:45
bende seat toledo var motorun birçok yerinde wolkswagen arması var .seat ve wolkswagen bağlantı durumunu çok merak ediyorum. yardım istiyorum..

MUZIR
02-04-2011, 23:50
seat ve vollkvagen ikiside volksvagen firması seatı satın alınca öyle işler oluyo

Ferhat35
02-04-2011, 23:51
seat artık vw elinde üretimi vw yapıor die biliorm bnde kaputu açtığımda o şokla karşılaştım banada verilen bilgi öyle aracın beyninden şasiye kadar vwnin :) yani bir polo=ibiza bi golf=leon diebilirz :)

MUZIR
02-04-2011, 23:53
seat artık vw elinde üretimi vw yapıor die biliorm bnde kaputu açtığımda o şokla karşılaştım banada verilen bilgi öyle aracın beyninden şasiye kadar vwnin :) yani bir polo=ibiza bi golf=leon diebilirz :)

aynen öyle

ErdilErdem
02-04-2011, 23:54
Bizim Cordobanın ikizi kim o zaman.:D

Ferhat35
02-04-2011, 23:58
passat ağır kaçar ama jetta olabilir :D

Sinan
03-04-2011, 00:01
Onun dengi uzun polo :D

swotr
03-04-2011, 00:03
toledo exeo passat , cordoba jetta, leon golf, ibiza polo denebilir mi acep :)

Ferhat35
03-04-2011, 00:07

toledo ve cordoba için değerlendirmeleri bilemem hiç kullanmak nasip olmadı ama exeo için kesinlikle passat diyebiliriz ve diğer eşleşmelerede katılıyorum :)

GÖKHAN ŞİMŞEK
03-04-2011, 00:08

Passat ın karşılığı yok!!!
toledo=jetta=exeo
cordoba=polo klasik
ibiza = polo
Leon = golf

Ferhat35
03-04-2011, 00:11
Passat ın karşılığı yok!!!
toledo=jetta=exeo
cordoba=polo klasik
ibiza = polo
Leon = golf

passat için aynı fikirde değilim :) bnm için exeo a4 standartlarında bi araç bnce gerçekten çok kaliteli iç dizaynı sürüşü içindeki detaylar çok başarılı

swotr
03-04-2011, 00:15
evet ya exeo eski kasa a4 degil mi o da passat olması lazım :) polo klasigi unutmusuz :)))

Ferhat35
03-04-2011, 00:18
evet ya exeo eski kasa a4 degil mi o da passat olması lazım :) polo klasigi unutmusuz :)))

kesinlikel eski kasa a4 bardaklık yerlerine kadar aynı :)

_AS_
03-04-2011, 00:56
Exeo a4 b7 şasisi üzerine kurulmuştur passatla uzaktan yakından alakası yok yani:)
Güncel leon ile golf 5 aynı şasi kullanıyor 6da ne gibi değişiklikler var tam olarak bilmiyorum
ibiza ile poloların ezelden beri şasileri aynı zaten
lupo ile arosa da ikiz kardeş
cordoba polo classic in şasisi üzerine kurulmuştur classic in arkasına bakınca cordoba çizgileri belli oluyor zaten:)
passatın eş değeri skoda daki suberbtir.
tiguan ile q5 te de yine tam şasi mi bilmiyorum ama ortaklıkları var
eski cayanne ile toureng aynı şasiyi kullanıyordu yanılmıyorsam.
Toledo da benim bildiğim bora ile aynı plartformdalardı.

Ufak tefek yanlışlıklar yapmış olabilirim:) ama %90 ı böyle:)

swotr
03-04-2011, 01:01
benim denklikler aynı şasi vs den çok yaklaşık eşleniklerdi şekilsel :))

bagetci
03-04-2011, 02:55
Bizim Cordobanın ikizi kim o zaman.:Dpolo clasic

RoniN
03-04-2011, 02:57
jetta = toledo

mayham85
04-04-2011, 22:55
toledo mk2, leon mk1 vw pq34 platformu araçlardır kendileri golfün seat logolu muadilleridir. şaseleri golften platform ortaüı kardeşi a3 ten de iç konsollarını almışlardır. o kasalar en ortak zamanları idi ki o zamanlar %70 idi oran ama şimdiki modellere gelirsek hiç bir seat direkt olarak toplamda = vw değildir ve bundan sonra olacağınıda sanmam. şase mekanik elektronik aksam tasarım olarak aynı olup toplamda 2. sınıf malzeme ve işçilik dolayısı ile ucuzlatılmş alt modeldir seat gerçeği budur malesef.

by3rt
10-05-2011, 13:26
İspanyol olan Seat leon Alman Grubu vw ye satıldıktan sonra Seat tamamen vw nin bandından cıkmaya başladı diğer arkadaşlarında acıkladığı gibi seat artık bir alman ve vw üretimi altında.

pehlione
23-08-2011, 11:40
Bu yeni Skoda Yedi de Touran karoseri üzerine üretilmiş diye biliyorum.

EAGLE01
23-08-2011, 13:25
toledo mk2, leon mk1 vw pq34 platformu araçlardır kendileri golfün seat logolu muadilleridir. şaseleri golften platform ortaüı kardeşi a3 ten de iç konsollarını almışlardır. o kasalar en ortak zamanları idi ki o zamanlar %70 idi oran ama şimdiki modellere gelirsek hiç bir seat direkt olarak toplamda = vw değildir ve bundan sonra olacağınıda sanmam. şase mekanik elektronik aksam tasarım olarak aynı olup toplamda 2. sınıf malzeme ve işçilik dolayısı ile ucuzlatılmş alt modeldir seat gerçeği budur malesef.

ben 2.sınıf malzemeye katılmıyorum. Ucuzlatılmış alt model olabilir ama, bence malzeme kalitesi aynı...

TRAVEGO06
23-08-2011, 13:57
seatın malzemesi wv den aşşağı değil

swİft
23-08-2011, 18:50
bende almanyada dünyanın araba konusunda merkezi sayılabilecek ve dünyanın en büyük audi fabrikasının içine girdim benim eski eşim orda teknik müdür olarak çalışıyordu. ve audi'nin ürettiği markalar. audi , bentley , bugatti , lamborghini , porsche , seat , skoda Ve Wolsvagen En son olarak bu wv ve audi grubuna porsche da katıldı. yani bu sene belli olucak galiba.

ERC
27-11-2011, 02:58
seatın leon 2008tsi var kendi aracım için konuşıyım iç malzeme kalitesi 2.falan olamaz 2.kalite olsa daha kaliteli olur 5ten aşaya olamaz bu hakkaten çok dandik bir malzeme zaten ncap ten 4 yıldız almasının sebeblerinden biridir

ERC
27-11-2011, 03:00
seatın leon 2008tsi var kendi aracım için konuşıyım iç malzeme kalitesi 2.falan olamaz 2.kalite olsa daha kaliteli olur 5ten aşaya olamaz bu hakkaten çok dandik bir malzeme zaten ncap ten 4 yıldız almasının sebeblerinden biridir
şimdi biri mutlaka dicektir iç malzme kalitesiyle ncap nealaka diye onuda söyleyim bu malzeme kırıldığında cam etkisi yapabilmekte özellikle kap pzotları vs.

cnk
27-11-2011, 06:46
şimdi biri mutlaka dicektir iç malzme kalitesiyle ncap nealaka diye onuda söyleyim bu malzeme kırıldığında cam etkisi yapabilmekte özellikle kap pzotları vs.

madem okadar kalitesiz malzeme kullanan bir marka diyosunuz ozaman niye seat kullanıyosunuz asıl ben onu anlamadım?...

LEWİS_16
27-11-2011, 10:07
madem okadar kalitesiz malzeme kullanan bir marka diyosunuz ozaman niye seat kullanıyosunuz asıl ben onu anlamadım?...katılıyorum ve ncap olayı malzeme kalitesiyle uzaktan yakından alası yok....

blade038
27-11-2011, 15:06
5. kalite falan diye hiç çamur atmayalım lütfen. vw de kullandım, şuanda da volvonun son kasa ve en dolu modelini kullanıyorum. seattan en fazla 1 gömlek üstündür o kadar. 2006 leonum taş gibi duruyodu maşallah..

ERC
27-11-2011, 16:51
iç malzemesi kalitesi kaza anında kırıldığında sert malzeme olduğu için cam gibi keskin bir malzeme alıyor ve yolcuyu yaralıyor ncap le burdan alakalı açın fabrikayı sorun

cnk
28-11-2011, 05:08
iç malzemesi kalitesi kaza anında kırıldığında sert malzeme olduğu için cam gibi keskin bir malzeme alıyor ve yolcuyu yaralıyor ncap le burdan alakalı açın fabrikayı sorun

dünya üzerinde hangi araçtaki hangi plastik kırılınca keskin bir hal almaz ki? ha bazı plastik malzemeler vardır kolay aşınma ve kırılma yapmaz bunlarda mekanik aksamlarda yüksek teknolji makinalarda genellikle mafsal malzeme olarak kullanılır kimi plastiklerde vardırki kırılmaya karşı dayanıklıdır bunlarında karışımında silikon bulunur biyere kadar esner ama sonra oda kırılır bunlarda benim bildiklerim kardeşim sen söylediklerini araştırarak söylüyosun bunları nerden bildiğime gelirsek zamanında plastik enjeksiyon fabrikası vardı rahmetli dedemin dayımda almanyada bunun üzerine yüksek mühendislik okudu ve kendi bildiklerimi doğrulamak ve burda yalnış bilgilendirme yapmamak adına danıştım ve oda aynı şeyleri söyledi hatta kendisi aksaray mercedes fabrikasında plastik enjeksiyom bölüm müdürlüğüde yapmıştı ve şunu ekledi binek ve ticari yani kamyonda dahil olmak üzere plastik aksamlarda aynı malzeme kullanılıyo sadece kalıba erimiş plastiği basan enjeksiyon ve kalıp malzemesinin farkından dolayı plastik farlı kalitelerdeymiş gibi görünebiliyo diye... :)

mayham85
28-11-2011, 09:16
leonun 4 yildiz alma sebebi hava yastigi acildigi zaman on cami patlatmasi (sebebi camin fazla yatik olmasidir) ve konsolun tasarimindan dolayi kullaniciya zarar vermesi yani konsolun malzemesinden degil konsolun yapisindan dolayi. daha dusuk malzeme kalitesi olmasi daha dusuk n-cap sonucu olmasini dogurmaz.

bu arada sert plastik daha zor yipranir zira sert malzeme daha zor cizilir. yumusak dokulu bir plastik aksamin cizilmeyenini yipranmayanini yapmak daha zordur bu yuzden ucuz arabalarda sert plastik daha cok kullanilir. ozellikle ticarilerde. ek olarak kamyondan binegine hepsine ayni malzemeyi koyuyoruz da baya komik bir iddia olmus.

ERC
28-11-2011, 18:06
ben nediyorum siz çizilmesinden yıpranmasından bahsedioyrsunz ne söyliyim bilemedm iddalaşmıcam

ERC
28-11-2011, 18:15
dünya üzerinde hangi araçtaki hangi plastik kırılınca keskin bir hal almaz ki? ha bazı plastik malzemeler vardır kolay aşınma ve kırılma yapmaz bunlarda mekanik aksamlarda yüksek teknolji makinalarda genellikle mafsal malzeme olarak kullanılır kimi plastiklerde vardırki kırılmaya karşı dayanıklıdır bunlarında karışımında silikon bulunur biyere kadar esner ama sonra oda kırılır bunlarda benim bildiklerim kardeşim sen söylediklerini araştırarak söylüyosun bunları nerden bildiğime gelirsek zamanında plastik enjeksiyon fabrikası vardı rahmetli dedemin dayımda almanyada bunun üzerine yüksek mühendislik okudu ve kendi bildiklerimi doğrulamak ve burda yalnış bilgilendirme yapmamak adına danıştım ve oda aynı şeyleri söyledi hatta kendisi aksaray mercedes fabrikasında plastik enjeksiyom bölüm müdürlüğüde yapmıştı ve şunu ekledi binek ve ticari yani kamyonda dahil olmak üzere plastik aksamlarda aynı malzeme kullanılıyo sadece kalıba erimiş plastiği basan enjeksiyon ve kalıp malzemesinin farkından dolayı plastik farlı kalitelerdeymiş gibi görünebiliyo diye... :)

haklı olablirsinz bende doğuş otomotivin seat kolunda olan bi tanıdığımızla konuştuğumda yandan çarpmalarda bu malzeme kırılıyor ve yolcuyu yaralıyor dediğini ve birazcık dikkat ettiğimde kapı mobilyasına buna hak verdim bu kadar.he niye seat kullanıyoruma gelince aracın dış dizaynı donanımı yol tutuşu kullanımı tsi motoru olduğu için yoksa 1.6 zaten almazdım tsi çıktığında ilk alanlardanım ama içini ve malzeme kalitesi bnm gözümde 0dır iç dizaynıda aynı şekilde yani komikmiş falnmış bu konuşmlar hoş değil ama neyse önemli de değil zaten kimin ne düşündüğü

GÖKHAN ŞİMŞEK
30-11-2011, 00:55
arkadaşlar bunlar tamamen traş bilgiler bence yeni jettalara bakın leondakinin aynını kullanmışlar...o zaman yeni jetta da çok adi:)plastik kalitesi aynı leon gibi olmuş ha bana kalsa ikisi de dandik de hani bu ırf leona has birşey değil bunun için açıklama yaptım...vw seatı takip ediyor bir çok nokta da örneğin vw nin yeni direksiyonu seat leonun makyajsız kasa direksiyonunun aynı!!!leon kapı plastiği yeni jetta ile aynı hatta jettanın ki iğrenç...enazından leounun kapısında bez sünger var jetta da resmen mukavvaya deri yapıştırmışlar...

ERC
30-11-2011, 01:09
valla bilemiycem jettaya binmedim daha olabilir ilk fırsatta bakıcam dicem ne bakıcam jettaya 70bin vermicem göre bakmamada gerek yoktur:)

cnk
30-11-2011, 05:02
leonun 4 yildiz alma sebebi hava yastigi acildigi zaman on cami patlatmasi (sebebi camin fazla yatik olmasidir) ve konsolun tasarimindan dolayi kullaniciya zarar vermesi yani konsolun malzemesinden degil konsolun yapisindan dolayi. daha dusuk malzeme kalitesi olmasi daha dusuk n-cap sonucu olmasini dogurmaz.

bu arada sert plastik daha zor yipranir zira sert malzeme daha zor cizilir. yumusak dokulu bir plastik aksamin cizilmeyenini yipranmayanini yapmak daha zordur bu yuzden ucuz arabalarda sert plastik daha cok kullanilir. ozellikle ticarilerde. ek olarak kamyondan binegine hepsine ayni malzemeyi koyuyoruz da baya komik bir iddia olmus.

sana komik gelen iddia ile şüle bisoru sorayım ozaman hiç plastik hammaddesi gördünmü?... :) buda çok komik... :)