PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cupra tampona megane tarzi kaplama

lionriza
16-05-2011, 11:04
Arkadaşlar 2008 leonumdaki ön arka cupra tamponların rüzgarlık kısımlarını yeni megandaki gibi kaplama veya boya yapsak nasıl olur sizce? araç siyah o kısımlar da siyah olunca tam olarak kendisini gösterememektedir. acaba boya yapsam nasıl olur kaplama şekli düşünülürse zor gibi ama bence orada bir çalışma yapılması lazım...

lionriza
16-05-2011, 11:12
bu arada boyanın rengi de megane da olduğu gibi metalik gümüş gri...

gani
16-05-2011, 11:49
VAlla ben bişey anlamadım desem?

blade038
16-05-2011, 12:13
resimli bir anlatım yapasanız aklımızda canlanabilir. bende anlamadım pek..

lionriza
16-05-2011, 13:36
Fotolar evde olduğu için yapamadım ama eve geçince foto ekleyeceğim cupra tampondaki rüzgarlıklardan bahsetmiştim her iki yanda olan...

lionriza
16-05-2011, 13:44
leonturca adlı üyemizin aracında daha belirgin sarı renk cupra tamponunda gözüken sağda ve solda olan rüzgarlıklardan bahsediyorum...

Leonturco
16-05-2011, 13:47
leonturca adlı üyemizin aracında daha belirgin sarı renk cupra tamponunda gözüken sağda ve solda olan rüzgarlıklardan bahsediyorum...

Dostum o Cupra tampon değil... Aerodinamik body-kitin ön tamponu oluyor. Senin dediğin ben anladım. Hatta alt ızgarayı da griye boyatanlar var. Aracına böyle bir uygulamayı tavsiye etmem. Daha önce birkaç araba da gördüm. Fark yaratsın diyorsan benim araçtaki gibi led yaptır. O kısımlar daha ortaya çıkacaktır.

Bu arada Nick'im Leonturco, Leonturca olunca bayan ismi oluyor. :)

gani
16-05-2011, 15:31
Nasıl bayan ismi olduğunu sorsam :)

Leonturco
16-05-2011, 15:36
Nasıl bayan ismi olduğunu sorsam :)

İspanyolca'da her ismin bir artikeli vardır. Yani eril ve dişil tanımlama yapılır. "Turco" deyince "erkek türk", "Turca" deyince "bayan türk" anlamına gelir. Mesela insanlar "Kola Turka" diye bir içecek çıkarıyor. "Cola Turca" ile aynı okunduğu için anlamı "Türk Kuyruğu" oluyor. :)

gani
16-05-2011, 16:54
İspanyolca'da her ismin bir artikeli vardır. Yani eril ve dişil tanımlama yapılır. "Turco" deyince "erkek türk", "Turca" deyince "bayan türk" anlamına gelir. Mesela insanlar "Kola Turka" diye bir içecek çıkarıyor. "Cola Turca" ile aynı okunduğu için anlamı "Türk Kuyruğu" oluyor. :)

Bu kıymetli bilgiler için teşekkürü bir borç biliyorum. Bu durumda sen Erkek Türk Leon mu oluyorsun abi :)

lionriza
16-05-2011, 17:55
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim özellikle Leonturco'ya teşekkürler bu tamponları ben cupra tampon sanıyordum led olayına hastayım zaten Antalya'ya geçince bakacağım bi şimdi bendeki aracın tamponları makyajlı kasa tamponu mu oluyor acaba?

ErdilErdem
16-05-2011, 17:59

Gerçekten çok aydınlatıcı bir açıklama olmuş.:)

Leonturco
16-05-2011, 18:00
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim özellikle Leonturco'ya teşekkürler bu tamponları ben cupra tampon sanıyordum led olayına hastayım zaten Antalya'ya geçince bakacağım bi şimdi bendeki aracın tamponları makyajlı kasa tamponu mu oluyor acaba?

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana... Seat aerodinamik body-kiti iki model olarak çıkardı. Fakat sadece ön tamponda fark ediyor. Çünkü makyalı kasanın far yapısı farklı olduğu için tamponda oynama yaptılar. Onun dışında bu tampon diğeri ile aynıdır. Senin araç 2008 model olduğu için makyajsız kasa tamponları mevcuttur.

Leonturco
16-05-2011, 18:03
Bu kıymetli bilgiler için teşekkürü bir borç biliyorum. Bu durumda sen Erkek Türk Leon mu oluyorsun abi :)

Gerçekten çok aydınlatıcı bir açıklama olmuş.:)

Rica ederim arkadaşlar... "Leonturco" = "Türk aslanı" anlamına geliyor.