PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracım kalkışta fena halde kayıyor lütfen yardım

Egeli
04-06-2011, 01:50
aracım leon 1.8 top sport. aracımla asfalt ve kuru zeminde dahi ani kalkışlarımda aşırı derecede kayıyor adeta kendimi yan şeritten topluyorum sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. tedbir olarak ne yapabilirim. TCS sisteminin buna faydası varmı ama onuda devreye sokmama rağmen yinede kayıyor. lastiklerim michelin 225 40 18 pilot. arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler:drive1:

cnk
04-06-2011, 02:33
vallaha kardeşim torkları yüksek araşlara biniyoruz benim en mantıklı aklıma gelen normal kalkıp sonra hızlanman... :)

Egeli
04-06-2011, 03:11
kesinlikle şuan aklıma gelen, uyguladığım ve kesin sonuç aldığım tek yöntem bu :)

Leonturco
04-06-2011, 09:08
aracım leon 1.8 top sport. aracımla asfalt ve kuru zeminde dahi ani kalkışlarımda aşırı derecede kayıyor adeta kendimi yan şeritten topluyorum sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. tedbir olarak ne yapabilirim. TCS sisteminin buna faydası varmı ama onuda devreye sokmama rağmen yinede kayıyor. lastiklerim michelin 225 40 18 pilot. arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler:drive1:

Ege benim bir önceki aracım da 1.8T idi. TCS sisteminin elbette faydası var. TCS'yi devre dışı bırakmamanı tavsiye ederim.Özellikle araç kalkışlarda aşırı derecede yana kayma yaptığı için devre dışı kaldığında tehlikeli olur. Yaşadığın sorunu ben de çok fazla yaşadım. Öncelikli olarak lastiklerinin yol tutuş kabiliyeti yüksek olması gerekiyor. Diğer yandan kalkışlarda gazlamaman gerekiyor. Aracı daha sakin kaldırır ve ivmelenmeye uygun bir şekilde hızlanırsan bu sorunun azalır. Abartmayacak şekilde aracı yay ile alçaltman da fayda sağlayacaktır.

MUZIR
04-06-2011, 10:31
yay ve lastik ten oynarsın başka asırı bişi oynayamazsın yay biraz aracı baskısını faslalastırdıgından az da olsa faydası olur lastik seçimide bakıcan

Şafak!
04-06-2011, 14:04
Vayy be ne motorlar var arkadaş ya..

FRTDI
04-06-2011, 15:01
Walla benim arac 3.viteste bile ani gaza yuklenince sariyor herkesin dedigi gibi esp yi sizde bu tcs galiba kapatmamaniz. Bir de lastiklerin yere daha iyi tutunabilmesi icin kule gergisi taktirabilirsiniz. Gucu yere iletmede baya artisi olacaktir yeni kasalarda amortisor kafalari kaputun ustunde kaldigindan bizim kule gergisi taktirma gibi bir sansimiz yok ama bilmiyorum durum sizinkinde nasil

Egeli
04-06-2011, 15:29
sanırım bizimkilerde kule gergisi takmak sorun deil. aklımda onu da takıcam ama onun kaymaya faydası olduğunu ilk defa duydum. aynen benim aracımda 3. viteste dahi gaza ani yüklenmeyle kayma yapıyo. esp ile tcs farklı sistemler benim araç 2004 model esp yok ama tcs var. onuda araştırdım esp taktırmak için ama sonradan takılan esp nin pek verimli çalışmadığını öğrendim. farklı düşünen daha önce böyle bi uygulama yaptırmış arkadaşlar varsa desteklerini bekliyorum..

punisherkp
04-06-2011, 15:40
kalkista sizi tutan zaten tcs esp denge kontrol kalkarken is yapmaz esp is yapmaz tcs cekisin oldu tekerderde patinajio onleyen sistem ; bizim kici kirik 1.4 tsi lar bile duz gitmior abaninca gaza kalkarken bunun cozumu yok silik lastik takmadikca :)

Jackie
04-06-2011, 15:57
kalkista sizi tutan zaten tcs, esp denge kontrol. kalkarken is yapmaz . tcs cekisin olduğu tekerder patinaji onleyen sistem ; bizim kici kirik 1.4 tsi lar bile duz gitmior abaninca gaza kalkarken, bunun cozumu yok slick lastik takmadikca :)

Translated : Cengo --> Turkish

Egeli
04-06-2011, 15:58
estağfirullah kardeşim. ben daha yeni bir seat kullanıcıyım gerçekten seat öyle kıçı kırık bir araba deilmiş. gerçekten beni müthiş derecede şaşırtan ve etkileyen bi performansı var. eminim 1.4 tsi ler bile fırtınadır. yorumlarınız için teşekkürler

Sinan
04-06-2011, 17:53
kule gergisi virajlarda esnemeyi engellemek için kullanılıyor olmasın :)

Egeli
04-06-2011, 18:08
bu mantıklı :)