PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtiraf.............

Serkan JR
24-06-2011, 21:40
4 sene boyunca 98 model honda civic hb kullandım. Dorothy... :) Çok güzel bir araçtı. Herşeyiyle bana hitab ediyordu. ama yaşlandığı için elden çıkarmadığım her geçen gün zarar etmeye başladığımı düşündüm. Eeee, akla düşünce bi kere başladık tabi araba bakmaya ama gözüm Honda dan başka bişey görmüyordu. Hiçbir markaya ısınamadım. Taa ki Bursa da 2. el araba satan bir galeride ( firma ismi vermeyeceğim ) bir leona binene kadar. Sanırım orada zehiri aldım. Defalarca gittim geldim arabaya baktım ( bu arada araç referance ve en boşuymuş, adam beni kazılayacak resmen fiyat araştırması yapmasam ) Ondan sonra aldı bir seat düşüncesi. Kongrelerim nedeni ile bir süre ilgilenemedim. Sonra bir baktım ki leon fiyatları almış başını gitmiş. Tam yine başa döndüğümü düşünmeye başlamışken hem bütçeme, hem gözüme, hem de diğer kriterlerime uygun olan Ibıza SC ile karşılatım. Galeride yoktu yakından görmedim ama internette accayip inceledim aracı. ve bugüne kadar internetten bir iğne almamış olan ben gözümle görmeden, kokusunu almadan, koltuğuna oturup direksiyona dokunmadan verdim siparişi. Resmen internetten aldım arabayı. Zannedersem o gün şans melekleri benim yanımdaydı :) Çok memnunum, iyi ki gözümü karartmışım ve almışım. Civic' ten sonra biraz yüksek ve dar gelsede kendisine gösterilen ilgiden çok memnunum :)

İşte böyle ... :)

Leonturco
24-06-2011, 21:47
4 sene boyunca 98 model honda civic hb kullandım. Dorothy... :) Çok güzel bir araçtı. Herşeyiyle bana hitab ediyordu. ama yaşlandığı için elden çıkarmadığım her geçen gün zarar etmeye başladığımı düşündüm. Eeee, akla düşünce bi kere başladık tabi araba bakmaya ama gözüm Honda dan başka bişey görmüyordu. Hiçbir markaya ısınamadım. Taa ki Bursa da 2. el araba satan bir galeride ( firma ismi vermeyeceğim ) bir leona binene kadar. Sanırım orada zehiri aldım. Defalarca gittim geldim arabaya baktım ( bu arada araç referance ve en boşuymuş, adam beni kazılayacak resmen fiyat araştırması yapmasam ) Ondan sonra aldı bir seat düşüncesi. Kongrelerim nedeni ile bir süre ilgilenemedim. Sonra bir baktım ki leon fiyatları almış başını gitmiş. Tam yine başa döndüğümü düşünmeye başlamışken hem bütçeme, hem gözüme, hem de diğer kriterlerime uygun olan Ibıza SC ile karşılatım. Galeride yoktu yakından görmedim ama internette accayip inceledim aracı. ve bugüne kadar internetten bir iğne almamış olan ben gözümle görmeden, kokusunu almadan, koltuğuna oturup direksiyona dokunmadan verdim siparişi. Resmen internetten aldım arabayı. Zannedersem o gün şans melekleri benim yanımdaydı :) Çok memnunum, iyi ki gözümü karartmışım ve almışım. Civic' ten sonra biraz yüksek ve dar gelsede kendisine gösterilen ilgiden çok memnunum :)

İşte böyle ... :)

Kör Japoncu olmaktan kurtulmuşsun. İyi olmuş... Şu type R'ı övenlere çıldırıyorum. :) Bu arada avatarı eklemişsin. Öyle Jr. falan değil kocaman adammışsın yahu... :) Yolum düşerse yanındayım. :)

Serkan JR
24-06-2011, 21:50
Kör Japoncu olmaktan kurtulmuşsun. İyi olmuş... Şu type R'ı övenlere çıldırıyorum. :) Bu arada avatarı eklemişsin. Öyle Jr. falan değil kocaman adammışsın yahu... :) Yolum düşerse yanındayım. :)

:) Tamamdır birader mutlaka bekliyorum ama bu hafta pazartesiden cuma ya kadar istanbulda olacağım. Belki yarın veya pazar günü küçük bir buluşmanız falan olursa haber veririseniz hemen damlarım. :)

mustafa serdar
24-06-2011, 22:00

Abi biz V-tech hastasıyız:) Serkan Hocam hayırlı olsun.Ben de yıllarca Honda kullandıktan sonra Seat e geçmiştim ve iyi izlenimlerle aracımı sattım. Memnun kalacaksınız bence.Tekrar hayırlı uğurlu olsun:)

swotr
24-06-2011, 22:38
güle güle kullan Serkan :)

Serkan JR
24-06-2011, 22:46
güle güle kullan Serkan :)

Ender teşekkür ederim

Serkan JR
24-06-2011, 22:46
Abi biz V-tech hastasıyız:) Serkan Hocam hayırlı olsun.Ben de yıllarca Honda kullandıktan sonra Seat e geçmiştim ve iyi izlenimlerle aracımı sattım. Memnun kalacaksınız bence.Tekrar hayırlı uğurlu olsun:)

Eyvallah :) memnun kaldım bile...

cnk
25-06-2011, 05:09
doğru yolu bulmak güzeldir... :)

zenox
25-06-2011, 08:56
hacı honda ayrı bi hastalık vti olsun çamurdan olsun bide kırmızı olsun

blade038
25-06-2011, 10:57
hayırlı uğurlu olsun, kullandıkca daha de seveceksindir..

protech
25-06-2011, 12:12
bazen tabuları yıkmak gerek siz tabuları yıkıp mutlulugu yakalıyabilenlerdensiniz ne mutlu size :)))

sweetcrazy
25-06-2011, 13:28
aracınızı güle güle kullanın japonlar bu kafayla giderse tsi motorun altında ezilip gidecekler...

kamildogan.07
27-06-2011, 14:02
98 HB Vti kullandım 2 sene arkadaşında dediği gibi değer kaybediyor diye sattım aracımı.Sonradan Seata geçiş yaptım çok güzel araç donanım ve yol tutuş mükemmel. Atmosferik araçlarda Honda her zaman kalitesini gösterir...

typer46
27-06-2011, 14:14
bi cupra kullanıcısıyım ama typer benim için bi başka çıldırcak bişey yok sadece gercekler var bunuda kabullenmek zor tabiki.

Leonturco
27-06-2011, 14:38
bi cupra kullanıcısıyım ama typer benim için bi başka çıldırcak bişey yok sadece gercekler var bunuda kabullenmek zor tabiki.

Kabullenmekle ilgili bir zorluğum yok... Sen iyisi Cupra'yı sat Type-R al o zaman....

mayham85
27-06-2011, 14:50
Kabullenmekle ilgili bir zorluğum yok... Sen iyisi Cupra'yı sat Type-R al o zaman....

+1985

aracınızı güle güle kullanın japonlar bu kafayla giderse tsi motorun altında ezilip gidecekler...

ezildi gitti zaten avrupa satış rakamları hondanın yerlerde sürünüyor bizdeki kör fanatikleri olmasa satışları iyice düşecek. 10 sene önce ingilterede en çok satan hondaydı şimdi millet dönüp bakmıyor.

toyota desen bir yılda 750000 araç satıştan 600000 araç a düştü %20 pazar kaybına uğradı 1 yıl içerisinde.

atmosferik motor dönemi kapandı. dönem ekonominin yüksek verimli motorlar ile harmanlandığı bir dönem şuan bırakın vw i opeli fordu fiat ın yeni nesil motorlarının verimliliğine bile sahip değil benznli japon araçları.

bmw bile aşırı beslemeye döndü. yeni nesil 116i ler 316i ler düşük hacim direkt enjeksiyon sistemine sahip aşırı besleme motorlar ile gelicekler bir iki sene sonra.

Bruglione
27-06-2011, 15:04
Bu benden sana gelsin ;)

http://www.seatclubturkey.com/threads/17562-Cupra-vs.-TypeR-vs.-TypeR-Rezillik-D

CaNCaN
27-06-2011, 15:48
Serkan güle güle kullan aracını hayırlı olsun :)

MUZIR
27-06-2011, 16:35
honda bana göre teneke tamam motorolarak performanslı bi arac olabilir ama kasa olarak bence teneke

_AS_
27-06-2011, 16:53
Dün bende bi hondacıyı leona çevirdim benim aracı kullandıktan sonra:)
Çok merak ediyorum honda daha ne kadar atmosferik diye diretecek deviri kapandı cidden aşırı beslemeye geçmezlerse işleri çok zor

Serkan JR
27-06-2011, 16:54
Serkan güle güle kullan aracını hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim Alican, çok sağol :)

typer46
29-06-2011, 00:55

Bu zamana kadar baskaların aklıyla araba almadım bu zamana kadar bindiğim arabalar yeterinci iyiydi hırs yapmaya gerek yok

typer46
29-06-2011, 01:00
Bu benden sana gelsin ;)

http://www.seatclubturkey.com/threads/17562-Cupra-vs.-TypeR-vs.-TypeR-Rezillik-D benim cuprada 3071 var varsa denicek aracın deniyelim istersen video çeker Sana yollarım bu daha iyi fantezi olur nedersin.

Leonturco
29-06-2011, 08:03
Bu zamana kadar baskaların aklıyla araba almadım bu zamana kadar bindiğim arabalar yeterinci iyiydi hırs yapmaya gerek yok

Senin adına sevindim.

Bruglione
29-06-2011, 23:40
benim cuprada 3071 var varsa denicek aracın deniyelim istersen video çeker Sana yollarım bu daha iyi fantezi olur nedersin.

Fantazi önerin icin tesekkurler konusmaların fazla hırslı Typer ı fazla buyutup etrafa satasmana gerek yok sonucta burası bır forum ve gercekler soledıgınde bole tepkıler yerıne daha olgunlukla karsılamanı beklerim..

Bruglione
29-06-2011, 23:41
benim cuprada 3071 var varsa denicek aracın deniyelim istersen video çeker Sana yollarım bu daha iyi fantezi olur nedersin.

Fantazi önerin icin tesekkurler konusmaların fazla hırslı Typer ı fazla buyutup etrafa satasmana gerek yok sonucta burası bır forum ve gercekler soledıgınde bole tepkıler yerıne daha olgunlukla karsılamanı beklerim..

typer46
30-06-2011, 02:03
hangi gercek pardon anlıyamadım sen çocuk gibi bu sana gelsin felan dersen böyle bi cvp alırsın etrafa sataştıgımı düşünün varsa buraya yazar çogul konuşma ben hırs yapıcak günleri çok geride bıraktım burda herkese seviyeli saygılı konuşuyorum.

Şafak!
30-06-2011, 12:14
Beyler uzatmayın.. Uzatmanında anlamı yok.. Adam zaten eski typer ve şu anda Cupra kullanıcısı typer ve cupra arasındaki farkları bizden daha iyi biliyordur. Zaten typer cupradan iyi demiyor typerda farklı bi zevk diyor.. Honda konusu olunca sürekli tatsızlıklar oluyor bari bu konuda olmasın.

typer46
30-06-2011, 14:47
Beyler uzatmayın.. Uzatmanında anlamı yok.. Adam zaten eski typer ve şu anda Cupra kullanıcısı typer ve cupra arasındaki farkları bizden daha iyi biliyordur. Zaten typer cupradan iyi demiyor typerda farklı bi zevk diyor.. Honda konusu olunca sürekli tatsızlıklar oluyor bari bu konuda olmasın. tesekkür ederim beni anladıgın için cupra bambaşka bi dünya typerla alakası yok bu bi gercek sırf cupra olarak düşünmüyorum ibizası olsun normal leonu olsun binmeden önce tuhaf geliyodu aldıkdan sonra fikirlerim degişti kimseye saygısızlık veya ukalalık yapmak istemem burda hep bi aradıyız ve her zaman yüz yüze bakıcaz.

Leonturco
30-06-2011, 15:18
tesekkür ederim beni anladıgın için cupra bambaşka bi dünya typerla alakası yok bu bi gercek sırf cupra olarak düşünmüyorum ibizası olsun normal leonu olsun binmeden önce tuhaf geliyodu aldıkdan sonra fikirlerim degişti kimseye saygısızlık veya ukalalık yapmak istemem burda hep bi aradıyız ve her zaman yüz yüze bakıcaz.

Güzel bir yazı... :)

Bruglione
30-06-2011, 15:37
tesekkür ederim beni anladıgın için cupra bambaşka bi dünya typerla alakası yok bu bi gercek sırf cupra olarak düşünmüyorum ibizası olsun normal leonu olsun binmeden önce tuhaf geliyodu aldıkdan sonra fikirlerim degişti kimseye saygısızlık veya ukalalık yapmak istemem burda hep bi aradıyız ve her zaman yüz yüze bakıcaz.

Sağol safak :) abi anlayısın ıcın saol sonunda anlasabıldık :) ben ole dalgasına izlediğim bi videoyu paylastım baska bı amac yoktu bunu solim dedim

Serkan JR
30-06-2011, 15:54
Bu konuyu açtığıma pişman olmaya başlamıştım, neyse ki tatlıya bağlandı. Gerçekten üzülmüştüm. Evet, hararet yükselebilir kimi zaman ama seviyeyi ve saygıyı bozmamak önemli. Aynen de öyle oldu ve tatlıya bağlandı diyorum..

Bruglione
30-06-2011, 16:34
Sonuc olarak typer cupranın dumanını yutar anca :p:p:p:p:p

Şafak!
30-06-2011, 17:33
Sizi seviyorum ya.. Yeterki siz iyi anlaşın sevindim tatlıya bağlandığına.. ;)

typer46
30-06-2011, 19:47
Sonuc olarak typer cupranın dumanını yutar anca :p:p:p:p:p

şuanki halimle duman felan hikaye kalır onuda söylim :)

Şafak!
30-06-2011, 20:42
şuanki halimle duman felan hikaye kalır onuda söylim :)

Harbiden ya iki aracıda yakından bilmiyorum ikisinide abartılan kadar biliyorum.. vidolardan gördüğümü biliyorum.. Sence iki araç arasında perf. olarak hangisi iyi.. Yapınca hangisi iyi gider. Çok yakın bi arkadasımda 1.6 sı var sport fn2 kasamı oluyor şu en son kasanın bi önceki çok abartıyor geçen gün benim araçla denedik çok boş ve uzun bi yolumuz yoktu ama tam bana göre bi rakip :D 8v motorumla döverim valla :D Bu arada onun araç otomatik onunda etkisi vardır ama ben çok beğenmedim içi kalitesi konforu felan olsun hosuma gitmedi.. Sen ne diyorsun bu duruma :D ortalık karışmasın sakın bi hondacıdan bunu duymak istiyorum.

blade038
30-06-2011, 21:37
konun tatlıya bağlanmasını sevindim. daha nezih bir ortam için nezakete her zaman devam sct..