PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 megane sürüş deneyimi

Alp_
24-07-2011, 11:01
arkadaşlar geçen hafta kız arkadaşımın ablasının düğünü vardı, yardıma gittiğimde arabasını ben kulladım, 2010 megane sw dizel,, sizlerle görüşlerimi paylaşmak istedim,,
araca benim ibizadan sonra binince uçak hissi yarattı, onu rahatlıkla söyleyebilirim,, :)
çok rahat, çok sessiz bir motor ve dış ortam yalıtımı mevcut,, dışarının, yolun ve motorun sesini neredeyse hiç duymadım,,
direksiyonu bir harika, tüy gibi ve tepkileri çok güzel,, frenleri okadar hafif ki(ben bu özelliği pek sevemedim) ayarını tutturuncaya kadar kız arkadaşım her frene basışımda strese giriyordu artık,, :)
el freni olayı tam bir harika, bilmeyenler için anlatayım kısaca; normal bildik el freni yok, motor kapanınca otomatik olarak kilitleniyor, kalkışta da kapatmanıza gerek yok, hareketi algılayıp kendi kapanıyor, ama isterseniz el freni yerindeki düğmeyle kendiniz de açıp kapatabilirsiniz, bence süper bir olay,,
klima çok hoşuma gitti, üst konumdayken bile yüzünüze üflemiyor, rahatsız etmiyor ve çok sessiz,,
vee ses sistemi; tam bir 3D (teypte de öyle yazıyordu) etkisi var, tam anlamıyla sinema gibi, çok hoşuma gitti,, :D
eksileri; çok fazla olmamakla birlikte iç malzemede eksiklikler var, araç 1 yaşında olmasına rağmen iç parçalar arasında (iki kapı arası sütunda) açılmalar olmuş, uzun uzun inceledim aracı ama sadece bunu görebildim, başka da bir aksaklık göremedim,,
geri manevralarda ve uzun yolda orta aynadan geriyi görmek çok zor, ayrıca park ederken sensörlere güvenmek zorundasınız, zira dediğim gibi aynadan veya dönerek arkayı görmek çok zor, hem biraz basık tavanlı hem de cam yukarıyı görüyor,,
ayrıca süspansiyonu çok yumuşak, tümseklere ve çukurlara yavaş girmek lazım, altı vurabilir,, ancak bu yumuşaklık asla virajlara yansımamış, yol tutuşu muhteşem, yola yapışıyor araç,,
arkada oturanların boyu da 1.80den fazla olmamalı, başınız direkt olarak tavanda, çok basık bir tavanı var,,
performans olarak çok güzel, sadece dizel deneyimim az olmasından dolayı sürekli vites değiştirme ihtiyacı hissettim okadar, onun dışında bakım zamanı gelmiş olmasına rağmen sessiz, çekişi ve yakıtı çok iyi,,

Denizci
24-07-2011, 11:23
paylaşım için teşekkürler

swotr
24-07-2011, 11:45
teşekkürler Alp