PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam film kaplama ve aydınlatma ;)

kayitciata
25-07-2011, 22:55
aracımın camlarını yarın film kaplatacağım, 90 lira fiyat aldım (azıcık pazarlıkla) üstüne de 15 lira sürücü ve ön koltuk bölgelerine ışıklandırma için vereceğim, toplamda 105 liraya anlaştık, fiyat olarak ne dersiniz? çok ahım şahım bir kaplama olmayacağı kesin ama 90 lira uygun geldi?

Engincan
25-07-2011, 23:34
fiyat gayet uygun ama işçilikte önemli sonra başın ağrımasın.

Sinan
26-07-2011, 00:20
valla biz 250 li rakamlara bu işi yaptırırken sizin 90 lira fiyat almanız beni huylandırdı açıkçası. :) İşçilikten işçiliğe, malzemeden malzemeye fark var.. İşçilikten eminseniz, malzemeden sıkıntınız yoksa yaptırın :)

Işıklandırma konusu için bişey diyemiyorum, örnek olun bize diyorum :D

cnk
26-07-2011, 01:11
merakla fotoları bekliyorum + sinana katılıyorum fiyat konusunda...

kayitciata
26-07-2011, 09:14
malzemenin çok çok kaliteli olduğundan emin değilim beni bir sonraki muayeneye kadar idare etsin yeter :) 90 lira neye vermiyoruz ki :)

ışıklandırmada ufak bir sorun var, adam beyaz led kullanacağını söyledi, ben ise aracın içindeki tavan lambası ile aynı renkte olsun istiyorum, bakalım elektrik bağlantılarını halletsin o olmazsa ledleri çıkartıp passattan alacağım duy ve ışık sistemini kullanırım :))

bugün bitirip umarım akşam resimleri paylaşırım

serkan_2120
26-07-2011, 10:11
fiyat gayet makul ben yeni yaptırdım en koyu ton kullandım 3m marka film çizilmez ömür boyu garantili 200 tl ye yaptırdım ki sıkı bir pazarlıkla camları sökerek kapladılar filmi nerdeyse 1 gün sürdü ama süper iş çıktı orası ayrı :)

kayitciata
26-07-2011, 10:40
bu arada serkan bu hafta içi seni arayacağım, hala kişisel mesajla ilgili bir sorun var ;)

Sinan
26-07-2011, 11:25
camları sökerek yaptırmanız iyi birşey değil, yapabiliyorlarsa sökmeden yapsınlar. Kapı içindeki plastikler sökülürken tırnak kırılırsa tıkırtı işi başlıyor(muş)..

İçteki ışığı da beyaz yapın, size çözüm üreteyim :D ben sevmiyorum sarı ışık..

CaNCaN
26-07-2011, 11:50
Bahsettiniz rakam emsallerine göre çok düşük rakamlar , “ucuz etin yahnisi yavan olur” :)

mayham85
26-07-2011, 12:09
o paraya çekilen film bir sonraki muayenede sorun olmaz zira var mı yok mu belli olmaz :D

hknakcyrFR
26-07-2011, 13:20
40 tl ye ön iki cama yaptırdım. İki camda da toz bırakmışlar her yerinde hava kabarcıkları var ayrıca her yeri çizildi (falçatayla parçalanmış gibi). Kısaca ucuz etin yahnisi oldu. Şimdi söktürüp adam gibi bir yerde yaptırıcam. Şunu anladım ki cam filminde kesinlikle ucuza kaçmamak lazımmış :(

kayitciata
26-07-2011, 16:53
evet arkadaşlar ben de şimdi oradan geliyorum, ve sadece arka bagaj camında filmle geldim :D

nasıl mı? arkadaş uğraştı etti, zar zor yaptı sonra diğerlerine geçince filmi yeni aldım çok kötü çıktı perşembe günü toptancı gelecek o zaman devam ederiz dedi, para vermedim sadece arka bagaj camım siyah dolaşıyorum :)) ama fena gözükmedi hani :)))

ayak lambasını hallettim, şerit ledden 6 tane ışık gelecek şekilde sağlı sollu yaptı iki tarafa da, gündüz vakti nasıl oldu tam birşey söyleyemiyorum ama çok güçlü gelirse 3 tanesini kesebileceğim.

kapılar açılınca normal yanıyor, kapanınca azalarak sönüyor, sağ ya da soldaki iç aydınlatma lambasına basınca bireysel olarak sağ ya da solda tavan lambasıyla birlikte yanıyor :)

toplamda bir arka bagaj camının film kaplanması, bir de bu ışık olayı 20 liraya geldi :))) doğru düzgün bir yere gideceğim sanırım, 200 lirayı gözden çıkardım adam gibi yapacak bir yerde!

var mı izmirde gerçekten sadece bu işle uğraşan?

sweetcrazy
26-07-2011, 18:21
evet arkadaşlar ben de şimdi oradan geliyorum, ve sadece arka bagaj camında filmle geldim :D

nasıl mı? arkadaş uğraştı etti, zar zor yaptı sonra diğerlerine geçince filmi yeni aldım çok kötü çıktı perşembe günü toptancı gelecek o zaman devam ederiz dedi, para vermedim sadece arka bagaj camım siyah dolaşıyorum :)) ama fena gözükmedi hani :)))

ayak lambasını hallettim, şerit ledden 6 tane ışık gelecek şekilde sağlı sollu yaptı iki tarafa da, gündüz vakti nasıl oldu tam birşey söyleyemiyorum ama çok güçlü gelirse 3 tanesini kesebileceğim.

kapılar açılınca normal yanıyor, kapanınca azalarak sönüyor, sağ ya da soldaki iç aydınlatma lambasına basınca bireysel olarak sağ ya da solda tavan lambasıyla birlikte yanıyor :)

toplamda bir arka bagaj camının film kaplanması, bir de bu ışık olayı 20 liraya geldi :))) doğru düzgün bir yere gideceğim sanırım, 200 lirayı gözden çıkardım adam gibi yapacak bir yerde!

var mı izmirde gerçekten sadece bu işle uğraşan?
90-120 tl civarına sanayide film olayını yapıyorlar ama ben yaptıran arkadaşları gözlemledim 1 yıl sonra (yani izmirde yaz güneşini yiyince) artık siyah değil mor cam oluyor.200-300 civarı verin ama morarmasın 1 yıl sonunda çiğli kipa altında 3m garantili ön cam hariç 300 tl fiyat almıştım en son.

Sinan
26-07-2011, 19:41
3. Sanayide Redline Tuning, 3M marka ürün kullanıyorlar, benim aracımdaki uygulamadan ben memnunum.

kayitciata
26-07-2011, 22:08
evet işte resimler :) gece modunda çekildiği için çok parlak gibi gözükebilir ancak aracın içinde iken kesinlikle rahatsız etmiyor :)

kızkardeşim bu rengi beğendiğini söyledi, ama ben hala aracın tavan aydınlatmasındaki sarının daha tatlı olacağı kanaatindeyim, @SİN, yardımlarını bekliyorum

http://img98.imageshack.us/img98/39/img7071q.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/4168/img7061r.jpg

hknakcyrFR
26-07-2011, 22:09
Ayak aydınlatmasında sarı renge hiç denk gelmedim. Bu çok şık olmuş bence. Güle güle kullanın.

sweetcrazy
26-07-2011, 22:45
gayet güzel olmuş güle güle kullanın.

Sinan
27-07-2011, 10:37
evet işte resimler :) gece modunda çekildiği için çok parlak gibi gözükebilir ancak aracın içinde iken kesinlikle rahatsız etmiyor :)

kızkardeşim bu rengi beğendiğini söyledi, ama ben hala aracın tavan aydınlatmasındaki sarının daha tatlı olacağı kanaatindeyim, @SİN, yardımlarını bekliyorum

http://img98.imageshack.us/img98/39/img7071q.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/4168/img7061r.jpg
önümüzdeki hafta gidelim isterseniz beraber? Hem sticker da veririm. :)

kayitciata
27-07-2011, 20:29
@Sin, bu cuma bir haftalığına şehir dışındayım, ondan sonraki pazartesi yakana yapışacağım ;)

bugün cam filmi işini hallettim, dünkü faciadan sonra bugün basmanede oto korayla film için anlaştım, 3 kalite film vardı, hepsine iki yıl garanti verdi, ben 120 liraya yaptırdım, üstüne bir de iç döşemeye çok uygun sürücü kolçağı taktırdım, toplamda 150 liraya işi hallettim. Cam filmi yaptırmak isteyenlere kesinlikle önerebileceğim bir yer, zaten adamlar bu alanda uzmanlaşmışlar tıkır tıkır yaptı hatasız şekilde teslim etti. Yeri de basmaneden 9 eylül kapısının oradan bornova-karşıyaka yönüne giden yolun (arabası çekilenler bilir, emniyetin otoparkı vardır o yol üstünde) sağında kalıyor koray oto, gitmeden önce telefonla randevu alıyorsunuz, o saatte gidiyorsunuz, tam dedikleri saatte de arabayı teslim ediyorlar ;)

resimleri yarın çekebileceğim ama ciddi anlamda araca bağlanmaya başladığımı söyleyebilirim ;)

Sinan
27-07-2011, 21:01
cam filmi hallolduysa yakamdan ne istiyorsunuz onu anlayamadım ki şimdi ben :D

Önümüzdeki değil sonraki hafta finallerim olacak yine, o yüzden namümkün :) Ama sonraki hafta ki 3 hafta sonrası oluyor bu, müsaitim ;)

kayitciata
27-07-2011, 23:05
sin, ben bu ledler için bir fikrin var zannettim :))) filmler halloldu harika da oldu ;) olmazsa izmir organizasyonunda görüşürüz o zaman, ama stickerı istiyorum, rezerve olur değil mi:)

Sinan
27-07-2011, 23:21
ilk organizasyonu kaçırmazsanız yetişirsiniz stickerlara bitmeden :P

önümüzdeki perşembe bira patates yapalım dedim tekrar, ilgili konuda da yazdığı üzere, beklerim ;) hem gelin de gözümüz iç aydınlatmalı araç görsün. :)

Bruglione
28-07-2011, 00:40
Belki gec kaldım ama benim kuzenım yaptırdı 3 numara cam filmi yaklasık 8-10 ay gecti simdi icersi rahat bi sekilde gozukuyor 1 numaradan dahada kotu hale geldı o da ucuz bıyerde yaptırmıstı :)

kayitciata
08-08-2011, 16:59
valla bu iki yazı kurtarsın yeter, klimanın içeriyi soğutması bile hızlandı arkadaşlar :))) düşünün izmirden çıktım kalkan, oradan alanya, bir de oradan geri döndüm 10 günde acayip bir rahatlık!