PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon FR TDI almak üzereyim. İlgili konuda değerli görüşlerinizi bekliyorum.

TORQ
23-09-2011, 15:43
Leon FR inşallah benim olacak...

Kafama takılan ilk konu dsg 6 yada 7 ile ilgili okuduğum sorunlar. Yani sorunsuz bir manuel mi yoksa dsg mi? Hoş ,gönlüm dsg den yana.
İkinci konuda modifiye sonrasi dsg bana extra sorun çıkarır mı?
Değerli bilgilerinizi acele bekliyorum arkadaşlar.

Leonturco
23-09-2011, 15:51
Leon fr İnŞallah benİm olacak...
Kafama takilan İlk konu dsg 6 yada 7 İle İlgİlİ okuduĞum sorunlar. Yanİ sorunsuz bİr manuelmİ yoksa dsg mİ? HoŞ ,gÖnlÜm dsg den yana.
İkİncİ konuda modİfİye sonrasi dsg bana extra sorun Çikarirmi?

DeĞerlİ bİlgİlerİnİzİ acele beklİyorum arkadaŞlar.

Yalçın, öncelikle yazım kurallarına dikkat edersen seviniriz.

Bence bir performans aracının zevki manuel vites olmasında yatıyor. Benim tavsiyem klasik manuel vites araç alman tarafındadır. Youtube gibi sitelerden modifiye edilmiş FR videolarını bulabilirsin.

TORQ
23-09-2011, 16:09
Tabİ dİkkat ederİm.
Ancak aceleden eksİk yazdim.leon fr tdİ dİye yazicaktim.ayni gÖrÜŞ geÇerlİmİdİr acaba?
Saygilar...

Leonturco
23-09-2011, 16:13
Tabİ dİkkat ederİm.
Ancak aceleden eksİk yazdim.leon fr tdİ dİye yazicaktim.ayni gÖrÜŞ geÇerlİmİdİr acaba?
Saygilar...

Başlığı FR TDI olarak değiştirdim. Benim görüşüm manuel olandan tarafıdır.

Bu arada forum anasayfasında forum kuralları mevcuttur. Onu okumanı tavsiye ederim. Yazımla ilgili madde de aşağıdaki gibidir.

8. Konu veya mesajlar içindeki metinleri koyu harfle, büyük puntolarla yazı yazmak veya büyük harfle tüm cümle olacak şekilde yazmak yasaktır. Ayrıca cümle içerisinde küçük ve büyük harflerle karışık şekilde kelime/cümle yazmak da yasaktır.(Örn : YaRdIm EdeRmİsiNİz) Aksi durumda yazılan konu,metin veya mesaj silinecektir.

seto54
23-09-2011, 20:43
FR bilmem ama bendeki 1,6 DSG tek sıkıntım hemen bir anda vites düşürmüyor.Belirli bir hızdayken yavaşlamaya başladınız tekrar gaz verdiğinizde araç hemen vites düşürmediği için hafif bir titreme yapıyor 1-2 sn içinde indiriyor vitesi.Onun haricinde süper bir rahatlık ben yine olsa dsg alırım kesinlikle manuel olarak ullanılması da çok hoş ayrıca..

ggt
24-09-2011, 03:06
fr tdi 2.0 dan bahsediliyorsa sadece dsg ile geliyor tr ye. 6 ileri dsg ve mükemmel ve 7 ilerilerin aksine taş gibi bir sistem.

TORQ
24-09-2011, 09:35
yeniler dsg olarak geliyor.ikinci elde manuelde var. bu arada neden dsg 6 , 7 den daha sağlam onuda öğrenebilirmiyim.?

ggt
24-09-2011, 13:03
zaten fr tdi 2.0 da sadece 6 ileri dsg kullanılıyor. Yağlama sistemi ve mekanik olarak daha yüksek güçlere dayanıklı ve ses olarak daha az sessiz.

TORQ
25-09-2011, 15:20
teşekkürler..
bayideki arkadaş 2012 2.0 tdi fr için dsg 7 olacak dedi bana.2 kerede sordum.neyse dsg 6 ise sorun yok.
aklıma takılan bir konu daha var .birkaç forumda okudum.araca hemen chip tuning ve egsoz düşünüyorum.partikül filtresi arızası diyorlar.
partikül fitresi bildiğimiz konvertörmü?aracı chipleyince ne gibi sıkıntı doğuruyor , motorda sıkıntı oluşuyormu?
birde blow-off var tabi.motora ses dışında bir katkısı varmı? kimi güç düşüşünden bahseiyor , kimi ise doğru marka ile sıkıntı olmayacağını söylüyor.
beni biraz bilgilendirebilirseniz....

FRTDI
25-09-2011, 22:22
Yazilimdan sonra partikul filtresi sorunu yasama ihtimaliniz cok yuksek. O yuzden iptal edip yerine downpipe takarak sorunu cozebilirsiniz beyinden de iptal ederseniz sorun yasamazsiniz.

Blow off a gelince ses disinda hic bir mahiyeti yok performans artisi turboyu korumasi tamamen fiyasko. Ayrica bu kadar ayaga dusmusken bence yaptirmanin hic bir anlami yok. Eger istediginiz gibi bi arac bulurda alirsaniz yine elimden geldigince yardimci olmaya calisirim

TORQ
26-09-2011, 16:01
aslında doğru ,hiç bu yönden bakmamıştım olaya..
bilgiler için teşekkürler.
birde şöyle temiz beyaz b 2. el , 2.0 tdi fr bulabilirsem mükemmel olacak.tabi önce elimdeki pejo 207 yi satmam lazım.:no: