PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seatla Nasil Taniştiniz _?

JaKaBo!
09-08-2007, 10:55
evet arkadaşlar herkesin seatla bir tanışması olmuştur illaki bunu bi anlatalım isterseniz seatla nasıl tanıştınız_?
ilk önce ben anlatayım askere gitmeden önce arabamı satmıştım ve tabi askerden geldiğimden sattığıma pişman olmuştum (106 gti). Geldiğimde baktımki arabasız olmayacak başladım araba almak için araştırmalara ve 2001 model bi 1,8 golf almıştım kendime baya bi uğraşatan sonra arabayı göze hitap eden bi şekle soktum. Bir akşam caddeye indim gazlamak için ama indiğime pişman oldum bi siyah cupra ile kapışmaya başladık ve sonuç itibariyle geçemedim hatta bir depo benzinime mal oldu... sabah kalktığımda ilk işim arabayı arabayı satıp bi leon almak olacaktı ve aynen de öyle oldu. ama ben cupra bulamadım ve gittim 1,6 aldım. tamam arabayı belki 1,6 almak değilde biraz daha bekleyip yeni kaSA leon alamamak bana daha da koydu...
İşte benim seatla tanışmam bir kapışma gereği oldu ya sizin_?

ÖZLEM@K
09-08-2007, 11:02
Ben Serkan'ı tanıdığım gün Seat'la tanışmış oldum...İkisini de iyi ki tanımışım...;)

samet
09-08-2007, 11:05
ben de arabamı satmıştım bir yıl falan olmuştu satalı. ve o gün araba kiralamıştım işim vardı. yolda giderken bi galerinin önünde arkadaş leon gördüm hoca dedi. ben de şimdi çok isterler falan hiç gerek yok sormaya dedim.neyse arkadaşım ısrar etti.geri döndük ve fiyatı duyunca pazarlık falan hemen aldık o gün.:) kiraladığım arabayı da arkadaşa verdim.

Demlik__
09-08-2007, 11:10
:) Tuğrul ve SS 812 ile tanıdım seat ı...

2,5 yıl sonunda benimde bir leonum var :)

aragorn
09-08-2007, 11:45
2000 yılıydı 2004 model Corsa GSI ımı satmıştım ve ne alacağımı düşünürken çok sevdiğim bir abim seat erya ya bi uğrasana dedi. Gittim ve çıktığımsa bir ibiza sahibi olmuştum. Sonra 2003 yılında yurtdışından telefonla türkiyede satılan ilk leon top sport 1.8 180hp lik arabayı aldım. bunu tekrar bir ibiza 1.4 ve ibiza 1.4 tdi izledi.. Şu an ise en az 3 yıl değiştirmemek üzere söz verdiğim Yeni Leonu kullanıyorum ve arabama her baktığımda ne kadar doğru karar verdiğimi tekrar ediyorum kendime. Şunu biliyorum ki çok ama çok zenginde olsam her zaman bir leon olacak garajımda..

howercraft
09-08-2007, 12:12
bizim şirket ortağında dizel toledo vardı ben 17 yaşında falandım,sonra baktım toledoyu sattı ibiza aldı dizel,bu arada babamda bana söz vermişti üniyi kazanırsam araba alacağına tek yapması gereken birikmiş paramın üstüne ilave yapmaktı.üniyi kazandım otomobil arayışlarına başladımilk arabam olacaktı ve sağlam olmalıydı opele baktım iç mekan işçiliğinin berbat olduğunu fark ettim ve ortağın ibizasına hayran kaldım ama ne yazıkki babamın hegemonyası galip gelerek geniş bagajı nedeni ile cordoba aldım.onun hesaplarına göre yazlığa falan benim arabayla gidecektik ama araba modlanınca kullanmayı bile bıraktı.İyiki SEAT almışım :D :P

loveless
09-08-2007, 12:39
bende nightwalker sayesınde tanışmış oldum dahada ayrılamadım bigün inşallah benimde bir leonum olacak:)

fultirtil
09-08-2007, 12:40
İlk vuruş doğru vuruş: Eve kompakt sınıf araç gerekiyordu ve ben ilk çıktığından beri toledo hastası idim. 2000'in kış aylarında 2 aylık bekleme sonunda ilk seatımıza kavuşmuştuk: 2001 Toledo 1.6 Signo Otm. Başka bir marka düşünülmedi bile...

Bu sene de nihayet sadece kendime ait olan yeni leonumu aldım :)

codenamecrazy
09-08-2007, 15:29
ben seatla her zaman tanışıktım desem yeridir.
arabalarla çok ilgiliyim.ve tip olarak çok hoşuma giden modelleri vardı.
ve şimdide seat almayı düşünüyorum.hayırlısı olsun artık ne diyelim.

atakan
09-08-2007, 15:42
ilk görüşte aşk....

loveless
09-08-2007, 15:46
ilk görüşte aşk....aynen;) :funky: :)

atakan
09-08-2007, 15:51
aynen;) :funky: :)
en kısa ve öz cevap oldu :) :) :)

JaKaBo!
09-08-2007, 17:33
eee öbür seat severler nerde yoksa şans eserimi seatcı oldular :)

loveless
09-08-2007, 17:35
eee öbür seat severler nerde yoksa şans eserimi seatcı oldular :) seatçıların buara pek sesi çıkmıyor nedense?

JaKaBo!
09-08-2007, 17:40
neden acaba_?

birolduymaz
09-08-2007, 22:28
Seati Nezamandir Biliyorduk Fakat Benim Seatla Tanişmam Leonla Oldu Eski Kasasida Güzeldi Fakat Yeni Kasa Leon Bambaşka Onu Ilk Reklamlarda Gördügümde Hemen Bundan Bitane Almaliyim Dedim şimdi Bakmaya Doyamiyorum Artik Koyu Bir Seatçiyim Leondan Sonra Beni Bukadar Etkileyen Biaraç Ne Olur çok Merak Ediyorum Dogrusu.

cordoba68
09-08-2007, 22:57
ben ilk seatla tanısmam şöle oldu:babam araba alacam felan dodu bigün bi baktım babam seat cordoba 1,4 tdi ile ewe geldi bende neden leon almadın felan diyerek kafasını etini yedim we 8 aylık bi uğraş sonucu leonuma kavustum allah herkese seatla tanısmayı nasip etsin.....aminnnnn

aspava983
10-08-2007, 00:38
Bizim pederin hayali emekli olunca sıfır araba almaktı kendine sene 2005 herkeste bir doblo hastalığı oluştu bizimkide bende doblo alacam dedi hem dizel az yakar hemde geniş araç diye o zamanlar bende de doğan var adanada hastalığı meşhur bizede mikrop bulaşmış bikere :D dedim arabamı vermem dizel minübüsede binmem aramız açıldı sonra oturduk konuştuk o dedi dizel ben dedim sedan araç sonra araştırmaya koyuldum bütçede malum 307 yada cordobada karar kıldık o dedi 307 ben dedim cordoba çünkü manuel özellikler daha çok vede görünüşü çok hoşuma gidiyo sportif bir sedan havası var diye sonra baktım bir kampanya honda civic ve seat toledo eski kasa 29,500 tekrar pedere çöktüm benzinli olarak 2 sinden birini alalım diye adam nuh dedi peygamber demedi ben benzine para yetiştiremiyorum dedi ve sinirlendi doblo alacam dedi bende hemen gittim bayiye pazarlığa oturdum bizimki sinirle vazgeçmeden cordobayı aldım aradım geldi imzasını çaktı...

patrıot
10-08-2007, 01:06
benim ki tamamen pıyangodan cıktı:D iyi kide cıkmış:smoke:

isahin
10-08-2007, 01:53
2006 palio multijet vardı bende. 18ay kullandım ve satmaya karar verdim. O sırada ne alsam diye düşünürken altea nın içini inceledim ve leonu hayal etmeye başladım. Sonra benim bayii de Kırmızı Leon olduğunu duydum. Bakmaya gittiğim aracı 15 dakika sonra işlemlerini yapmaya başlamıştık:)
Ve iyiki Leon almışım diyorum. Herşeyiyle mükemmel :idea:

*ACI*
10-08-2007, 08:04
babam la oto pazarına gittik önce ben pek sıcak değildim ama orda biraz inceleyince baya hoşuma gitii ve 1 hafta sonra ise sıfır bi 2001 model 1,6 signo otomatik sevgilimle tanıştık:D:D:D

aragorn
10-08-2007, 10:06
Amcama otomatik 2001 model seat Toledo, kayınçoma yeni leon aldırdım :) Daha ne yapayım ki :)

Demlik__
10-08-2007, 10:07
Amcama otomatik 2001 model seat Toledo, kayınçoma yeni leon aldırdım :) Daha ne yapayım ki :)

:clap: :clap::clap::clap::clap::clap:

cnrleon
10-08-2007, 13:43
Golf Alicaktim Gittim Asik Oldum:):):):):leona

ACAR
10-08-2007, 17:15
Ben Ise 2000 Yilinda Izmirde Musterimden 99 Model 2.0 Cc 150 Bg Cordoba Cupra Aldik Ve Sonra Yine Ayni Musteriden 99 Model Toledo 1.9 Tdi Aldik Iki Seatimiz Oldu Ayni Anda Ikiside Birbirinden Guzeldi Araya Askerlik Vs Girdi Derken Donuste Citroen Xsara Vts187 Bg Sonra Vectra Sonraaa 523 Ia Bmw Ve Yeni Leonu Gorunce Ise 13 Milyar Zararina Bmw Yi Satip Leonuma Kavustum.seat Aski Leon Aski Bu Olsa Gerek.

atakan
10-08-2007, 17:18
Ben Ise 2000 Yilinda Izmirde Musterimden 99 Model 2.0 Cc 150 Bg Cordoba Cupra Aldik Ve Sonra Yine Ayni Musteriden 99 Model Toledo 1.9 Tdi Aldik Iki Seatimiz Oldu Ayni Anda Ikiside Birbirinden Guzeldi Araya Askerlik Vs Girdi Derken Donuste Citroen Xsara Vts187 Bg Sonra Vectra Sonraaa 523 Ia Bmw Ve Yeni Leonu Gorunce Ise 13 Milyar Zararina Bmw Yi Satip Leonuma Kavustum.seat Aski Leon Aski Bu Olsa Gerek.

helal be bende megan vardı bende zararına sattım leonumu bir an önce alayım diye

iltaroglu
10-08-2007, 17:29
ya bizde 2003 te 1981 jettamızı sattık. otomatik vitese alışkın olduğumuz için yine bi otomatik vites alacaktık. yaklaşık 2 hafta dükkana bisikletle gelip gitmek bana çok koymaya başladı:D sıcakta çekilmiyodu. sonra internette benim beyaz gelincik'i buldum ve babamı almaya ikna ettim aldık. 4 senedir kullanıyoruz şimdi kasa değiştir,cez yine otomatik yine toledo.. Seattan şaşmıcam. kendime alırsam daleon alcam ilerde:D

atakan
10-08-2007, 17:34
ya bizde 2003 te 1981 jettamızı sattık. otomatik vitese alışkın olduğumuz için yine bi otomatik vites alacaktık. yaklaşık 2 hafta dükkana bisikletle gelip gitmek bana çok koymaya başladı:D sıcakta çekilmiyodu. sonra internette benim beyaz gelincik'i buldum ve babamı almaya ikna ettim aldık. 4 senedir kullanıyoruz şimdi kasa değiştir,cez yine otomatik yine toledo.. Seattan şaşmıcam. kendime alırsam daleon alcam ilerde:D
inşallah alırsın leon güzel araç:) :) :)

Analist1
10-08-2007, 17:47
Benimki de ilk görüşte aşk,
Yıllarca babamın 93 model tüplü şahinini kullandım, uzun süre toledoya hayran hayran baktım, yeni kasası çıkınca ilk görüşte vuruldum zaten :)
Ve ilk arabamı almaya karar verdiğimde ilk tercihim kesinlikle yeni toledo idi, pişman değilim :)

patrıot
11-08-2007, 01:28
cok güzel

desperado_32
13-08-2007, 00:33
BİZde 0 km arac düşünüyorduk babam kimseye danısmadan seat ibiza aldı geldi sebebi ise yok ama ii ki almısıZ :D:D

lubimaya54
16-08-2007, 13:37
ilk tanısmamamız 2005 yılında oldu dızel bır arac alalım dıye dusunurken.ibizaya aşık oldum cok hosuma gıttı ve aldık..daha sonra altea ve suan da 2008 model bebegımız leonla yasıyoruz

emrh
16-08-2007, 17:14
ben ilk reklam filmi çıktığında aşık olmuştum arabaya. ilk iş bi bayiye gidip bakmak oldu. sonra golf' ten sonra ilk işim bi leon almak oldu... ama seat' ı eleştireceğim tek nokta reklam kampanyaları yok denecek kadar az. reklamla işi yok heriflerin....

Demlik__
16-08-2007, 17:30
ben ilk reklam filmi çıktığında aşık olmuştum arabaya. ilk iş bi bayiye gidip bakmak oldu. sonra golf' ten sonra ilk işim bi leon almak oldu... ama seat' ı eleştireceğim tek nokta reklam kampanyaları yok denecek kadar az. reklamla işi yok heriflerin....

e bizler varız ya :)

OzzzY
16-08-2007, 17:31
Benimkisi ise,

2000 yılında İzmir'de araba almak için araştırmalar yaparken Seat yetkili satıcısını gördüm. Bir test sürüşünün yerinde olacağına karar verdim ve Leon & Toledo deneme sürüşleri yaptım. O gün bugündür de Seatın kalbimde bambaşka bir yeri vardır :):):):)

eyup_ur
16-08-2007, 18:13
eniştemde 2004 leon vardı iç dizaynı görünümü sürüşü hoşuma gitti ve bende onun sayesinde toledo aldımm ii ki almışımm

kfy
17-08-2007, 11:30
İlk seat ım 94 yılında 93mod.1.7 115ps sportline.Bana göre muhteşem otomobildi.4 sene kullandım.Bildiğim kadar tr16ad.gelmiş ve en güzeline sahiptim.Yedek parça sorunlarına rağmen aşkım böyle başladı.Seat seni çok seviyorum.

EMR-TOLEDO
17-08-2007, 15:05
2003 yılının mart ayıydı.yeni bi araba almaya kara vermiştik.bora alıcaktım topkapıdaki volkswagen bayisine giderken seat bayisinin önünden geçiyodum.bide toledoya bakiim dedim.bakış o bakış:)gerçi arabamı topkapıdaki bayinin ilgisizliği ve alakadar olmayışından dolayı bakırköydeki bayiden aldım.yani toledomla aramızı kimseler bozamadı.

*ACI*
17-08-2007, 15:20
e bizler varız ya :)
+1071

dilber
17-08-2007, 17:02
gecen sene arabamı sattıgımda ankaraya araba almaya gittim.aslında aklımda a3 vardı.ona bakmaya giderken arkadasımı aradım beraber gidelim diye.onda da eski kasa leon var.sana bi araba göstercem dedi.beni seata götürdü.ben arabayı bi gördüm eyvah dedim bu ne.kıpkırmızı,fıstık gibi bi araba.gelinlik kız gibi:D işte bu dedim.ve hiç düsünmeden aldım ve cıktım.iyi ki almısım hala asıgım arabama.hiç bıkmıyorum ondan...o benim biricik kızım:D

selçuk67
17-08-2007, 18:45
Benim hikayem daha uzun,gerçi ilk merhabamda 207 ve Grande Punto arasında kararsız kaldığımdan bahsetmiştim,biraz bunu açarsak,esasında 207 yi beğenmiştim ve Türkiye ye en yakın partide gelecek olan Sevilla turuncu sunrroflu 1.4 trendy 90 bg lik aracı opsiyonlattım.Zira sunrooflu benzinli bulmak 207 de cok zor.Kapora da istemediler.Ancak ismi lazım olmayan bu yetkili Peugeot bayisi beni Temmuz ortalarında aradı ve arabanın yanlışlıkla Çorlu bayisine gönderildiğini söyledi tabi bunun nedenlerini de sorguladım ama aynı bayide bir arkadaşımda çalıştığından detaylarından bahsetmiyim,özetle o bayiden aracı alıpta bana getiremediler ve benim için Peugeot beceriksizliği o noktada bitti.Çorlu küçük biryer mi bilmiyorum ama ordaki arkadaşlar o aracı orda görebilirler zira sanırım satılmıştır artık.Daha sonra Grande Punto ya merak saldım arastırdım ve spor paketli 1,4 dynamic 95 bg için uygun fiyatlarda almama rağmen içime sinmeyen tarafları vardı aracın,mesela asırı derecede lastik sesini içeri alıyordu,ilk 1000 km de ön düzen arızalarının ortaya çıkabileceğiyle ilgili yorumlar okudum ve derken bir akşam üstü Zonguldak ta arkadaşlarıma ait Ateşoğlu Otomotiv e gittim hatırlarını sormaya.Leon u gördüm,iyice inceledim,denemek için aldım biraz dolaştım,eşime gösterdim,o da cok beğendi.Akşam internetten biraz arastırdım,sabaha kadar uyuyamadım Clio ya bişi olurda takasa veremeyiz diye.Ertesi sabah kalktım,eşimin Cliosunu götürdüm galeriye,içindekileri torpidosunu Leon a aktardım ve aldım.Olay budur.Leon ancak bu kadar kısa sürede alınabilir sanırım.İyi ki aldım,yine olsa yine alırım dermişim...:smoke:

mesutyj0822
18-08-2007, 11:06
ben ilk ibrahimi (acı) tanıdım bana seatı anlattı hem ibrahim hemde seatı çok sevdim ve başka biR arkadaşım seatı anlatmaya başladı bende merak ettim direksiyonun başına geçtim ve hayran oldum suan aracım yok ama ilk almaya karar vereceğim araç elbette SEAT olur

beyli
20-08-2007, 11:17
benimki tamamen tesadüf
elimde patlamak üzere 1989 model R flash vardı
230.000 km geçmişti. süper yapılı bir arabaydı ama motoru bitmişti artık.
O dönemde kuzenim Kartaş'tan palio aldı ve fiyatı çok iyiydi.
Aynı pazarlığı benim için yaptım ama takas kabul etmediler.
Bende hemen arabamı Denizlide Oto pazarına çıkardım.
O gün tam karşımda park ediyordu cordoba'm.
Laf aramızda o gün ikimizde satamadık arabaları
Adam galericiymiş ve acayip şıkısık durumdaydı
Geliyor gidiyor takas edelim diyor nakit para girişi olacak diye kıvranıyor adam
4.000 eden arabamı 5.500 YTL tutturdum cordobanın fiyatınıda acayip kırdırdım
ve alışverişi tamamladık
sonra korktum dedim ki hurdayı sattı bize heralde
sonra tanıdık arkadaşlara ve servislere götürdüm arabayı araba 10 numara
önceleri satmayı düşündüm ama şimdi arabamdan ayrılamıyorum.
Satıştan 10 gün sonra adam aradı beni
flaşın motorunu kucağına almış (sattığımda motor bloğu çatlaktı) :)

Ama an itibariyle iyiki almışım diyorum
Satarsam bile yeni arabamda cordoba olacak :)

maverick84
23-08-2007, 19:31
slm arkadaslar forumda ki ilk mesajım bende 2004 yılında tanıstım seat la ailem universiteyi kazanırsam araba alacakları sozunu verdiler kazandım kendime gore araba bakmaya baslamıstım corsa ve turevi yani hatchback arabalardan bakıyordum bi gun seat 93 ibiza ilanı gordum gittim arabayı gordum satıcı bana ilk olarak motoru gosterdi zaren kapaktaki 'system porche 'yazısını gorunce bu ne ya dedim hikaye midir demeye kalmadan bir sur istersen dedi satıcı sonrası malum 5 ayda 40 bin km ..daha sonraları ev alınca satmak durumda kaldık şimdi ise ibizamı balıkesir izmir yolunda bora dan tutunda tipo polo corsa astra ya kadar arabaların tabir-i caizse eline vermişliğiyle ve yasadığım onca guzel anılarla hatırlıyorum..

REDCUPRA
23-08-2007, 23:56
resimlerle anlatıyım :D
106gtı 97mod
http://img410.imageshack.us/img410/4043/ghl99014ll3.jpg
sedicivalvole tipo2000 94mod
http://img48.imageshack.us/img48/7638/tipo2000cb9.jpg

bravo hgt 99mod
http://img204.imageshack.us/img204/584/tj600067yy1.jpg

honda vtec 98mod
http://img77.imageshack.us/img77/3302/vtecwi5.jpg
evlilik ve çocuk olunca 4 kapılı bi araba olması şart oldu ve hem hızlı hem konforlu hemde 4 kapı dedim = leon cupra r:D 1.5 sene boyunca neredeyse tüm cupra sahiplerini aradım ve ensonunda bulabildim:D
http://img48.imageshack.us/img48/6370/leoncuprar073jr6.jpg

leonbey
24-08-2007, 09:40
1993 yılında uzanlar seat' ı ilk kez Türkiyeye getirmişlerdi ancak servis ve parça sorunu büyüktü
en yakın arkadşım da üsküdarda bayisini açmıştı
o yıl tanıştım
eşe dosta satılan arabaları kullandıkça keyiflendim
özellikle ibiza 1.8 94 model araçlar süper makinalardı
98de doğuş tekrar setaı piyasaya sokunca aynı arkadaşım koşuyolu fıratoğlunu açtı
ben de oranın 1 yıl boyunca servis müdürlüğünü yapıp 2000 model bir ibiza almıştım
araç hala bende
yeni leonları da 6 ay kadar bekledim ve geldiği gün gözüm kapalı aldım
hala kullanıyorum
ve sabırsızlıkla freetrack'ı bekliyorum

EMR-TOLEDO
24-08-2007, 13:39
engin abi fıratoğulları kapandı dimi ?

samet
24-08-2007, 13:49
slm arkadaslar forumda ki ilk mesajım bende 2004 yılında tanıstım seat la ailem universiteyi kazanırsam araba alacakları sozunu verdiler kazandım kendime gore araba bakmaya baslamıstım corsa ve turevi yani hatchback arabalardan bakıyordum bi gun seat 93 ibiza ilanı gordum gittim arabayı gordum satıcı bana ilk olarak motoru gosterdi zaren kapaktaki 'system porche 'yazısını gorunce bu ne ya dedim hikaye midir demeye kalmadan bir sur istersen dedi satıcı sonrası malum 5 ayda 40 bin km ..daha sonraları ev alınca satmak durumda kaldık şimdi ise ibizamı balıkesir izmir yolunda bora dan tutunda tipo polo corsa astra ya kadar arabaların tabir-i caizse eline vermişliğiyle ve yasadığım onca guzel anılarla hatırlıyorum..
evet arkadaşlar geçen gün bana da kuzenim söyledi ,seatlarda kullanılan motor porsche motoru mu?

leonbey
25-08-2007, 17:13
engin abi fıratoğulları kapandı dimi ?

emrah ;
2003te seat fıratoğlu devredildi ve seat irem oto oldu
sonra oradan geçecek raylı sistem projesi yüzünden kapatıldı
zaten irem oto olarak hiç iyi işletilemiyordu
isabet oldu

leonbey
25-08-2007, 17:15
evet arkadaşlar geçen gün bana da kuzenim söyledi ,seatlarda kullanılan motor porsche motoru mu?

ewet 93 te ilk gelen ibizalarda porsche motoru vardı
ama motor porsche araçlarda kullanılan değildi tabiki :)
sadece firmanın seatlar için ürettiği motordu

samet
25-08-2007, 17:20
öyle olsaydı sürekli uçardık herhalde:) demek ki doğrı duymuşum.teşekkürler.

maverick84
28-08-2007, 00:42
ben o motorla bile ucmustum gercekten cok iyi performansı vardı 93 model bi arabada 1,5 motorla ve de tuplu kullanımda duz yolda 190 ı cok rahat gormustum ve o hızda bile bana hiç korku vermedi nebilim araba cok guven veriyodu ya insan baska arabalara binince ve aynı hızlara yaklastığında anlıyor arabasının değerini..

Berkan
30-08-2007, 03:12
seatla malesef kötü bir trafik kazası sayesinde tanıştım
seattan önceki arabam focus trenddi ve 2004 yılında arabayla ilk başta kaldırıma sora ağaca ve en sonunda gecekonduya çarparak durabilmiştim ve kazanın sonucunda bende ve arabamda ağır hasarlar meydana geldi, araba perte çıkmıştı, allahtan kasko arabanın ikinci el değerini verdi ve 2 ay sonunda tamamen iyileştikten sora Seat almaya karar verdim, ve o gün seatla bi tanışma yaşadım :)

jmrtoledo
30-08-2007, 18:34
seat la eniştemle tanıştım :D aldığı toledo sayesinde seat sevdalısı olduk

hipokrat
31-08-2007, 13:51
seatla babam sayesınde tanıstım bana araba alcam dedı gıttı toledoyla döndü ve artık bende bır seat hastasıyım...

canerkaraman
16-09-2007, 12:04
ben eski aracım olan marea'yı model yükseltme amacıyla satıp cordoba almıstım. pek bi özellik bilmiyordum fakat araba çok iyi ve ekonomik çıktı, süper yani tavsiye ederim.

desperado_32
26-10-2007, 18:04
babam seat bayisinin yanında bir devlet dairesinde çalışıyor birgün test edelimmi_? dedi ve gittik ertesi gün seat ibiza 1,2 12V ibiza sipariji verdik fazla uzun sürmedi :D

toledo150
27-10-2007, 19:56
valla bende anlamadım nasıl oldu arabanın apayrı bir çekiciliği var.gördüm aldım.hiç pişman değilim.ömrümün sonuna kadar arabamı kullanmak istiyorum.

adnanguclu
28-10-2007, 01:48
önce ibiza geçti önümden ama yeni kasa ilk çıktıgında...dikkatimi çekti seat..sora birgün onlardan çok görrmeye basladım..Leonlar!!:banghead2:

Daha sonra tanıstıgımı anladım ve bırakamadım hepsi bu:D

tanyildizi79
16-11-2007, 00:05
en ilginci herhalde benim diye düşünüyorum.
Askere giderken 2001 model bravomu satmıştım, döndüğümde işe girdim ve bana orda 2004 model bi palio multijet vermişlerdi. daha sonra artık araba alma zamanı geldi dedim ve aşık olduğum 2006 alfa 147 dis i almak üzereyken düşünün banka krediyi çıkarmış araç full simsiyah 6000 km de bir baktırdım servise arabayı ilk sahibinden çalmışlar çarpmışlar.
Açık arttırmayla aldığım adamlara satmışlar bunlarda km düşürüp yaptırıp satıyolar. hemen u döndüm tabi.Her işte bi hayır vardır derler ya ben mutsuz mutsuz eve dönerken yanımdan bi leon geçti.
Ya dedim ne bu böyle inanamadım sert bi kız gibiydi.
Resmen kader dedim
meğersem 147 yi çizen amcayı transfer edip leonu çizdirmişler.
şimdi de hayatımın en doğru şeyini yaptığım için tanrıya dua edip gözüm gibi bakıyorum.

burak_c
30-01-2008, 02:22
Öncelikle herkeze merhabalar;
benım seatla tanısmam cok garıp oldu arabamı alana kadar hıc gormemıstım bıle :) ama leonu bılıodum tabıkı dızel bı araba almam gerekıodu ank-ıst. arası gıdıp geldıgım ıcın leonun dızelı 53bın ytl dı bende ıbıza almaya karar werdımm ama her leon gordugumde ıcım gıdıyo memnunum arabamdan fakat leon benım ıcın cok ayrıı anlatamam :)

berker_b
30-01-2008, 08:14
Merhaba,

Benim ilk aracım üniversite yıllarında sahip olduğum 2001 model tek kapı Focus SportTrend'di..İkinci el almıştım ve tek sebebi tasarımına olan hayranlığımdı..Motorsporlarına olan tutkum (izleyici olarak), aracın gözümde Colin McRae ile özdeşleşmiş olması da yan etkenlerdi..Derken birçok arkadaş gibi ben de askere giderken aracımı istemeyerek de olsa satmaya karar verdim..Asker dönüşü iş arama şu bu derken uzun bir süre arabasız kaldım..Yenilenen Focus'un dizaynıysa beni yeniden Ford'a yönelmekten caydırmıştı..Eurosport'ta sürekli takip ettiğim WTCC serisinde Yeni LEON'un vahşi görünüşü ve performansı dikkatimi çekmeye başladı..Aracı piyasada ilk gördüğümde olay zaten bitmişti..Hemen bir test sürüşüne karar verdim..Tasarımının ilk aracımdan da sportif, belki performansı (maddi sebeplerle 1.6 tek seçeneğimdi) daha düşük ama donanım seçenekleri ve yol tutuşuyla kesinlikle dikkat çekici olduğuna karar verdim ve yaklaşık 6 aydır Leon kullanıcısıyım..

mesutaytan
30-01-2008, 20:55
valla kac sene önceydi hatırlamıyom 3-5 sene gecti tvde leonun reklamını gördükten sonra o arabayı bir gün almalıyım die heves etmiştim. siyahını istiyordum kısmet grisine oldu :D

koray sandal
31-01-2008, 00:30
işim icabı bisürü arabaya bindim sonra da dedim ki yeter artık istediğin gibi bi araba al...
nette ararken buldum gti' ımı. Çok masraf açtı ama gidişi yeter :)

volkaptain
31-01-2008, 11:56
2004 yılının agustos ayıydı daha 15 günlük evliydim.düğünde birikenlerle bi araba almak istiyodum babam galeride bi golf var bi git bak dedi 17000 istiyolarmış.gittim baktımmeger golf3 müş hemde lacivert begenmedim tam dönerken kapalı bi dükkan önünde kırmızı canavarı gördüm dükkan daha acılmamıştı saat sabah 8 di oturdum bekledim.dükkan acıldı aracın içi dışı acayip etkiledi beni yol bilgisayarı falan acayip yakıyodu.17500 dediler 15500 bagladık ozaman.nice honda vectra gof fsı 307 206 nissanlar arkasından bakakaldı. 10gün önce sattım canavarımı bursada gazlıyo şimdi ve sırada 1,4tdı beyaz ibiza var nasip 1 sene bekliycem galiba.

by_carizma
31-01-2008, 18:57
jetta almak üzere bayiye gidiyorduk tam yolun üzerinde seat bayisi vardı babam birden şu arabalarada baksakmı nasıl arabaları diye sordu bende zaten beğendiğim arabaydı bakalım dedim ya jettayı alırız önemli değil ama vakit geçsin dedim bakarız hem dedim oke dedi gittik bi daha çıkamadık dışarı çok beğendik jettayı iptal ettik leon aldık :)

leonkemal
31-01-2008, 19:34
Valla bu benim 8. aracım ne hondalar ne pejolar ne bmwler.. Seatla tanışmadım ben Leonla tanıstım ve ona vuruldum:)

LiaTeD
31-01-2008, 19:40
jetta almak üzere bayiye gidiyorduk tam yolun üzerinde seat bayisi vardı babam birden şu arabalarada baksakmı nasıl arabaları diye sordu bende zaten beğendiğim arabaydı bakalım dedim ya jettayı alırız önemli değil ama vakit geçsin dedim bakarız hem dedim oke dedi gittik bi daha çıkamadık dışarı çok beğendik jettayı iptal ettik leon aldık :)

jetta almaya vw bayine gittim. yanda seata bi bakayım dedim...zaman geçsin diye... aracı bi test ettim...jettayı iptal ettim. sonra internette şu an kullandığım aracı gördüm. sıfırdan da vazgeçtim bunu aldım :)

by_carizma
01-02-2008, 02:58
aynı kaderi baylaşıyoruz desene :)

koraybilge
14-02-2008, 02:03
ilk yeni kasa leon reklamları tv de dönmeye başladığında arkadaşlar arasında sohbet konusu olurdu o zamanlar daha mütevazi bir aracım vardı ( polo ) bir gün mutlaka sahip olucam derdim ve sonunda çok şükür allah yüzüme baktı:)

esseat
26-02-2008, 11:14
fi traihinde eski kız arkadşaımın annesi leon almıştı leon ilk çıktığında öyle tnaıştım. arada 10 yıl filan geçti hiç düşünmedim seat almayı çünkü seat imajını bir türlü oturtamadı türkiyede. sonra bu yıl kendime araba alacağım zaman yaklaşık 2 ay gece gündüz araştırdım ikinci el astra gtc c4 vts lerden geldim volvo c 30 lara honda civiclere corsa tek kapılara ordan çıktım golflerin envayi çeşidine bkatım hatta bir ara abarttım test drive a3 mini filan kovaladım. en son şu leonları yerinde inceliyim dedim. ikinci el 1000 km de bir sport up bakmaya gittim araba güzledi fakat gs plaka çıktı :)) orada 1.4 tsi a baya sıkı indirim yaptılar bari 0 olsun dedim kredi çektim leon aldım. çünkü leon hem tipiyle spor, hem içiyle lüks hem üstüne donanımı muhadillerinden( astra golf a3 0 larından) daha iyi. benim araçta park sensöründen klimatroniğe yağmur sensöründen otomatik kararan aynaya kadar elii bin tane şey var. aynısını golf'te istesen 45 milyara gleiyor astrada istesen 38 milyara geliyor. ben astra 4 kapı ve golfün 4 kapı kasasından daha güzle bluyorum leonu. araba alana arkadaşlarda hep bu şekilde tavsiye ediyorum. eğer tip ve konfor önemliyse leon aile babasıysan honda civic premium.

mesutaytan
26-02-2008, 12:47
keşke benimki gs plakalı olsa :D

BurhanBurc
26-02-2008, 12:58
sesini duydum.....
bu yetti zaten....
1 sene sonra Leon aldım.

TAVCI
26-02-2008, 23:32
Dod tan yenı bır arac almak ıcın gıttıgımde ınceledım ve ınternette arastırdım.100 kısı ıyı dıyorsa 3 kısı kotu doyordu.Tamırcılere danıstım.hıc dusunme al dedıler.Bende aldım.Sımdı de ıyı kı almısım dıyorum

picassoner
28-02-2008, 09:58
ilk aracım otamatik palioydu. ama ısınamadım bir türlü, sonra leonu gördüm tabi yeni kasayı değil ve çok hoşuma gitti. direk palioyu bırakıp leona geçtim. pişman değilim. yeni kasası çok güzel ama ben hala eski leoncuyum. bu tasarım daha hoş bana göre. ancak değiştirmeyi düşünürsem yine ilk tercihim yeni leon olacak...

SMHCN
05-03-2008, 10:42
aracın teknik özelliklerini okuduktan sonra almaya karar verdim, 2005 model 57.000de olan 1.4 benzinli peugeot 206 yı takasa verdim 03/03/2008 tarihinde 2006 model 72.000de Cordoba 1,4 TDI S-RIDER aldım. (istanbul. kayadibi bayiinden). arabayı ilk kullandığım an farkı anladım, insan kendini daha güvende hissediyor, işin ekonomisi, yakıt maliyeti artılarından sadece biri. önce motor gürültüsünden rahatsız oldum. fakat basmaya başlayınca kaputun altında bir boğa olduğu anlaşıldı hemen. 90 km sınırını geçince motor da gücünü göstermeye başladı. bir dizel araçtan (ki ilk defa dizel aldım) beklenmedik bir performansa sahip. çok sıradan bir söz olacak ama "kontrolsüz güç güç değildir" sloganından yola çıkarsak, gücün sizin kontrolünüzde oldugunu hissettiren bir araç. ses sistemini henüz deneyemedim, teybin güvenlik kodunu bekliyorum. becerebilirsem en kısa zamanda ispanyol boğasının resimlerini de ekleyecegim.

gorkemsarigul
05-03-2008, 10:51
gücün sizin kontrolünüzde oldugunu hissettiren bir araç..

hayırlı olsun cordoba hakkında yapılan en genel ama en güzel yorum bence kazasız belasız kullanın...:) aramızada hoşgeldiniz

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
05-03-2008, 18:44
Valla Arkadaşlar 2 Ağustos 2007 De Istanbuldan Izmire Gitmek Için Daricadan Faribota Bindim Yanimda Siyah Bi Leon Vardi Bende De Garajda Görenler Bilir A3 Var. Feribot Yalovaya Yaklaştikca Heyecanim Artmaya Başladi Yalniz Gideceğimden Yolda En Azindan Gazlayacak Birisini Bulmama Sevindim Neyse Yola Ciktik Tabi Leon Da Arkadada 2 Kişi Var Yani Dört Kişi Yola çiktik Ben Gayet Doğal Asiliyorum Gaza Geçiyorum Hoop Geliyo Beni Geçiyo Ben Bidaha O Beni Bidaha Sonra Beni Bi Geçti Ben Yetişiyorum Oo Gazlio Ben Yetişiyorum O Gazlio Balikesiri Geçmiştik Ki Artik Dayanamadim Pes Ettim Hee Araci Iyi Kullanamamamdan Flan Değil Araç Fr Miş Ama Ben Tabi Bilmiyorum Sonradan ögrendim Izmire Gittim Işim Bitti Cuma Günüyüdü Döndüm Cumartesi Sabah Direk Bastim Seat Bayii Ne Bana Bi Kirmizi Leon Sanki Pizzacida Pizza Sipariş Eder Gibi Adam Buyrun Dedi Hiç Konuşmadan Etmeden Araci Inceledim Baktim Parayi çikardim Masaya Kopdum Ve Araci Pazartesi Akşam Istiyorum Dedim Böylece Hem Taniştim Hemde Benim Oldu Açikcasi Seatin Fendi Audiyi Yendi çok Memnunum Ve Herkese öve öve Anlatiyorum Oh Be Iiki Leonum Var.

TAVCI
10-03-2008, 22:58
Benzin masraflarından bıkıp dizel ve donanımı iyi bir araba arayışına çıktığımda dikkatimi ilk çeken ibiza ve cordoba oldu.Yaklasık aynı fıyat olan rakipleriyle (renault symbol , hyundai accent, ford fiesta vs,fiat punto) kıyasladım.Bu aracların hepsını showroomda inceledım ve seat ta karar kıldım.Çokta memnunum.İyiki seat almısım.

SKYLARK
11-03-2008, 01:15
beni en çok ilk çıkan Toledo etkilemişti, farklı bir tarzı vardı, liftback karoser ile üretildiğinden sedan rakiplerinden farklı duruyordu, sonra Seat modellerinin diğer markalar gibi zırt pırt makyajlanmaması hoşuma gidiyordu, tıpkı bir BMW yada Mercedes gibi üretilen bir model kullanıcısına ah keşke dedirtmeden ortalama 5 yıl boyunca makyaj derdi düşündürmeden hizmet ediyordu, bir önceki nesil Leon sürekli aklımdaydı, özellikle Golf'e nazaran tasarımını daha çok beğeniyordum ayrıca içindeki Audi hissi onu daha arzulanası kılıyordu, o kasayı istediğim yıllarda elde edemedim, sonra Altea çıktı tasarımı hoştu ancak biraz aile otomobili hissi vardı o yüzden beklemeli dedim, çünkü Seat'ın "Salsa" konseptini realiteye dökeceğinden emindim ve "Salsa"'nın 5 kapılı versiyonu olan yeni Leon görücüye çıkmıştı, ilk çıktığı zamanlar kalamış-fenerbahçe semalarında kırmızı bir Leon sürekli dikkatimi çekiyordu, büyülenmiştim bir nevi çünkü çok farklı duruyordu, özellikle arka kapı kollarının 147-156 lardaki gibi tasarımcısının aynı olması nedeniyle gizli hali beni dahada bir cezbetti , çünkü 3 kapılı gibi gözüken ama esasında 5 kapılı olan bir otomobil idi yeni Leon, gittim test ettim test ettiğim gün yol tutuşu beni etkiledi hatta araç çok büyükmüş hissi uyandırdı ve o gün aldım aracı, hala aynı duyguları yaşıyorum iyiki almışım diyorum , Seat anlatılmaz yaşanır diyebilirim, inşallah aracımı yenilersem yine bir Seat'a binerim.

quoasimodo
11-03-2008, 08:33
ucuz fiyatlı bir dizel arıyordum ... aslında fiyatlar ucuz değildi ama benim aldığım aracın fiyatı sahibi sıkıştığı için bayaa bi hesaplıydı! sonra aracı görmeye gittim ve hemen sahibi arayıp aracını çıkar bayiden, hayırlı olsun demiştim.
o gün tanışmış olduk...

Lorenzo
12-03-2008, 19:12
Öncesindede seat ı biliyordum ancak 2006 Autoshowda 4. hall tamamen doğuş grubu araçlara aitti. ve bende o fuarda organizasyon işi almıştım. orada cupranın patlıcan moru gibi bi siyah rengi gördüğümde çok etkilenmiştim:) Sanırım inferi siyah diyolar o renge:) Çok beğendim ve o günden beri leon ilgimi çekmektedir. bu iki senede 7-8 araba değiştirdim ve en sonunda sıfır araç almaya karar verince honda civic ile seat leon arasında kaldım. ve 1.4 tsi modeli yeni gelmişti ve ona karar verdim. iyiki tanışmışm seatla :)

zender61
13-03-2008, 05:22
benim seat sahibi olmam tamamen tesaüf eseri eski aracım megane idi ondan ınıp daha hızlı ve konforlu bı arac ıstıodum leon ve toledoların içi malum dardır hiç düşünmedım aki bınene kadar bindim ,kapıyı kapattım anahtarı cevırdım ve alıyorum dedim :) filim giibi yanii

the doc
02-07-2008, 02:17
Herkese selamlar,
Konu başlığı baya bir eski ve hikayem biraz uzunca ama aranıza birkaç gün önce katıldım ve heyecanımı paylaşmak istiyorum. Eşimin abisinin düğün hediyesi olan 97 corsa swingimiz vardı.225000km'de sorunsuz, performansı yeterli ve ekonomik diye değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorduk. Haziran ortasında eskişehire gidip geldik, dönüş yolunda arabanın içinde resmen piştik, bir de misafirimiz vardı arabada.Eşim daha güvenli ve konforlu bir 2. el otomobil alalım dedi. ankaraya varınca 2. el otomobil aramaya başladık, golf4 veya A3 düşünüyorduk. Sonra Poloda kampanya olduğunu öğrendik.Almışken sıfır km. alalım deyip Doğuş otoya gittik. Poloda direksiyon altına bir zarf gözü yapmışlar, debriyaja basarken eşimin dizine çarpıyor. Oradan çıkıp Opel'e gittik Corsaya baktık. onun da A sütunu çok kalın ve kelebek camı ile birlikte ciddi bir görüş problemi var. Hondaya gittik. Jazz yakında kasa değiştirecek dediler, vazgeçtik. Hemen yanında Skoda vardı, akşam da olmuştu, bir de buna bakalım da aklımızda kalmasın dedik. Yeni Fabia hoşumuza gitti ve aracın özel bir durumu nedeniyle ciddi bir takas desteği vardı. MANTIKLI geldi. Ertesi gün test sürüşü yaptık, yol tutuş, frenler, iç hacim, konfor, bagaj hacm, vs. çok güzel dedik. E bir de otomatiğini görelim dedik. Ellerinde yoktu, Seat ile aynı şanzıman ona bakın aynısı dediler. Leon otomatiğin içine oturdum, tam karşısında beyaz bir seat ibiza vardı. Şuna bir bakayım dedim. Koltuğuna oturur oturmaz, şimdiye kadar çoğu otomobilin başaramadığı etkileyiciliği buldum bu arabada. Güvenliği, yol tutuşu, dopdolu aksesuarları ile de kalbimi çaldı. Eylülde kasa değiştirecek olmasına rağmen araba budur diyerek siparişi verdik. İnşallah yarın teslim alacağız aracımızı. Demek ki aşk her zaman mantığın önüne geçermiş :D Seat hakikaten "auto emocion"u hareketlendiriyor insanın içinde:clap:
Saygılarımla.

ceyzi
02-07-2008, 16:47
Aslında küçük büyük heryaşa hitabeden çizgilere sahip ve çok basit ayrıtısından bile etkilenebileceğiniz tasarımları var.İlk aracım 96yılında 94model ibiza olmuştu takii 99senesinde askerliğimi yapıncaya kadar sorunsuz kullandığım özelliklede yakıt konusunda oldukca cimri,vazgeçilmez kırmızı renge sahip bir araçtı.ardından pegeout 206xt aldım full modiefieli hale getirip taki kaza yapıp takla atana kadar 2sene kullanmıştım:)
Sene 2006 ve Leonu reklamlarda görürgörmez işte bu dedim.İlk Leonum 2006 emoicion kırmızı referance oldu sonra 2007 yine imoicion kırmızı stylance aldım ve şuan birbirimisi ilk günkü gibi sevmiyorus,nedeni ise park halinde iken ufak tefek çizikler ve taş izlerinden dolayı :(

doguayaz
03-07-2008, 00:04
Kulakları çınlasın , mete25 üye kardeşim , lisedeyken leon alacaz diyip duruyodu en sonunda aldılar ,, bi gün broşürlerini istedim , getirdi akşam solugu pederin yanında aldım, gösterdim falan bize olmaz bu çok spor dedi , genciz güzeliz dedim niye olmasın :D:D ,

o zamanlarda bora vardı satmayı düşünüyoduk peşin paraya çevirmek için... neysee aradan 1-2 ay geçti borayı sattıgımız gibi solugu seat ta aldık ve van daki , 2. yada 3. leon sahibi olmuş oldukk :)

PİŞMANMIYIM HAYIR ASLA :)

mete25
03-07-2008, 00:27
Kulakları çınlasın , mete25 üye kardeşim , lisedeyken leon alacaz diyip duruyodu en sonunda aldılar ,, bi gün broşürlerini istedim , getirdi akşam solugu pederin yanında aldım, gösterdim falan bize olmaz bu çok spor dedi , genciz güzeliz dedim niye olmasın :D:D ,

o zamanlarda bora vardı satmayı düşünüyoduk peşin paraya çevirmek için... neysee aradan 1-2 ay geçti borayı sattıgımız gibi solugu seat ta aldık ve van daki , 2. yada 3. leon sahibi olmuş oldukk :)

PİŞMANMIYIM HAYIR ASLA :)

biraz olsun katkım olduysa ne mutlu bana kardeşim zaten süper uymumuz vardı her konuda bi seni seatçı yapamamıştım oda oldu Allaha şükür ;);)

oherek
06-10-2008, 10:35
Selam Arkadaşlar,

Ben halen 2004 Vectra comfort 1.6 kullanıcısıyım.. Bu aracı alacağım zaman epey Altea ile ilgilenmiştim. Ancak bagaj hacmini azlığı nedenyile biraz düşünmüştüm.. Toledonun da bagaj hacmi arttırılmış modeli yeni çıkıyordu.. Neyse bende 2. el bir vectra almıştım.. Arabamdan genel olarak memnunum.. Ancak aklım Alteada kalmıştı.. Geçenlerde tekrar Altea baktım. XL modelini gördüm.. Bagaj hacmi gayet iyi.. 1,4 fsi motor . 125 beygir 200 tork.. Şimdi vectrayı verip bunu almayı düşünüyorum..

Yardımlarınızı bekliyorum.. Bu iki aracıda kullanmış olan var mı ?? Ararsındaki farkları ve tavsiyeniz ne olur..

İlginize çok teşekkürler...

SNaKE
10-10-2008, 23:43
Yakın arkadaşım 08 model Avatar daki Kırmızı Loen almasıyla tanıştık :))

HHaKo
12-12-2008, 03:36
O kadar araba hastası olmama ragmen seat hiç dikkatimi çeken bir araç olmamıştı, hatta markanın isminden başka birşeyi bilmiyordum, trafikte seat marka araç görsem tanımazdım ki en dandik aracı bile ezbere bilirim :) Ta ki , o leonun tügler ürperten reklamını izleyene kadar... İlk başta o reklamla seat dikkatimi çekmiş oldu.. Yeni leon çıktıktan 1 sene sonra aracımı degiştirmeye karar vermiştim, o sıralar bende bir modifiye tutkusuda başlamıştı, tesadüfen Leon Boom denen arabayı internette gördüm ve o gün bu gündür leona hasta oldum, ve şu anda ona sahibim, sahip olmaktanda çok mutluyum :)

mocha
14-12-2008, 14:10
Herşeyden önce, çok başarılı bir konu seçimi tebrikler..herkes arabasını sever ama gördüğüm kadarıyla ve ben de dahil seat kullanıcıları arabalarına ayrı bir tutkuyla bağlılar..Ben 2001 yılında eski kasa Leon alma konusunda direkten döndüm, çünkü aracı tam alıcakken hacizli olduğunu öğrendik. Daha sonra Leon'a kavuşmak için 7 yıl beklemem gerekti, aynı gurbet yolu gözler gibiydi, ama sonunda oldu ve 3 hafta önce aracıma kavuştum:)

yco
14-12-2008, 14:14
Rentel'İn açılışında bulunmuştum..davetli değildim ama.. :)
ve daha sonrasında TSI vesilesiyle Leon'u kullandım bilen bilir o beyaz olani..ve sonradan öğrendiğime göre de modefiyeliymiş motor zaten tav oldum..3-5ay sonra da kısmet oldu çok şükür..

fnasif
14-12-2008, 14:20
2005 Adana'da M1'de sergilendiğinde görmüştüm Leonu ilk olarak, ilk tepkimde hiç beğenmemiştim aracı. 2006da tfsi ile Kartal Doğuş otoda teste çıktım ve o an aşk başladı. Kısmetimizde 1,6 varmış. Şu an değiştirmek istesem bu sınıfta başka rakip göremiyorum.

goksar
03-01-2009, 22:25
kızgın kumlardan soğuk sulara atlamak gibiydi.. ya da ay ışığı altında mehtabı izlemek ...belkide bir aşkın küllerinden yeni bir aşk doğuyordu ta iliklerimde, en derinliklerimde...astradan leona geçeceğim o günlerde...

devam ederdim de şimdilik bu kdar yeter:)

leoleo
09-01-2009, 09:04
benim daha önce a4 guattro sline vardı.ankaraya giderken 1 sene önce yanımdan siyah cupra geçti,hatta uçtu diyebilirim,gçstergede benim 190-200 falandı,anladım o anda.)zaten doğuşa her gittiğimde leona bakar dururdum,kendi arabamdan soğudum zamanla,hep leon arıyordum heryerde..)aracım 2000 modeldi,sattım,sonra beyaz 1.6 stylance almaya karar verdim,çok şükür aldım da.!şimdi ise bir iki sene sonra kesinlikle cupra almak hedefim.))yani bu tutkudur,tedavisi yok.!!:)

leon sport
09-01-2009, 09:26
araba arayışı içindeydim.ilanlara nete bayilere bakınıp duruyodum.aklımdaki araba beyaz bi A3 dü aslında.en sonunda doğuş otoda istediğim gibi bi A3 bulmuştum.2005 model beyaz simsiyah camları,5 kollu çelik jantlarıyla çok göserişli bi araçtı..2008 şubatta aracı görmek için doğuş otoya gittim.fiyat 25000 € du..arabayı alma pazarlığı içindeyken size sıfır leon verelim demeleriyle başladı seat tutkusu..madem dediler bu kadar para vericeksiniz bide leonlara bakmadan geçmeyin..showroom a çıkıp leon a bindiğimde gerçekten de farklı bi dünyada hissettim kendimi.araçta herşey kendine özgü bi yapıya sahip.gögüs yapısı direksiyonu koltukları gösterge paneli..test sürüşü istemedim bile..herşeyden ötesi çok yakışıklı bi araba...o günm öğleden sonra işlemlerimi bitirip 2 gün sonrada aracımı alıp çıktım...leon benim için vazgeçilmez bi tutkudur...

Ulukan
09-01-2009, 10:22
Maslak Otomotion a S3 ü görmek için gitmiştim.tam Seat'ın önünden geçerken Cupra'yı gördüm , S3 ile aynı motora sahip ve neredeyse 2/3 fiyatına hemen hemen aynı aksesuarları sunan bir Leon çok daha heyecan verici geldi. Audi'ye hiç girmedim bile.Mutluyum,memnunum ve her yola çıkışımda keyif alıyorum :)

yılmaz
09-01-2009, 11:00
reklamlarla başladı.ogünü hiç unutamam çok sevmiştim karşılıksızgibi geliyordu ama en sonunda aldım ve hala çok seviyorum bundan sonrada ya fr ya 2.el cupra

haxal
09-01-2009, 11:10
marea vardı 98 model, ankara efe honda ya gidip bi honda alalım dedik hanımla.
mareayı verip üstünü tamamlayacaktık, hondalara baktık pek açmadı bizi çok alçak dedi hanım,yüksek olsun güvende hissediyorum kendimi...
çıktık yan tarafta skoda ve seat vardı hadi bakalım dedik, seata girince skoda ya gerek kalmadı zaten arabalar özellikle altea gözümüzü kamaştırdı. o kadar düşük fiyat verdilerki benim marea ya çok üzüldük,dışarda bile hemen satsanız en az 2 bin fazla veriyorlardı. alamadık ama gözümüz kaldı, ne zaman araç konusu açılsa hep altea...
inanın araba sitelerine girsek hemen altealara bakıyorduk. kısmet işte daha sonra sattım aracımı bi arkadaşa ve altea aldım...
böyle başlamıştı.

hasret36
09-01-2009, 13:19
Seat tutkusu bende nasıl başladı.:::

Bundan önce 2005 1.6 Toyota Corolla vardı bende.Bir arkadaşın hastası vardı.Benden arabayı istedi.Bende hemen düşünmeden verdim.Corolla mı bana geri getirdiğinde arabaya bayıldığını eğer satmayı düşünürsem mutlaka alacağını söyledi.Bende arabamı ucuza almıştım.Yakıtı da bana biraz fazla geliyodu.İyi para verince tam 4.000 tl kazanıyordum.Hemen sattım ona.
Ve de arabasız kaldım.Tabiki arayışa başladım.

Aradığım özellik şunlardı.

Yakıtı ekonomik olmalı,Araç full olmalı,Alman arabası olmalı,rengi güzel olmalı,Spor görünüşlü olmalı,bandrolü az olmalı,Dizel ve fiyatıda uygun olmalı,bagajı geniş olmalı özellikle yazın tatillerde çok işe yarıyor çünkü,vede arabanın yol tutuşu,güvenlik vs. çok iyi olmalıydı.

Neyse fazla uzatmıyayım.Bütün bunları biraraya getirince
Seat Cordoba 1.4 TDİ Signo ortaya çıktı..

İşte tercih etmemin sebebi bu....ve çok memnunum....

vede sonuçta SCT ailesiyle tanışma fırsatım oldu..
:):):):):):):)

schumi
09-01-2009, 13:47
herşey bursa otoshow da başladı...orda aşık oldum arabaya bide güzel manken vardı arabanın yanında olay bitti zaten :D yalnız bilal özendiriyonuz adamı leon'a haa :D:D

leon sport
09-01-2009, 14:13
herşey bursa otoshow da başladı...orda aşık oldum arabaya bide güzel manken vardı arabanın yanında olay bitti zaten :D yalnız bilal özendiriyonuz adamı leon'a haa :D:D
her markanın kendi içinde bi efsanesi vardır..wv de golf, bmw de M kasa, mercedes te s kasa, mıtsubishi de evo, toyota da supra, vs vs... seat ın efsanesi de "leon"...:)

kfy
09-01-2009, 14:56
her markanın kendi içinde bi efsanesi vardır..wv de golf, bmw de M kasa, mercedes te s kasa, mıtsubishi de evo, toyota da supra, vs vs... seat ın efsanesi de "leon"...:)
efsane: ıbıza 1.7 sportlıne.887 kg 115 hp enine 3 yaprak makas 93 model türkiye'ye girişi sadece 16 ad.;)

kemalbalibey
18-02-2009, 10:12
bundan önce '04 transit connectim vardı onu çok uygun bir rakama vermiştim. aynı gün içinde galerileriye gittim baktım cordi orda çok masum duruyor:D

EMR-TOLEDO
18-02-2009, 16:35
2003 yılında megane'ımı sattıktan sonra 2.el bi araba bakıyodum.bir galeride 2000 model 1.6 signum buldum,fiyatı falanda iyiydi.sonra bide sıfırlarına bakıyim diye *****'a gittim.sonra o gün *****dan sıfır km aldım.iyiki tanımışım seni seat,iyiki varsın.sen 1 numarasın..

maceren
18-02-2009, 18:49
ben dizel bi araç arıyordum cordobalar fiyat olarak çok hesaplıydı yanlış hatırlamıyorsam en full olanı 29.000 tl idi git gel derken zaten çok beğendiğim eski kasa leonlar yeni kasa çıkacağı için çok hesaplı fiyata veriyolardı ona bakmaya gittiğimde yenikasa biri kırmızı biri siyah iki leon gördüm kırmızı olanı sport up tı ve aşık oldum.. 6 ay geçmeden siyah bi sport up aldım.. iyiki almışım

ZAFER
18-02-2009, 22:12
ilk leonumu kırmızı kızımı almadan önce sarı sport stilo sky vardı ve aklımda leon yoktu bile ancak birgün cevizlibağ köprüsü altından geçerken yanımdan kırmızı bir leon geçti aracın çizgileri çok ilgimi çekti yanına geldim iyice inceledim az daha kaza yapacaktım sonra sağa çektim ve leonu gözden kaybolana kadar seyrettim sanırım ilk görüşte aşk bu olsa gerek ve ertesi gün bayiye gidip leonumu aldım onu çok sevdim gözüm gibi baktım koyacak saklayacak yer bulamadım ancak beni cupra deneme sürüşüne davet ettiklerinde önce gitmek istemedim ama sonra gidip deneyim bari dedim keşke demez olaydım böylesine keyif aldığımı hatırlamıyorum sonrası zaten malum araç rüyalarıma girmeye başladı ve soncunda cupra sahibi oldum ve seçimimden çok memnunum yine olsa yine cupra alırım

pilot_emre
20-02-2009, 22:54
Hatırlıyorum da Ortaokul Ve lise yollarımda babamdan çok azar işitmiştim arabayı kaçırmamdan gına gelmişti adamcağıza :) Neyse sen okulu kazan üniversiteye gir bakarıs dedi; bende zibidiliği bırakıp baya bi inekledim ve H.H.O.'na girdim. 4 sene araba yüzünü bırak haftasonu sokağa adım atmayı bile özledim.. Sonunda mezun oldum... Sağolsun babişde emekli oldu ve yarısını gözünü kırpmadan bana verdi.. Bende Ankara'da gezerken Hamam Böceği gibi bişey geçti yanımdan... ulan nedir bu markası ne felan derken arkasından yetişmeye çalıştım... Ama nafile...FR modeliydi büyük ihtimalle.. Sonra ankara da ona benzer her arabaya baktımm.. Seat olduğunu öğrendim ve Seat Ata 'ya gittim.. Hiçbir özellik bile sormadan 10 dakikada Leon 1.4 TSI aldim... Herhalde en hızlı alan benimdir diye düşünüyorum... Aracın özelliklerine bile bakmamıştım... Böyle Oldu İşte :) Mutluyum;Gururluyum.... Çünkü Leon'um war....

scuderia
13-05-2009, 13:46
kendime ait olan 1978 model peugeot 504 ümü bana zorla sattırdıktan sonra aynı fiyata bir araç aramaya başladım babam otomobil tamircisi bende eski arabaları severim bundan dolayı internette 91 model malagamı bulduk babam istanbula almaya gitti scooter motor fiyatına aldı geldi arabayı ama baya bir masrafı vardı bi giriştik işe önce önü değişti sağ farı kırık olduğu için önünde tofaş malzemelerini kullandık amortisörler değişti lastikler tabanı motor bakıları derken 1 ayda 4 4lük oldu araç şimdi memnunum dğan görünümlü porsche motorlu seatımdan... :)

ybtx
13-05-2009, 21:15
benim leon almam cok zor oldu, cunku tam karar verme asamasindayken fiesta yeni kasa cikti , otv indirimi girdi , tam tum kosullar sifir fieasta almaya zorlarken , galerilerin hicbirinde siyah fieasta hatta fieasta bulamayinca oyle sinirlendim ki otv indirimi gelince sanki arabalar yer yarildi da icine girdi , buldugum ilk leonu aldim , iyi ki de almisim simdi yanimdan gecen fiestalari gorunce ne kadar dogru bi karar verdigimi anliyorum bide biraz daha az yaksa:)

HEADBLOOD
13-05-2009, 21:48
2003 ağustos civarları... araba almaya karar verip bütün firmaları teker teker gezdim. megane seçeneği en üstteyken toledoya şöyle bir bakınıp oturdum. Artık nasıl oturduysam, hala kalkamadım bu gidişlede kolay kolay kalkamayacağım :D

JaMaL
13-05-2009, 21:58
babama leon aldırana kadar göbeğim çatladı tutturdu sana caddy alayım diye ne alakaysa yazın bizi memlekete götürürsün tribine girdi :) hala lafını yapıyo bu araba hayatta bizim memleketin yoluna girmez diye :)

Floydian
14-05-2009, 00:50
Dayımın 2001 model Leon Signo TDI'ı vardı siyah renkte. Aracın tipine aşık olmuştum. :) Bana manuel araba kullanmayı dayım öğretti. Sizin anlıcağınız araba kullanmayı bir Leonda öğrendim.:D İlişkiler gelişti, kafama koydum ilk arabam Leon olcak diye.:D Hemde dayımın Leonunu istiyordum. O araba bana gelene kadar 130.000km yi aştı.:( Aynı zamanlarda yeni kasa Leonlarda çıkmıştı. Geçen yaz kendi Leonumu aldım çok memnumum. Eski kasa dayımındakide annemde. Ailede 2 Leon var. :D Bazen diğerinede biniyorum....

Cupra
14-05-2009, 01:13
Sahip olduğum parayla alabileceğim en hızlı, şık ve donanımlı araba Ibiza Cupra'ydı. Bu şekilde tanıştım :)

Ahmet
14-05-2009, 08:36
Seat araba almadan önce de biliyordum ama alamam diyordum.Kesin clio felan alırım gibime geliyordu.Pazara gittik 2-3 araba baktık sonra yürürken sanki ben burdayım dercesine gördüm işte bu deyip tanışmış oldum kendisi ile:)

misic
14-05-2009, 09:31
dayım tanıştırdı:):):)

alpay26
17-05-2009, 11:24
araba almak için internetten araştırma yaparken birden leon çıktı karşıma işte o andan itibaren başka marka model düşünemedim budur dedim. Hiç aklımda yokken girdi hayatıma..

ertaç yıldız
17-05-2009, 12:59
ilk arkadaşın leonu gördüm bayıldım. sonra gezdik falan bayıldım sportif ruhuna ogünden sonra hayallerime girmeye başladı ve cok şükür leon ailesine katıldık.. leon sahibi olmak ayrıcalıktır. bence

bakben
17-05-2009, 20:16
Bizim aile alman arabasından başka araba almaz.bende leonun ilk reklamını izlediğimde çok hoşuma gitmişti 3-4 sene once sonra bu arabaya aşık oldum ama hep bizimkiler almaz diyodum seat bize çok uzak geliyodu.özeliklede maraşta pek bilinmiyodu bi gun arkadaşımın yanına gittim adanaya bilen bilir turgut özal caddesine çıktık oturdum geçen leonları izliyorum o kadar aşık olmuşum ki ama sonra bir kabus 10-15 tane leon gördükten sonra baktım garip bi ses geliyo kafayı bi dondum 2008 model kırmızı bi ferrari adam yavaş yavaş gidiyo buranın tabiriyle para yiyo:) neyse o an soğudum leondan neden bilmiyorum :) ama sonra golfu satınca aşkım tekrar debreşti sonunda kavuştum leonuma :))

ism@
17-05-2009, 22:01
2 ay olmuştu araba almaya karar verdigim parasıda hazırdı ama 307 golf astra arasında gidip geliyodum sonra bigün arkadaş geldi ibizasıyla içine bindim bi baktım aydınlatma flan kırmızı çok şık duruyo bide arabadan indigimde hava kararmıştı stop lambalarını modamış zannetmiştim sonra araştırdım baktım orj miş sonra internetten buldugum ilk full ibizanın sahibi oldum diyebilirim:D

tifo
17-05-2009, 23:20
ekonomik bi araba almaya karar vermistim. o zamana kadar iki tane laguna sonra primera lada sahin palio scenic bayagi bi araba degistirmistim. skoda fabia ariyordum 1.2 motor olmasi cezbetmisti. aa baktim ibizalarda ayni motor hemde kasa sanki buyuk araba gibi. internetten bi askerden aldim icini kotu kullanmis camlar filmli hic sevmem oyle arabayi ama takmisim ya parasida uygun gelince aldim hemen. simdi alicak olsam sifir tek kapi yeni ibiza alirim.

18891945
18-05-2009, 09:19
eski arabama bir müşteri çıktı..teklif ettiği fiyat hoşuma gidince satmaya karar verdim..yeni alacağım araba için bir kaç özellik düşündüm..güçlü bir motoru olacak,seri olacak,dizel olacak ve elbette tek kapı olacak..bu şekilde bir araba aradığımda alternatifler a3 ve ibiza oldu..hakkında hiç araştırma yapmadan aldım ibizayı (zira a3 çok pahalıydı ve eski arabamı sattığım için zamanım yoktu)..şu an bir pişmanlığım yok..

BURAK@61 AN 232
20-05-2009, 09:26
Yaklaşık üç Ay önce çalıştığımız Firma Istanbulda Eğitim Veriyordu Bizde Iki Arkadaş Trabzondan Değişiklik Olsundiye Arabayla Gitmeye Karar Verdik Bende 2004 Corsa Arkadaşımda 2001 Toledo Vardı Onun ısrarı Sonucu Toledo Ile Gittik Ve ö Günden Sonra Hemen Corsayı Satıp Leon Aldım Keşke Daha önce Almış Olsaydım Ve şimdi Herkese Tavsiyue Ediyorum Kendi Sınıfında Bukadar Konforlu Bir Araç Yok Bence

emrah_
20-05-2009, 10:11
leonu gördüğüm ilk anda aşık oldum veee kırmızı leonuma sahip oldum iyiki tanımışım iyiki varsın leonummm :) onu seviorum hemde çokk :)

ÖZLEM@K
20-05-2009, 11:00
Serkan'la tanıştığım gün (sene 1999) Seat'ı da tanımış oldum:)ve çok sevdim...(hem Serkan'ı hem Seat'ı :))

skymz
20-05-2009, 11:05
Serkan'la tanıştığım gün (sene 1999) Seat'ı da tanımış oldum:)ve çok sevdim...(hem Serkan'ı hem Seat'ı :))

Canımsın..:clap:

leon sport
20-05-2009, 11:06
hangisini daha çok sevyosun abla dermişim :D

CSZ
20-05-2009, 12:45
bi gün arkadaşlarla dışardayken babam aradı internete girebilceğin bi yer var mı dedi bulurum dedim. tamam seat ın sitesine gir yeni seat ibiza'ya bak beğenicek misin dedi. baktım ve çok beğendm ertesi gün doğuş'a gittim arabanın siparişini verdim 4 gün sonra aracım geldi. yaklaşık 6-7 aydır da hiç bi şikayetim yok çok şükür :)

ÖZLEM@K
20-05-2009, 13:22
hangisini daha çok sevyosun abla dermişim :D

:ponder: :D:D :D :D

pascal
21-05-2009, 01:07
araba değiştirme arifesindeyken gazeteye test için Cupra geldi, denedim, cupra alamadım ama tereddütsüz leona karar werip siparişi verdim :)

mersin_kaan
21-05-2009, 17:38
Galeriye kahve içmeye gittik.Ben herzaman ki gibi arabalara bakmaya inmiştim toledo orda bana seslendi sanki. Yarım saat inçelemiştim arabayı babamın yanına gittip alacağımız araba burda dedim.Hemen opeli satıp seat geçtikk anlık oldu TOLEDO yu almamızz.İYİKİDE OLMUŞŞŞ.