PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : exeo türkiyeye getirilmiyormu ?

OmerKartal
27-12-2011, 22:38
Selamlar arkadaşlar
exeo fiyatlarına bakmak istedim ama seat turkiye sayfalarında exeo ile ilgili kısım yok ?

aşağıdaki linkte ise var motor seçenekleri çok hoşuma gitti

Bu aracın tr de sıfır'ı yokmu :D

http://www.seat.co.uk/content/uk/brand/en/models/exeo/engines.html

KEN
27-12-2011, 22:45
Ben seat'ın türkiyede %80 oranda gençlere hitap ettiğine inanıyorum. Bence bunu seat tr de bildiği için ve exeo da genc aracı değildir mantıgı ile satışını kaldırdı. Alhambra'nın da sonu exeo dan farksız olmayacktır. Kısmen altea da aynı segmentte ve tdı hariçi çok rabet gördüğünü düşünmüyorum.

Sinan
27-12-2011, 22:48
Stoplara led gelmiş, farlar burada daha önce paylaşıldığı gibi olmuş. :) Çok seviyorum şu Exeoyu :) Aile modunda olsam Exeo ST ilk bakacağım araçlar arasında yer alır :) Hem büyük hem hatchback, tam benlik :)

Bizage
27-12-2011, 23:06
çok güzel araç çookkkkk...1.4 tsi 1.6 tdi olsa tadından yenmez...

Sert@ç
28-12-2011, 00:07
Türkiyeye sadece 1.6 8v hitler motoru geliyo...
Şahsen 1.4tsi veya daha üst motorlusunu alcak olsam exeo yerine A4 B7 alırım tamamen aynı olmasın rağmen değer kaybı daha az vs

GÖKHAN ŞİMŞEK
28-12-2011, 00:41
bu araç jetta dan güzellllllllllllllllllllllllll...............1.6 tdi-1.2 tsi-1.4 tsi olsa idi harıl harıl satardı hatta patlama yapardı ortalık kaynardı toyota korollaya 5 basar jettaya 3 basar iç mekanı jetta vede corollaya 20 basar...

Sinan
28-12-2011, 00:42
Türkiyeye sadece 1.6 8v hitler motoru geliyo...
Şahsen 1.4tsi veya daha üst motorlusunu alcak olsam exeo yerine A4 B7 alırım tamamen aynı olmasın rağmen değer kaybı daha az vs

Sıfır alırken de daha ucuz ama :)

Sert@ç
28-12-2011, 00:56
Alttaki iki ilan arasında kalsam A4 seçerdim değer kaybı olmayacaktır 2-3 yıl sonra satarken ama Exeo en az 5000tl kaybetcektir...

www.sahibinden.com/65523614
www.sahibinden.com/67574519

Kaç kişi Exeo nun eski A4 olduğunu biliyor ordan düşünmek lazım

Sinan
28-12-2011, 01:23
Alttaki iki ilan arasında kalsam A4 seçerdim değer kaybı olmayacaktır 2-3 yıl sonra satarken ama Exeo en az 5000tl kaybetcektir...

www.sahibinden.com/65523614
www.sahibinden.com/67574519

Kaç kişi Exeo nun eski A4 olduğunu biliyor ordan düşünmek lazım

öyle de, 2-3 yıl sonra ilandaki Audi de 10 yaşında olacak :)

edit: Audi de tankmış he, 2.0T :) kurtarırsa motor yüzünden kurtarır değer kaybında, ikisi de 1.6 mpi motor olsa Exeodaki değer kaybı 4000tl civarı iken A4'teki de 3000tl civarı olur bence.. Ama yaşlara bakarsak Exeo elbet daha çabuk değer kaybedecek, alt yapının aynı olduğunu insanlar bilmediği için, hak verdim şimdi :)

OmerKartal
28-12-2011, 08:00
:( ben simdi sıfır almak istesem yokmu bu araçtan

Sert@ç
28-12-2011, 10:55
öyle de, 2-3 yıl sonra ilandaki Audi de 10 yaşında olacak :)

edit: Audi de tankmış he, 2.0T :) kurtarırsa motor yüzünden kurtarır değer kaybında, ikisi de 1.6 mpi motor olsa Exeodaki değer kaybı 4000tl civarı iken A4'teki de 3000tl civarı olur bence.. Ama yaşlara bakarsak Exeo elbet daha çabuk değer kaybedecek, alt yapının aynı olduğunu insanlar bilmediği için, hak verdim şimdi :)

İşte bende onu diyorum 1.6 102 hp parasına 2.0tfsi quattro alabiliyosam kesin Audi tercih ederdim tüketimde ortalama aynı zaten :)
Ilanlardaki 2009-2010 Exeo lar netto 6-7tl değer kaybetmiş 2-3 yıl daha geçsin 3-4 daha kaybetsin etti mi 10 ki bu 10 net rakam

mayham85
28-12-2011, 16:15
exeo ya turk pazarinda istedikleri motoru koysunlar is yaptiramazlar. kotu aracmi degil seat in suan pazardaki en mantikli arabasi. ama mukemmel aracmi oda degil.

kemiklesmis sedan pazarinin oldugu ulkede is yapamayacagi kesindi. yuzlerce nedeni var mesela en basiti eski a4 lerin direkt sasesini kullandiklari icin motorun konumlandirmasi farkli dolayisi ile daha fazla yakip daha az performans sunan bir hale geliyor mankine. bunun gibi problemleri var tr pazarinda is gormeyecegi kesindi ve goremedide.

ikinci buyuk nedende 2005 de mk2 toledodan sonra sedan pazarindan ciddi oranda cekilinmis olmasi. seat kullanici kitlesi 180 derece degisti. sedan alacak adamlarda artik donup bakmiyor kullanici kitlesi itici geliyor. buda azda olsa sahip olduklari mevcut sedan pazarini direkt kaybettiler demek.

OmerKartal
28-12-2011, 22:07
Yani yerinde olsam almammi diyorsunuz ? Yakıt durumu ne bunu acaba

mayham85
28-12-2011, 22:17
http://www.youtube.com/watch?v=V1iWlurEol4

sweetcrazy
02-01-2012, 23:30
bence bu aracın tutmama sebebi motor seçeneklerinden ziyade skoda octavia nın varlığıdır.

ERC
11-01-2012, 02:11
arkadan tipi cezbediyor ama önden tam bi rezalet bana göre jantlarda rezaler bu aracın önü daha güzel olsaydı bide doru düzgün bi jantla çıkarsalardı yok satardı motorda bişey yok passat geçen seneye kadar aynı motoru leblebi çekirdek gbi sattı herkez anlamıo 1.6 dio alıyor.pazara yeni girmiş bi araç tasarımda daha başarılı olmalıydı sadece ön tasarımdan bahsediyorum yoksa arka drus ve yan profil gayet güzel

mayham85
11-01-2012, 20:47
bence bu aracın tutmama sebebi motor seçeneklerinden ziyade skoda octavia nın varlığıdır.

alakasi bile yok. octavia musteri kitlesi cok daha farkli.

suniUA
11-01-2012, 21:11
Bu arabanın tutmamasının sebebi bizim milletin araştırmacı olmamasıdır.

swotr
12-01-2012, 09:24
Otohaberden konuyla ilgili köşe yazısı

Exeo Neden Ex Oldu?

Polisiye olaylarda çokça duyarız “ex olmak” tabirini. Ölmek anlamına gelen bu kısaltma geçtiğimiz hafta sonu otoparkta bir Seat Exeo görünce aklıma geldi.

İspanyol üreticinin bir önceki nesil Audi A4'ü klonlayarak ortaya çıkardığı bir model olan Seat Exeo'nun Türkiye macerası bence olması gerekenden çok ama çok kısa sürdü. Bir önceki nesil Audi A4'ün far, stop ve tampon dışında aynı dış tasarımını yine A4 Cabrio'nun kokpitiyle sunan araç, Türkiye pazarında 35.000 TL'lere kadar düşen başlangıç fiyatlarıyla satıldı.

Premium bir markayı bir kitle markasının logosuyla satmak aslında tüketicilere yapılan büyük bir iyilikti. Düşünsenize üretildiği dönemde 30.000 Euro civarında başlangıç fiyatı olan bir modeli, sadece logosu değişerek neredeyse yarı fiyatına satın alabilmek… Evet kabul ediyorum, çarpışma güvenliği ve sürüş dinamiklerinde 2000 yılında temeli atılmış bir otomobilden söz ediyoruz. Ancak ne olursa olsun, "outlet" tarifesiyle bir Audi A4 sahibi olabilmek, neresinden bakarsanız bakın iyi bir teklif. Peki bu otomobil Türkiye'de neden tutulmadı?

Audi'nin güçlü olduğu tüm konuları bünyesinde barındıran Exeo ne oldu da sedan düşkünü bu ülkede kendinikabul ettiremedi. Bence işin özü, ikinci nesil Toledo'dan sonra bir sedan üretmeyen Seat'ın hatchback otomobil üreticisi imajına bürünmesi ve Exeo'nun yeterince iyi pazarlanamamış olmasında saklı. 2011'in ikinci yarısında makyajlanarak daha çekici bir yüze kavuşan Exeo'nun yeni neslinin üretilip üretilmeyeceği henüz belli değil. ancak güncel Audi A4'ün 2013'te yerini yeni nesline bırakacağını düşündüğümüzde yeni Exeo için 2014 yılı gerçekçi görünüyor.

Peki sizce ikinci nesil Exeo güncel A4'te daha şanslı olabilecek mi?

Eray Özgür
http://www.otohaber.com.tr/Yazarlar/eray_ozgur/2012/01/02/exeo-neden-ex-oldu

sweetcrazy
14-01-2012, 16:39
alakasi bile yok. octavia musteri kitlesi cok daha farkli.

hiçde farklı değil yunus emre,türkiyede d-c sınıfı olması millet için farketmiyor.ikiside sedan araç 2. eli daha güçlü olan octavia almak daha mantıklı geliyor insanlara.
2013 dede yeni exeoda gelse içine türkiyeye uygun motor koymadığı sürece bir değişiklik olacağını sanmam.

mayham85
14-01-2012, 16:43
hiçde farklı değil yunus emre,türkiyede d-c sınıfı olması millet için farketmiyor.ikiside sedan araç 2. eli daha güçlü olan octavia almak daha mantıklı geliyor insanlara.
2013 dede yeni exeoda gelse içine türkiyeye uygun motor koymadığı sürece bir değişiklik olacağını sanmam.

SEAT insanlara eski skodalardan dolayi SKODA markasindan daha sicak geliyor. Skoda yi bilen aliyor bu yuzden alakasi yok.