PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bugün yetkili seat servisinde yaşadıklarım

umutguven
28-12-2011, 20:56
bugün 2012 model leon aracıma park sensörü , alarm ve yedek anahtar siparişi vermek için gittim. Gitmeden önce bir kaç bayii yi arayıp fiyat bilgisi almak istedim. hepsinde fiyatlar oynuyo. X e yaptırırsan 3 ünün toplamında 150 tl farka kadar oynayabiliyor. Ben zamanıma ve bütçeme göre en uygun yeri belirledim ve oraya gittim. Yalnız bir servis var ki içlerinde beni hayretler içersine düşürdü. Telefon açtım yedek parça bölümüne aktardılar. Park sensörü taktırmak istiyorum dedim. "he var abi dedi" kaça dedim "valla abi 100 falan yaa" dedi. nasıl 100 dedim eminmisin? "50 tl de işçilik" en fazla 150 o zaman dedim? "tabi tabi öyle bişey " dedi. Diğer servisler 300 ile 380 arası fiyat verirken bu karşımdaki sese hiç güvenmedim tarzından dolayı vazgeçtim.

Bugün bıraktım aracımı güzel ilgilendiler, ekranlımı ekransızmı diye sordular park sensörü için. Ekranlı olsun dedim. Taktıktan sonra bi gördüm ki ekran değil küçücük bişey. bana ekranlı deyince aklıma bu tarzda geldi

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTge1wxVwt-cKWaBTGDQyuo4IaGBZf4TnC1oOgNy_jW9fvEXVR2HCetYDzm

onların taktığı ise kırmızı ve yeşilden ibaret bi gösterge.

Neyse bu konuya fazla takılmadım çünkü baştan şekil olarak bu bu diye göstermedik;

Ekstra istediğim şeyler vardı Mesela;

Coming Home (eve kadar farları yakmak) bu farın sönme süresi çok kısaydı hemen 5-6 sn sonra sönüyordu. Bunu uzattırmak istedim. İlkte hemen gardını alıp; yok olmaz onlar sabit dedi. Bende kendilerine "ben forumlarda okudum yapılıyormuş, yaptıran var" diye bastırınca yaptılar (ücretsiz). Birde arabayı çalıştırınca kapılarım otomatik kitlensin istedim. Tabi onu yaparız dediler.

Aracı teslim almadan kapının önündeydim, arabamı getiren şoför ben arabayla ilgilenince anahtarı hemen verdi, ne bir kimlik, ne bir kağıt sormadan !! Anahtarı aldım cebime koydum, Daha sonra servis danışmanı geldi ve konuştuk. İşlemleri yaptıklarını söyledi fakat kapılar kendini 15 km sonra kitliyor dedi. Bana bu saçma geldi nasıl olur dedim 15 km sonra ben zaten kitlerim, hemen kitlenmesini istiyordum ben deyince, servisi tekrar aradı ve en kısası buymuş diye cevap geldi. Neyse dedim ve arabayı teslim alırken anahtar aradılar, bende anahtarın bende oldugunu söyledim. Şaşırdı tabi servis danışmanı. Aracımla daha 100 metre gitmeden kapılarım kitendi. Meğerse yaptıkları şeyden haberleri yokmuş.

Fakat iyi yönleri; beni istediğim yere kadar bıraktılar ve telefon açtıgımda gene caravelle minibüs ile istediğim yerden aldılar (çok uzak değil ama olsun)
Hörmet, çay, ikram, güleryüz gayet iyiydi

Servisin ismini söylemeyi pek düşünmüyorum fakat ne yazıkki tecrubesizlik ve sorumsuzluk var. İyi niyette var birşey diyemem.

umutguven
28-12-2011, 21:01
380 tl park sensörü
380 tl alarm
410 tl de yedek anahtar siparişi verdim sustalı
kolçağın fiyatı 600 tl gibi taktırmadım.
xenon farı ise kesinlikle takmadıklarını ve takanıda garantiden çıkardıklarını söylediler

Sinan
28-12-2011, 21:09
aracı 2. kişi de çok sık kullanıyorsa eyvallah da, eğer öyle değilse durum yedek anahtar için sustalıya bence gerek yoktu, çok para 410 lira.. 15km dedikleri 15km/saat hız :) benim de o civarda kilitleniyor kapılarım. Servis ismini de söylerseniz paylaşım tam olmuş olur. ;)

umutguven
28-12-2011, 21:12
tek kişi kullanıyor fakat anahtarınızı kaybettiğiniz zaman, sustalı olmayan diğer yedek anahtar hiçbir işe yaramıyor. arabayı susturmuyor ve alarmı çalan arabayı çalıştırmıyor. o yüzden alarm taktırınca anahtar siparişi vermek kaçınılmaz oluyo

LEWİS_16
29-12-2011, 10:20
hayırlı olsun...fakat sizin ekranlı dediğiniz park sensörü geri görüş kameralı park sensörü diye geçer ve o fiyata dışarda kameralı sensör taktırabilirdiniz bence bu yaptığınız işlemler çpahalı seviste dışarda yaptırabilirdiniz .yinede tabi siszin düşünceniz :)tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın :) bu lnkte fiyata bakabilirsiniz..http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-3-5-renkli-ekranli-lcd-gece-gorus-kamerali-geri-vites-sistem-68030143/detay

Sinan
29-12-2011, 11:53
tek kişi kullanıyor fakat anahtarınızı kaybettiğiniz zaman, sustalı olmayan diğer yedek anahtar hiçbir işe yaramıyor. arabayı susturmuyor ve alarmı çalan arabayı çalıştırmıyor. o yüzden alarm taktırınca anahtar siparişi vermek kaçınılmaz oluyo

alarm konusuna birşey diyemem, beni paranoyak yapar, hiç bulaşmadım o yüzden :)

Sert@ç
29-12-2011, 12:19
Bildiğim kadarıyla sustalı olmayan sade anahtarla torpidodan araba çalıştırılıp alarm susturulabiliyor

Şafak!
29-12-2011, 13:29
Bu hangi servismiş ki ? Bu arada z.burnunda nerde oturuyorsunuz ?

LoXoL
29-12-2011, 15:35
Bildiğim kadarıyla sustalı olmayan sade anahtarla torpidodan araba çalıştırılıp alarm susturulabiliyor

Nasıl yani torpidodan?

umutguven
29-12-2011, 22:38
Bu hangi servismiş ki ? Bu arada z.burnunda nerde oturuyorsunuz ?

kazlıçeşmede , sen ?

Sert@ç
29-12-2011, 22:58
Nasıl yani torpidodan?

Güvenlik için anahtar girişi vardır her durumu düşünüp pil bitme durumunu veya kumandanın suya girme durumunu düşünüp yapmışlar.
Hatta jaguarlarda garip bi sistemi var vale moduna bile alınabiliyor ordan

Sert@ç
29-12-2011, 23:16
Hatta videosunu buldum 34cü saniyeden sonra dediğim kısım şeyler yapılıyor hatta dakika 1 deki olay tam dediğim oluyor ancak araçta keyless var
http://www.youtube.com/watch?v=HycztXefMVw

KEN
29-12-2011, 23:19
Valla ben servisten şikayet edenlere şaşıyorum. :) Piyasada okadar kasap varki servisler bence gayet güzel. Bak ne güzel araçla seni almışar bırakmışlar verdiğin paranın karşılıgınıda almışın. Sorun da yok diyorsun. Bence teşekkü'ü hak etmiş o servis. Anahtar konusunda belki arkadaş aracı sen bırakırken görmüştür ve aracın sizin oldugunu biliyor olabilir. Bize günde en az 20 araç gelir ve hangi aracı kim bıraktı direk bilirim ben şahsen, müşteriyi kapıdan görür görmez onun aracını getittirim kapıya. Hiç konuşmamamıza ragmen.

umutguven
30-12-2011, 21:27
Valla ben servisten şikayet edenlere şaşıyorum. :) Piyasada okadar kasap varki servisler bence gayet güzel. Bak ne güzel araçla seni almışar bırakmışlar verdiğin paranın karşılıgınıda almışın. Sorun da yok diyorsun. Bence teşekkü'ü hak etmiş o servis. Anahtar konusunda belki arkadaş aracı sen bırakırken görmüştür ve aracın sizin oldugunu biliyor olabilir. Bize günde en az 20 araç gelir ve hangi aracı kim bıraktı direk bilirim ben şahsen, müşteriyi kapıdan görür görmez onun aracını getittirim kapıya. Hiç konuşmamamıza ragmen.

ben burada yaşadığım iyi ve kötü olayları anlattım. anahtar konusu ise kesinlikle yalnış, ben aracımı o kişiye değil servis danışmanına bıraktım ve o arabayı getiren kişi ile ilk defa karşılaştık. ben sadece arabanın etrafında dönüp baktım diye sahibi oldugumu anladı ve anahtarı uzattı bu çok yanlış. zaten olayı servis danışmanı anlayınca küplere bindi nasıl anahtar verirler falan diye