PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 model seat ibiza 1.4 tdi lÜtfen yardim

zuriz171
16-05-2012, 22:58
Saygıdeğer forum üyeleri, SEAT kullanıcıları ve arkadaşlarım bundan 1 yıl önceye kadar bende bir SEAT kullanıcısıydım 2004 Leonum vardı onu satmış ve yerine 2005 model Alfa Romeo 147 almıştım fakat çok yakıyor diye Alfamı 3 gün önce sattım şimdi DİZEL bir araç düşünüyorum ve aklıma ilk olarak yine SEAT geldi param doğrultusunda alınacak arabalar içinde ilk sırada IBIZA vardı 24.000 TL param var ve bu doğrultuda , 2006-2008 Seat IBIZA 1,4 TDI , 2006-2009 Fıat Punto 1,3 Multijet, 2007-2010 1,5 Getz, 1,4 TDI fiesta bunların içinden en çok aklıma yatan ve bulduğum bir araç var;

2007 model 1.4 TDI SEAT IBIZA STYLANCE araç 46.000 KM de ve orjinal full+full bu aracı 24.000-24.500 arasında bırakacaklar şimdi siz değerli arkadaşlarıma soruyorum ALINIR MI ? ALINMAZ MI ? yada bu paralara ne önerirsiniz ?? Ben DİZEL IBIZAlar için 3 silindir olduğunu ve bu nedenle almaman gerektiğini söyleyen bazı arkadaşlar oldu bu 3 silindir muhabbeti nedir ve ne zararı olur ne faydası olur ? Bana bu konuda IBIZA kullanan veya IBIZA ları iyi bilen arkadaşlaımın yardımcı olmalarını çok istiyorum beni çok memnun edersiniz çünkü Cuma günü aracı almam gerekiyor... Şimdidenn tüm arkadaşlara teşekkürler...

Alp_
17-05-2012, 00:03
valla 3 silindir yüzünden bir tek sorun yaşayan bile duymadım, görmedim,,
sadece şunu söyleyebilirim ki diğer 4 silindirli kardeşlerine nazaran çok daha gürültülü bir motor(içeriye ne derece yansıyor bilemeyeceğim ama dışarıdan çok gürültü geliyor),,
yakıt olarak da 4 silindirden çok da farkı yok, ancak performans olarak tatmin edici,,
getz'i hiç ama hiç tavsiye etmem şahsen, hem malzeme hem motor açısından pek tutulmayan ve vasat bir araç,,
1.3 multijet motoru kullanan biri olarak şiddetle tavsiye ediyorum, punto donanım olarak da çok çok güzel bir araç, bir de 90hp 6 vites olanını bulursanız gözünüz kapalı alın derim,, yakıt ve performans açısından hiç ama hiç pişman olmazsınız,,
ama ibiza-punto arasında seçim yap derseniz bana, 5 üzerinden de puan verirsem; ibizaya 4.7 puntoya 4.9 veririm,,

Bizage
17-05-2012, 00:23
kullanıcılar daha iyi bilir ama ben gürültülü, sarsıntılı ama motoruna göre atak ve inanılmaz ekonomik olduğunu biliyorum...ayrıca cupra kit ile çok şık hale geliyo. 3 silindirin ne zararı olur onu anlamadım? 3den 12ye kadar gidiyo sonuçta bu hangisi zararlı hangisi faydalı o bazı arkadaşlar bunun da cevabını verirler inşallah :) yalnız tek söyleyeceğim 2007 yani 6 yaşında olup bu kadar az yakıp da 46000 kmde kalan bi araç pek mümkün gelmedi, inşallah km orjinaldir ve makyajlanmış kasadır...(direksiyondan düğme falan var)

canopus
17-05-2012, 08:26
bende 1,9TDİ passat da 1,4TDİ cordoba da var
1,4 olan 1,9un 1 silindir eksik olanıdır cok sağlam olarak tanınır.
1,4 cok ekonomıktır sırf bu yuzden satamıyorum. suann 155bin km de cordobam o kadar az yakarki şaka gibi 90km yi gecmeden 3,5lt ye kadar düştüm,şehir icinde ise 5lt civarını gecmedim.motoru cok dayanıklıdır.bakımını iyi yap. bin daha onceki 1,4 tdi polom 400bin kmde enjektör değişti. o da kötü mazot yuzunden.o kadarda olur
alınabilir bir arabadır. dısardan ve özellikle soğukken biraz gurultuludur dogru. ama içeri pek ses almaz. ben memnunum.
puntoya bişey diyemeyecem ama duydugum kadarıyla 90hp 6 vitesler alınası arabadır şeklinde.

zuriz171
17-05-2012, 11:44
Evet puntolarda 1,3 Multijet Dynamıc 90 HP 6 ileri viteslilerinin düşük KM olanları süpermiş ama şimdi bakıyorumda 2007-2008 modelleri bunların uçmuşş yaa yani benim bütçeme göre uçmuşş bende 24.000 TL hadi zorla yırtın 25.000 TL çıkar bu puntolarun dediğim gibi 2007-2008 90 HP 6 ileri viteslileri 27.000 TL den falan başlıyor yani :banghead2:
walla napacağımı bilemedim dediğim gibi bir tane 2007 model 44.000 KM de orjinal bir ibiza buldum ve 24.500 TL ye bıraktılar ama bunuda işte 3 silindir çok ses çıkartır ikinci eli zayıf diyorlar vallaha bilemedim neyapacağımı :ponder: arkadaşlar birazdaha bilgi ve tavsiye istiyorum lütfen yardım edin napayım, IBIZA 3 silindir muhabbeti harbiden çok mu ses çıkartıyor ve performans nasıl ayrıca bunlar kaç HP oluyor ?? ben Getzi eledim, fiestayı eledim, Punto ve Ibıza arasında kaldım ama Punto 90 HP biraz pahalı ıbıza 3 silindir fiyat uygun ???

mustafa serdar
17-05-2012, 11:51
3 silindir ibiza kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim;

ben hiçbir sorun yaşamadım, araç gürültülü çalışıyor kabul ve uzun yolda biraz başınızı ağrıtabiliyor,
yakıt tasarrufu inanılmaz derecede iyiydi ve aracınızı tanıdıkça daha ekonomik sürüşler yapabiliyorsunuz. insanlarda şöyle bir algı var "3 silindir arabayı zor satarsın" derler genellikle ama benim 2005 1.4 TDİ ibizamı ben çok rahat sattım ve inanın sonrasında pişmanlıklar yaşadım. neden mi?

eşim kullanacak arabayı diye gittim 1.5 getz aldım dizel ve satana kadar canım çıktı. hem güven vermeyen bir araç getz. tabi bunlar benim görüşüm.
o nedenle 3 silindir ibiza benim için her zaman güzel anılarla anılacak bir araçtır.

zuriz171
17-05-2012, 12:00
3 silindir ibiza kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim;

ben hiçbir sorun yaşamadım, araç gürültülü çalışıyor kabul ve uzun yolda biraz başınızı ağrıtabiliyor,
yakıt tasarrufu inanılmaz derecede iyiydi ve aracınızı tanıdıkça daha ekonomik sürüşler yapabiliyorsunuz. insanlarda şöyle bir algı var "3 silindir arabayı zor satarsın" derler genellikle ama benim 2005 1.4 TDİ ibizamı ben çok rahat sattım ve inanın sonrasında pişmanlıklar yaşadım. neden mi?

eşim kullanacak arabayı diye gittim 1.5 getz aldım dizel ve satana kadar canım çıktı. hem güven vermeyen bir araç getz. tabi bunlar benim görüşüm.
o nedenle 3 silindir ibiza benim için her zaman güzel anılarla anılacak bir araçtır.

Mustafa kardeşim cvp için teşekkürler kafama takılan işte 2 şey zor satılır satılmazından çok, performansta klima falan açıkken ne derece etkili ve bu IBIZA lar kaç beygir oluyor son olarakta gürültü oluyor demişsinde mesela içine o gürültüyü çokmu alıyor yada sadece dışardamı gürültü oluyor işte aslında en çok ama en çook kafamı kurcalayan tek şey GÜRÜLTÜ :ponder:

mustafa serdar
17-05-2012, 12:10
Mustafa kardeşim cvp için teşekkürler kafama takılan işte 2 şey zor satılır satılmazından çok, performansta klima falan açıkken ne derece etkili ve bu IBIZA lar kaç beygir oluyor son olarakta gürültü oluyor demişsinde mesela içine o gürültüyü çokmu alıyor yada sadece dışardamı gürültü oluyor işte aslında en çok ama en çook kafamı kurcalayan tek şey GÜRÜLTÜ :ponder:

ses olayı biraz fazla hatta burada forumda arkadaşlar "pancar motoru" diye takılırlardı. gece sessizliğinde ford transit sesini bilirsin onun gibi:) ben fazla sorun etmedim kendime desem yalan olmaz çünkü araba cidden güzel. performans konusunda ise yine aynı şekilde çok memnundum ben, klima ya da herhangibir şeyde sıkıntı yaşamadım. getz aldım ve inan çok pişman oldum. aracın ağırlığı ve yol tutuşu güzeldi.

kısacası ben tavsiye ediyorum ibizayı.