PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VVorld of warcraft

Bruglione
05-06-2012, 12:13
3 - 4 ark wow başlamaya karar verdik ancak bu oyun hakkında pek bir bilgimiz yok Oyun hakkında bilgi vercek arkadaşlar varsa sevinirim.
Başlamak icin alıncak oyun hangisi 70-80-85 diye değişiyormuş paketler değişik bikaç şeyi var bunları ogrenmek istiyorum. Knight senelerce oynadık koxp olayı cıkınca bıraktık wowda böyle koxp gibi olay varmı onuda merak ediyorum

Türkşad
05-06-2012, 12:32
Valla hiç başlama bana kalırsa :)
Knight'tan sonra hiç sarmaz :)
Sonuçta Knight Online, Hayat offline :)

Bruglione
05-06-2012, 12:39
Valla hiç başlama bana kalırsa :)
Knight'tan sonra hiç sarmaz :)
Sonuçta Knight Online, Hayat offline :)
:D O dönemler aynen o moddaydım ama benziyor mantıgı videolardan anladıgım o :D

Alp_
05-06-2012, 12:40
Walla ben derim ki hiiiiç wow'a girmeyin, aynı kalitede LOL(league of legends)'a gelin,,
oyun mantığı aynı, görüntü, grafikler aynı, çok kaliteli bir oyun,,
bence wow'a para yatırmak yerine "aynı" kaliteyi, aynı keyfi LOL ile alın derim, ben oynuyorum, feci sarıyor, hatta gece 3lere 4lere kadar oynadığımız oluyor,, :)

Alp_
05-06-2012, 12:42
http://na.leagueoflegends.com/

bu linkte kuzey amerika serverının downloadı var, biz kuzey amerika serverındayız(birkaç Türk arkadaş da var) oraya gelirseniz birlikte de gireriz,,
sağ tarafta altlara doğru indirme linki var,,

Bruglione
05-06-2012, 12:50
Walla ben derim ki hiiiiç wow'a girmeyin, aynı kalitede LOL(league of legends)'a gelin,,
oyun mantığı aynı, görüntü, grafikler aynı, çok kaliteli bir oyun,,
bence wow'a para yatırmak yerine "aynı" kaliteyi, aynı keyfi LOL ile alın derim, ben oynuyorum, feci sarıyor, hatta gece 3lere 4lere kadar oynadığımız oluyor,, :)

3 -4 sene dota oynadım LOL de aynı mantıkta ancak bi turnuva sonrası takım ici tartışma cıktı o gün bıraktım dota lol vs. gibi oyunları artık biraz daha sabit bi chracterde kalabilcegimiz bişi arıyoruz bakalım Wow anlatcak arkadaş bulabilirsek tabiki :D

Alp_
05-06-2012, 19:07
valla aynı zamanda lol'da da oynadığım, çok yakın bir arkadaşım wow da oynuyor, ben ona bir sorayım, olmadı girsin kendisi anlatsın buradan, ben çok ayrıntılı bilmiyorum çünkü wow'u,,

Bruglione
05-06-2012, 20:08
valla aynı zamanda lol'da da oynadığım, çok yakın bir arkadaşım wow da oynuyor, ben ona bir sorayım, olmadı girsin kendisi anlatsın buradan, ben çok ayrıntılı bilmiyorum çünkü wow'u,,
Çok iyi olur alp pm dende yazabilirsiniz

suniUA
05-06-2012, 20:25
Ben 3 sene boyunca WOW oynadım. Hayatım boyunca en oynadığım en iyi online oyun. Fakat hayatının içine ediyor. Az sonra gerekli açıklamayı yaparım. Yemeğe gitmem lazım :)

Bruglione
05-06-2012, 20:26
Ya etsin sunay bende onu istiyorum fazla sosyalleştim bana yaramıyor hergün cık nargile iç biyere kadar :D
Bekliyorum sunay şimdeden sağol :)

suniUA
05-06-2012, 21:02
Furkan şimdi oyunu biraz açıklayayım. Wow'un bir ana oyunu 3'te expansion packleri var. Bunlar sırasıyla Burning Crusade, Wrath of Lichking ve Cataclysm. Oyunu tam kapasite oynamak istiyorsan yani bütün ırkların açılmasını istiyorsan 4'ünü de alman lazım. Oyunda Horde ve Alliance olarak iki ana grup var. Bu grupların içinde de ırklar var. Her ırkın farklı farklı özellikleri var. Özellikle karakter seçerken bunlara dikkat etmen lazım. Irklardan sonra karakterinin özelliğini seçmen gerekiyor. Bunlar da;
Warrior: Kısa mesafe savaşçısı. Dayanıklılığı çok fazladır. Daha çok yüksek levellerde dungeonlarda tank olarak kullanılır. Tabii iyi bir tank da oyunun kralı olur. Fakat karakteri geliştirirken pek zevk vermez.
Paladin: Bu da kısa mesafe savaşçısı fakat bu karakterin ayrıca healer özelliği var. Paladin özellikle healer paladin her dungeonda kullanılır. Tank healerlığında en güçlü karakterdir.
Rogue: Kısa mesafe savaşçısıdır. Eğer düzgün kullanılırsa en iyi dps'i yapan karakterdir. Ayrıca PVP'de de oynaması çok zevkli karakterdir.
Mage: Büyü savaşçısıdır. Bu da rogue gibi saf dps'tir. Ayrıca pvp'de de güçlü karakterdir. Karakteri geliştirmesi de çok kolaydır.
Warlock: Bu da büyücüdür. Saf dps'tir. Bana göre en iyi pvp karakteridir. Rakibin üstüne attığı zehirlerle dpsini yapar.
Druid: 3 forma bürünebiliyor. Hem tank hem healer hem de dps olabiliyor. Bunlar dönüştüğü hayvana göre ve talent ağacına göre belirleniyor. Hiç sevmem kendilerini :)
Priest: Benim 2 sene boyunca oynadığım karakterdir. Healer olarak en iyi class'tır bana göre. Ayrıca dps özellği de bulunur. Pvp'de ise ancak iki kişiye karşı ölür. Şahsen ben ölmüyordum. Kasması çok kolaydır. Çünkü çok nadir ölüyor karakter.
Hunter: Adından da anlaşılacağı gibi avcıdır. Hem çok iyi dps'tir hem de çok iyi pvp'cidir. Hem de tek başına savaşmaz. Yanında her zaman bir hayvanı vardır.

İnşallah az çok bilgilendirmişimdir. Bir de Furkan eğer 3-4 arkadaş oynamaya başlıyorsanız ona göre karakterlerinizi belirleyin. İleride kullanılmak üzere 1 tankınız 1 healerınız 2 dps oluşturun. Biz arkadaşlarla başladığımızda tank yoktu bilmediğimizden. Dungeonlara girerken (özellikle düşük levellerde) fıldır fıldır tank arıyorduk. :)

Bruglione
05-06-2012, 21:14
Sunay baya uğraştırmışım seni cok teşekkür ederim.
Bu 3 paket dediğin 70-80-85 lvl olmak icin gerekiyor herhalde ufaktan araştırmıştım.
Knight oynadıgımdan priest rogue falan az cok kafamda bişiler oluştu ancak tankın bu kadar onemli oldugunu bilmiyordum :)

Yalnız bişi sölicem hunter la roguenin farkı biri okcu diğerinin ise yakında etkili oldugumu ? hani okcuyla yakında etkili olan ayrımı?

Oyun exp ve sonrasında pvp olarak devam ediyor ve bir sorumda 70 lvllik paketteyim diyelim 85 liklerle vs aynı pvp alanındamı buluncaz yoksa ayrımı bunlar ?
Biraz başını agrıtcam k.bakma ama wow bilen hic arkadasım yok :D

suniUA
05-06-2012, 21:27
Sunay baya uğraştırmışım seni cok teşekkür ederim.
Bu 3 paket dediğin 70-80-85 lvl olmak icin gerekiyor herhalde ufaktan araştırmıştım.
Knight oynadıgımdan priest rogue falan az cok kafamda bişiler oluştu ancak tankın bu kadar onemli oldugunu bilmiyordum :)

Yalnız bişi sölicem hunter la roguenin farkı biri okcu diğerinin ise yakında etkili oldugumu ? hani okcuyla yakında etkili olan ayrımı?

Oyun exp ve sonrasında pvp olarak devam ediyor ve bir sorumda 70 lvllik paketteyim diyelim 85 liklerle vs aynı pvp alanındamı buluncaz yoksa ayrımı bunlar ?
Biraz başını agrıtcam k.bakma ama wow bilen hic arkadasım yok :D

Evet 70-80-85'lik paket. Aslında benim 80'lik 2 tane karakterim var. Biri rog biri priest. Ben artık oynamadığım için sana devredebilirim fakat email adresi nasıl değiştiriliyor falan bilmiyorum. Ayrıca şifremi bile hatırlamıyorum. Neyse az sonra bakar sana söylerim. CD keyleri de hala duruyor bende. Sana veririm oyunu. Hediyem olsun.

Hunter uzak mesafeden ya okla ya da tabancayla dpsini yapar. Fakat karakterin güç sağlaması için birincil silahı da bulunur. Bunlar da mace falandı galiba. Rogue ise kısa mesafeden dps'ini yapar. Kullandıkları, kılıç, balta, dagger ve mace'dir. Benim roguem dagger kullanırdı ve dps'i de fena değildi. PVP olayı 85'e kadar zevk için battleground dene yerlerde oluyor. 85'te ise artık item toplamak için baya bir pvp yapıyorsun. Özellikle hırsın varsa sabahın ilk ışıklarına kadar pvp yaparsın. Benim bir arakadaşım 24 saat boyunca pvp yapmıştı hiç unutamıyorum :) Bir de 70 likken ancak normal oyun yaşamında 85 lik karşı gruptan bir ırkla karşılaşırsanpvp yapma şansın var. Ancak 85 lik adam tek vuruşla indirir zaten seni :)

Furkan problem değil. Bildiğim birşey varsa her zaman yardım ederim.

Bruglione
05-06-2012, 21:36
Sağol sunay :) Ben hani oyunun mantıgını anlamayı tercih ediyorum ondan teşekkür ederim teklifin için baştan oynamadan oyunu çözmem pek mümkün olmıcak gibi :D
Oyunu aldıgında cd key veriyor onda sadece 1 tanemi character oluyor yoksa yan acılıyormu yan açılabiliyorsa ve msn değiştirmeyi bulabilirsek hediyeni o zaman zevkle kabul edebilirm :D

Hunter yani bi anlamda rogue gibi yakından dps bir charactere donusebilir tabiki mace verceği gücü tam bilmiyorum daggerlar belki daha cok veriyordur..
Bizde biraz o arkadaşın gibiyiz hergün 15 saat sabit oynuyorduk böyle başladıgımız zaman. O tek atması baya bi üzer beni ya :D
Birde lvl almak ne kadar sürüyor sunay atıyorum 80 veya 85 icin ne kadar bi wakit harcamamız lazım. Oyunda itemleri nasıl anlıcaz o da baya ayrı bir dert olcak normal zamanda sağlam item düşme şansı varmı yoksa pvpde mi sadece sağlam item düşürebiliyoruz ?
Baya kafamda soru işaretleri var farkına vardın galiba hala bu sözün geçerlimi Furkan problem değil. Bildiğim birşey varsa her zaman yardım ederim. :))

suniUA
05-06-2012, 21:50
Sağol sunay :) Ben hani oyunun mantıgını anlamayı tercih ediyorum ondan teşekkür ederim teklifin için baştan oynamadan oyunu çözmem pek mümkün olmıcak gibi :D
Oyunu aldıgında cd key veriyor onda sadece 1 tanemi character oluyor yoksa yan acılıyormu yan açılabiliyorsa ve msn değiştirmeyi bulabilirsek hediyeni o zaman zevkle kabul edebilirm :D

Hunter yani bi anlamda rogue gibi yakından dps bir charactere donusebilir tabiki mace verceği gücü tam bilmiyorum daggerlar belki daha cok veriyordur..
Bizde biraz o arkadaşın gibiyiz hergün 15 saat sabit oynuyorduk böyle başladıgımız zaman. O tek atması baya bi üzer beni ya :D
Birde lvl almak ne kadar sürüyor sunay atıyorum 80 veya 85 icin ne kadar bi wakit harcamamız lazım. Oyunda itemleri nasıl anlıcaz o da baya ayrı bir dert olcak normal zamanda sağlam item düşme şansı varmı yoksa pvpde mi sadece sağlam item düşürebiliyoruz ?
Baya kafamda soru işaretleri var farkına vardın galiba hala bu sözün geçerlimi Furkan problem değil. Bildiğim birşey varsa her zaman yardım ederim. :))

Benim oyun hacklenmiş olabilitesi yüksek ya da ben kendi ismimi vermemişim. Bir türlü giremiyom battle.net'ten ama hırs yaptım gireceğim. Sorularına gelirsek. Sınırsız sayıda karakter açabilirsin. Fkat aynı serverda hem alliance hem horde karakter açamıyorsun. Hunter hiç bir zaman rogue gibi yakından iyi dövüşen karakter olamaz. Zaten yakından dövüşen hayvanı oluyor. Daggerın mace'ye göre avantajı daha hızlı kullanılabilmesidir. Mace de atıyorum 2 saniyede bir vuruyorsan daggerda 1 saniyede bir vuruyorsun. Ben 85 lvl'lik paketi almadığımdan tam söyleyemem. Fakat ben 70'ten 80'e sanırım 10 günde ulaştım. Tabii az hayat çok wow kuralı ile :) PVP'de item düşmüyor. PVP'de puan toplayıp o puanlarla setler alıyorsun. Bazı dungeonlarda ise pvp itemi de düşebiliyor. İyi itemlerin olması için sık sık dungeonlara girmelisin. Çünlkü Wow'da kaliteli item yaratıklardan düşmüyor. Yani oyun aslında grup oyunu. Kendine sağlam bir guild bulup o dungeon senin o dungeon benim dolaşman lazım. :)

Bruglione
05-06-2012, 22:00
Sunay kasma kendini bulamıyorsan sorun yok :)
Sınırsız sayıda açmak iyiymiş knightta 3 tane hakkın vardı bu güzel oldu. Hunterla roguenin farkını anladım az cok. Lvl alırken bi hunter bi rogue bide tank düşünüyorum ama tank gelmezse inş. patlamayız.
70-80 arası 10 günse yaklaşık bi 1 ayda falan 80 oluruz herhalde ondan sonra pvp geceriz 80 yeterlimi pvp icin 85 kesin yapmı diyorsun :)
İtem olayını başka bi kullanıcıdan oyun parasıyla alma muhabbeti varmı mesela oyun icinde pazar gibi bişi kurup item satma gibi.
önemli olan lvl almak ondan sonra itemi pvp den set olarak yapabiliriz inş.
Bide guild ve dungeon ne demek :D

Sinan
05-06-2012, 22:07
Diablo 3 derim :) ama WoW çok daha geniş bir dünya gibi geldi bana, WoW oynamadım hiç.

Bruglione
05-06-2012, 22:08
Diablo 3 derim :) ama WoW çok daha geniş bir dünya gibi geldi bana, WoW oynamadım hiç.

Sen bi konuda yazmıştın diablo diye baktım biraz videolara falan ama wow daha sıcak geldi sinan :)

suniUA
05-06-2012, 22:21
Sunay kasma kendini bulamıyorsan sorun yok :)
Sınırsız sayıda açmak iyiymiş knightta 3 tane hakkın vardı bu güzel oldu. Hunterla roguenin farkını anladım az cok. Lvl alırken bi hunter bi rogue bide tank düşünüyorum ama tank gelmezse inş. patlamayız.
70-80 arası 10 günse yaklaşık bi 1 ayda falan 80 oluruz herhalde ondan sonra pvp geceriz 80 yeterlimi pvp icin 85 kesin yapmı diyorsun :)
İtem olayını başka bi kullanıcıdan oyun parasıyla alma muhabbeti varmı mesela oyun icinde pazar gibi bişi kurup item satma gibi.
önemli olan lvl almak ondan sonra itemi pvp den set olarak yapabiliriz inş.
Bide guild ve dungeon ne demek :D

Valla deli oldum. Bir türlü accountuma ulaşamıyorum :) Şimdi level alırken birşeyi yanlış anlatmış olabilirim. Tank dediğimiz olay sadece dungeonlarda (yani 5 kişide 25 kişiye kadar oluşturulan gruplarla mağaralara girme olayı) oluyor. Normalde her karakter dps yapabiliyor fakat bu dungeon dediğim yerlerde dps-healer-tank şeklinde görev dağılımı oluyor. Bundan sonra bir kere kesinlikle 85 lvl olmalısın. Çünkü kimse 80 lvlde oyunda birşey yapmaz. Herkes 85 lvl olamya çalışır. Zaten oyun en son lvl'e ulaştığında başlıyor. Dungeonlar ve pvp arenalar başlıyor. Item satma alma olayısadece oyun içi parayla oluyor. O da karakterinin kullandığı itemi başka bir karaktere satamıyorsun. Yani ben bu silahı değiştirce sen kullan arkadaşım diyemiyorsun. Fakat kullanmadığın itemi açık artırmacıya bırakıp orada sattırabiliyorsun.

Guild olayı ise senin takımın gibi birşey. Mesela dungeon gibi yerlere guild olarak katılırsan çok daha zevkli geçiyor. Çünkü skype veya bas konuş tarzındaki programlarla dungeonlarda konuşarak çok daha kolay kesebiliyorsun bossları. Ayrıca zor dungeonlarda herkes hatasız oynamak zorunda. 1 kişinin bile ölmesi herkesin ölmesi manasına gelebiliyor. Takım oyunu bu yüzden çokönemli. Onun için kendine sağlam bir guild bulmalısın.

Bruglione
05-06-2012, 22:27
Bende diğer oyun accountlarıma ulasamıodum zamanla alısıp unutuosun :D
Normal lvl almada yani tanka ihtiyacımız yok 2 kişide lvl alabiliriz. Peki atıyorum ben 40 ım arkadasım daha yeni basladı 1 lvl onla aynı grup icinde olup birlikte lvl alabilirmiyiz bi sınır varmıdır bunda?
80-85 arasıda 1 -2 hafta alır herhalde. oyunda onemli olan ilk lvl almamız pvp diye hemen heycan yapmamak gerek yani :D
Kullandıgın item bir anlamda ustune kitleniyor buda hack olaylarını azaltır bence mantıklı bişi.
Dungeonlara gitmek icin yüksek lvl olmak gerekiyor galiba buda en az 2-3 hafta sonrası demek.. Ve gerçekten bireysellikten cok takım oyunu ön plandaymış güzel bişi bu

suniUA
05-06-2012, 22:51
Bende diğer oyun accountlarıma ulasamıodum zamanla alısıp unutuosun :D
Normal lvl almada yani tanka ihtiyacımız yok 2 kişide lvl alabiliriz. Peki atıyorum ben 40 ım arkadasım daha yeni basladı 1 lvl onla aynı grup icinde olup birlikte lvl alabilirmiyiz bi sınır varmıdır bunda?
80-85 arasıda 1 -2 hafta alır herhalde. oyunda onemli olan ilk lvl almamız pvp diye hemen heycan yapmamak gerek yani :D
Kullandıgın item bir anlamda ustune kitleniyor buda hack olaylarını azaltır bence mantıklı bişi.
Dungeonlara gitmek icin yüksek lvl olmak gerekiyor galiba buda en az 2-3 hafta sonrası demek.. Ve gerçekten bireysellikten cok takım oyunu ön plandaymış güzel bişi bu

Zamanında 1000 lira eden bir account olunca yine de insana biraz koyuyor beya :) Her levelin kendine göre yaratıkları var olduğunu zaten biliyorsundur. Mesela 1 lvl arkadaşını kastırmak istediğin zaman ya sen xp alamazsın ya da o alamaz. Onun için ya tek başına kasacaksın ya da levelleriniz birbirine yakın devam edecek. Her karakterin üç tane talent ağacı vardır. Yani level kasmak için ayrı talent ağacı, pvp için ayrı talent ağacı, pve için ayrı talent ağacı kurabilirsin. Bir de dungeon işine gelirsek her level için dungeonlar mevcut. Mümkün olduğunca 5 kişilik dungeonlara girerek kendini zor olan 25 kişilik dungeonlara hazırla. Zaten bazı görevleri yapmak için dungeonlara girmen gerekiyor. Ayrıca item toplaman için de dungeonlara girmen farz. Çünkü dediğim gibi normal yaşamdaki yaratıklardan zayıf itemler düşüyor.
Ayrıca WOW dediğin gibi kesinlikle bireysel bir oyun değildir. Tek başına takılırsan ne oyundan zevk alırsın ne de oyunda üst kademede birisi olursun. Onun için guildinin olması çok önemli. Oyunda başın sıkıştığında yardım edecek birilerinin olması çok önemli.

Bruglione
05-06-2012, 23:02
O zaman koyar insana sunay :D
Aynen onu biliyorum hani yükseğin exp almaması sorun değil arkadaşıma yardımcı olmam gerekebilir benden biraz daha sonra başlıcak cunku yeterki aynı grup icinde olalım :)
Bu talent agacı dedigin bir anlamda ısınlanma gibi bi yermi ve guild = clan diyebilirmiyiz.
İtem olayında hani başlangıcta sadece lvl almak icin oyun parasını tl ile alsak ne kadarla kurtarırız lvl ilerlemede yeterli olarak

CeyhuN
05-06-2012, 23:42
şuan WoW dayım Dragon soul raidini yaptık şimdide reted battlegraund yani pvp yapıcaz :) :)

Bruglione
05-06-2012, 23:44
1 en gec 2 aya yanındayım :D

CeyhuN
05-06-2012, 23:46
1 en gec 2 aya yanındayım :D

şimdiden söyliyim başta çok karışık gelicek hatta skilleri koyucak yer bulamıcaksın bu kadar çok skillmi olur kardeşim diceksin ama sonra alışınca fazlasıyla zevk alıcaksın :)

Bruglione
05-06-2012, 23:47
Kafamdaki bişeyi unutmuşum biton skill var onları klavyeden kullanamayız nasıl kullancaz :D

CeyhuN
05-06-2012, 23:49
klavyede istediğin tuşa istediğin skilli atıyabiliyorsun ve bunun yanı sıra Razer Naga gibi çok tuşlu ve fonksiyonlu game mause lar var :)

Bruglione
05-06-2012, 23:51
Senelerdir oyun oynuyorum razer almamak icin hep bi bahene urettim ama bu sefer alcam klavyeden yetişemessem :D
Peki server olayı varmı ? veya şöyle soruyum son acılan server hangisi

CeyhuN
05-06-2012, 23:55
Senelerdir oyun oynuyorum razer almamak icin hep bi bahene urettim ama bu sefer alcam klavyeden yetişemessem :D
Peki server olayı varmı ? veya şöyle soruyum son acılan server hangisi

yeni birsürü server var ama türklerin çok olduğu bi server istiyosan dunemaul (horde) veya Burning Legion (Alliance) serverlerinden birini seçmelisin :)

Bruglione
05-06-2012, 23:56
Bunlar yeniler arasından bir secimmi :)

CeyhuN
06-06-2012, 00:02
yok eski serverler bunlar :) aklındaki sanırm yeni serverda daha az itemliler vardır eski serverlerdekilerde item çoktur biz orda eziliriz düşüncesi var sanırım :)

Bruglione
06-06-2012, 00:03
Aynen o düşünce var orda kral olan olmuştur onlara yetişelim derken baya cabalamak gerek :d

CeyhuN
06-06-2012, 00:12
Aynen o düşünce var orda kral olan olmuştur onlara yetişelim derken baya cabalamak gerek :d

bu oyundaki character gelişimini ko yada bir başka mmorpg oyunlarındaki gibi düşünme, bu oyunda (pvp yapıcağını varsayarsak) pvp itemleri boss öldürerek yada yaratık keserek yapılmıyor. burda pvp itemleri conquest yani arena puanıyla alınıyor. Mesela haftada maximum 1650 arena puanı toplıyabilirsin, bu 1650 puanlada gidip kendine bi pvp itemi alırsın mesela eldiven 1650 arena puanıdır göğüslük 2200 arena puanıdır. Her hafta arena yaparak topladıgın puanlarlada pvp itemlerini bu şekilde dizmeye başlarsın. ve oyunun en iyi pvp itemlri bu itemlerdir. PVE yapıcaksan o itemlerin alınış şeklide farklıdır :) yani yeni bir serverle eski bir server arasında hiç bir fark yoktur :)

Bruglione
06-06-2012, 00:19
bu oyundaki character gelişimini ko yada bir başka mmorpg oyunlarındaki gibi düşünme, bu oyunda (pvp yapıcağını varsayarsak) pvp itemleri boss öldürerek yada yaratık keserek yapılmıyor. burda pvp itemleri conquest yani arena puanıyla alınıyor. Mesela haftada maximum 1650 arena puanı toplıyabilirsin, bu 1650 puanlada gidip kendine bi pvp itemi alırsın mesela eldiven 1650 arena puanıdır göğüslük 2200 arena puanıdır. Her hafta arena yaparak topladıgın puanlarlada pvp itemlerini bu şekilde dizmeye başlarsın. ve oyunun en iyi pvp itemlri bu itemlerdir. PVE yapıcaksan o itemlerin alınış şeklide farklıdır :) yani yeni bir serverle eski bir server arasında hiç bir fark yoktur :)
Anladım ben biraz ko da kalmışım bu gerçekten farklıymış.. Lvl aldıktan sonra yapılması gereken tek şey pvpde vakit gecirmek yani 1 ayda atıyorum bi character döşeniyorsa 1 yıllık serverla 1 aylık server aynı katagoride olcak baya garip geldi ya :D

CeyhuN
06-06-2012, 00:26
blizzard ne kadar emek verirsen ne kadar zaman ayırran o kadar itemin olur mantığını kullanıyor :) mesela kasım yada aralık gibi yeni bi yükseltme paketi olan mist of panderia gelicek. o paket geldiğinde yeni sezon yani sezon 13 itemler gelicek herkez şuan kullandıgımız itemleri kullanıyor olcuak ve millet başlıcak yine yeni gelen itemleri dizmeye :)

Bruglione
06-06-2012, 00:35
Mantıklı bi ko oyunu sadece ticarete dokuyor wow gayet hoşuma gitti :D sadece updatelerde falan yeni item geliyor ve o da herhalde cok sık gelmez hoşuma gitti :D

CeyhuN
06-06-2012, 00:37
yok çok sık item gelmiyor aralığa kadar gelmicektir muhtemelen :)

Bruglione
06-06-2012, 00:38
Diyelimki oyun parasını tl ile alıp vakit ayırmadan bişiler yapmak istedik bu oyun parası ile ne kadar ediyor bi tl hesabı yapıyım :D

CeyhuN
06-06-2012, 00:41
Diyelimki oyun parasını tl ile alıp vakit ayırmadan bişiler yapmak istedik bu oyun parası ile ne kadar ediyor bi tl hesabı yapıyım :D

işte wow u diğer mmorpg lerden ayıran en önemli noktada bu tl ile bu oyunda hiç bir item alamazsın :) sadece gold alırsın oda sanırım şuan 1000gold 1,5tl civarlarında fakat gold ile item alamazsın :)

Bruglione
06-06-2012, 00:45
Ee napıcam abi o goldları peki :D:D

CeyhuN
06-06-2012, 00:52
gold mesleklerini geliştirmek ve itemlerine enchant ve gam eklemek için lazım oluyor :)

Bruglione
06-06-2012, 00:57
Abi daha açık konuşsan enchant ve gam ne :)

CeyhuN
06-06-2012, 01:03
üstüne giydiğin itemlerı daha güçlendiricek yada özellik eklicek bişeyler işte :D

Bruglione
06-06-2012, 01:05
Ko daki itemin + sı olması gibi yani :)

CeyhuN
06-06-2012, 01:08
bi nevi öylede diyebilriz :)

http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Darkstorm/simple

buda benim kız :D

mertmertol
06-06-2012, 01:08
dota öğren bana dua edersin.pro oldugun zaman aritmatik hesaplamara gir bak bakalım dunya uzerınde böyle bir sourge oyunu varmı daha

CeyhuN
06-06-2012, 01:12
Mert dotada güzel bi oyun ama dota MMO wow MMORBG bir oyun yani 2sini kıyaslamamak lazım farklı klasmanların oyunlar :)

Bruglione
06-06-2012, 01:13
bi nevi öylede diyebilriz :)

http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Darkstorm/simple

buda benim kız :D

senin kız baya karışık be abi :D

Bruglione
06-06-2012, 01:14
dota öğren bana dua edersin.pro oldugun zaman aritmatik hesaplamara gir bak bakalım dunya uzerınde böyle bir sourge oyunu varmı daha

dotayı bırakalı 3-5 ay oldu ancak wow gerçekten cok farklı dotada süreklilik yok ama dotayı bırakana kadar baya bi cabaladım :D

CeyhuN
06-06-2012, 01:16
senin kız baya karışık be abi :D

evet ilk bakışta baya bi karışık geliyor insanın gözüne haklısın :D

Bruglione
06-06-2012, 01:18
cozmek bayaaa zaman alcak bu konu ustunden sık sık rahatsız etcem sizi :D

CeyhuN
06-06-2012, 01:21
elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım :)

Bruglione
06-06-2012, 01:23
Teşekkürler 8inde sınavlarım bitiyor 9unda wowdayım :D

suniUA
06-06-2012, 07:48
Ceyhun ben de sana bir soru sorayım. Battlenete login olamıyorum. İsminle mail adresin uyuşmuyor diyor. Bunla alakalı ne yapabilirim?

CeyhuN
06-06-2012, 20:29
Ceyhun ben de sana bir soru sorayım. Battlenete login olamıyorum. İsminle mail adresin uyuşmuyor diyor. Bunla alakalı ne yapabilirim?

Sunay (https://eu.battle.net/account/support/login-support.html )bu linkden belki sorununu çözebilirisin

Bruglione
06-06-2012, 21:20
Benim bir sorum olcak koxp gibi bişey yok dimi wowda ko bırakma sebebim oydu

suniUA
06-06-2012, 22:30
Sunay (https://eu.battle.net/account/support/login-support.html )bu linkden belki sorununu çözebilirisin

Saol Ceyhun. Onları denedim fakat hepsinde illa login olmamı istiyordu. Ben de başka bir mail adresinden üye olup ticket açtım. Cevap bekliyorum. Gül gibi hesabım vardı. En azından boşa gitmesin. Furkan'a veririm. Oradan devam etsin.

suniUA
06-06-2012, 22:31
Benim bir sorum olcak koxp gibi bişey yok dimi wowda ko bırakma sebebim oydu

Koxp'yi açar mısın Furkan?

Bruglione
06-06-2012, 22:41
Ya Knight oynarken oto dalma muhabbeti. Program açıyorsun emeksiz vs o senin yerine atak yapıyor. Hunterların pvpde koşarak ok atması. Priestların oto heal atması falan gibi bir hile

suniUA
06-06-2012, 23:00
WOW'da öyle hileler yok. Olur da böyle bir hile programı yaratırsan banı yersin ve üyeliğin kapanır. WOW sadece bilek gücüyle oynanır ;)

Bruglione
06-06-2012, 23:09
Ohh çok şükür :D

RoniN
07-06-2012, 00:53
Bizimkilerin serverı var ücretsiz oynamak isteyen varsa eğer söylesin ben yönlendiririm.

RoniN
07-06-2012, 00:54

+1907 dota bambaşka.

Bruglione
07-06-2012, 14:54
Oyun fiyatlarını pek bulamadımda yardımcı olabilcek varmı ?

suniUA
07-06-2012, 15:44
http://www.vatanbilgisayar.com/search.aspx?text=*****%20of%20warcraft

Bruglione
07-06-2012, 15:54
http://www.vatanbilgisayar.com/search.aspx?text=*****%20of%20warcraft

o cıkmadıda şöyle buldum hangilerini almam lazım http://www.vatanbilgisayar.com/T%C3%BCm%20Oyunlar/products.aspx?L2=SOFGAM&qs=|217=40

suniUA
07-06-2012, 16:06
o cıkmadıda şöyle buldum hangilerini almam lazım http://www.vatanbilgisayar.com/T%C3%BCm%20Oyunlar/products.aspx?L2=SOFGAM&qs=|217=40

Furkan Vatan Bilgisayar'da 1-2 haftada bir %25 indirim oluyor. Onu bekle istersen. Ayrıca ben de wow'dan cevap bekliyorum. Cevap geldiği zaman sana bağışlarım üyeliğimi :)

suniUA
07-06-2012, 16:07
Zaten indirimdeymiş. http://www.vatanbilgisayar.com/T%C3%BCm%20Oyunlar/aral-010983-pc-*****-of-warcraft-cataclysm/productdetails.aspx?I_ID=50131

Bruglione
07-06-2012, 16:08
Teşekkürler sunay :D Arkadaşlarda alcağı için mecburen almak zorundayız yarın geliyor 1i bursadan hemen başlıyalım diyor video izlemiş wow un pvpsini falan etkilenmiş baya :D başlangıçtan 70-80-85 e gore sıralarsak hangilerini almam lazım sunay

Bruglione
07-06-2012, 16:12
Ve sunay üyelik süresi gibi birşey varmı?

suniUA
07-06-2012, 16:22
Ve sunay üyelik süresi gibi birşey varmı?

Aylık ücretini ödediğin sürece üyelik sorunu yok. Fakat ben 2 seneyi aşkın oynamadığımdan benim üyeliğime bir garip şeyler olmuş :)

Almışken hepsini al Furkan. Çünkü her yeni cd ile beraber farklı karakterler ve meslekler geldi. Vatan Bilgisayar da böyle bir kampanya yapmışken kaçırma bu fırsatı.

Bruglione
07-06-2012, 16:32
Aylık ücretini ödediğin sürece üyelik sorunu yok. Fakat ben 2 seneyi aşkın oynamadığımdan benim üyeliğime bir garip şeyler olmuş :)

Almışken hepsini al Furkan. Çünkü her yeni cd ile beraber farklı karakterler ve meslekler geldi. Vatan Bilgisayar da böyle bir kampanya yapmışken kaçırma bu fırsatı.

Peki sunay alıcam hepsini :)
Aylık ücreti nereye ödicez ya onuda öğrenmem lazım

Bruglione
07-06-2012, 16:34
Burning Crusade, Wrath of Lichking ve Cataclysm Bu 3ünü yazmıştın 4.süde BATTLECHEST mi_

suniUA
07-06-2012, 16:41
Burning Crusade, Wrath of Lichking ve Cataclysm Bu 3ünü yazmıştın 4.süde BATTLECHEST mi_

Sırasıyla WOW Classic, Burning Crusade, Wrath of the Lichking ve Cataclysm. Battlechest daha farklı birşey. İçinde monopoly gibi bir oyun var galiba.

suniUA
07-06-2012, 16:43
Peki sunay alıcam hepsini :)
Aylık ücreti nereye ödicez ya onuda öğrenmem lazım

Aylık ücreti de battle.net'ten ödüyorsun diye hatırlıyorum. Kredi kartı ile. Ya da gittigidiyor gibi sitelerde paycardlar oluyor. Onları da alabilirsin. Sonra o aldığın paycardların numarasını giriyorsun battle.net'te.

Bruglione
07-06-2012, 16:44
Sırasıyla WOW Classic, Burning Crusade, Wrath of the Lichking ve Cataclysm. Battlechest daha farklı birşey. İçinde monopoly gibi bir oyun var galiba.

Teşekkürler sunay yarın 12 gibi alcam inş :) son sorum aylık para dedin o ne için premirium gibi bişimi ve nereye yatırmamız gerekiyor türk sitelerinden vs banka hesabına yatırıp alabilirmiyiz

Bruglione
07-06-2012, 16:44
Çok sağol sunay yordum seni :)

suniUA
07-06-2012, 16:59
Teşekkürler sunay yarın 12 gibi alcam inş :) son sorum aylık para dedin o ne için premirium gibi bişimi ve nereye yatırmamız gerekiyor türk sitelerinden vs banka hesabına yatırıp alabilirmiyiz

Aylık para WOW oynama parasıdır :) WOW'u oynayabilmek için her ay 13€ (benim zamanımdaki ücret öyleydi) para yatırılır. Premium falan değil yani. Para yatırma işlemi için hesap kartını da kullanabilirsin. Eğer kredi kartı kullanırsan her ay otomatik olarak çekiyor parayı ama hesap kartı kullanırsan para olduğu müddetçe çekiyor. Havale şeklinde var mıydı hatırlamıyorum.

Bruglione
07-06-2012, 20:13
Son finalime çalışıyorumda ondan biraz geç oldu sunay k.bakma :D Wow oynama parası eyw onuda hallederim inş yarın ayrıca bu oyunları ilk alınca belli bir süre vercekmi yoksa direk süre işinidemi halletmeliyim

suniUA
07-06-2012, 20:15
Son finalime çalışıyorumda ondan biraz geç oldu sunay k.bakma :D Wow oynama parası eyw onuda hallederim inş yarın ayrıca bu oyunları ilk alınca belli bir süre vercekmi yoksa direk süre işinidemi halletmeliyim

İlk ay bedava olması lazım.

Bruglione
07-06-2012, 20:20
Sağol sunay ;)

suniUA
07-06-2012, 20:34
Birşey değil.

suniUA
07-06-2012, 20:35
Asıl sorularını oyuna başladıktan sonra bekliyorum. :)

Bruglione
07-06-2012, 21:00
Oyundan evvel böyleyse sonrasını sen düşün artık çooook uğraşçan benimle :)

suniUA
07-06-2012, 21:17
Hehe :) Belli olmaz bi 10 günlük bedava paket alıp 20 levele kadar takılırım.

Bruglione
07-06-2012, 21:41
Bana uyar :) yarın büyük ihtimal başlarız ama maçım falan olcak bi ön çalışma yaparım sen gelmeden :D

Bruglione
08-06-2012, 21:51
Sunay oyuna basladik bugun ama biraz hayal kirikligi oldu. Kasma ws isi baya zorladi. Arkdaslara mahcup oldum hani napcagimizi bilmioruz. Arada bi gorewleri yapiyoruz oyle devam ediyoruz ancak bekledigim
Gibi olmadi. İki uc saatte anca 6 lvl olduk we gormen lazim herkes birbirine bakiyor kmse bisi bilmiyor :)) isinlanma warmi yokmu bilmioz heryere yuruyoruz. Oyun boylemi devam etcek napmamiz lazim. Bi hunter bi mage actik. Ama ilerliyemiyoruz lvl almak asiri zor geliyor. Heryere dakikalarca kosuyoruz falan :) ve bizden baska kimse yok ya sadece ikimizdik baya bi sikinti basti oyun zewklenmicekmi biz cok ezik hissediyoruz. Napcagimizida cok bilmiyoruz yardimlarini bekliyorum baya ugrastircam seni :)

suniUA
08-06-2012, 23:38
Hangi serverdasınız. Ben şimdi oyunu kurdum. Bir karakter açayım.

suniUA
08-06-2012, 23:58
Daha doğrusu server, ırk ve karakter isimlerini alayım.

Bruglione
09-06-2012, 00:21
Mactan ciktim
Sunay smdi ewe geccem
Oyunu kurym
Msj atcm hemen

suniUA
09-06-2012, 00:34
Tamam. Bekliyorum. Her an gözlerim de kapanabilir :)

Bruglione
09-06-2012, 00:46
Aman sunay geldim :D oyunu yukluom cok surmez 10 dk oyun ici konussak bana yeter:D

Bruglione
09-06-2012, 00:50
Bu arada sunay çalışıyorsan seni tutmıyım ben unuttum onu :)

suniUA
09-06-2012, 00:52
Yok çalışmıyorum da ben bir halt etmişim. Oyunun Amerikan versiyonunu kurmuşum. Üyelik de Avrupa versiyon olduğu için şimdi Avrupa versiyonunu indiriyorum :) Oyuna ancak yarın girebilirim.

Bruglione
09-06-2012, 00:57
:D tamam sunay peki sence arkadaşlarıma mahcup kalcakmıyım ya benim sayemde başladılar ama bi halt anlamadık sıkıcı gecti falan toparlıyabilcekmiyiz durumu sadece onu sorıyım :)

suniUA
09-06-2012, 08:02
:D tamam sunay peki sence arkadaşlarıma mahcup kalcakmıyım ya benim sayemde başladılar ama bi halt anlamadık sıkıcı gecti falan toparlıyabilcekmiyiz durumu sadece onu sorıyım :)

Toparlıyacağız merak etme Furkan. Bu sene şampiyonluğa oynayacağız :D

Bruglione
09-06-2012, 11:39
Toparlıyacağız merak etme Furkan. Bu sene şampiyonluğa oynayacağız :D
inşallah sunay :D cocuklara ayıp oldu biraz toparlamak gerek :D

Bruglione
09-06-2012, 11:41
Bizim yerinde adı dunemaul pvp imiş :)
İnsan değilde orc gibi olanlardan night elf mi ne var biraz ınsanımsı bişi o ırktan olduk :)

suniUA
09-06-2012, 11:52
ben size yeni server önderirdim ama madem dunemaul'a girdiyseniz tamam ben de gireyim. Bana tam ırk söyle. Night elfler alliance oluyor, orclar horde oluyor.

Bruglione
09-06-2012, 11:57
Sunay sen söyle biz girelim

Bruglione
09-06-2012, 11:58
Yeni serverda uyar bilmediğimizden cat diye başladık senin dediğin servera gireriz ırk falan söyle gelelim hemen

suniUA
09-06-2012, 12:02
Auchindon serverına girin. Ben troll ırkını seçeceğim. Siz de troll ırkını seçin biraz konuşup bilgi veririm. Ondan sonra istediğiniz ırkı seçersiniz.

Bruglione
09-06-2012, 12:04
Tamamdır sunay giriyoruz

suniUA
09-06-2012, 12:07
Benim adım kalamar :)

CeyhuN
09-06-2012, 13:25
Dunemaul da oynuyosanız HORDE tarafını seçin yani Orc, Tauren, Blood Elf, Goblin, Troll, Undead gibi ırkları :)

trickster
26-12-2014, 13:38
Dunemaul patladı. Horde olarak türk arıyorsanız twisting nether en iyi yer şuan.

Grkem06
01-04-2015, 21:49
WOW bi kere oynayan bidaha bırakamaz knight lol vs bunların hepsini oynadım ama hiçbirisi WOWun çeyreği değil tırnağı olamaz o kadar net söyleyim WOW bilgisiz oynanması imkansız gibi bişey şimdi birazcık kolaylaştırdılar ama ilk önce starter pack almanız yeterli 85 lv a kadar 85 olduktan sonra pandaria ve sonrasında dreanor yani 100 lv cdsi almanız gerekli :) oyun mantığını zaten kasarken kolayca öğrenirsiniz yeni patchlerle beraber eskisi kadar zor olmadığı ve görevlerin yani questingin fixlendiğini söyleyebiliriz rakip oyunlar arasında WOW farklı bi boyutta çünkü oyun asıl level 100 olduktan sonra başlıyor ve knight gibi parayı basan bitiremiyor bitiren yok yani kısacası :)