PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kullananlar ve kullanmayanlar 1.4 TSI Leon hakkındaki görüşleri..:)

LEWİS_16
13-06-2012, 10:41
evet arkadaşlar bir araç sitesinde yani arabalar.gen.tr de araç özelliklerini incelerken bu yorumları gördüm altında iyi kötü tüm yorumları buraya yapıştırıyorum :)

Yorumlar
http://www.arabalar.gen.tr/themes/arabalargen/images/blank.gif

http://www.arabalar.gen.tr/images/avatars/yorum-icon.gif
ibrahim
Tarih:27.05.2012
Mini IP:12.233
merhaba arkadaşlar ben 15 03 2011 de seat leon tdi dsg şanzuman araç aldım biraz kullandıktan sonra araç şanzumanından bir ses geldi servise götürdüğümde bilemediler en az 10 defa servise gittim en sonunda sesi buldular benim sayemde işin içinden çıkamayınça bu araçların hepsinde oldugunu söylediler sahtekarlar ben bin pişmanım bu araçı almakla sakın sizlerde yanmayın

Ersin
Tarih:24.03.2012
Mini IP:11.149
iç malzeme ve döşeme kalitesi hariç ortalamanın üzerinde bir araç

tufan
Tarih:21.03.2012
Mini IP:33.177
MRB ARKADASLAR MUHABBETINIZ BOL OLSUN BENDE BUNDAN ONCE 2010 GOLF VARDI ARABAMI COK SEVIYORDUM İŞ NEDENIYLE SATTIM GECEN SENE VE 1 AY ONCE 2011 LEON 1.4 ALDIM TAMM GOLF UN IC DIZAYNI COK GUZL AMA LEON NUN BUKADAR KEYIFLI VE SERI BIR ARAC OLDUGUNU BILMIYORDUM MÜTHIS BIR YOL TUTUSU VE SERILIK VAR BUDA GOLFLE KIYASLANAMAZ

deniz erşen
Tarih:12.03.2012
Mini IP:48.181
Diyarbakır21 1.2 tsı alırsan arabada 3-4 kişi bide bagaj olursa arabanın performansı düşüyor. Bende 2011 kırmızı 1.4 tsi var İstanbul trafiğinde 8-8,5 lt arası gidip geliyor. Benzinli araç için gayet iyi bir rakam . Hızlanma ve sürat de gayet iyi 190-200 km zorlanmadan rahat görüyorsun. Ben 1.4 tsı derim. LEON' UN VARSA HAYATDAN ZEVK ALMAYI BİLİYORSUN.

arkadaşlar bende leon almayı düşünüyorum ama 1,2 düşünüyorum aracı kullanan arkadaşlar araçla ilgili yardımlarınızı bekliyorum

haklısın belki ama Allahtan mani gelmezse satmak için almadım aracımı ayrıca leon fiyatına leon kalitesinde bir arac bulunamaz 2 el diil 0km seat kendini kanıtlamıs bir otomobil audı kalıtesiyle üretilmiş bu kaliteyi asla tenekesi 40 bine giden bi fransıza deişmem..aracıma her gecen gün daha cok baglanıyorum aractan inesim gelmiyo bence leon tamamen bi ayrıcalık heleki en son teknoloji 200 nm tsi motoru ve çizgisiyle. saygılar

Diğer modellerini ve donanım paketlerini bilmem ve hiç Leon kullanmadım. Bu sayfayı da yanlışlıkla açtım. Fakat aracın donanımına göre fiyatı pek te uygun görğnmedi bana. Araç 1400cc ve benzinli, ESP yok, Fren güç dağılımı yok. Multimedya ve navigasyon yok. Yani dolu bir araba değil. Yakıt konusunda cimri olduğu da pek söylenemez. İkinci el malum. Çok kuvvetli değil bildiğim kadarı ile. Bu durumda fiyat biraz yüksek değil mi?
Reno değil ki markası, peynir tenekesine 4 teker takıp 40.000 TL 'ye satasın (dandik clio 'lar gibi) ..

arkadaslar bende gecen hafta sıfır leon aldım 2012 model 1.4 tsı biraz fazla yakıyor sanki bundan önceki arcım 2008 cordoba idi belkide ondan bana öle geldi:) bu aracta rodaj dönemi varmı kac km kadar uygulamam gerekiyor servise alırken sordum bu son teknoloji motor fabrika cıkısı acık olur dediler ama ben yinede süpheliyim sonucta sıfır km bi motor ilgili arkadasların yardımına ihtiyacm var su an 800 km yaptım bu arada aracın yol tutusu cok güzel performansı agız ucuklatacakkadar olmasada tdi cordoba ya 10 basar bence görünüş harika yolda herkez bana bakıyor:) tek eksik yanı iç tasarımı cok zayıf ve helezyonları inanılmaz sert buda sanırım yol tutusunu olumlu etkiliyor aracım 2012 leon 1.4 tsi 125 hp style acil cevap bekliyorum arkadaslar simdiden tesekkür ederim yorumlarınız için..

leon anlatılmaz yaşanır o bir tutku

Çok yakıormu 1.4 tsı style

arkadaşlar bende de 2008 leon 1.4 tsi var tüp taktırmak istedim brc de bana tsi motorlara tüp takılmadığını söylediler.aranızda taktıran varmı acaba?

Murat kardeş.! tsi motora tüp taktırmana gerek yok bence aracın torku yüksek hp si yüksek ben yukarıda 3 ayda 45000km yolu yapan arkadaşım 1 depo benzinle istanbula iniyorum 120km sabitle 90kmde hiç yakmıyor kokluyo. ama şehir içi için tüp dersen o zaman bagac altına istetme yerine simit uygun kaliteli olması lazım ben araştımıştım uygun olanlar var.

Audi A 4 almaya çıktım 2011 seat leon tsi aldım iyiki almışım arabayı alalı 3 ay da 45000 km yol yaptım. yok böyle bi araç konforu güvenligi yol tutuşu performansı inanılmaz anlatılmaz yaşanır... ASLANIM O BENİM Herkese tavsiye ederim bu paraya bundan daha iyisini bulmak imkansızzz...

arkadaşlar tsı motor çok güzel ama ilerde tüp takılmadığı için yakıt problemi yaşarmıyım onun için biraz korkuyorum . yardımcı olursanız sevinirim..

LEVENT
Tarih:30.06.2011

LEON ANLATILMAZ YAŞANIR.... BU FİYATA BU KALİTE VE HALA ESKİMEYEN ÇİZGİLERİYLE TAMAMEN BİR EFSANE OLUCAK BU ARÇ RAKİPLER HALA LEONUN SPORTİF GÖZE HOŞ GELEN ÇİZGİSİNE YAKALŞABİLMİŞ BİLE DEĞİL ESKİMEYEN ARAÇ SEAT LEON.....

bende seat leon marka 2006 model aracıma lpg taktırmak istiyorum aracım için simit tankı uygun görüyordum fakat biçok servisten simit tank takmayız bu araca cevabını aldım.nedenini sordugumda bana silindir tankta kablolar eksozun yanında geçtiği için randıman alamayacagım cevabını verdiler... fakat bir çok sitede simit şeklinde takılmış oldugunu görüyorum seat leona.bu konuda bi fikri olan var mı dogrumu acaba??? brc marka taktıracam fakat simit olmayışı canımı sıktı biraz...

SEAT TSI MODELE BRC LPG DONUSUSUMU TAKTIK GUZEL TFSI VE FSI MONTAJ YAPOLIYOR BILGINIZE ARKADASLAR

böle bir arac yoktur cok keyifli bir suruşu var

BMW çizgisinde bu fiyatlara Leon'a biniyoruz. Daha ne olsun? Tabiiki TSI LEON!...

ÖLECEK OLAN BİR İNSANI LEONLA GEZDİR. İKİ İHTİMALİ VAR. YA ZEVKTEN ÖLÜR. YADA HIZDAN.

bende ilk çıktığı yıllarda gidip acentadan 2007 sıfır leon almıştım. arabadan çok memnundum ama 2 ay içinde şanzuman sorunu çıktı servise götürdüğümde tüm 2006 ve 2007 stylance larda bu sorunun olduğunu öğrendim. çok hayal kırıklığına uğramıştım. ama aracın yol tutuşu içine binildiğinde ki haz. o muhteşem kokpit süper. aracımı sattım ve şimdi bmw 5.20d alıcam param az olsa yine gider 1.4 tsı leon alırdım.

seat leon bir hastalık tır 2008 model leonun var sıyah renk 2010 yenı alacam beyaz alacam boyle bır araç yoktur seat gibi

yeni tsı motorlar golf jetta ve passatta kullanılan motorlarla birebir aynı audi vw ve seat aynı fabrika çıkışı motor kulanıyolar..yeni leon bence beklentileinde ötesinde harika bi araba..yol tutuşu hızımotor sesi süper kesinlikle tavsiye ederim..zaten arabanın fabrika çıkışı modifiyeli araçlara meydan okuyacak derecede iii..

LoXoL
13-06-2012, 11:49
Ölecek olan bir insanı Leon'la gezdir. İki ihtimali var. Ya zevkten ölür. Ya da hızdan.

Süper bu yaaa :D:D:D:D

LEWİS_16
13-06-2012, 15:43
Ölecek olan bir insanı leon'la gezdir. İki ihtimali var. Ya zevkten ölür. Ya da hızdan.

Süper bu yaaa :d:d:d:dÇok gÜzel Şeyler var hakİkaten abİ..:)

Daywalker
13-06-2012, 17:02
Diğer modellerini ve donanım paketlerini bilmem ve hiç Leon kullanmadım. Bu sayfayı da yanlışlıkla açtım. Fakat aracın donanımına göre fiyatı pek te uygun görğnmedi bana. Araç 1400cc ve benzinli, ESP yok, Fren güç dağılımı yok. Multimedya ve navigasyon yok. Yani dolu bir araba değil. Yakıt konusunda cimri olduğu da pek söylenemez. İkinci el malum. Çok kuvvetli değil bildiğim kadarı ile. Bu durumda fiyat biraz yüksek değil mi?
Reno değil ki markası, peynir tenekesine 4 teker takıp 40.000 TL 'ye satasın (dandik clio 'lar gibi) ..

valla ne olduğunu bile bilmeden yorum yapan bir iki keriz gördüm... böylelerini LEonun arkasına bağlayıp virajlı bir yola sokmak şart oldu.

_AS_
13-06-2012, 17:57
3 ay boyunca dod city esenyurtta satınalma bölümünde çalıştım şimdi okulum bitti askere gidiyorum dönünce devam edicem kısmetse neyse...
100lerce farklı araba satışa çıktı sattık iade ettik falan filan bir o kadar da farklı araba kullandım tecrübe etme şansı buldum (hava atıyım biraz aston martin db9 a kadar:))
çalıştığım süre zarfında 5 tane leon aldık ve 2 tanesi satışa çıkmadan temsilcilerin müşteri portföyündekilere satıldı diğerleri de 1 hafta da gitti:) Öyle ölü bir ikinci elleri yok çok rahat satıyorsun saçma sapan bir fiyat koymadıysan.

mayham85
13-06-2012, 18:32
agzi olan konusuyor :)

osm1907
13-06-2012, 19:42
bende yorum yapiyim leona :P
205/55/16 bu araba ne guzel gidiyomus lan :)
225/45/17 ohaa tork nereye gitti :)
225/40/18 1.6 lari zor geciyo yaa :D

LEWİS_16
14-06-2012, 12:54
225/40/18 1.6 lari zor geciyo yaa :Dkatılıyorum...:) ama uzayınca yine rahat geçiyo..:)kalkışlarda biraz ağır kalır o kadar..:)

Daywalker
14-06-2012, 12:59
225/40/18 1.6 lari zor geciyo yaa :D

jantları değiştirmiyorum :D bu duyduklarımdan sonra hele...

LEWİS_16
14-06-2012, 13:01
jantları değiştirmiyorum :D bu duyduklarımdan sonra hele...aynen dediği doğru kardeşim 18 ler arcın çekişini düşürüyo..:)

ggt
14-06-2012, 13:10
1.4 tsi leonda kullanmadım golf te kullandım. Onun dışında leon 2011 cupra ve fr tdi ı 0 km olarak aldım ve kullandım.1.4 tsi ıda arkadaşlarımdan iyi biliyorum ve görüyorum. İşçilik hariç(cupra dahil işçilik çok kötü) her yönüyle çok güzel araçlar.1.4 üde , 2.0 ıda çok güzel. Tip olarak bence şuan yeni ve eski kasa astra gtc ile piyasadaki en güzel hatchback araçtır leon.
Not: bir daha alırsam asla beyaz almam :) heryerde beyaz leon ,leon demek beyaz oldu.

blade038
14-06-2012, 21:07
Hakikaten bu ağız bedava arkadas :)

osm1907
14-06-2012, 23:56
katılıyorum...:) ama uzayınca yine rahat geçiyo..:)kalkışlarda biraz ağır kalır o kadar..:)

abi bekle ki uzasın :) atmosferike donduk resmen ya :D

jantları değiştirmiyorum :D bu duyduklarımdan sonra hele...

sakın abi takıcaksan 17 falan tak onuda agradan baskası yakısmıyo bizim arabaya :P

Daywalker
15-06-2012, 08:46
sakın abi takıcaksan 17 falan tak onuda agradan baskası yakısmıyo bizim arabaya :P

ben anılı vekliyorum. Benim araç safgan 1,6 tdi FR olacak ondan sonra :D

osm1907
15-06-2012, 12:15
ben anılı vekliyorum. Benim araç safgan 1,6 tdi FR olacak ondan sonra :D

en guzeli fr jant da olur :)

AlperMertKocak
15-06-2012, 13:04
Ölecek olan bir insanı Leon'la gezdir. İki ihtimali var. Ya zevkten ölür. Ya da hızdan.
efsaneeee :D :D :D :D

benim lastiklerim 215/45/16 nana nana naa naa :funky:

Ruslan
15-06-2012, 13:37
Leon teknolojisiyle, donanımıyla ve parasıyla piyasadaki en iyi araç...

Ama kalite ve tasarım olarak biraz daha geliştirilmesi gerek... Bilhassa vites kolunun olduğu konsol tasarımı hiç hoşuma gitmiyor benim..