PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik seçimi

ciga2004
21-07-2012, 17:53
Seat İbiza 1.4 tdi aracıma lastik almayı düşünüyorum.

Yokohama 195 60 r 15 a drive önerdiler.

Siz ibiza kullanıcıları ne dersiniz.Görüşleriniz önemli ,

Şimdiden teşekkürler.

altıpatlar
22-07-2012, 15:50
nokian V veya ZG2 serisini şiddetle öneriyorum.. kullananlar çok memnun sessizliği yol tutuşu mükemmeldir...

gültekin
22-07-2012, 21:15
nokıan soğuk iklim lastiği yani kışlık lastik olarak nokıan olabilir ben mıchelin brigestone goodyear öneririm

altıpatlar
22-07-2012, 21:49
Nokian Z G2
Cool performer

Nokian Z G2 Alman otomobil derneği ADAC tarafından tam not almış ve tavsiye edilmiştir. " ADAC judgement testlerine göre''.

Hızlı sürüş için tasarlanmış Nokian Z G2, zorlu koşullarda zorlu rakiplerini geride bırakıyor.Nokian Z G2 sıcaklık dalgalanmaları veya yağmurdan korkmuyor. Z G2'nin sürüş tepkileri kesin ,özel ve sessizdir.

Sportif arabalar ve hızlı sürüş için tasarlanmış Nokian Z G2 UHP kategorisine aittir ve en üst sınıf binek otomobil lastikleri arasındadır.

Nokian Z G2 talepkar ve ne istediğini bilen kullanıcılar düşünülerek üretilmiştir. Nokian Z G2’nin klasman birincisi (top-of-the-range) performansı en son AR-GE(RD) mühendislik çalışmaları ışığında, modern üretim teknolojisi yardımıyla sağlanmıştır.

Nokian Z G2’de kullanılan ana yenilikler; çok katmanlı sırt profili yapısı, nano-silika bileşiği ve yeni sırt profil geometrisi : Nokian Cool Zone Concept, ( serin bölge konsepti); yol tutuş ve dengesini geliştirir, kavrama, kolay kontrol altında tutulabilme, ıslak zeminde mükemmel kavrama ve dayanıklılık sağlar. Buna ek olarak, önemli ölçüde lastiğin gürültü seviyesini , yuvarlanma direncini ve ısı üretimini azaltır.

Nokian Z G2’nın dış katmanı yeni bir silika bileşimine sahiptir. Nokian Cool UHP Silika, ıslak zeminde, tüm sıcaklıklarda mükemmel yol tutuş sağlar. Yeni bileşği aynı zamanda zeminde seyrederken ortaya çıkan gürültüyü verimli bir şekilde azaltır; sessiz ve keyifli bir sürüş vaad etmektedir.

Sürüş Güvenliği ve suda kızaklama göstergesi
Quattrotread( dörtlü desen)
Çekici fonksiyonellik
iç - dış tasarım (yaz)
Nokian Cool Zone Concept
Nokian Cool UHP Silica
Çamur durdurucu

bu özellikler hiç bir lastik markasında bulunmuyor kış lastiğinden ziyade yaz lastikleride çok teknolojik özellikler barındırıyor..
nokian firması bir çok hammaddeyi diğer büyük üreticilere satan bir firmadır sadece reklamı olmayan reklam parasını kaliteye yansıtan bir firma...