PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım giderken stop ediyor

teos
09-08-2012, 15:43
Arkadaşlar aracım 2005 cordoba tdı s-rider yaklaşık 2 ay önce başladı sorun, önce örneğin bir yerde durup 2-3 dakika sonra çalıştırmak istediğimde 4-5 kez deneme sonrası çalışmaya başladı , daha sonra çalıştıktan sonra stop etmeye şimdide giderken bile stop etmeye başladı . Ben yakıt sistemiyle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüştüm tamircim beyinle ilgili bir problem olduğunu söyledi ve beyin tamiri ve programı yapan bir yere gönderdi aracı orada program yüklenip temizlendiğini bir sorun kalmadığını söylediler ama 1 hafta sonra sorun yine başladı . Sizin aranızda böyle bir problem yaşayan oldu mu acaba ?

Alp_
09-08-2012, 15:47
Akışmetre?

OmerKartal
09-08-2012, 16:11
Motor çalısırken elinizi kaptırmadan motorda görünen kabloları oynatabilirmisiniz özellike eksantrik pozisyon sensörü ve krank mili sensörünü

RoniN
09-08-2012, 16:13
Sen bunları dinleme direk sanayii ye git sensörlerden birinde sorun olabilir. Tamiride basittir. Ayıklanmamaya bak ama. :) Adama verdiğin öneriye bak ömer adamın elin gidecek ya tövbe tövbe.

LoXoL
09-08-2012, 16:26
Erman iyi bir usta varsa bildiğin götür aracı halleder, sensörlerden birinde bir sıkıntı var büyük olasılıkla.

Sen bunları dinleme direk sanayii ye git sensörlerden birinde sorun olabilir. Tamiride basittir. Ayıklanmamaya bak ama. :) Adama verdiğin öneriye bak ömer adamın elin gidecek ya tövbe tövbe.

Ömer'dir ne yapsa yeridir Ayberk :D

teos
10-08-2012, 12:27
Teşekkürler arkadaşlar inşallah beyin arızalı değildir yoksa işimiz zor galiba :(

mat-levent
23-08-2012, 16:54
Merhaba arkadaŞim. Benİmde cordobada ayni sorun vardi. KiŞin yapmiyordu, ancak sicak havalarda ÇaliŞtirmakta zorlaniyordum. Arizanin sebebİ motor devİr sensÖrÜnde. ParÇa fİyati 180 tl, Şanziman İndİrmeden deĞİŞtİrİrlerse İŞcİlİk 90tl, Şanziman İnerse İŞcİlİk Ücretİ 290 tl dedİler servİsten. Ben sanayİde tanidik ustaya deĞİŞtİrttİrdİm. ParÇa ayni fİyatta ama 20 tl İŞcİlİk verdİm ve sorun kalmadi. Ufak bİr fİŞ gİbİ bu parÇa sankİ hdmi kablosu gİbİ.sende onu bİ deĞİŞtİr.

barışkutucu
23-08-2012, 17:15
Benimde fiat linea da gelmişti başıma buna benzer birşey araç rolantide stop ediyordu servise götürdüm hiç bir arıza çıkmadı..Servisin dediği şey tofaşdan mühendis çağıracağız oldu.otomotiv mezunu olduğum için benimde az çok fikrim var mazotla alakalı olduğunu düşündüm ve mazot aldığım yeri değiştirdim ve araçda hiç bir sorun kalmadı.Sende mazot aldığın yeri değiştirmekle başla çünkü bu ülkede kalitesiz yakıt satan yer çok..

BaUOrG
23-08-2012, 18:28
Manifolt altında bir sensör bulunmakta, onu değiştirin %50 oranında sorun geçecektir. Eğer yine devam ederse krank mili civarında bir sensör daha var, onu da değiştirin...
Sırf bu giderken stop etme yüzünden, arabamı 5 ayrı ustanın elinden geçirmiştim ancak hiç biri bulamadı. Taa ki sensörü değiştirene kadar...
Her ne kadar 5 ustada problem ile sensör arasında alaka olmadığından bahsetse de sıkıntısı düzeldi :)

hknn05
09-02-2016, 12:23
arkadaşlar son 2 haftada bugün ikinci kez başıma geldi araç motor sıcakken yani çalıştıktan yaklaşık 20dk sonra vites geçişi arasında stop etti? neden olabilir aracı yeni aldığım için hiç bilgim de yok malesef şimdilik

ismail
09-02-2016, 12:27
hknn05 kardeşim geçmiş olsun
aracın kaç model kaç km de bilgisayara bağlatmış mıydın hata kodu neydi
ilk kez mi oldu yoksa sürekli yaptığı bir sorun mu

hknn05
09-02-2016, 18:34
Aracın 170binde 2008 model bu sabah ikinci kez oldu yaklaşık bir hafta önce de olmuştu. Bilgisayara baglatmadim açıkçası biraz bilgi edinip gitmeyi düşünüyorum yoksa sonra maddi sıkıntı çok oluyor. Ayrıca malatyada seattan anlayan usta henüz bulamadım.

idrismusluman
09-02-2016, 19:08
Aracın 170binde 2008 model bu sabah ikinci kez oldu yaklaşık bir hafta önce de olmuştu. Bilgisayara baglatmadim açıkçası biraz bilgi edinip gitmeyi düşünüyorum yoksa sonra maddi sıkıntı çok oluyor. Ayrıca malatyada seattan anlayan usta henüz bulamadım.
Gecmis olsun. Haraket halindeyken genelde stop etmeler yakit ve yakit ekipmanlari ile alakali sikintiladir. Bende baska bir aracimda ayni sorunu yasamastm yakit deposunda samandiradan bir parca kopmustu tamir ettim bir daha yapmadi.

Yakit filtresi yakit pompasi deposu hortumlar kontrol edebilirsin oncelikle.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağız Ç.
09-02-2016, 19:13
Birçok sebebi olabilir. buradan ne yazılırsa boş bakılmadan bilinemez. Boğaz kelebeği, ateşleme bobini, beyin ilk aklıma gelen şeyler....

ismail
09-02-2016, 19:56

ben önemli bir durum olduğunu sanmıyorum
inşallahta önemli birşey çıkmaz
yakıt olarak ne kullanıyorsun
yada şöyle yazayım
tek bir istasyondan
total excellium eurodiesel
shell v-power nitro+ euro diesel öneririm
yakıt filtesine de baktırmanda yarar var
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

hknn05
09-02-2016, 20:20
ben önemli bir durum olduğunu sanmıyorum
inşallahta önemli birşey çıkmaz
yakıt olarak ne kullanıyorsun
yada şöyle yazayım
tek bir istasyondan
total excellium eurodiesel
shell v-power nitro+ euro diesel öneririm
yakıt filtesine de baktırmanda yarar var
sana zahmet olmazsa bir ricam olacak
"Alıntı (mesajın sağ alt tarafındaki) yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen hem daha düzenli hem daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
veya / yada
etiketleme yaparak mesaj yazarsan ulaşmak istediğin kişinin daha çabuk haberi olur
etiketleme yapmak için kullanıcı adı önüne @ işareti eklemen yeterli olacaktır
etiketlemeyi yada alıntıyı aynı anda kullanmana gerek yok
zira her iki taraftan da bildirim gelmekte
birinden birini kullanman yeterli olacaktır
eline sağlık
teşekkürler

Yakitimi aracı aldığıdan itibaren sadece shell v power kullandım daha ince opet kullanıldığını biliyorum. Ama tek bir istasyondan almafim çünkü son iki haftada sürekli uzun yol yaptım ilk kontrolü filtre ile yapmaya başlasam iyi olacak sanirim

ismail
09-02-2016, 21:14
Yakitimi aracı aldığıdan itibaren sadece shell v power kullandım daha ince opet kullanıldığını biliyorum. Ama tek bir istasyondan almafim çünkü son iki haftada sürekli uzun yol yaptım ilk kontrolü filtre ile yapmaya başlasam iyi olacak sanirim

peki fuel save mi v-power nitro+ mı

hknn05
09-02-2016, 22:09
peki fuel save mi v-power nitro+ mı benzinli lagunam için de dizel cordoba için de nitro + kullanıyorum. Ama şimdi aklıma geldi bir kez de sadece 50 liralık totalden almıştım ancak ilk stop etmesi ondan önce mi sonra mi oldu onu tam hatirlamiyorum

ismail
09-02-2016, 22:32
benzinli lagunam için de dizel cordoba için de nitro + kullanıyorum. Ama şimdi aklıma geldi bir kez de sadece 50 liralık totalden almıştım ancak ilk stop etmesi ondan önce mi sonra mi oldu onu tam hatirlamiyorum

biraz daha kullanıp bir test etmen daha iyi olabilir
bir de tam hangi durumlarda yapıyor takip edip yazabilirsen memnun olurum
zira araç yavaşken debriyajı yetiştiremediğinde hemen stop edebiliyor
çünkü pd motorun absorbe toleransı diğer motorlara göre biraz daha düşük

teknikeleman123
09-02-2016, 22:33
Benim daha önceki Fabia Da vardı bu arıza direksiyon pompası değişti düzeldi. Kronik di o araçlarda. çoğu parçalar cordoba ile aynı inş sizin ki ufak birşeydir

hknn05
09-02-2016, 22:55
ismail teknikeleman123 tesekkur ederim biraz daha takip edeyim bakalım bir daha yapacak mi ona gore konuya devam ederiz tesekkur ederim bilgiler icin

hknn05
10-02-2016, 07:27
ismail teknikeleman123 tesekkur ederim biraz daha takip edeceğim bakalım tekrar edecek mi verdiğiniz bilgiler için herkese tesekkur ederim

CounTDowN
10-02-2016, 09:16
hknn05 geçmiş olsun, Sonuçları bizimlede paylaşırsan seviniriz kardeşim.

emirkayra
10-02-2016, 09:21

Malatyada tanıdık bi abim var yanına gidersen beni söyle yardımcı olacaktır sanayi sitesinin içinde caminin oralara çok yakın özyalınlar pompa idi sanırım fatih özyalın aynı zamanda ecufast bayisi

hknn05
10-02-2016, 09:59
CounTDowN takip edip sonuçları paylaşacağım umarım çözülür. emirkayra tesekkur ederim musait olduğum zaman ugrayacagim

Trance_06
05-02-2019, 19:42
Aradan uzun zaman geçmiş ama,aynı sorunu bende yaşıyorum şuan ,sorun nasıl çözüldü acaba yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler

Trance_06
05-02-2019, 20:44
Merhaba aradan uzun zaman geçmiş ama ,şuan aynı sorunu bende yaşıyorum 2006 Cordoba 1.4 TDİ var ,neden kaynaklı çıktı ,sorun neydi yardımcı olabilirmisiniz ? teşekkürler 🙏🏾

Trance_06
05-02-2019, 21:05
Merhaba arkadaşlar Cordoba 1.4 TDİ var 80.000 km de seyir halinde stop ediyor ,abs ışığı yanıyor 3 saniye kadar ,ara ara yaptığı için ustalar bulamıyor arızayı,Araçtan soğuktu arıza ..Bilgisi olan arkadaş varmı teşekkürler 🙏🏾

ismail
06-02-2019, 09:33
Aradan uzun zaman geçmiş ama,aynı sorunu bende yaşıyorum şuan ,sorun nasıl çözüldü acaba yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler

Merhaba aradan uzun zaman geçmiş ama ,şuan aynı sorunu bende yaşıyorum 2006 Cordoba 1.4 TDİ var ,neden kaynaklı çıktı ,sorun neydi yardımcı olabilirmisiniz ? teşekkürler ����

Merhaba arkadaşlar Cordoba 1.4 TDİ var 80.000 km de seyir halinde stop ediyor ,abs ışığı yanıyor 3 saniye kadar ,ara ara yaptığı için ustalar bulamıyor arızayı,Araçtan soğuktu arıza ..Bilgisi olan arkadaş varmı teşekkürler ����

kardeşim geçmiş olsun
mutlaka bir hata kodu üretmiş olması lazım
ankara da önerdiğimiz / memnun kaldığımız bir usta var göstermeni tavsiye ederim
"istanbul yolu abc pejo arkasında tevfik oto var, okan usta 05364301991"
inşallah en kısa sürede çözüme kavuşur
kardeşim sana zahmet windows işletim sistemli bir cihazdan profil bilgilerinin eksik kalanları tamamlayabilirsen memnun olurum
Profilini Düzenle (http://www.seatclubturkey.com/profile.php?do=editprofile)

cevat.m
23-03-2019, 19:10
Aynı sorun benim Cordoba 2005 TDI aracimdada var arasıra geç marş alma ( silkelemeyle beraber) ve bir haftadır araç giderken stop etmeye basladi.pc baglattigimda eksantrik sensörü arızası verdi ve değişecek diye söylendi hemde orijinal parça ile yan sanayi olmuyormuş orijinal ise 550 TL idi işimizi görecek başka marka sensör bulabilirmiyim.veya sadece sensörü değiştirmekle arızadan kurtulabilirmiyim?

ismail
24-03-2019, 00:00
Aynı sorun benim Cordoba 2005 TDI aracimdada var arasıra geç marş alma ( silkelemeyle beraber) ve bir haftadır araç giderken stop etmeye basladi.pc baglattigimda eksantrik sensörü arızası verdi ve değişecek diye söylendi hemde orijinal parça ile yan sanayi olmuyormuş orijinal ise 550 TL idi işimizi görecek başka marka sensör bulabilirmiyim.veya sadece sensörü değiştirmekle arızadan kurtulabilirmiyim?

geçmiş olsun kardeşim
orijinal ürünün vemo marka olduğunu düşünüyorum
fakat güvenilebilir farklı üreticilerin de ürünleri mevcut gibi gördüm
benim sana tavsiye edebileceğim markalar
valeo, meyle, febi, topran, hella ve beru markalardır
bence bunlardan birini alıp kullanabilirsin
her ne kadar fiyatı markasına göre değişse de ortalama fiyatının da 250 - 300 tl civarında olması lazım gibime geliyor
sadece sensör değiştirmekle arızadan kurtulur musun kurtulmaz mısın bilemem
ama araç bilgisayara bağlandı ve eksantrik mil sensörü hatası verdi ise öncelikle soketlerini kontrol ettir
oksitlenmiş veya kırıklık var ise temizletip onarma yaptır
hatayı sildir
hata tekrarlarsa sensörü değiştirmen sorunu çözecektir diye düşünüyorum
inşallah kısa sürede çözüm bulursun

cevat.m
24-03-2019, 00:07
geçmiş olsun kardeşim
orijinal ürünün vemo marka olduğunu düşünüyorum
fakat güvenilebilir farklı üreticilerin de ürünleri mevcut gibi gördüm
benim sana tavsiye edebileceğim markalar
valeo, meyle, febi, topran, hella ve beru markalardır
bence bunlardan birini alıp kullanabilirsin
her ne kadar fiyatı markasına göre değişse de ortalama fiyatının da 250 - 300 tl civarında olması lazım gibime geliyorTeşekkürler abi daha önce Delphi marka aldım ancak calistirmadi eskisi bozuk olduğu halde o kadar kötü degildi,Çoğu zaman calisiyor.sadece servis ürünü sıkıntı çıkarmaz diyor ustalar yan sanayi sıkıntı dediler ancak dediğin markalardan birini alacağım aracım 2005 TDI AMF MOTOR Cordoba eksantrik sensörü doğru parça numarasını bulabilirmiyim abi

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
24-03-2019, 00:36
Teşekkürler abi daha önce Delphi marka aldım ancak calistirmadi eskisi bozuk olduğu halde o kadar kötü degildi,Çoğu zaman calisiyor.sadece servis ürünü sıkıntı çıkarmaz diyor ustalar yan sanayi sıkıntı dediler ancak dediğin markalardan birini alacağım aracım 2005 TDI AMF MOTOR Cordoba eksantrik sensörü doğru parça numarasını bulabilirmiyim abi

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rica ederim kardeşim
her ne kadar %99 emin olsam da %1 lik kısımdan şüphelendiğimden parça kodu veremiyorum
şasi numaran ile çıkartmanda fayda var
vw grup araçların parçalarını satanlar şasi numaran ile çıkartabilirler
tavsiyem üçel otomotiv olabilir
adt otomotiv olabilir
ha teyit alırım diyorsan benim bulduğum parça numarası 045957147B
bilindik markaların birebir aynı ürünlerinde sıkıntı çıkması çok nadir olur
mesela ben bu kodlu parça için delphi marka göremedim
parça kodu ile parça baktığım alman parça sitesini ekliyeyim
https://www.teilehaber.de/autoteile-shop/ersatzteile/q-045957147b.html
ayrıca marka bulmak için çıkma parçaların bulunduğu yine yurt dışı bir site daha ekleyeyim
https://en.bildelsbasen.se/se-sv/OEM/045957147B/

tumetikaan
16-04-2019, 17:37
3 kez eksantrik sensörü değiştirdim bu arıza için. 3 kez bozdu. En son çin aldım 70 tl ye 2 adet yedekli bir daha bozulursa diye. 1 yıl oldu henüz bozulmadı :)