PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geleneksel BİRA günleri

TuorELENSAR
07-09-2012, 09:55
Yok tabi öyle birşey, nasıl refleks vereceğinize bakmak için açtım konuyu :P

altıpatlar
07-09-2012, 09:58
bana göre süper,
neden olmasın, ama herkese uyarmı bilemem her görüşe, fikre saygım var...

içki olgun insanın gönül cilası, ham insanın başının belası....

TuorELENSAR
07-09-2012, 10:00
bana göre süper,
neden olmasın, ama herkese uyarmı bilemem her görüşe, fikre saygım var...

içki olgun insanın gönül cilası, ham insanın başının belası....

Tabi ki saygı çerçevesinde olmak suretiyle değerlendirmeye alınabilir. Aramızda illa ki bundan keyif alan arkadaşlarımz vardır, belki buluşuruz hep beabaer

Daywalker
07-09-2012, 10:17
alkollü direksiyona geçmeyeceksek neden olmasın...

TuorELENSAR
07-09-2012, 10:25
alkollü direksiyona geçmeyeceksek neden olmasın...

Güzel bir yaklaşım aslında, konsept olarak hızlı arabaları kullanan (ve de "genelde" hızlı kullanan) bir topluluğun bira için bir araya geldiğinde içip içip taşkınlık yapacağı algısı vardır toplumda. Böyle bir organizasyon vesilesi ile araçlara alkollü binmeyip o akşam hepimiz eve toplu taşıma taksi vs araçlarla giderek toplumsal farkındalık yaratabiliriz. Bunuda buradan paylaşarak örnek olabiliriz.

LoXoL
07-09-2012, 10:45
konsept olarak hızlı arabaları kullanan (ve de "genelde" hızlı kullanan) bir topluluğun

Abdullah, sana temenni verebilirim. Bu forumdaki üyelerin neredeyse tamamı araca bindiğinde emniyet kemerini takar, kurallara uyar ve çok zorda kalmadıkça hız yapmaz.

Emre
07-09-2012, 10:50
bizlerden uzak dursun böyle günler şu mübarek günde aman. (alkol) içki kötülüklerin anasıdır.

halil01
07-09-2012, 11:14
bende bir an görünce SCT üyeleri nasıl oluyorda alkollu direksiyon başına geçiyorlar gibi bir tepki verdim yakıştıramadım daha doğrusu tepkim buydu :)

ugas
07-09-2012, 11:19
1 bira yasal haktır zaten. BEnce burda önemli olan beraber zaman geçirmek bira bahane. Yakın olsam kesinlikle katılırdım

leonx
07-09-2012, 11:30
içip farklı görünmekdense sıradan olmayı tercih ederim.kendi adıma.

LoXoL
07-09-2012, 11:44
1 bira yasal haktır zaten. BEnce burda önemli olan biraber zaman geçirmek bira bahane. Yakın olsam kesinlikle katılırdım

0.50 promil: 1 duble rakı, 1 kadeh votka, 2 kadeh şarap, 2 bardak bira

1.00 promil: 2 duble rakı, 2 kadeh votka, 4 kadeh şarap, 4 bardak bira

TuorELENSAR
07-09-2012, 11:47
0.50 promil: 1 duble rakı, 1 kadeh votka, 2 kadeh şarap, 2 bardak bira

1.00 promil: 2 duble rakı, 2 kadeh votka, 4 kadeh şarap, 4 bardak bira

Yasal promil sınırı nedir?

Musicman
07-09-2012, 11:56
50 promili geçmemek lazım diye biliyorum :)

whitemoon
07-09-2012, 13:43
Abdullah, sana temenni verebilirim. Bu forumdaki üyelerin neredeyse tamamı araca bindiğinde emniyet kemerini takar, kurallara uyar ve çok zorda kalmadıkça hız yapmaz.

Hakan abi sen varya beni tanıyorsun kesinlik :)) beni anlatmışsın resmen

LoXoL
07-09-2012, 13:57
Yasal promil sınırı nedir?

Arkadaşlar yasal sınır 0,50 promildir. Ancak bünyeye bağlı olarak 0,50 promili geçebilir yukarıda verdiğim kadeh miktarları. Dolayısı ile yasal sınır 0,00 promil'dir. Unutmayın arkadaşlar. Alkollü araç k-u-l-l-a-n-ı-l-m-a-z.!

LoXoL
07-09-2012, 13:58
Hakan abi sen varya beni tanıyorsun kesinlik :)) beni anlatmışsın resmen

vallaha kardeşim bir türlü denk gelip tanışamadık ki :P

ezgaba
07-09-2012, 14:05
bira bahane buluşmak şahane :D ne zaman içiyoz ? :D

LoXoL
07-09-2012, 14:06
Gerçekten, bira bahane buluşmak şahane :D ne zaman buluşuyoruz? :D

dumen
07-09-2012, 14:09
Bu zıkkımın azı da çoğu da haram!

ezgaba
07-09-2012, 14:10

Abi gelin Kayseri'ye doğru, Kapadokya gezisi yapalım büyük bir buluşma olsun, yensin içilsin :)

TuorELENSAR
07-09-2012, 14:34
bira bahane buluşmak şahane :D ne zaman içiyoz ? :D

Kardeş kayseri'de pek bi uzak ya, işten çıkınca gelebilir miyim dedim yok :) dönüşü var bir de :) ancak tatile çıkınca olur oralar, ama her daim izmit'e istanbula beklerim

Ben bazı akşamlar karamürsel üzerinden dağları aşıp iznik gölüne iniyorum, sana yakın mı oralar?

LoXoL
07-09-2012, 15:07
Ben bazı akşamlar karamürsel üzerinden dağları aşıp iznik gölüne iniyorum, sana yakın mı oralar?

Yakın sayılır, Gemlik'teyim :)

Ruslan
07-09-2012, 15:32
Ben bu konuda yazı yazmak istemiyorum.. Zamanında bu konu yüzünden çok çektim.. Ama bu günlerin en yakın takipçisi olduğumu söyliyim.. Kesinlikle bir yudum alkol dahi alsam direksiyon başına oturmam.. Yasal hak olsada..

Bir video eklemek istedim ama vaz geçtim.. Sonra konu uzarda uzar.. başım belaya girer.. yok..

TuorELENSAR
07-09-2012, 16:04
Ben bu konuda yazı yazmak istemiyorum.. Zamanında bu konu yüzünden çok çektim.. Ama bu günlerin en yakın takipçisi olduğumu söyliyim.. Kesinlikle bir yudum alkol dahi alsam direksiyon başına oturmam.. Yasal hak olsada..

Bir video eklemek istedim ama vaz geçtim.. Sonra konu uzarda uzar.. başım belaya girer.. yok..

Abicim şimdi insanlar böyle akşam işten çıkınca gider arkadaşlarıyla bi yerlerde oturur çay kahve vs yada 1-2 bira içer ya, heh tam onu söylemeye çalıştım aslında. Bu konu başlığı ile araba kullanmanın hiç bir alakası yok. Forum üyesi olup gündelik hayatında bira içen arkadaşlar bu eylemi nasıl gerçekleştiriyorlarsa işte bu eylemi birlikte yapalım dedim :)
ama tabi sizde fark etmişsizsiniz konunun nereye gideceği tahmin edilemediğinden konu bir anda araba kullanmaya emniyet kemerine güvenli sürüşe falan geldi. Yoksa tabiki bizde alkollü araç kullanmayı tasvip etmiyoruz :) uzun olodu biraz galiba

Sinan
07-09-2012, 20:43
Goruslere saygi duyulmasi gerektigini yineliyorum ve destekliyorum. Yakin zamanda baslar izmirde bu gunler, bkz gecen sene :)

HalilKoyuncu
07-09-2012, 21:03
İlginç bir tepki oldu :D

LEWİS_16
08-09-2012, 22:48
kesinlikle bu tarz şeyleri bu ortamda tavsiye etmiyorum uygulanmasınıda istemiyorum konununda kaldırılmasını isitiyorum....allah cc indirdiği kuran'ı kerimde içki haramdır demiş....!!!! bunun keyif olduğunu falan sakın söylemeyin allah muhafaza.....!

LEWİS_16
08-09-2012, 22:50
Bu zıkkımın azı da çoğu da haram!tebrikler mehmet abi HARAM...!!!!

Ruslan
08-09-2012, 22:56
Görüşlere saygı demiş Sinan.. Sonuna kadar destekliyorum..

*Administrator*
08-09-2012, 23:01
Dostlar konunun herhangi yapılması söz konusu bir buluşma ile bir yakınlığı bulunmamakta, bu tarz organizasyonları ben yapmıyorum Sinan kardeşim kontrollü şekilde yapmakta ancak bu durum cesaret ve büyük sorumluluk ister içene neden içiyosun içmeyene neden içmiyosun denmez ama özellikle içmek için org düzenlemem ama deniz kenarında veya benzer yerlerde araç kullanmayacak ve çevresini rahatsız etmeyecek şekilde içmek isteyene de mani olmam

ezgaba
08-09-2012, 23:02
Kardeş kayseri'de pek bi uzak ya, işten çıkınca gelebilir miyim dedim yok :) dönüşü var bir de :) ancak tatile çıkınca olur oralar, ama her daim izmit'e istanbula beklerim

Ben de her zaman beklerim kapımız açık :)

LEWİS_16
08-09-2012, 23:09
Dostlar konunun herhangi yapılması söz konusu bir buluşma ile bir yakınlığı bulunmamakta, bu tarz organizasyonları ben yapmıyorum Sinan kardeşim kontrollü şekilde yapmakta ancak bu durum cesaret ve büyük sorumluluk ister içene neden içiyosun içmeyene neden içmiyosun denmez ama özellikle içmek için org düzenlemem ama deniz kenarında veya benzer yerlerde araç kullanmayacak ve çevresini rahatsız etmeyecek şekilde içmek isteyene de mani olmamşu forumu sevdiren adamlardan birisin abi tebrikler...

wonderfullchild
08-09-2012, 23:22
Cami günleri yapın her hafta bi camide namaz kılın böylede muhabbet olur içki kötülüklerin anasıdır fikrine katılıyorum :)

Alp_
08-09-2012, 23:56
İşte bu tür muhabbetler özellikle bizim ülkede biraz sakat,,
Sorsan herkese göre haramdır ama herkes de örneğin parfüm kullanır, parfüm-deo farketmez, bunlar alkolden başka şeyde çözünmezler, soluyunca haram değil de içince mi haram desem, ona da tepki gelir,, haramsa 1 gramı da haramdır, 1 şişesi de,,
yanlış anlamayın lütfen, içelim güzelleşelim türünden bir mesaj vermiyorum, alkolü seven biri de değilim zaten, bizim eve kolonya dışında alkol de girmedi bugüne dek, bundan sonra da girmez,, ama içeni de terlikle kovalarım havası da yoktur,,
toplumda da içen kendine içer, içmeyen de kendine; ama içen efendi efendi içer de taksi/otobüs/tabanvayla evine sağ salim döner, kendisinin ve diğer herkimsenin hayatını da tehlikeye atmazsa sorun yok,,
izmire arkadaşlarım gelmiş üniv. yıllarımda, arabayla gelmişler, o kadar arkadaş toplanmışız alsancakta, bir yudum dahi almadım, sırf araç kullanacak biri lazım diye, şeftali suyuna talim ettim(şeftali+midye de hiç olmuyo ama olsun :) ), alkollü araç mesajlarını zaten herkes vermiş, uyunuz, uymayanları uyarınız,,
gerisi de tamamen tercih meselesi,, :)

Ruslan
09-09-2012, 00:27
Bu konuda o kadar çok yazı yazabilirim ama konu çok uzar gider o yüzden yazmadığımın bilinmesini istiyorum
Ben bir daha ki sene tatilimi İzmirde yapacağım. Bir yer de bakacağım kendime.. Oğlum üniversiteye başladığı zaman İstanbuldan ayrılmak istiyorum. İzmir gitmeyi düşündüğüm ilk il seçeneği..

gültekin
09-09-2012, 01:01
bence istanbulda bakırköyde güzel mekanlar var bira günü yapılabilir içki kötülüklerin anasıdır kelimesine pek katılmıyorum :)))))))

Alp_
09-09-2012, 01:16
Bu konuda o kadar çok yazı yazabilirim ama konu çok uzar gider o yüzden yazmadığımın bilinmesini istiyorum
Ben bir daha ki sene tatilimi İzmirde yapacağım. Bir yer de bakacağım kendime.. Oğlum üniversiteye başladığı zaman İstanbuldan ayrılmak istiyorum. İzmir gitmeyi düşündüğüm ilk il seçeneği..

Abi bilirsin mutlaka ama şunu söyleyeyim; İzmir dünyanın en güzel şehri,,
havası, suyu, insanı, herşeyiyle mükemmel bir şehir,,
bu kadar insan yaşayıp da bu kadar birbirine saygılı, açık fikirli, güzel insan başka yerde yok,,
git abi, ben gibi orada yaşamak isteyip de yaşayamayan herkes için git, burnumda tütüyor,, :)

Sinan
09-09-2012, 02:10
Allah ile benim aramda ne ariyorsunuz diye sormak isterim aleyhte konusan arkadaslara :)

Dinimiz hosgoruyu emreder. Cuma organizasyonu da yaparim hic sorun olmaz :) Vakit buldukca giderim zaten cumaya, merak eden olursa diye soyleyeyim. Lakin herkesin inanci kendine. Her koyun kendi bacagindan asilir. Ben baska varliga inanirim veya hic inanmam bunun sonuclari da beni ilgilendirir, dogru muyum? O halde bu sekilde kati konusmalara gerek yok. Hepimiz belli seylerin bilincinde olan insanlariz. Yanacaksiniz bre kafirler yaklasimiyla hicbir yere varilmaz, yanarsam ben yanarim, korkma seni de tutusturmaz benim yanmam.

Hosgorulu olalim, kimse kimseyi uzmesin kirmasin. :)

srhtdmn
09-09-2012, 07:23
Be Hey Dürzü

Ne ararsin TANRI ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararim, içerim.
Ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

Neyzen TEVFİK

Ne guzel bir siir yazmis neyzen abimiz. Benim goruslerimi o kadar yansitiyorki paylasmak istedim. Kimseye hitaben yazilmamistir.

wonderfullchild
09-09-2012, 09:17
İçki kötülüklerin anasıdır konusuna katılmıyorum gibi bir fikirde bulunmak doğru değildir. Çünkü dikkat edersen o bir HADİS'tir. Allah'la benim aramda gibi bir mantığa bürünmeyin. Dinin en büyük görevi tebliğdir. Seni uyarmadığım için Allah (C.C.) beni de sorgulayacak. Tartışma ya da polemik derdinde değilim. Samimi bir ortam gördüğüm için fikirlerimi söylüyorum. İllede içmeyin diye yakanıza yapışacak değil kimse tabi ki ama düzgün bir organizasyon yapılsın biz de gelelim her hafta mesela..

LEWİS_16
09-09-2012, 09:30
kimseyi yargıladığımız yok kopyala yapıştır laflarıda bırakalım lütfen...!'!!! herkes istediğini yapabilir fakat bu ortamda sct ortamında yapılmasının doğru olmadığını düşünüyorum ben forumda bira günü gibi konunun olmasından hoşnut değilim hiç bir zaman da olmayacağım ! burdan yönetime kadar gelsin bu sözlerim saygılar arkadaşlar...

Ruslan
09-09-2012, 09:44
İçki kötülüklerin anasıdır konusuna katılmıyorum gibi bir fikirde bulunmak doğru değildir. Çünkü dikkat edersen o bir HADİS'tir. Allah'la benim aramda gibi bir mantığa bürünmeyin. Dinin en büyük görevi tebliğdir. Seni uyarmadığım için Allah (C.C.) beni de sorgulayacak. Tartışma ya da polemik derdinde değilim. Samimi bir ortam gördüğüm için fikirlerimi söylüyorum. İllede içmeyin diye yakanıza yapışacak değil kimse tabi ki ama düzgün bir organizasyon yapılsın biz de gelelim her hafta mesela..

Bu siteye üye olmak için herkesin mutlaka dinine sıkı sıkıya bağlı bir müslüman mı olması gerekiyor. ?.. İnsanlar camiide de organizasyon düzenler.. kimseye zarar vermeyecek şekilde bira günüde düzenler.. Bu onları ilgilendirir.. Camide düzenlenirken nasıl kimse kimsenin sevabına karışmadığı gibi bira günlerinde de lütfen kimse kimsenin günahına karışmasın.. Sizleri yakanızdan tutup oraya çağıran mı var.. Siz o şekilde yaşıyorsunuz diye başkaları da o şekilde yaşamak zorundamı.. Niçin illa günah haram diye atlıyorsunuz. Onun kendine günahı.. Sanane.. O bilmiyor mu günah olduğunu.. Belki bende cami günü düzenlendiğinde hoşnut olmayacağım siz nereden biliyorsunuz.. Burada sizin yaptığınız şekilde yazı mı yazmam lazım o zaman..

Evinize sakın sirke sokmayın o zaman.. Üzerindeki alkol dereceleri son zamanlarda kaldırıldı ama onda da %5 alkol vardır..

wonderfullchild
09-09-2012, 09:58
Bu siteye üye olmak için herkesin mutlaka dinine sıkı sıkıya bağlı bir müslüman mı olması gerekiyor. ?.. İnsanlar camiide de organizasyon düzenler.. kimseye zarar vermeyecek şekilde bira günüde düzenler.. Bu onları ilgilendirir.. Camide düzenlenirken nasıl kimse kimsenin sevabına karışmadığı gibi bira günlerinde de lütfen kimse kimsenin günahına karışmasın.. Sizleri yakanızdan tutup oraya çağıran mı var.. Siz o şekilde yaşıyorsunuz diye başkaları da o şekilde yaşamak zorundamı.. Niçin illa günah haram diye atlıyorsunuz. Onun kendine günahı.. Sanane.. O bilmiyor mu günah olduğunu.. Belki bende cami günü düzenlendiğinde hoşnut olmayacağım siz nereden biliyorsunuz.. Burada sizin yaptığınız şekilde yazı mı yazmam lazım o zaman..

Evinize sakın sirke sokmayın o zaman.. Üzerindeki alkol dereceleri son zamanlarda kaldırıldı ama onda da %5 alkol vardır..

Sorduğun bütün soruların cevabı bana cevap verdiğin mesajımda zaten var. Tekrar edeyim "Dinin en büyük görevi tebliğdir. Seni uyarmadığım için Allah (C.C.) beni de sorgulayacak. Tartışma ya da polemik derdinde değilim. Samimi bir ortam gördüğüm için fikirlerimi söylüyorum." Sen nasıl bira günü istiyorsan bu senin fikrin bende olmasın daha başka bir organizasyon olsunda bizde gelelim diye fikrimi söylüyorum bu kadar kasmaya gerek yok. Yine belirttiğim gibi illede içeceksen kimse yakana yapışmaz. Cami gününden hoşnut olmamayı söylüyorsunda benimde biradan hoşnut olmadığımı neden kabul etmiyorsun ? Adam akıllı bir organizasyon olsun herkes gelsin benim fikrim bu..

Türkşad
09-09-2012, 10:09
Lütfen anlaşamadığımız konularda bile büyüklerimize saygı, küçüklerimize sevgiyi unutmayalım.
Teşekkür ediyorum.

Ruslan
09-09-2012, 10:10
Sorduğun bütün soruların cevabı bana cevap verdiğin mesajımda zaten var. Tekrar edeyim "Dinin en büyük görevi tebliğdir. Seni uyarmadığım için Allah (C.C.) beni de sorgulayacak. Tartışma ya da polemik derdinde değilim. Samimi bir ortam gördüğüm için fikirlerimi söylüyorum." Sen nasıl bira günü istiyorsan bu senin fikrin bende olmasın daha başka bir organizasyon olsunda bizde gelelim diye fikrimi söylüyorum bu kadar kasmaya gerek yok. Yine belirttiğim gibi illede içeceksen kimse yakana yapışmaz. Cami gününden hoşnut olmamayı söylüyorsunda benimde biradan hoşnut olmadığımı neden kabul etmiyorsun ? Adam akıllı bir organizasyon olsun herkes gelsin benim fikrim bu..

Ben camii gününden hoşnut olmadığımı söylemedim.. Yazımı tam okumamışsın..,
Bende tartışma polemik yaratma fikrinde değilim ama bu mesajlar defalarca tekrarlandı.. İçki içmenin günah olduğunu bilmeyen yok.. Herkesin fikri kendine.. Ben nasıl sizin fikrinize saygı gösteriyorsam sizde benim düşüncelerimde kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışmayın.. Karşılıklı saygı ve sevgi önemli olan bu.. Kimsenin kimseye zarar vermemesi, fikirlerine saygı göstermesi ve aynı toplumda güzel vakit geçirerek birbirini sevmesi..

wonderfullchild
09-09-2012, 10:12
Ben camii gününden hoşnut olmadığımı söylemedim.. Yazımı tam okumamışsın..,
Bende tartışma polemik yaratma fikrinde değilim ama bu mesajlar defalarca tekrarlandı.. İçki içmenin günah olduğunu bilmeyen yok.. Herkesin fikri kendine.. Ben nasıl sizin fikrinize saygı gösteriyorsam sizde benim düşüncelerimde kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışmayın.. Karşılıklı saygı ve sevgi önemli olan bu.. Kimsenin kimseye zarar vermemesi, fikirlerine saygı göstermesi ve aynı toplumda güzel vakit geçirerek birbirini sevmesi..

Kesinlikle.. Ben kimsenin fikrinin karşısında durmak ya da caydırmak amacında değilim.. Her hafta yapılacak uygun bir ortam oluşturulursa orta yol bulunursa bizde gelebiliriz.. Bunu söylemek istiyorum hala yanlış olduğunu söylüyorsan uzatmayacağım.

Türkşad saygısızlık ya da terbiyesizlik yok. Konuşuyoruz..

Ruslan
09-09-2012, 10:54
Türkşad saygısızlık ya da terbiyesizlik yok. Konuşuyoruz..

Aynen öyle.. Fikir paylaşımında bulunuyoruz. Saygısızlık etmeden..

ErdilErdem
09-09-2012, 11:14

Muhammet bugün yapılacak Piknik organizasyonuna geliyormusun?

wonderfullchild
09-09-2012, 11:24
Hayir gelmiyorum

leonx
09-09-2012, 11:33
benım düşüncem konunun silinmesi.polemik uzarda uzar, kalpler kırılır hiç gereği yok...

Alp_
09-09-2012, 12:41
benım düşüncem konunun silinmesi.polemik uzarda uzar, kalpler kırılır hiç gereği yok...

edit:...

Valla bence de silinsin konu, açan arkadaş belki de içtenlikle açtı ama konu dedim ya bizim ülkede biraz sakat bi konu, bence bişeyler içmek isteyenler birbirlerini telefonla arar çağırır, zaten ortam da onu gerektirir, fazlasına bence de hiç gerek yok,,
her ne kadar tartışmıyoruz da desek önyargı oluşabilir insanlara karşı, bunu önlemek adına kilitten ziyade konu hepten silinsin derim ben, yönetimden abilere arkadaşlara ricam bu yönde,,

altıpatlar
09-09-2012, 13:31

:drunk: on numara açıklama olmuş...
herkes kendine müslümandır, isteyen alkol sigara alır isteyen üzüm patlıcan yer...üzüm de alkol, patlıcan da nikotin misali....:thumbup:

(TEKEL)inle tut beni. (ALKOL)larına sar beni. n(EFES)ine muhtacım. (BİRA]n olsun bı[RAKI]p gitme beni.

Ruslan
09-09-2012, 19:25
Bence konu silinmesin.. Bu tür konular açılabiliyor.. En azından alıntı yapılır.. Buradaki yazıları boşu boşuna yazmış gibi olunuyor..

ErdilErdem
09-09-2012, 23:09
Hayir gelmiyorum

Seni tatmin edecek Adam akıllı bir buluşma yapamadığımız için kusura bakma muhammet.

Not: Bu mesaj bu konu ile ilgili değildir sadece muhammete yazılan bir cevaptır.

Sinan
09-09-2012, 23:34

Tebliğ için teşekkür ederiz, şimdi hoşgörüye geçelim öyleyse :wave:

Alp_
09-09-2012, 23:34
:drunk: on numara açıklama olmuş...
herkes kendine müslümandır, isteyen alkol sigara alır isteyen üzüm patlıcan yer...üzüm de alkol, patlıcan da nikotin misali....:thumbup:

(TEKEL)inle tut beni. (ALKOL)larına sar beni. n(EFES)ine muhtacım. (BİRA]n olsun bı[RAKI]p gitme beni.

Bu arada cidden alkol hayatın her alanında var, mecburen biryerlerden çıkıyor,,
Misal parfüm örneğini vermiştim zaten, onun dışında meyve eğer ki yemeğin hemen üzerine yenirse tam anlamıyla karışamıyor ve az da olsa alkol fermentasyonuna uğruyor, yani bildiğimiz meyve sarabı oluyor ve daha sonra bu alkol karaciğerde parçalanıyor,,
onun dışında bildiğimiz mayalı ekmek, evet evet maya, iyi mayalansın, iyi kabarsın diye şeker koyarlar, o şeker neden koyulur bilirmisiniz? şeker bakteriler tarfından kullanılır, oksijensiz solunumla açığa karbondioksit(kabarma olayı) ve bir miktar alkol çıkar, alın size bir alkol daha,, :)
gül suyu döker ya bazıları, Allahaşkına alkol olmadan gülü nasıl distile ediyorlar? gülsuyu yapılsa da içerisinde eser miktarda alkol yine de kalır,,
veya Feridun kardeşimin de dediği gibi patlıcan; gerçekten de nikotin içerir, patates ve tütün ile akrabadır kendileri(biraz bilimsel olacak ama solanaceae familyasından), hatta onu yiyen tek canlı biz insanlarız,,
yani ne olursa olsun bir şekilde maruz kalırız bunlara, doğa kendisi üretiyor,,
(baya biyoloji dersi oldu yahu :D )

wonderfullchild
09-09-2012, 23:49
Seni tatmin edecek Adam akıllı bir buluşma yapamadığımız için kusura bakma muhammet.

Not: Bu mesaj bu konu ile ilgili değildir sadece muhammete yazılan bir cevaptır.

Önemli değil. Uygun bir ortam olursa gelirim belki.

Sinancım benim alkole karşı hoşgörüm olmaz. İçip içmemek tabi ki senin kararın biyerden sonra. Ama arkadaş tepkimizi merak etmiş. Karşıyım diyorum. Her fırsattada dile getiririm. Yaparsınız yapmazsınız bilemem ama BENCE olmasın. Kimsenin zoruna gitmesin BENCE diyorum..

Edit: Erdil abi gelmeme sebebimi bilmeden laf olsun diye konuşuyosun. Konuyla ilgili değil ama oda sana yazılan bir cevaptır.

ErdilErdem
09-09-2012, 23:54
Önemli değil. Uygun bir ortam olursa gelirim belki.

Edit: Erdil abi gelmeme sebebimi bilmeden laf olsun diye konuşuyosun. Konuyla ilgili değil ama oda sana yazılan bir cevaptır.

Bugüne kadar defalarca buluşma yapıldı.Bunlara piknik , kahvaltı, araç yıkama , carting ve İFTAR dahil.Bir araç forumu içerisinde yapılan bu organizasyonların hiç birisinde uygun ortam bulamadıysan bu saatten sonra bizden nasıl birşey beklediğini merak ediyorum.

wonderfullchild
09-09-2012, 23:57
[QUOTE=wonderfullchild;700675]Önemli değil. Uygun bir ortam olursa gelirim belki.
QUOTE]

Bugüne kadar defalarca buluşma yapıldı.Bunlara piknik , kahvaltı, araç yıkama , carting ve İFTAR dahil.Bir araç forumu içerisinde yapılan bu organizasyonların hiç birisinde uygun ortam bulamadıysan bu saatten sonra bizden nasıl birşey beklediğini merak ediyorum.

Uygun ortamlarda bulunuyorum. Uygun olanlarla zaten görüşüyorumda. Forum sayesinde birçok insan tanıdım ve görüştüm zaten.

EMRE ERASLAN
10-09-2012, 00:04
Abi gelin Kayseri'ye doğru, Kapadokya gezisi yapalım büyük bir buluşma olsun, yensin içilsin :)

kapadokya turunda rehber ben olurum :))) hadin gelin

ezgaba
10-09-2012, 00:07
kapadokya turunda rehber ben olurum :))) hadin gelin

valla abi keşke bir buluşma yapılsa, büyük bir katılım olsa ne güzel olur ;)

Alp_
10-09-2012, 00:11
Valla yakın olsam, dahası fırsat/imkan olsa ben de kesin gelirdim, hem sizlerle tanışırdık hem de çok merak ediyorum oraları,,

ugas
10-09-2012, 00:22
Be Hey Dürzü

Ne ararsin TANRI ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararim, içerim.
Ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

Neyzen TEVFİK

Ne guzel bir siir yazmis neyzen abimiz. Benim goruslerimi o kadar yansitiyorki paylasmak istedim. Kimseye hitaben yazilmamistir.

Aynen katılıyorum.

LoXoL
10-09-2012, 00:24
thhhheeeeeyyyyyttttttt, ne olmuş lan burda :D:D oğlum kızdırmayın beni alıcam biramı dalıcam caminin birine haaaaa.
ulan içmeden dalmışsınız birbirinize. Abicim bırakın kim içiyor kim sıçıyorsa kendi paçasına yapsın. tebliğ edilecek diyede kimse kimseyi kırmasın, saygı sınırını aşmasın. Konuştuğunuz insanların kimler olduğunu unutmayın lütfen. ne güzel demiş Neyzen Tevfik, "İkimizde gelsek kıldan köprüye, ben dürüstsem sarhoşkende geçerim".

Allah'a şükür, şimdiye kadar cenazeler hariç camiye gitmemişimdir, oruç tutmamışımdır, mezarlıkta okunan Fatiha hariç dua okumamışımdır, içtiğim içkinin hesabını bilmem, lakabım keşe çıkmıştır, din derslerine şarapla girmişimdir, din konusunda hocalarla kavga etmişimdir, kimseyi kırmamışımdır, kimseyi üzmemişimdir, haram yememiş, kimsenin tavuğuna pişt dememişimdir, söylenmez ama yaptığım hayırların sınırı yoktur.

Ne olacak? Yanacakmıyım? Biliyormusunuz hiçbiriniz? Bu dünyaya yaşamaya geldik kardeşim. Dibine kadar yaşayacağız hepimiz. İçkimide içerim, camimede giderim. Cennetle cehennem arasında yerimi ayırtıp cehennemin sıcağına sırtımı verip cenneteki manzarayıda izlerim. Hayat benim ve kimse karışamaz. Din konuları açılınca nedense bütün dinsizliklerim çıkar ortaya.

Milleti içki için eleştirmektense önce kendinizi eleştirin. Açtırmayın ağzımı benim. Az çok herkes buradaki herkesi bir şekilde iyi kötü tanıyor, kimin ne olduğunu biliyor. Burdaki tüm arkadaşlar canım ciğerimdir, ama din yüzünden, görüş yüzünden, siyaset ve futbol yüzünden birbirlerini kıranlar benide kırmış olurlar!!!

Dini, alkolü ıvırı zıvırı tartışalım, ama kırmadan, üzmeden ve en önemlisi saygısızlık etmeden tartışalım!!!

EMRE ERASLAN
10-09-2012, 00:27
konu garıp yerlere gelmıs fark etmedım arkadaslar fakat benımde cok rahatsız oldugum bı konudur bazen nadırde olsa ısyerımde karsılasıyorum ve gereklı cevabı verıyorum adam alısverıse gelmıs alacaklarını kasaya kadar getırmıs pat arkada alkol reyonunu gorunce vay alkol var burda gorseydım gırmezdım dukkana almazdım vb laflar anında bıraktırıyorum malzemelerı o tip ınsanlara satacak malım yok dıyorum alkol butun dunyada var o zaman git bu dunyadan sende kurtul bizde kurtulalım dıyorum gerekırse daha derınını polemıge tartısmaya kadar gıdıyorum murat abinin dedıgı gıbı kımse kımseyı sorgulama hakkına sahıp degıldır olaki x arkadasım (kesınlıkle forumdan bırıne hıtaben degıl)dınını tam yasadıgına ınanıyorsa burdan tebrık edıyorum kım olursa olsun kendınden sorumludur sorgulamaya hakkı yoktur bu yuzden herkese her goruse saygı arkadaslar germeye ve gerılmeye gerek yok sonucta bunu ıcen ınsanlar cocuk degıl sevabında gunahında farkındalar saygılar ıyı geceler forum mılleti...

mican
10-09-2012, 00:36
bu tür dini konularda seviyeli bir şekile tartışmak isteyen varsa yüzyüze buluşup konuşmak isterim..
bakalım gerçekten dinini biliyor mu bilmiyor mu ?
ben dinden soğuyup uzaklaşıp kendi yolumu çiziyorum..
alkolümü de alırım ama etrafıma zarar vermeden keyfini çatarım..direksiyona asla oturmam öyle iken..
Müslümansan "İslamiyet Hoşgörü Dinidir." cümlesini 5 kere okuyup bir daha düşünün derim mademki müslümansınız..

tolgackngn
10-09-2012, 00:43
Sonuçta herkesin kendi zevki,kendi görüşü kendi yaşayış tarzı vardır alkolde o şekilde kimse kimseyi yargılıyamaz sorgulayamaz. Hemen katı bişekilde alkol söyledir alkol icen cehennemlik yok efendim söyle böyle diyenler cok sözüm meclisten dısarı ya kardesim sen nerden biliyorsun benim günahımı sevabımı veya alkolden yanacagımı ozaman bende söyle birsey söylerim vücuduna zarar veren hersey günahtır.Alkol almayıpta sigara icen bir sürü insan var . Herkes birbirine saygılı ve hoşgörülü olursa problem olmaz. Ama sunuda söylemeden edemicem şu an öyle bir noktaya getirdiler ki alkol icen insan öcü gibi gösteriliyor satanda günahkar icen zaten ooooo bitmişşşiz

leonx
10-09-2012, 09:11
arkadaşlar ben içki içilmemesi kanısındayım vede içmem.dikkat ederseniz konunun açılma yeri buluşmalar ve organızasyonlar.organızasyon herkese acık olan bir yapıdadır.ama alkol konusu malum kısıden kısıye.ıtıraz konusu
zaten herkesın katılması durumudur.içmeyen bir insan o organızayona nasıl katılır ? konu döndü dolastı din ve
harama sevaba.içende kendıne ıcmeyende.fakat iş bulusma mevzusuna gelınce ıcenler buraya içmeyeneler suruya
bölünme olur diye düşünüyorum ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilemiyorumda.haddimi aştıysam özür dilerim kimseye
de kastım yok hepınız abim ve kardesımsınız.saygılar...

Ruslan
10-09-2012, 09:47
Peki olayı şöyle düşünelim...
Her kişi her toplantıya gitmek zorunda mı?
Mesela forumda bir zamanlar halı sahada futbol oynanması konuşuldu.. Yapılsaydı ben bu buluşmaya gitmeyi düşünmüyordum.. Çünkü oynamayı sevmem.. Gidipte orada millet sahada oynarken de kiminle muhabbet edeceğim.. Olay burada benim için kapanır ve gitmezdim..

Başka bir forumla yıllar evvel bir polonezköy gezisi yapmıştık.. Bu forumada üye olan polotdi nickli Barışta geldi o toplantıya.. Öğlen mangal yapıldı.. İsteyen bir şişe bira içebilir diye konuşuldu.. Yemekten uzun süre sonra araba kullanılacağı ve gene yemek sonrası 5 km lik bir yürüyüş parkurunda yürüyüş yapacağımız için bende içtim.. Barış o toplulukta bira içmeyen tek kişi idi.. O kola içti.. Ne oldu.. Günaha mı girdi kendisi..

leonx
10-09-2012, 10:01
günahını sevabını Allah bilir abi ben orasında değilim işin.içki haramdır ben uygularım başkası uygulamaz kendi bilir.ama uyarmak görevdir emirdir.halı sahaya gidip top oynanmayabilir insanı sıkar dogrudur içki organızasyonuna giden adam içmeyede bilir.halı sahada top oynarsın sıkıntı olmaz ama içmeyen adama içirirsen ne olacak peki abi ? biri spora diğeri harama teşvik farkı ayırt etmek gerekli..iftar organızasyonu düzenlendi belkı tutanda gitti tutmayanda belkı tutmayan arkadasa tutan arkdas vesıle oldu.belkıde bısey degısmedı.ama içki konusu farklıdır abıcım takdır edersınkı..

Ruslan
10-09-2012, 10:06
İçmeyen adama içirme olayını nereden çıkardın anlamadım ben.. ? Kimseyi iç diye zorlayacak bir kişinin bu forumda olduğunu düşünmüyorum ben.. İçmiyorsa da topluluktan dışlanmaz. Muhabbete katılır... Bu kadar basit..

TuorELENSAR
10-09-2012, 10:09
thhhheeeeeyyyyyttttttt, ne olmuş lan burda :D:D oğlum kızdırmayın beni alıcam biramı dalıcam caminin birine haaaaa.
ulan içmeden dalmışsınız birbirinize. Abicim bırakın kim içiyor kim sıçıyorsa kendi paçasına yapsın. tebliğ edilecek diyede kimse kimseyi kırmasın, saygı sınırını aşmasın. Konuştuğunuz insanların kimler olduğunu unutmayın lütfen. ne güzel demiş Neyzen Tevfik, "İkimizde gelsek kıldan köprüye, ben dürüstsem sarhoşkende geçerim".

Allah'a şükür, şimdiye kadar cenazeler hariç camiye gitmemişimdir, oruç tutmamışımdır, mezarlıkta okunan Fatiha hariç dua okumamışımdır, içtiğim içkinin hesabını bilmem, lakabım keşe çıkmıştır, din derslerine şarapla girmişimdir, din konusunda hocalarla kavga etmişimdir, kimseyi kırmamışımdır, kimseyi üzmemişimdir, haram yememiş, kimsenin tavuğuna pişt dememişimdir, söylenmez ama yaptığım hayırların sınırı yoktur.

Ne olacak? Yanacakmıyım? Biliyormusunuz hiçbiriniz? Bu dünyaya yaşamaya geldik kardeşim. Dibine kadar yaşayacağız hepimiz. İçkimide içerim, camimede giderim. Cennetle cehennem arasında yerimi ayırtıp cehennemin sıcağına sırtımı verip cenneteki manzarayıda izlerim. Hayat benim ve kimse karışamaz. Din konuları açılınca nedense bütün dinsizliklerim çıkar ortaya.

Milleti içki için eleştirmektense önce kendinizi eleştirin. Açtırmayın ağzımı benim. Az çok herkes buradaki herkesi bir şekilde iyi kötü tanıyor, kimin ne olduğunu biliyor. Burdaki tüm arkadaşlar canım ciğerimdir, ama din yüzünden, görüş yüzünden, siyaset ve futbol yüzünden birbirlerini kıranlar benide kırmış olurlar!!!

Dini, alkolü ıvırı zıvırı tartışalım, ama kırmadan, üzmeden ve en önemlisi saygısızlık etmeden tartışalım!!!

Hocam köşe yazısı gibi olmuş tebrik ederim, bilgisayarıma kopyalıyorum, ara ara okurum ;)

leonx
10-09-2012, 10:16
zorla dıye bısey yazmadım içirirsen derkende ver bir tanede ben içeyim gibisindendi ama yanlıs anlasılma olmus.kımse kımseye zorla ıcıremez zaten.ama sebep olabılır dıyorum.tartısmaya gerek yok zaten.öylesıne acılmıs bır konu..bunlarda benım dusuncelerım.

LoXoL
10-09-2012, 10:43
zorla dıye bısey yazmadım içirirsen derkende ver bir tanede ben içeyim gibisindendi ama yanlıs anlasılma olmus.kımse kımseye zorla ıcıremez zaten.ama sebep olabılır dıyorum.tartısmaya gerek yok zaten.öylesıne acılmıs bır konu..bunlarda benım dusuncelerım.

Teşekkürler fikirlerini yazdığın için İzzet ;)

Alp_
10-09-2012, 12:00
Peki olayı şöyle düşünelim...
Her kişi her toplantıya gitmek zorunda mı?
Mesela forumda bir zamanlar halı sahada futbol oynanması konuşuldu.. Yapılsaydı ben bu buluşmaya gitmeyi düşünmüyordum.. Çünkü oynamayı sevmem.. Gidipte orada millet sahada oynarken de kiminle muhabbet edeceğim.. Olay burada benim için kapanır ve gitmezdim..

Başka bir forumla yıllar evvel bir polonezköy gezisi yapmıştık.. Bu forumada üye olan polotdi nickli Barışta geldi o toplantıya.. Öğlen mangal yapıldı.. İsteyen bir şişe bira içebilir diye konuşuldu.. Yemekten uzun süre sonra araba kullanılacağı ve gene yemek sonrası 5 km lik bir yürüyüş parkurunda yürüyüş yapacağımız için bende içtim.. Barış o toplulukta bira içmeyen tek kişi idi.. O kola içti.. Ne oldu.. Günaha mı girdi kendisi..

Abi valla bütün mesajların özü özeti bu olmalı bence, bunun üzerine söylenen herşey boş olacaktır, baştan beri anlatılmak istenen de bu sanırım,,

Ruslan
10-09-2012, 12:08

Bir şey daha ilave edeyim..O toplantıda kimse Barış niye kola içiyorsun diye sormadı. Ben neden olduğunu biliyordum.. Hiç bir zaman muhabbetinde dışında kalmadı.. Hatta kendisi en sevilen grup üyelerinden de biridir...
Barış benim otomobil camiasındaki en iyi dostumdur..Ne zaman bana ihtiyacı olsa işimi bırakır ona yardım ederim.. Dini inançları kendisinedir.. Saygı ile karşılarım.. Ara sıra benim ofise gelir. Abdestini alır ona hazırladığım yerde namazınıda kılar..Hatta benim ofise gelir ona hazırladığım sofra da orucunu da açar...Kendisinide büyük bir zevkle hazırlarım o sofrayı..

LoXoL
10-09-2012, 13:27
Bir şey daha ilave edeyim..O toplantıda kimse Barış niye kola içiyorsun diye sormadı. Ben neden olduğunu biliyordum.. Hiç bir zaman muhabbetinde dışında kalmadı.. Hatta kendisi en sevilen grup üyelerinden de biridir...
Barış benim otomobil camiasındaki en iyi dostumdur..Ne zaman bana ihtiyacı olsa işimi bırakır ona yardım ederim.. Dini inançları kendisinedir.. Saygı ile karşılarım.. Ara sıra benim ofise gelir. Abdestini alır ona hazırladığım yerde namazınıda kılar..Hatta benim ofise gelir ona hazırladığım sofra da orucunu da açar...Kendisinide büyük bir zevkle hazırlarım o sofrayı..

bak şimdi oruç tutup sana gelesim geldi abi :D seni sevmeyen ölsün :D

Ruslan
10-09-2012, 13:45
bak şimdi oruç tutup sana gelesim geldi abi :D seni sevmeyen ölsün :D

Gel Hakancığım sanada hazırlarım ne demek..
Yalnız senin için ofise bir kaç boy büyük tencere almam lazım.. Ayarlarız merak etme :P
Beni sevmeyen ölmesin aman diyim.. çok yaşasın...huzurlu yaşasın... :D

Alp_
10-09-2012, 14:18
Murad abi ben de geleyimmiiiiiii? :rolleyes1:
yalnız Hakan abiyle beraber gelirsek senin bizi beslemen için arabayı satman, kredi filan çekmen lazım,, :D

Ruslan
10-09-2012, 14:26
Murad abi ben de geleyimmiiiiiii? :rolleyes1:
yalnız Hakan abiyle beraber gelirsek senin bizi beslemen için arabayı satman, kredi filan çekmen lazım,, :D

Yok yaw..
Dün baktım Hakana.. 2 parça kanat, 2 parça sucuk, 1 parça tavuk pirzola, 2 köfte ve biraz patates kızartmasıyla birlikte bir ekmek götürdü ve doydu... ( Ya da ona öyle geldi :P )
Siz gelin ikinize de ayarlarım bir şeyler.. :)... En kötü ihtimal doymazsanız yemeksepeti.com diye bir internet sitesi var yaw.. 30 dakikada kapıdalar siparişler..

feridun_58
10-09-2012, 14:54
Arkadaşlar daha içmeden Bi dolu tartışması olmuş Bide içilse neler olurmuş kimbilir.İçki bütün kötülüklerin anasıdır. Bizim milletimiz içmeyide bilmiyor iki insan içiyor aslında içemiyor aradan yarım saat geçmiş bi bakmışın bi küfür bi kavga birbirlerini tanımıyorlar biri çıkarıyor bıçağı saplıyor ayılınca benmi yaptım diyor. Ben kendi adıma içkiyi ben içmesemde tanıdığım insanların bu hallerini görmek istemiyorum çünkü insan sarhoş olunca gerçekten çok değişiyor.şimdi ben sarhoş olmam veya o kadar içmem diyen olacaktır.

ezgaba
10-09-2012, 15:06
yav içileceği bira yaaa, 10 tane içilecek hali yok ya :S içtikten hemen sonra direksiyona oturulacak diye de birşey söylenmedi ! Murad abi (Ruslan) 'nin de dediği gibi yürüyüş yapıldıktan sonra hiçbir şey kalmaz. Konu alkole karşı olanlar tarafından çok uzatıldı diye düşünüyorum. Gerekli açıklamalar yapıldı. Alkol kötü tamam bişey demiyorum ama sohbet muhabbette de iyi gidiyor yani. Herkesin dini Allah'la kendi arasında. Çevremde çok gördüm içki kötülüklerin anasıdır diiyip, sokaktaki kızlara laf atanları. Hani günahtan haramdan bahsediyodun noldu ? Yapmayın arkadaşlar olay daha da derine inmesin bu konu uzar da gider :) Sevgi ve saygılarımla :)

feridun_58
10-09-2012, 15:13
Ben Olayın Günah boyutunda değilim isteyen istediğini yapsın ama içen adamın anında içmeyen adam rahat edemez. Bu çok açık ve nettir.

LoXoL
10-09-2012, 15:15
Yok yaw..
Dün baktım Hakana.. 2 parça kanat, 2 parça sucuk, 1 parça tavuk pirzola, 2 köfte ve biraz patates kızartmasıyla birlikte bir ekmek götürdü ve doydu... ( Ya da ona öyle geldi :P )
Siz gelin ikinize de ayarlarım bir şeyler.. :)... En kötü ihtimal doymazsanız yemeksepeti.com diye bir internet sitesi var yaw.. 30 dakikada kapıdalar siparişler..

Senin avatardaki gibi diyon yani? 30 dakikada "Ara Gelsin" :D:D:D:D

Ruslan
10-09-2012, 15:19
Alkol ağzıyla içenle içilir..
Benim kendi bir sınırım vardır.. Karşımdaki de kendi sınırını aşarsa masadan müsaade ister kalkar giderim.. Bu iş zevk için içilir.. Eziyet için değil..
Zaten evde değilde bu tip buluşmalarda araç kullanılmayacaksa maksimum 2-3 şişe bira veya bir kaç duble yüksek alkollü içecekten fazlası içilmemesi lazım..

Zaten içki içmenin ilk şartı çevrene zarar vermemendir.. Veriyorsa onun içeçeği zıkkımın köküdür..

Ruslan
10-09-2012, 15:20
Senin avatardaki gibi diyon yani? 30 dakikada "Ara Gelsin" :D:D:D:D

Aynen... :)

Daywalker
10-09-2012, 15:52
Alkolün haram olduğu ile ilgili bize tebliğde bulunan muhammed ve levent akrdeşime çok teşekkür ediyorum. onlar müslüman olarak görevlerini yerine getirdileri. bunda sonra yapıalcak herhangi bir bira organziasyonunda bu arkadaşalrımız günah ve vebali üzerlerinden attılar. bu tarz ortamlarda bulunmak istemedikleri için kendilerine ayrıca saygı duyuyorum. Karşılıklı hoşgörü herşeyi daha iyi hale getirir. olayı uzatmanın manası yok. bence Bu konuya daha fazla yorum yapılmamalı. Organizasyon yada buluışma açarken başına Alkollü diye yazasrsınız. Diğer arkadaşlarımız konuya dahi girmezler. ama dediğim gibi alkol aldıktan sonra katii suret le direksiyona geçmek yok. eğer varsa öyle bir alternatif onu yapalım. illa araçlarımızla gelcez diye bi şey yok. Toplu taşıuma araçları en ideali. içmeyen bi arkadaşımızı günahımıza ortak etmedikten sonra sorun yok...

konu daha fazla uzamasın bence...

saygılar...

Ruslan
10-09-2012, 16:08
Arkadaşlar o değilde ben aşağıda linkini verdiğim video da bulunan ağacın tohumunu arıyorum :). Türkiyede yetiştirebilirmiyiz acaba?..

http://www.dailymotion.com/video/x8mdac_kafa-yapan-meyve-ve-sarhoy-olan-hay_fun

Yaptığım araştırmada :

Afrika'da yetişen tohumları protein açısından zengin, meyvesi yenen ve likör yapımında kullanılan, yağı ise afrika'nın en önemli kozmetik hammaddelerinden biri olan bir bitkidir. (sclerocarya birrea). Afrika'da, Etiopya ve KwaZulu-Natal (Güney Afrika) arasındaki topraklarda yetişen "Marula" adlı ağaç, sağlık saçan özellikleri ile dikkat çekiyor. Bir portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içeren "Amarula" adında altınsarısı, erik büyüklüğünde meyve veren Marula, yerli halk tarafından büyük bir nimet olarak kabul ediliyor. Meyvelerinden reçel, bira ve şarap üretilebilen ve yağı ile cilt bakımı ve burun-kulak damlası olarak yarar sağlayan Marula, kozmetik firmalarının da dikkatini çekiyor. Bir Alman firmasının "Amarula cream" adı altında ürettiği bir likör ile damaklara hitap eden Marula, doğal ortamlarında yaşayan fil ve zürafalar tarafından da severek yeniliyor.

Meyve nin en büyük özelliği ise kendi bünyesinde alkol barındırması yani 3- 5 meyvadan sonra "kafam güzel abi" moduna girebilirsiniz.

TuorELENSAR
10-09-2012, 17:55
Arkadaşlar o değilde ben aşağıda linkini verdiğim video da bulunan ağacın tohumunu arıyorum :). Türkiyede yetiştirebilirmiyiz acaba?..

Yaptığım araştırmada :

Afrika'da yetişen tohumları protein açısından zengin, meyvesi yenen ve likör yapımında kullanılan, yağı ise afrika'nın en önemli kozmetik hammaddelerinden biri olan bir bitkidir. (sclerocarya birrea). Afrika'da, Etiopya ve KwaZulu-Natal (Güney Afrika) arasındaki topraklarda yetişen "Marula" adlı ağaç, sağlık saçan özellikleri ile dikkat çekiyor. Bir portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içeren "Amarula" adında altınsarısı, erik büyüklüğünde meyve veren Marula, yerli halk tarafından büyük bir nimet olarak kabul ediliyor. Meyvelerinden reçel, bira ve şarap üretilebilen ve yağı ile cilt bakımı ve burun-kulak damlası olarak yarar sağlayan Marula, kozmetik firmalarının da dikkatini çekiyor. Bir Alman firmasının "Amarula cream" adı altında ürettiği bir likör ile damaklara hitap eden Marula, doğal ortamlarında yaşayan fil ve zürafalar tarafından da severek yeniliyor.

Meyve nin en büyük özelliği ise kendi bünyesinde alkol barındırması yani 3- 5 meyvadan sonra "kafam güzel abi" moduna girebilirsiniz.

O meyve bizim iklime uyum sağlar mı bilmiyorum ama seracılık diye bişey var sonuçta, hatta icabında toprağını bile getirir yetiştiririz, bence çok iyi bir proje. Sansasyonel olur.
Onun haricinde bir mantar çeşidi var japon mu ne, yiyince kafa yapıyormuş, mantar yetiştirmek daha kolay abi aklında olsun ;)

EMRE ERASLAN
10-09-2012, 18:49

Yaptığım araştırmada :

murat abi bu agacın vıdeosunu ızlemıstımm bı kere meyvesını yıyen hayvanların halını bı gor altına yaparsın gulmekten koca fıl bıle yan gelıyor maymunlar yururken takla atıyor dusmekten fena bısey :)))

LEWİS_16
10-09-2012, 19:40
arkadaşlar ben içki içilmemesi kanısındayım vede içmem.dikkat ederseniz konunun açılma yeri buluşmalar ve organızasyonlar.organızasyon herkese acık olan bir yapıdadır.ama alkol konusu malum kısıden kısıye.ıtıraz konusu
zaten herkesın katılması durumudur.içmeyen bir insan o organızayona nasıl katılır ? konu döndü dolastı din ve
harama sevaba.içende kendıne ıcmeyende.fakat iş bulusma mevzusuna gelınce ıcenler buraya içmeyeneler suruya
bölünme olur diye düşünüyorum ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilemiyorumda.haddimi aştıysam özür dilerim kimseye
de kastım yok hepınız abim ve kardesımsınız.saygılar...sonuna kadar katılıyorum.....!

Leonturco
10-09-2012, 19:57
Burada hacı hocalık da yapmıyoruz, alkolik gruba da bağlamıyoruz. Daha önce benzer bir başlığı uyardım ve de sildim. Orada gerginliğe sebep olduğu için bir daha uyarmayacağım dedim ama o zaman beklediğim sonuç bu konuya yansımış. Bu foruma hergün bir sürü insan giriyor. Kimileri dindar, kimileri dindar olmayabilir ama sonuçta birbirmize saygı göstermemiz gerekiyor. Ben de içki içerim ama burada hadi içelim, gezelim diye konu açmıyorum. Benim için iki sebebi var. Birincisi bu forumda "Cumanız Mübarek Olsun" diye bir konu varken içki ile ilgili bir konu açmak rahatsızlık yaratacaktır ki örneği görüyoruz., ikincisi ise buluşmalar da alkol alımına bir nevi teşvik olacaktır. İçkinin kimi ne kadar çarpacağı belli olmaz ve bu yüzden de bir takım tatsızlığa sebep olabilir. Konudaki tüm mesajları okumadım ama birkaçını okuyunca seyrini hemen anladım. Bence bu tür bir organizasyon yapacaksanız konuyu buraya açmayın, aranızda yazışın haberleşin ama foruma yazmayın. Forumun yöneticilerinden biri olarak benim düşüncem bu yöndedir. Başkalarını bilemeyeceğim.

LEWİS_16
10-09-2012, 20:27
Burada hacı hocalık da yapmıyoruz, alkolik gruba da bağlamıyoruz. Daha önce benzer bir başlığı uyardım ve de sildim. Orada gerginliğe sebep olduğu için bir daha uyarmayacağım dedim ama o zaman beklediğim sonuç bu konuya yansımış. Bu foruma hergün bir sürü insan giriyor. Kimileri dindar, kimileri dindar olmayabilir ama sonuçta birbirmize saygı göstermemiz gerekiyor. Ben de içki içerim ama burada hadi içelim, gezelim diye konu açmıyorum. Benim için iki sebebi var. Birincisi bu forumda "Cumanız Mübarek Olsun" diye bir konu varken içki ile ilgili bir konu açmak rahatsızlık yaratacaktır ki örneği görüyoruz., ikincisi ise buluşmalar da alkol alımına bir nevi teşvik olacaktır. İçkinin kimi ne kadar çarpacağı belli olmaz ve bu yüzden de bir takım tatsızlığa sebep olabilir. Konudaki tüm mesajları okumadım ama birkaçını okuyunca seyrini hemen anladım. Bence bu tür bir organizasyon yapacaksanız konuyu buraya açmayın, aranızda yazışın haberleşin ama foruma yazmayın. Forumun yöneticilerinden biri olarak benim düşüncem bu yöndedir. Başkalarını bilemeyeceğim.düşüncelirine katılıyorum abi benmde içen bi dünya yakınım dostıum var tabiki forumdanda var ama dediğin gibi bu forumda konu açılarak yapılmasını doğru bulmuyordum bunuda söyledim zaten herkese saygılar:)

Sinan
10-09-2012, 21:34
Ben Olayın Günah boyutunda değilim isteyen istediğini yapsın ama içen adamın yanında içmeyen adam rahat edemez. Bu çok açık ve nettir.yoo, gayet de olur. İçilen yere, içen kişilere bağlıdır bu. Çoook çıktım alkol odaklı mekandan hiç içmeden, gayet de rahattım :)

--

Hoşgörülü olsak herşey çözülüüüüüür. :)

suniUA
10-09-2012, 22:20
Olacaktı şöyle 50'lik buz gibi Tuborg ohhh. :) Bir de arkadaşlar lütfen milletin ne içip ne içmeyeceğine karışmayın. Tamam içkili araba kullanmayın diyebilirsiniz fakat yok içki haramdır zıkkımdır falan filan ayıp oluyor. Bir tek siz mi biliyorsunuz onun haram olduğunu veya kendinizi Allah ile bir mi tutmaya çalışıyorsunuz. Çünkü içkiyi Allah yasaklamış siz değil.

RoniN
10-09-2012, 22:21
izmir harici böyle konu açmayın bence :)

Ruslan
10-09-2012, 22:32
Ben başka bir internet sitesine daha üyeyim.. Katılımcı sayısı burası kadar fazla değil.. Herkes birbirini tanıyor. O sitede özel bir mesaj var tüm alkollü içeceklerin tartışıldığı.. Çoğu kişiyi 10 seneden beridir tanırım. Hiç kimse alkollü araç kullanırken kaza yapmadı...
Sunay'ın mesajı bana göre doğru olmamış.. Herkesin içtiği kendinedir. Reklam yapmakta doğru değil, özendirmeyi de doğru bulmuyorum bu sitede ama Murat'ın yazdığıda bana doğru gelmedi. Kendi aramızda bir toplantı yapalım desek ben kimin böyle bir toplantıya katılıp kimin toplantıya katılmayacağını nereden bileceğiz..

whitemoon
10-09-2012, 23:00
ARkadaşlar bu konu ne kadar anlamsız bir şekilde uzamış gitmiş hayret doğrusu bence TUGRUL,MURAT KUL ve SİNAN arkadaşımızın ortak düşünce herkesin dini düşüncelerine saygı duyalım, kimsenin düşüncelerini yargılamayalım.Burda yazan herkesinde dininin her türlü vecibesinin farkından olduğunu düşünüyorum.Kimseye birşeylerin hatırlatılmasına gerek yok çünkü aramızda çocukta yok.Bu tarz organizasyonları aramıza özelden yada cep telefonu aracılığıyla düzenleyebilirsek daha doğru olacaktır.Ama bu organizasyona ben her türlü katılacağım bilginiz olsun. NOT: Tek şartım organizasyon araçsız olursa :) . Burdaki amacın bence kimse rahatsız etmek yada ortalığı dağıtmak olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Ama birde atasözümüz var ALKOL ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR. Bunu ne tarafa yorduğun önemli.Bazısı derki evet alkol alınınca herkes sarhoşu olur dağıtır.Bazısıda derki evet şise farklı duruyor ama içildimide bir farklı:)

RoniN
10-09-2012, 23:04
Hakan abi bu arada senin göbeğinde sebebi çıktı ortaya. Benimkinide tahmin edebiliyosundur :) Bak levente dal gibi adam.

whitemoon
10-09-2012, 23:07
Hakan abi bu arada senin göbeğinde sebebi çıktı ortaya. Benimkinide tahmin edebiliyosundur :) Bak levente dal gibi adam.

Bencede haklısın Ayberk :)

LEWİS_16
10-09-2012, 23:09
Hakan abi bu arada senin göbeğinde sebebi çıktı ortaya. Benimkinide tahmin edebiliyosundur :) Bak levente dal gibi adam......:))) sağol kardeşim benim mümkün olduğunca zararlı şeylerden uzak duruyorum alkol sigara vb gibi...:)

RoniN
10-09-2012, 23:09
Bencede haklısın Ayberk :)

Alkol = göbek

göbek = sağlık sorunu.

he içiyormuyuz içiyoruz o ayrı konu ama kötü birşey olduğunuda herkes biliyor.

RoniN
10-09-2012, 23:12
.....:))) sağol kardeşim benim mümkün olduğunca zararlı şeylerden uzak duruyorum alkol sigara vb gibi...:)

Sigara hiç içmedim işim olmaz arasıra nargile onuda beceremiyorum.

Alkolde ortam olacak arkadaşlar olacak öyle yani denk gelmesi lazım.

Uzak durabiliyorsan zaten helal olsun nefsin sağlam :)

LoXoL
10-09-2012, 23:16

Yok Ayberk, çok önemli bir şey olmadıktan sonra içmem ben. Sosyal içici sınıfındayım. Hele evde yılbaşı hariç kesinlikle içmem. :)

RoniN
10-09-2012, 23:17
Yok Ayberk, çok önemli bir şey olmadıktan sonra içmem ben. Sosyal içici sınıfındayım. Hele evde yılbaşı hariç kesinlikle içmem. :)

Aynen abi toplumsal birşeyler olması lazım. Mesela tuğrullar erdiller felan geleceklerdeeeeeeeeeeeeeeee toplanacazdaaaaaaaaaaaaaaa içecezzzzzzzzz. Eşşek ölecekte ters dönecek hesabı :)

LoXoL
10-09-2012, 23:33
ters dönmesini bırak pamuk filan lazım :D:D:D anca belki.

ErdilErdem
10-09-2012, 23:37
Aynen abi toplumsal birşeyler olması lazım. Mesela tuğrullar erdiller felan geleceklerdeeeeeeeeeeeeeeee toplanacazdaaaaaaaaaaaaaaa içecezzzzzzzzz. Eşşek ölecekte ters dönecek hesabı :)

Sen ne zaman geliyon olm istanbul'a gelde yarım kalan şu işi halledelim artık:D

Sinan
10-09-2012, 23:37
.....:))) sağol kardeşim benim mümkün olduğunca zararlı şeylerden uzak duruyorum alkol sigara vb gibi...:)

roccodan da uzak duraydın iyiydi. Sattın güzelim 333'ü :)

LEWİS_16
11-09-2012, 00:06
roccodan da uzak duraydın iyiydi. Sattın güzelim 333'ü :)333 geri geliyo desem....:))))

leonx
11-09-2012, 00:16
333 geri geliyo desem....:))))
süper olur :) senden çok ben üzüldüm valla.

LoXoL
11-09-2012, 00:18

Şaşırmadım desem :D :P

LEWİS_16
11-09-2012, 00:20
süper olur :) senden çok ben üzüldüm valla.way izzetim bu kadar sevildiğini bilmiyordum.....:))

LEWİS_16
11-09-2012, 00:21
Şaşırmadım desem :D :Pabimsinyarın ola hayrola diyorum o zamn:)))):P

LoXoL
11-09-2012, 00:22
abimsinyarın ola hayrola diyorum o zamn:)))):P

yapamazsın oğlum sen onsuz :D:D

leonx
11-09-2012, 00:24
sitede sevdiğim 4 adet araç var.biri oydu :) modifiye olarak yoksa hepsi bir birinden güzel.

platinne
11-09-2012, 00:29
Üşenmeden tek tek okudum bütün mesajları. 11. sayfaya gelmişiz benimki okunmaz bile muhtemelen :D Hemen hemen herkesin dediğine katılıyorum. Yanar dönerlik değil de İstanbul'da öğrenebildiğim bir şey: Saygı.

Kırıkkale'de, Anadolu'nun bağrında doğdum büyüdüm. Kızılırmak muhteşem bir bereket getirir memleketime. Geceleri kıyısına insanlar oturur, içer, sohbet eder. Ayıplanır. Keskin memleketimin bir ilçesidir. Abdalları ile meşhur. Bu insanlar o sazı, türküyü ayık kafayla üretemezler, çalamazlar. Ama inanılmaz saygı görürler. Ramazanlık günde şehirde ortalık yerde yemek yeyip içene rastlanmaz, ayıplanır. Orucunu tutmayan gizliden yapar onu. Değişik kıyafetler, saçlar, küpeler ayıplanır. 2007 senesi olması lazım. Saçlarım uzunken cuma namazına gittiğimde cemaatten sataşan oldu. Sen kız mısın, ne işin var burda gibisinden. Rahatsız olmuştum, üzülmüştüm. Güya Kırıkkale'nin en elit yerlerinden birinde büyüdüm. Tüpraş Lojmanları hem şehrin dışındadır. Hem de içerisindeki insanların kültürü, görgüsü şehirdekilerden farklıdır. Orada dahi içen insan garipsenirdi.

Bugüne kadar ağzıma içki sürmedim, merak etmedim, heveslenmedim. Okumak için İstanbul'a geldiğimde içki içmeyen neredeyse tek adam olduğumu gördüm. Çok garipsedim. Bir süre içip içip sarhoş olanları ayıpladım da. Sonradan karşımdaki insanın içtiği içkisinin kendisini bağladığını farkettim. Benim ona içme ya da iç demem ciddi anlamda hiç bir etki bırakmıyordu. Üstüne, aynı burada olduğu gibi, insanları rahatsız ediyordu.

Arkadaşlarım beni bu ortamlara çağırmaktan ben de gitmekten çekinmedim. Sarhoşla çok güzel sarhoş olurum ki bu da biyolojik olarak mümkün. Aynı zamanda mükemmel sarhoş şoförüyümdür. İçkisini içen, zinasını yapan, orucunu tutmayan, namazını kılmayan insana insan gibi saygıyla bakmayı öğretti bana İstanbul. Bahsi geçen şeylerin tamamen inançtan ibaret ve her koyunun gerçekten kendi bacağı olduğunu gösterdi.

Teknoloji, bilgi çağı, internet falan bu noktalara gelmişken, araba sahibi olabilecek insanlar bu foruma üye olmuşken, karşımızdaki insanların haramı ya da helali bilmeyecek durumda olacaklarına inanmıyorum. Kişinin tamamen kendi tasarrufu ile birlikte inandığı şeyleri yaşamaya hakkı var. İçki içmeyen birisi gayet de rahatlıkla alkollü ortamda bulunabilir, sohbet edebilir, keyif alabilir. Bu tamamen içki tü kaka bakışını içene de yansıtmakla, onun alkol tercihini kişiliğiyle birleştirme yanlışından ibaret.

Hakan Abi dünya şey yazmış bunu bunu yaptım diye. Benim gönlümden geçerdi ki keşke öyle değil de diğer türlü yapmış olsaymış. Ama o tercih konusu Hakan Abi'yi ne kötü birisi yapar, ne ahlaksız, ne terbiyesiz ne de başka bir şey. Hakan Abiyi sevmeyen çıkar mı şu forumda sizce? Abi senin üzerinden yardırdım kusura bakma :)

Sevgili abilerim, arkadaşlarım, kardeşlerim; tercihlere karşılıklı saygı tabanında gereken olgunlukla davranmalıyız. Alkolden ve ortamından hazzetmiyorsan hiç bakmazsın bile o başlığa yazıya. İstiklal Caddesi'nde Nevizade'ye Küçük Beyoğlu'na girmezsin sıkıntısıyla, gürültüsüyle karşılaşmamak için. Bu şekilde içeni içmeyeni bir araya gelmek istiyorsa dönüp napıyorsunuz bre zındıklar, içki haram demek de doğru değil. En başta da söylediğim gibi herkesin bu tür şeyleri normal şartlarda inansın, inanmasın, kabul etsin, etmesin biliyor olduğunu kabul ediyorum.

Organizasyon düzenlenmek isteniyorsa kişiler başlığın altında toplanır, haberleşir, eğlenir. Gidip gitmemek aynı içip içmemek gibi kişilerin hür iradesinde kalmış olur.

Ana Britannica ansiklopedisinden Alkol tanımını okudunuz.. :D

LEWİS_16
11-09-2012, 00:32
yapamazsın oğlum sen onsuz :D:Dsanırım yapamyorum abim:)))

LEWİS_16
11-09-2012, 00:32
sitede sevdiğim 4 adet araç var.biri oydu :) modifiye olarak yoksa hepsi bir birinden güzel.teşekürler elime geçerse dahada güzel oluck inşallah:))))

leonx
11-09-2012, 00:38
okudum kardeşim :)

srhtdmn
11-09-2012, 02:14
platinne ne kadar guzel anlatmissin, ellerine saglik diyelim. O kadar onemli konulara deginmissin ki, tabi bunu anlayabilmekte mesele. Bu arada yazarlik, kose yazarligi vs yapmalisin. Bu tavsiyemi dusunmelisin bence :)

TuorELENSAR
11-09-2012, 08:15
Üşenmeden tek tek okudum bütün mesajları. 11. sayfaya gelmişiz benimki okunmaz bile muhtemelen :D Hemen hemen herkesin dediğine katılıyorum. Yanar dönerlik değil de İstanbul'da öğrenebildiğim bir şey: Saygı.

Kırıkkale'de, Anadolu'nun bağrında doğdum büyüdüm. Kızılırmak muhteşem bir bereket getirir memleketime. Geceleri kıyısına insanlar oturur, içer, sohbet eder. Ayıplanır. Keskin memleketimin bir ilçesidir. Abdalları ile meşhur. Bu insanlar o sazı, türküyü ayık kafayla üretemezler, çalamazlar. Ama inanılmaz saygı görürler. Ramazanlık günde şehirde ortalık yerde yemek yeyip içene rastlanmaz, ayıplanır. Orucunu tutmayan gizliden yapar onu. Değişik kıyafetler, saçlar, küpeler ayıplanır. 2007 senesi olması lazım. Saçlarım uzunken cuma namazına gittiğimde cemaatten sataşan oldu. Sen kız mısın, ne işin var burda gibisinden. Rahatsız olmuştum, üzülmüştüm. Güya Kırıkkale'nin en elit yerlerinden birinde büyüdüm. Tüpraş Lojmanları hem şehrin dışındadır. Hem de içerisindeki insanların kültürü, görgüsü şehirdekilerden farklıdır. Orada dahi içen insan garipsenirdi.

Bugüne kadar ağzıma içki sürmedim, merak etmedim, heveslenmedim. Okumak için İstanbul'a geldiğimde içki içmeyen neredeyse tek adam olduğumu gördüm. Çok garipsedim. Bir süre içip içip sarhoş olanları ayıpladım da. Sonradan karşımdaki insanın içtiği içkisinin kendisini bağladığını farkettim. Benim ona içme ya da iç demem ciddi anlamda hiç bir etki bırakmıyordu. Üstüne, aynı burada olduğu gibi, insanları rahatsız ediyordu.

Arkadaşlarım beni bu ortamlara çağırmaktan ben de gitmekten çekinmedim. Sarhoşla çok güzel sarhoş olurum ki bu da biyolojik olarak mümkün. Aynı zamanda mükemmel sarhoş şoförüyümdür. İçkisini içen, zinasını yapan, orucunu tutmayan, namazını kılmayan insana insan gibi saygıyla bakmayı öğretti bana İstanbul. Bahsi geçen şeylerin tamamen inançtan ibaret ve her koyunun gerçekten kendi bacağı olduğunu gösterdi.

Teknoloji, bilgi çağı, internet falan bu noktalara gelmişken, araba sahibi olabilecek insanlar bu foruma üye olmuşken, karşımızdaki insanların haramı ya da helali bilmeyecek durumda olacaklarına inanmıyorum. Kişinin tamamen kendi tasarrufu ile birlikte inandığı şeyleri yaşamaya hakkı var. İçki içmeyen birisi gayet de rahatlıkla alkollü ortamda bulunabilir, sohbet edebilir, keyif alabilir. Bu tamamen içki tü kaka bakışını içene de yansıtmakla, onun alkol tercihini kişiliğiyle birleştirme yanlışından ibaret.

Hakan Abi dünya şey yazmış bunu bunu yaptım diye. Benim gönlümden geçerdi ki keşke öyle değil de diğer türlü yapmış olsaymış. Ama o tercih konusu Hakan Abi'yi ne kötü birisi yapar, ne ahlaksız, ne terbiyesiz ne de başka bir şey. Hakan Abiyi sevmeyen çıkar mı şu forumda sizce? Abi senin üzerinden yardırdım kusura bakma :)

Sevgili abilerim, arkadaşlarım, kardeşlerim; tercihlere karşılıklı saygı tabanında gereken olgunlukla davranmalıyız. Alkolden ve ortamından hazzetmiyorsan hiç bakmazsın bile o başlığa yazıya. İstiklal Caddesi'nde Nevizade'ye Küçük Beyoğlu'na girmezsin sıkıntısıyla, gürültüsüyle karşılaşmamak için. Bu şekilde içeni içmeyeni bir araya gelmek istiyorsa dönüp napıyorsunuz bre zındıklar, içki haram demek de doğru değil. En başta da söylediğim gibi herkesin bu tür şeyleri normal şartlarda inansın, inanmasın, kabul etsin, etmesin biliyor olduğunu kabul ediyorum.

Organizasyon düzenlenmek isteniyorsa kişiler başlığın altında toplanır, haberleşir, eğlenir. Gidip gitmemek aynı içip içmemek gibi kişilerin hür iradesinde kalmış olur.

Ana Britannica ansiklopedisinden Alkol tanımını okudunuz.. :D

Mesajın tamamını dikkatlice okudum, üzerine söylenecek bişey olduğunu sanmıyorum.

LoXoL
11-09-2012, 08:31

Çağrı gözlerinden öptüm kardeşim. Ağzına diline parmaklarına sağlık. Yazdıklarımı takma sen :) Din konuları açılınca ben nedense direk dinsizlerin tarafına geçiyorum. Sıkıntı yok yani :D Ayrıca yüzsüzün tekiyim ben, sevsenizde sevmesenizde burdayım kardeşim :P

Leonturco
11-09-2012, 08:36

Bence hiç gitmemişti. :)

LEWİS_16
11-09-2012, 19:26
Bence hiç gitmemişti. :)abim satışnı bile vermiştim inan bugün tekrar satış yaptık düşün yani...:))

gazanfer_ro
22-10-2012, 23:44
bira günleri ne zaman? varmı böyle bi şey? ben her türlü +1

.::ultrAslan::.
23-10-2012, 00:17
Yok aslinda.. bu konuyu acan kisi de uzun zamandir yok buralarda.. :)

gazanfer_ro
23-10-2012, 00:30
Yok aslinda.. bu konuyu acan kisi de uzun zamandir yok buralarda.. :)

olsada fena olmaz hani:)

.::ultrAslan::.
23-10-2012, 00:34
Araclar evin onunde kaldigi ve taxi metro dolmus veya iett ile gidildigi surece guzel olabilir..

gazanfer_ro
23-10-2012, 00:48
Araclar evin onunde kaldigi ve taxi metro dolmus veya iett ile gidildigi surece guzel olabilir..

zaten alkollu araç kullanmak çok çok aptalca olur ben ne zaman kumkapıya gıtsem aracım kapının önünde durur...kaldıki istanbulda geceleri çok çevirme oluyor artık...

Bizage
23-10-2012, 00:55
konu 7 eylülde açılmış, ben açıldığı zaman bakmıştım bana uyan bişey değildi şu ana kadar bir daha açıp bakmadım bile ki hemen her konuyu okuyan biriyimdir..alkole karşı olan veya hoşlanmayan arkadaşlarımın da benim gibi yapmasını tavsiye ederim...o zaman konuda kimse kimseyle karşı karşıya gelmez. eğer açılan konu site için uygun değilse yönetici arkadaşlar zaten gereğini yapacaktır. herhangi biri kartingten hoşlanmıyosa, sinemadan nefret ediyosa,mangalda etten öğürüyosa bu tarz organizasyonlar yapılmayacak mı..? hoşunuza gitmeyen başlıkla ilgilenmeyin arkadaşlar gereksiz mesaj fazlalığı olmasın olası kırgınlıklar gerçekleşmesin...konu başlığı "hadi içki haram mı değil mi tartışalım" olsa idi o zaman normal olarak iki karşıt düşünce tartışılırdı ama şu anki durum için gerek yok boşuna tartışmaya gibi geldi bana...kimse üzerine alınmasın lütfen...

gazanfer_ro
23-10-2012, 01:23
konu 7 eylülde açılmış, ben açıldığı zaman bakmıştım bana uyan bişey değildi şu ana kadar bir daha açıp bakmadım bile ki hemen her konuyu okuyan biriyimdir..alkole karşı olan veya hoşlanmayan arkadaşlarımın da benim gibi yapmasını tavsiye ederim...o zaman konuda kimse kimseyle karşı karşıya gelmez. eğer açılan konu site için uygun değilse yönetici arkadaşlar zaten gereğini yapacaktır. herhangi biri kartingten hoşlanmıyosa, sinemadan nefret ediyosa,mangalda etten öğürüyosa bu tarz organizasyonlar yapılmayacak mı..? hoşunuza gitmeyen başlıkla ilgilenmeyin arkadaşlar gereksiz mesaj fazlalığı olmasın olası kırgınlıklar gerçekleşmesin...konu başlığı "hadi içki haram mı değil mi tartışalım" olsa idi o zaman normal olarak iki karşıt düşünce tartışılırdı ama şu anki durum için gerek yok boşuna tartışmaya gibi geldi bana...kimse üzerine alınmasın lütfen...

konuda tartışma olmuş heralde ben fazla bakamadım...alkol almıyan arkadaşlar bu sıtede böyle bir konunun ne işi var diyebilir kendilerine göre haklıdırlar,bencede yeri değil ama yorum yapmış bulunduk konuyu gündeme getirdiğim için pişmanlık duydum:(