PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seat toledo 1.6 16v vs honda civic 1.6 vtec es

f.demir
08-09-2012, 11:55
araba alacağım ve yorumlarınız benim için çok önemli...geçen sene elimizde focus mk1 vardı ve onu satmak zorunda kaldık.şuan 21 22 bin arası paramız var ve bu iki araç arasında kaldım.performans olarak civic i çok beğeniyorum ama toledonun da konfor ve özellikleri beni toledoya yöneltiyor.sizce nasıl bir tercih yapmalıyım.yorumlarınız için teşekkür ederim..:)

exclusive
08-09-2012, 12:01
tabiki toledo :yes:

Alp_
08-09-2012, 12:04
Honda ve toledo arasında ben hondayı seçerdim ama...
şöyle bir durum var; toledo genelde doğru düzgün kullanılan bir araç, yani kullanıcı kitlesi sakin oluyor, hondaların %80'inin resmen anası ağlatılıyor(tabirimi mazur görün lütfen), "bak lan şimdi vitek aççam hayri" diye diye motorun canına okuyorlar, 7-8 devirlerde geziyor, temizini bulmak mucize olur,, keza km'leri de öyle, çok yüksek,,
ama bir durum daha var, civic de konfor olarak toledodan aşağı kalmaz, bir de yakıt durumu var tabiki honda sakin kullanımda biraz daha az yakar,,
ama konfor ekipmanlarını da düşünürsek toledo daha dolu ve ağırbaşlı bir otomobil,,
ben basarım performans önemli, yakıtı salla derseniz honda, tam tersiyse toledo,,

f.demir
08-09-2012, 12:04
tabiki toledo :yes:

teşekkürler cevabın için..performans olarak yorumlarını bekliyorum

f.demir
08-09-2012, 12:06
teşekkürler cevabın için alp:)

leonx
08-09-2012, 12:08
performans için civic, geriye kalan toledo derim.haa toledo 1,6 16 v in gücü tatminkardır.

mayham85
08-09-2012, 17:56
suan bile üretilmekte olan civic de dahil olmak üzere hiç bir civic, toledo daki konfor ve kalite konusunda rakip bile değildir. toledoda ki süspansiyonun ve ses yalıtımın asla muadili olacak bir mantalite ile üretilmemiştir civic.

Bu yüzden bir çok toledo sahibi en az 5 sene kullanmıştır aracını değiştirmeden. mesela biz 2001 de sıfır aldık 320 küsür bin km oldu halen kullanıyoruz.

gültekin
08-09-2012, 18:13
japon araçlarının gerçeğidir yalıtım sacı ince yol sesi alır gönyesi çabuk bozulur bence de toledo ama çok düzgünse

Musicman
08-09-2012, 21:49
Şahsen Civic derdim. Tabiki kilometresi düşükse, temizse ve güvenlik paket ise. Çünkü performans açısından çok iyidir. Ayrıca ikinci elde satmaya kalktığınızda çok daha kolay satarsınız. Bir nevi maddi yatırım gözüyle de bakabilirsiniz bu yüzden Civic'e. Ama tüm bu dediklerimin dışındaki sebepler açısından bakarsanız da Toledo derim. Yalıtım olsun, ağırbaşlılık olsun..

patrıot
08-09-2012, 21:53
Cıvıc es lerde ne var?Motor harıcınde bır donanım yok bombo bir arac....

halil01
08-09-2012, 22:07
civic kulağa biraz daha hoş geliyor tabi fakat en iyi karar almak istediğiniz aracın 2 sinide kullandıktan sonra verilebilir. 2sinide kullanmış birisi olarak ve 4 5 yıldır toledo 1.6 16 signo plus aracımı da göz önünde bulundurursam bir kere daha toledo alırdım. Hondaların hoe kullanıldığınıda göz önüne almak lazım. Şunda eminimki modifiyeli olsun olmasın toledoların daha yumşak kullandığının ( belli bir oranda) kesin gözü ile bakabilirim. Modifiyeli bir civik 6000 7000 lerde gezerken modifiyeli bir seat a hiç bir sürücü o ızdırabı çektirmez :)

ppusat
02-10-2012, 13:55
2004 signo technam var 170 bınde arkadasımda 2007 cıvıc var 72 bınde ve sureklı kullanırım benım aracım konfor ve sürüş zevki acısından cıvıcten cok daha rahat kesınlıkle toledo derim

Bizage
02-10-2012, 17:15
toledo...performans olarak bakacaksanız hani cuprayla 1.6yı karşılaştıracak olsak tamam dicem de ikisi de 1.6 motor düz araçlar, tamam civic daha atak olabilir ama ne kadar fark edecek...bir de aynı model yılına ait fiyatlarda vtec daha pahalı gibi sanki? kesin toledo ya :)

nail
02-10-2012, 17:28
Honda ve toledo arasında ben hondayı seçerdim ama...
şöyle bir durum var; toledo genelde doğru düzgün kullanılan bir araç, yani kullanıcı kitlesi sakin oluyor, hondaların %80'inin resmen anası ağlatılıyor(tabirimi mazur görün lütfen), "bak lan şimdi vitek aççam hayri" diye diye motorun canına okuyorlar, 7-8 devirlerde geziyor, temizini bulmak mucize olur,, keza km'leri de öyle, çok yüksek,,
ama bir durum daha var, civic de konfor olarak toledodan aşağı kalmaz, bir de yakıt durumu var tabiki honda sakin kullanımda biraz daha az yakar,,
ama konfor ekipmanlarını da düşünürsek toledo daha dolu ve ağırbaşlı bir otomobil,,
ben basarım performans önemli, yakıtı salla derseniz honda, tam tersiyse toledo,,
+1000

AhmetSEL38
02-10-2012, 18:58
bundan önceki aracım 2004 VTEC II idi, ES, bikere o rakamlara makyajlı ES bulamazsın, ben şahsen 26.750 ye vermiştim,, ha rakamı geç hangisi dersen, ben yine de Honda derim :(
çünkü ben TDİ almak için satmıştım kardeş, benzinli Toledo mu VTEC mi??? VTEC...