PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az km yapan aracın bakımı - Leon TDI DSG

tripanazomi_1
09-09-2012, 01:25
Merhablar ,
Yakında 1 yıl olacak aracı alalı. 2.araba olması ve doğum nedeniyle şuanda araç 3500 km de bu gidişle 4k olmaz bile diyebilirim bakıma daha 45 gün var. Sonuçta 1 yıl olacak ve 15k yada 1 yıl dolmuş olacak , araç herhalde toplamda max 70-80 saat fiili olarak motoru çalıştı diyebilirim.

filtreler (mazot, yağ, polen,hava ) ve yağ dışında değişen birşey beklemiyorum. (tabi servis yazılım güncelleme vb durumlar varsa , bir kablo takıp bilgisayardan güncelle tuşuna basmak zahmetine ek para istemezse)

Araç kullanım dışında hep kapalı garajda durmuştur.

Şimdi 1 yıl doldu yinede geleceksin sözünü elbette tüm servisler söylemekte ;Elbette ilk aşınmalardan dolayıda yağ ve filtresinin değişimi gerektiğine inanmaktayım.
Araç Avekten alındı , bu ilk servisin 250 TL den fazla olması anlamsız geliyor ancak 350 li rakamları bulacakmışız gibi geliyor.

Sorum ; hadi yağ ve filtresi değişti diyelim. diğer filtrelerin kirlendiğini bile düşünmüyorum ama bunu bana hangi dürüst servis gerçekten söyler ?
Bu konuda avrupa yakasında hangi yetkili servise gidilir ; alıp yağımı gideyim diyorum hatta.
Aşağıdakilerin hepsine gidebilirim ;
Avek
Altur
Aygüv
Doğuş
Mez

gültekin
09-09-2012, 01:41
aygüv e git gökhan ı gör

jhan71
09-09-2012, 02:09
15bin de ki masraf neyse aynı o çıkar. oda 350 civarı

mayham85
09-09-2012, 07:33
Alıp yağınıızı giderseniz ilk günden aracınız garanti dışı kalır. Gidin servise 50 tl 100 tl den kaçacağım derken yepyeni aracın garantisini bozmayın derim.

mican
09-09-2012, 10:28
Alıp yağınıızı giderseniz ilk günden aracınız garanti dışı kalır. Gidin servise 50 tl 100 tl den kaçacağım derken yepyeni aracın garantisini bozmayın derim.

kaputun altında yazan Castrol 5w30 yağını götürdüğün zaman hiç birşey diyemiyorlar ki ben şimdiye kadar hep kendi yağımla gittim sorunda olmadı

mayham85
09-09-2012, 15:18
muratcan cım face den gerekli bilgilendirmeyi yaptım diye düşünüyorum.

Her şeyin yazılısı dökümanlısı makbuldur. Dışardan aldıgın yagın doğru yağ olmadıgını inkar edebilme hakkına sahipler yasal olarak

mican
09-09-2012, 18:34
muratcan cım face den gerekli bilgilendirmeyi yaptım diye düşünüyorum.

Her şeyin yazılısı dökümanlısı makbuldur. Dışardan aldıgın yagın doğru yağ olmadıgını inkar edebilme hakkına sahipler yasal olarak

evet abi o konuda haklısın yarın zaten gerekli görüşmeleri yaparak bu belgeyi isteyeceğim

gültekin
09-09-2012, 18:39
aygüv e git gökhanı bul

sweetcrazy
09-09-2012, 21:22
yetkili serviste tanıdık olmadığı sürece prosedür gereği yıl dolduğundan bütün değişmesi gerekenleri değiştirirler diye düşünüyorum.garanti var nasılsa kaçamazsın hesabı..