PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 (dört) mevsim lastik

leonx
24-09-2012, 20:42
195x65x15 ebatında 4 mevsim lastik alacağım.marka ve model tavsiyesi bekliyorum.şimdiden teşekkurler..

burak mehmet
24-09-2012, 21:21
4 mevsim yani -15 derece soğuğa ve +35 derece sıcağa dayanabilen bir kauçuk üretilmediği için 4 mevsim lastik diye bişey yoktur....

lastik seçiminizi belirlemek için kriterleri belirlemeniz lazım
1.Fiyat aralığınız nedir?
2.lastik ömrü 40-50k km veya 3 yıldır nekadarını kullanabileceksiniz?
3.konformu ön planda yoksa sportiflikmi yoksa ikisinden de ödün verip ortayolmu bulmak istersin?

yılda en az 4 takım lastik alan birisi olarak elimden geldiğince yardımcı olmak isterim...

hamdi doğan
24-09-2012, 21:31
4 mevsim yani -15 derece soğuğa ve +35 derece sıcağa dayanabilen bir kauçuk üretilmediği için 4 mevsim lastik diye bişey yoktur....

lastik seçiminizi belirlemek için kriterleri belirlemeniz lazım
1.Fiyat aralığınız nedir?
2.lastik ömrü 40-50k km veya 3 yıldır nekadarını kullanabileceksiniz?
3.konformu ön planda yoksa sportiflikmi yoksa ikisinden de ödün verip ortayolmu bulmak istersin?

yılda en az 4 takım lastik alan birisi olarak elimden geldiğince yardımcı olmak isterim...

Aynen conivaynen zaten yeni yasa çıktımı bilmiyorum ama yakında çıkar 7derece altındaki hava şartlarında kış lastiği kullanmak zorunlu olucak. Kullanmayanlar ceza yiyecek. Ceza yemektense hem kış lastiğinizi alın hemde yazlık lastiğinizi böylece daha uzun süreli ve daha güvenli yol yapmış olursunuz..

leonx
24-09-2012, 21:43
anladım üstat.ben fazla km yapan biri değilim.yılda 10-15 bin arası km yapıyorum.lastiklerimin pek tadı yok ve biri yanak tarafından yarıldı.yarın insallah 4 adet alacagım.sagdan soldan duydugum kıslık yerıne mevsımlık al demeleriydi.kıslık alsam yazında almam gerekecek fazla malıyetlı oluyor bana.o yuzden mevsımlık dıye yazmısdım yoksa mecburen yazlık alıp zincir kullanacağım.marka yada model olarak neyı tavsıye edebılırsınız? şehir içi kullanım konfor ve sportiflik bir arada olacak fiyatıda fazla aşmıyacak 600 tl ye kadar..

burak mehmet
24-09-2012, 21:55
Düşündüğünüz fiyat almak istediğiniz tarzda lastik için uygun..
nokian (http://www.lastiknokian.com/lastikDetay.aspx?URUNID=13)

kesinlikle memnun kalınacak çok sessiz yumuşak hamurlu kolay ısınan zor yoldan ayrılan bir lastik...

leonx
24-09-2012, 22:08
Düşündüğünüz fiyat almak istediğiniz tarzda lastik için uygun..
nokian (http://www.lastiknokian.com/lastikDetay.aspx?URUNID=13)

kesinlikle memnun kalınacak çok sessiz yumuşak hamurlu kolay ısınan zor yoldan ayrılan bir lastik...

çok teşekkür ederim ilginizden ötürü..

cagan
24-09-2012, 22:19
öbür aracıma falken almıştım 2009 senesinde hala kullanıyorum ıslak yol performansı çok güzeldi lastiğin üzerinde zaten daha fazla su tahliye etmesi için delikler var yazlarıda çok memnundum yol tutuşundan yaz sıcagında kıbrısta kullandım banamısın demedi performansındanda kayıp yoktu,fiyatıda uygundu michelin pirelli bridgestone markalarına göre aldığım zaman ama suanda nedir bilmiyorum,bakın ama tavsiye ederim

leonx
24-09-2012, 22:32
memnunsanız almamak icin sebep yok :)

cagan
24-09-2012, 22:58
çok memnunum alırken çok iyi hatırlıyorum michellin ler 600 lira bridgestonelar 500 liraydı lastikçi abi bridgestone la aynı kalite demişti 400 liraya almıştım falkeni,ilk başta şüphelerim vardı ama sonradan kararım değişti ziex serisiydi lastiğin modelide bi inceleyin fiyat karşılaştırması yapın ben kesinlikle tavsiye ediyorum

16ns943
24-09-2012, 23:00
Bahar ve yaz için Continental PremiumContact 5,
Kış için Continental WinterContact 830 veya 850,

Yukarıda bahsettiğim lastikleri kullanıyorum çok memnunum. Kışın zincir derdin yok rahatla kullanabilirsin. Diğer arkadaşlarında belirttiği üzere 10 derece altında sertleşmeyecek yaz lastiği, 10 derecenin üzerinde dayanacak kış lastiği yoktur yani bu ikisinin özelliklerini taşıyacak hamur daha üretilmedi.

Not: Goodyear Vector serisi 4 mevsim diye geçer üzerinde sembollerinde var ama olumsuz yönleri çok. Aracım 2006 model 48000km de uygun lastiği bulana kadar 4 takım değiştirdim ve şu anda 5. takımı kullanıyorum ve sonunda buldum.

leonx
24-09-2012, 23:23
http://www.lastikcim.com.tr/Pirelli-Cinturato-P6-19565R15-91H,PR-1943.html bunu kullanan varmı acaba ?ve yahut pirelli hakkında yorumlarınız.suan uzerındekıler p 6000 ama yol tutus sıfır dıyebılırım.birde sert sanki.

16ns943
24-09-2012, 23:32
http://www.lastikcim.com.tr/Pirelli-Cinturato-P6-19565R15-91H,PR-1943.html bunu kullanan varmı acaba ?ve yahut pirelli hakkında yorumlarınız.suan uzerındekıler p 6000 ama yol tutus sıfır dıyebılırım.birde sert sanki.

Pirelli güzel ama hamuru sert bu da önden çekişli araçlarda kaymaya neden oluyor ve yürüyene, janta etkisi çok oluyor. Goodyear effectionGrip yada Continental PremiumContact 5. Pirelli'den sonra Continental de gürültü azalacak, tutuş artacak, süspansiyonda fark edilir yumuşama göreceksin.

leonx
25-09-2012, 00:34
Pirelli güzel ama hamuru sert bu da önden çekişli araçlarda kaymaya neden oluyor ve yürüyene, janta etkisi çok oluyor. Goodyear effectionGrip yada Continental PremiumContact 5. Pirelli'den sonra Continental de gürültü azalacak, tutuş artacak, süspansiyonda fark edilir yumuşama göreceksin. contiyi baya ovuyorlar eski aracımda mıchelin energy vardı oda ıyıydı onada bakayım ozaman.

altıpatlar
25-09-2012, 00:49
lastik olarak favorim her zamanki gibi NOKİAN dan yanadır kışlıklarını aldım görüntü desen hamur olarak süper gözüküyor..
yalnız dört mevsim olarak nokian da pek teknoloji yok gibi...
bu işin duayeni ilk lastik mucidi olan goodyeardır...
1 ay önce kamyonetimiz için zincir takmamak uğruna dört mevsim lastik arıyordum sadece bu sistem goodyeardı olduğunu gördüm vector 2 hem kanuna uyumlu M+S yazılı ve dişleri tıpkı kışlıklar gibi zikzak ama fazla yumuşak olmayan kaliteli türk menşeili bir lastikdi şu an kullanıyoruz çok memnunuz yol tutuş şahane...
sonra verdiğiniz ölçülerde transit connent aracımız içinde düşündüğümüz vector +5 modeli güzel gözüküyor... sitesinden araştırın hak verirsiniz...http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/vector-5-plus/index.jsp?from=browse

Vector 5+ / Eagle Vector 2+

Hava şartları ne olursa olsun her mevsime ayak uyduran uygun maliyetli lastikler
Yıl boyu performans
Tüm yol koşullarında çekiş gücü
Azaltılmış suda kızaklama riski
Çevreye karşı daha nazik

Yıl boyu performans

Tüm yol koşullarına adapte olabilen bir lastikle yıl boyu sürüşün tadını çıkarın. Goodyear'ın SmartTRED Weather Reactive Teknolojisi her türlü hava koşuluna uyum sağlayabilmek için lastik sırtının farklı bölümlerini harekete geçirir.

Tüm yol koşullarında çekiş gücü

Vector 5+ ve Eagle Vector 2+, hem kuru hem de kaygan yollarda üst düzey kontrolü sürdürmenize yardımcı olan diş düzenine sahiptir. Sırt bileşeni, çeşitli hava şartlarında kavramanızı en üst düzeye çıkartmak için tasarlanmıştır.

Yüksek kızaklama direnci

Goodyear’ın V-TRED Teknolojisi ıslak zeminde ve erimiş kar bulunan yollarda kızaklama riskini azaltır. Lastiklerdeki oluklar, kontrol altında olmanızı sağlayarak suyu ve çamuru hızla boşaltır.

Çevreye karşı daha nazik

Vector 5+ ve Eagle Vector 2+, yeryüzüne daha az zarar veren yeni bileşenler kullanıyor. SmartTRED Teknolojisi, bu lastiklerin çevre üzerindeki etkisini azaltarak değiştirme gerektirmeden önce uzun süre dayanmasını sağlar.

Neden Goodyear seçilmeli?

Her Goodyear lastiğinin ardında yüzyıldan uzun ve güvenliği temel alan bir yenilik süreci vardır. Daha güvenli, uzun ömürlü ve çevreye karşı daha nazik lastikler üretmeyi taahhüt ediyoruz.

Goodyear ile performans ve gönül rahatlığı standarttır.

Devamını okuyun

Lastik listesine dön

leonx
25-09-2012, 01:23
good year kar lastiğinde baya iyi diyorlar.yazlık alayım diyorum goodyeara da bakacam.bakıyoruz ama fiyatlarda malum 600 gecmemesi lazım.

altıpatlar
25-09-2012, 09:40
fiyat olarak nokian şu sıralar pahalı kışlıkları bizim araçlara göre ortalama 900 civarı goodyearlar larda kışlık olsun dört mevsim olsun 750-800 den aşağı değil çünkü sonuçta bu iki markada ithal geliyor ve gümrük yiyor...
ama bütçenize göre 600 civarlarda en mantıklısı lassa diyorum türkiye üretildiği için fiyat farkı baya var..
ha kar lastiğinde de snoways era tüv onaylı kaliteli bir lastikdir 150-160 civarı ama yazlıkları için bişey diyemem ağır ticarileri güzel ama yazlık oto modelleri serttir...

haskut
25-09-2012, 13:44
Merhaba elimde aşağıdaki özelliklere sahip Cordobadan önceki aracıma ait satılık lastiklerim var.
Önceki Aracım Olan 2009 Model Ford Tourneo Connecte Ait 4 Adet 195-65R-15T A4 Michelin Alpin Kış Lastiklerinin Özellikleri;
2 Adeti 2011 Şubat Ayında Hepsiburada dan Alınmış Olup ERZURUM da Sadece 2011 ve 2012 Yılını Kapsayan Kış Aylarında Toplam 7 Ay Kullanılmıştır.
2 Adeti 2012 Yılı Şubat Ayında Ford Erzurum Yetkili Satıcısından Sıfır Olarak Alınmış Toplam 2 Ay Kullanılmıştır.
Resimlerini yollaayabilirim.Fiyatta Anlaşırız...
195x65x15 ebatında 4 mevsim lastik alacağım.marka ve model tavsiyesi bekliyorum.şimdiden teşekkurler..

leonx
25-09-2012, 14:05
Merhaba elimde aşağıdaki özelliklere sahip Cordobadan önceki aracıma ait satılık lastiklerim var.
Önceki Aracım Olan 2009 Model Ford Tourneo Connecte Ait 4 Adet 195-65R-15T A4 Michelin Alpin Kış Lastiklerinin Özellikleri;
2 Adeti 2011 Şubat Ayında Hepsiburada dan Alınmış Olup ERZURUM da Sadece 2011 ve 2012 Yılını Kapsayan Kış Aylarında Toplam 7 Ay Kullanılmıştır.
2 Adeti 2012 Yılı Şubat Ayında Ford Erzurum Yetkili Satıcısından Sıfır Olarak Alınmış Toplam 2 Ay Kullanılmıştır.
Resimlerini yollaayabilirim.Fiyatta Anlaşırız...

teşekkür ederim ama ikinci el düşünmüyorum.4 tane alcam 2 işimi gormez.lastiğimin biri yanakla taban birleşim noktasından açma yaptı bende riske atmamak adına komple değişeyim diyorum.

leonx
25-09-2012, 14:08
fiyat olarak nokian şu sıralar pahalı kışlıkları bizim araçlara göre ortalama 900 civarı goodyearlar larda kışlık olsun dört mevsim olsun 750-800 den aşağı değil çünkü sonuçta bu iki markada ithal geliyor ve gümrük yiyor...
ama bütçenize göre 600 civarlarda en mantıklısı lassa diyorum türkiye üretildiği için fiyat farkı baya var..
ha kar lastiğinde de snoways era tüv onaylı kaliteli bir lastikdir 150-160 civarı ama yazlıkları için bişey diyemem ağır ticarileri güzel ama yazlık oto modelleri serttir...

çok teşekkür ederim ilgin için.birazdan çıkıyorum sanayiye doğru bakalım hangisini alcaz :)

leonx
25-09-2012, 18:54
Bridgestone Turanza ER300 fiyat 610tl,yokohama HR 15 AC 01 540 tl ,michelin energy saver 600 tl ve nexen modeli aklımda değil 520 tl fiyat aldım.diğer markaları soramadım fazla gezme sansım olmadı.ha bide continental onuda serısı aklımda değıl 650 tl fiyat aldım.bunlardan hangısını atvsıye edersınız arkadaslar ?

altıpatlar
25-09-2012, 18:59
kışlık nokian lastik takacağım için aracımdan çıkardığım orjinal fabrikasyon turanza er300 23.000 km yapmış hiç patlağı olmamış dişleri ve yanakları sorunsuz lastiklerimi 300 tl ye verebilirim düşün istersen...

leonx
25-09-2012, 19:04
tesekkur ederım ama ıkıncı el düşünmüyorum.lastıklerden memnun musunuz alınır mı ?

altıpatlar
25-09-2012, 20:16
harbi dürüst konuşmak gerekirse memnun değilim aşırı sert ve yol tutuşu olmayan kalitesiz bir lastikdir...kesinlik sıfır alınacaksa bridgestonenin her modelinden uzak durmak gerekir..
araştırıp fiyat aldığınız lastikler içinde ben karşıyım fransız dır ama kesinlikle michelin energy saver modelinden şaşmayın...
diğer continental de sert bir lastikdir...

altıpatlar
25-09-2012, 20:45
ama arkadaşım kanun gereği kış lastiği zorunlu olursa buna göre en mantıklı sana uyan lastik M+S yazılı goodyear vector 5 lastiği almalısın dört mevsim ve kanuna uyumludur ha tabi tam bir kışlık lastikteki gibi verim alamazsın ama tasarruf edersin....
ben şu an kışlıkları aldım yazlıkları da nokian sıfırlıycam..2.000 tl maliyet oluyor.

16ns943
25-09-2012, 20:47
harbi dürüst konuşmak gerekirse memnun değilim aşırı sert ve yol tutuşu olmayan kalitesiz bir lastikdir...kesinlik sıfır alınacaksa bridgestonenin her modelinden uzak durmak gerekir..
araştırıp fiyat aldığınız lastikler içinde ben karşıyım fransız dır ama kesinlikle michelin energy saver modelinden şaşmayın...

Michelin kadar yumuşak olmasada Continental de Bridgestone/Pirelli/Goodyear 'a göre yumuşaktır. Michelin fazla yumuşak bu nedenle çabuk aşınıyor. Michelin Enegry Saver alacağınıza Goodyear EffectionGrip alın daha iyi. Renault Fluence 'de orijinal olarak üzerinde geliyor.

Not : Bütün markaları denedim. Buna istinaden yorumda bulundum. Fiyat/Performans açısından Continental 'den şaşmam

leonx
25-09-2012, 20:55
michelin agır basıyor bende ama continental de olabılır.prelli yanına yaklasmam.goodyear ı sormaya fırsatım olmadı yarına kaldı bu iş bakalım kısmet hangısıyse artık.

leonx
25-09-2012, 20:56
yokohama kullanan varmı bayıdekı adam baya metetti.kendı aracımdada var felan dıye ama bılemıyorum.

leonx
25-09-2012, 20:59
Michelin kadar yumuşak olmasada Continental de Bridgestone/Pirelli/Goodyear 'a göre yumuşaktır. Michelin fazla yumuşak bu nedenle çabuk aşınıyor. Michelin Enegry Saver alacağınıza Goodyear EffectionGrip alın daha iyi. Renault Fluence 'de orijinal olarak üzerinde geliyor.

Not : Bütün markaları denedim. Buna istinaden yorumda bulundum. Fiyat/Performans açısından Continental 'den şaşmam
michelin iyiydi sanki ama dediğiniz gibi hemen eskiyor yanakdan cok gıdıyor balonlama felan ama michelın,yokohama ve conti arasında kaldım dıyebılırım.

altıpatlar
25-09-2012, 21:11
goodyear yazlık alman üretimi efficint grip en güzelidir...kışlıkta ultra grip 8 ...
dört mevsimde 4 seansons yada vector 5 mantıklıdır...

leonx
25-09-2012, 21:25
goodyear yazlık alman üretimi efficint grip en güzelidir...kışlıkta ultra grip 8 ...
dört mevsimde 4 seansons yada vector 5 mantıklıdır...

teşekkur ederim onlarıda yarın araştıracağım.lastıklerı bılmıyorum fıyat olarak onemlı suan ıcın.

ugurcoskun28
27-09-2012, 15:46
feridun (aga) nokianları nerden aldın?
bana çıkma kışlık lazım 195*65*15 bulabilrimiyiz.1-2 yere sordum 300 civarı diyorlar.sen halledersin babuşşş

leonx
27-09-2012, 15:51
yokohama bluearth ae01 marka lastik aldım.michelin bayinde ovdu ovdu durdu adam kendi aracımdada var diye kullananlarada sordum guzel dedıler.ılk ızlenım pirelliden yumusak ama michelin gibi değil.bakalım nasıl çıkacak.

altıpatlar
27-09-2012, 17:29
feridun (aga) nokianları nerden aldın?
bana çıkma kışlık lazım 195*65*15 bulabilrimiyiz.1-2 yere sordum 300 civarı diyorlar.sen halledersin babuşşş
ağam eski garajlarda michelin bayisi bazoğlu lastik var aynı zamanda da nokianın da bayisiymiş oradan aldım çok da uygun saydı netteki fiyattan daha uyguna geldi 4 WR A3 lastiğe 960 11 taksit aldım...

ugurcoskun28
27-09-2012, 22:19
eyvallah

patrıot
28-09-2012, 00:16
Her zaman için Brıdgestone....Model mı dersen Made in Japan yazması yeterli.....

zaferaykan
28-09-2012, 01:14
anladım üstat.ben fazla km yapan biri değilim.yılda 10-15 bin arası km yapıyorum.lastiklerimin pek tadı yok ve biri yanak tarafından yarıldı.yarın insallah 4 adet alacagım.sagdan soldan duydugum kıslık yerıne mevsımlık al demeleriydi.kıslık alsam yazında almam gerekecek fazla malıyetlı oluyor bana.o yuzden mevsımlık dıye yazmısdım yoksa mecburen yazlık alıp zincir kullanacağım.marka yada model olarak neyı tavsıye edebılırsınız? şehir içi kullanım konfor ve sportiflik bir arada olacak fiyatıda fazla aşmıyacak 600 tl ye kadar..
ben yeni aldım KUMHO ECSTA KH31 85H - 195/55/15 ebatlarında . 150X4 = 600 +20 (sibob) = 620TL tuttu. Sen de memnun kalırsın inşallah aldığın lastiklerden !

leonx
28-09-2012, 03:56
ben yeni aldım KUMHO ECSTA KH31 85H - 195/55/15 ebatlarında . 150X4 = 600 +20 (sibob) = 620TL tuttu. Sen de memnun kalırsın inşallah aldığın lastiklerden !

inşallah iyi çıkarda başımız ağrımaz :) benimkide yokohama bluearth ae01 510+20sibop =530 tl tuttu.yol tutuşu fena değil pirelli p 6000 den kat be kat iyi.yumuşaklığı michelin gibi değil ama yumuşak lastik bakalım inşallah iyi çıkar...hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

ugurcoskun28
28-09-2012, 13:33
zafer keşke kumho almasaydın suda sabun gibi kayıyor.

Serkan2134
22-07-2020, 21:44
merhaba arkadaşlar aracım 1.4 16V 75BG benzin lpg 2003 model hangi ebatlarda lastik önerirsiniz,Şuan takılı olan dört mevsim lassa 195/60/15 lik lastikler, ebatları değişsem sorun olurmu acaba

azap5555
23-07-2020, 06:57
Continental allseason contact kullanıyorum 4 mevsim, yol tutuşu iyi benzin sarfiyatını arttırmadı tavsiye ederim.

Hisarlı
23-07-2020, 11:12
Serkan2134 ; Merhaba aracının orjinal ebat lastikleri 185/60/15 olması lazım

Değişim Yüzdesi
1.9512195121951237

Orjinal lastik dış çapı 603mm, kullanılan lastik çapı 615mm arasındaki fark 12mm'dir

dönüşüm % 2 civarında ve toleranslar dahilindedir ancak orjinal ebat kullanmanızı tavsiye ederim, kolaylıklar dilerim.

Genç
24-07-2020, 11:10
Serkan2134 ; Merhaba aracının orjinal ebat lastikleri 185/60/15 olması lazım

Değişim Yüzdesi
1.9512195121951237

Orjinal lastik dış çapı 603mm, kullanılan lastik çapı 615mm arasındaki fark 12mm'dir

dönüşüm % 2 civarında ve toleranslar dahilindedir ancak orjinal ebat kullanmanızı tavsiye ederim, kolaylıklar dilerim.

Ümit abi merhaba,yeni konu açmamak adına konu altında konuyla alakalı görüşlerini merak ediyorum. Forumda başka konularda dört mevsim lastik konuşulmuş ama ben denesem mi aceba diyorum. Lastiklerimin 4. sezonu bitiyor. Önümüzdeki ilkbaharda lastikleri yenilemeyi düşünüyorum inşallah. Dört mevsim lastikler aklımı çeliyor. Hem kışlık-yazlık değişim işiyle uğraşmamak adına, hem de bir lastik fiyatına kışlık+yazlık lastik kullanmış olunması adına. Tabi ki zorlu kış şartlarında güvenilmez, daha doğrusu risk alınmaz ama artık kış şartları çok ağır geçmiyor. Yollar iyi ve özellikle şehir merkezlerinde önlemler iyi alınıyor. Bulunulan ilin en ağır kış şartlarının olduğu zamanlarda toplu taşıma da tercih edilebilir. Bir de jant boyutunu 16'dan 17'ye büyütmek de istiyorum, maliyet o zaman daha da artıyor 2 takım lastik alsam. ismail abime de sorayım, siz ne önerirsiniz abilerim, hakikaten bir lastiğin hem -20'de hem de +35'te sağlıklı performans vermesi beklenebilir mi? 4 mevsim lastik tercih edilebilir mi?

Forumdaşlarımızın bu konudaki görüş ve önerileri nelerdir :)

Hisarlı
24-07-2020, 14:39
Ümit abi merhaba,yeni konu açmamak adına konu altında konuyla alakalı görüşlerini merak ediyorum. Forumda başka konularda dört mevsim lastik konuşulmuş ama ben denesem mi aceba diyorum. Lastiklerimin 4. sezonu bitiyor. Önümüzdeki ilkbaharda lastikleri yenilemeyi düşünüyorum inşallah. Dört mevsim lastikler aklımı çeliyor. Hem kışlık-yazlık değişim işiyle uğraşmamak adına, hem de bir lastik fiyatına kışlık+yazlık lastik kullanmış olunması adına. Tabi ki zorlu kış şartlarında güvenilmez, daha doğrusu risk alınmaz ama artık kış şartları çok ağır geçmiyor. Yollar iyi ve özellikle şehir merkezlerinde önlemler iyi alınıyor. Bulunulan ilin en ağır kış şartlarının olduğu zamanlarda toplu taşıma da tercih edilebilir. Bir de jant boyutunu 16'dan 17'ye büyütmek de istiyorum, maliyet o zaman daha da artıyor 2 takım lastik alsam. ismail abime de sorayım, siz ne önerirsiniz abilerim, hakikaten bir lastiğin hem -20'de hem de +35'te sağlıklı performans vermesi beklenebilir mi? 4 mevsim lastik tercih edilebilir mi?

Merhaba Mustafa benim fikrim yazın yaz lastiği kışın kış lastiği kullanmaktan yana dört mevsim adı altında satılan lastikler ne yazın yazlık gibi (sıcaklarda ekşimiş hamur gibi oluyor) ne de kışın sert şartlarında kışlık lastik gibi davranamıyor bu lastikler daha çok kar görmeyen güney bölgelerde kışın belki işe yarar yaz sıcağında oldukça yumuşar ve tutuş kaybı direksiyonda hissizlik yaratır ayrıca çabuk yıprandığı ve erken eridiği hakkında yabancı forumlarda da yorumlar var, karar senin
ben geçmişte iki sezon sadece ön çekerlere iki adet kışlık ile hayli yoğun karda Ankara Silopi hattında kullandım usturuplu kullandıktan sonra hiç bir sorun yaşamazsın duruma göre çok sert kış olacak olursa bu yolu seçebilirsin LEON ların 225/45/17 lastikleri İbizaların 215/40/17 lastiklerin yarı fiyatı o konuda biraz daha şanslısın kolaylıklar dilerim.

Genç
24-07-2020, 19:04
Merhaba Mustafa benim fikrim yazın yaz lastiği kışın kış lastiği kullanmaktan yana dört mevsim adı altında satılan lastikler ne yazın yazlık gibi (sıcaklarda ekşimiş hamur gibi oluyor) ne de kışın sert şartlarında kışlık lastik gibi davranamıyor bu lastikler daha çok kar görmeyen güney bölgelerde kışın belki işe yarar yaz sıcağında oldukça yumuşar ve tutuş kaybı direksiyonda hissizlik yaratır ayrıca çabuk yıprandığı ve erken eridiği hakkında yabancı forumlarda da yorumlar var, karar senin
ben geçmişte iki sezon sadece ön çekerlere iki adet kışlık ile hayli yoğun karda Ankara Silopi hattında kullandım usturuplu kullandıktan sonra hiç bir sorun yaşamazsın duruma göre çok sert kış olacak olursa bu yolu seçebilirsin LEON ların 225/45/17 lastikleri İbizaların 215/40/17 lastiklerin yarı fiyatı o konuda biraz daha şanslısın kolaylıklar dilerim.

Anladim abi, tamamdir teşekkür ederim.

ismail
14-08-2020, 09:53

kardeşim kusura bakma önce tatil ve daha sonrasındaki iş yoğunluğundan ancak cevap yazabiliyorum
sağolsun ümit abim cevap yazmış ve bende kesinlikle katılıyorum
yazın yaz
kışın kış lastiği kullanmaktan yanayım

Genç
16-08-2020, 08:04
kardeşim kusura bakma önce tatil ve daha sonrasındaki iş yoğunluğundan ancak cevap yazabiliyorum
sağolsun ümit abim cevap yazmış ve bende kesinlikle katılıyorum
yazın yaz
kışın kış lastiği kullanmaktan yanayım

Estağfurullah abi, tamamdır teşekkür ederim, artık ben de öyle düşünüyorum o zaman

Erdal Cantürk
16-08-2020, 19:57
Nacizane dört mevsim diye tabir edilen lastiği 30 k kullanmış biri olarak fikrimi belirteyim yılda ortalama 50 / 60 k yol yapıyorum her 50 k da bir lastik değiştiriyorum ilk defa dört mevsim lastik sipariş verip 30 k kullandım önümüzdeki hafta yaz lastiklerim gelecek kurtulacağım asla tavsiye etmiyorum. Antalyada ikamet ediyorum burasının nemli sıcağınsa o lastiklerin tutuşu o kadar azalıyor ki anlatamam. Tam anlamı ile güvensizliği sonuna kadar hissettiriyor özellikle virajlarda.
Bilinen vir çok marka lastiği kullandım yaz ve kışlık olarak kendi adıma bi daha asla.

RedBLacKJiMi
17-08-2020, 13:19
Nacizane dört mevsim diye tabir edilen lastiği 30 k kullanmış biri olarak fikrimi belirteyim yılda ortalama 50 / 60 k yol yapıyorum her 50 k da bir lastik değiştiriyorum ilk defa dört mevsim lastik sipariş verip 30 k kullandım önümüzdeki hafta yaz lastiklerim gelecek kurtulacağım asla tavsiye etmiyorum. Antalyada ikamet ediyorum burasının nemli sıcağınsa o lastiklerin tutuşu o kadar azalıyor ki anlatamam. Tam anlamı ile güvensizliği sonuna kadar hissettiriyor özellikle virajlarda.
Bilinen vir çok marka lastiği kullandım yaz ve kışlık olarak kendi adıma bi daha asla.

Bence Türkiye'de Karadeniz bölgesi dışında bu lastiklerin kullanılacağı bir bölge yok gibi.Hem hava hem de iklim şartları Antalyayı pek kapsamıyor.Benim 4 senelik asymmetric 3 lerim diş olarak hala kullanabilir ama kullanım ömrünü doldurmuş olmasına rağmen maşallah hala taş gibiler.Hiç korkusuz giriyorum tüm virajlara.

Bizimkiler
08-05-2021, 16:25
Valla ben 2 senedir kore nin ürettiği ödüllü markası kumho 4 mevsim lastiklerini kullanıyorum, bu geçen ay muayeneden bu lastiklerle geçtim, sizi bilmem ama ben çok memnunum, selamlar