PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öğrenmelik-otomatik araç seçimi

Alp_
05-10-2012, 14:58
Arkadaşlar nişanlıma 1-2 ay içerisinde bir araç almayı düşünüyoruz, şimdiden araştırmalara başladık ki en doğru kararı verebilelim,,
Arkadaşlar kendisi daha yeni ehliyet aldı, baya bir acemi, aldığımız araçta öğrenecek ve ben çoğu zamanda yanında olamayacağım, bu sebepten sorun çıkarmayacak, dertsiz tasasız bir araç arıyoruz,,
bütçe olarak 11-12bin civarı olacak ama üstü imkansız,,
araç otomatik vites olacak ve benzinli olacak, lpg pek tercihimiz değil, hem ben de yanında değilim bir sorunu olursa anlamadan öyle kullanmasın, bir de çok yeni bir araç olmayacak, lpg de eski araçlarda biraz sakat, nolur nolmaz, gözüm arkada aklım onda kalmasın,,
gelelim araç tercihlerine;

97-00 arası Suzuki swift
96-99 arası vw polo
96-99 corsa
96-98 hyundai accent gls
96-99 pug 106
96-98 nissan micra
(sanırım baya bir seçenek oldu :) )

arkadaşlar, otomatik vites hakkında (kalitesi ve sorunsuzluğu) hiç bilgim yok, bunlardan motorları hakkında ufak tefek bilgim var ancak şanzımanlar hakkında en kalitelisi, en sorunsuzu hangisi olur, yardımlarınza ihtiyacım var,, az yakan, motoru sorun çıkarmayan, şanzımanı sorun çıkarmayan,,
sizce bunlardan hangisini seçmeliyiz?
(NOT: üste anket açıyorum, ancak lütfen, sizlerden ricam seçim nedeninizi / seçmemem gereken aracın nedeni/nedenlerini açıklarsanız çok sevinirim)

Vekz
05-10-2012, 16:30
2000 model suzukı swift vardı bende 10 sene kullandım sonra leona gectım japon arabası olmaktan yana yakıtı dusuk 1.3 motor vardu 90hp gucunde dıreksıyon hıdrolık rahat kullanabılır vıtes gecıslerı cok rahattı ogrenmek ıcın + klıma otomatık cam aklıma gelen bunlar aklında olsun 0 almıstı babam bana arabayı ogrenmem ıcın 10 sene kullandım 180bınde sattım aracı ve trıger kayısını 160bınde degıstırdım hatta degıstırdıgım zaman usta sasırmıstı degısmıtır kayıs abı olurmu araba 160 bınde 2sefer degısme zamanı yaklasıyor demıstı ama motorun hıc acılmadıgını gorunce sok olmustu :) ve kayısta cok az bır hasar vardı :) tavsıye ederım temızını bulursan tam araba kullanmasını ogrenebılıcegı bır araba...

Ruslan
05-10-2012, 16:34
Bencede 2000 model civarı bulabilirsen Swift derim..
Sorunsuz araç.. Yağına suyuna bak, benzinini koy dehle.. :P

Alp_
05-10-2012, 16:39
Çok teşekkür ederim fikirleriniz için,,
valla ben de swift ve micraya takmış durumdayım, dayanıklı ve sorunsuz araçlar bunlar,,
peki swiftin şanzımanı ve nissan micra için ne dersiniz?

Vekz
05-10-2012, 17:08
mıcrayı pek bılmıyorum ama eskı kız arkadasımda vardı yenı modelıydı tabı gayet guzel akıcı guzeldı yanı ama dedıgım araba yenı modeldı yanı ozaman 2007 falan eskı modellerde nasıl olur bılmıyorum ama japon arabası abının dedıgın gıbı dehle gitsin. sana burada onemlı olan masraf cıkartmıcak bır araba o yuzden zaten fazl degıl 1sene kullansa degıstırırsın hemen. sansımanı nasıl bılmem okadar teknık bılmıyorum ama dedıgım gıbı 10 sene kullandım 1 vıda dahı acılmadı arabada...

burak mehmet
05-10-2012, 17:12
vw polo işaretledim ama bu fiyat aralığında toyota starlet seçerdim..

H-Alp
05-10-2012, 17:18
Geçen ki buluşmada aynı soruyu buluşmaya gelenlere sordum.Bizimde bütçemiz maksimum 15,000 tl.Her gün bakıyorum sahibinden.com da aslında bu paralara otomatik araçlarda çok seçenek yok.Biz genelde KİA picanto bakıyoruz.Hem yakıt hemde model biraz daha yeni.Sizde kia düşüne bilirsiniz.2.seçenek olarakta yaris düşüne bilirsin.Şanzıman bakımından sıkıntısız araç diye biliyorum.Yakıt konusunda pek fikrim yok.

Konuyu takipteyim.Hayırlısı olsun.

srhtdmn
05-10-2012, 17:27
Polo 6n derim ben.

altıpatlar
05-10-2012, 18:13
bana göre opel corsa mantıklıdır.
hem piyasası fazlasıyla olan bir araç hemde otomatikte özellikle tutulan, parçası uygun bir araç,
son karar sizin hakkınıza hayırlısı olsun...

Bizage
05-10-2012, 18:18
ben de corsa dedim...kuzende var 97 galiba hala sorunsuz otomatik

mayham85
05-10-2012, 20:38
öğrenmelik araba alacaksan problemli ve manuel vitesi bir araç al. en güzel şekilde öğrenir her türlü durumda ne yapacağını ve en iyi nasıl süreceğini. ondan sonra alacağın araba ne olursa olsn değerini bilir sahip çıkar.

KEN
05-10-2012, 21:05
Aynı nedenden dolayı bende bir ufak çaplı araba almak hevesim var. Ucuza düşürüp hanıma araba kullanmayı ögrettikten sonra karlı şekilde satılack birşeye ihtiyacım var. :)

Hyundai türkiyenin aracı oldu sayılır satışı kolay bence hyundai.

jhan71
05-10-2012, 22:20
1998 nissan micra cvt yı uzun süre kullandım. 4ileri otamatik şanzıman. vites geçisleri sorunsuz ve hissettirmez. zaten cvt şanzıman, tam otamatik. problem açmaz. 6 yıl kullandım. neredeyse hiç sorun açmadı.ne şehir içi nede dışı sıkıntılı durum olmadı. 1.3 olmasına rahmen performansı kötü değil. tabi micra alıyorsan 'tekna' alacaksın. 1999 ve 2000ler makyajlı ve donanım olarak daha iiyi. hava yastığı, klima seçeneği var. tek kötü tarafı vites kolu, çok çirkin:)
dediğim gibi bakım maliyeti az. japoncularda parçalar ucuz ve bulunur. lastikler küçük olduğu için uygun. dediğin rakamlara çok rahat bulursun. satarken de çok rahat satmıştım...

mayham85
05-10-2012, 22:38
cvt şanzıman tam otomatik şanzıman değildir :) bakımları ozen gerektirir maliyeti yüksektir.

Alp_
06-10-2012, 01:49
öğrenmelik araba alacaksan problemli ve manuel vitesi bir araç al. en güzel şekilde öğrenir her türlü durumda ne yapacağını ve en iyi nasıl süreceğini. ondan sonra alacağın araba ne olursa olsn değerini bilir sahip çıkar.

Valla ehliyet alacak kadar motor/mekanik bilgisi olan, otomobillere ilgisi sıfırın altında olan ve kaputu açsa oradaki şeyin komple sadece bir "motor" olduğunu bilen "yeni sürücüye" problemli araba aldırıp hem küfür yiyip üzerine de vicdan azabı çekecek kadar salak değilim,,
ama sadece manuel konusunda ısrarlarım sürüyor, aracı kullandığını anlasın ve ileride manuele illa ki geçiş yapacak (hayatta otomatik kullanmam), zorlanmasın, şimdiden alışsın,,
nişanlım malının kıymetini de iyi bilir, ondan şüphem yok, alın teriyle alıyor çünkü, baba parası değil yani, %100 kendi maaşıyla alacak, o yüzden sahip çıkmasını da bilir, o konuda sıkıntı yok,,

Ruslan
06-10-2012, 13:21

Emre ilerde sen eşine araba alırsan bu düşüncelerini hatırlatacağım :)

LEWİS_16
06-10-2012, 13:54
opel corsa diyorum...

mayham85
06-10-2012, 19:27
Emre ilerde sen eşine araba alırsan bu düşüncelerini hatırlatacağım :)

sıkıntı yok. 95 de babam sırf bu yuzden anneme sahın almıştı :) şimdi gönder 84 model 26 281 man ın motor yağını değiştirir ara gazı çakar çıkar yola gözünün yaşına bakmaz.

kadınlar erkekler kadar otomotiv ilgili olmadıkları için asla arabalarının detaylarına odaklanmazlar.bu baba parasından falan gelmiyor onların ilgisizliğinden geliyor. 2 3 ay dandik bi araba alacan biraz çekecek sonra iyisine binince esas değerini o zaman anlar. araba bozulduğu zaman başına neler geleceğini öğrenince ve bakım maliyeti ne demek bir kere cebinden ödeyince iş anında değişir. kişisel kullanım karakterini onun üzerinde oluşturur.

Ruslan
06-10-2012, 22:23
sıkıntı yok. 95 de babam sırf bu yuzden anneme sahın almıştı :) şimdi gönder 84 model 26 281 man ın motor yağını değiştirir ara gazı çakar çıkar yola gözünün yaşına bakmaz.

kadınlar erkekler kadar otomotiv ilgili olmadıkları için asla arabalarının detaylarına odaklanmazlar.bu baba parasından falan gelmiyor onların ilgisizliğinden geliyor. 2 3 ay dandik bi araba alacan biraz çekecek sonra iyisine binince esas değerini o zaman anlar. araba bozulduğu zaman başına neler geleceğini öğrenince ve bakım maliyeti ne demek bir kere cebinden ödeyince iş anında değişir. kişisel kullanım karakterini onun üzerinde oluşturur.

Emre
Annen gibi bir hatun bulursan hiç düşünme ne yap et o hatunu tavla ve evlen..
Çünkü annelerimiz gibi bir nesil yok artık..
Şimdi bozuldumu telefon açıp seni çağırır kabak senin başına patlar...:)

Vekz
06-10-2012, 23:59
Emre
Annen gibi bir hatun bulursan hiç düşünme ne yap et o hatunu tavla ve evlen..
Çünkü annelerimiz gibi bir nesil yok artık..
Şimdi bozuldumu telefon açıp seni çağırır kabak senin başına patlar...:)

:) aynen murat abi katılıyorum sana eskiden cep telide yktu arayıp ulasamazdı sımdı araryıp cagarıp basımıza kakarlar ne bıcım araba aldın bana dıye :)hemde 1 2gun degıl 40 sene konusurlar aldıgına alcagına bın pısman olursun :)

ozer_35_35
07-10-2012, 21:37
Geçen ki buluşmada aynı soruyu buluşmaya gelenlere sordum.Bizimde bütçemiz maksimum 15,000 tl.Her gün bakıyorum sahibinden.com da aslında bu paralara otomatik araçlarda çok seçenek yok.Biz genelde KİA picanto bakıyoruz.Hem yakıt hemde model biraz daha yeni.Sizde kia düşüne bilirsiniz.2.seçenek olarakta yaris düşüne bilirsin.Şanzıman bakımından sıkıntısız araç diye biliyorum.Yakıt konusunda pek fikrim yok.

Konuyu takipteyim.Hayırlısı olsun.

istersen bende var picanto

doguayaz
07-10-2012, 22:06
Her ne kadar yokuş yukarı çekmesede kullanmış biri olarak , gönlüm polo dan yana :)

Ruslan
07-10-2012, 23:22
Esasında benim metodu uygulayacaksınız..
Ben hanımla ilk evlendiğimizde deli kullanırdım arabayı.
Birde GTI aldım.. Amanın.. Yüreği ağzında dolaştı devamlı. Nasılsa benzin şirketten hesabı.. Devamlı red line..
Benim hatun araba kullanmaktan soğudu. Kesinlikle ehliyet filan almayacağım dedi.
Oğlum olduktan sonrada üstüne çok fazla düşmedim. Araba kullanışım sakinleşti. Bunda 2 senelik Rusyada araba kullanmamda büyük rol oynadı.
Şimdi hani ileride bir şey olursa evde birinin ehliyeti olsun diye oğlanı yetiştiriyorum. 7 sene kaldı ehliyet almasına.. Ondan sonra allah kerim. :)

Alp_
08-10-2012, 02:00
Abi valla alıcaz arabayı, direkt olarak kaskosu da yapılacak, yılı modeli hiç önemli değil, ondan sonra öncelikle kendisine, sonra diğer insan ve hayvanlara zarar vermesin de nereye vurursa vursun, öğrensin kendi kendine,, :)
bakalım corsa ve mk2 micraya doğru gitmeye başladı bizimki ama yakında netleşir,,

bu arada geçende bizim tosunu özel servise rutin bakıma götürdüm, orada beklerken yanda bir peugeot 206cc vardı, içine şöyle bir yakından baktım, ilk defa bir 206'yı bu kadar yakından inceledim,,
ya inanın aracımı övmek değil derdim, kesinlikle, albeanın iç malzeme kalitesi çok iyi değil, bu bir gerçek, ama inanın 206yı görünce benim tosun mercedes gibi göründü gözüme,, :D
ya bir aracın iç malzemesi bu kadar mı dandik olur, bu kadar mı kalitesiz olur, böylesini hiç görmedim,,
yemin ederim bizim albeanın iç malzemesi bile çok daha kaliteli sağlam duruyor,,
incecik bir plastik, bildiğiniz naylon, ön panel ve kapı içleri,, elimle dokunuyorum (bastırmıyorum, sadece dokunuyorum) içeri çöküyor, geri geliyor, altı boş, incecik naylon,,
araç dışarıdan bakılınca düzgün, kalın tok duruyor ama inanın içi tam anlamıyla rezalet, kalitesizlik akıyor aracın içinden,,
araçta tek düzgün görünen yerler deri (o da gerçek mi bilemiyorum) koltuklar ve direksiyon simidi, gerisini atın gitsin,,
onu gördükten sonra gittim albeamı bir öptüm,, :D

Ruslan
08-10-2012, 10:17
Alp
Kasko olayını iyi konuşun.

Çoğu sigorta şirketleri 10 yaşının üzerindeki araçları kasko yapmak istemiyor eğer ilk yıllardan itibaren kasko yapmamış isen.. Bende ilk golfümde problem yaşamıştım. Rusyadayken 2 sene boyunca kasko yaptırmadım. Dönüşte de araç 11 yaşında olduğu için kasko yaptıramamıştım..

Alp_
08-10-2012, 13:26
Alp
Kasko olayını iyi konuşun.

Çoğu sigorta şirketleri 10 yaşının üzerindeki araçları kasko yapmak istemiyor eğer ilk yıllardan itibaren kasko yapmamış isen.. Bende ilk golfümde problem yaşamıştım. Rusyadayken 2 sene boyunca kasko yaptırmadım. Dönüşte de araç 11 yaşında olduğu için kasko yaptıramamıştım..

evet evet abi, biraz sorun çıkardıklarını biliyorum, ama bakalım bizim arabayı kaskolattığımız firmaya (axa) gidip konuşacağım, belki bir güzellik yaparlar, ama işte firmanın genel politikasıysa iş biraz zor, ama zorlayacağım,,
kasko şart çünkü, bir de yeni öğrenecek, bulunduğu yerde öyle trafik filan yok ama vurursa da zaten dağa taşa vurur, park halindeki araçlara vurur, Allah korusun önce ne diyim,, :D

RİP
06-05-2013, 13:24
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama yeni başlık açmamak daha mantıklı geldi, Allah ın izniyle yarın arabamı satıyorum ve yerine eşiminde kullanabilmesi için otomatik bi araç bakıyorum, C segment alayım diye bi kararım var 2 model arasında kaldım konuyla ilgili en ufak fikri olan varsa yazarsanız sevinirim

Toyota Auris 1.6 Comfort Extra 2011 Model 35.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 115624201 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2011-model-auris-comfort-extra-otomatik-115624201/detay)
Ford Focus 1.6 Titanium 2011 Model 34.900 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 123604164 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-focusss-1.6-enn-full-pakettt-km-32.000-ilk-ellll-123604164/detay/)

hangisi ve neden?

ozfidelio
07-05-2013, 21:33
Temiz bir Corsa otomatik bulursanız, ha çeyrek altın almışsınız ha opel corsa otomatik; bi arabayı 1 yıl kullanıp 10 bin km yapıp 1000 TL kar ile satabilirmisin sorusunun cevabı opel Corsa otomatiktir :)

Ally_07
06-05-2014, 19:58
Alp_Dostum benim ilk arabam olan 2002 44000'de aldığım model suzuki maruti'yi 2,5 yıl 40.000 km (şehirlerarası da dahil) kullandım. 80'li yılların teknoljisine sahip bir araç olmasından dolayı klasik karbüratörlü motoru, olmayan (!) donanım seçenekleri mevcuttu. Ama inanır mısın şimdiye kadar kullandığım araçlar içinde en sorunsuzu idi. Sadece bakım yaptırıp benzin koyup biniyordum. Parça sıkıntısı hiç çekmedim zaten önemli bir arıza da yapmadı. Her şeyden önemlisi çok iyi bir Suziki Ustası ile tanışmıştım (Durmazlar Yetkili Servis ustabaşı idi o zamanlar şimdi kendisi yer açtı TEDAŞ kavşağı civarında) aracı oldukça iyi tanıyordu. Bu nedenlerden dolayı Suzuki markasını hep sevmişimdir ama çok fazla araç seçenekleri yok şimdilerde. Eşimin 2005 model Daihatsu YRV'si var hatırlarsan, sanıyorum swiftlerle temel olarak aynı şanzıman kullanılıyor ve çok şükür hiç sıkıntı çıkmadı. Bu arada bildiğim kadarıyla bu modellerin hepsinde hidrolik direksiyon, klima ve ABS olmayabiliyor, ona göre bakın. Bir de özellikle 1.5'ler fazla spor kullanılmış ve yıpratılmış olabilir dikkat etmek lazım.

Eğer temiz bir swift alacak olursanız pişman olacağını sanmıyorum, gerekirse ustaya götürüp baktırırız. Belki micra dizaynı nedeni ile daha cazip gelebilir ama swift daha geniş ve ferah bir araç, onun dışında çok farkları olduğunu sanmıyorum. Kore araçları iyi hoş ama ben 4 yıl kullandım gerek servis gerekse dayanıklılık bakımından pek memnun değildim. Polo'larda o kasaların bildiğim kadarıyla kronik sorunları var (özellikle yakıt sistemi ile ilgili) ve parçaları çok ucuz olmayacaktır. O dönemki Corsa'larla ilgili de karoser ve yürüyen aksamlarında kronik sıkıntılar olduğunu duymuştum. Fransız arabalarını pek bilmiyorum aslında ama 15-20 yaşlarında olanları ne derece güvenilir bilemiyorum, arkadaşlarımdan citroen falan kullananlar pek memnun değillerdi.. Hayırlısı olsun şimdiden..

Ryan Cooper
06-05-2014, 20:17
Alp_Dostum benim ilk arabam olan 2002 44000'de aldığım model suzuki maruti'yi 2,5 yıl 40.000 km (şehirlerarası da dahil) kullandım. 80'li yılların teknoljisine sahip bir araç olmasından dolayı klasik karbüratörlü motoru, olmayan (!) donanım seçenekleri mevcuttu. Ama inanır mısın şimdiye kadar kullandığım araçlar içinde en sorunsuzu idi. Sadece bakım yaptırıp benzin koyup biniyordum. Parça sıkıntısı hiç çekmedim zaten önemli bir arıza da yapmadı. Her şeyden önemlisi çok iyi bir Suziki Ustası ile tanışmıştım (Durmazlar Yetkili Servis ustabaşı idi o zamanlar şimdi kendisi yer açtı TEDAŞ kavşağı civarında) aracı oldukça iyi tanıyordu. Bu nedenlerden dolayı Suzuki markasını hep sevmişimdir ama çok fazla araç seçenekleri yok şimdilerde. Eşimin 2005 model Daihatsu YRV'si var hatırlarsan, sanıyorum swiftlerle temel olarak aynı şanzıman kullanılıyor ve çok şükür hiç sıkıntı çıkmadı. Bu arada bildiğim kadarıyla bu modellerin hepsinde hidrolik direksiyon, klima ve ABS olmayabiliyor, ona göre bakın. Bir de özellikle 1.5'ler fazla spor kullanılmış ve yıpratılmış olabilir dikkat etmek lazım.

Eğer temiz bir swift alacak olursanız pişman olacağını sanmıyorum, gerekirse ustaya götürüp baktırırız. Belki micra dizaynı nedeni ile daha cazip gelebilir ama swift daha geniş ve ferah bir araç, onun dışında çok farkları olduğunu sanmıyorum. Kore araçları iyi hoş ama ben 4 yıl kullandım gerek servis gerekse dayanıklılık bakımından pek memnun değildim. Polo'larda o kasaların bildiğim kadarıyla kronik sorunları var (özellikle yakıt sistemi ile ilgili) ve parçaları çok ucuz olmayacaktır. O dönemki Corsa'larla ilgili de karoser ve yürüyen aksamlarında kronik sıkıntılar olduğunu duymuştum. Fransız arabalarını pek bilmiyorum aslında ama 15-20 yaşlarında olanları ne derece güvenilir bilemiyorum, arkadaşlarımdan citroen falan kullananlar pek memnun değillerdi.. Hayırlısı olsun şimdiden..

Abi anket 2 sene önce açılmış. Alp_ abinin nişanlısı (Hatta şuan evli olması kuvvetle muhtemel) da çoktaan pilot olmuştur diye düşünüyorum =)

Ally_07
06-05-2014, 20:26
Abi anket 2 sene önce açılmış. Alp_ abinin nişanlısı (Hatta şuan evli olması kuvvetle muhtemel) da çoktaan pilot olmuştur diye düşünüyorum =)

Aaa hakikaten yaa :eek: Ama "Neler Yeni" kısmında veya "Son Gönderiler"de gördüm de ondan yazdım, tarihe bakmak hiç aklıma gelmedi. Belki de benden önce biri yorum yazmadan sadece ankete oy verdiyse ondan üste çıkmıştır. Neyse bilgiler başkasının işine yarayabilir. Bu arada umarım çam devirmemişimdir Alp :o

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

Ryan Cooper
06-05-2014, 20:31
Aaa hakikaten yaa :eek: Ama "Neler Yeni" kısmında veya "Son Gönderiler"de gördüm de ondan yazdım, tarihe bakmak hiç aklıma gelmedi. Belki de benden önce biri yorum yazmadan sadece ankete oy verdiyse ondan üste çıkmıştır. Neyse bilgiler başkasının işine yarayabilir. Bu arada umarım çam devirmemişimdir Alp :o

Niyet salih olduktan sonra bi sıkıntı olmayacaktır abi =)
Saygılar

Ally_07
06-05-2014, 20:36
Niyet salih olduktan sonra bi sıkıntı olmayacaktır abi =)
Saygılar

Haklısın, aynen öyle zaten:D Eyvallah

Alp_
06-05-2014, 23:48
@Alp_ (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=8434)Dostum benim ilk arabam olan 2002 44000'de aldığım model suzuki maruti'yi 2,5 yıl 40.000 km (şehirlerarası da dahil) kullandım. 80'li yılların teknoljisine sahip bir araç olmasından dolayı klasik karbüratörlü motoru, olmayan (!) donanım seçenekleri mevcuttu. Ama inanır mısın şimdiye kadar kullandığım araçlar içinde en sorunsuzu idi. Sadece bakım yaptırıp benzin koyup biniyordum. Parça sıkıntısı hiç çekmedim zaten önemli bir arıza da yapmadı. Her şeyden önemlisi çok iyi bir Suziki Ustası ile tanışmıştım (Durmazlar Yetkili Servis ustabaşı idi o zamanlar şimdi kendisi yer açtı TEDAŞ kavşağı civarında) aracı oldukça iyi tanıyordu. Bu nedenlerden dolayı Suzuki markasını hep sevmişimdir ama çok fazla araç seçenekleri yok şimdilerde. Eşimin 2005 model Daihatsu YRV'si var hatırlarsan, sanıyorum swiftlerle temel olarak aynı şanzıman kullanılıyor ve çok şükür hiç sıkıntı çıkmadı. Bu arada bildiğim kadarıyla bu modellerin hepsinde hidrolik direksiyon, klima ve ABS olmayabiliyor, ona göre bakın. Bir de özellikle 1.5'ler fazla spor kullanılmış ve yıpratılmış olabilir dikkat etmek lazım.

Abi anket 2 sene önce açılmış. @Alp_ (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=8434) abinin nişanlısı (Hatta şuan evli olması kuvvetle muhtemel) da çoktaan pilot olmuştur diye düşünüyorum =)

Ali hocam çok teşekkürler tavsiyeler için, diğer taraftan da sorun yok, içiniz rahat olsun,, :)
yalnız başlığı görünce duygulanmadım da değil hani;
o zamanki nişanlımdan başlığın açılmasından 1,5 ay sonra ayrıldık, yalnız işin garibi şuan başka biriyle nişanlı kendisi,, :D
Hayat cidden çok garip,, :)
neyse başlık kalsın bari de başka araç arayan arkadaşlar oluyor, fikir olur onlara da,, :)

ozgureskimez
06-05-2014, 23:53
VW candır.

Cuprella
06-05-2014, 23:54
Araba kullanmayı kesin ve net olarak manuel ile öğrenmek gerek.

Yekta
06-05-2014, 23:57
konu sağlam hortlamış :D maç trt de izlenir araba hyundai accent 98 (yumurta kasa) ile öğrenilir :D

halil01
07-05-2014, 00:01
Alp_ açık açık yazsana şu acemiliğimi atim araba sürmeyi öğrenecem ne alim diye :D benim mondeoyu verim bununla park edebilen bi bayana sonra axor al rahat rahat gezsin şehir içinde :D şaka bi yana corsa ilk tercihin olsun niğde de galericiler sitesinde bi hocamızın eşinin arabası vardı daha 0 gibi araba ( niğde de kullanıyor zaten bayan km yapmadı araba ilanlardan bi bak istersen aracı götürüp kontrol ettirebilirim ) ( satılmadıysa ). '' dostum kusura bakma ya aşağıdaki yazıyı sonradan okudum hayırlısı olsun''

Yağız Ç.
İlk nesil temiz Ford KA mk1 en mantıklısı... Hem görüş açıları güzel hem de arabadaki tamponlar arka çamurlukların oraya kadar uzanıyor sürtse de önemli değil. Bayan için çok ideal Ford KA'lar bence...

Ally_07
Ali hocam çok teşekkürler tavsiyeler için, diğer taraftan da sorun yok, içiniz rahat olsun,, :)
yalnız başlığı görünce duygulanmadım da değil hani;
o zamanki nişanlımdan başlığın açılmasından 1,5 ay sonra ayrıldık, yalnız işin garibi şuan başka biriyle nişanlı kendisi,, :D
Hayat cidden çok garip,, :)
neyse başlık kalsın bari de başka araç arayan arkadaşlar oluyor, fikir olur onlara da,, :)

Hayat işte, ne var ki garipliğini bir dikkatsizliğimle hatırlatmaya vesile olduğum için üzüldüm ama :(

Bu şekilde konuyu da amma hortlattım yahu...

Alp_
07-05-2014, 00:23
Alp_ açık açık yazsana şu acemiliğimi atim araba sürmeyi öğrenecem ne alim diye :D benim mondeoyu verim bununla park edebilen bi bayana sonra axor al rahat rahat gezsin şehir içinde :D şaka bi yana corsa ilk tercihin olsun niğde de galericiler sitesinde bi hocamızın eşinin arabası vardı daha 0 gibi araba ( niğde de kullanıyor zaten bayan km yapmadı araba ilanlardan bi bak istersen aracı götürüp kontrol ettirebilirim ) ( satılmadıysa ). '' dostum kusura bakma ya aşağıdaki yazıyı sonradan okudum hayırlısı olsun''
Sus Halil çaktırma yaa, nişanlısı filan bahane, böyle böyle öğrencem işte, neyse o konular sıkıntılı, biz onu bi ara bizbize konuşalım,, :D
Yok canım kardeşim ne kusuru olur mu, sorun yok,, ;)

İlk nesil temiz Ford KA mk1 en mantıklısı... Hem görüş açıları güzel hem de arabadaki tamponlar arka çamurlukların oraya kadar uzanıyor sürtse de önemli değil. Bayan için çok ideal Ford KA'lar bence...
1.nesil ford KA'yı 8 sene ailecek kullandık, çok ama çok memnunduk, e ama bi zaman sonra (gerçi bizde çok uzun zaman sonra oldu ama olsun :) ) yetmez oldu, değiştirdik,,
ancak gerçekten tam bir yeni öğrenen aracı, hatlar yuvarlak, heryeri el altında, manevra rahat, yeni nesil daha kaliteli ve daha güzel, yeni araç düşünen, yeni öğrenen olursa tavsiye edilir bir araç bence de,,

Hayat işte, ne var ki garipliğini bir dikkatsizliğimle hatırlatmaya vesile olduğum için üzüldüm ama :(

Bu şekilde konuyu da amma hortlattım yahu...

Estağfurullah hocam olur mu, geçmiş gün, hiç sıkıntı olmaz/olmadı benim için zaten,, ;)

bemp
07-05-2014, 19:59
halil01 kardeşim bahsettiğin corsa şu ilandakiyse bir ışık yak:P
Opel Corsa 1.0 ECO Club 2002 Model 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Turkuaz renk - 162001944 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-temiz-hasarsiz-162001944/detay)

hgdyaop
07-05-2014, 20:01
Benim ilk aracım Hyundai 2000 Model GLS 1.5'di .. Klimalı .. Otomatik camlar .. Hidrolik diroksiyon .. Aldığımdan Tüp Taktırmıştım .. 3 yıl kullandım 11.750 TL'ye 9 ay önce bi arkadaşıma sattım :) Diğerlerine göre daha büyük bir araç olduğundan trafikte sıkıştırılma olayı daha az oluyor .. 169 bin km'de almıştım 179 bin km'de sattım . Geri kaçma problemi vs hiç yaşamadım .. Bi ara vites geçişlerinde zorlanma olmuştu .. Onda da şanzıman yağını değiştirerek sorunu gidermiştik .. Temiz bi araç bulursanız kullanan biri olarak tavsiye ederim .

laedri
07-05-2014, 20:40
En güzeli toros. Ben toros ile öğrendim lise yıllarımda taşra da. Sonra doğan slx im olmuştu 4 cam otomatik ofset li jant açık egzoz. Pionerr teyip felam dolu bir aracti birde çorum kaloriferi vardi (borç karşılığı gelmişti) doğan i baya kullandım yapmadığım cakallik kalmadı. En güzel yani kas yapıyorsunuz. Heran araç sizi zor bir durumda bırakabiliyor, baya hazırlıyor aslında.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Semm
07-05-2014, 20:52
ben 1988 model Renault 11 yani flash da öğrendim, yaş 14 olmasına rağmen iyi zaptediyodum :D

brkzgl
07-05-2014, 20:58
En güzeli toros. Ben toros ile öğrendim lise yıllarımda taşra da. Sonra doğan slx im olmuştu 4 cam otomatik ofset li jant açık egzoz. Pionerr teyip felam dolu bir aracti (borç karşılığı gelmişti) doğan i baya kullandım yapmadığım cakallik kalmadı. En güzel yani kas yapıyorsunuz. Heran araç sizi zor bir durumda bırakabiliyor, baya hazırlıyor aslında.

o zamanlar gençtin tabi hoşuna gidiyodu kas da yaptın güzel güzel bindin şimdi yaşlandın hafıza zayıfladı refleksler desen onlar da bugün yarın biter dede oldun doğan falan kullanamazsın :D

laedri
07-05-2014, 21:00
o zamanlar gençtin tabi hoşuna gidiyodu kas da yaptın güzel güzel bindin şimdi yaşlandın hafıza zayıfladı refleksler desen onlar da bugün yarın biter dede oldun doğan falan kullanamazsın :D

Motoru birde direksiyonu olan her taşıtı kullanırım :D

Ryan Cooper
08-05-2014, 08:40
Alp_ abiye illa bi araba aldıracaksınız. Konu her gün tekrar hortluyor =))

Alp_
08-05-2014, 13:01

yok bende araba var da nişanlı yok, sözde ona alacaktık aracı, nişanlı yaptıracaklar bana o olacak,, :D

Ally_07
08-05-2014, 14:22

Tüm suçlu benim, işte bir anlık dikkatsizlik nelere yol açabiliyor. Korkarım Alp_ 'in araba almak zorunda kalmasına, daha da kötüsü zorla nişanlanmasına sebep olacağım :banghead2: :rifle: :no: :crying: :( :ban:

Alp_
08-05-2014, 16:25
Tüm suçlu benim, işte bir anlık dikkatsizlik nelere yol açabiliyor. Korkarım Alp_ 'in araba almak zorunda kalmasına, daha da kötüsü zorla nişanlanmasına sebep olacağım :banghead2: :rifle: :no: :crying: :( :ban:

Ali hocam olur mu, estağfurullah, şaka yapıyorum tabiki,, :)
zamanı var henüz, nişan evlilik kısmet işi, günü gelince olur elbet,, :)

Ryan Cooper
08-05-2014, 17:25

Abi her işte bi hayır vardır ve belki de bu bir işarettir, SCT de durduk yere konu hortlamaz :P :D

Ally_07
08-05-2014, 18:21
Abi her işte bi hayır vardır ve belki de bu bir işarettir, SCT de durduk yere konu hortlamaz :P :D

:D :thumbup:

Ally_07
08-05-2014, 18:23

Tabi ki de öyle olacaktır, hayırlısı inşallah. Ben sadece şaka olsun diye geyik yapıyorum.