PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : airbag ısıgı sönmüyor

aydin_3875
01-11-2012, 11:34
slm.2003 seat toledo stella aracımın airbag ışıgı sönmüyor.aracı aldıgım arkadas kasise düştüğünü ve ondan sonra yandıgını söylemişti.aracı gösterdigim servis airbag lerden acılan olmadıgını bu ışıgı kendilerinin söndüremeyecegini söylemişti.yaklasık 3 aydır bu şekilde biniyorum araca.sanayide bir kac yerde gösterdim.sadece serviste bakılabilecegini söylediler.serviste bu işin maliyeti yaklaşık ne kadardır.veya bu şekilde binmeye devam edersem ne gibi riskleri vardir.herhangi bir carpma olmasa bile bende bir kasise falan düştüğümde airbaglerden birinin açılma riski varmıdır.tabi böyle bir durumda kaza yapmakta kacınılmaz olcaktır.fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.tşk ler

srhtdmn
01-11-2012, 11:40
Arıza ışığını yakan airbag tabii ki açılmayacaktır. Ama cihazda zaten hangisi olduğu yazar. Aracınızda koltuklarda airbag varsa, koltuğun altında soketler vardır. Onlarda bir sorun varsa o arıza ışığı yakar mesela. Vag cihazına bağlayınca arıza olarak ne veriyor? Ona bakılıp bir şeyler yapılabilir bence, yetkili servis şart değil. Vw araçlardan anlayan iyi bir elektrikci bu işi çözer. Ankara'da olsanız yardımcı olurdum.

aydin_3875
01-11-2012, 11:49
yan hava yastıgı yok aracta.surucu ve yolcu hava yastıgı var.aracı alırken gosterdıgım servıs yolcu hava yastıgının yandıgını soylemıstı yanlıs hatırlamıyorsam.koltuklarda yan hava yastıgı olmadıgı ıcın koltuk altında soket olmadıgını dusunuyorum.yanı koltuklarla alakalı degıldır sanırım.

King
01-11-2012, 11:49
ekseri koltuğun altındaki soketlerden yapar,koltuğunuzu ileri geri hareket ettirmenizden dolayı sokette temassızlık yaşanabiliyor,elektrikçiler çözer probemi,benzer problemi ben yaşamıştım.

gulerokan
01-11-2012, 12:49
aydın kardeşim bi arkadaşımzın aracındada aynı sorun vardı koltuk altındaki soketten çıktı, özsa karşısında erkara seat servis var yener usta direk ona git hemn alıyor zaten sıkıntını çözer hemen

aydin_3875
01-11-2012, 12:55
aydın kardeşim bi arkadaşımzın aracındada aynı sorun vardı koltuk altındaki soketten çıktı, özsa karşısında erkara seat servis var yener usta direk ona git hemn alıyor zaten sıkıntını çözer hemen

kardeş tşk edrm.dedigin yere gitcem.

srhtdmn
01-11-2012, 13:05
Koltuklarda airbag yoksa altta sokette yoktur, başka yerlerde sorun demekki. Siz servise götürün yardımcı olurlar. Geçmiş olsun.

Hisarlı
01-11-2012, 13:09
Aydın bey kardeşim Direksiyonda korna anahtarının olduğu yerde AİRBAG tetikleyicisi var.Bir nevi bobin komple kutu olarak değişiyor.önceki aracımla Bursadan Ankara' ya gitmiştim durup dururken Airbag arıza lambası yandı, servise gittim Airbag tetikleyicisi arızalı değişmesi lazım dediler üç yıl önce sanırım 280.TL gibi bir rakama değiştirdiler çıkanıda bana verdiler.Soketlerden bir şey bulamazsanız bir de tetikleyicisini kontrol ettirin derim.Kazasız Sağlıklı Sürüşler dilerim.

canopus
01-11-2012, 13:19
Aydın bey kardeşim Direksiyonda korna anahtarının olduğu yerde AİRBAG tetikleyicisi var.Bir nevi bobin komple kutu olarak değişiyor.önceki aracımla Bursadan Ankara' ya gitmiştim durup dururken Airbag arıza lambası yandı, servise gittim Airbag tetikleyicisi arızalı değişmesi lazım dediler üç yıl önce sanırım 280.TL gibi bir rakama değiştirdiler çıkanıda bana verdiler.Soketlerden bir şey bulamazsanız bir de tetikleyicisini kontrol ettirin derim.Kazasız Sağlıklı Sürüşler dilerim.

katılıyorum
aynı sorunu bizde arakdasın aracında yaşadık sanırım 150 tl filan diyordu gecen yaz,
tam hatırlamıyorum

aydin_3875
01-11-2012, 15:29
biraz masraflı bi işe benziyor gibi.önerileriniz için tşk edrm.en kısa zamanda bir caresini bulmaya calıscam artık.ama herhangi bir riski yoksa sanırım bir süre daha bu şekilde binmeye devam ederim.

HalilKoyuncu
01-11-2012, 21:39
katılıyorum
aynı sorunu bizde arakdasın aracında yaşadık sanırım 150 tl filan diyordu gecen yaz,
tam hatırlamıyorum

Evet abi halen aynı fiyat bendede yanıyor sıkıntı yok :D