PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : race chip pro m var,kullansammı?

ecz_yilmaz
13-11-2012, 16:53
arkadaşlar elimde racechip pro cihazım var.astra h için almıştım ve onda hatrı sayılır performans artışı sağlıyordu.aracın yığılmasını falan ortadan kaldırmıştı agresif ayarlar yapmaya gerek bile duymadan.normalde 90hp 200nm tork olan araç 110hp 250nm tork civarı performans veriyordu ki özellikle klimalı kullanımda çok rahatlık sağlıyordu.malum astra h lar bu konuda sıkıntılı.
comman rail kablosunu değiştirip bunlardada kullanılıyormuş.ne dersiniz değermi? kullanan varmı?

LoXoL
13-11-2012, 17:03
bir denersin, nede olsa tak çıkart tipli :) memnun kalmazsan çıkartırsın...

*Administrator*
13-11-2012, 17:17
arkadaşlar elimde racechip pro cihazım var.astra h için almıştım ve onda hatrı sayılır performans artışı sağlıyordu.aracın yığılmasını falan ortadan kaldırmıştı agresif ayarlar yapmaya gerek bile duymadan.normalde 90hp 200nm tork olan araç 110hp 250nm tork civarı performans veriyordu ki özellikle klimalı kullanımda çok rahatlık sağlıyordu.malum astra h lar bu konuda sıkıntılı.
comman rail kablosunu değiştirip bunlardada kullanılıyormuş.ne dersiniz değermi? kullanan varmı?

vw amarokta kullanıyorum çokta memnunum

murtiside
13-11-2012, 17:41
vw amarokta kullanıyorum çokta memnunum

abi herkes bu tak çıkar racechip ler için zararlıdır, sadece beyini aldatıyor turbo basıncını arttırmaktan başka birşey yapmıyor falan diyor … sen kullandığına göre zararlı görmüyorsun heralde ?

*Administrator*
13-11-2012, 18:43
race chip turbo ile işi yok bağlantısını kendim yaptığım için biliyorum racechip obd soketine bağlanmıyor enjektör fişi ile yakıt fişi arasına giriyor motor kısmında kalıyor yani box, sadece daha fazla mazot işetiyor buda tam gazda yakıt sarfiyatına neden oluyor ve güzel tarafı üzerinde bu kademeli olarak ayarlanabiliyor bende bu sadece pro modelinde mevcut istediğin kadar mazotu arttırabilir ve kısabilirsin makina az yada çok görürse gereğinden yani korumaya alır anlık olarak başka bir zararı yok

murtiside
13-11-2012, 18:51
Yani sadece daha fazla yakıt daha fazla güç mantığıyla çalışıyor.. Peki o zaman vaad ettikleri %10 yakıt tasarrufu nasıl oluyor?

murtiside
13-11-2012, 18:52
Gaza daha az bassan da daha çok yakıt gidiyorsa?

*Administrator*
13-11-2012, 19:27
daha az basınca daha çok yakmaz zaten ayar senin elinde :) dediğim gibi 4 seviyeleri ortalama stock yakıt tüketimine denk geliyor eksilttiğinde gücüde yakıtıda düşürüyo arttırdığındada doğru orantı mantık yürütebiliriz

halil01
13-11-2012, 19:31
1.6 16 toledo da kullanılır mı bu cihaz? aracım tüplü fakat benzinde de kullanıyorum sık sık kullanılabiliyorsa araç benzine geçtiğinde kendiliğinden aktif olabilir mi?

*Administrator*
13-11-2012, 20:17
ben sadece dizellerde oluyor biliyorum race chip yazıp google bakmak lazım almanya sitesinden :)

Sert@ç
13-11-2012, 20:35
Bu tip aletler çöp enjektörlere fazla yakıt basıyor peki ilerisi ?
Fazla yakıt pistonu aşırı ısıtıp performansı düşürcek bi süre sonra fazla ısı yüzüden yatak sarmaya götürcektir...

*Administrator*
13-11-2012, 21:00
dizellerde öyle bir sorun olmuyor Sertaç benzinliler gibi değil malesef sadece fazla mazottan kurum tehlikesi ve duma atma sorunu olur başka problem yok merak etme hava akış metrenin toleransları dahilinde artış oluyor fazlasında korumaya alıyor araç zaten

ecz_yilmaz
13-11-2012, 21:55
vallaha ben astra h 90hp manuelde kullandım araç hakikaten keyifli hale gelmişti.ara hızlanmalar,kalkış vb. bayağı serileşti.kendim kullanmasam inanmam.çok keyifli hale gelmişti araç.ki bu araçda süper bişey olur sanırım ama kullan olsa bilgi verse çok iyi olur.
arkadaşlarında dediği gibi duman atma sorunu oluyor sadece oda çok agresif kullanırsan.tasarruf yapıyor cidden tabi devamlı agresif kullanıp dip gaz yaparsanız olmaz.astrada araç 2000 devirde devamlı kullanılamıyor,yığılıyor motor sesinden anlıyorsunuz.en ufak yokuşta gazlamanız gerekiyor.ama bu cihaz takılınca sorunsuz çıkııyor,gaz istemiyor.vites değişimi sırasında 3000devir görmeyince vitesi yükseltince araç yığılıyor devir 2000altına düşünce.ama bu cihaz varken 2500 devirdede vites yükseltseniz araç yığılmıyor.bunlar sayesinde tasarruf oluyor.

GP74
18-11-2012, 18:00
Bende de bu urunden mevcut, ögrenmek istediğim Common Rail için uretilen bu boxu PD serisi motorlar için kablosunu değiştirerek kullanabilirmiyiz ?

Eyup Duygun
27-11-2012, 11:17
Standart race chipi ben kendim 1.6 tdi poloda ve golfde denedim 90 , 110 hp versiyonlarda.

Güc almak ıcın ayarı actıgınızda arac vuruntu yapıyor.alt devirlerde ama üstlerde isteklı.Poloda en full acıkda 2-3 arac boyu arası etkılemıstı.

Golfde fazla vuruntu yapdı deneyemedık.Bence cokda iyi bir ürün degil.