PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kan Grubu

AO
10-12-2012, 00:49
Arkadaşlar bir kaç siteye üyeyim. O sitelerde Kan Bilgi Bankası bölümü var. Bölgeleri ( Ege, Marmara...) tıkladığınızda Kan Grupları çıkıyor. Hangi kan grubuna aitseniz o bölüme adınızı telinizi ve oturduğunuz semti yazıyorsunuz. İhtiyaç anında sizi arıyorlar. Beni de birkaç kez aradılar. Kan vermek nasip olamadı ama çok kan buldum. Sitemizde de bu bölüm olabilir. Benim kan grubum A RH (-)

ReinaLeon
10-12-2012, 00:52
Güzel düşünce tebrikler

A RH + benimki. Kendimi bildim bileli düzenli kan vermeye çalışıyorum. Kan verdikten sonra yaşadığım manevi hissi anlatamam.

Alp_
10-12-2012, 00:59
Kesinlikle çok güzel bir fikir,,
Hayatımda bir kere o fırsatı yakaladım, inanılmaz güzel bir duygu; insanın birinin hayatına katkıda bulunması, ona yapabileceği en güzel yardımlardan biri sanırım,,
ben de destekliyorum bu fikri;
benim kan grubum da 0 rH (+)

HalilKoyuncu
10-12-2012, 01:25
Evet bencede iyi fikir b(rh)+

Ruslan
10-12-2012, 08:26
Ben 6 ayda bir kan veririm sürekli..
AB Rh + .. Türk ırkında %5 bulunan bir kan..
Yalnız kan vermeden evvel bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekir.. Son 1 sene içinde ameliyat olmamış olmanız, son 3 gün içinde hiç bir ilaç almamış olmanız gibi.. Kızılayın sitesinde detayları mevcut.. Bilginize..

LoXoL
10-12-2012, 08:38
Artemis, teşekkürler güzel bir düşünce.

Kan gurubum B Rh (+) düzenli olarak her 4 ayda bir kan veriyorum.
Hem kendimiz hemde diğer ihtiyacı olan insanlar için gerçekten çok önemli bir şey kan vermek.

anilcoluk
10-12-2012, 09:29
0 RH (-) nadir bulunan kandır. Insallah birgün birine hayrımız dokunur.

erkani
10-12-2012, 09:39
Su gibi bol olan kan grubu A rh + pozitif :)

Leonidas
10-12-2012, 09:44
A rh -
Sıkıntılı Bı Grup ...

Vekz
10-12-2012, 09:47
A rh (+) bende sureklı kan verenlerdenım saglık amacıyla ıle cok ıyıdır ınsan kan verdıgı zaman kendı kanını yenılemıs oluyor hemde ıhtıyac sahıblerıne yarıyor bu arada kan degerlerım yuksek kızılaydan bır hemsıre hanım kan degerınız cok yuksek cok kalıtelı kana sahıpsınız demıstı :)

Serkan JR
10-12-2012, 09:47
İyi fikir;

Benimki 0 Rh +

Ruslan
10-12-2012, 09:56
İnsan kana ne zaman kanın değerini anlıyor biliyormusunuz?
Bir yakınınız ameliyat olduğunda..
O zaman taze kana da ihtiyaç oluyor..
Benim valide 2009 da kurtulma şansı çok düşük olan bir ameliyata girdi.. 75 yaşındaki bir insanın kalp kapakçıklarının değişmesi çok zor oluyor.. Çok şükür kurtuldu o ameliyattan.. Aynı kandan 2 kişi ameliyat sırasında hazır beklemesi gerekiyor. Validenin kanı B Rh +. Bizim sülalede bir anamda var birde oğlumda.. Oğlan o zaman çok küçüktü.. Allahtan kurmay albay olan bir arkıadaşım var. Onu aradım.. 2 asker hazır bulamazsan yolluyayım dedi.. Eniştem 2 öğretmen arkadaşını ayarladı.. Geldiler verdiler.. Allah razı olsun onlardan...

Bir ailede aynı kandan insan bulunması büyük avantaj.. Benim AB Rh +, hanım 0 Rh +, Oğlan B Rh+.. Hepimiz alakaya çay demle olmuş..

seto54
10-12-2012, 10:02
çok güzel bir fikir (ARh+)

altıpatlar
10-12-2012, 10:22
mantıklı...
A RH (+)

*Administrator*
10-12-2012, 10:33
0 RH + benim kan grubum çok nadir bulunan bir kan değil ama Allah kimseye aratmasın inş

sarvar
10-12-2012, 10:47
Keşke plakada zorunlu olsa Allah korusun tabiiki ama bazı şeyler olması gerekiyor.

d_darko
10-12-2012, 11:34
Benimki de B Rh(+).. Allah kimseye aratmasın.
Ben de daha önce 2 sefer normal, 1 sefer beyaz kan verdim.

Sinan
10-12-2012, 11:38
A Rh Negatif, iki kere kan verdim bağış olarak, tekrarlamak lazım :) insan kuvvetleniyor sanki her seferinde :)

gazanfer_ro
10-12-2012, 12:28
o rh(-)

Gökhan
10-12-2012, 13:34
kan vermek hem sağlıklı hem de hayırlı bir iş. ara ara ben de veriyorum zaten vücudum fazla kan üretiyormuş :) 0 rh+

Serkan JR
10-12-2012, 14:47
0 RH + benim kan grubum çok nadir bulunan bir kan değil ama Allah kimseye aratmasın inş

Yok yok, seninki bence nadir bulunan kanlardan. Ben bakıyorum da etrafta bu kandan taşıyan fazla insan yok gibi geliyo bana. Yüzünden, iki hareketinden belli ediyo insan kanının ne bozuk olduğunu.

Kardeşim senin kanın çok makbul bence :)

Kanının grubuna gelince onun için bişey diyemem, benim de aynı :)

H-Alp
10-12-2012, 14:57
a rh (+)

Leonturco
10-12-2012, 15:36
Benimki B RH(+)

ReinaLeon
10-12-2012, 17:27
Kan gruplarımızı bu şekilde bireysel mesajlarda yazarsak gruplama yapılamaz. Bence avatarımızdaki bilgilerde yazsın, kan grubuna göre üyelerin gruplanabileceği bir de alan olsun. Lazım olduğunda kişilere ulaşmak daha kolay olur.

nail
10-12-2012, 17:46
benimde b rh+ arkadaşlar bizler sct olarak kendi illerimizde toplu kan verimi yapsak kızılay kan organizasyonu gibi mesela gerçi okuduklarım kadarıyla aramızda düzenli olarak kan veren arkadaşlar var mesela ben ne zaman böyle bir mevzu geçse bende gidip kan vereyim diyorum ama sadece lafta kalıyor belki böyle bir faydamız dokunur bu arada artemis ablamıza böyle hayırlı bir konuyu bizimle paylaştığı için teşekkür ederim

Serkan JR
10-12-2012, 17:48
benimde b rh+ arkadaşlar bizler sct olarak kendi illerimizde toplu kan verimi yapsak kızılay kan organizasyonu gibi mesela gerçi okuduklarım kadarıyla aramızda düzenli olarak kan veren arkadaşlar var mesela ben ne zaman böyle bir mevzu geçse bende gidip kan vereyim diyorum ama sadece lafta kalıyor belki böyle bir faydamız dokunur bu arada artemis ablamıza böyle hayırlı bir konuyu bizimle paylaştığı için teşekkür ederim

Çok iyi fikir, tüm illerde aynı gün kan verme organizasyonu yapılabilir. Bu organizasyon ulusal basına bile çıkabilir arkadaşlar.

nail
10-12-2012, 18:00
Çok iyi fikir, tüm illerde aynı gün kan verme organizasyonu yapılabilir. Bu organizasyon ulusal basına bile çıkabilir arkadaşlar.

basın olması diğer forumlar için örnek olur ama hayır için pek faydalı olmaz serkan abi

EMRE ERASLAN
10-12-2012, 18:30
0RH+ benımkıde bu guzel dusunce

AO
10-12-2012, 20:28
http://www.izmirbkm.org.tr/index.php?haber=243

Babacığımın 100. kan bağışı

AO
10-12-2012, 20:30

Çok güzel düşünmüşsünüz. Kızılay günü yapabiliriz. Hatta ilik verme de çok önemli. O kadar çok ilik bekleyen hasta var ki...

selem
10-12-2012, 22:19
Kan gruplarımızı bu şekilde bireysel mesajlarda yazarsak gruplama yapılamaz. Bence avatarımızdaki bilgilerde yazsın, kan grubuna göre üyelerin gruplanabileceği bir de alan olsun. Lazım olduğunda kişilere ulaşmak daha kolay olur.

ece abla haklısın bence yazmalı ve ayrıca bir konu olarak acılmalı bence

selem
10-12-2012, 22:21
Çok güzel düşünmüşsünüz. Kızılay günü yapabiliriz. Hatta ilik verme de çok önemli. O kadar çok ilik bekleyen hasta var ki...

walla benim düşüncem ilk organizasyon olarak yapabiliriz kızılay kan verme olayını :)
benımde kan grubum AB rh (-) negatif

remy
10-12-2012, 23:02
profil bilgilerimizde belirtiyoruz kan bilgimizi... ACİL DURUMLAR İÇİN yazıyor yanında....

bende birkac kere kan verdim... birinde hasta maalesef kurtarılamamıstı...hamile bir bayandı ve cocugu yasasın diye kullanmaması gereken ilaçları kullanmıs...ewet cocugu yasıyor ama kendisi Hakkın rahmetine kavustu.... alibeykoy veya eyup civarı oturanlar tanırlar HAVLUCU HAFIZ sahiplerinden birinin eşiydi....

neyse benim grup A rh+

murtiside
10-12-2012, 23:05
çok güzel bir fikir ablacım tebrik ederim seni.

benim de at kanı :) A+ :) on numara kandır ama Aplus zaten :D